Het gaat om het scheppen van een nieuwe beschaving Fusie Parool en Volkskrant Nieuwe autoruit harder dan staal Brusselse prijswinnaars in Grote Doelenzaal Langzame muziek in stampvolle kerk Soms kan een man zich ook daar 10 kamers veroorloven Prins Bernhard: het oude niet ondermijnen Naast computers nog tijd voor recreatie? BLIKSEM SLOEG BIJNA IN Grotere veiligheid automobilist: Koningin en Prinses bij beëdiging van mr. Van Vollenhoven VORSTINNEN NAAR DINER Jongeman dwong vliegtuig op Cuba te landen Rondkijken in Roemenië Baby uit auto geslingerd bij auto-ongeluk Nieuwe directeur Kuyperstichting: y VRIJDAG 21 JUNI 1968 A MSTERDAM Prins Bernhard zei vanmorgen: „Wy geloven f*- nu in de versnelde automatisering, in nóg snellere en nóg in dringender communicatiemiddelen. Wij weten nu dat computers voor een groot deel ons leven gaan beheersen. Wq beseffen nu dat de arbeid een geheel ander karakter zal kragen en vrjje tijd een veel groter stuk van ons leven zal beslaan. En dat maakt ons on rustig, omdat we bang zijn hier geestelijk niet op voorbereid te zijn". In deze bewoordingen schetste de Prins vanmorgen „de algemene onrust, die zich van onze westerse samenleving meester maakt"', vóór hij in het Koninklijk paleis op de Dam drie zilveren anjers uitreikte. „We staan voor het „schrikbeeld ran de leegte". Want geen enkel sys teem van politiek of religieus denken kan met de futurologen mee-voorspellen wat er gaat veran deren en geen politiek of godsdienstig stelsel van nu lijkt goed toegerust voor die komende volledig heid. „Men heeft de opstandige geest van de laatste tijd wel genoemd een revo lutie tegen de consumenten maatschappij. Ik vraag mij af of de mens niet meer bekommerd is om de geestelijke leegte en om de apathie dan om de materiële weldaden zelf van de maatschappij. ONRUST „De onrust van de mens lijkt mij liet zo zeer te zijn ontketend door de nieuwe vinldingen, als wel door de vraag of er voor zijn geestelijke be hoeften nog ontwikkelingsruimte over zal blijven: „Of hij bijvoorbeeld nog een spe lende mens zal kunnen zijn naast een doe-mens. Of hij bij alle planning door machines, bij alle reglemente ring door computers nog gelegenheid PSP Uw commentaar op het partijcon gres van de Pascifistisch Socialistische Partij bevat beweringen die ik moet egenspreken. Het is een foutieve opvatting dat iet pacifisme bij de PSP op de ach- ergrond geraakt is. Het is voor ons inmogelijk om voorbij te gaan aan de 'erschrikkelijke oorlogen in Vietnam en Biafra en aan de recente politieke moorden in de Verenigde Staten. Wij allen onderschrijven het beginsel om trent pacifisme, welk besluit met: „Mede omdat het geweld het norm besef ondermijnt, staan wij in de strijd tegen onrecht het gebruik voor van geweldloze middelen ter vervan ging van het geweld dat vele onder drukten nu nog als enige mogelijkheid zien in hun strijd tegen tirannie. De PSP is een dynamische partij waarin men steeds standpunten die ingenomen zijn kritisch beschouwt en uitdiept. Wij zien dit als een noodzaak voor het bestaansrecht van een poli tieke partij. Hieruit mag men echter niet concluderen dat er een ortodox Marxistische sroming is in de PSP. Uw conclusie uit het PSP-congres, dat de confessionelen verder zijn in het zoeken naar nieuwe vormen is ge heel onjuist! De brokstukken waarin deze groeperingen uiteen vallen her- poeperen zich slechts volgens „pro- Sessie". Dordrecht F. van Steenis, voorzitter PSP-afd. Dordrecht ilhuma-zendinfi (slot) Het verslag van de Mbuma-zen- dingsdag heb ik met verontwaardiging en ergernis gelezen. De heer De Rede lijkheid vindt dat andere kerken niet op een goede grondslag zending be drijven. Dat houdt dus ook in, dat mensen als ds. Bikker en ds. Geleijnse van de Chr. Geref. Kerken, die toch tot de pioniers van de zending gere kend kunnen worden, niet op een goe de grondslag hebben gewerkt. Ik vind dit een hoogmoedige, zielige insinua tie. Ik behoef niet te schrijven welke heerlijke dingen er bij de Toradja's en de Venda's gebeurd zijn en Gode zij dank nog gebeuren. Tot de heer De Redelijkheid zou ik willen zeggen: maak geen afgod van een grondslag, partij, ligging of welke ziektes er nog meer mogen zijn op het erf van de kerk. God werkt door de Heilige Geest, ook door de dwaasheid der pre diking. (Dit laatste is een term, die veel gebruikt wordt door predikanten die van hun eigen dwaasheid nog wei nig af weten). Ds. Wijnmaalen deed voorkomen dat r zendingen zijn, die zending bedrij ven met langspeelplaten „en andere snuisterijen". Dat is mij niet bekend. Wel, dat er zendingen zijn, die langspeelplaten e.a. verkopen t.b.v. de zending. Ds. Wijnmaalen zal de ABC-Z-actie van de Chr. Geref. Ker ken op het oog hebben, die 600.000 gulden opbracht voor de zending in Venda- en Toradjaland. Ds. Wijnmaalen, laat uw oog niet hoos zijn, omdat God goed is. 's-Gravenzandc A. Lijster DELFT Het fabriekspersoneel van de Nederlandse verf- en chemi caliënfabriek in Delft is gistermiddag in staking gegaan. Naar van de zijde van de stakers, ruim 50 man, is mee gedeeld staken ze omdat ze het on eens zijn met het loonbeleid van de directie en omdat een aantal werkne mers nog niet in een cao is onderge bracht. zal kunnen vinden voor creatie en recreatie. GISTEREN „Tegenover deze „leegte" kan al thans dit worden ingebracht: het besef dat die dag van morgen niet zonder gisteren en vandaag kan. Het gaat om het scheppen van een nieu we beschaving. „In alle bescheidenheid zou ik als mijn overtuiging willen uitspreken dat het niet wenselijk, niet nodig en zelfs niet mogelijk is om, voor het scheppen van een nieuwe beschaving, een bestaande oude te negeren, of erger, te ondermijnen. „Integendeel. Ik meen dat die beschavingswereld van morgen ge baat is bij het bewaren en herwaar deren van de historische hoogtepun ten uit de beschaving van gisteren en vandaag. WONEN „Het gaat erom of wij ons de wereld van morgen wensen als een die al- Bijna was de bliksem ingeslagen in de Sunshine Skyway Bridge in Tampa (Florida). Deze unieke opname wekt weliswaar de in druk dat de brug zelf getroffen werd, maar het was er nog net naast. (Van onze auto-redacteur) TIEL De glasfabriek De Maas in Tiel, dochter van de N.V. Gla verbei in Brussel, heeft éen nieuw soort veilig heidsglas ontwikkeld, dat har der is dan staal en desondanks volkomen buigzaam. De fa briek ziet er grote perspec tieven in voor de auto-in dustrie. De nieuwe glassoort, die gisteren is gepresenteerd, heeft de naam VHR-glas ge kregen („Verre haute résis- tance"). Gebleken is al, dal het VHR-glas een veel grotere veiligheid aan auto mobilist en passagier biedt dan de huidige ruiten. Het verdraagt een druk van 100 tot 150 kg. per vier kante millimeter, terwijl het thans in auto's gebruikte geharde glas na een druk groter dan 20 kg per mm2, barst. Een voordeel is bepaald, dat ook wanneer de toegestane maximum druk wordt overschreden het glas volledig doorzichtig blijft. Dit in te genstelling tot de thans gebruikte ruiten, die zodanig barsten, dat men er niets meer door ziet. Door de elasticiteit van de ruit is tevens de kans verminderd, dat de bestuurder, die bij een botsing met zijn hoofd tegen de voorruit aanslaat, door scherpe glasscherven ernstig wordt verwond (guillotine-effect). In Amerika wordt 11,3 pet. van de dode lijke ongelukken hierdoor veroorzaakt. VHR-glas is zodanig buigzaam, dat het vrijwel niet wordt doorboord: het vormt zich als het vel van een trom mel en sluit als het ware als een valnet rond het hoofd. Proeven met een tien kg. zware pop, die men van een hoogte van 6.20 meter (snelheid: 40 km per uur) op het VHR-glas liet vallen, toonden dat aan. Mocht de klap nog harder aanko men, zo dat de ruit toch wordt ver brijzeld, dan zal de bestuurder niet gewond kunnen raken door scherpe glasscherven: het glas valt dan in botte brokjes uiteen. Dc nieuwe ruit bestaat uit twee zeer dunne glasbladen, die elk 0,9 tot 1,5 mm dik zijn. Ze worden samenge voegd door een plastic film, waar door de totale dikte komt te liggen tussen 2,5 en 4 mm (ongeveer de helft van bestaande autoruiten). Deze op bouw garandeert een zeer grote breuk- en indringingsweerslaud te gen kleine projectielen zoals opsprin gende steentjes en zelfs keien. Naast de autoindustrie ziet de fa briek mogelijkheden voor het ge bruik als gelaagd veiligheidsglas: ko gelvrij glas. Voorts kan het dienen als gevelbekleding, voor dakbedek kingen en koepels, voor meubilair enz. Ook in de bouwindustrie zijn er voor dit glas door zijn sterkte, buig zaamheid en lichte gewicht vele voordelen. Bij het diepzee-onderzoek en in de lucht- en ruimtevaart biedt het eveneens perspectieven. leen maar een organisme is in dienst van de materiële vooruitgang, of als een die een verblijfplaats is waarin het goed is te wonen, te ademen, lief te hebben, te spelen en in de beste zin van het woord medemens zijn." Vervolgens reikte de Prins de zil veren anjers uit aan de heren B. W. Siemens uit Norg (voor zijn histo rische atlas van Groningen), A. B. Caarten uit Meppel (voor zijn streven naar het beschermen van het molen- bezit in ons land) en F. H. M. Karner uit Willemstad (voor zijn werk voor de monumentenzorg op Curagao). UTRECHT De NV Parool en de NV Volkskrant hebben besloten tol een fusie. Deze fusie krijgt gestalte in de nieuwe vennootschap Perscom binatie NV, zo staat in een commu niqué dat de directies en raden van commissarissen van beide onderne mingen gisteren in Utrecht hebben uitgegeven. In de gemeenschappelijke verkla ring staat verder dat naast de Perscombinatie NV de NV Het Parool en de NV De Volkskrant blijven bestaan, elk onder de huidige redac tie. Eerstgenoemde vennootschap blijft het avondblad Het Parool, het Nieuwe Utrechtse Dagblad en het Rotterdams Parool (tezamen onge veer 215.000 abonnees) uitgeven; laatstgenoemde NV blijft uitgeefster van het ochtendblad De Volkskrant (circa 180.000 abonnees). De samenwerkende groeperingen, zo zegt de verklaring verder, hebben als uitgangspunt dat de eigen identi teit van de door hen uitgegeven kranten behouden blijft. De voortge zette redactionele zelfstandigheid is gewaarborgd doordat de verant woordelijkheid voor aanstelling en ontslag van de hoofdredacteuren geen aangelegenheid wordt van de fusie-organen, maar blijft berusten bij de oorspronkelijke groeperingen. De Perscombinatie NV zal de houdster zijn van alle aandelen in de NV Het Parool en in de NV De Volkskrant. Het geplaatste' maatschappelijk kapitaal bedraagt 10 miljoen. Daarin neemt de Stich ting Het Parool deel met ƒ6 miljoen en de NV Gemeenschappelijk Bezit Dagbladaandelen met ƒ4 min. Enige aandeelhoudster van de NV Het Pa rool was de in 1945 opgerichte Stich ting Het Parool. De aandeelhouders van De Volkskrant waren het Ned. Katholiek Vakverbond en de daarbij aangesloten vakbonden en geliëerde instellingen. De fusie heeft niet ten doel, een gesloten organisatie te vormen. De nieuwe onderneming staat open voor samenwerkingsregelingen met andere bedrijven", aldus het communiqué. Het nieuwe concern heeft een jaar lijkse omzet van circa ƒ70 miljoen. In totaal werken bij alle bedrijven van de Perscombinatie ongeveer 1600 personen in vaste dienst. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Onder de zeven tien officieren van de Koninklijke Luchtmacht die dinsdag 2 juli op de vliegbasis Ypenfourg zullen worden 'beëdigd, bevindt zich ook de tot re serve 2e luitenant benoemde mr. P. van Vollenhoven, die als vlieger is ingedeeld bij het 298 squadron van de groep lichte vliegtuigen van de Luchtmacht. De Koningin zal de beëdiging bij wonen en de inspectie verrichten van de troepen. Ook prinses Mar griet zal bij de plechtigheid aan wezig zijn. De eed wordt afgenomen door de commandant van het commando luchtverdediging, generaal-ma j oor D. Berlin. Tot slot is er een grond en luchtdefilé. Koningin Ingrid van Denemar ken nodigt de Belgische Koningin Fabiola uit het hotel binnen te gaan, waar het Deense konings paar een contra-diner aanbood. Op de achtergrond prinses Paola, koning Boudewijn en koning Frederik van Denemarken. Vleugellamme Garuda huurt DC-8 van KLM SCHIPHOL a De door de ramp met een van haar drie Convair 990 Coronado straaltoestellen vleugellam geworden Garuda Indonesian Air ways zal haar enige intercontinentale lijn naar Europa (eindpunt Amster dam), die eind mei moest worden on derbroken, op 7 juli kunnen herope nen dankzij een DC-8, die zij com pleet met een cockpit-bemanning van de KLM heeft weten te huren. Garuda wil in de toekomst geheel op de DC-8 machines overschakelen en heeft daarom reeds een aanvang gemaakt met de opleiding van be manningen bij de KLM in Nederland. In totaal zullen 80 Indonesiërs daar voor naar ons land worden gezonden. Sublieme Ekaterina Novitzkaya ROTTERDAM Het publiek, dat donderdagavond helaas slechts de helft van de Grote Doelenzaal vulde, heeft duide lijk kunnen constateren, dat de jury van het „Concours Reine Elisabeth" dit jaar een juiste uitspraak heeft gedaan door de nog maar zestien jaar oude Rus sische pianiste Ekaterina Novitz- kaya de eerste prijs toe te ken nen. Samen met haar bijna 25-jarige landgenoot Valery Kamychov, die op hetzelfde concours de tweede prijs verwierf, verzorgde zij een recital- avond, dat met stijgende bewonde ring werd aangehoord door de mu ziekliefhebbers. Kamychov, die het gedeelte voor de pauze verzorgde, kon zijn uitver kiezing als tweede ditmaal niet ge- GOUDA De zeer velen 'die gisteravond de St.-Janskerk geheel vulden, hebben genoten van een rustig concert. Want Charles de Wolff is de mening toegedaan, dat men tegenwoordig de muziek van vóór 1800 veel te snel speelt. Het is hier niet de plaats om over deze mening te discussiëren, maar wèl is het een feit, dat bij zulke langzame tempi kerkbanken martel werktuigen zijn, zeker voor lange mensen. Als organist opende Charles de Wolff het concert met de Passacaglia en Fuga van Johann S. Bach, waar van hij het eerste deel heel zacht en zeer langzaam inzette. Verhou dingsgewijs kwam hij later tot grote sterktetegenstellingen met dit begin, maar het donderend volle werk, dat voor heel wat orgelliefhebbers een grote bekoring heeft, kwam er niet uit. Dat hij de twintig variaties meesterlijk registreerde, was goed te horen, en opvallend was een prachti ge, zilverachtige hoogte. Koor Als dirigent stond Charles de Wolff daarna voor het koor yan de Neder landse Bachvereniging en het Omroep Orkest, die het Magnificat van Anto nio Vivaldi uitvoerden, dat prachtig HAVANNA Een met een gra naat bewapende jongeman heeft gisteren een vliegtuig met 76 passa giers aan boord, gedwongen naar Cu ba te vliegen en daar te landen. Het toestel, een DC-9, behoorde aan de Venezolaanse maatschappij Viasa en was op weg van Miami via Puerto Rico en Santo Domingo naar Curasao en Caracas. Het toestel werd al spoedig weer vrijgegeven en landde vannacht op Curagao. klonk, helder en warm de sopranen en de alten, sonoor de mannenstem men. Dat ook in dit werk het tuime len van de machtigen van hun troon door loopjes van boven naar beneden muzikaal wordt voorstesteld, zat in de Barok zeker in de lucht De fraaie stemmen van de sopraan Gertraut Stoklassa en de mezzo-so praan Cora Canne Meijer gingen in het terzet en in het duet goed samen, maar de tenor van Jan van Doorn kwam in het terzet niet tot zijn recht Dit was wèl het geval in de Canta te no. 140 Wachet auf, ruft uns die Stimme, eveneens van Johann S. Bach, maar toch kon hij deze kolos sale ruimte niet voldoende vullen. Dat deden 'de reeds genoemde so praan en de bas Max van Egmond wèl, en hun duetten waren toppen van zangkunst. Het koor heeft zijn deel prachtig van klank en boeiend van expressie, maar heel, héél lang zaam gezongen, en het mannenkoor deed uitstekend werk in vers 2. Dat de vioolsolo bij het eerste duet slecht was te horen, zal wel aan de akoestiek hebben gelegen, want Willy Busch is een voortreffelijk violist die een prachtig instrument bespeelt. De hobosolo van Arnold Vente bij het tweede duet kwam bijzonder mooi door. Subliem Tussen de beide koorwerken speel de het Omroep Orkest het Branden- burgs Concert no. 4 subliem van klank en bijzonder helder, wat mede te danken was aan het verlangzamen van de tempi, waardoor het Presto niet het rommelig karakter kreeg, dat het bij moderne tempo-opvatting zo vaak heeft. Ook in dit werk was de viool in klanksterkte de mindere van de beide fluiten, die zeer muzi kaal werden bespeeld door Peter van Munster en Magdalena Kuhn. Het continuo, bestaande uit Harold de Sterke, Jaap Meyer en Janny van Wering, voldeed uitstekend en Wim van Beek was als bespeler van het portatief óók te roemen, al speelde de akoestiek dit instrument vaak parten. Langdurig en hartelijk applaus aan het slot. G. M. Dersjant (door Bob Nuys) VICTOR GHENOVICI is een tevreden man. De 38-jarige Roemeen heeft bij de sportver eniging Dynamo een organiserende taak. Met zijn talenkennis hij spreekt vloeiend Frans Duits en Engels is hij de aangewezen man om de vele buitenlandse sportverenigingen die Boekarest aandoen, bij te staan. Hij is ook een geduldig man, want niets is hem le veel voor de sportieve gasten. Zoals in elk land achter het IJzeren Gordijn neemt ook in Roemenië de sport een belangrijke plaats in de maatschappij in. Deze vriendelijke Victor Ghenovici is op een vreemde manier in de sport terechtgekomen. Zijn vader was een Joegoslaaf, maar Victor voelde zich in Roemenië goed thuis. Zeker toen hij op 20-jarige leeftijd trouwde en daarvoor zelfs zijn studie in de economie liet schieten. Inmiddels is zijn vrouw die de studie niet prijs gaf professor in de sociale geografie. Mede daardoor kunnen zij zich veel veroorloven, zeker naar Roemeense begrippen. De familie (twee kinderen) bezit een woning met tien kamers en dat kost nog geen 150 per maand. Verder is Ghenovici zo trots als een pauw dat hij een paar weken geleden een nieuwe auto heeft gekocht Hij is eige naar van een Renault R16 geworden en moest daar voor ƒ15.000 op tafel leggen. Deze auto wordt geïmporteerd; de Renault-fabrieken beginnen bin nenkort met de fabricage in Roemenië van de R8, die wordt uitgerust met de motor van een R 10. Dit is een duidelijk teken dat de economie van Roemenië een goede koers volgt. Het feit dat men ook huizen koopt, is een extra argument Wat de accommodatie betreft, stellen de goedmoedige Roe menen niet zulke hoge eisen. Een tweekamerwo ning (appartement genaamd) kost ongeveer 11.000 en kan op afbetaling worden gekocht (30 pet. aan betaling). Een driekamerwoning moet 14.000 kosten en deze bedragen kunnen door steeds meer Roemenen worden opgebracht Eens koninklijk paleis, nu mascum in een heer lijke omgeving het Peles-kasteel in Sianaïa. Ongetwijfeld kan Ghenovici dit alles doen door zijn functie bij Dynamo, die hem tot een verant woordelijk man maakt Officieel is hij „begeleider" van het basketballteam van Dynamo, maar daar buiten ontplooit hij ook andere activiteiten in het grote apparaat dat Dynamo heet Want juist door de sport komt men veelvuldig in contact met buitenlanders en dat is een van de belangrijkste wensen van de regering van een land, dat communistisch is, maar ook voor het Westen belangstelling toont. Niet alleen voor de dollars een onmisbare valuta voor de Roemeense economie maar ook gewoon om het contact met andere, tot voor kort praktisch onbekende volken. heel waarmaken, want terwijl hij zich veelal een kundig pianist toonde, schoot hij vaak tekort op het punt van beheersing en afwerking. Direct al zijn openingsnummer, Mozarts „Jacht"-sonate in D, K.V. 567, leverde voor hem problemen op, al kon hij hierin vaak met zijn aanslagsvariëteiten imponeren. Tech nisch daarentegen gebeurde er nogal eens wat typisch: deze schijnbaar niet zo moeilijke sonate leverde zelfs heel wat grootheden als Gieseking en Casadesus indertijd ook tal van moeilijkheden op! Chopin's eerste Scherzo in b kwam zeer imposant uit de vleugel en be hoorde daardoor tot het beste, dat Kamychov deze avond bracht, mede door de expressieve speeltrant in het poëtische middendeel. De daarna gespeelde Mazurka's van de Pool werden tamelijk vrij genomen en maakten daardoor een wat onrustige indruk. Met twee stukken van Liszt, een Etude en de zesde Hongaarse Rhapsodie, wist de pianist zijn pu bliek sterk te boeien en hij toonde hierin ook sterk bij het door hem gespeelde betrokken te zijn. Voor het enthousiaste applaus dankte Kamy chov met twee fraai gespeelde toegif ten van Prokofief. Ekaterina Novitzkaya, die na de pauze optrald, toonde al van het begin af aan duidelijk meer beheersing plus technische gaafheid dan haar collega. Wanneer men bij het luiste ren naar deze pianiste de ogen geslo ten houdt, gelooft men bepaald niet met een nog maar 16-jarig meisje te doen te hebben: wanneer men zou vertellen, dat een Ashkcnazy of een Richter zouden spelen, zou men het ook geloven! Met haar vertolkingen van een prachtige Haydn-sonate in c, de vijf Sarcasmes van Prokofief (die zij speelde in plaats van de oorspronke lijk aangekondigde Suite pour le pia no van Debussy) en de „Tableaux d'une Exposition" van Moussorgsky bewees zij nu al een begenadigd kunstenaresse te zijn, die het in het geheel niet zoekt in virtuoos epate ren, maar die steeds het muzikale element laat prevaleren. Uiteindelijk kan zij het hele reper toire spelen, want alle door haar gespeelde stukken waren even zo ve le treffers in de roos zowel zuiver interpretatief als pianistisch gezien. Haar bijzonder gave spel, mede ge dragen door een voorbeeldig pedaal- gebruik en een opvallende sonoriteit, is bovendien voortdurend mededeel zaam, zodat de toehoorder steeds ten nauwste bij het zuiver muzikale be trokken is. De pianiste behoort dus nu al tot die buitengewone categorie pianisten als Ashkenazy, Mogui- lewsky en vele anderen, bij wie men de techniek als het ware vergeet en die dus als het ware „boven de mate rie staan". Dat zij zeer veel kan bewees zij eens te meer met haar toegiften: een klankvol gespeelde Etude van de jon ge Skriabine en een weergaloos mooi gespeelde Scarlatti-sonate. Dat deze Ekaterina Novitzkaya maar vaak in onze stad mag terugkeren! P.V. AMSTERDAM Bij een. ver keersongeluk op de Coentunnelweg in Amsterdam is gistermiddag de vier maanden oude Sebastiaan Gotte om het leven gekomen. De baby werd uit de door zijn moeder bestuurde auto geslingerd toen deze bij het inhalen van een vrachtwagen slipte, tegen de vangrail botste en vervolgens enige malen over de kop sloeg. Dc moeder van de baby, mevrouw E. Gotte-Meynen (29) uit Amsterdam werd slechts licht ge wond. DEN HAAG De raad van beheer van de Dr. Abraham Kuyperstichting het wetenschappelijk instituut van de Anti-revolutionaire partij heeft met ingang van 1 juli mr. W. C. D. Hoogendijk benoemd tot directeur van deze stichting. De heer Hoogendijk volgt mr. J. H. Prins op, die aan de Vrije Universiteit werkt. Mr. Hoogendijk was adjunct-direc teur. Na zijn studie in Utrecht was hij enkele jaren werkzaam in het be drijfsleven alvorens hij in 1955 in dienst trad van de Kuyperstichting. De heer Hoogendijk is tevens voor zitter van de Raad voor Gereformeerd Sociale Arbeid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9