Wie volgt Fry op in de vierde assemblee? Universiteit kan mens uit zijn slaap wekken MINDER HOUDSTERS VAN VU-BUSJES Nieuwe grondslag VU in overweging genomen VISSER 'T HOOFT ERE-PRESIDENT Een woord voor vandaag Prof. Van Peur sen op VU-dag: Klas verstoorde promotie Universiteit moet appèl op geweten doen „Dood burgemeester ramp voor gemeente" van deze glanzende onder- zettertjes (mei fijn Indisch mottef) in etui voor ieder die nu n nieuwe abonnee opgeeft! ,J Nog een keer willen we stil staan bij I Johannes 2:7—11. Het slot van die pericope luidt: Wie zijn broeder haat, is in duisternis, en hij weet niet waar hij heen gaatwant de duis ternis heeft zijn ogen verblind." Wie het zwaard van de haat tegen zijn medemens opneemt, verwondt zichzelf. Dat is een tragisch feit waar we maar ai te vaak geen acht op slaan. Onlangs viel er op onze kerk- rediactie een naam. Mijn collega merkte op. „Wat is die man zuur geworden." Dat merk je bij meer mensen die ouder worden. En heel vaak als je terug gaat in hun levensgeschiedenis, zie je dat er conflicten zijn geweest. Vaak lag het volle gewicht van de schuld op de tegenstander. En toch wordt de man die in het recht stond zuur. Hij heeft zo'n conflict niet op de juiste wijze verwerkt. Hij heeft zich zo doodgestaard op zijn recht dat er voor liefde geen plaats meer was. En hij komt als de grote verliezer uit de strijd te voorschijn, terwijl iedereen hem als de overwinnaar ziet. We kunnen voor Godseer strijden, en de liefde verspelen. Er leeft veel verontrusting in de kerk over allerlei winden van leer. Maar soms ben ik er niet gerust op dat de verontrusten juist reageren. Ze vallen aan. ze willen schorsen, afsnijden, verdelgen. Maar ze zijn tegelijkertijd bezig een graf voor hun liefde te graven. En ineens ziet de wereld een mandie zo vol geloofszekerheid was, vastlopen: „Hij weet niet waar hij heen gaat." Wie zijn tegenstander niet blijft liefhebben, komt zelf in duisternis om. We lezen vandaag: 2 Koningen 5 1—14. We lezen morgen: 2 Koningen 5 1527. ZATERDAG 29 JUNI 1968 Hoog boven de bomen rijst de kathedraal van Uppsala op, het geestelijk centrum van de Zweedse staatskerk. Een aantal belangrijke bijeenkomsten zal in deze kerk plaats vinden, maar de werkvergaderingen worden ge houden in de sporthal. (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM Kan weten schapsbeoefening ooit tot echte vrijheid en verantwoordelijkheid leiden? Deze vraag wordt van daag door vele groeperingen ge steld, onder meer door hen die van de kritische functie van de universiteit ten aanzien van de maatschappij spreken. Die kri tische functie te verwerkelijken is echter niet gemakkelijk, ge tuige de vele verhitte discussies en studentenonlusten. Dat zei prof. dr. C. A. van Pcursen gisteren op de Vrije Universiteitsdag in Amsterdam. In zijn met grote aandacht beluisterde rede gelardeerd met soms smakelijke illustraties, zei prof. Van Pcursen, dat indien de VU vandaag haar naam waar wil maken, zij zich zeker op die kritische functie moet bezinnen. Zij zal dat moeten doen vanuit een eigen visie op en opdracht ten aanzien van de gehele menselijke samenleving. Dikwijls zijn de wetenschappen zo- tals zij onderwezen worden niet meer dan een reeks boeken over de .verschillende gebieder van de werke lijkheid, zoals fysica, biologie en me dische wetenschap. Deze boeken ".staan geordend en vormen een soort encyclopedie. Zij zijn echter niet de ^werkelijkheid zelf, zij geven daarvan slechts een abstracte neerslag. Pas 'als de boeken ter hand genomen worden en men er mee gaat werken komen zij tot leven. De universiteit zal meer moeten geven dan de boe ken en zij zal moeten opvoeden tot het werken ermee, zo betoogde prof. Van Peursen. Dat kan het wellicht gebeuren dat de universiteit mensen uit hun slaap wakker doet schrikken, namelijk uit de slaap van de weivaartroes en de consumentenmentaliteit. De VU is echter vanuit het Evangelie gericht op het ontwaken uit de slaap, je zelfs de bijbelse visie van een ontwaken uit de doodsslaap, waarin mens en samenleving gevangen zijn, zo zei prof. Van Peursen. Een dergelijke kritiek richt zich in de eerste plaats tegen de chistenen zelf. De wetenschap, mits goed beoe fend. kan vele onjuiste voorstellingen aan de dag brengen in de.eigen ideo logie. En juist als deze zelfkritiek radicaal genoeg is, zal de universiteit kunnen "bewijzen werkelijk „vrij" te zijn. Dan wordt de universiteit meer een werkzaamheid dan een instituut. Tijdens de rondvraag vestigde mr. Tholen de aandacht van de ver gadering op de zorgen die ouders van het geestelijk afwijkend kind hebben. Hij kreeg de toezegging dat de VU bezig is zich in deze materie te ver diepen. De heer H. A. van Ramshorst vroeg zich af waarom er onder de studenten van de VU niet meer pro paganda gemaakt wordt voor het lidmaatschap van de Vereniging voor wetenschappelijk onderwijs op gereformeerde grondslag. Zijn sug- i gestie daaraan iets te doen werd door mr. J. Meynen overgenomen. Betogers opgepakt bij kapitool WASHINGTON De politie heeft gisteren 77 mensen gearresteerd toen I zij een demonstratie hielden op de I trappen van de Kapitool ter onder- I steur g van de campagne voor de i arme mensen. Diploma's detail handelsscholen uitgereikt EINDHOVEN Gisteren werd tot besluit van de eerste driejarige oplei ding aan de middelbare detailhan delsscholen te Apeldoorn, Breda. Eindhoven, Groningen, Middelburg. Rotterdam en Zwolle aan de geslaag den het diploma uitgereikt. In Eindhoven geschiedde dat door drs. J. F. H. Wijsen, directeur-gene raal voor het midden- en kleinbedrijf en het toerisme. Die uitreiking was symbolisch voor alle zeven scholen. In zijn toespraak benadrukte drs. Wijsen het experimentele karakter van deze drie jaren. (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM De vijfde klas van het Barlaeusgymnasium in Amsterdam heeft gisteren de promo tie van de school getracht te versto ren. De voorzitter van het college van curatoren, dr. P. F. Kühler, te vens consult-honorair van Grieken land, werd tijdens zijn toespraak en kele keren in de rede gevallen. De scholieren riepen kreten als „colla borateur", „democratie in Grieken-* land" en „Griekenland vrij". De jongens hadden bij de ingang pamfletten verspreid, die zij tijdens de toespraak als vliegtuigjes door de zaal lieten scheren. Toen er een op het spreekgestoelte terechtkwam werd de dader verwijderd. De gehele vijfde klas verliet daarop de zaal. Weer in Rnropa (door Jan J. van Capelleveen) UPPSALA De vierde assemblee van de Wereld raad van Kerken begint donderdag onder de slagschaduw van de dood. Drie mannen die een bijzonder belangrijke rol zouden gaan spelen werden plotseling weggerukt: de ge weldloze Martin Luther King, de voortreffelijke voorzit ter Franklin Clark Fry en de wijze Afrikaan Z. K. Mat thews. Het is de vraag of de assemblee deze driedubbele slag wel helemaal te boven zal komen. Niemand is on misbaar, wordt gezegd, maar de een is meer misbaar dan de ander. En deze drie waren wel het minst misbaar. De keuze van de negerleider Mar tin Luther King was op zich reeds een bewijs dat de situatie, vergeleken bij 1948 toen de Wereldraad werd opgericht, totaal is gewijzigd. Toen werd Karl Barth, de grote theoloog gekozen om de problemen van dat moment in te leiden. De eenheid van kerken werd sterk gezien als een the ologisch probleem. Nu, twintig jaar later, werd King gekozen. De organisatoren keken niet in de eerste plaats uit naar een man die in het middelpunt van de be langstelling stond. Hij was niet bestemd om de gast te worden die de aftrap mocht verrichten om daarna buiten het lijntje te gaan zitten toe kijken op de eretribune. King werd niet als predikant-theoloog gekozen, maar als de uitgesproken leider van de geweldloze revolutie. Want sinds de conferentie voor kerk en samenleving in Genève was het wel duidelijk geworden dat „revolu tie" het probleem bij uitstek is van de tweede helft van de jaren zestig. Heel de wereld zit midden in een technische en sociale revolutie. En in vele landen hoort daar ook de poli tieke revolutie nog bij. Geweld Ook voor de kerken doemen hier allerlei vragen op. Al te lang hebben zij achter de revoluties aangelopen en zich voorstander betoond van de status quo, om dan vijftig jaar '.ater de revolutie als noodzakelijk te er kennen. De leus „tegen de revolutie het evangelie" wordt door vele kerkelijke leiders nu afgewezen, omdat te goed beseft wordt dat de revolutie zich maar al te vaak richt niet tegen de orde van God, maar tegen de wanor de door mensen veroorzaakt. Maar ook is het duidelijk dat de gevestigde machtsstaat vaak niet zonder slag of stoot valt. Wat moet de houding van de kerken zijn tegen weer. max. temp neer- gisteren slag- Kopenhagen licht bew 17 15 Londen 20 Amsterdam zw. bew. 19 7 Brussel licht bew 25 Luxemburg h bew 26 12 Parijs zw. bew 27 0 Nice zw bew. 24 0 Frankfort zw bew 29 0 München zw bew 30 0 ZUrich zw bew 30 0 Genève half bew. 31 0 Locarno mist 29 0 Wenen zw. bew. 32 0 Innsbruck zw. bew 30 0 Rome onbew 27 0 Madrid onbew. 37 0 Mallorca onbew 0 (Van een onzer verslaggeefsters) A MSTERDAM Op de VU- dag, die gisteren in het RAI-congrescentrum is gehou den, is het advies van de com- missie-Kruyswtfk bekendge maakt om als nieuwe grond slag van de Vrije Universiteit 'aan te nemen: ,,Het Evangelie van Jezus Christus, dat naar de openbaring in de Heilige Schrift de mens in zijn gehele leven roept tot de dienst en ver heerlijking van de ene God, Vader. Zoon en Heilige Geest." Prof. dr. G. J. Sizoo. die als presi dent-directeur het voorstel in zijn Joespraak meedeelde, had eerst ge zegd, dat wat betreft het huidige grondbeginsel van de VU er verschil Valt op te merken tussen het heden en verleden. „Functioneerde het voor vroegere generaties als een basis voor de strijd om in een overwegend anders den kende nationale samenleving plaats voor de christelijke geloofsovertui ging te verwerven, voor de huidige generatie, die van deze strijd de vruchten plukt, is het eerder een uit gangspunt van kritische bezinning op de eigen verantwoordelijkheid voor heder. en toekomst der menselijke samenleving in wereldperspectief. Zoals bekend heeft de commis sie- Kruyswijk genoemd naar de voorzitter ds. P. N. Kruyswijk zich jaren verdiept in de vraag of een herformulering vair d" grondslag mo gelijk is. Daarbij moest enerzijds verbondenheid met het verleden zijn en anderzijds termen worden ge bruikt, die de huidige generatie dui delijk zouden aanspreken. „Uit het voorlopig rapport dat zij in oktober 1967 heeft uitgebracht bleek, dat in de besprekingen de on zekerheid omtrent de vraag welke in houd aan het begrip „gereformeerde beginselen" als bedoeld in het grondslagartikel moest worden ge hecht. aan een vruchtbare behande ling van de vraag hoe de grondslag in het onderwijs zou moeten func tioneren bij de voortduring in de weg heeft gestaan", aldus prof. Sizoo. Instem ming Hij bracht in herinnering hetgeen reeds in het jaarverslag was meege deeld. dat de grondgedachte van bo vengenoemd advies zowel bij de col leges van directeuren en curatoren als bij de raad van bijstand instem ming heeft gevonden. Maar de wijze waarop deze grond gedachte zal kunnen worden uitge werkt zal in een aan de ledenverga dering aan te bieden voorstel tot sta tutenwijziging, ongetwijfeld nog veel nader overleg vergen. Hij vervolgde: ..Het bestuur heeft echter gemeend u in dit stadium van het intern beraad niet onkundig te mogen laten van de basis waarop het overleg zich thans beweegt Toch realiseert zich het bestuur dat het welhaast onontkoombaar is, dat reeds het feit dat een herformulering van de grondslag in overweging is genomen voor sommige vrienden van de Vrije Universiteit opnieuw aanlei ding kan zijn tot verontrusting. Want bij de oriëntatie in het heden kan niet voorbijgegaan worden aan het verschijnsel der verontrusting, dat zich in onze Vereniging evenzeer voordoet als in vrijwel alle andere groeperingen, zowel kerkelijke, poli tieke als maatschappelijke, die lange tijd hebben geleefd binnen vertrouw de kaders van gevestigde overtuigin gen". Vertrouwen Prof. Sizoo gaf de verzekering, dat omdat deze verontrusting van diep-religieuze aard is, de blijken daarvan niet ernstig genoeg kunnen worden genomen en dat op „onze universiteit" een zware verant woordelijkheid rust. De vraag om vertrouwen alleen is niet voldoende. De feitelijke anomalie in de betrek king tussen „Universiteit en volk" (deze laatste term werd met reserve gebruikt) noemde de hoogleraar een van de meest essentiële vraagstukken die bij het spreken over de toekomst van de universiteit aan de orde moet worden gesteld. Aan het eind van zijn toespraak sprak prof. Sizoo de wens uit, dat de VU ook het geweten zal zijn van de samenleving. In antwoord op het ver langen van de jongere generatie naar een kritische universiteit stelde hij niet het weten als doel, maar het appèl op het geweten. (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM Thema van de VU-dag gisteren in het RAI- congrescentrum was: onder de kritiek van het Evangelie. In de aanvangswijding sprak ds. K. M. R. v. d. Beek uit Arnhem over boosheid des oordeels, een pseu doniem voor kritiek op de VU wanneer deze niet wordt geuit vanuit het Evangelie. Op de aparte vergadering van de Vrouwen-VU-Hulp, die 's middags werd gehouden maakte de voorzitster mevrouw B. Bos-Koning bekend, dat 442.000 in de busjes is opgehaald. Toch zijn er zevenhonderd busjeshoudsters minder dan een jaar geleden, daarom moet er misschien een andere methode worden gevon den. Van het bedrag is 239.000 gesto ken in de exploitatie van het ver pleegstershuis bij het VU-ziekenhuis en de rest is naar het bouwfonds gegaan. Mevrouw Bos vroeg zich af als straks het rijk alle kosten gaat beta len (de volle honderd procent nu is dat nog 98Vs procent) of dan geen andera bestemming kan worden ge geven aan deze bijzondere op brengsten. Ze stelde voor extra stu- Wethouder 9s-Gravenmoer s-GRAVENMOER De versla genheid in de Middenbrabantse ge meente 's-Gravenmoer is na het be kend worden van de dood van burge meester J. L. Koopman en zijn gehele gezin groot. Wethouder K. de Geus noemde het dodelijke ongeluk bij Weert „een ramp voor de gemeente." Velen kunnen zich niet voorstellen, dat het burgemeestersgezin, dat zeer gezien was. nooit meer zal terugke ren. Een bakker staat een opmerking, die mevrouw Koopman donderdag tegen hem maakte, scherp in het ge heugen gegrift: „Ik zal alles maar afrekenen. Je weet nooit, wat er kan gebeuren." Onder leiding van de burgemeester en zijn vrouw is het bejaardenwerk goed van de grond gekomen in de gemeente. Geen uitvoering of jaar vergadering was denkbaar zonder de aanwezigheid van de eerste burger. Daarom ook zal de belangstelling voor de teraardebestelling, die is vastgesteld op dinsdagmiddag, onge twijfeld groot zijn. Voorafgaande aar de begrafenis zal om twee uur een rouwdienst worden gehouden in de hervormde kerk. die voor het geestelijk gehandicapte kind of het zenden van een arts naar een ontwikkelingsland. Als praeses van de vereniging voor vrouwelijke studenten aan de VU (WSVU) sprak Annemieke Richters over de onrust onder alle studenten. Oorzaak van de zogenaamde „studen- tenpower" is het gebrek van de uni versiteiten omhzich aan de nieuwe eisen aan te passen. De ksteloze studenten zijn het over de hele wereld met elkaar eens, maar ze verschillen in de manier waarop ze het uiten: knokken of pra ten. In ons land staan de studenten niet zo onder druk als in het buiten land. Men is van hogerhand niet zo autoritair. Een andere studentenspreker was gisteren de heer Knibbe, die pleitte voor meer inspraak en informatie voor de studenten. Hij meende dat er voor de studenten meer openheid ven zaken moet komen aan de VU anders voelen zij zich te weinig betrokken bij de universiteit. Als bewijs van de wil om erbij betrokken te zijn overhandigde hij een bedrag van 6084.36 „ter instandhouding van de VU". Mr. J. Meynen. president-curator nam in dank het geld aan, was erg blij met het meeleven, maar wat be treft de wensen kreeg de heer Knib be nul op rekst. Gezag „Altijd blijft de verhouding le raar-leerling en de leerling is niet in staat te zeggen wat de kennis zal zijn. Daarin ligt de natuurlijke ge zagsverhouding". aldus mr. Meynen. Hij was trots dat de studenten aan de VU meer inspraak hadden dan die in Parijs, Rome, Milaan, enz. Tot slot is van de VU-dag mee te delen, dat de heer C. A. Doets in het college van directeuren is herkozen en dat mr. J. W. Ubbink uit Amster dam in dit college opvolger van de wethouder J. Tabak is geworden. geweld? Het is duidelijk dat de laatste jaren zeker buiten, maar ook binnen kerken geweld als soms nood zakelijk wordt gezien. De keuze van King als spreker be tekende dat bij voorbaat al een lijn werd aangegeven. Het zou wel eens kunnen zijn dat zijn dood betekent dat binnen de Wereldraad de voorstanders van geweld luider zul len gaan spreken, nu hij tot zwijgen is gebracht. Houthakkers De dood van King zal ongetwijfeld invloed hebben op de wijze waarop gesproken zal worden over een van de kardinale vragen waarvoor de as semblee zich gesteld ziet. De dood van voorzitter Fry betekent een or ganisatorische klap voor de assem blee. Als hij in het verleden de voor zittershamer hanteerde, wist ieder een dat er een probleem aan de orde kwam vol haken en ogen. De beide vice-voorzitters, de Brit Payne en de Indiër J. Russel Chan- dran, hebben tot nu toe alleen maar als houthakker en waterdrager ge fungeerd. In het boek New Delhi to Uppsala komt de naam van de eerste niet eens voor. De tweede wordt al leen genoemd, omdat hij pas door het Centraal Comité van Genève in 1966 werd gekozen. Naast Fry konden zij zeker deze taak vervullen. Maar de weinige ke ren dat zij de voorzittershamer han teerden, bewezen zij ook nauwelijks in staat te zijn om werkelijk span nende vergaderingen de leiding te geven die nodig was. Daar komt bij dat Chandran met zulk een sterk accent zijn Engels spreekt dat allen die Engels als twee de taal hanteren, moeilijkheden heb ben om hem te verstaan. Visser 't Hooft? Het is al geen geheim meer dat er onder de staf in Genève stemmen opgingen dat beslist een lijdelijke voorzitter gekozen zou moeten wor- j den. Er is zelfs al voorgesteld om dr. W. A. Visser 't Hooft de voorzit tershamer in handen te geven, maar het is de vraag of dat statutair moge lijk is. Een andere mogelijkheid is de presidenten in te schakelen. Onder hen zouden in het bijzonder Martin Niemöller, maar die wordt, we) erg oud, en de Amerikaan Charles Pari in' in aanmerking komen. Een derde mogelijkheid is dat het uitvoerend comité uit zijn midden een nieuwe voorzitter in de plaats van Fry kiest, nog voor de -assemblee volgende week donderdag begint. Maar ook dan zal de keuze niet groot zijn. De enige die er werkelijk voor in aanmerking komt is eigenlijk prof. dr. H. Berkhof.... Maar "een dergelijke keus zou als hij het goed doet betekenen dat hij vrijwel automa tisch in aanmerking zal komen om voorzitter te worden van het nieuwe Centraal Comité dat moet worden be noemd. En hij heeft al laten weten dat hij die functie in geen enkel op zicht ambieert. Het zou te veel van zijn tijd eisen en Nederland zou er zeker een publicerend theoloog door verliezen. Benoemingen Voor de toekomst van de Wereld raad van Kerken is het overlijden van de ambassadeur bij de Verenigde Naties van Botswana een Klein zelfstandig staatje omgeven dooi Zuid-Afrika Z.K. Matthews, een slag. Hij was voorzitter van de be noemingscommissie, die een lijst moest voordragen met de namen van de leden van het nieuwe Centraal Comité. Hij heeft jarenlang in de staf van de Wereldraad gezeten, en is een man die niet alleen zelf buitenge woon bekend was, maar die zelf ook velen kende. Niemand kon beter dan hij mensen voor deze functie voor dragen. Ook al wordt het Centraal C6omi:é uitgebreid tot 120 leden, het is toch een heksentoer om een dergelijke voordracht op te stellen. In de eerste plaats moet rekening gehouden wor den met een evenwichtige vertegen woordiging van de verschillende con fessies, dan moet rekening gehouden worden met een evenwichtige verte genwoordiging van de continenten, voorts moeten het mensen zijn die werkelijk tijd willen geven aan een dergelijke taak, dan moet er een evenwicht zijn tussen geestelijken en leken. En zo kunnen we doorgaan. Tij dens de laatste dagen van de assem blee zal blijken of deze commissie ook zonder de fenomenale kennis van Matthews erin slaagt iedereen tevre den te stellen. Presidenten Nog een lijst van benoemingen moet worden opgesteld. De zes presi denten van de Wereldraad treden af en er moeten nieuwe gekozen wor den. Die keus zal minder moeilijk zijn. Voor onszelf hebben we al een lijst van „papabiles" opgesteld: Nikodim zou zowel de orthodoxie als de grootste kerk, de Russisch Or thodoxe kunnen vertegenwoordigen. Bovendien is er dan iemand gekozen van achter het ijzeren gordijn, wat nog nooit gebeurd is, maar wat niet meer omzeild kan worden. Als methodist en als Aziaat komt D. T. Niles in aanmerking, vooral nu hij de plaats van dr. Martin Luther King inneemt als eerste spreker. Vanuit Afrika kan dan de keu* val- De plaats van dr. Martin Luther King wordt ingenomen door ds. D. T. Niles van Ceylon, een man die reeds lang een vooraanstaan de plaats inneemt in de oecume nische beweging. Hij maakt een goede kans om tot president ge kozen te worden. len op dr. Baeta uit Ghana, maar ik geef ds. Jean Kotto een net iets gro tere kans, omdat hij tevens de Frans sprekende wereld vertegenwoordigt. In beide gevallen is er tevens een presbyteriaan gekozen. Ere-president? Er moet altijd ook een lutheraan in zitten, maar die keuze is gemakke lijk. De assemblee kan moeilijk haar gastheer, de aartsbisschop van Zwe den passeren. Wil men als anglicaan dr. Ramsey handhaven? Dat zou kunnen. Maar men kan ook eens een Amerikaan nemen die moet er toch zijn en dan komt bisschop Mosley in aan merking. Wordt hij gekozen, dan wordt vast de Brit Payne nu vi- ce-voorzitter geëerd met een presidentschap. Maar er gaan ook stemmen op die dr. W. A. Visser 't Hooft president willen maken om hem zo te eren als de grote stuurman van de oecumene. Hij vertegenwoordigt de presbyteri aanse traditie en dan komt ineens ons mooie schema in de war. Want dan komen de beide Afrikanen niet in aanmerking. Wordt daarvoor iemand van een andere confessie gekozen, dan kom je in de knoop met de vertegenwoordi ger van die confessie en dan staat alles weer op losse schroeven. Dan is er eigenlijk maar één oplossing Ere-voorzitter kan Visser 't Hooft niet worden, want er is nog een ere voorzitter in leven. Maar hij zou ere-president kunnen v/orden. De vraag is alleen: Wie bindt de kat de bel aan? NED. HERV. KERK Bedankt voor Monster: W. Vroeginde- weij te Katwijk aan Zee. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Middelharnis, te Veen (N B.) en te Emmeloord: kand. A. M. den Boer te Ridderkerk: te Haarlem: kand. A. Snoep te Utrecht. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Dedemsvaart: kand. J. van Dijken te Biezelinge. Ik geef op als nieuwe abonnee: per kwartaal O per maand Als beloning voor mijn aktlviteit ontvang ik een set onderzettertjes. De nieuwe abonnee krijgt onze krant veertien dagen gratis. plaats: Inzenden aan Bureau van dit blad ■T t I l I I I I

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2