Sterke start Janssen Tom Okker had weinis: moeite met oangster GROSSKOST IN GELE TRUI Sportprogramma SHO en Heerjansdam in bekerfinale? Militaire trip leverde waardevolle gegevens B L Overige Nederlanders niet in voorste linie I Basketbal-indeling Uitslagen Stibekavo Westelijke clubs favoriet Jan Janssen wilde niet tekenen BELANGRIJK VOOR OLYMPISCHE SPELEN C VELDSLAG IN BAGDAD Financiële strop voor TT-commissie 9 VRIJDAG 28 JUNI 1968 VITTEL Bijna drie kwartier heeft Jan Janssen donderdagavond de illusie gehad de eerste Irager van de gele trui te zijn in de 55ste Ronde van Frankrijk. De voorlaatste rijder in het kleine jdritje, de 24-jarige Charly Grosskost bleef echter twee en drieenzeventigste honderdste seconde beneden de tijd van Jan Janssen, die met zijn 8 min. 29,90 seconden lange tijd onaantastbaar had geleken. Jan Janssen, die als achten- estigste rijder aan de start 'cwam, had een fraai richtpunt aan de tijd van Franco Bitossi, die als een der eerste rijders de opvallende tijd van 8 min. 40,63 ;ec. over de 6100 meter in de dectrische tijdopnemingsappara- :uur joeg. Die prestatie van Bitossi bleef lang ingeschonden, want voor alle rijders die na hem kwamen schoof het opna me apparaat tenminste een seconde verder. De tijd van Bitossi leek dicht bij een prijswinnende te komen, tot Jan Janssen bijna een uur na de Ita liaan op zijn uiterst lichte fietsje stapte. De Nederlander, bleek tieneneen- halve seconde te hebben gewonnen 'OETBAL ZEIST: Finale bondentornooi afde lingselftallen. Deelname Noord-Brabant. Twente, Utrecht en Zwolle. Aanvang 10.30 HEINENOORD: Hoeksche Waard-elftal tegen Papendrecht. Aanvang 19.00 uur. SPRANG CAPELLE: Sprangs elf- il-DESK t.b.v. Anjerfonds op terrein SSC. Aanvang 16.00 uur. Vrlenschappelijk: Melissant Baren- drecht, Kapelle Terneuzense Boys, Be Fair VDL (16.00 u). LRC Wilhelmina (15.00 u.). Landscompetltie: Huizen Noordwijk, IJsselmeervogels WHC. WIELRENNEN FANDELEN ROTTERDAM: 20e Tuindorp-Vree- vijk-mars van JSW. Afstanden 8, 12, 18 en 255 kilometer Start om 14.30 uur vanaf Vijkgebouw aan de Lede 117 (naast Vre- deskerk). ROTTERDAM De indeling voor I de landelijke basketbalcompetitie ziet er als volgt uit: Eredivisie heren: ILandlust, Blue Stars, Herly, Agon en I Wilskracht (alle uit Amsterdam), Su- I vriki en Argus (beide Den Haag), I Flamingo's (Haarlem), Punch (Delft), -I SVE (Utrecht), Bona Stars (Leiden) I en Rotterdam-Zuid. Eredivisie dames: AMVJ, Blue j Stars, Herly, Landlust, Zapad, Agon, DED (alle uit Amsterdam), White I Stars, en HOC (beide uit Haarlem), BOB (Oud-Beijerland), NDH (Den 1 Helder) en Rotterdam-Zuid. De rayonklassen bestaan uit de volgende teams: Dames: Midland, en UVV (beide Utrecht), Rowic, Juventus ROVS, B. Boys (alle Rotterdam), Bo na Start, VODO en Alphen (allen De Haag) en Spakenburg. Heren: Taveno, Flinstones en UW (alle Utrecht), Rowic, Juventus, BOB (alle Rotterdam), Lakers, Jumpers, VPDO en Achilles (alle Den Haag). ROTTERDAM De uitslagen van de vorige week voor de competitie van de SÜbekavo gespeelde wedstrijden lulden: le klas: Hannostuw SMP 1—5, VOT THB 1—2. TOP Supervise 0—7. Supra Stars ICIR 8—0. RVS Hercofa 3—0, TOP degr.; lc klas B: Borsje Buysm. Holland Electro 41. Hanno CSSM 14, Pllbrico Mahero 0—3. RSM Netam '8—2 2A: Landsmeer Hoogenboom 3l.Gulf - MHR 2—3, Schakels Hudig Veder J-5, Plet Smit Nationale 2—14, VKD Xemag 1—1; 2B: Batenburg ReBuBo 5—0, AM Burgerson 4—1, SVDC Rey- em 3—2, MAAS Blijd. Sport 4—3: 2C: DOC NTX 2—4, Vanuden Stad R'dam ".-2, Telecom PVO 3—6. MBC —GPV op de Italiaan. Uiterst gedurfd had Janssen de talrijke bochten op het bepaald niet gemakkelijke parkoers gesneden. Met de gedachte dat hij misschien weer naar de Vittelse sintelbaan moest terugkeren om de gele trui in ontvangst te nemen vertrok Jan Janssen naar zijn hotel. Hij hoefde echter niet meer terug te komen. Charly Grosskost, Frans kampioen in de achtervolging, toonde zich in zijn specialiteit, want het was toch veel eerder een achtervolging, sneller dan de Nederlander. Voor hem, debutant in de grote toer, lag na 6100 m de eerste gele trui klaar. Ook Poulidor, die onmid dellijk na Grosskost van start ging Jan Janssen in scherpe con centratie op weg naar een prach tige tijd in de rit tegen het hor loge. De Nederlander werd tweede. kon hem niet meer van die eerste plaats verdringen. De grote Raymond bleef zelfs meer dan vijf seconden achter op Grosskost. die al op die eerste avond leider lijkt te zijn ge worden van de Franse B-ploeg. Want enfant terrible Lucien Aimar verloor al bijna een halve minuut op zijn ploeggenoot. Naast Jan Janssen was er voor de Nederlandse ploeg weinig glorie weg gelegd. Vianen (19e), Den Hartog (26e), Schepers (36e) en Van der Vleuten (39e) reden tussen de 8 min 50 en 9 minuten. De anderen ge bruikten meer dan 9 minuten. De ja rige debutant Harm Ottenbros het meest. Met 9,16.69 was hij nog 0,3 seconde langzamer dan Henk Nijdam. Twee heer Om onder de negen minuten te ko men heeft Jos van der Vleuten echter twee keer moeten rijden. Net als de voor hem gestarte Zwitser Robert Hagmann, die als eerste van de 110 renners wegging, werd hij door de nog niet ingespeelde politie ook in de Tour is de organisatie niet steeds perfect de verkeerde weg op gestuurd. Het Nederlandse protest werd toe gewezen en de goedige, blonde Bra bander startte als een van de laatste CASABLANCA In een wedstrijd voor de voorronden voetbaltornool hebben Algerije het Olympisch Guinea in Casablanca gelijk gespeeld (2—2). Bij de rust hadden de Algerijnen een 2—1 voorsprong. ROTTERDAM De kans dat de finale om de KNVB-beker evenals vorig jaar een westelijke aangelegenheid wordtis niet denkbeeldig nu zowel SHO als Heerjansdam als fovoriet van start gaan in de morgen te spe len halve finalewedstrijden. Ge zien het thuisvoordeel van beide clubs lijkt de voorspelling dat SHO en Heerjansdam elkaar in de finale zullen ontmoeten, ge rechtvaardigd. Het optimisme bij SHO vindt behalve in het feit dat het duel tegen Apeldoorn voor eigen publiek wordt gespeeld vooral zijn oorzaak in de terugkeer van captain Lou Bijl. Dat betekent een geduchte versterking voor de Oudbeijerlanders, die het du el afgelopen zaterdag tegen Maasdam met veel bangere voorgevoelens tege moet zagen, temeer daar het hier een streekrivaal betrof, waarvan men eenvoudigweg niet mocht verliezen. Nadat de Maasdam-hindernis ech ter zonder tegenstand van betekenis werd genomen, komt SHO morgen middag om drie uur opgelucht en vol zelfvertrouwen in het veld. Heerjansdam Niet minder optimistisch is Heer jansdam dat door de successen van de laatste weken eveneens boordevol zelfvertrouwen tegen Spakenburg zal aantreden. Gelet op het feit dat de weg naar de halve finale voor de Dammers een moeilijke was (GVW en De Zwerver werden o.a. over meesterd) moet tegenstander Spaken burg niet al te veel problemen geven, ofschoon van de kracht van de vis sers maar weinig bekend is. Bovendien kan Heerjansdam weer beschikken over A. v. d. Pas en zal ook Rob van Zijderveld, wiens huwe lijksreis geen doorgang vond, van de partij zijn. Ook voor Heerjansdam geldt dat het spelen voor eigen pu bliek een voordeel is, hoewel de riva liteit tussen Barendrechters en Heer- jansdammers zelfs morgen hoog kan oplaaien. Heerjansdam Spaken burg op het sportpark Ziedewij in Barendrecht begint om kwart over vier. VITTEL Tot slechts enkele uren voor de start van de Ronde van Frankrijk heeft Jan van der Horst de kans gehad te worden opgenomen in de Nederlandse ploeg. Jan Janssen had nl. aan vankelijk geweigerd de akkoord verklaring te tekenen met hel dopingsreglement. Hij vond dat de voorschriften zodanig streng waren, dat er nauwelijks moge lijkheden over bleven om b.v. een verkoudheid te bestrijden. Of zoals Janssen zei: „Verkouden worden in de ronde betekent dat je moet stoppen". Enkele topren- ners. waaronder Janssen, wilden daarom een verzachting van de dopinglijst, maar de organisato ren kwamen niet terug op de ge nomen beslissingen. Enkele uren na de andere ne gen Nederlanders tekende Jan Janssen toch en pas toen stond het eindelijk vast dat Jan van der Horst en Jan Hugens, mede omdat ook Beugels kon rijden, voor niets naar Vittel waren ge komen. De KNWU zal hun moei te overigens belonen met een cheque. De winnaar van de tijdrit in Vittel, de Fransman Charly Grosskost, die de eerste gele trui drager van de Ronde van Frank rijk 1968 werd. rijders opnieuw. Zijn enige opmer king hierover was, dat hij door deze tweede start bijna twee uur later aan tafel kwam en dat terwijl hij met een weer in orde komende maag, juist zo'n trek had.... Uitslagen De officiële uitslag van de tijdrit over 6.1 kilometer door Vittel is: 1. Grosskost (Fr-B) 8.27.17. 2. Jan Janssen (Ned) 8.29.90. 3. Poulidor (Fr-A) 8.32,42. 4. Bitossi (Italië) 8.40.63. 5. Bellone (Fr-B) 8.41.67. 6. Bracke (Belg-B) 8.41.78. 7. Porter (GB) 8.42.10. 8. Letort (Fr-C) 8.45,40. 9. Gomes Del Moral (Sp) 8.46.95. 10. Davld (Belg-B) 8.48.46. 11. Godefroot (Belglë-B) 8.49,75. 12. Van Sprln- gel (Belglë-A) 8.50.21. 13. B Guyot (Fr-A) 8.51.10. 14. vicentlni (Italië) 8.51,46. 15. Adler (Did) 8.51,49. 16. Aimar (Fr-B) 8.51.78. 17. Leman (België-B) 8.51.96. 18. Samyn (Fr-A) 8.52.98. 19. Gerard Vianen (Nederland) 8.53.57. 20. Harrlsson (GB) 8.53,73. 21. Guerra (Italië) 8.53,93. 22. Van Ryckeghem (Bel glë-A) 8.54.48. 23. Schlavon (Italië) 8.54.54. 24. jourden (Fr-A) 8.54.66. 25. Lasa (Spanje) 8.55,21. De plaatsingen van de overige Nederlan ders zijn: 26. Arie den Hartog 8.55.22. 36. Wlm Schepers 8.57,38. 39. Jos van der Vleu ten 8.58,50. 43. Eddy Beugels 9.00.03. 59. Huub Zilverberg 9.05,02. 75. Eet Dolman 9.09.02. 95. Henk Nijdam 9.16,39. 96. Otten bros 9.16.69. Als 110e en laatste eindigde de Spanjaard Gandarias met een tijd van 9.49.93. Het puntenklassement is: 1. Grosskost (Fr-B) 10 punten. 2. Janssen (Ned) 8. 3. Poulidor (Fr-A) 7. 4. Bittossi (Italië) 6. 5. Bellone (Fr-B) 5. Het ploegenklassement van de tijdrit ls: I. Frankri.ik-B (Grosskost, Bellone en Ai mar) 26.00,62. 2. Frankrijk-A (Poulidor, B Guyot, Samyn) 26.16.50. 3. Nederland (Jans sen. Vianen en Den Hartog) 26.18.69. 4. België-B (Bracke, David en Godefroot; 36.19,99. 5. Italië, (Bitossi, Vicentini en Guer ra) 26.26.02 6. Groot-Brlttannlë 26.38.75. 7. België-A 26.40,95. 8. Spanje 26.41.34. 9. Duitsland 26.44.69. 10 Frankrijk-C 26.45.99. II. Zwitserland-Luxemburg 27/19,07. (Door Meindert Leerling) AGDAD De trip van het Nederlands militair voet balelftal naar het Nabije Oosten levert interessante gegevens op omtrent het sporten onder voor Nederlan ders sterk afwijkende klimatologische omstandighe den. Gelet op de komende afvaardiging van Olympische at leten naar Mexico City alsmede voetballers in 1970 tiaar de wereldkampioenschappen in hetzelfde land doen de Neder landse militairen in Bagdad ervaringen op, die voor de medici en andere begeleiders van enorme waarde kunnen zijn. Op zichzelf zijn de omstan- digheden in Bagdad en Mexico niet met elkaar vergelijkbaar. In de Irakese hoofdstad is het de warmte die de Nederlanders parten speelt, in Mexico zal dat het hoogteverschil zijn. Toch zal het waardevol zijn, wanneer straks aandacht wordt geschon ken aan het rapport dat de mili taire arts dr. E. van Win gaat samenstellen over de weder waardigheden tijdens het ver blijf in het smoorhete Bagdad, waar de temperatuur dagelijks boven de veertig graden komt. Dokter Van Win, die in plaats van de Rotterdamse arts M. Abar- banel (vakantie) de militaire ploeg begeleidt, is specialist op het gebied van de preventieve geneeskunde alsmede de voedingsleer. Hij heeft in Bagdad handenvol werk. want vrijwel elke dag liggen een of meer spelers met zware koorts of andere kwalen te bed. Het blijkt hier maar al te duidelijk dat afgetrainde sport mensen bijzonder gevoelig zijn voor wisselende omstandigheden. Koorts Al direct na de eerste training kwamen de klachten. Bij sommige spelers liep de lichaamstemperatuur zo fel op, dat van koorts moest worden gesproken. Daarvan had met name de Twentenaar Jan Jeu- ring al sr.el last. Na de ope ningswedstrijd tegen Turkije kwa men zo'n klein half uur na afloop diverse spelers in ademnood, kregen duizelingen en hadden maagklach ten. De Spartaan Jan van Veen raakte zelfs even het bewustzijn kwijt en moest door dr. Van Win weer in het zadel worden geholpen. Enkele dagen later werd de zade Barry Hulshoff Ajaxied en aanvoerder Barry Hulshof hard ziek, terwijl ook trai ner Jan Zwartkruis en verzorger Miel Hollaar de tol van de te hoge inspanning tijdens en na afloop van de wedstrijden moesten betalen. Een belangrijk facet is, dat de naar Hollandse maatstaven gemeten topprestaties wel kunnen worden geleverd, maar dat eerst later de terugslag komt. Vooral de atleet die mentaal keihard is, zal zich tijdens de wedstrijd niet laten kennen en heeft als het ware vleugels om ver boven zijn feitelijke kunnen uit te komen. Maar wanneer de tol moet worden betaald, is het bijzonder ge ruststellend dat de jongens in han den zijn van ervaren medici. En dan te weten dat het in onze Nederlandse sportverhoudingen nog altijd niet even vanzelfsprekend is dat een arts een team of een natio nale formatie naar het buitenland begeleidt. Hier in Bagdad is een van de belangrijkste facetten dat bij zware lichamelijke inspanning populair gezegd de warmte-regelaar van het lichaam een onderdeeltje van de hersenen van slag raakt. Dat is niet erg wanneer de regelmaat snel terugkeert, maar wanneer de tem peratuur van het lichaam langer dan een dag boven de 38 of 39 gra den blijft, is er iets fout en moet de medicus ingrijpen. De facetten die bij de Neder landse militaire ploeg tevoorschijn komen, zijn nieuw, temeer omdat het slechts bij hoge uitzondering voorkomt dat een Nederlandse sportploeg voor een langdurig ver blijf (in dit geval meer dan twee weken) in het hartje zomer in het Nabije Oosten aan topsport moet doen. Verklaarbaar is het dat de lichaamstemperatuur een graad ho ger ligt dan in Nederland. Na trai ning of wedstrijd springt derhalve het kwik in de thermometer ook hoger dan in Nederland, maar het lichaam moet langs natuurlijke weg de balans weer in evenwicht bren gen. Dat gebeurt zo blijkt nu lang niet altijd. De reis van 'de voetballende mili tairen is daarom ook van zo'n grote waarde voor de KNVB en met na me bondscoach Georg Kessler en de bondsarts dr. Mosterd. Wil men met succes een ploeg klaarstomen voor de wereldkampioenschappen in Mexico, dan zal ook aan het me dische aspect veel aandacht moeten worden geschonken. En uit voetbal- technisch oogpunt is het belangrijk te weten hoe elke speler zich afzon derlijk in fysiek opzicht weet te handhaven. Rapporten Het zou van belang zijn geweest als de KNVB in Bagdad ac- te-de-présence zou hebben gegeven omdat hier diverse internationals en mogelijke aspirant-leden voor de kernploeg in actie zijn. Mogelijk hebben de hoge reis- en ver blijfskosten een dergelijke afvaar diging in de weg gestaan. Het moet dan vanzelfsprekend zijn dat men veel waarde zal hechten aan de rapporten van dr. Van Win en de militaire trainer/coach Jan Zwart kruis. Bagdad leert dat het spelen onder voor Nederlanders moeilijke klima tologische omstandigheden alle ren dement van effectieve voetbaltech- nische en -taktische voorbereidin gen teniet kan doen. De Au6traliér Ron Clarke, wereldre cordhouder op de 5.000 en 10.000 meter, heeft donderdagavond tijdens atletiek wedstrijden in Helsinki een imponerende race over de tien kilometer gelopen. Clar ke bleef slechts 27.4 seconder van rijn wereldrecord verwijderd en noteerde na een strijd, waarin hij uiteindelijk alleen tegen de klokken streed, een tijd van 28 minuten 8,8 seconden. LONDEN Op het centre- court van Wimbledon, waar een vlagerige wind de regen tot fij ne deeltjes verstoof, heeft Tom Okker zich donderdag als de ze vende geplaatste speler gekwali ficeerd voor de derde ronde. Hij versloeg de Britse nummer twee Mike Sangster met 63 60 en 75 in 68 minuten. Okkers twee de optreden op het centre-court was meer zelfbewust dan dins dag, maar de partij was minder interessant door gebrek aan te genstand. Sangster, die tot voor twee jaar regelmatig doordrong tot de laatste acht, werd dit seizoen bij gebrek aan resultaten buiten het Britse Da- vis-Cupteam gezet. Terecht zoals bleek. Hij maakte voor een speler van 26 jaar een nogal versleten in druk. Bovendien gooide hij dc bal bij de service veel te hoog op. De wind had er vat op en hij sloeg een groot aantal dubbele fouten. Bij ontstentenis van dit gerenom meerd wapen van de Brit had Okker zo weinig tegenstand dat hij moeilijk de concentratie kon bewaren. Hij ge bruikte de openingsschermutselingen om zijn slagen te testen en greep na 3—3 in de eerste set negen games achtereen. Op de backhanddrive rechtuit en de nu wel gebruikte korte volley had Sangster in het geheel geen kijk. Met Okker aan het net was er voor hem helemaal geen door komen aan. Sangster had 's middags voor de televisie verklaard: „Okker heeft en kele zwakheden, die ik hoop uit te buiten". In de derde set bleek waar de Brit op doelde. Hij sleepte de Ne derlander mee naar zijn eigen beden kelijke peil. Na een achterstand van 03 en 14 herstelde Okker zien. BETROUWBAAR Hij greep dc partij op het tweede matchpoint met een keiharde service- klap die Sangster nog wel aanraakte, maar niet kon retourneren. Okker serveerde tamelijk betrouwbaar, sloeg zes aces en een gelijk aantal dubbele fouten. Sangster had een duidelijk deficit: drie aces tegen ze ven dubbele fouten. Tom Okker zal in de derde ronde niet zoals werd verwacht, tegen de Franse professional Pierre Barthes maar tegen de Rus Korotkov moeten aantreden. Korotkov won in de twee de ronde vrij verrassend in vijf sets van Barthes 26 75 46 75 en 7—5. UITSLAGEN De verdere uitslagen luiden: Heren enkelspel eerste ronde: Crealy (Austr) - Kukal (Tsjech) 6—3 6—4 6—2: Parun (NZ> Hutchins (GB) 6—3 9—7 1210: Kalogeropoulos (Gr) Peralta (Arg) 6—1 6l 6—3. Tweede ronde: Gonzales (VS) Maud (ZA) 6—2 6i 9—7: Riessen (VS) Fairiei Tom Okker (rechts) neemt de felicitaties in ontvangst van Mike Sangster die hij zojuist in drie sets heeft verslagen. (NZ) walk over voor Riessen: Graebner (VS) Bar til (VS) 6—4 6—3 6—8 6—3 11—9; Roche (Austr) Osborne (VS) 61 6—0 6—2: Laver (Austr) Smith (VS) 6—3 6—4 6I; Ho ad (Austr) Guzman (Ecuador) 8—6 6—1 6-4; Hes (GB) Courcol (Fr) 7—5 3—6 6—3 7—5; Rosewall (Austr) Pasarell (VS) 7—9 6—1 6—8 6—2 6—3: Bengston (Zwe) - Arilla (Sp) 6—0 5—7 6—4 3—6 12—10: Olmedo (Peru) Fletcher (Austr) 61 5—7 6—4 6—3. Damesenkclspel eerste ronde: Niessen (W-Dld) Segal (Zd-A) 6—2 7—5: Gourlay (Austr) Morozova (Rusl) 6—4 6l: Townsend (GB) Tym (VS) 6—2 6—4: Duit (Fr) Mercells (Belg) 6I 6—2: Shaw (GB) Truman (GB) 6—4 4-6 6—3: Sand- berg (Zwe) Wade (GB) 6—4 6—3: Watk- den (Zd-A) Darmon (Fr) 3—6 6—0 86; Casals (VS) ZlegenCuss (VS) 6—3 7—3; Congdon (GB) Spinoza (Fr) 62 4—6 6l: BaksJeJeva (Rusl) Lofdahl (Zwe) 11—9 6—2: Molesworth (GB) Wheeler (VS) 6—3 6—3: Vukovich (Zd-A) Roberts (GB) 7—5 6—2. BAGDAD Griekenland heeft Turkije in de finale om het militaire voetbalkampioenschap niet met 41, zoals eerder werd vermeld, maar met 10 verslagen. Na 42 minuten trapte de Turk Yusuvhi, voor wie enkele clubs in West-Europa belangstelling hebben, bij de stand 10 zo grof na dat de Nederlandse arbiter Jef Dorp mans niets anders kon doen dan hem naar de kleedkamers verwijzen. De spelers en officials namen dat niet en het gevolg was een complete veldslag tussen spelers, reserves en officials. Toen de kruitdamp was op getrokken. bleek de strijd duidelijk in het voordeel van de Turken te zijn uitgevallen: niet minder dan zes Grieken moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De organisatoren smeekten arbiter Dorpmans de strijd voort te zetten omdat zij een volksoproer op de tri bunes vreesden. Er was inmiddels een half uur verstreken en de heer Dorpsmans vervolgde het duel onder de voorwaarde dat de 10 stand als officiële uitslag zou worden beschouwd. Zo kon het gebeuren dat Yusuvhi weer vrolijk meespeelde terwijl de Grieken met zes invallers de strijd moesten voortzetten. Niettemin maakten zij nog drie doelpunten. De Turken stelden daar slechts één tref fer tegenover. Ter afsluiting van het tornooi speelde het Irakese elftal een ere- wedstrijd tegen een team geformeerd uit spelers van de overige landen. Onder de geselecteerden bevonden zich o.a. De Nederlanders Hulshoff, Van Beveren, Klijnjan (voor rust) en Rensenbrink (na rust) en de Span jaard Pirri (Real Madrid). Het duel eindigde in een gelijkspel: 11. Duitsers deelden prijs in Aken AKEN Op het Internationale concoura htpplque 1n Aken zijn donderdag voor ruim 6.000 toeschouwers ondermeer een puissance en elreasuurproef afgewerkt. De beslissing In de puissance viel ln een stro mende regen pas bij de vierde barrage. Geen van de rijders slaagde erin foutloos over de muur. die tot 2.10 m was ver hoogd. te komen, zodat de Duitsers Alwln Schockemöhle met Wimpel. Gerd Wlltfang met Extra en Michael Gockel met Enzt gedrieën de eerste plaats moesten delen. De dressuur leverde eveneens een Dullae overwinning op. Josef Neckerman zege vierde met zijn rappe Mazepa ruimschoots over de andere negentien deelnemers. ASSEN De gestaag neervallende regen op de tucede tralnlngsdag van de Asser TT is niet alleen een tegenvaller voor de renners, die hun beste rondetilden scher per wilden stellen Ook de TT-commlssie ls allerminst gelukkig met de barre omstandigheden. Normaliter mochten de organisatoren van het Nederlandse evenement, tellend voor het wereldkampioenschap motorren- nen, rekenen dat er donderdag zo'n twin tig duizend toeschouwers a ralson van één zuiden hun Diaals op de tribunes zouden Innemen. Door de overvloedige regen wa ren er nu nog geen vierduizend betalende

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9