VLEET 'eestmarkt met kiezen van leukste baby's Visserijnieuws bij de Meer dan 300 kinderen kregen verkeersdiploma Ook gratis haring eten Drie jongelui roofden uit opslagplaatsen Marijnen is nog niet optimistisch Meisje verkracht door ontsnapte psychopaat Schadepost van vijf ton voor herdruk Gele Gids Meisje bij spelen verdronken VISSERIJ* EN MAfiKTNIEUAVS Honderdnegentig kandidaten voor Lady Automobiel Plafond gymzaal naar beneden Diploma-uitreiking middelbare landbouwschool in Hoofddorp AKU neemt Aagrund-groep over (omzet f30 min) ieuwe leidse courant DINSDAG 18 JUNI 1968 KATWIJK In verband met lt tienjarig: bestaan krijgt de markt ydagmiddag een feestelijk karak- r De marktkooplieden hebben van attracties uitgedacht, on- ir meer de verkiezing van de okste tiener en de leukste vijf iby'»- De opening van de feestmarkt ordt vrijdagmiddag om één uur irricht door burgemeester Ver- eulen. Er komen twee stands israan men gratis haring kan en dankzij de medewerking van derijvereniging De Vuurbaak, die 100 haringen ter beschikking heeft gteld. Bij de stands komen twee U«en t,e staan waarin men een ft kan doen voor het zeehospi- ïi. Vader en moeder Behalve de verkiezing van de lukste tiener en de aardigste vyf iby's staat op het programma de rkiezing van een moeder en va- r van de markt en zijn prijzen ichikbaar voor de het mooist in itwijkse klederdracht geklede mes en meisjes. Wat de moeder en vader van markt betreft, gaat het om ka- ikteristieke typen die trouw de iarkt bezoeken. Hun aanwijzing ll geschieden in overleg met de iirlctmeester. Verder zyn er op deze feest- markt voor iedereen gratis sleu telhangers en ook maakt men kans op waardebonnen. De markt kooplieden houden onderling een wedstrijd wie de mooiste stand heeft. De marktkooplieden stellen het op hoge prijs, dat de burgemeester zich bereid heeft verklaard de feestmarkt te openen. Zij zijn trou wens toch erg tevreden over het Katwykse gemeentebestuur, dat zich behoorlijke financiële offers heeft getroost om de markt zo goed mogelijk te laten functioneren. Feettjet in bunker UTRECHT De politie heeft drie fongelai gearresteerd die een reeks tn- nken hebben gepleegd, onder meer b militaire opslagplaatsen. De jonge- d! komen uit Houten, BUthoven en ttrwht. De politie van Capelle aan d«n IJssel heeft voorts proces verbaal «piernaakt tegen de negentienjarige rtudent M. W. de R., die van heling vordt verdacht. De inbraken zijn na de kerstdagen lepleegd. Ook is bekend geworden dat de knapen nautische instrumenten hebben geroofd uit vijf boten die in Ouderkerk aan den IJssel bij een scheepssloperij in dok lagen. Het drie- ie tweemaal in het fort „Werk ean de *>oel", in Everdingen (Culemborg) geweest om wapens te roven, waaron der hand-mortiergranaten en an- •j-tinkwapens. Rood de jaarwisseling zagen zij Uns «n in een leegstaande bunker in JupAses te komen die zij met camou- dfofenetten als hun „hoofdkwartier" ;htten. De -jongens brachten er slaapzakken verscheidene nachten !oor en organiseerden feestjes: Een aantal ontvreemde voorwerpen elandde bij student De R. in Ouder- :erk aan den IJssel. De andere drie igens zijn op het Thorbeckelyceum Utreoht geweest. Twee waren kort »r hun arrestatie geslaagd voor het idexamen. De ander bereidt zich iet schriftelijke cursussen op het ein- ixamen voor. De drie arrestanten •bben een volledige bekentenis afge- I legd. Algerijn achtervolgde zwaan in vijver DEN HAAG In een vijver bij het Rode Kruisziekenhuis aan de Sportlaan bemerkten voorbij gangers gisteravond, dat een zwaan met een vishaak in de snavel zwom. Een personeelslid van het ziekenhuis, de 30-jarige Algerijn M. Bouzibiba, trachtte de zwaan met brood naar de kant te lokken, maar dat lukte niet Ten slotte sprong de dieren vriend gekleed te water, greep na een snelle zwemachtervolging de zwaan en verloste het dier van de vishaak. Onder luide toejui chingen en ovaties zwom de man naar de kant, waar lieve ver pleegstertjes de held aan droge kleren hielpen. Dividend toch 10 pet DEN HAAG De directie van N.V. Technisch bureau Marijnen is voor 1968 nog niet optimistisch gestemd. Op grond van verkregen inzichten meenrt de directie evenwel, dat over 1988 mogelijk een gelijk resultaat geboekt kan worden als in 1967- Voorgesteld wordt dan ook een di vidend van 10 procent, zij het dat daar. toe een deel (3 procent) uit de divi dendreserve moet worden geput (vo rig jaar: 12 procent geheel uit de winst). Het verslag vermeldt, dat de in de laatste jaren opgetreden daling in de omzet in 1967 tot staan kon worden gebracht. De gezamenlijke omzet van hot moederbedrijf inclusief de Philips- afdeling en de dochterondernemingen inclusief export was gelijk aan de omzet van 1966. De langjarige samenwerking met Philips werd in 1967 beëindigd. Dit wegvallen van de Phillps-omzetten, de toegenomen druk op de marges, alsmede een stijging van de algemene kosten, resulteerden In een sterke da ling van de bedrUfsuitkomsten. De winst, vóór belasting. daalde van f 825 766 tot f 99.124 Voor bijzondere doeleinden (verbetering van de be staande pensioenregeling voor het personeel) wordt gereserveerd f 50-000. De netto-winst komt uit op f 66.964 (v J f 218.540). Voor enkele sectoren van het bedrijf is de marktsituatie nog onstabiel. De directie hoopt dót door assortóments- verbreddng te kunnen opvangen. On voorziene omstandigheden voorbehou den verwacht zij geen verdere achter uitgang van de resultaten. EINDHOVEN De donderdag uit 4e gesloten afdeling van de rijkspsy- chiatrische Inrichting In Eindhoven ontsnapte psychopaat J. S. (35) heeft rich vrijdagmiddag bij de inrichting temeld na die dag in Rosmalen een «ventienjarig meisje te hebben ver kracht. Dat gebeurde aan de oever van de Maas bij Empel. waar het meisje aan het zwemmen was. Hij had gedreigd haar te zullen vermoorden als ze aan gifte zou doen. De psychopaat behoorde tot de eerste verpleegdencategorie, dat wil zeggen, dat hij gevaarlijk kan zijn. Van de twee op 10 mei uit dezelfde inrichting ontsnapte verpleegden, vol gens de Eindhovense politie eveneens gevaarlijke psychopaten, is er een in Antwerpen gegrepen wegens diefstal De andere ontsnapte is nog spoorloos. IJMUIDEN De haringvisserij leverde voor de trellers nog steeds niet de gehoopte grote vangsten op. Een enkel vaartuig kan een dag totaal van 20 kantjes bergen, maar de meeste schepen kwamen nauwe lijks aan de helft toe. De vloot was ter hoogte van 57 NB over een ta melijk groot gebied verspreid. De paar treilers in de Noord haalden niet zo veel koolvls meer weg. Zij haalden uit een trek een mand of dertig hoops scheep, waarbij de schelvis in de meerderheid was. Makreel werd in deze omgeving vrijwel niet gevangen. De loggers en kotters bij de P- boeien moesten met middelmatige vangsten genoegen nemen. In het gun stigste geval kreeg men uit een trek 40 kilo van deze vissoort aan dek. Door elkaar genomen konden hieraan vijf manden andere vis wórden toege voegd. Dit betrof voornamelijk schol. Onder de kust De schepen onder de Nederlandse kust haalden uit de eerste trekken van de nieuwe reis niet veel gul scheep. Over het geheel genomen bracht men het niet verder dan tot trekken van 15 manden. In deze contreien was ook de wijting schaars. Enkele eenheden belaagden de platvis, maar dat lever de schrale resultaten op. Tong was er helemaal niet te vangen en schol slechts in beperkte mate. Wat er was. Aan de IJmuider markt verschenen 80 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 6025 kisten vis, waarvan 90 kisten schelvis, 460 kisten wijting, 240 kisten gul en kabeljauw, 1440 kis ten kleine gul, 105 kisten makreel, 2180 kisten schol, 95 kisten tarbot. 455 kisten diversen. 1180 stuks stijve kabeljauw en 48.000 kilo tong. Verder waren er 220 kleine kisten diversen en 29 kleine kisten makreel. Tong De noteringen voor de tong waren wat lager. Voor de grootste soort werd op de laatste afslag niet meer betaald dan f 2.14. Op de eerste ronde had de handel voor deze soort nog f 2.81 ovei Het gemiddelde voor de grootmiddel was met een notering van f 2.51, tot f 2.16 nog slechter. De kleinmiddel zakte na een inzet van f 3.29 met een slotkoers van f 2.69 dik onder de drie gulden. De slips begonnen op f 4 93. uitste kend maar kregen een gevoelige tik. Op de laatste afslag bleef de notering op f 3.26 hangen. De heilbot was met een constante notering van drie gul den aan de goedkope kant. De tarbot deed het met een koers van f 5.20 tot f 4.70 beter. Schol De schol moest ook veren laten. De grote en de grootmiddel gingen met een notering van vijftig gulden goed van start, maar weldra konden de liefhebbers voor f 36 terecht. De tweetjes hadden met een gemiddelde van twintig gulden niet veel in de prijzenmelk te brokkelen. Schelvis De schelvisaanvoer bestond geheel uit braad. Hiervoor was de belangstel ling gering. Het gemiddelde schom melde rond de f 25.-. De kleine gul kon de kattencentrale niet op een af stand houden. Op de laatste afslag werd na dagen van goede tegenstand het minimum bereikt.. De grootste soort moest met een gemiddelde van dertig gulden tevreden zijn. De makreel zat met een notering van f 23 tot f 13 ook al in de verkeerde hoek. De gestripte wijting werd met een slotnotering van f 17 eveneens naar de achterhoede verwezen. De grote kabeljauw verdween met een laagste koers van f 66 om de dalende lijn te benadrukken ook naar het achterste gelid. Vandaag aan de markt. Vandaag meldden zich aan de IJ muider markt onder meer de KW 161 Gijsbert Bastiaan met 51 kisten, de KW 194 Eben Haëzer met 140 kisten, de KW 39 Wilhelmina Johanna met 255 kisten, de KW 49 Antje met 155 kisten, de KW 164 Helena met 70 kis ten, de KW 165 Alida Jacoba met 53 kisten, de KW 88 Vrouw Immetje met 113 kisten, de KW 213 Jana met 200 kisten en 420 stuks stijve kabeljauw, de KW 33 Limanda met 125 kisten en 190 stuks stijve kabeljauw, de KW 180 Solea met 220 kisten en 400 stuks stijve kabeljauw, de KW 185 Tokio met 190 kisten en 50 stuks stijve ka beljauw. de SCH 135 Cornelia Maria met 130 kisten, 17 kleine kisten diver sen en 162 stuks stijve kabeljauw, de VL 105 Elisabeth met 95 kisten en 70 kleine kisten diversen, de KW 85 Rijn mond 4 met 154 kisten en de VL 153 Li esje en Rutger met 80 kisten en 60 kleine kisten diversen. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 80 kisten wijting. 70 kleine kisten wij ting. 50 kisten gul en kabeljauw, 400 kisten kleine gul, 30 kisten koolvis, 80 kl. kisten haring, 70 kl. kisten ma kreel. 300 kisten schol. 9000 kilo tong en 600 kantjes haring. Dr. Huygens gewoon hoogleraar te Leiden LEIDEN Dr. r. b. c. Huygens, tot dusverre gewoon lector in het middeleeuws latijn aan de Leidse Universiteit, is benoemd tot gewoon hoogleraar met dezelfde leeropdracht. Dr. Huygens, die in 1931 in Den Haag is geboren, studeerde klassieke letteren aan de Leidse Universiteit, alwaar hij in 1960 promoveerde tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. In september 1962 werd hij be noemd tot leraar aan het Johan van Oldenbarneveltgymnasius te Amers foort. Twee jaar later volgde zyn benoeming tot gewoon lector aan de Leidse Universiteit. Dr. Huygens, die eerder voortzetting van zijn lectoraat boven een ordinariaat in het buiten land verkoos, heeft een groot aantal publikaties op zijn naam staan. LEIDEN Tot ouderling van de Chr. Geref. Kerk is benoemd de heer F H Franken Jr. Nipo-onderzoek DEN HAAG De schadepost voor de Handelsteleoongidsen Maat schappij NV te Amsterdam voor de uitgave van een herziene druk van de Gele Gids bedraagt ten minste f 500.000. Vandaag is men begonnen met de verspreiding van de herdruk in Den Haag. Deze maand hoopt men daarmee klaar te komen. 220.000 gidsen zijn dan vervangen voor nieuwe. Kort na de uitgave van de Gele Gids heeft de Amsterdamse maatschappij aan het Nipo opdracht gegeven tot een steekproef onder de telefoon bezitten de Hagenaars. De 25 man van het Ni- po ondervroegen telefonisch 475 per sonen. Hiervan had 85 de gids ont vangen. 17 gebruikt de gids regel matig, 36 als het zo uitkomt. 56 van de gebruikers zegt, dat de num mers gemakkelijk te vinden zijn, 42 had enige moeilijkheden. Verder denkt 41 van de mensen die de gids heb ben ontvangen, gunstig over de ge bruikswaarde, 37 denkt daar minder gunstig of ongunstig over. Bij de introductie van de herdruk van de Gele Gids werd vanmorgen meegedeeld, dat 150 man gedurende een maand alle binnengekomen klach ten hebben behandeld. De oorzaak van de vele fouten in de gids was volgens de maatschappij te wijten aan het vele jonge personeel en een onvoldoende controle. Als internationale norm voor beroepengidsen wordt aangenomen, dat zich 1%% fouten mogen bevinden in de gids. De eerste uitgave had 5% fou tieve vermeldingen. De supplement pagina's, die reeds eerder in alle Haag se dagbladen werden gepubliceerd, zijn verwerkt en bovendien zijn alle be kende fouten gecorrigeerd. De rubdi- cering naar wijk is komen te vervallen. DEN HAAG De negenjarige Ma rianne van der Cruijssen uit de Jan de Baenstraat raakte zaterdagmorgen omstreeks half elf bij het spelen in het water van de Soestdijksekade en verdronk. Een broertje van haar, die de zwemkunst wei machtig Is, ging in de Soestdijksekade zwemmen. Het meisje waagde zich te ver en kwam in het diepe gedeelte van het water te recht. Een kikvorsman van de brand weer heeft het meisje uit het water gehaald, maar het bleek reeds te zijn overleden. Contante wisselkoersen Amsterdam, 17 juni -Contante prij zen: Londen 8.64%8.65%, New York 3.62%—3.62%, Montreal 3.36%—3.36%, Parijs 72.82—72.87, Brussel 7.27—7.27%, Frankfort 90.72—90.77, Stockholm 70.09 —70.14, Zurich 84.15—84.20. Milaan 58.12%58.18%. Kopenhagen 48.43% 48.48%, Oslo 50.70%—50.75%, Wenen 14.01%14.02%, Lissabon 12.68% 12.69% Buitenlands bankpapier AMSTERDAM. 17 juni De advies- koersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag luiden. Londen 8.62—8.72, New York 3.60— 3.64, Montreal 3.34—3.39, Parijs 67.00— 70.00, Brussel 7.16%—7.21%, Frankfort 90.3590.85, Stockholm 69.60*0.60 Zurich 84.00—84.50, Milaan 57.50—59.50. Kopenhagen 48.20—49.20. Oslo 50.40— 51.40. Wenen 14.01—14.11, Lissabon 12.67%12.82%. Madrid (gr. cp) 5.13 5.28. NOORDWIJK Gistermiddag Maria-school, las 5B. Irene van heeft chef verkeerspolitie W. Rende ring in Lido de uitslag bekend ge maakt van het verkeersexamen. Van de 337 kandidaten weren er 324 geslaagd Tweeënzestig jongelui hadden geen enkele fout gemaakt. Zij kregen daarom behalve het di ploma een insigne, dat werd uitgcr reikt door hoofdinspecteur J- F. Basten. Schoolhoofd G C. Crama bracht hulde aan de politiedocenten Mer- tens, Baljeu, Huurman en Siebers, woorden die door de schooljeugd met een oorverdovend gejuich wer den onderstreept. De namen van de met lof geslaag den: Maria-school, klas 5A; Cornelia M Zuidhoek, Rullefina J M van Schooten. Adriana W M Zuidhoek, Cornelia G M Smit, Helena J M Koelewijn, Anna G N van den Berg, Irene A H de Croock, Maria J Groenewoud, Catharina J A Glas bergen. Maria L Bosman en Anna L M Caspers. Maria-school, klas 5B: Irene van der Meer, Maria Alemade, Elisabeth de Haas, Catharina Berkhout, Cor nelia Vliet Vlieland, Jacoba Groene woud, Petronella Steenvoorde, Mar- ja Groenewoud, Lucia de Mooy, Ar- noldus Schulte, Reinalda Bierman, Antonia de Ridder, Cornelia Groe nendijk, Aleida van der Poel, Pe tronella de Ridder, Mathilde Ruig- rok, Jacoba van Rijn. Maria Uiter- hoeve en Elizabeth Ruigrok. Wilhelroinasehool klas 5A: Cor nells den Hollander en Johanna M Mulder. R.K. Jongensschool: Gerard Was senaar, Leo van den Nieuwendiik, Gijsbertus van Hage, Nico Janson, Henk Warmenhoven en René Buii- ze. Openbare School: Johan P Knot- ter. Dr. De Visserschool: Maarten van Beelen en Marianne Kloos. School met de Bijbel: Dirk van der Niet, Judith Ammeraal, Arie Puzzeltocht katwijk KATWUK AAN ZEE Voor jongens en meisjes tussen acht en vijftien jaar heeft de CJV voor morgen een tweede puzzelrit in haar programma opgenomen. De ongeveer vijf kilometer lange tocht wordt met een vossejacht be sloten. Van zeven uur af wordt er bij het jeugdhuis aan de Voorstraat in groepen van twee gestart. Iedereen kan gratis meedoen. Er zijn acht leuke prijzen. Zoveel mo gelijk pen of potlood meenemen. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWUK AAN ZEE Woens dag hoog water 10.17 en 22.44 uur; laag water 5.47 en 18.22 uur. KATWIJK AAN ZEE Zaterdag hield „De Rijnlanders" een wedvlucht met oude duiven van Crell af. Afstand 354 km. In concours 104 duiven, die gelost wer den om 10.05 uur bij windstil weer. De eerste duif kwam aan om 15.40 uur en maakte een snelheid van 105574 meter per minuut. De laatste duif werd ge constateerd om 16.20 uur. De uitslag: gebr Geijteman 1 15 16 23; K Schaap 2. W de Liefde 3 6 9 19, K de Vreugd 4 11. J van der Plas 5 21 22. W van der Niet 7 8. D Parlevliet 10. A L de Vreugd 12 14. M Langmuur 13. L van der Plas 17 18. H Krijgsman 20 24 26. H Smit KATWIJK AAN ZEE De pinksterzendingscollecte in de Herv. kerken heeft 6.982,30 opgébracht. KATWIJK AAN ZEE Uitslag puzzeltocht CJV: eerste prijs meisjes: Greetje de Jong en Ada Zwaan, 142 punten; 2e prijs: Atie van Duiven voorde en Lyda van der Plas, 141 punten. Jongens: 1. N van der Plas en W van der Plas, 149 punten; 2. Simon de Jong en Leen Hellenberg, 146 punten. De prijzen kunnen, worden afge haald bij mejuffrouw J van der Plas, Willem de Zwijgerlaan 39. KATWIJK AAN DEN RUN Donderdagavond om half zeven wordt in het verpleeghuis De Wil- bert een protestantse kerkdienst ge houden. Voorganger ds Makkenze. Familieleden van de bewoners van het verpleeghuis zijn ook welkom. KATWUK AAN ZEE By Zwit ser ligt thans ter afbouw de 153 brt metende trawlkotter UK 68 De jon ge Johannes. Verwacht wordt, dat het schip begin augustus aan de vis serij kan gaan deelnemen. Het is het twintigste vaartuig van de Urker- vloot dat in Katwijk wordt afge bouwd. De UK 68 zal met de boom koor gaan vissen. Beur so verzicht AMSTERDAM. 17 juni Vandaag werd de nieuwe 6'/i pet staatslening, waarop vrijdag tegen 99 pet werd in geschreven, bij de opening officieel verhandeld op 98»/4. Een disagio dus. Het bedrag van deze lening werd, na de inschrijvingen, vrijdag vastgesteld op f 250 min met de bemerking, dat 53.9 pet werd toegewezen. Toen dit be kend werd ontstond er een aiime han del in deze obligaties. Gedaan werd dalend van 99 tot 98»/«- Vandaag was de handel in deze stukken zeer kalm. Uit de gedane koers blijkt, dat er voor grote bedragen op deze lening is ge majoreerd. Dit uit angst dat men te kort zou komen bij een reductie op de toewijzing. Uiteindelijk is dit erg mee gevallen waardoor een teveel aan stukken het gevolg was. Dit teveel werd dan ook vrijdagavond spoedig van de hand gedaan, vandaar het dis agio. De inschrijving a pari op de 5% pet converteerbare dollar-obligaties van de KLM. is een uitslaande brand geworden. Hier was de toewijzing ui terst gering tot helemaal niets. Deze stukken werd geadviseerd op 105 106. Vrijdag werd niet officieel 104% gedaan. De stemming voor de internationale waarden viel zeker niet tegen. Beurs plein 5 zette de nieuwe beursweek in voor Philips op 146, tegen vrijdag ris slotprijs 145.20. Unilever was aan de vaste kant met een eerste verhande ling op 137.60. Kon Olie kon zeer goed meekomen op 164.90 evenals AKU waarvoor 83.40 werd betaald. Hoog ovens werd een gulden lager geadvi seerd. Later kwamen er koopopdrach ten los, waardoor de .narkt een vast karakter kreeg. Kon. Olie steeg tot 165.70, unilever kwam op 138.40 en Philips op 146.50. AKU steeg tot 83.70. De Newyorkse beurs sloot vrijdag voor de eigen markt nauwelijks prijs houdend. Voor de Nederlandse waar den was Wall Street onveranderd be halve voor KLM welk fonds er een dollar hoger sloot. Van de cultures was Amsterdam Rubber aan de vaste kant op 57»/4, doch moest HVA terrein prijsgeven. Deli Mij. werd wederom hoger geadvi seerd. De scheepvaartwaarden gaven geringe afwijkingen te zien naar beide richtingen. De internationale waarden verlieten de beurs op vrijwel het hoogste punt van de dag. Zo deed AKU 83.70. Phi lips 146.40, Unilever 137.70 en Kon Olie 165.90. Hoogovens stelde teleur met een koersdaling van f 2.50. terwijl KLM f 2.20 verbeterde. In de lokale afdelingen hadden dc koerswinsten de overhand. Ver. Be drijven Bredero was 30 punten hoger niet aan te komen. Maintz was 6 pun ten hoger bieden. Vyf tot 10 punten hoger waren: Mahez, Bammens, Hoeks machines, Kemo, Nederhorst. Amstcl Brouwery, Nutricia, Erdal en Netam. Deli Mij. verbeterde f 1.80 en Kluwer f 7. Ned. Ford was 25 punten hoger na voorgaande biedkoersen. Rommcnhoel- ler was 15 punten hoger niet te krij gen. Lager waren: Carps garen en Holl. Beton ieder met 5 punten. Texoprint en Holl. Melksuiker ieder met 8 pun ten Alex Adam was wederom 5 pun ten in reactie tot 53. Ned. Dagblad unie was 5 punten lager niet af te komen. In de tweede periode ging KZO f 1,50 omhoog, doch Bols daalde 1 KATWIJK AAN ZEE. 18 Juni Aan de afslag: KW 85—64 kantjes haring en 10 kantjes makreel. KW 49—99 kantjes haring en 6 makreel, KW 41—12 makreel, KW 81—3 makreel, KW 39—2 makreel, KW 74—32 makreel. KW 141—53 pakken haring van 24 kg, 184 pakken van 14 kg en 210 emmers van 5 kg. Prijzen: maatjes klein groen 314—348. maatjes groot groen 162—190, maatjes klein jong 205—213. makreel 39—41.90. Prijs per kg: haring klein 359—110, groot 218— 255. SCHEVENINGEN. 18 Juni Visserijbe- richten. Totaal aan de markt: 300 kisten schol. 60 kisten kabeljauw. 25 kisten wij ting. 105 kisten diversen, 2800 kg tong en tarbot, 157 kantjes gezouten haring. SCHEVENINGEN, 18 Juni - Vtsserijbe- richten. Besommingen trawlers In guldens: SCI-1 24—1560. SCH 196—930, besommingen kustvlssers: SL 1—2550, SL 5—1775, SL 10— 1300, SL 22—2440, SL 49—2640, TH 10—2060. TH 36—1830, TH 38—1920. TH 46—1330. ARM 10235 Noteringen per kg gr tong 300— 316. grm 249—300. kim 310—400. I 427—505. II 450—517, tarbot I 480—510, II 370—420. III 280-320. IV 240—300. griet I 280—300 II 240—250: per 40 kg: grm schol 35—43. middel 2129.50, klein 13—18, wijting ge stript 20—30, schar 15—20, m kabeljauw 25 -40. I 16.50—34, II 15—27, III 13.60—20; per 100 kg: gr kabeljauw 70—100. Aanvoer gar nalen 48 kg. Notering per kg: handels garnalen 3.50. Maatjesharing per kantje: groen klein 230—3o0, idem groot 180—225. jong klein 210—250, idem groot 160—200. Verwachte aanvoer voor morgen: 20 kustvlssers. gulden. Calvé verloor 5 punten, doch Buhrmann en Gist-Brocades gingen ieder vijf punten omhoog. Gazelle was vast met een koerswinst van twaalf punten. Hetzelfde kan worden gezegd van Ned. Kabel, welk fonds 8 punten steeg. Erdal verhoogde de winst van 8 punten in de eerste periode tot 13 punten. Nutricia echter moest de ge hele koerswinst weer afstaan. IJMUIDEN, 18 Juni Definitieve be sommingen van gisteren in guldens: KW 91—2520, KW 152—7860, KW 173—2880, KW 148—4370, KW 24—5050. KW 191—5880, KW 134—1370, KW 222—12.210, KW 156—4050, KW 137—3860, KW 197—5680, KW 101—2560. KW 22—4100. KW 183—4400, KW 215—4570. KW 103—221, KW 162-5020, KW 98-4390, KW 116-3950, KW 26—2420, KW 30—5080, KW 114—4050, KW 172—850. KW 117-5200, KW 166-4410. KW 193—6080. KW 217—5560. KW 87—3380. KW 35—3210, KW 145—3680. KW 34—11.280. KW 141-3900. KW 38—1150, KW 40—785. KW 17—3580, KW 63-3760. KW 130—3520, KW 94—2470, KW 59-3000, KW 205—4730. KW 111—4060. KW 105—2220. KW 92—2710, KW 160—4415, KW 108—1930, KW 220—4430, KW 79—3320, KW 70—2100, KW 178—850. KW 159—2850, KW 119—1820, KW 96—600, KW KW 102—1540. [JM 46—4010, WR 51—3350. IJMUIDEN. 17 juni Prijzen per kg. heilbot 3. gr tong 2.92—2.14. grm 2.63—2.25. kim 3.42—2.71. kl I 4.89-3.76, II 5.77—4.16 tarbot I 5.40—4.60. zalm 7.50—5.20: per 50 kg: tarbot II 194—140. gr en grm schol 45—42, kim en kl 1 48—42, kl II 30—15. schar 22—10, verse haring 23.20—13. kim schelvis 33, kl. I 31—20. II 26-20. wijting 27—17, gr gul 32—29, middel 28—20, klein 25—17. kl koolvls zwart 27; per 125 kg: gr kabel jauw 160—74. gr koolvis zwart 104—66. Aan voer 8000 kisten. IJMUIDEN, 18 Juni Besommingen in gudens: KW 161—1960, KW 164—5640. KW 165-4170, KW 221—4720. KW 206—8270. KW 19—47920. KW 169—1580. IJMUIDEN. 18 Juni Prijzen per kg: heilbot 560, gr tong 282—249, grm 284—239. kim 392—323, kl I 46B—434, II 480—420, tar bot I 550—470, zalm 710—500; per 50 kg: tarbot II 172—120, gr en grm schol 36—31, kim en kl I 34—28, kl II 30—15, schar 27— 12, makreel 27—15, grm schelvis 32. kim 3—31. k I 39—23. II 24—17. wtjttng 26—17 gr gul 42—26. middel 28—22. klein 24—17: per 125 kg: gr kabeljauw 136—68. Aanvoer 3900 kisten. Markten AMSTERDAM. 17 Juni - Veemarkt. Aan voer: 186 runderen en 65 varkens. Prij zen: runderen 3.70—5.30 en varkens 2 68— 2.70 per kg geslacht gewicht. Duindam, Antje van der Niet. Ja cobus P. van Asten, Johanna M C van der Niet, Arie J Hoek, Jacobu6 P Meijers, Cornelis Hazenoot. Christus Knningschool klas 5A: Johanna M van der Linden, Richard Claus. Kees Noordenneer, Antonius N L Schalks, Monica E M Kimme- naede. Louise J M Baars en Geer- truida Weijers. Christus Koningschool klas 5B: Koos Zwarts, Jan P Heemskerk. Paul Urlus, Jan Meyer en George Breder ode. Nadat hoofdinspecteur Basten de cum-laude-geslaagden de insignes had opgespeld, werd de film -Ge vangene in de tunnel" gedraaid. NOORDWIJK Honderdnegentig dames uit alle windstreken van het land waren gistermorgen naar Huis ter Duin gekomen om een theore tische verkeerstest af te leggen, samengesteld door hoofdinspecteur Basten en het Verbond voor Veilig Verkeer. Uit de deelneemsters werden veertig damens geselecteerd, die vrijdagmiddag in de halve finale praktijkproeven zullen afleggen. Daaraan is o.m. een rij-test en de oplossing van een eenvoudig tech nisch probleem verbonden. Uit de tien dames die overblij ven wordt tijdens de Grand Gala de l'Automobile. het grote slot feest van de Internationale Auto sportweek Noordwijk in Huis ter Duin, Lady Automobiel 1968 ge kozen. De autocoureur John Sur- tees zal haar de hoofdprijs, een sportwagen, uitreiken. NOORDWIJK In het gymlo kaal aan de Was sen aars es tra at is het plafond naar beneden gekomen. Over een oppervlakte van 35 vier kante meter hebben de akoestische tegels losgelaten. Met het herstel is een bedrag van ƒ7.000 gemoeid. Voorlichting van reddingsbrigade NOORDWIJK De Noordwijk- se reddingsbrigade had gistéren in het kader van de internationale autosportweek aan de Koningin Wilhelminaboulevard een stand in gericht. Hier kon men een en ander van het brigadewerk zien zelfs was er een drenkeling kon men kennismaken met de materialen van de brigade en desgewenst wat lectuur meenemen om zich met het brigadewerk op de hoogte te stel len. Een drietal NRB-werkers was aanwezig om belangstellenden van voorlichting te dienen. NOORDWIJK De gemeenteraad wordt voorgesteld de tafeltennisver eniging TOV een eenmalige subsidie van ten hoogste f750 toe te kennen voor de aankoop van twee wedstrijd- tafels met toebehoren. BODEGRAVEN. 18 Juni - Kaasmarkt. Aanvoer 75 partijen. Prtjziii: ie kwaliteit 3.75—3 87. 2e kwaliteit 3.63—3.74, extra kwaliteit tot 4.20. Handel kalm KATWIJK AAN DEN RIJN. 17 juni - Groenteveiling: waspeen A II 10.80—18.70, B I 15.50, bospeen 5006, andijvie 1433. bloemkool 6 per bak I 70—72, II 31—56, 8 per bak I 44-53. II 25—37. 10 per bak I 44. II 15, 12 per bak IT 7. boskroten 18 —34, postelein 18. sla 5—12, snijbonen I 215—270. II 150—240. spitskool 11—14. to maten A I 5.70—8.30. A II 4.20, B I 6 50. C I 5.50, CC I 4.50. uien 10-21, radijs 1418. peterselie ll.krulpeterselle 20, sel derie 0—10. Aanvoer sla 30.000 stuks LEIDEN. 17 juni Groenteveiling: aardbeien 88—94. aardappelen 2842. an dijvie 12—33. peulen 190—240, snljqbonen 220—250, stambonen 320—350, tuinbonen 69— 73. kroten 23—31. spitskool 29—31, poste lein 18—43, raberber 5—31, spinazie 9—27, komkommers 18—38, tomaten A 590—610, B 600—610, c 580—590, CC 510—550, uien mid delfijn 10—20, waspeen 58—73, bloemkooi A 43—68. B 47—54, C 27. sla 7—17, bospeen 43—81. peterselie 12. radijs 7—9. selderij 5—12. ROTTERDAM. 18 Juni Veemarkt. Aan voer: totaal 3447 dieren, weekaanvoer 5018 dieren, waarvan 150 slachtrunderen. 457 gebruiksvee. 260 vette kalveren, 48 gras kalveren, 1942 nuchtere kalveren. 4 var kens. 39 biggen, 18 paarden, 3 veulens, 74 schapen, 428 lammeren, 24 geiten. Prijzen per kg: slachtrunderen extra 4.85—5.20, I 4.25—4.65, II 3.80—4.05. III 3i60—3.75, vette kalveren I 3.50—3.60. II 3.20—3.45. III 3—3.20. nuchtere kalveren 1.70—1.75, stieren 4—4.60, worstkoelen 3.50—3 70. Prijzen per stuk: kalf- en melkkoeien 1125—1575. varekoeien 978—1250. vaarzen 950—1100. pinken 625—800, graskalveren 390—570, mestkalvcren 200— 260. schapen 95—120. lammeren 100—135, weldelammeren 90—115. Overzicht: slacht runderen: aanvoer als vorige week. han del stil, prijzen onveranderd. Kalf- en melkkoeien: aanvoer tamelijk, handel re delijk. prijshoudend Varekoelen: aanvoer matig, handel stil. prijzen stabiel. Vaarzen en pinken: aanvoer klein, handel rustig, prijzen ongewijzigd. Graskalveren: aan voer als vorige wek. handel tamelijk, prijzen niet hoger Vette kalveren: aan voer Iets minder, handel kalm, prijzen Viswedstrijd ten bate bejaarden ALPHEN Van de Westkanaal- weg af hebben zaterdagmiddag 230 sportvissers op initiatief van de hen gelsportvereniging Alphen en Om streken in het Aarkanaal gevist ten bate van de uitgaansdag voor de Alphense bejaarden. Er is met veel animo en succes aan dit visfestijn deelgenomen. Me de ook dankzij de verloting zal ruim duizend gulden aan het bejaarden comité kunnen worden overhandigd. De uitslag van de viswedstrijd: 1. L. Waltman 15 stuks, lengte 265 cm; 2. J. Wolkers 15 ex. 262 cm; 3 M. H. Masurel 13 stuks 232 cm: 4 D. Zirkzee 10 stuks 177.5 cm; 5 J. van Loon jr. 10 stuks 176,5 cm; 6 J. Korenhop 10 stuks 174,5 cm; 7 B. van Dijk 9 stuks 168,5 cm; 8 A. van der Plasse 9 stuks 163,5 cm; 9 J. Pannekoek 9 stuks 158,5 cm en 10 C. van Amsterdam 8 stuks 151 cm. De heer G. van der Horst won de eerste prijs in de verloting, A. Roest de 2e en A. de Knijff de 3e. Geslaagd aan het Fioretti-college LISSE Voor het eindexamen HBS-A van het Fioretl-college zijn geslaagd: (Hillegom) F van der Aar. W van Beelen. K Berbee. D Buts. Cora Hulsebosch. J Stokman. L van Trigt. P van der Zon: (Llsse) Marieke Bemelman. L Elferin» P de Graaf. Marleen Hoogervorst. Mlek* van Leeuwen, L van Ruiten. P Sanders. W van der Vlugt. H van der Voort, S van Wlerlngen en K Zwetsloot: (Sassen- helm) R Beckers, Greet Belt. W Beljk, A Oudshoorn, G Urllngs, Margriet Verde- gaal, Marian Verdegaal en Elly Vreeburg; (De Zilk) K Opdam. C Phtllppi; (Voor hout) Lidwien van den Aardweg. T Tette- ro: (Warmond) F. de Haas. J van Wlnsen; (Roelofarendsveen) P Akerboom: (De Kaak) Annemarie van Gerven: ^jvaterin- gen) J Ruigt: (Botterdam) R Spruljt; (Ber gen) L Stiensma: (Noordwijkerhout) Lis Verwater: (Noordwijk) J Zonneveld. Getuigschriften van Mater Amabilisschool LISSE De volgende cursisten hebbea een getuigschrift van de Mater Amabllls- school ontvangen: Tineke van der Ber» Hillegom; Rla Clemens, Sassenhelm; Riet van Ss. Buiten-Kaag: Bep van Hasster, Llsse: Ella Hermans, Voorhout; Alle van Gerven. Lisse: Ellemleke Kortekaas, Llsse; Trudy van Noort, Voorhout; Lucie van Rooljen, Llsse; Ada Semp, Llsse; Rla Straathof. Lisserbroek: Ellen v d Aardweg. Llsse; Nel van Berkel, Llsse: Truus van Dl est. Hillegom: Trees van Dorp, Sassen helm: Petra van Kampen. Hillegom: Ine ke Kortekaas. Llsse; Thea Langelaan. Lisse; Tlny Loogman, Hillegom: Nel Pl®« ters. Hillegom; Jeannette van der Reep» Hillegom: Gerry Rusman, Llsse; Ida Waa senaar. Llsse. Zomerfeest Rijnstroom ALPHEN Het afgelopen week einde hebben vele ouders van kin deren die in Rijnstroom verblijven een bezoek gebracht aan deze jeugd. Dankzij een speciale commissie, on der leiding van de heren Sportel en Boonstra, hebben de ouders zowel zaterdag- als zondagmiddag zich geen moment verveeld. Men heeft er een waar zomerfeest van ge maakt. HOOFDDORP In de Chr. Mid delbare Landbouwschool in Hoofd dorp werden diploma's uitgereikt aan de leerlingen die met goed ge volg de B-opleiding hadden afge legd. Van 1894 tot 1964 kende de school een cursus van tweemaal zes maanden. Daaris nu verandering in gekomen. De cursusduur werd ver lengd tot tweemaal negen maanden. In 1966 werd hiermee gestart, zodat nu voor de eerste maal diploma's aan de B-cursisten werden uitge reikt. Vergeleken met de E-oplei- ding (tweemaal 6 maanden), waar voor enkele weken geleden de di ploma's werden uitgereikt, wordt bij de B-opleiding meer aandacht ge schonken aan de algemene vorming. Na een inleidend woord van di recteur ir. E. Veenstra legden de twee leerlingen B. W. van Reeuwijk en H. Noordam een proeve van be kwaamheid af. Zij hielden een inlei ding over „bouwplan en afzet". De ouders, leerkrachten en verdere ge nodigden kregen de gelegenheid vragen te stellen. Na de pauze volgde de uitreiking van de diploma's. De beste leerling met het hoogste aantal punten was W. Biesheuvel, die een boekwerk aangeboden kreeg. De geslaagde leerlingen werden toegesproken door B. Tensen, na mens het schoolbestuur en A. P. Stokman, die sprak als afgevaardig de van de landbouworganisaties. Tot slot sprak directeur Veenstra de jon gens toe. Hij wees er op dat zy nu niet moeten denken er te zijn. De geslaagden: J B Alta (Amster dam). C G H Beers (Hoofddorp). W Biesheuvel (Hoofddorp). J H van den Boom (Maarssen). J H Bruins- ma (Den Haag) H W van Dorp (Ha- zerswoude). G Koch (Haarlem). D de Kok (Nieuw-Vennep). MAC Noordam (Nieuw-Vennep). B W van Reeuwijk (Vijfhuizen). C A de Ridder (Halfweg). H Soede (Nieuw - veen). L J Splinter (Velsen-noord). J T A van Splunter (Amsterdam west). J Verwey (Rijpwetering). C P Vink Tiershil). K J v d Vliet (Wilnis). Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Geboren: Ro bert Frans, z v J F M Boshouwers en A C Plug, Rijnlaan 6. Ondertrouwd: M C de Haas. 23 jaar, Hoofdstraat 68 en M E Mou- rits, 23 jaar, Halsteren. Getrouwd: N D Zandbergen en A Korpershoek. ongewijzigd. Nuchtfere kalveren: aanvoer ROELOFARENDSVEEN. 17 juni Bloe menveiling: am anjers 3—9. rozen garnet- te en carol 2—8. zorina 5—7, carla 20—28, seventeen 5—8, coral princess 9—10, bac cara 19—26, super star 9—10, bregina 5—6, gerbera 12—16, pioenrozen 15—20, violie ren 9—13 eremurus 37—65. salvia 11—12 per stuk, enljgroen 55—75, bruidsanjers 12 22, colvlllels 35—1.25, duizendschoon 9 27. lathyrus 10—33, esther read 10—40, chrysanten 1.50—1.65. Irissen 18—43, cam panula 10—38. freesia's 37—83, lxia 35, brodea 65—1.15, goudsbloemen 1825 per bos. TER AAR. 17 juni Groenteveiling bloemkool AI 80—106, All 15—76, BI 37—36. Bil 17-28. CII 15, sla I 19-26, B 13-16, II 6—15, komkommers I 26, II 18—33, alles per stuk; peulen 125—230. Idem 45—100. snijbo nen 315—185. Idem stek 50—120. tuinbonen 36—54, spitskool 17—24. stokprlnsessenbo- nen 205, andijvie 19—32, waspeen I 51—57, Idem stek 35—47, postelein 20—23, spinazie 33—36, aardappelen 12. blauwschokkers 95. doperwten 105, prei All 31, rabarber 16, komkommers stek 18—20, alle6 per kg: kroten 24—25. bospeen I 58—64, II 37—44 per bos; aardbeien 73—77, aardbeien klein UTRECHT, 17 Juni Paardenmarkt Aanvoer: 332 paarden. Prijzen: luxe paar den 1200—1650. werkpaarden 2225—1625, driejarige paarden 900—1200. tweejarige paarden 725—925. veulens 300—675, hitten too—975. oude paarden 800—1325 per stuk. slachtpaarden 2.80—3.70 en Jonge paarden 3.70-4.30 per kg geslacht gewicht. Han del vlot. als vorige week. handel redelijk. Iets stij ver In prijs. Schapen en lammeren: aan voer matig, handel kalm. niet geheel prMshoudend. Weldelammeren: aanvoer korter, handel rustig, prijshoudend. W ITKHST WIIKIt DEN HAAG. 18 Juni Konstanz 407 1, Rheinfelden 300 +6. Straatsburg 328 +4. PUttersdorf 471 -ril. Maxau 513 +6. Plo- chingen 152 —12. Mannheim 372 onv„ Steln. bach 138 —13. Mainz 348 4. Blngen 252 -f3. Kaub 280 +3. Trier 252 —6, Koblenz 279 f7. Keluen 264 +2, Ruhrort 452 +10, Lobltb 1068 +10. Nijmegen 852 +14. Arn hem 860 +10, Eefde IJssel 402 +20. De- Daggeld is nu weer 4,5 procent AMSTERDAM De gisteren op de geldmarkt ontstane verruiming door de uitkering aan het gemeentefonds, als gevolg waarvan het tarief van dag geld (call money) kon worden ver laagd van 4% naar 3«/« pot. moest vandaag plaats maken voor een ver- krapping. De oorzaak lag in de be taling van belastingen accynsen tot een bedrag van ver over de f 100 min. De tijdelijke ruimte was dus verdwenen en daggeld moest weer worden verhoogd van 3'/i tot 4</« pet. ARNHEM De AKU heeft de Aagrunol-groep, een chemisch be drijf met een omzet van ruim 30 miljoen gulden per jaar en 425 man personeel, overgenomen. HOOGWATER SCHEVENINGEN 19 juni: 9.55 v m.; 22.22 n.m. venter 290 +23. Monsln 5466 -4. Borgha ren 3885 7. Belfeld 1104 +1, Grave be- neden da Sluis 500 onv.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11