TV Hoe nu verder met de VPRO? n< Commentaar PIZZELHOEK RADIO KRO-documentaire over strafrecht en Bestuur moet jongeren niet onderschatten k. J J 'J J J m TROS-feestje voor jarige prins Nieuw idee voor Peyton Place De vrouw met de blinddoek KATJE UIT WRAAK AFGEMAAKT VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Columbusmuseum {oogeas DINSDAG 25 JUNI 1961 Discriminatie Avro's documentaire over rassen discriminatie in Nederland heeft met veel schokkends opgeleverd. Het opvallendste was wellicht het kortzichtige betoog van een met vooroordeel behepte man waarmee de reportage werd geopend. De klachten over het niet-ver- lenen van huisvesting werden on derstreept door het gebruik van verborgen microfoons Mag dat nog wel en door elkaar tegen sprekende uitleggingen van een woningbemiddelaar en een psychia ter. Wel schrijnend waren de verhalen wan meisjes en gehuwde vrouwen, die botte discriminatie ondervinden wanneer zij zich met hun partner in het openbaar vertonen. Een kleurling kwam tot de uit spraak Het is beter in Amerika, daar word je openlijk gediscrimi neerd, hier gaat het achter de hand en dat doet meer pijn". En een dame betreurde om de discriminatie van haar kinderen haar huwelijk met een Chinees. Professor Kübbe hield zich bezig met het belichten van de oorzaken. Conclusie van de programmamakers: Onbegrip, onwetendheid en gebrek aan belangstelling voor elkaar vor men aanleiding tot discriminatie. Een steekproef tot opinie-onder zoek onder vijfhonderd personen gehouden, tooncle beschamend aan, dat 90 procent van de Nederlandse bevolking vooroordelen jegens kleurlingen koestert en gelooft in discriminatie: vijf procent van hen discrimineert bewust, veertig pro cent houdt mokkend vast aan de verschillen en 45 procent zal niets ondernemen, maar ziet liever geen niet-blanken. De Indische Nederlanders onder vinden de minste last, de gastarbei ders worden het slechtst behandeld. Tegen Italianen en vooral Turken bestaan de grootste bezwaren. Wie niet wil discrimineren, lijdt gewoon lijk aan een sterk superioriteitsge voel jegens andere rassen: in wezen verschilt Nederland niet zoveel van andere volkeren, de confrontatie is hier echter geringer. Op Nederland 2 begon de uit India teruggekeerde acteur Paul Storm aan een serie ervaringsvertel lingen. Men moet met geduld luis teren, wil men uit zijn vrij verward relaas de essentie putten. Ditmaal ging het over het voor ons onbe grijpelijke kastestelsel. Dat op zich zelf was heel interessant. Anagram-puzzel (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Met een zich be roepen op huishoudelijk reglement en statuten die tevens verouderd werden verklaard, op doelstellingen die nodig moeten worden herzien, met het bij (opgetrommelde) meer derheid van stemmen afketsen van de oppositie en het tragisch kiezen van een (nog tijdelijke) nieuwe voor zitter die het met een beschamend aantal stemmen haalde, is de VPRO bepaald niet uit zijn impasse geraakt. Terecht werd in de rondvraag van de algemene ledenvergadering door een verontwaardigd lid opgemerkt dat de lange bijeenkomst van zater dag „voer voor etherspotternijen en hekelrubrieken" is geworden, dat er nooit meer zo'n vertoning mag wor den gegeven. Maar intussen zit de VPRO met nog meer gezichtsverlies en deze pijnlijke vergadering op zijn debet. De toezegging van mevrouw Went aan het einde van de bijeen komst „dat het bestuur contact wil opnemen met de oppositie" kwam helaas te laat en werd met kreten als „hoeft niet meer" en „laat maar" weggehoond. 20.000 opposanten Inmiddels was men ook aan het berekenen gegaan: „Wat betekenen 230 opposanten?" vroeg een getrouwe we, maar de oppositie telde even snel en maakte er een globale verhouding van: „Tegenover 550 andere aanwezi gen vertegenwoordigen wij een per centage en daarmee 20.000 leden". Is 'dit juist? Heeft de VPRO te ma ken met zulk een aantal tegenstan ders van het huidige beleid? Was het een symptoom, dat in diezelfde rond vraag een r.k. lid na meer dan 15 jaren zijn lidmaatschap opzegde? De zaken staan er ernstiger voor dan destijds bij de wankelende AVRO: er is nl. duidelijke verdeeld heid binnen de kring van perso neelsleden, men groepeert zich „ach ter Kleywegt" die wel ontslag heeft genomen maar nu weer niet ongene gen is te blijven zitten, of „achter Poelstra", die ontslag is aangezegd na zijn reisje naar het Gardameer om ds Dlekerhof uit te nodigen als voorman van de oppositie te fungeren. Innerlijk verscheurd Kleywegt toonde zich ter vergade ring (zijn ontslag tegen 1 september, I ditmaal door hemzelf ingediend is nog van kracht) openlijk en vurig medestander van het bestuur, Poelstra schaarde zich onder de op posanten. Hiermee is de innerlijke ver scheurdheid in het bedrijf wel dui- I delijk aangetoond en die wordt niet opgeruimd met het vallende hoofd van Bouke Poelstra. Of de komende maanden (waarin de vakanties vallen) een afkoe- i lingsperiode zullen kunnen worden is zeer de vraag. De partijen staan der- j mate hard tegenover eQ-kaar, dat handreiking een utopie schijnt te zijn, vooral door de abrupte weige ring van de oppositie om vertegen woordigers in de adviescommissie- Esveld te laten stappen. Ofheeft men een achterdeurtje opengehouden? Opmerkelijk was, dat ds Diekerhof die deze weigering tri omfantelijk uitsprak, niet de naam van prof. dr. De Graaf (het vijfde lid van het door de oppositie-De Smit voorgestelde interim-bestuur) noem de. Zal hij wellicht de stap wagen en het gewenste bruggetje slaan, dat de verbinding over de ontstane kloof kan vormen? Wond ligt open De VPRO-wond ligt open, er is geen ontkomen meer aan. Hoewel zich vele progressieve jongeren in de oppositierijen schaarden, mag men toch niet spreken van een „generatie- botsing", want ook de bestuursge- trouwen hadden hun jonge voorvech ters. Deze situatie komt meer voort uit het feit dat de VPRO verder heeft willen springen dan zijn stok lang was en een respectabel aantal jonge free lance medewerkers heeft aangetrokken om progressieve pro gramma's te maken, die directie en bestuur toen toch weer niet aandurf den, gezien ook het brute ledenver lies dat het gevolg daarvan bleek te zijn. Ledenverlies betekent niet al leen verzwakking van de vereniging, maar ook verweer tegen het beleid en daarmee dient rekening te worden gehouden. Chaos herstelbaar? Deze teleurgestelde jongeren (het ging niet alleen om Hoepla en de satire, ook om diverse cabaret- en dramatische uitzendingen plus enige radioprogramma's!) vonden gehoor bij talrijker oudere VPRO-leden. Ook dit is een zaak die het bestuur niet mag onderschatten. De VPRO verkeert in een uiterma te hachelijke positie en er zal grote en stuurmanskunst nodig zijn om uit deze chaos te raken en zowel vereni ging als bedrijf van onherstelbare breuken te redden. Omdat prins Bernliard zoveel houdt van Antilliaanse muziek en Fred Kaps geldt als zijn lievelingsartiest, geeft de TROS zaterdagavond (op de verjaar dag van de prins) een feestje van een half uur op Ned. 1, waarin allerlei Antilliaanse zang en muziek zal weer klinken en Fred Kaps (hier op de fo to) de nummers goochelend aan el kaar verbindt. Thom Keiling, die er net twee maan den Curagao heeft opzitten maakte daar foto's voor decorontwerpster Els Salomons en zo zal het vrolijke pro gramma zich afspelen tegen de ach tergrond van een bedrijvige groentenmarkt in Willemstad, helemaal in kleur. Thom Kelling en zijn orkest zijn van de partij, Marie-Cecile Moerdijk, Julian Coco, Don Alfonso Mares (een in Nederland wonende Mexicaan), Los Alegres en een Antil- liaans ballet. Het feest duurt niet zo lang en daarom ligt het tempo hoog. Dat kan goed worden. J (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het feuilleton Peyton Place, waarmee de AVRO zo kwistig de gaatjes op Ned. 2 vult, heeft een onbeschrijflijk lang leven. In Amerika zijn al 600 episoden ver toond en een zevende hondertal staat op het programma om te worden aangemaakt. We kunnen desnoods hele genera ties plezier hebben van deze dorpse romantiek, de tegenhanger van de Londense Coronation Street. Toch moest er nu eens een „modern tintje" aan worden gegeven en de verzinners kwamen op een geweldig idee: een negerdokter en zijn vrouw nemen hun intrek in Peyton Place. Nu kan men met een gerust hart aan 100 nieuwe avonturen beginnen, want de stof daarvoor ligt voor 't oprapen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het is bekend, dat zeer veel kijkers verknocht zijn aan de NTS-serie „Dubbelspion", een van meer dan in een toevallig geval op bouwend kan werken en of de vol- wassenenrechter meer de kans zou moeten krijgen om de voetsporen van .de kinderrechter, die opsluiting al- de weinige uitzendingen waarvoor iang heeft vervangen door opvoeding, I een groot publiek het tweede net op zoekt. Daarom is het jammer dat de KRO vanavond op hetzelfde tijdstip j dat „Dubbelspion" loopt, aan komt met zijn tv-documentaire over het Nederlands strafrecht, want deze be looft belangrijke informatie. De KRO heeft de free-lancers Kees Boomkens en Jacques van Alphen opdracht gegeven, ons in 50 minuten Uit de woorden van de eerste rij moeten de woorden van de tweede rij worden gevormd. De beginletters van de woorden uit de eerste rij vor men de naam van een gem. in Gel der 1. 1. karakter - op die plaats; 2. voedsel - huisdier; 3. lol - vlucht heuvel; 4. lusthof - Europeaan; 5. nauwe opening - zwak; 6. jon gensnaam - nauwe opening; 7. bars - lipharen. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 2. Beers, 7. stoot, 8. feder, 9. stram, 10. mak, 12. een, 13. Ede, 15. Allen, 17. toren, 19. A.E., 20. Da. 21. glans, 24. nette. 26. Eos, 27. tea, 29. oor, 30. roede, 32. armee, 33. enter, 34. eters. Verticaal: 1. staal, 2. bos, 3 Etten. 4. riant, 5. Sem, 6. derde, 10. marge, 11. Klaas. 13. Erato, 14. enger. 16. een. 18. ode, 22. lorre. 23. stoet, 24. nader, 25. toren, 28. Ee, 30. ree, 31. Ens. DEN HAAG Het tien maanden oude katje Poetzei van de familie Van Gogh van Het Oord in Den Haag is gisteravond door onbeken den gestroopt aan de deurknop van de woning gehangen. De heer P. van Gogh, een 39-jarige trambestuurder bij de HTM, ver moedt dat dit een wraakneming is van leden van een beatclubje uit de buurt. Zij hadden het gezin al meer ge treiterd nadat de heer Van Gogh hen vorig jaar door de politie uit de kel der onder zijn huis, waar zij beat- eesten organiseerden, had laten zet ten. te volgen. Verder: wordt er voldoende gedaan om het gevangeniswezen re-socialise rend te laten werken en heeft de vrijheidsberoving op zichzelf zin? Rekent Vrouwe Justitia nog teveel met vergelding inplaats van met ver betering tot aanpassing in de maatschappij? Vragen genoeg en wij zijn met TJ tijds in de ingewikkelde materie van benieuwd naar de antwoorden, welke Ned. 1 KRO 7.12 uur jeugdprogramma „Spitsuur" met slot van spel „Bart Boudewijn". 8.20 uur „De vrouw met de bblinddoek", probleem rondom de rechtspraak. 9.10 uur aflevering „De wrekers". 10.00 uur Vanavond in Nieuwspoort. Ned. 2 NTS 7.15 uur gewestelijk nieuWs en Holland Festival Ma gazine. 8.20 uur „Dubbelspion": de waarheid van Marisa. 9.10 uur Wiener Symphoniker: repetitie en uitvoering van Schumanns vierde symfonie onder lei ding van Herbert von Kara jan. Hilversum I AFRO 7.35 uur Cees de Lange in zijn variëteitenkabinet. 8.45 uur detectiveserie „Mijn naam is Cox". 9.20 uur Promenadeorkest in onvergankelijke melo dieën. 9.55 uur gesprek met Dora Bryan, musical-star. 10.55 uur Nederlandse muziek in de komende 14 dagen. Hilversum II KRO 08.00 uur Emmy Verhey soliste (Mozart) in concert van het Ned. Studentenorkest. 8.40 uur ontwikkelingshulp in Afrika. 10.00 uur kunstrubriek. 11.00 uur de economische wederopbouw van Tsjecho- slowakye. VALLADOLID Ter gelegenheid van de sterfdag van Columbus is in de Spaanse plaats Valladolid een Colum busmuseum geopend in de straat die eveneens de naam draagt van de ontdekkingsreiziger. Het huis waarin het museum is gevestigd, dateert nog uit de tijd van Colum bus. Er is een grote bibliotheek met vele historische docu menten in ondergebracht Verder zijn er houtsnijwerk uit de zestiende eeuw, landkaarten, schilderijen en muurschilderingen te bezichtigen. door 124 Hij dacht eraan, en dat was géén herinnering va hemzelf, maar men had het hem verteld, hoe het ook b zijn geboorte gesneeuwd had en hoe zijn vader, buite zichzelf van blijdschap om de zoon, de bomen omarmd en aarde gekust had. Was dat bij-wijze-van-spreken zo ge weest of had vader dat werkelijk gedaan, was hij zo doo zijn vreugde vervoerd geweest? En waarom per slot was h: zo blij geweest achteraf gezien? Hijzelf was jong gesto? ven, had het kind dat hij zo liefhad nooit volwassen geziet Ach, wat was hij, Freek, onaf en onklaar geweest toe- vaders steun eensklaps was weggevallen. Of nee, beter ge zegd: hij was verkeerd klaar geweest, zijn opvoeding was niet op berekend dat de opvoeder die zelf niet voltooiei zou. En toen moeder hertrouwde.... De wereld was hoe langer hoe meer ineengestort Was groter verschil denkbaar, althans voor de zoon van Arnoli Arlsover, dan tussen de blijde, Godvruchtige schilder, die ii wezen een groot kind was geweest, en de harde, knapjx cynische chirurg Meine Wegen? Niet door niets had Freek zich opgesloten en verkocb gevoeld. Niet door niets had hij als opgroeiende jongen eei zenuwcrisis doorgemaakt. Goed, het zou er dan wel aa liggen, dat zijn aanvankelijke opvoeding zo heel anders wa geweest, maar ook zijn eigen wezen was diep-in schuw voo een wereld, als waarin hij geplaatst werd. Een wereld, da de oude bestaansvorm hoe langer hoe meer had verdronge en thans, deze avond, definitief vernietigd had. Freek dwaalde door de koude donkere straten, weel instinctief uit voor een paar dronken kerels, die zingend t luidruchtig uit de lichtbaan van een open kroegdeur nat' buiten kwamen gezwaaid. Hun gestalten verloren zich in he; donker, hoewel de vrieslucht hun stemmen nog lang hoor-j baar maakte. Maar Freek had ze niet eens gehoord toen <M mannen bijna tegen hem opbotsten. Kon hij zo naar hui gaan, zijn moeder onder ogen komen en zijn stiefvader? Moeder zou bezorgd kijken, vragen stellen, hem irriterei met eindeloze zorgjes, die alleen de buitenzijde van zijn il aangingen, maar hem nooit wezenlijk beroerden door haa oppervlakkigheid. En Wegen? Hij zou alleen spottend kijken, zoals hij ooi gedaan had toen Freek boos van de godsdienstlessen wa thuis gebleven om een kleinigheid. Hij zou misschien sarcastisch zinnetje zeggen, net als toen. En Freek wist, hij het nu net zo min als toen zou kunnen verdragen. Want het minst kon hij verkroppen als het hem toescheen dat Wegen gelijk had, dat de stiefvader het beter wist dar. zijn vader het geweten had. O, hoe was vaders wezen nog jaren lang na zijn sterven met Freek meegegroeid. Hoe vaak had hij niet vaders nabij heid gevoeld, zo na, dat het was als een subtiele aanraking Maar dat was immers onzin, een afwijking zoals zijn stiefva der hem had gezegd. Voor zulke gewaarwordingen moest men oppassen. Zoals reeds vaker voelde Freek zich ocfc thans weer bekropen door de koude vrees voor waanzin. Wa; was zijn verhouding tot Noldie anders geweest dan eer. waanzinnige fantasie? Hoe was het alles zo gekomen? Met zijn kindergeloof, de familie van zijn vader, de vrien. den uit diens artiestenkring, met zijn eigen overdreven ge voeligheid, met alles had hij kunnen afrekenen, alles had Mj uit zijn leven verbannen. De strenge studie voor meester in de rechten was daarvoor trouwens een goed tegenwicht gebleken, alleen met Noldie was hij niet klaargekomen, althans niet tot op deze avond. En nu, na alles wat zij gezegd hadden, was hij dan nu met haar klaar? Kon hij haar bannen uit zijn leven, zijn gedach ten, zijn diepste innerlijk, dat op zo onverklaarbare wijze met het hare verbonden was? Hij had haar leren kennen.... doordat hij van haar had gedroomd voor hij haar kende, doordat hij haar vereenzel-l vigd had met het meisje-Aljola, zijn Muze, van wie zijl vader hem als kind sprookjes had verteld. Hij had haar uit zee gered toen zij bijna verdronken wi en zij waren vrienden geworden, vrienden in de tijd toen hl]| na zijn zenuwinstorting bij zijn oom en tante logeerde mensen uit het milieu waarin hij was geboren. Toen al hai zij gezegd, dat zij van hem hield, dat zij hem in de hoogs nood te hulp zou komen als er niemand anders meer kom< zou, „ook al was zij dood...." Ach die sentimentele kinder-j nonsens! Onzin, afgelopen, neem de wereld zonder dromi zoals zij is. Ja ja, maar de tekeningen die Noldie hem gestuurd had| Noldie die Arnolda heette. En de tekeningen die hem dea) avond, toen hij haar tegen elke afspraak in toch had opge zocht, zelf had getoond? (wordt vervo igh) de Nederlandse wetgeving op dit ge bied in te leiden. Is Justitia, de „Vrouw met blind doek en weegschaal", nog modern? De documentaire richt zich voorna melijk op de jonge delinquent, te groot voor de kinderrechter, maar in feite niet oud genoeg om als „be roepsmisdadiger" te worden aange zien. die zich niettemin voor de vol wassenen-rechtbank heeft te verant woorden, gevangenisstraf krijgt op gelegd en die doormaakt. De kijker wordt ertoe gebracht, zich te vereenzelvigen met de delin quent, maar ook met degenen die hem aanklagen en vonissen. Daarbij komt men dan in conflict met Vrou we Justitia, die bijv. nog voorschrijft dat de rechtbank taal moet gebruiken welke door de beschuldigde niet of nauwelijks wordt begrepen, gevange nisstraf bindend acht na het plegen van bepaalde misdaden en ook het gevangeniswezen onder controle houdt, alsmede de terugkeer in de maatschappij. Gevraagd wordt, of gevangenisstraf radio van \vo\n Hilversum I. «02 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojour naal. 18.30 Muziek uit Belgra do. Parijs en Boedapest (opn.). 19.00 Discussie over school reisjes. 19.30 Nieuws. 19.35 va- rlëteltenkablnet. 20.«5 Mag Ik mij even voorstellen? Mijn naam ls Cox!: detecti ve-hoorspel (dl. 7). J1.20 Pro menade Orkest en solisten. 11.55 interview met de be roemde Musical Comedy Star Dora Bryan. 22.30 Nieuws, evtl. S.O.S.-berichten. 22.40 Radiojournaal. NRU22.55 Ne derlandse muziek ln de ko mende veertien dagen (opn.). 11.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.46 Actualitei ten. 19.05 Licht ensemble en solisten. 20.00 Stereo: Het Ne derlands Studenten-orkest en aollste. 20.40 Programma over ontwikkelingswerk ln Afrika (I). 20.55 Stereo: Omroep-or- kest en zangsollsten. 21.50 Pia norecital (gr.). 22.00 Cultureel programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 De zingende kerk. 23.00 Kansen na 20 Jaar. I. Een Impressie over de eco nomische wederopbouw van Tsjecho-SlowakJJe. 23.30 Lichte televisie vanavond rond rechtspraak en straf, do cumentaire. 21.10 In kleur: De wrekers. TV-feuilleton. 22.00 Vanavond ln Nieuwspoort. NTS: 22.30-22.35 Journaal. radio morgen en actualiteiten). 9.15 Klank beeld over het vliegtuig. 9.45 Voor de kleuters. 10.00 Stereo: Klassieke en scml-klassieke orkestwerken. 10.30 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de militairen. 1L50 Actu aliteiten. KRO: 12.00 Gevari- Nederland L NTS: 18.50 Ba- Hilversum I. 402 ra. VARA: eerd programma <12.22 Wij van rend de Beer. STER: 18.56 Re- 7-00 Nieuws en ochtendgym- het land: 12.26 Mededelingen clame. NTS:. 19.00 Journaal, nastlek. 7.23 Stereo: Lichte voor land- en tuinbouw. 12.30 STER: 19.03 Reclame. KRO: grammofoonmuzlek. (7 30 - 7.35 Nieuws. 12.41 Actualiteiten.) 19.06 In kleur: De museumdief. van de voorpagina). VPRO: NCRV: 14.00 Stereo: Gevari- tekenfllm. 19.12 Voor de jeugd. 7.54 Deze dag. VARA: 8-00 eerd muziekprogramma (opn). STER: 19.56 Reclame. NTS: Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 15.OO Voor oudere luisteraars. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re- stCrco: Lichte grammofoon- 16.00 Nieuws. 16.02 Voor de clame. 20.20 KROContrasten muzlek. (8.30 8.35 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: huisvrouw). 9.00 Stereo: Mo- Meisjeskoor met plano- en derne orkestwerken (gr). 9.35 drumbegeleiding. 17.15 Stereo: Waterstanden. 9.40 Schoolra- Lichte grammofoonmuztek. dlo. 10.00 Lichte grammofoon- 17.50 Overheidsvoorlichting, muziek. 10.50 Voor de kleuters. 18.00 Veel gevraagde gewijde vtc„tn R, 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de muziek (gr.). r»nrt^Sp Rppr STFR18 55 Re- vrouw. 11.40 Stereo: Kerkor- H»mP OTS-' i«M JouTnaal gelconcert. 12.00 Stereo: Hilversum - %r>iAli£S ISffiKh H.li;.or«,t. 11.1, VOO, nieuws. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 Holland Festival Magazine <4). 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NTS: het FM-kanalen. NCRV: 9.00 platteland. 12.26 Mededelingen Nieuws. 9.02 Lichte vokale mu- voor land- en tuinbouw. 12.29 ziek. 10.00 Nieuws. 10.03 Nieu- Stereo: Walsorkest. 13.00 we langspeelplaten. 10.30 Ram- Nieuws. 13.10 Actualiteiten, blers Radio Reprises. NRU: 20.20 In kleur: Dubbelspion: 13.25 Orgelconcert. 13.45 11.00 Nieuws. 11.03 Intern. De waarheid van Marisa. Gesproken portret. 14.00 Voor nieuws op het gebied van de TV-fllm. 21.10 4e Symfonie van de kinderen. 15.00 Stereo: Het lichte muziek. (12.00 Nieuws). Robert Schumann: fllmrepor- utrechts Kamermuzlekge- AVRO: 13.00 Nieuws. 13.30 Ac- ta-ge van een repetitie van De zeiSChap (opn). 15.30 Vocaal tualltelten. 13.06 Platenpro- Wlener Symfoniker. 22.10-22.15 ensembie. 16.00 Nieuws. 16.02 gramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Voor boven de zestig. NRU: Muziekprogramma met Neder- 17.02 Oude liedjes. VARA: 17.20 landse artiesten. 15.00 Nieuws. Voor de Jeugd. 17.55 S.O.S.-be- 15.03 Arbeidsvitaminen. 16.00 richten. Nieuws. 16.03 - 18.00 Super Clean Dream Machine. (17.00 Hilversum II. 298 m. NCRV: Nieuws: 17.02 - 17.05 ActuaUtel- 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende ten.). Woord. 7.15 Stereo: Klassieke TELEVISIE MORGEN grammofoonmuziek. 7.30 Nederland I. AVRO: 17.00 - Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.43 17.35 Voor de kinderen, 'satirisch"tö- Stereo: Planorecital (gr). België. Nederl. progr. Kan. I Journaal. BELGIE Nederlands proer. kanalen: 2 en 18. 18.55 De avonturen van Rick de Kikker. 19.00 Zorro. jeugdfeulll. (38). 19.25 Popeve. tekenfilm. 19.30 Quebec U.S.A.. toeristische film. 19.57 Medede lingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Kent de melkweg?: m 44-24 no neeïstuk T> 20~ Ateurs te gast TROS: 8.00 Nieuws. 8J1 Voor en 10: 16.00 - 18.00 Eurovisie: 21.35-24.00 neelstuk-dni.2^ A"a8t automobilisten. (8.30 Nieuws Paardesport te Aken. er op komen. Niettemin zal de docu mentaire geen „uitspraak" doen, al leen stof voor nadenken aanvoeren. Daarom mogen wij waarschijnlijk op een schakering van antwoorden reke nen en daarvan hangt de belangrijk heid van deze voorlichting mede af. Pension Hommeles viermaal te zien (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Zou het nu nog even leuk zijn als tien jaar geleden? Binnenkort kan iedereen daarop zijn eigen antwoord geven, want de VA RA gaat vier afleveringen van Annie Schmidt's „Pension Hommeles" op nieuw uitzenden. Ze zijn te zien op 29 juni, 7 juli, 4 en 24 augustus. Aan de belevenissen in het rommelige pension werken mee Mieke Verstraete, Ko van Dijk, Guus Oster, Maya Bouma en Donald Jones. Lappie Loep en het verdwenen standbeeld 43. Hortend en slotend kwam het oude autootje in beweging. De waarschuwing van Eduard was beslist niet overbodig, want het kleine wagentje schokte en sprong, dat het een lieve lust was. „Lekker wagentje," meende Jonas te moeten opmerken. „Ja hè, nog zo goed als nieuw," zei Eduard trots. „Heb ik voor een prikkie op de kop kunnen tikken." Jonas knikte. De weg naar hel stadje Dintelstein was hobbelig en verlaten. Het wagen tje danste over de weg, maar bracht het drietal toet veilig op de plaats van bestemming, waar ze voor eer. oud huisje in een smal straatje puffend iet stilstand kwamen van SfllltêlfAA FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6