KOEKOEKS STER VALT I Gastenboek krant van FORMAAT Boer maakte en brak partij Veel grieven tegen dictator 2Ü*»" Tragiek van een leider YSKENS BELOOFT REORGANISATIE EN VERNIEUWING Boeren hielden Binnenhof één dag in beroering Convent chronderwijs kan nog veel doen W2 Trio bekende nog zes berovingen van lifters Tien maanden wegens poging tot doodslag Harmsen fractie voorzitter 7 WOENSDAG 26 JUNI 1968 KOEKOEK HARMSEN Rozen! No binnen ieders bereik. Een feestelijke bloem. Om uzelf en anderen mee te Terrassen. Vooral na ze z6 gevarieerd voorhanden zijn. Bloemen brengen sfeer! (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Opnieuw is in de Boerenpartij een conflict uitgebroken. En steeds als bij de vorige botsingen is het thema hetzelfde: de leiding van Koekoek is volgens zijn tegenspelers funest voor de partij. Deze keer is het weer openlik tot een breuk gekomen, omdat de Tweede-Kamerleden J. van de Brake, E. J. Harmsen, W. M. van Harselaar en mr. H. C. J. M. Kronenburg het bestuur van Koekoek te dictatoriaal vinden. Zij hebben ernstige bezwaren tegen het feit dat Koekoek zowel partij- als fractieleider is en bovendien hoofdre dacteur van het weekblad De Vrije Boer. Bijkomende grieven: Koekoek gaat in alles zijn eigen gang; er wordt nooit fractieberaad gehouden; er is nog nooit een algemene leden vergadering geweest; er zijn geen statuten; het optreden van Koekoek naar buiten is schadelijk voor de partij. Vanzelfsprekend laat Koekoek dit alles niet zwijgend over zich heen gaan. Hij legt er de nadruk op dat hij de Boerenpartij gemaakt heeft tot wat ze is. Hij beschouwt zichzelf als de door de kiezers gekozen leider van de vrije boeren. „Mijn aanhang in het land is groter dan die van alle anderen bij elkaar. Dat blijkt wel uit het feit dat ik bij spreekbeurten ver- BRUSSEL De nieuwe Bel- 'gische regering zal streven naar een snelle oplossing van Ij de Vlaams-Waalse tegenstel lingen en naar modernisering ■Ivan de staat, zei gisteren pre i/nier Gaston Eyskens tijdens "e voorlezing van de rege- ingsverklaring in het parle- |ment te Brussel. Hij deelde mee dat België tegelijk jmeer regionaal moet worden en meer Europees. De regering stelt op cultureel gebied een werkelijke en volledige autonomie voor Vla mingen en Walen voor. Op economisch gebied, aldus Eys- 'kens, zal ze, met handhaving van de onontbeerlijke eenheid van stra tegie, de Vlaamse en Waalse gewes ten en Brussel nauw betrekken by het opstellen en uitvoeren van de economische plannen. Aan de korte regeringsverklaring ■van de premier was de tekst toege voegd van een regeringsprogram, waarover de Christelijke Volkspar ten (CVP) en de Belgische Socialis tische Partij (BSP) een akkoord hebben bereikt al 'begin vorige week, na een orisis van ruim vier maan den, een nieuwe regeringsploeg kon worden samengesteld. Kennelijk zinspelend op de beroe ring in Frankrijk en elders verklaar de de nieuwe premier tenslotte, dat men een beroep zal moeten doen op ille krachten en fantasie in het land om de problemen te kunnen oplos sen voor organisatie van de deelne ming van de burgers in de politiek, van de arbeiders in de ondernemin gen en van de studenten in de uni versiteit. De Kamer van Volksvertegen woordigers zal de regeringsverkla ring vandaag en morgen bespreken de Senaat mogelijk vrijdag als het morgen nog in de Kamer tot een stemming komt. uit het meeste gehoor trek", zei hij onlangs. Bovendien meent Koekoek dat anderen, die later in de Boeren partij belangrijke functies zijn gaan bezetten, dit aan hem te danken heb ben. Van Nieuwenhuysen De aanleiding tot de huidige moei lijkheden ligt in het besluit van het hoofdbestuur om een administrateur aan te trekken. Koekoek werd in het bestuur overstemd door de andere le den en de heer Van Nieuwenhuysen werd tot administrateur benoemd. Koekoek maakte toen bezwaar tegen de manier waarop de heer Van Nieu wenhuysen betaald werd. Deze krijgt namelijk een salaris als administrateur uit de gelden die het Kamerlid Harmsen als wethouder van Apeldoorn ontvangt. Koekoek vreesde dat hiermee de invloed van Harmsen in Let bestuur zou toene men. De Boerenleider beriep zich daar om op het feit dat schriftelijk is vastgelegd dat Kamerleden van de Boerenpartij geen andere politieke functies mogen hebben. Hiertegeno ver stelt Harmsen dat voor hem cp deze regel een uitzondering is ge maakt Hij bezit hiervan een schrif telijke verklaring. Hetty Benniiik De sterke leiding die Koekoek zijn volgelingen oplegt, speelt ook een rol in het op het ogenblik spelende con flict tussen hem en de ex-REM om- roepster mevrouw Hetty Bennink. Mevrouw Bennink heeft in een tv-uitzending van de Boerenpartij een oproep gedaan om te komen tot stichting van een rechtse omroep. Zij voert hiervoor de administratie. Koekoek heeft haar enige tijd gele den verweten dat zij de administratie niet goed bijhield. Dit leidde tot we derzijdse beschuldigingen, die uit mondden in nog aanhangige proces sen die beiden tegen elkaar aanspan den. Hetty Bennink wil een omroep die open staat voor alle partijen, met een stichtingsbestuur aan het hoofd. Koe koek meent dat het hier gaat om een omroep van de Boerenpartij, waarbij hij de leiding heeft. Niet principieel Het meest opvallend in het conflict tussen de vrije boeren is dat het niet om principiële verschillen gaat. Beide groepen onderschrijven het beginsel program van de Boerenpartij. We schreven reeds dat dit niet het eerste meningsverschil rond Koekoek is. De moeilijkheden begonnen toen Koekoek duidelijk steun gaf aan het Eerste-Kamerlid ir. H. Adams. Zoals bekend werd Adams in de Eerste Ka mer slecht ontvangen wegens zijn oorlogsverleden. Dit leidde in oktober 1966 tot op richting van de Noodraad. Deze groep wilde een zuivering van de ge lederen van de Boerenpartij en een algemeen congres. De Noodraad kwam bij de verkiezingen van 1967 een honderdtal stemmen tekort voor een Kamerzetel. Ideologie Een ander belangrijk opponent te gen Koekoek was in die dagen ir. W. Stam. Zijn boekje De Boerenpartij geldt als de officiële ideologie van de vrije boeren. De affaire-Adams bracht hem eerst in conflict mei Koekoek; later met de Ncodraad. Zijn partij „Progressief Rechts" deed niet mee aan de verkiezingen. In december 1966 scheidde het Ka merlid P. Voogd zich van de Boeren- fractie af. Hij vond in de partij te weinig terug van het beginselpro gram, waarin staat dat de Boerenpar tij uitgaat van Gods soevereiniteit. In een interview met onze bladen maakte hij melding van een scherp meningsverschil tussen Koekoek en Harmsen over de wiize waarop de fractie geleid werd. De heer Voogd trad later toe tot de Christen demo craten unie. Tot deze groep behoort eveneens mr. A. Zeegers. De heer Zeegers die zegt nooit lid van de Boerenpartij te zijn ge weest heeft in 1963 het beginsel program van de vrije boeren op gesteld. De rede die de heer Koekoek in 1963 bij zijn intrede in de Tweede Kamer heeft gehouden is door mr. Zeegers op papier gezet. In het leiderschap van de heer Koekoek ligt een zekere tragiek. Hij heeft tussen 1963 en 1967 de partij groot gemaakt. Toen de partij groei de, bleek hij echter niet in staat op de juiste wijze leiding te geven. Hij kon igeen bevoegdheden aan anderen overgeven en wilde alles zelf doen. Koekoek heeft de Boerenpartij als I een meteoor in de politiek omhoog I gebracht. Wanneer hij op dezelfde weg doorgaat, ziet het ernaar uit dat hij deze meteoor thans de val naar de aarde Iaat maken. Drie van de vier Boeren-oppo- santen overleggen druk in de wandelgangen van de Tweede Kamer. Geheel links de heer E. Harmsen. die met de Boeren partij is meegegroeid, in gesprek met de heer Kronenburg (papier in de hand). Uiterst rechts de heer J. van de Brake. DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft gistermorgen de 30-jarige zeeman G. V. uit Den Haag I overeenkomstig de eis veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaarde lijk en aftrek van voorarrest. Twee weken geleden had V. zich te verant woorden wegens poging tot doodslag. Op de stampvolle perrons van het station Hollands Spoor in Den Haag viel hij op zondagavond 28 januari van dit jaar, gewapend met twee messen, een 26-jarige monteur uit Vlaardingen aan, die relaties onder hield met zijn vrouw. Toen een Surinamer probeerde de monteur te ontzetten, keerde de zee man zich tegen hem. Daarop volgde een jacht over de perrons waarbij de zeeman met een mes gooide. De mon teur liep bij de vechtpartij verwon dingen op. TORONTO Dieven hebben zich het afgelopen weekeinde bij een in braak in Toronto (Canada) meester gemaakt van sieraden met een totale waarde van 750.000 dollar. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Boeren heb ben gisteren hun blijspel opge voerd en de heer Harmsen is als fractievoorzitter van de, naar hü zegt, Boerenpartij te voorschijn gekomen. Maar de heer Koekoek houdt de fractiekamer bezet en dat is in een overvol gebouw als dat van de Tweede Kamer ook een heel ding. Het verhaal dat de gemoederen op het Binnenhof een dag heeft bezig gehouden, kan eigenlijk heel kort zijn. Na de verklaring van de heer Harmsen, waarin hij het vertrouwen in Boerenleider KorJkoek om orga nisatorische redenen (onder meer verweet hij hem dictatuur) opzegde belegden Harmsen en zijn medestan ders (gemakshalve als groep-Harmsen aangeduid) een persconferentie, waarin melding werd gemaakt van acticcomité's in het he le land. De acties van deze groepen zouden moeten resulteren in een ledenverga dering van de Boerenpartij in sep tember. Op deze ledenvergadering zou van het hoofdbestuur geëist wor den: statuten en reglementen, le den-stemrecht, uitbreiding van de re dactie van de Vrije Boer totdat deze redactie „deskundig" is en het goed keuren van de dubbelfunctie van de heer Harmsen voor de duur van een zittingsperiode. Woordvorder Harmsen kondigde aan een fractievergadering te zullen uitschrijven, waarop ook Koekoek en de zijnen zouden worden uitgenodigd. Eerst waren ze van plan dit telegra fisch te doen, maar daarop attent ge maakt, konden ze volstaan met ge bruik te maken van de boden van de Kamer. Deze volledige fractievergadering gebeurde op speciaal verzoek van Kamervoorzitter Van Thiel om hem formeel in staat te stellen een besluit te nemen over de status van de twee groepen. Het presidium zal dit besluit waarschijnlijk morgen nemen. Steun De heer Harmsen zei ons te kun nen rekenen op de steun van 90 pro cent van de besturen van de kiesver enigingen in Gelderland, 85 procent van die in Overijssel, 90 procent in Utrecht en 100 procent in Urk. Hij zei verder dat het aanzien van Koe koek na de affaires Hetty Bennink en mevrouw Van Someren zwaar was gedaald. Aangezien de meerderheid van de fractie dingen doorgevoerd wil zien, zou de minderheid (Koe koek) zich moeten afsplitsen. Harmsen en zijn medestanders zou den openstaan voor ieder contact met een „goeie rechtse groepering". In dat verband noemde hij de over blijfselen van de voormalige Nood raad, rechtse liberalen en misschien Van Rappard. „Maar niet met de groep achter Rechts-Om". Waarom hij dan niet eerder zijn steun gegeven had aan de Noodraad die toch ook fulmineerde tegen de dictatuur van Koekoek: „Toen achtte ik de tijd nog niet rijp, maar ik had wel sympathie voor veel van hun be doelingen. Bovendien waren hun me thodes niet juist". Met vieren Daarna speelden de gebeurtenissen I zich in verschillende kamers snel af. De vier, Harmsen. Van de Brake, Van Harselaar en Kronenburg, ver gaderden, de heer Kronenburg con voceerde als fractiesecretaris een fractievergadering tegen 7 uur 's avonds en de vier konden in alle rust met z'n vieren een voorzitter kiezen: de heer Harmsen. Na twee stemmin gen, want de eerste stemming luidde: 3 voor Harmsen en 1 voor Kronen burg. Om eenheid te krijgen, aldus woordvoerder Kronenburg, hebben wij toen Harmsen overreed op zich zelf te stemmen, hetgeen bij de twee de stemming gebeurde. Koekoek en de zijnen waren niet op komen dagen, omdat, aldus Koe koek, „uw groep zich heeft afgeschei den en het vertrouwen in mij als fractevoorzitter heeft opgezegd. Bo vendien zijn twee van de onderteke naars geen lid meer van de Boeren partij (Van de Brake en Kronen burg geroyeerd) en uit dien hoofde geen lid van onze fractie". Dit alles via de welwillende Ka merboden. De fractie Dc heer Harmsen bestrijdt overi gens terecht dat dit laatste argument van Koekoek er iets toe doet. Het presidium van de Tweede Kamer heeft niets te maken met wat er bui ten de Kamer in een partij aan de hand is. De voorzitter heeft alleen rekening te houden met de gekozen volksvertegenwoordigers. Een ad viesaanvrage van beide strijdende partijen aan de secretaris van de Kiesraad, mr. Van Ommen Kloeke, leverde ook geen ander resultaat op. Bovendien leest de Groep-Harmsen uit het door Koekoek zelf opgestelde reglement voor fractieleden van de Boerenpartij, dat een fractielid slechts ophoudt lid te zijn als hij bedankt voor de partij of op voorstel van de voorzitter door de meerder heid van de fractie is geroyeerd. Slechts de heer Harmsen zelf heeft altijd geweigerd dit „regelement van Koekoek" te tekenen. Waarom? „Ik zat al vier jaar bij Koekoek in de Kamer en ik kende hem". Dat was dan het gebeuren in de Boerenpartij, van begin .ot eind met plezier meegemaakt door Koe koek-getrouwe Verlaan. Hij was aan wezig bij alle persconferenties of ze nu door Koekoek gegeven werden of door zijn tegenstanders. Zijn com mentaar: „De groep-Harmsen telt ei genlijk maar twee leden. De twee die alle Kamervergaderingen bijwonen, zijn als woordvoerders maar voor de helft nuttig, en de twee woordvoer ders zijn maar voor de helft van de tijd in de Kamer". Verklaring? Dan waren er nog enkele groot uit ziende leden van de partij, een en thousiaste jongere en een Eerste-Ka merlid dat zonder blikken of blozen beweerde dat zijn collega-Eerste-Ka- merlid van de Boerenpartij Snoek 's middags een verklaring had afgelegd, dat de Eerste-Kamerfractie achter Koekoek stond. Dat had dan niemand gehoord. (De heer Snoek, die ook voorzitter is van de BP-fractie in de Rotterdamse raad, heeft aangeboden te bemiddelen. De Rotterdamse Boe- renfractie staat overigens achter Koekoek, evenals de Haagse). Conclusie van een belangstellend waarnemer: ..Tot de volgende scheu ring". Prof. dr. J. W. van Holst, als voorzitter van het Con vent van het Christelijk Onderwijs de schrijver van dit artikel, behaalde in 1929 de onderwijsakte, was ncRen jaar werkzaam bij het lager onderwijs, werd in 1938 leraar Nederlands bij het vhmo en was van 19421960 directeur der hervormde kweekschool in Amsterdam. Hij studeerde pedagogiek bij prof. Langeveld en prof. Wate- ririk, schreef zijn dissertatie over „dc beginsellcer van Iloogvelds pedagogiek" en is sedert 1963 hoogleraar aan de VU. Prof. Van Hulst gaf colleges in verschillende Europese landen, doceerde aan alle universiteiten van Zuid-Afrika (ook aan de universiteiten voor Bantoes), hield voor drachten in Suriname en dc Antillen en publiceerde hon derden artikelen, ook in Buitenlandse tijdschriften. Hij bekleedde (en bekleedt) talrijke organisatorische functies. Ook is hij lid van de Eerste Kamer en lid van het Euro pees parlement Prof. Van Hulst is ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. a fTE weinig afweet van het organisatiepatroon van het christelijk onderwijs en wie zich nochtans enigermate in deze materie wil oriënteren, krijgt aanvankelijk de indruk dat hij in een jungle terecht is gekomen. Pas na zeer veel moeite zal hij enige lijnen gaan ontdekken en eigenlijk is het slechts voor diegenen, die ja renlang in de onderwijsorganisaties werken, gegeven om het juiste inzicht te krijgen in dit patroon. Het is in dit korte artikel niet de bedoeling om alles hierover nauw keurig uiteen te zetten. Wel moeten wij enige hoofdlijnen trekken. In de eerste plaats ontdekken wij dan dat er twee groepen van orga nisaties zijn; wij zouden deze kunnen vergelijken met die der werkgevers en der werknemers. Voor het bijzonder onderwijs geldt, dat de besturen de werkgeversorganisaties vormen ert de personelen de werknemers organisatie. Voor 'het openbaar onderwijs ligt dit wel iets moeilyker, omdat althans voorzover 'het het basisonderwijs aangaat, de gemeentebesturen hier als werkgever optreden. Landelijk gezien kan dus de Raad van Ne derlandse Gemeenten als de grote werkgeversorganisatie worden be schouwd. De Vereniging Volksonderwijs die zo'n intensieve propaganda voert voor het openbaar onderwijs, behoort dus nodh tot de categorie van de werkgevers, noch tot die werknemers. Zonder van deze organisatie te willen zeggen dat zy slechts de olub van het openlbaair onderwijs is, moeten wij toch zien dat zij in de juridische verhouding van bestuur en personeel geen steun in het kapittel heeft. Het christelijk onderwijs kent oveneens een vereniging die de pro paganda voor dit gehele onderwijs ter harte neemt. Dit is de Unie een School met den Bijbel. TIENTALLEN ADRESSEN Uit het bovenstaande zal nu wel duidelijk zijn dat eigenlijk eHk school type zijn eigen organisatie 'heeft. Zo hebben de kleuterscholen, de lagere scholen, de nijverheidsscholen, de kweekscholen enz. elk hun besturen- en hun personeels-organisatie. De grote besturenbonden zoals de Schoolraad, de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs en de Vereniging voor Christelijk Volksonder wijs hebben jarenlang invloedrijke posities ingenomen. Uit het bovenstaande volgt dat 'het christelijk onderwijs als geheet geen adres heeft in Nederland; het heeft wel tientallen adressen. Deze situatie houdt in, dat het voor de overheid uitermate moeilijk is om op een moment te weten hoe het christelijk onderwijs als geheel over een actueel vraagstuk denkt. De overheid zou zich daartoe moeten richten tot de zeer talrijke organisaties met het risico, dat de binnenkomende meningen on derling divergeren. Het is mede uit deze situatie, dat de gedachte geboren is om te komen tot een Convent van christelijk onderwijs. Het lag in de bedoeling om - te geraken tot een bundeling van alle sectoren. Het grote voordeel zou dan zijn dat men onderling van eikaars vragen en noden kon kennisnemen. Vervolgens zou men als eenheid naar buiten kunnen optreden. Boven dien was er dan een kans om ten aanzien van komende wetsontwerpen een gelyk gericht advies namens het gehele onderwijs aan de minister te doen toekomen. Het is zeer begrijpelijk dat een dergelijk streven bijval en afkeuring ondervond. De voordelen waren voor alle organisaties evident; als nadeel moest gezien worden dat grote organisaties, die jarenlang gewend waren zelfstandig op te treden, nu toch iets van deze zelfstandigheid zouden moeten prijsgeven. Toch bleek het nodig, vooral om te komen tot een ge sprek met het r.k. onderwijs en met het openbaar onderwijs, dat de voor delen een zwaar en de nadelen een licht accent kregen. Om alle gevoeligheden zoveel mogelijk te vermijden is het Convent ongeveer tien jaar geleden op een betrekkelijk zwakke basis begonnen. De bezwaren die in het christelijk onderwijs tegen de mammoetwet leef den, konden echter ook toen reeds .gezamenlijk worden uitgesproken. Dat het christelijk onderwijs bezwaren tegen deze mammoetwet heeft, im pliceert niet, dat het zich blijvend verzet tegen de realisering van deze wet, Ook in dit opzicht heeft het Convent een democratische houding aange nomen, die echter van tijd tot tijd scherp weet te signaleren, wel'ke moei lijkheden door de mammoetwet aan het christelijk onderwijs in de weg worden gelegd. BESTAANSRECHT BEWEZEN Ten aanzien van vele punten waarbij bet gehele christelijk onderwijs betrokken is, heeft het Convent uitspraken kunnen doen. Wij noemen bijv. de houding tegenover de randdiensten van onze school. Het is nL ieder wel bekend dat talrijke instanties toegang vragen -tot de school, niet alleen artsen en tandartsen, maar ook allerlei pedagogisohe en psycholo gische diensten, die hulp kunnen bewijzen. Het is het streven van het Convent om mede deze zaken zo veel mogelijk in eigen band te houden. Het is het Convent niet onverschillig op welke wijze en door wie pedago gische of psychologische adviezen over een kind, over zijn leermoeilijk heden, over zijn toekomst en over zijn beroepskeuze worden uitgebracht. Het komt nu ook geregeld voor, dat de bewindslieden van Onderwijs en Wetenschappen zich tot het Convent wenden om advies inzake allerlei aangelegenheden. Een recent voorbeeld daarvan is de vraag naar de juiste formulering van de geestelijke grondslag van het openbaar onderwijs. Daarnaast wordt veelvuldig gebruik gemaakt van het recht om onge vraagde adviezen te geven. Reeds vele malen heeft het Convent de aan dacht van de minister van onderwijs en wetenschappen gevraagd voor belangrijke zaken, die het christelijk onderwijs raken. Door dit alles heeft het Convent zyn bestaansrecht bewezen. Natuur lijk zal er in de toekomst nog veel werk verzet moeten worden. Of het Convent zal uitgroeien tot de belangrijkste organisatie op het gebied van het christelijk onderwijs is een vraag, die niet door het Convent zelf be antwoord mag worden. Dit antwoord kan slechts gegeven worden door de organisaties, die met elkaar het Convent vormen. Ook in dit opzicht zal men zich moeten hoeden voor overhaasting. Toch mogen wij zeggen, dat bet goed is, dat indertijd bet Convent is opgericht en dat deze instantie in de toekomst nog veel voor het christelijk onderwijs kan doen, zoals zij in het verleden reeds gedaan heeft. HOOFDDORP De 29-jarige Ita liaan en de twee Duitsers (23 cn 17 jaar oud), die zaterdagmiddag door de Rotterdamse politie werden gear resteerd. hebben tegenover de politie van Hoofddorp zes gevallen bekend van beroving van lifters, die zij op hun tocht door Nederland in hun in Duitsland gestolen wagen hadden ge nomen. Afgelopen donderdagavond narnen zij bij Serooskerke twee Belgische meisjes mee. Deze werden van horlo ges en geld beroofd en na een poging tot aanranding 's nachts uit de auto gezet De volgende ochtend lieten de Duitsers en de Italianen hun auto in Middelburg repareren. Bij Den Haag pikten zij een Canadese lifeer op. Ook hij werd van geld en goederen beroofd en In een polder bij Maassluis uit de wagen gezet. Van Maassluis reed het trio naar Zevenbergen, waar een liftende jon gen hetzelfde overkwam: geld en be zittingen, zijn overjas Incluis, werden hem afgenomen. Zaterdag beroofden de Duitsers en de Italiaan in Zand- voort twee jongens die zij met hen mee hadden laten liften. Daarna reden zij richting Hil versum, namen twee kampeerders mee en maakten dezen in Abcoude onder bedreiging met een mes hun uitrusting en hun geld afhandig. Na dat de drie mannen zaterdagmiddag nogmaals een lifter beroofd hadden, een jongen uit Haarlem, konden zij tenslotte dezelfde middag in Rotter dam worden aangehouden. Morgenochtend zullen zij naar Haarlem worden overgebracht. De goederen, horloges en sieraden, die zij hun slachtoffers afhandig hadden gemaakt, zijn grotendeels in hun au to teruggevonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7