Een slechte tijd voor schoenherstellers WEEKAGENDA Herindeling gemeentehuis Lisse begroot op f 75.000 Diploma-uitreiking Handelsavondschool Nachtelijk strandfeest in Katwijk met gestolen drank V erkeersbrigadiertjes? nu ook in Noordwijk? Cockpit van in speeltuin Triton schoot te hulp bij omslaan zeilboot vliegkamp Katwijk Afscheidsreceptie prof. dr. David Echtpaar Van Es in het diamant Internationaal congres Publiek wandelt te weinig Nieuwe processen in Zoeterivoude Wethouders krijgen eigen kamer Pleidooi van politiechef Avondvierdaagse Voorschoten NIEUWE LE1DSE COURANT DONDERDAG 13 JUNI 19* LEIDEN Prof. dr. M. David, <He wegens het bereiken van de ze ventigjarige leeftijd per 1 septem ber a-s. met emeritaat gaat, zal za terdag 15 juni op een receptie, die om 10.45 uur in het Snouck Hur- gronjehuis, Rapenburg 61, begint, afscheid nemen als Leids hoogleraar in de vergelijkende rechtsgeschiede nis der oudheid. Prof. David, die in het toenmalige Duitse Posen (het tegenwoordige Poolse Poznan) werd geboren, had »ch bekwaamd in de geschiedenis van het recht, waarby hy zich met name specialiseerde in de rechtsge schiedenis van Assyrië en Babylo- nië. In 1933 kwam hij naar Neder land, waar hy te Leiden privaat docent werd in de Oosterse rechts geschiedenis en de Grieks-Egyp tische papyrologie. Vanwege de Stichting voor Oud- Semietische, Hellenistische en Jood se rechtsgeleerdheid werd hy in 1937 benoemd tot bijzonder hoogle- raar in de Babylonische-Assyrische Israëlische en Hellenistische rechts geschiedenis. In 1945 volgde zijn benoeming tot buitengwoon hoog leraar in de vergelijkende rechts geschiedenis, welk ordinariaat in 1953 werd omgezet in een gewoon hoogleraarschap. Prof. David heeft het initiatief ge nomen tot de oprichting van het Leids Papyrologisch Instituut, thans een internationaal centrum voor de bestudering van papyri, de door het droge klimaat van Egypte be waard gebleven bronnen voor het juridische leven in de Hellenistische en Romeinse periode (300 v. Chris tus700 na Christus). Voorts verzorgt prof. David in sa menwerking met de Utrechtse clas sicus prof. dr. H. L. W. Nelson de uitgave van een omvangrijk stan daardwerk over Gaius, een Ro meinse jurist uit de tweede eeuw na Christus, waarvan tot op heden drie delen verschenen zijn. Nachtelijke schutter LEIDEN In de nacht van dins dag op woensdag is een 17-jarige Leidenaar aangehouden, die met een luchtbuks uit het zolderraam van de ouderlijke woning aan de Rijnsburgerweg op verkeersborden schoot. Een doos met loden kogels en de luchtbuks zijn in beslag geno men. LEIDEN Vanmiddag bracht burgemeester Van der Willigen met zyn vrouw een bezoek aan het echtpaar Van Es, Lombokstraat 54, dat zestig jaar geleden in het huwelijk trad. De heer P. van Es is gemeentewerkman geweest. DEN HAAG De schoenhersteller is een lastpost voor zijn klanten. Hij zal er goed aan doen zijn imago van „de man die een lastpost" is (omdat hij zoveel geld kost) te ver anderen in de man, die het aan hem bestede geld waard is", aldus de heer N. D. v. Goethem, Nederlands be drijfsadviseur en deskundige op het gebied van marktonderzoek. Hij zei dit vanmorgen op het zesde interna tionale congres van schoenherstel lers, dat t.m. vrijdag in de Hout- rustrotonde gehouden wordt, in zijn inleiding: „De schoenhersteller: vriend of lastpost". De heer Van Goethem. die zei, dat het woord „reparatie" in een kwade reuk komt te staan omdat het geasso cieerd wordt met naloop en hoge kos ten. en ziet voor de schoenhersteller in de toekomst mogelijkheden om tot een winstgevende branche te komen. Hij wees erop, dat als gevolg van de welvaart de mensen over meer geld be schikken, waarmee zij hun individua liteit willen beklemtonen. (In de auto mobielsector o m. is deze dendens al duidelijk waarneembaar). Hij zag perspectieven voor een toenemend schoeiselverbruik, zowel in de richting van meer schoeisel als in die van duur der schoeisel. Laatstgenoemd schoeisel vraagt zorg en reparatie. „In deie gedachtegang is er plaats voor de schoenhersteller, die zich niet beperkt tot het „solen en hakken", maar de klant van advies dient b(j het onderhoud en herstel van schoe nen. De klant wil de schoenhersteller niet beschouwen als een traditionele ambachteman, maar als een deskundig adviseur. Hy dient het vertrouwen te hebben; hty moet iemand zUn, die alles van schoenen afweet en die kan zeggen of een schoen nog in de mode blijft of eruit raakt". Hij stelde, dat de nieuwe imago niet alleen afhangt van de presen tatie als deskundig adviseur". In dit verband wees hij op het service-ele ment. Hij dacht hierbij aan de all round diensten verlenende zaak met ojn. afdelingen voor chemisch reini gen, poetsen, reparatie en sleutelver- vaardiging. Dat de schoenhersteller als am bachtsman slechte tijden doormaakt werd duidelijk by de lezing van de heer L. C. Hardy, secretaris van de Internationale Raad van Schoenhcr- stellers, die sprak over het onder werp: „Wat zyn de vooruitzichten van de schoenhersteller?" Hy noemde dl- vrijdag t* Juni Gehoorzaal a.15 u.: zomerconcert Ned Madrtgaalkoor (werken van Orlando dl Lasso, Verdi, Strategies Frid en Suter- melster). medewerking van EUs Cooy- mans, alt.mezzo, plano Tonny Weld- ner-v.d. Staay en Jan van der Meer. Foyer, 7.30 uur: muzlekdemonstratle leerlingen Muziekschool. Kantine broodbakkerij Rijnland, Roose- veltstraat 12a. 8 uur: burgerijbijeenkomst Zuid-West (uitgaande van fractie P.v.d.A. ln Leldse raad). Boshuis, achter Hoflaah 14. 7 uur. ruil- elub voor verzamelaars. Zaterdag 18 Juni VOORBURG Zwartelaan 24. ruilbeurs aid. Den Haag De Verzamelaar. Maandag 17 Juni Schachtenhof. Middelstegracht 27. 8 u.: afdeding Lelden Chr. Hlst. Jongerenor ganisatie, R H M de Jonge over „De Acht tien", bestuursvoorstellen over federatie met Arjós en KVPJG, afd. Lelden. Dinsdag 18 Juni Schouwburg, 815 uur: Holland Festival, opvoering van „Hoera Amerika" van Jean Claude van Itallle, drie visies op de USA, door toneelgroep Studio. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Jacoazaal Den Burcht. 8 uur: praat- en forumavond De Natuurvriend. Woensdag 19 Juni Trouwkamer stadhuis, 4 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Huiskamer Dlaconessenhuls. 4 tot 5 uur: afscheidsreceptie kinderarts dokter A Kuyper. Vrijdag 21 Juni Breestraat 85 8 uur: Jaarvergadering kunstkring Voor Allen. Schouwburg. 8.15 uur: Holland Festival, opvoering van Lucelle. van Brederode, o.a Ina van der Molen. Hetty Verhoogt. Joop Admiraal en Leo Hartogh. OEGSTGEEST De Beukenhof. Terwee- weg 2, 5 tot 7 uur: afscheid J C Stafleu (l.v.m. benoeming commissaris) en mr. S C H Coebergh (l.v.m. benoeming tot Ud raad bestuur Ver. Ned. Ultg bedrijven N.V. te Aerdenhout) als directeur Roto gravure-Maatschappij. Tevens kennisma king met mr. L van vollenhoven en dr». C N Jansen van Rosendaal. WELKE APOTHEEK? Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De OegstgeesUe A- potheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. JEUGDDORP VOORSCHOTERWEG Open tot en met 27 Juni 5 tot en met 13 Jaar woensdagmiddag 2 tot 4.30 u., zat. 10 tot 4.30 uur (brood meenemen). 13 tot 15 Jaar maandag, dinsdag, woensdag en don derdag 19 tot 21 uur. toegang halve dag of avond 50 ct.. hele dag f 1.—. Films CAMERA (2.30. 7 en 9.15 uur): Fantasia (14 jaar); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Prlvéleven (18 Jaar). LIDO (230. 7 en 9.15 uur): Strijd zonder genade (14 Jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur). Intiem rap port (18 Jaar). REX (2.3a 7 en 9.15 uur): De zeven maskers van de Judoka's (14 Jaar); vrij dag- en zaterdagavond 11J0 uur: In ne gentig nachten de wereld rond (18 Jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur)? Cash-cash (18 Jaar) TRIANON (2.30. 7 en 9.18 uur): De apen- planeet (14 Jaar). Mobiel A.N.W.B.-kaotoor Elke donderdag van 10—18 uur otj mo len Da Valk Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u~ ook zaterdag: zondag van l tot ft uur. Muaeura Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot ft u.. ook zaterdag: zondag van l tot uur. Sted. Museum De Lakennal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.: zon dags van l tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg)- OP werkdagen van 0 tot U en van 2 tot 8 uur, kassen zaterdags en zondags gealo- Badinrichtingen De gemeenteiuae oaauirientingen zyn op de volgende ujden geopend-. Lindestraat 1 b: maandag «-sloten, dlns dag 9-11.15 u. en U.JO-17 is u-, woensdag gesloten, donderdag 18 10—18.15 u.. vrijdag 4—11.15 u. en 13 30-18 45 u-. zaterdag 4- 11.15 u en 13 40— is so u. Van der Wertstraat 19 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 311J6 en 13.34—17 15 u-, donderdag 8.J4—11.15 er 13.39—18.15 u.. vrijdag 8.34-11.15 u en I3.J0—18 45 u. zaterdag 7JO—11.15 en 13.S&- 11-34 u. Bezoekuren giekenbuizen Aeaoeraiscn ziekenhuis; vooi pauenten in klasse ia, lb en 2e: dagelijks 10J4- I1J0. 14-14-16 en 19—X uur. Voor pauenteD in klasse J: naandag. woensdag, donderdag en vrijdag 1815— 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—18, zondag algemeen christelijke en naUonale feest dagen 14-JO—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrjdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 18J0—16 30 uur zondag 15.30-17 uur. Klassepauenien op de vrouwenkliniek- dagelijks 10.3011.30. 14—16J0 en 19—20 uur. op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laai niet worden toe gelaten Ln net oeiang van de pauenten kunnen niet meel dan twee bezoekers tegelijk by een pauent worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden derde klas da gelijks 2 lot 3. dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 lot nalf 8. twee de klas- dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 2 tot 3 en tot 8. Elisabeth ziekenhui» Lelden derde kias dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart vooi 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en '9 avonds var kwart vooi i tot nalf 8. tweede klas da gelijks van nalf 12 tot 12, 2 tot 3 en Swan vooi 1 tot hall 8; eerste klas: dagelijks van nalf 12 tot nalf 8. Annakiiniek Leiden dagelijks van null twee tot half drie en Dovendlen op dins dag-. vrijdag en zaterdagavond van zes tot zeven Kiassepatienten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd var zeven tot acht. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half op zondag van 4 tot hall 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met Dovendlen op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 6 tot half t. KATWIJK - Zeenospitium: longkiiniek dagelijks van half 3 tot half t, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; U>c- afdellng. dagelijks van half 8 tot half 5. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 lot 8 en zaterdag en zondag van hall 8 tot nalf 5. Revalidatie centrum kinderen wowisdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vyt. Longkllnlek en tbc-afdeilng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van nalf 8 tot half 4. NOORD WIJK - Sole Mio kiasse-pa- tienten dagelijks van 8 tot nalf 6 en avonds van 7 tot 8: eaalpatlènten zon dags van 1 tot 8. dinsdags van I tot hall 3, donderdags van nall 7 tot half 8 en zaterdags van t tot nalf 3 Tentoonstellingen Rijksmus. Volkenkunde: zomertentoon- stelllng Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot 1 december. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg werk van Willem Buljs. tot 19 Juni. zondag en maandag gesloten. De Lakenhal, tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevai 11 april tot 18 lunl. dag. 14 tot 17 u.. zond 13 tot 11 u.. Goede Vrijdag. Pasen. Konin ginnedag. Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondag» GALERIE WALENKAMP. Nleuwsteeg tl: schilderijen en objekten van Willem Buys (Leids Akad. Kunstcentrum), van 29 mei tot 19 JunL open dlnsd tm vrijd. 1 tot I u. ut i tot S u. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen. Steenstraat la: ten toonstelling over Herman Boerhaave (1668- 1968) bij derde eeuwfeest van zijn geboor te. Dagelijks 10 tot 4 uur, zondag 1 tot 4 uur, tot 1 december. VOORSCHOTEN - Allemansgeest. «chll- derljen en perkamenten panelen van Dleuwke Kollewljn (van U mei tot en mei 30 Juni). verse punten fenomenen, waardoor de branche ia achteruitgegaan. De wereldproduktie van zoolleer is minder geworden. De schoenfabrikan ten pogen voortdurend hun prijzen te handhaven door de materiaalkosten te drukken. Leer maakt plaats voor kunststoffen. Verder zijn er de goed kope importschoenen, die zelden voor herstel worden aangeboden. Ook ver overt het in gietvorm vervaardigd mo delschoeisel, dat vaak onder garantie wordt verkocht een steeds groter marktaandeel. De laarsjes, die nu mode zijn, worden voorts zelden ter reparatie aangeboden; de naaldhak ken zijn uit de mode geraakt. Een ander belangrijk aspect is, dat er door het kopen van vervoermiddelen steeds minder wordt gelopen. De heer Hardy noemde de vooruitzichten voor de schoenhersteller onduidelijk. Hij verwacht dat de eerste vy- jaar een verdere daling van de omzet in de zui vere bedrijfstak zal optreden. Gedeel telijk zal dat echter worden opgevan gen door verdere rationalisatie. Aspec ten, waaraan de schoeniherstellers- branche in de toekomst meer zorg zal moeten gaan besteden zijn o.m. de pu blic relations, de ontwikkeling van de vakopleiding, de verhoging van de produktie, het verrichte.i van markt onderzoek, het beter kiezen van kiezen van de plaats, waar een zaak wordt op gezet, en de internationale uitwisseling van gegevens. Vrachtwagen en bus belemmeren verkeer LEIDEN Gistermiddag tussen 18 en 18.45 uur is het verkeer op de Prinsessenkade gestremd ge weest door een vrachtwagen en aan hanger met een totale lengte van achttien meter en een N.Z.H.-bus. Op de Bostelbrug voor de verkeers lichten brak de kruiskoppeling van de vrachtwagencombinatie. De bus reed over de koppeling heen en kreeg hierdoor een lekke band. De vrachtwagen is door een kraanwa gen weggesleept. De bus werd ter plaatse van een nieuw? band voor zien. ZOETERWOUDE Naar aanlei ding van de twee proefprocessen, die het actiecomité tegen het door de gemeente gevoerde beleid in zake de exploitatieverordening eni ge tijd geleden heeft aanhangig gemaakt en waarbij de H/aagse rechtbank bepaalde, dat de gevor derde bedragen aan beide betrokke nen moesten worden terugbetaald, heeft dit actiecomité een nieuwe stap ondernomen. In een vergadering in het jeugd centrum „Ons Huis" werd besloten, voor alle overige gevallen (het gaat in totaal om nog 29 betrokke nen) via de rechtbank terugbeta ling te eisen. Volgens het actie comité is de gemeente, nadat de rechtbank in de twee bovenge noemde gevallen uitspraak had ge daan, doorgegaan met het verko pen van bouwvergunningen. Het actiecomité blyft van mening, dat dit ten onrechte gebeurt. ZOETERWOUDE De jaarvergade ring van de voetbalvereniging SJZ is vastgesteld op dinsdag 18 juni om 20 uur. Ze zal voor het eerst in het eigen clubhuis plaats hebben. Be halve de behandeling van de jaar stukken is er bestuursverkiezing, waarbij de heren L. v. d. Geest en W. Belt zich herkiesbaar stellen, even als de leden van de elftalcommissie M. Berg en J. H. Vervoorn. Het be stuur zal een aantal belangrijke mededelingen doen. Afscheid schoolhoofd J. van den Brink LEIDEN Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat de heer J. van den Brink, hoofd van de onder de Geref. Schoolver eniging ressorterende lagere school aan de Stadhouderlaan, het onder wijs verlaten. Hij wordt opgevolgd door de nu als onderwijzer aan deze school verbonden heer A. C. Bouw man. Woensdagavond 26 juni is er van 8 uur tot half 10 in het gymnastiek lokaal een afscheidsreceptie voor ouders en oud-leerlingen. De avond daarna wordt om 8 uur eveneens in het gymnastieklokaal een afscheids bijeenkomst gehouden. KATWIJK Speurwerk van de Kgtwijkse politie heeft geleid tot de aanhouding van acht jongens in de leeftijd van 16 tot 21 jaar, die be trokken zijn geweest bij het aanrich ten van een enorme chaos in de kan tine van Quick Boys op eerste Pink sterdag. Twee Katwijkse en twee Utrechtse jongens besloten eerste pinksterdag een strandfeestje te vieren. De spul len die zij daarvoor nodig hadden, dachten zy uit de kantine van Quick Boys te kunnen halen. Zy drongen 's avonds omstreeks half tien de kan tine binnen via een bovenlicht en ontvreemdden een paar kratten bier, twee flessen sterke drank, tien pak jes shag en vijftig pakjes sigaret ten. Beg, raven Het grootste deel van de rookwa ren (veertig pakjes sigaretten en tien pakjes shag) begroeven zy in de dui nen om de volgende dag te verdelen. Met de rest togen ze naar het strand, waar flink werd gerookt en gedron ken. Toen de drank op was, 's nachts om één uur, gingen ze met een vijfde jongen die zich intussen bij hen had aangesloten, terug naar de kantine. Daar ontmoetten ze drie andere Kat wijkse knapen, die al van de ge slaagde inbraak hadden gehoord en ook zin in een stevige dronk hadden. Reddmgswedstiïjden met helikopters in Denemarken VALKENBURG De Koninklijke Marine en de Koninklijke Lucht macht zullen deelnemen aan de Tweede Internationale Helikopter- reddingswedstrijden die van 17 tot en met 21 juni in Aalborg (Dene marken worden gehouden. De wedstrijden hebben tot doel de paraatheid van de bemanningen te testen en ervaringen uit te wisselen, opgedaan bij het redden van dren kelingen en het opsporen van ver miste personen. De twee bemanningen van het Ma rinevliegkamp Valkenburg staan on der leiding van Ltz. J. E. Kaasschie ter, die van de vliegbasis Ypenburg onder kap. S. van Dijk. Behalve de teams uit Nederland, nemen ook manschappen deel uit België, Engeland, Duitsland, Frank rijk Vvjenigde Staten en Denemar ken. Ze trokken gezamenlijk naar bin nen en begonnen met eieren te smij ten,, trokken een wasbak uit de muur en gingen tekeer als wilde mannen, fikse vernielingen aanrich tend. Burgemeester op stap met bejaarden HAZERSWOUDE Woensdag- avond, omstreeks kwart voor acht, verkeerde Hazerswoude-dorp in feeststemming: de bejaarden, die hun traditionele uitstapje gemaakt had den, keerden huiswaarts. Deze te rugkeer ging gepaard met een lek ker stukje muziek van het fanfare korps „De harmonie van Hazers- woude" en een toespraakje van bur gemeester C. G. van Dobben de Bruyn, die allen die aan het welsla gen van de dag hadden meegewerkt bedankte. Hazerswoudes burgervader, ver gezeld van zijn echtgenote, was gis termorgen om negen uur uit het dorp vertrokken, samen met de be jaarden, die reisden in drie toerbus- sen en vier personenwagens. Onder de gasten bevonden zich ook ds. Brink en dokter Hoogwater. Het reisje voerde naar Noordwijk, waar in De Zeeleeuw koffie werd gedronken, en ging verder langs de kust naar Groenendaal. Hier werd gedineerd en tussen de bedryven door gesproken door onder andere de heer Slappendel, de voorzitter van het bejaardencomité, de oud ere-voorzitter Jacobs en de heer R. Hassefras. De laatste betuigde na mens alle deelnemers de dank je gens het organiserend comité. Om vièr uur arriveerden de Hazerswou- ders in „Drievliet" in Rijswijk, waar de broodmaatlijd werd gebruikt. Tevreden over wat hun deze dag was geboden door de steun van velen, keerden allen daarna huis-toe. LISSE Op de woensdagavond gehouden raadsvergadering is burgemeestser drs. A. J. Berends benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. De leden van de Schaderegelingscommissie wer den herbenoemd tot 1 juni 1969, waarbij de raad erop werd attent gemaakt, dat de schadevergoe dingsverordening een aflopende zaak is en nu geregeld is in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Als een belanghebbende ten gevolge van de bepalingen van een be stemmingsplan schade lijdt of zal lijden, kan de gemeenteraad hem op zyn verzoek een naar billyk- heid te bepalen schadevergoeding toekennen. Tot 1 augustus blyft de huidige schaderegelingsveror dening nog van kracht. Uitvoerig stond de raad stil bij het voorstel tot verbouw van het gemeentehuis, wanneer het pand- Eenhuis na restauratie en verbou wing gereed is en verschillende diensten, behalve het college van B en W en de secretaris, naar deze aanbouw zullen verhuizen. Het ge meentebuis zal dan geheel opnieuw worden ingedeeld, waarvoor een bedrag begroot is van f 75.000. De neer f. van Leeuwen (fvüA) was er geiuKkig mee, aat er nu ook een wewiouueiaKamer Komt, maar vond net met geneei juist, aat aeze Kamer nu ook weer georuiKt zal woraen voor ontvangst van a.s. Druiasparen en recepties. Het moet naar zyn mening beslist mogeiyK zyn aai de wetnouaers alle zaKen in net gemeen tenuis Denanaelen en met meer thuis. ny maakte verder bezwaar tegen „gespreKsceiien" waarin men t ge voel Krijgt zo waaraevol te zyn aat men in een cel geüorgen is. De heer Scnemerg tKvrj zei ook aat men in deze tyd toch niet meer van „spreekcellen" spreekt, waarop ae voorzitter antwoordde, dat men meer aan „spreekkamertjes" moet denken. Geen eisen Weth. Roos gaf een toelichting op de plannen en zei dat gestreefd is naar een zo doelmatig mogelijke op lossing tegen een zo voordelig mo gelijk bedrag. Hij zei dat de wet houders geen directe eisen stellen voor een eigen kamer, maar wel graag willen, dat ze gelegenheid krijgen de zaken te behandelen. Hij vond het prettig dat de huidige bur gemeesterskamer voor dit doel be schikbaar komt. De heer G. J. de Vos (VYD) wilde volgens een omlijnd plan Wer ken ook wat de tyd betreft. De voor zitter zei daarop, dat het plan al léén in regie uitvoerbaar is, omdat geen enkele aannemer de verbou wing voor f 75.000 zal aannemen. Dan zal minstens f 130.000 gevraagd worden, want een aannemer neemt geen risico's. Hy merkte op, dat verbouwd moet worden terwijl er door 20 ambtenaren gewerkt wordt. De burgemeester zei tot besluit nog met grote nadruk, dat, al zou er met de verbouwing niet veel ruimte gewonnen worden, toch dit bereikt wordt, dat de ambtenaren behoorlijk komen te zitten. De ma nier waarop nu gewerkt moet wor den, is de gemeente Lisse onwaar dig. Huurverhoging Bij het punt huurverhoging ge meentelijk woningbezit wilde de heer J. H. Salmen (KVP) de wo ningen in groep 5 (Heereweg 180— 192, Meer en Houtstraat 5 en 13. 7 en 11, 1527 en 218) niet in de jaarlijkse huurverhoging van 4 pet laten vallen, omdat deze woningen eigenlijk niet goed genoemd kunnen worden. De voorzitter zei dat de hu ren wel laag zijn, maar als ze dat altijd blijven, willen de mensen er nooit uit. Het komt nu al voor. dat men geen andere woning wil aanvaarden. Met de stem van de heer Salmen tegen werd tot huur verhoging van alle woningen beslo. ten. B en W hadden de raad een voor stel doen toekomen om een aantal personen te benoemen tot leden van de Commissie beheer sportaccommo datie, maar de heer Schelberg (KV?) stelde namens de fractie voor dit punt aan te houden tot een volgen de vergadering, waarby de heer Montagne zich aansloot namens d« Prot. Chr. fractie. De heer Schelberg wilde een fi- nancisel deskundige benoemd zien in een sportcomplex van 5V4 min., en ook een arts. Hij achtte verder de sportorganisaties te veel verte- genwoordigd. Wethouder Mesman merkte or>, dat het wel onprettig is, wanneer personen benaderd zijn en niet be noemd worden, maar de heren Schelberg en Montagne zeiden, dat men toch zeker niet alles als raads- vooroverleg plaats heeft gehad, voorverleg plaats heef gehad. NOORDWIJK Opnieuw heeft hoofdinspecteur J. F. Basten gepleit voor het in Noordwijk aanstellen van jeugdverkeersbrigadiers. Uit een enquête in gemeenten met verkeers- brigadiertjes is gebleken, dat het aantal verkeersongelukken op de oversteekplaatsen erg gering is. De heer Basten sprak op een bij eenkomst met de Noordwijkse school hoofden. Het hoofd van de school selecteert verkeersbrigadiers. De theoretische en praktische opleiding wordt door de politie verzorgd. De gele jasjes van voorheen worden te genwoordig vervangen door een fluoriserend oranje vest. De uitrus ting bestaat verder uit de bekende plak van officieel model en eventueel ook nog een fluit. De verkeersbri- gadiertjes genieten wettelijke be scherming. Ouders Met nadruk wees de heer Basten er op, dat het veilig naar en van school gaan primair een zaak blijft van de ouders. Hij onderstreepte dit nog eens extra, omdat nogal eens ..gemakshalve wordt gesuggereerd, dat de overheid hier ih de eerste plaats een taak. zou hebben. Het ini tiatief tot het instellen van een jeugdverkeersbrigade gaat niet van de overheid uit, maar dient te wor den genomen door de ouders en het hoofd van de school. Uiteraard zal de overheid bereid zijn aan de ver wezenlijking medewerking verlenen. Hoofdinspecteur Basten gaf de schoolhoofden in overweging de be hoefte en de mogelijkheden tot het instellen van een schoolverkeers- brigade met de ouders te bespre ken. iij stelde zich disponibel op SASSENHEIM Voor de diplo ma-uitreiking van de Middelbare Handelsavondschool in Het Bruine Paard bestond grote belangstelling. Na het welkomstwoord van direc teur Teeuwisse, sprak burgemees ter baron Van Knobelsdorff als gc- commiteerde. Hij merkte op, dat er gelukkig jongelui zijn, die hun vrije tijd anders besteden dan met de monstraties of erger. De 10 leerlingen van de vijfjarige cursus zijn allen g jlaagd, van de 30 van de driejarige cursus moes ten er slechts vijf worden afgewe zen. De heer MeerpoH van de Ka mer van Koophandel Leiden sprak zijn dankbaarheid uit aan het adres van de overheid en de leraren, die het mogelijk maken, dat er goede handelsavondscholen zijn. Na zijn toespraak reikte hij een oorkonde en een boekenbon (f 50) uit aan de dames Gerda de Jong KATWIJK AAN DEN RUN ln restaurant Zonnehoek vierden de leden van de speeltuinvereniging De Molentuin het tienjarig jubi leum. Voorzitter J. H. Verweij her- KATWUK Gisteren hadden de spastische patiënten van het Rotter dams zeehospitium een bijzondere middag. Het bestuur van de plaat selijke afdeling van het Rode Kruis bood deze patiënten en hun bege leidsters een boottocht met de Tri ton aan naar de Kagerplassen. Vanwege het bestuur maakten de reis mede de dames A C. W. Dui ker-van Hasselt, K. M. van der Have-Boogert en C. Andeweg-van der Marei. Een groot aantal autobezitters had zich beschikbaar gesteld om de pa tiënten aan en af te voeren. Op korte afstand voor de Triton midden op de Kagerplassen sloeg een zeilbootje om. De bemanning van de Triton bood de drenkelingen terstond hulp. In de beste stemming kwamen de reizigers weer by de Haven aan. innerde er in zijn openingswoord aan, dat het in stand houden van een besloten speeltuin een kostbare zaak is en bovenal zeer tijdrovend. Dit valt temeer op wanneer men weet, dat de liquide middelen niet voorhanden zijn. Dit was er ook oorzaak van, dat de viering van het jubileum moest worden gefinan cierd uit de baten van een verlo ting. De heer A. van der Veen leidde de verloting, de heer M. A de Vries verzorgde de trekking. 1 het byzonder werd de com mandant van het vliegkamp dank gebracht voor het beschikbaar stel len van de filmzaal, waar zaterdag kinderen van acht tot twaalf jaar een fijn filmprogramma was aan geboden. Bekend gemaakt werd, dat een geschenk was ontvangen van het vliegkamp, in de vorm van een na gebootste cockpit. Gistermiddag was het feest voor de kleintjes in de speeltuin. (5-jarig diploma) en Dekie Beyk (3-jarig diploma). Voor het diploma „vijfjarig" slaag den: Peter Koelewijn, Gerda de Jong, Corn. Slingeland, Chr v d Voort allen te Sassenheim. Eddy Koek, Lisse, Frans Overdevest. te Voorhout, Joh v Eden Noordwijk, Hans v Delden Lisse, P Borst Voor hout, Hans Verdijk Lisse Geslaagden voor het „driejarig di ploma": Deky Beyk, Lidda Vink, Jo- han Bontje. Anton Reeuwijk, Trees Wesseling, Fred v d Meer, Herman v d Poel, Rosalie Otte, Marian v d Meer. Margr. v d Vlugt, Ineke Vroonhof, Bert Tukker allen te Sas senheim, Agnes v Eeden, Louis van Oostdam, Anton v Veldhuizen. Her man v d Sterren allen te Noordwij- kerhout. Bas v d Lans. Pietv Leeu wen, Ben Walraven, Chr v d Voort allen uit Voorhout, Aad Wessink, Wil de Vroomen, Kitty de Ruiter Noordwijk, T Cosijnv d Aart. Joke Mooyenkind beiden te Lisse. ouderavonden en dergelijke voor lichting te geven. In deze bijeenkomst besprak de heer Basten verder het verkeerson- derwijs op de scholen. Naar zijn me ning is dit geen politietaak, maar het behoort te worden verzorgd door de leerkrachten zelf, die daarop trou wens op de kweekschool reeds zijn voorbereid. Bij de bespreking van de bevei liging van de kinderen onderweg, laakte hoofdinspecteur Basten de vaak gemakzuchtige houding van ouders, die zich verschuilen achter de overheid, doch zelf geen enkel ini tiatief ontplooien, bijvoorbeeld door het vormen van ouderbrigades, waar bij men bij toerbeurt de kinderen begeleidt. Bij de school kan een leer kracht desgewenst met verkeerspan- nekoek het rijverkeer laten stoppen om de schooljeugd veilig te laten oversteken. Over dit referaat werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Algemeen bleek men er voor te zyn om in Noordwijk de schoolverkeersbriga- des in te voeren. NOORDWIJK „Steeds Sneller" hield weer twee wedvluchten met óu'- de duiven. De eerste ging van Arlon af, eep af stand van ongeveer 300 km. Er wbren 465 duiven in coucours, die om 8.30 uur werden gelost. De eerste duif be reikte haar hok om 12.27.46 uur, de laatste prijsduif kwam om 12.56 uur aan. De uitslagen: 1 M van der Wiel, 2 A P Ruigrok, 3 en 4 G Duindam, 5 L Steenvoorde Zn.. 6 mej M Meijer, 7 A P Ruigrok, 8 M van der Wiel. 9 G Duindam, 10 Gebr. Steenvoorden. De tweede wedvlucht startte in Sur Veillè Vorces. Afstand 375 km. Er wa ren 381 duiven in concours, die om i 9.25 uur bij noordenwind werden ge lost. De eerste duif arriveerde om 15.50 uur, de laatste prijsduif om 16.23.14 uur. De uitslagen: 1 J Passchier Zn, 2 J Selhorst, 3 C L Smit, 4 J Passchier Zn„ 5 D Hazenoot Zn., 6 C van den Berg, 7 J Beugelsdijk. 8 Ih. Steen- voorden, 9 H A L van den Berg, 10 Gebr. Peschier. OMZET VAN HBG ƒ75 MILJOEN LISSE De coöperatieve bloem- bollenveiling vereniging H.B.G. be reikte in het boekjaar 1967-'68. dat per 31 mei jl. werd afgesloten, een omzet van f 75 miljoen (vorig boek jaar f 62,5 miljoen). Deze toeneming werd niet bereikt door een stijging van het prijspeil, dat dit jaar in het bijzonder voor de hoofdartikelen hyacinten en tulpen ongunstig lag, maar door het groter aantal transacties, zowel via de vei ling als het in- en verkoopbureau. Aan de leden kon een bedrag van f 180.000 worden uitgekeerd. Onder de bloembollenveiling H.B.G. ressorteert ook de „Vrije Bloemen veiling H.B.G." die nu ongeveer twee jaar in bedrijf is. Met hersenschudding D naar ziekenhuis HAZERSWOUDE De 10-jarige Lex Bobbers uit de Busken Huet- straat is gistermorgen naar het Leids Diaconessenhuis vervoerd met een zware hersenschudding. Omstreeks kwart over acht raak te hy met het stuur van zyn fiets verstrikt in dat van een schoolka- VOORSCHOTEN De sfeer in de Avondvierdaagse blijft prima. Het weer was zonnig en het aantal deel nemers was de tweede dag zelfs gro ter dan de eerste dag. Een aantal va ders en moeders vergezelt de wan delende kinderen buiten mededin ging. De onderlinge sportieve wed ijver tussen de vier deelnemende lagere scholen: De Vlietschool, Paus Johannesschool, Ardegeesterschool en School met den Bijbel duurt tot vreugd van ieder voort. Uitvallers zijn er niet, men telt zelfs de blaren niet meer. Ditmaal ging de tocht van het Bondsgebouw aan de Leidseweg richting Leiden, waar de wijk Zuid- West werd genomen. Via het gezel lige sluipweggetje van Griffioen kwam men weer op de Leidseweg. De driehoderd tippelaars kwamen zich rond acht uur weer afmelden by het Bondsgebouw. De laatste dag starten om zes uur 's avonds de senioren voor hun 15 ki lometer en om half zeven de junioren voor de tien kilometer. Om acht uur kunnen zij dan allemaal aankomen bij de sportveld »n in het Burgemees ter Van der Hoevesportpark aan de Jul van Stolberglaan. De laatste twee kilometer gaat het op de maat van de muziek voor de laatste maal dit jaar naar het Bondsgebouw. LEIDEN BOND DE EEUWWISSELING LEIDEN Onder de titel „Groot formaat (Leiden rond de eeuwwis seling)" worden van 18 tot en met 22 juni in de bovenzaal van Het nieuwe boekhuis, Breestraat 52, tachtig gro te foto's uit het gemeente-archief tentoongesteld. Deze expositie is in gericht ter gelegenheid van het ver schijnen van het boek „Leiden in oude ansichten". De openingstijden zijn van half negen tot zes uur. meraad. De jongen kwam met een smak op het wegdek van het Tol lensplantsoen terecht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4