OM DE LEIDSE TENNISTITELS Geen tien synodes houden mii tegen Prins Claus bezocht Leids zweetkamertje Openluchttoneel ook in Katwijk en Noordwijk Wie gaat nieuwe vijzel pompstation betalen? EHBO-diploma's uitgereikt ke situatie voor dekenproduktie Lyceïsten bezochten Zoeterwoude J. van Daatselaar hoofd ulo-school Asserstraat Grote inbraak in Hazerswoude Openbare school Nieuw-Vennep Houtzagerij uitgebrand Blikseminslag in Ahob-apparatuur Verfspuiter gewond door benzinebrand U.l.o.-geslaagden in Nieuwkoop NicUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 20 JUNI 1968 LEIDEN De cursus tot oplei ding voor het EHBO-dipIoma. die in 't afgelopen half jaar werd gegeven door de Eerste Leidse E-H.B-O.-Bri gade en onder leiding stond van dokter E. S. Wiersma, heeft een succesvol verloop gehad. Voor het examen, dat werd afgenomen door dokter J. G. Bazuin, slaagden 27 van de 31 kandidaten. Twee kandidaten mogen binnenkort herexamen doen. Tijdens een feestelijke bijeen komst in het Geref. Jeugdhuis heeft de docent gisteravond de diploma's uitgereikt. De geslaagden zijn: de dames: N. Kraneveld-van Rooij, E. Op de Coril -Staffeleu; S. Hederik-Loef; C. Te gelaar; M. Oudshoorn, L. van Haas- ter. D. Bank. L. van Veeier, P Evers: A. Beekman en de heren: S. Broers; N. Mollèt; W. van der Mark; M. v-d. Wilk; C. Guldemond; E. Im mink sr.; A. Immink jr.; H. Sieval; A. Siebert; A. van Diggeler; A. H. Siebert; J. Immink; R. Kieft; J. v-d. Leek; allen te Leiden; J. Volkers. Katwijk aan Zee; M. van Ruiten. Sassenheim; A. Woudstra. Noord- wijk aan Zee. Sieraden gestolen LEIDEN In de nacht van dins dag op woensdag zijn uit een woning aan de Morsweg, tijdens afwezigheid van de bewoners, sieraden tot een bedrag van f 840 gestolen. Tot de juwelen behoorden twee ringen ter waarde van f 300 en f 350. LEIDEN Na de derde dag van de strijd om de Leidse Tennistitels komen de krachtsverhoudingen duidelijk tot uitdrukking. Vooral in B blijkt het plaatsingscomité een fijne neus te hebben gehad want alle cracks ■etelen nog steeds hoog te paard. Jaap Temmink, Bram Mendera, Gerard Pasma en Blommendaal rolden moeiteloos door de tweede ronde, daar hun tegenstanders van weinig importantie waren. De partij van de dag leverden Jaap Uittenboogaard, de coming man van Noordwijk, en „power player" Helge Ubbink. Nadat bei den met 64 een set hadden inge palmd, ontwikkelde zich in de fi nale een bijzonder spannend ge vecht. Bij 42 leek Ubbink op een zekere zege af te stevenen, maar, een verbeten vechtende Uitten boogaard kwam - prachtig tefug. Eerst haalde hij op tot 44 er liep zelfs uit tot 54. waarna Ub bink de score weer in 65 wijzig de en bij 4030 zelfs een match point kreeg. Nadat hij deze met een domme misser had verspeeld, putte Uittenboogaard hieruit de kracht om met 8—6 de volle winst te grijpen. Hoenders nam revanche voor zijn 1 nederlaag van precies een jaar te- nig op Piet Vroegop en bleef de I ILTC-speler met tweemaal 64 de baas. Jan Auke v. Werkum had onverwacht weinig moeite met Har Meijer, die zich weinig geïnspi reerd toonde, 62, 63. Ten slot te moet de fraaie zege van Aad v. Zuuren worden vermeld. Op de taaie Modderman, die geen vat kreeg op de harde forehandvegen van v. Zuuren, 60, 64. Bij de dames in C bleven Karin Braakman, Maya Mulder, mevr. Ravenswaay en Sabine Beek vol op in de strijd, waarbij Sabine Beek een fraaie zege behaalde op de sterke Bernardine Molkenboer. Bij de heren moet tafeltennisser Gerard Bakker zeker bij de favo rieten gerekend worden, als zijn zeer pijnlijke rug hem geen parten gaat spelen. Nu moest Hoik met 6—1 6—2 het onderspit delven te gen de oervaste Scylla-man. Expositie Oud-Leiden in Nieuwe Boekhuis LEIDEN Tot en met zaterdag wordt in de bovenzaal van het Nieu we Boekhuis aan de Breestraat een r ttpositie gehouden ter gelegenheid con de verschijning van het boekje ..Leiden in oude ansichten". Dagelijks van 8.30 tot 18 uur is de bovenzaal jeopend. De tachtig foto's die de expositie ruimte sieren, zijn afkomstig uit de Prentenverzameling van de Gemeen telijke Archiefdienst. Zij geven een beeld van Leiden in de periode van 1880 tot 1925. Hoewel men oorspron kelijk het plan had de tentoonstelling veertien dagen te houden, heeft de directie van het Nieuwe Boekhuis de duur van de expositie moeten beper ken tot een week. Zoni e r ten t oonstel 1 i n g bij Van der Vlist LEIDEN Bij Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3, wordt in juli en augustus een zomertentoonstelling gehouden, waaraan vijf exposanten deelnemen. Corstiaan de Vries expo seert tekeningen. Karei Wiggers schilderijen, Sees Vlag grafiek, Eli zabeth Gerst keramiek, en Gyp Zaalberg potterie. Van De Vries, Wiggers en Vlag w .s er al eerder werk bij Van der Vlist te zien. De tentoonstelling wordt vrijdag 28 juni om negen uur 's avonds geopend. Surinaamse Studenten Unie viert „Dag der Vrijheden" LEIDEN De Surinaamse Stu denten Unie viert zaterdagavond 29 juni in de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat te Leiden „Dag der Vrij heden". Het cultureel gedeelte van het programma bestaat uit het op treden van Surinaamse artiesten met zang, declamatie en dansen onder leiding van mej. S. Redjosentono en de heer M. Tirto, muziek van de Gemini Groep" onder leiding van de heer Bakash en humoristische schetsen over Suriname, Surinaam- gedichten en zang. verzorgd door de Cabaretgroep Leiden. Na afloop !s er dansen met medewerking van het orkest „Sonora Paramarero". De gedetailleerde uitslagen zijn: ME B: J UittenboogaardH Ub bink 64 46 86. J Temmink M Hartelok 62 62, O Koenders P Vroegop 64 64, G Pasma J Verdoes 61 62, B Madera A Klein 62 62, A v Zuuren B Modderman 60 64. R Blom mendaalW Beijen 61 62, J v WerkumH Meijer 62 62. DE C: K Braakman1 IHage- man 60 62, M MulderM Guyt 61 62. H RavenswaayGibe- rius 60 62, S BeekB Molken- boer 62 63. HEC: G Bakker—B Holk 6—1, 62, F KroesM Braakman 63 P KleverD Oudshoorn 61 6—3 J RodermondC -2. v d Nat ALPHEN Niet minder dan 500 bejaarden vertrokken gisteren in tien autobussen om half tien vanaf het Burgemeester Visserpark voor hun jaarlijkse uitgaansdag. Ook bur gemeester Bruins Slot bevond zich met zijn echtgenote ditmaal nog als erevoorzitter van het „Comité Reis ouden van dagen', bij hen. De stemming kwam er al spoedig in, vooral toen in Noordwijk de eer ste pleisterplaatsen werden aange daan, waar de koffie werd ge serveerd. Van Noordwijk ging het vervolgens door Heemstede, Bloe- mendaal en Overveen verder Noord- holland in. In Bergen stond in res taurant Duinvermaak een koffietafel op de Alphense gasten te wachten. De voorzitter van het comité, de heer E. van der Neut. dankte burgemees ter Bruins Slot en zijn vrouw voor het vele werk dat beiden elk jaar voor de bejaardenreis hebben verzet. In een geestige speech sprak de bur gemeester de hoop uit, dat hij. als hij straks 67 is geworden, ook als be jaarde met zijn vrouw mee mag. Om even over zes uur arriveerde het gezelschap bij Avifauna, waar het uitstekend verzorgde diner alle eer werd aangedaan. Tijdens dit diner bood de heer P. Dongelmans als voorzitter van de hengelsportvereni ging „Alphen aan den Rijn" de heer Van der Neut een bedrag van ruim 1100 aan: de opbrengst van de za terdag gehouden viswedstrijd in het Aarkanaal. Later in Li isse en Hillegom LEIDEN De Amsterdamse to neelgroep Hades gaat na Leiden op treden in Katwijk. Noordwijk. Lisse en Hillegom. De eerste voorstelling in Katwijk wordt gegeven vrijdag middag om twee uur, vermoedelijk op het Vuurbaakplein. Ook zater dag nog speelt men in Katwijk. In Noordwijk wordt opgetreden op zondag, maandag en dinsdag, in Lisse op woensdag en in Hillegom op donderdag. In Leiden heeft de groep onge veer 120 toeschouwers getrokken. Dat betekende een goede dag. Be reikt men minder mensen dan komt de voedselvoorziening van het uit vijf beroepsacteurs bestaande groep je in gevaar. Zij rekenen er dan op door omstanders te worden uitge nodigd bij hen thuis een hapje mee te eten. Tot voor kort waren de leden van Hades aan een gezelschap verbon den, maar daarin misten ze het avontuur. Zij hebben enkele mid deleeuwse wagenspelen op het pro gramma. die in de open lucht wor den vertolkt. Opgevoerd worden ..Lanseloet van Denemarken", de klucht „Nu noch" en het grappige stuk „Van den appelenboom". Naar middeleeuws gebruik heft men geen entreegeld, maar gaat men na af loop met de pet rond. Geen bromfiets, geen auto en tractor Jaarverslag Zaalberg LEIDEN De omzetten van de dekenindustrie waren weer lager. Dit heeft een nadelige invloed gehad op de bezettingsgraad, waardoor onder- bezettingsverliezen niet waren te voorkomen, hetgeen de kostprijs en daarmee de resultaten nadelig heeft beïnvloed. Zo ontlenen wij aan het jaarverslag 1967 van Zaalberg. De geconsolideerde resultatenreke ning sluit met een nadelig saldo ad f 50.739,na afschrijvingen ten be drage van f 348.966,—. De investerin gen beliepen ca f 100.000, Van Beurdeft van Moll was weder om het gehele jaar goed van werk voorzien. Het financiële resultaat stemde tot tevredenheid. In de spinnerij te Vlijmen konden de afschrijvingen nog niet volledig worden verdiend. De grote investe ringen in de jaren 1964 en 1965 be ginnen echter hun vruchten af te werpen. Naar men hoopt zal deze af deling voor het lopende jaar tot po sitieve resultaten komen. De reorganisatie van het verkoop apparaat in Duitsland werd voltooid. Twintig pet van de omzet werd ge ëxporteerd. De structurele overproduktie van dekens in de E.E.G. en het hier en daar verkopen van dekens tegen ab normaal lage prijzen, houdt de ge hele markt onder zware druk. Ge zien deze moeilijke situatie mag men niet ontevreden zyn over de verstre ken maanden van 1968. DEN HAAG Een 44-jarige in woner van Rijnsaterwoude had zich voor de Haagse politierechter te ver antwoorden, omdat hij onder invloed van sterke drank een auto had be stuurd. Hoewel hij 15 glazen bier naar binnen had. reed hij toch, zij het slingerend, over de weg. Ver dachte was al eens eerder voor dit feit gestraft. De officier zag geen reden om consideratie met hem te hebben. Niemand hoeft dronken achter het stuur te zitten en als dat toch ge beurt, moet men de consequenties ervan aanvaarden. Hij eiste drie weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid met aftrek. ..Kan ik geen ontheffing krijgen voor het besturen van een tractor?", probeerde verdachte nog, maar de officier antwoordde: „Geen brom fiets, geen auto en geen tractor". De rechter veroordeelde overeenkomstig de eis. ZOETERWOUDE In het kader van een programma waarbij men wat meer kennis van de omgeving wil opdoen, brachten drie tweede klassen van het Chr. Lyceum Dr. Visser 't Hooft te Leiden een bezoek aan Zoeterwoude. Het gezelschap dat onder leiding stond van mej. J. Bui tendijk en de heer A. J. Kret werd door burgemeester J. A. Detmers en secretaris H. Friebel ontvangen in het jeugdgebouw „Ons Huis". De burgemeester gaf een overzicht van de historie van de gemeente, de godsdienstige samenstelling en de bestaansmogelijkheden. Aan de hand van een maquette werd een uiteen zetting gegeven van de uitbreidings plannen. Hierbij kwamen ook de grenswijzigingen en het forensisme ter sprake. Nadat het gezelschap een verversing had gekregen, werd o.l.v. ds. Doorn een excursie gemaakt naar de Hervormde kerk, terwijl anderen met burgemeester Detmers een kijk je namen in het uitbreidingsgebied Westeinde. LEIDEN Naar wij vernemen, is de heer J. van Daatselaar, hoofd van de chr. ulo-school aan de Ber- lagestraat in Zuid-West, met in gang van 1 augustus benoemd tot hoofd van de ulo-school Asserstraat (directeur mavo-school) als opvol ger van de heer S. Koopmans, die, zoals wij gisteren meldden, werd benoemd tot leraar Frans aan het chr. lyceum Dr. Visser 't Hooft. De heer Van Daatselaar begon zijn loopbaan bij het lager onder wijs in Utrecht. Na onderwijzer aan de uloschool Asserstraat te zijn geweest, werd hij, vijf jaar geleden, hoofd van de ulo-school in Zuid-West. HAZERSWOUDE De afgeloDen nacht is ingebroken bij de fam. J. C. Rietveld. Dorpsstraat 107. Vermist worden een televisietoestel, een ra- diooestel, een scheerapparaat en een bedrag van 180 gulden. Hoewel de bewoners wel iets meenden te horen drong het toch niet tot hen door dat men bezig was het huis leeg te halen. Pas vanmor gen werd de diefstal ontdekt De in brekers zijn binnengekomen door een raam omhoog te schuiven, dat op een kier stond, omdat het pas was geverfd. Leidse ARKA viert 50-jarig bestaan LEIDEN Dc afdeling Leiden van de ARKA (algemene r.k. ambtena- renvereniging) viert vrijdag haar 50- jarig bestaan. Hoewel de datum van oprichting 18 juli is, is het feest in verband met de vakanties vervroegd. Er zal geen officiële receptie wor den gehouden, zo heeft men beslo ten. Wel zal in de foyer van de Stadsgehoorzaal een feestavond wor den gegeven. Hieraan werken onder anderen mee Margie Ball, Ab Hof stee en het duo Albertien. Aan het slot kan worden gedanst op muziek van de Music Petrol Band. NIEUW-VENNEP De rijks inspecteur van het lager onderwijs de heer K. H. Faassen, stelde woens dagmiddag officieel de nieuwbouw van de openbare lagere school in gé bruik. Tijdens een bijeenkomst in één van de schoollokalen werd het woord gevoerd door P. F. Prinsen, namens de oudervereniging en het personeel van de openbare kleuterschool, de heer D. de Wit (directeur van de in september te openen chr. lagere technische school), de heer E. Scharf (namens de oudercommissie van de openbare lagere school) en de herv predikant, ds. D C. Bronsgeest, die op de school godsdienstonderwijs geeft. De predikant merkte op. dat de openbare school in Nieuw-Vennep de enige is. waar in elke klas godsdienstonderwijs wordt gegeven Hoofd van de school Th. v. d. Snoek wees in zijn toespraak op de zeer goede samenwerking tussen het per soneel van het openbaar en het bij zonder onderwijs. De nieuwe vleugel, die aan de be staande school is gebouwd, omvat 3 leslokalen. Voorlopig heeft de open bare school weer ruimte genoeg. Niettemin bestaan er plannen om zo spoedig mogelijk te komen tot de stichting van een tweede openbare school in Nieuw-Vennep. Ds. Toornvliet in Alphen: ALPHEN Voor meer dan hon derd belangstellenden heeft ds. G. Toornvliet. Gereformeerd predikant te Bioemendaal. gisteravond in ge bouw „Naby" gesproken over: Wel en wee van een radiopredikant. De bijeenkomst, waaraan medewerking werd verleend door een Alphense blokfluitclub onder leiding van me vrouw Lutz, werd geopend door een vertegenwoordiger van de Radioge meente en de stichting „Een woord voor de wereld". Ds. Toornvliet sprak voor de pauze over het „wèl" en erna over het „wee" van een radiopredikant. Hij schetste met een enkel woord de tot standkoming van Radio-Bloemendaal onder leiding van ds. Brussaard. Men had al een zendvergunning voordat de N.C.R.V. er was. Na enkele andere Gemeenten te hebben gediend en studentenpredi kant te zijn geweest in Leiden, is ds. Toornvliet naar Bioemendaal gegaan. Hij zei, dat bij hem maar één wens leefde: Here Jezus, hoe wilt U, dat ik preek; maak mij tot Uw micro foon. Ds. Toornvliet vertelde uitvoerig over allerlei contacten, in de loop van de jaren gelegd met allerlei mensen. Er kwamen ongedachte con tacten met mensen, die in de be nauwdheid van hun leven via radio- Bloemendaal door Christus werden gegrepen. Ds. Toornvliet wilde dit alles zien als een hem opgelegde laak. Als God mij roept, zijn er geen tien synodes, die het mij kunnen beletten zyn Woord te brengen, verklaarde hy. Bereid tot akkoord Deze opmerking aan het eind van het eerste deel was tevens de over gang naar het tweede, waarin het „wee" werd geschetst, de moeilijk heden, die binnen het eigen kerkver- LEIDEN De heer J. R. Faber. luitenant ter zee van speciale dien sten der 3e klasse KMR. zal woens dag bij het Marine-Opleidingskamp in Hilversum tezamen met twintig andere officieren worden beëdigd. Kapitein ter zee P. van Noort, com mandant van het opleidingskamp, neemt de eed af. TER AAR In café Van Harlin- gen kwamen de ingelanden van de Noordeind- en Geerpolder byeen om zich te beraden over het bestuurs voorstel tot vernieuwing van de vy- zel in het pompstation voor de af damming. De huidige vijzel is versle ten. De kosten worden geraamd op f 8000. Het bestuur stelde een glasbelas ting voor om de lasten van deze ver nieuwing gelijkelijk te verdelen over de bezitters van weiland en de glas- kwekers. Tegen deze belasting be stond zoveel weerstand, dat werd besloten een nieuwe vergadering te beleggen om verder te praten over de verdeling van de lasten. Dan zul len ook degenen worden uitgenodigd die geen stem hebben omdat ze nog geen hectare grond bezitten. Het bestuur kreeg machtiging een geldlening aan te gaan voor de aan koop van de vijzel. De heer F. C. van Rijn was van mening, dat de oever van de Drechtkade door de pleziervaart veel te lijden heeft. Hij wilde bij de Unie van Waterschapsbonden om financiële medewerking vra gen voor het onderhoud. De heer P. J. Uyttewaal zei het een absurde toestand te vinden dat de polder het onderhoud moet betalen van de Geerweg, die wordt versleten door auto's, waarvan het Wegen fonds de belasting incasseert. De vervuiling van de sloten in de Geerpolder gaat nog steeds door. De ingelanden zullen een aanschrijving krijgen om de sloten op te knappen en op diepte te brengen vóór novem ber. Anders zal het polderbestuur het werk laten opknappen op kosten van de betrokkenen. School moei meegaan met veranderingen WOUBRUGGE De heer J. B. Blankensteyn. gepensioneerd hoofd van een school in Leiderdorp, sprak gisteravond in Het Oude Raedthuys voor de Plattelandsvrouwen. Hij gaf een uiteenzetting over de doel stellingen van opvoeding en onder wijs, alsmede de vorming van de persoonlijkheid, het karakter, het geweten en de opleiding voor de maatschappij. De lagere school staat tussen het gezin en de maatschappij. Daar de school een cultuurprodukt is, moet zij met de veranderingen in de maatschappij meegaan. De overgang van gezin via school naar de maat schappij is voor veel kinderen moei lijk. Ook speelt de instelling van de ouders een grote rol. Door invloed van de radio en de televisie, de mildere tucht en ami cale verhouding tussen de onder wijzer en de leerling is het kind van nu anders dan dat van vroe ger. Veel schade brengen de ver deelde gezinnen aan de kinderen toe. LEIDEN Prins Claus, die van middag in Leiderdorp de nieuwe be huizing van de studentenroeivereni ging Asopos in Leiderdorp opende, bracht vanmorgen een oriënterend bezoek aan Leiden, met name aan de Leidse universiteit. In het pand Rapenburg 67 waren ter begroeting onder anderen aanwe zig rector magnificus prof. Munten dam. burgemeester Van der Willigen en president-curator dr. Reerink. Custos L. Eradus leidde de Prins rond en liet hem onder andere het „zweetkamertje" zien, waarin uiter aard de handtekening van prinses Beatrix de speciale aandacht had van prins Claus (zie foto). De Prins voerde een aantal infor matieve gesprekken over universi taire zaken met de leiding van de universiteit en studentendeputaties. Na een bezoek aan het Jean Michel- hofje en een lezing van prof. Spek man over diens ervaringen met een studentenwerkkamp in Pakistan, ge bruikte de Prins de lunch in Alle- mansgeest te Voorschoten. Foto N. van der Horst. NIEUW-VENNEP Vanmorgen is dc houtzagerij van de heer Van Leeuwen aan de Hoofdweg uitge brand. De oorzaak kon nog niet wor den achterhaald; dc schade wordt geraamd op f 80.000. De brandweer, die spoedig met de blussing begon, kreeg assistentie van het brandweerkorps uit Hoofddorp. Twee brandweerlieden liepen lichte verwondingen op doordat een pla fond instortte. Er was een enorme rookontwikkeling zodat van pers- luchtmaskers gebruik moest worden gemaakt. Onder meer gingen een lintzaagmachine en een röntgenappa- raat. waarmee hout wordt doorge licht op spijkers, verloren. De brandweerkorpsen slaagden er in, een naast de uitgebrande zagerij staande schuur met 40 ton hooi te behouden. zijn ontstaan en die tot de band schorsing van ds. Toornvliet als ra diopredikant hebben geleid. Dit werk bleek voor hem nu eenmaal moei lijk binnen het eigen kerkverband te houden, binnen bestuurde richtlijnen. De spanningen namen in de loop der jaren toe. Bij ds. Toornvliet, zo bleek uit zijn rede, leeft toch wel de wens, dat men nog tot overeenstemming komt. o ALPHEN Doordat de bliksem gistermiddag tijdens een kort maar hevig onweer insloeg in de instru menten van de Ahob-apparatuur van de spoorwegovergang op de lijn Alphen-Woerden bij de Gouwe, zakten de bomen plotseling naar beneden en bleven ze ook in deze stand staan Personeel van de spoor wegen heeft de bomen gedurende enkele uren met de hand moeten bedienen. Prof. De Vries open! expositie Regthuys NIEUWKOOP Prof. M. J. de Vries opent zaterdagmiddag om half vier een door het Kunstgenootschap ingerichte tentoonstelling van een selectie uit „World Press-photo 1967". Het is de eerste keer, dat een hoogleraar een expositie in 't Regt huys zal openen. Prof. De Vries is patholoog-anatoom aan de medische faculteit van Rotterdam. Hij zal een inleiding houden over de persfoto- grafie en deze illustreren met licht beelden. NIEUWKOOP Een verfspuiter werkzaam aan een der woningen in het Dingemanspark, maakte gebruik van een compressor, die in zijn be stelauto stond. Toen de compressor opnieuw van brandstof moest wor den voorzien, liet de spuiter de motor draaien; dit had tot gevolg, dat de benzine vlam vatte en een enorme steekvlam ontstond. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd. Een der brandweer mensen, die in de nabijheid woonde, was snel met een blusapparaat aan wezig en kon de vlammen doven, zo dat de brandweerauto geen dienst behoefde te doen. De spuiter, die de compressor nog uit de auto had willen slepen, liep brandwonden op; de schade aan de auto bleek niet van ernstige aard te zijn. NIEUWKOOP De volgende leerlingen van de Dr. Ariënsschool hebben met goed gevolg het eind examen u.l.o. afgelegd: F. Cornelis- sen, N. Freutzel. B. van Mastwijk, P. Stokman. G. v. Tol. uit Zeven hoven; A. Groen in 't Wout. T. Hy dra. B. Koeleman. G. Otto uit Lan- geraar; M. de Jong en C. Nieuwen- huizen uit Ter Aar; A. Pieterse. H. Goes. W. Leliveld, M. Pieterse. W. Vork en H. Wendel uit Noorden; I. Rekelhof. R. Speet, W. Brou wer, A. v. Buuren, J. van Eijk, I. Speet, en R. Stouten uit Nieuwveen; M. Rijnbeek. R. v. Veldhuizen. L. v. d. Voorn, J. Vroonhof. R. Wou ters, R. Tielen uit Nieuwkoop; E. van Rossum, Kamerik; A. Voorn, Wilnis; J. Hoogenboom, Zeg veld en Th. Schrama uit Mijdrecht. Een vijftal kandidaten slaagde zo wel voor het A- als het B-diploma, terwijl een groot aantal eveneens de aantekening „Middenstand" be haalde. NIEUWKOOP Per 1 augustus is aan de r.k. Ariënsschool voor m.a.v.o. als leraar aangesteld de heer Lases uit Amsterdam en als vakleraar handenarbeid en tekenen de heer Louman uit Slagharen. ZOETERWOUDE Donderdag 11 juli zal hei 25 jaar geleden zijn dat Father J. C. M. Rekelhof tot priester werd gewijd. Hij is nu 23 jaar in de missie werkzaam, waarvan de laat ste jaren in Ba-Banki (West-Kame roen). In februari keerde hij hier terug voor een vakantie. Dit verlof was een jaar vervroegd om deze mis sionaris in de gelegenheid te stellen zijn priesterjubileum te vieren. Dit zal geschieden op zondag 30 juni om 9 uur in de Aloysius-kapel aan de Schenkelweg. Van 14 tot 15.30 uur wordt een receptie in Don Bosco ge houden. ZOETERWOUDE De dienst ge meentewerken besteedde het slopen van het pand Hoge Rijndijk 118 aan. Er waren twee inschrijvers: K. Bin nendijk te Leiden voor f 1500 en A. Hoogeboom te Rijpwetering voor f 800. De gunning is aangehouden. Na sloping van dit pand kan de Titus Brandsmastraat worden verlengd. Burgerlijke stand Koudekerk/Rijn KOUDEKERK Geboren: Gert- jan. z v L. J. Spierenburg en J. Po- lane; Johannes, z v J. Nieuwenburg en L. Hogenes; Janna Etje, d v D. J. W. Bos en H. Zandberg. Gehuwd: Jacob Kanis. 26 j. en Maria van der Marei. 26 j. Scholieren Koudekerk genoten van uitstapje KOUDEKERK a.d. RIJN De leerlingen van de derde, vierde en vijfde klas van de chr. school „De Rankhebben onder leiding van de onderwijzers een uitstapje naar de provincie gemaakt. Na de Domtoren waar men on danks het druilerige weer een prach tig vergezicht had. werd een bezoek gebracht aan het automuseum in Driebergen. De filmvertoning over autoraces, zoals zij vroeger werden gehouden, viel bij de kinderen bij zonder in de smaak. Na een bezoek aan de pyramide van Austerlitz aan vaardde men de terugreis. Op 1. 2 en 3 juli zullen de leerlingen van de zesde klas een bezoek brengen aan de jeugdherberg „Klavervelden" in Bergen op Zoom. Enkele klassen van de „Burge meester De Herderschool" maakten ook een reisje onder leiding van het personeel. Zij brachten een bezoek aan het Wassenaarse dierenpark Duinrell, en de speeltuin „Drievliet"' Ook hier genoten de kinderen volop ondanks het ongunstige weer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3