Drie bestuursleden 'Koudekerk' erelid van -ïJL VLEET Automobilisten vlogen elkaar in de haren Katwijks schip met visborden bestuurd BK. ééH Hillegom draagt huizen over aan Patrimonium Knokpartij in Noordwijk aan Zee Duitser breekt been in zee Via glaasje op auto kwijt ARIE KAUFFMAN NAAR DALLLAS Inbreker op de vlucht GEMEENTE KATWIJK Roer onklaar na stranding 1* fir jl jïfiza Burgerlijke stand van Alkemade Burgerlijke stand van Hazerswoude Macintosh kiest voor werkgelegenheid Visserij nieuws bij de Vakantie - Kapsalon de Mol gaat met vakantie van 16 juni t.m. 22 juni Hengelaar vangt 25-ponds karper Wandeltochten in Nieuw-Vennep NIEUWE IEIDSE COURANT 4 DINSDAG 11 JUNI 19« NOORDWIJK Op de Grent zijn twee automoblisten elkaar in de haren gevlogen. De ruzie ontstond doordat de één de ander zou heb ben gesneden. Bij de knokpartij werd ook één der auto's beschadigd. De eigenaar van deze auto, ten 24- jarige drogist uit Den Haag, deed bij de politie aangifte van vernie ling. Op de Van Panhuysstraat kregen twee automobilisten verschil van mening over een voorrangskwestie. Eén van hen meende het geschil te moeten oplossen door de ander met NOORDWIJK De 34-jarige W. Fuchs uit Keulen heeft bij het baden in see ter hoogte van de vuurtoren een been op twee plaatsen gebroken toen hij üi een noordenwindgat stapte. Na eerste hulp van de Noordwijkse reddingsbrigade is hij naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden ge bracht. Jongeman breekt been NOORDWIJK Een 21-jarige Noordwijkse tuinder is op de Grent met zijn motorfiets tegen een uit de Abraham van Royenstraat komende auto gebotst, waarvan de bestuurder verzuimde voorrang te verlenen. De tuinder brak een been en moest naar het academisch ziekenhuis te Leiden worden gebracht. NOORDWIJK De politie heeft •en 31-jarige Noordwijkse kelner aangehouden, die in een auto rèed- na het drinken van sterlfe drank. Er werd proces-verbaal tegen hem op gemaakt. De auto is in beslag geno men. Een andere automobilist werd om dezelfde reden een rijvelbod opge legd. 7 Van Zuylen kampioen dammen in Rijnsburg RIJNSBURG Gerrit van Zuylen Is damkampioen van Rijnsburg ge worden. De beslissingspartij tegen W. Leeuwenburg eindigde in remise, die tegen C. van den Bosch werd door Van Zuylen gewonnen. De eindstand: 1. G. van Zuylen 3 pt, 2. W. Leeuwenburg 2 pt, 3. C. van den Bosch 1 pt. RIJNSBURG Woensdagavond om 8 uur zal de Amsterdamse evan gelist S. Frlnsel in de bovenzaal ach ter Katwijkseweg 15 een bijbelbe spreking houden. RUNSBURG Wedvlucht De Snelvlieger vanaf Orleans. By z.w.- wind en regen gelost om 5.30 uur. Aankomst eerste prijsduif 11.46,50 u.; laatste prijsduif 15.30.09. u. Uit slag: G Noteboom 1 9 13 18 20 26 27. J Admiraal 2 3 10 11 12 19. A Ros molen 4 5. D Aanhanen 6 22. B Pauw 7 8 14 21 24. Gebr De Mooij 15 17. W Heemskerk 16. W v Zanten 23. De Vries 25. HAARLEMMERMEER Arie Kauffman (18 jaar) uit Hoofd dorp, sinds zaterdag HBS-B di ploma in z'n zak, zou ongetwij feld naast z'n schoenen lopen van verwaandheid", ware het niet dat hij juist een heel ge wone jongen is. Sportief, beschei den en toch pittig en bovenal eerlyk. Deze eigenschappen zijn er dan ook mede aanleiding toe dat hij op 22 juni a.s. in het vlieg tuig stapt en naar Dallas in Texas vliegt, waar hy officieel zal worden ontvangen als verte genwoordiger van ons land tij dens een internationaal jeugd- congres. Arie Kauffman is de uitver korene geworden en dat dank zy de LIONS Club Haarlemmer meer, die bij een ledenwerfaktie, procentueel het beste resultaat van ons land boekte. Daarom mochten de Lions in Haarlem mermeer een afgevaardigde stu ren naar het congres dat gehou den wordt in het kader van de internationale LIONS-conventie. Uit alle landen waar de LIONS zyn vertegenwoordigd, zullen jongeren aanwezig zijn. De jonge Hoofddorper hoorde vorige week donderdag het grote nieuws. Zyn ouders waren al op de hoogte gesteld en hun ge vraagd om toestemming, maar Arie zelf verkeerde nog in on wetendheid omd^t men het be ter achtte hem eerst rustig 2yh eindexamen te laten doen. Vanavond zal in „de Beurs" in Hoofddorp een bijeenkomst wor den gehouden. Arie Kauffman. zijn vader werkt in een smede rij, zal dan worden voorgesteld aan de districts-governor van de LIONS in ons land. Ook het gemeentebestuur van Haar lemmermeer zal dan met Arie kennismaken. TER AAR De postdulvensportverenl- fing De Luchtsport hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Survllllers-Fosse». afstand JT7.ll km. De duiven werCin ge lost om 9.1S uur, aankomst eerste duif IS.SIJS uur. snelheid 951.43 meter per mi nuut Uitslag: 1 en 13 D Mank, 2. 3. 4 en 7 Gebroeders Spring ln "t Veld. 6. t 10. 12 J Jansen. 9 en 14 B Wsssenburg. 11 B Kroon. zijn auto te snijden en vervolgens krachtig te yemmen. Daardoor ont stond een 'botsing. De schuldige ging ér Vendoor voordat de politie ter plaatse kon zijn. Frontale botsing bromfietsers NOORDWIJK Een zestienjarige scholier uit Lisse is aan het Langer- velderslag frontaal in botsing ge komen met een zeventienjarige bak ker uit Leiden. Beiden werden zo danig gewond, dat ze naar het academisch ziekenhuis te Leiden moesten owrden gebracht. De jongens waren op de brom fiets. Het ongeluk gebeurde toen de scholier de uitlaat verloor en ach terom keek. Beide bromfietsen wer den zwaar beschadigd. NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijden van Blijf voor 't Land werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wis selmedaille: le klasse, A. van Eg- mond 43 punten; 2e klasse, J. Cas- pers 44 punten 3e klasse, Jac. Plug, 41 punten. 'In de K.S.O.-compètitie werden de wisselmedailles behaald door le klasse, J. van der Wiel 58 punten; 2e klasse. A. Smit 55 punten. Vrijdag a.s. wordt de laatste schiet- avond van dit seizoen gehouden. ALPHEN Een nachtwaker heeft in de nacht van zaterdag op zondag een inbreker gestoord, die in de supermarkt in Alphen-noord zijn slag aan het slaan was. De inbreker slaagde erin een bandrecorder mee te nemen, maar een hoeveelheid sigaretten die hij al klaar had gezet om in zijn auto te laden, moest hy laten staan. Verkeersbrigadiertjes in Alphen gehuldigd ALPHEN In de benedenzaal van de Salvatorikerk zijn meer dan driehonderd verkeersbrigadiertjes gehuldigd voor hun activiteit. Hun werd een getuigschrift aangeboden, waarin de dank van de vereniging voor Veilig Verkeer is opgenomen. Er werd op frisdranken getrak teerd en tevens draaide men grap pige films. Hoofdinspecteur Groothuyse noem de het werk van de verkeersbriga diertjes uitermate belangrijk. „Als we hiervoor politiemannen moesten gebruiken, konden we het korps wel verdubbelen". Bedankt vopr beroep BENTHUIZEN Voor het beroep van de Geref. Gemeente te Oost- kapelle heeft ds. F. Harinck alhier bedankt. De Directeur van Openbare Werken te Katwijk maakt bekend, dat het bureau van zijn dienst in het gebouw Zeeweg 117, alsmede de Gemeentewerf aan de School straat op WOENSDAG 12 juni 1968 de gehele dag gesloten zullen zijn. Ook het ophalen van GROF VUIL zal die dag niet plaats vinden. KATWIJK a. ZEE Schipper H. van Leeuwen van de KW 42 Nicolaas Senior is gisteren een onklaar roer van de noordi'int van Texel naar IJmuiden gevaren. Hij stuurde met de Visborden. De KW 42 liep in de nacht van zondag op maandag bij het licht van Eierland aan de grond, maar k~n gistermorgen bij opkomend water op eigen kracht vlotkomen. Daarna bleek het roer echter niet meer te functioneren. De schipper overwoog sleepboot hulp in te roepen, maar voordat hij daartoe overging, besloot hy te pro- Ié! k9s KOUDEKERK In hotel Schel- Hngerhoud heeft de voetbalvereni ging Koudekerk een vrij goed be zochte jaarvergadering gehouden. Voorzitter M. J. van Oosten gaf een overzicht van de prestaties. De ver lichting kwam klaar, er waren een wielerronde, jeugdtoernooien en winterspelen voor de jeugd, de kan tine Is bijna gereed, er zijn een ac tieve jeugdcommissie en een terrein- commissie. Jammer Is, dat men nog steeds zonder tweede veld zit. Twee keer leed de vereniging een groot verlies. Eerste-elftalspeler Theo Amsterdam verloor het leven bij een auto-ongeluk en consul an Wil lem Zweeris overleed op het voet balveld. Er werden enige minuten stilte .in acht genomen. Meer trainen Secrétatis D. Koeman, die als be stuurslid heeft bedankt wegens drukke werkzaamheden. gaf zijn laatste jaaroverzicht. Om tot betere prestaties te komen zal de training meer moeten worden bezocht. Voorzitter Van Oosten dankte de heer Koeman voor het werk dat hij bijna twintig jaar lang voor de Vereniging heeft gedaan. Hij onderstreepte zijn woorden met de aanbieding van een zilve ren sigarettenkoker. Penningmeester E. Dorrepaal kon weer een prachtig batig saldo melden dankzij de toto en de opbrengst van de kantine. ALKEMADE Geboren: Ronal- dus W M, z v J L M Kester en P G C Scholtes; Simone M, d v J Kool en M M J de Koning; Inge A, d v H A Hoogenboom en T J Koolloos; Mari anne M. d v J N H van Klink en A M Versluijs; Alexander G, z v A P Koek en M M van der Poel. Ondertrouwd: G A Wesselman en P M Klein; H N Kerkvliet en A M M v d Meer. Gehuwd: J R Nederend en M A C H Volwater; G Halma en J W Roes- sen; J R Martina en C M Hogen- boom. Overleden: A van der Meer, wed. v A A Bisschop, 86 j. A Warmerdam, w v P Langeslag, 82 j. HAZERSWOUDE Geboren: Nicole Marine, d v J G M van den Berg en G W van der Linden; Aart Hillegondus, z v H Oppelaar en J P de Jong. Ondertrouwd: Dirk Batelaan, 23 j. en Maria Johanna Laros, 22 j. Overleden: Theodorus Haagen, 90 j., weduwnaar van C. van der Lubbe. Bij de bestuursverkiezing werden de heren M. J. van Oosten, Arie Zweeris en E. Dorrepaal herkozen. In de plaats van de heer D. Koeman kwam de heer M. de Wit in het bestuur. De heer Wagenaar zal het secre tariaat overnemen. De afkeurings- berichten zullen voortaan naar de heer J. Colijn moeten worden ver stuurd. Ereleden In verband met het 30-jarig be staan van de vereniging werden de heren D. Koeman, C. de Wit en E. Dorrepaal benoemd tot erelid. De voorzitter prees deze bestuursleden Zeer kleine winst Geld. Tramweg DOETINCHEM Het jaar 1967 kon voor de N.V. Geldersche Tram winst van f 32 000 Worden afgesloten (v.j. f 312.000), aldus het jaarverslag. De voornaamste oorzaak hiervan was, dat de toeneming in dC ohtvangsten in verhouding tot de toeneming van de kosten bij de autobuslijndiensten on voldoende was om het evenwicht hiertussen te bewaren. Ofschoon de andere bedrijfsonderdelen een beter resultaat hadden, was het gezamenlijk resultaat nog onvoldoende. Het saldo van de geconsolideerde exploitatie re kening daalde van f2.766.000 tot f2.515.000. De directie stelt voor het dividend te passeren (v.j. 6 pet.), en de behaalde winst naar nieuwe reke ning over te brengen. Verschillende maatregelen zullen, naar wordt ver wacht, het resultaat in de komende jaren op bevredigende wijze beïnvloe den. Het is de bedoeling van de directie om het personeel dat overcompleet dreigt te worden tengevolge van reor ganisatiemaatregelen, slechts door het normale verloop te doen afvloeien. Onderhandse emissie DEVENTER In de eerste openbare algemene vergadering van aandeelhou ders van de N.V. Uitgeversmij JE. E Kluwer waren 23 aan eelhouders met "n stemrecht voor 109 600 stemmen aan wezig. Balans., verlies- en winstreke ningen werden ongewijzigd aanvaard. De vergadering verklaarde zich ak koord met de voorgestelde dividend regeling f8.— op prioriteitsaandelen van f200. f5,— op de oude gewone aandelen van f20.— en op de nieuwe gewone aandelen fl,25 per aandeel van f20,verminderd met 25 procent dividendbelasting. President-commissaris, mr. M. San ders, deed mededeling van een onder handse emissie van f500.000,aande len nominaal tegen een koers die iets beneden de beurskoers lag In de toe komst zal men behoudens bijzondere omstandigheden de emissie openbaar doen zyn. De aftredende commissarissen wer den herkozen. (Aandelen Kluwer wer den in oktober 1967 officieel ter beurze van Amsterdam geïntroduceerd. Tot dusver was Kluwer een besloten fami- lievenootschap. Voorzitter M. J. van Oosten huldigt de nieuwe ereleden D. Koeman, E. Dorrepaal en C. de Wit. om het vele werk voor de vereniging gedaan. De elftalcommissie bleek een moeilijk punt. Arie Zweeris besloot als secretaris van de commissie te bedanken. Hij blijft wel lid van de commissie. De heer A. Oudshoorn zal hem opvolgen. De heer J. van Eijk bedankte als elftalcommissielid, omdat hij zich elders gaat vestigen. De elftalcommissie zal dit jaar be staan uit de heren Arie Zweeris, P. Wouters (trainer), C. Hoogeveen, A. Oudshoorn en A. van der Meijden. De heren W. Dijkman, Arie Zwee ris, Jan Zweeris en Arie Schellinger hout zullen in Leiden de cursus jeugd-leider gaan volgen. De heer Bakker, chef van de plantsoenendienst gaf een uiteen zetting van de plannen de doelge bieden in te leggen met graszoden. UTRECHT De directie van Chas Macintosh n.v. vindt het verbazing wekkend, dat een vakbond anno 1968 durft te kiezen voor winstdeling in- plaats van nieuwe werkgelegenheid. Aldns reageert de directie op de pam- flettenactie van de Katholieke textiel- en kledingbond St. Lambertus. die by de acht ateliers van dit Limburgse confectiebedrijf pamfletten heeft laten uitreiken, omdat de werknemers van de netto-winst van 2,5 miljoen gulden geen enkel voordeel zouden hebben ondervonden. Dankzij een sterke financiële positie heeft Chas Macintosh van 1965 tot en met 1967 in Limburg 1.000 nieuwe ar beidsplaatsen geschapen, aldus de di rectie. Daaraan voegt zij toe de redding van twee confectiebedrijven in Utrecht en Maastricht, waar 500 werknemers met ontslag werden bedreigd en de overneming van een in betalingsmoei lijkheden verkerend confectiebedrijf in Bergen op Zoom met 90 werknemers. De directie noemt dit een bijdrage aan de werkgelegenheid. De aandacht wordt er voorts op ge vestigd. dat Macintosh in 1967 bijna 25 miljoen aan lonen heeft uitbetaald. De directie vraagt zich af wat belang rijker is: een regelmatig hoger loon in komensniveau of een minimaal in komen. aangevuld met winstdeling en het risico dat in een slecht jaar geen winstdeling mogelijk is. De vakbonds actie komt er volgens de directie op neer, dat men liever het risico accep teert. De aandeelhouders incasseerden in dezelfde periode goed 3,5 procent rente. „Het is duidelijk waarvoor de gemaak te winst is gebruikt", aldus de directie van Macintosh. Haar keuze kan op dit moment in Limburg geen andere zijn. dan zorgen voor continuïteit in de bestaande werkgelegenheid en het scheppen van nieuwe arbeidsplaatsen. beren of het schip met aan beide kanten uitstaande visborden te be sturen was. Op halve kracht varend, bleek dat uitstekend te gaan. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Woens dag: hoog water 3.50 en 16.23 uur (springvloed); laag water 12.09 uur. Wachtende vrouw aangereden ALPHEN Gistermiddag om kwart voor zes is mevrouw A. M. Krabbendam in de Thorbeckelaan aangereden door een 78-jarige auto mobilist terwijl ze stond te wachten om over te steken. Ze liep een her senschudding en verwondingen aan gezicht en handen op. De fiets die ze aan de hand had. werd totaal ver nield. Omzet bij Boeke en Huidekoper stijgt GRONINGEN De omzet bij de Koninklijke Handelmaatschappij v.h. Boeke en Huidekoper N.y. is in 1967, dankzij een opleving' in het. vporjaar en de zomer, met ca. 6 pet gestegen, zó meldt Het verslag. Als gevolg van verscherpte concurrentie heeft de bru towinst hiermee geen gelijke tred kun nen houden, zodat deze slechts toenam met 4 pet. De bruto-winst op goederen steeg tot f 3.24 min (f 3.19 min). De alge mene exploitatiekosten bedroegen f 2.1 min (f 2 min). Tenslotte blijkt het winstsaldo in geringe mate te zijn ge stegen en wel tot f 540.000 (f 534.000). Zoals bekend wordt een dividend van 12^. pet voorgesteld tegenover in 1966 12^ pet in contanten plus 10 pet in aandelen. De omzet in tractoren en landbouw machines bevindt zich thans op vrij wel hetzelfde peil als op het overeen komstige tijdstip in 1967. De algemene situatie in de landbouw kenmerkt zich echter door een zekere terughoudend heid t.a.v, investeringen in machines. Dit geldt evenzeer voor Frankrijk'en Duitsland, zodat de concurrentie in de landbouwmachlnehandel in het alge meen is verscherpt. De totale omzet van N.V. handel maatschappij Saturnus blijft tot dus verre achter bij die van 1967, maar er bestaat goede hoop dat alsnog bevredi gende resultaten kunnen worden be reikt. De vooruitzichten bij Machinefa briek en Metaalgieterij Bosch N.V. zijn vrij gunstig. Verwacht mag worden dat de totale produktle- capaciteit benut zal kunnen worden en geen grote moeilijkheden bij de afzet zullen worden ondervonden. De directie is van plan in de toe komst geconsolideerde jaarstukken te publiceren. AMSTERDAM/ROTTERDAM De levensverzekeringmaatschappijen Amst- leven. Hollandsche Sociëteit, de RVS en de beleggingsmaatschappij Rolinco maken bekend, dat zij hebben besloten op korte termijn tezamen met een nieuwe vorm van combinatie van be leggen en verzekeren op de markt te komen. De oprichting van een gezamenlijke dochteronderneming hiertoe is in voor bereiding. IJMUIDEN De haringtreilers kon den nog niet tot enig succes van be tekenis geraken. De schepen hadden als uitvalspoort nog steeds 57 NB. Maar of ze het nu wat noordelijker of wat zutderlijker zochten, de haring vertikte het in lonende hoeveelheden in de netten te zwemmen. Af en toe haalde met uit een trek vijf kantjes op. De dagvancsten kwamen niet boven de 15 kantjes nlt. De meeste vaartuigen konden nauwelijks aan de helft toe komen. Andere vissoorten waren bijzonder schaars. Het lukt? slechts enkele mandjes wilting en schelvis aan de karige haringtotalen toe te voegen. Lichtpunt Een lichtpunt is. dat door de schaar ste de noteringen op de afslagen aan de hoge kant blijven. Het is natuurlijk nog te vroeg conclusies te trekken, maar toch heeft het er nu al veel van weg. dat de voorspellingen van de biologen van het Rijksinstituut voor Viss-rii-or.derzoek bewaarheid worden. Zij verwachten niet al te beste vang sten. In de Noord De treilers in de Noord moesten ook al met geringe vangsten tevreden zijn. De koolvis liet het in zeer teleurstel lende mate afweten. Van d-ze nog niet zo lang geleden in ruime mate voor handen zijnde vissoort, kregen de schepen nu slechts zeer kleine beetjes aan boord. Makreel Ook de makreel was bijzonder schaars. Voor de rest moest men het hebben van wat gul, kabeljauw en wijting. De loggers en kotters bij de route- boeien konden het thuisfront evenmin in vervoering brengen. In het gun stigste geval leverde een trek vijftig kilo tong en een mand of vijf schol op. De schepen onder de Nederlandse kust troffen minder gul aan dan oo de voorgaande dagen. Meer dan twintig manden belandden uit één trek niet aan dek. Toch heeft de ontwikkeling van de laatste tild geleerd, dat de gul meer dan voorheen de kustwateren opzoekt. Dat geldt ook voor de Oostzee. Expe dities van Westduitse onderzoekings vaartuigen hebben dit aangetoond Vissersschepen uit dit land ziin thans in °roten getale in deze omgeving te vinden. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 82 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 5500 kisten vis. waarvan 195 kisten schelvis. 240 kisten wijting. 430 kisten gul en kabeljauw. 1200 kisten kleine gul. 30 kisten makreel, 1620 kisten schol. 65 kisten tarbot, 420 kisten diversen. 1280 stuks stijve kabeljauw en 65.000 kilo tong. Verder waren er 230 kleine kisten schelvis, 290 kleine kisten wijting, 130 kleine kisten haring en 71 kleine kisten rode poon. Tong De tong zette de opmars van de laat ste dagen voort. De slips haalden nu een mooie top van f 5.65 Latër ham de belangstelling wat af. Op de laatste afslag werd ni?t meer betaald dan f4.42 Maar het gemiddelde liet niets te wensen over. Dit "old ook voor de tong 1 met een notering van f4.27 tot f4 42. De grote tong zat op de eerste ronde dicht bii de vier gulden en ook dat was in een hele tijd niet gebeurd. Voor de schelvis kon eveneens een grot®re int-resse worden geconstateerd De grote en de grootmiddel haalden een gemiddelde van f 55, Braad De braad deed het met een hoogste bod van f53.ook al stukken beter dan op de laatste dagen van de voor gaande week. De grote en de groot middel schol kwamen met een top van zeventig gulden zeer «oed voor de dag. De gul hield zich beri staande Voor de kattencentrale was met 'n minimum van f 44,voor de kleinste soort niets te doen. Wijting De gestegen vraag ging ook niet on opgemerkt aan de wijting voorbij. Voor de gestripte soort werd op de eerste afslag grif f 52.betaald. Onder de f 36,konden de liefhebbers niet aan hun trekken komen. DAMES, laat daarom deze week nog uw haar verzorgen. M. DE MOL - Secr. Varkevisserstraat 203 - Tel. 3721. Katwijk aan Zee HILLEGOM De raad komt don derdag bijeen voor de afhandeling van een twaalf punten tellende agenda. Belangrijk is het voorstel tot overdracht van 50 woningen aan de Weerestein en 68 woningen aan de Brouwerlaan aan de woning stichting Patrimonium. De bouw van deze woningwetwoningen is sinds 1945 door de gemeente verzorgd en aan de woningstichtingen in beheer gegeven. De hieraan verbonden be zwaren zijn dat de woningstichtingen zich in feite als eigenaren moeten gedragen bij de verhuur het onder houd enz. terwijl in wezen de ge meente Hillegom eigenaresse is. Ook bij het ministerie van volkshuisves ting bestaan bezwaren tegen de vorm van beheer en eigendom. De totale grondkosten bedragen f 356.417.56 en de totale bouwkosten f2.066.515,77, vermeerderd met een last van zgn. opschuivingsrente. Daarna komt een voorstel ter tafel tot verlenging met een half jaar van verhuur van de terreinen aan de Haven aan de firma's Van den Akker, Otte en Struik voor op slag van mest, compost e.d.. daar be trokkenen er niet voor 1 juli in zullen slagen een andere opslag gelegenheid te vinden. Ook de ge meentelijke pogingen om de mest- opslag naar elders te verplaatsen leverden tot dusver niet het gewenste resultaat op. De KNVB heeft rapport uitge bracht over de toestand van de voet balvelden in Hillegom en de te tref fen voorzieningen. Voorgesteld wordt een krediet van f 8.000 beschikbaar te stellen voor het doorzaaien en het toepassen van een zand-dressing. B. en W. stellen een noodvoor ziening voor het kleuteronderwijs voor in het groeiende uitbreidings plan Elsbroek. Het college meent een alleszins aanvaardbare oplossing te verkrijgen door het huren van een 3-klassige kleuterschool van de N.V. Houtbouw Jarino in Roden (Dr.). De huur wordt aangegaan voor tien jaar. De jaarlijkse huurprijs bedraagt voor de hele school f22.184.05. Na de tien jaar bedraagt de aanvullende koopsom f3.500,Het onderhoud tijdens de huur is voor de gemeente Hillegom. Als plaats voor deze school komt in aanmerking een perceel aan de zuidzijde van de Jacques Perk- laan, hoek Hillinenwg. De grond is eigendom van de gemeente. De school wordt toegewezen aan de stichting Katholiek Onderwijs te Hillegom. onder voorwaarde, dat de St. Raphael-kleuterschool het ge bouw aan de Abellalaan verlaat. De goede kwaliteit makreel was mt; een hoogste bod van f47.ook al bes: aan de prijs. De haring deed het met een top van f 52.nog beter. De kleint rode poon mocht zich met een ge- middelde van vijftig gulden eveneem in de gunst van de handel verheugen De kabeljauw liet zich ook niet on betuigd. Zowel voor de grote als d» middel soort werd op de eerste afslag f 154.— betaald. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 161 Giisbert Bastiaan met 83 kisten. d« KW 33 Limanda met 43 kisten, de KV 205 Dirkje met 191 kisten, de WR 32 Marco met 125 kisten, de KW 213 Jati met 105 kisten en 270 stuks stijv* kabeljauw, de KW 180 Solea met 161 kisten, de KW 152 Soli D?o Gloria mei 150 kisten en de WR 33 Tiny met 87 kisten. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd! 200 kisten wijting, 300 kisten gul en kabeljauw, 334 kleine kisten haring, 225 kisten toters, 264 kleine kisten makreel, 500 kisten schol, 17.000 kilo tong en 700 kantjes haring. NIEUWKOOP De hew W. ran Lammeren heeft gisteren een karper van 25 pond aan de haak geslagen. Hij was aan het vissen naast zijn woonboot die ligt bij de gebroeden Van Leeuwen aan de Dorpsstraat Bijna anderhalf uur duurde heit I voordat hij zijn buit op het droge had. De vangst is een bijzonderheid omdat grote karpers zich gewoonlijk in diep water midden op de piasseri ophouden. VVV Nieuwkoop ook voor ingezetenen NIEUWKOOP De plaatselijke WV wil ook behulpzaam zijn bij het uitstippelen van vakantiereizen e.d, voor de im. oners. De WV, waar van het secretariaat berust bij mevr. Cornelissen, Wilgenlaan 4, verschaft I elke inwoner gaarne inlichtingen over dag- en vakantietochten. Te vens kan men er allerlei materiaal I krijgen waaruit men nieuwe ideeën I voor recreatie en vakantie kan put ten. Openluchtmarkt NIEUWKOOP Zaterdag 29 Juni zal de jaarlijkse openluchtmarkt worden gehouden, van 's morgens 9 uur tot 's middags 5 uur op het ge deelte van het Reghthuysplein, dat vroeger deel uitmaakte van de Kerkstraat. Bedrijfsvoetbal NIEUWKOOP Zaterdag zal een groot bedrijfsvoetbaitoemooi op het terrein van de S.V. Nieuwkoop wor den gespeeld. Tien elftallen van plaatselijke bedrijven nemen er aan deel. Het toernooi gaat de gehele za terdag in beslag nemen. De eerste wedstrijd begint al om 8 uur, de laatste om tien voor half zeven des avonds. In de pauze zal de muziek vereniging Eensgezind met drum band optreden. NIEUWKOOP De collecte voor de sanatoria Zonnegloren en Sonne- 'vanck heeft f248,56 opgebracht. NIEUW-VENNEP Zaterdag 15 juni houdt de jeugdwandelgroep VICON haar 2e lustrumtocht. Ieder een kan deelnemen, zowel in groeps verband als individueel. Men kan inschrijven voor de af standen: 6 km van 6 tot 8 jaar onder leiding; 12 km van 8 tot 14 jaar on der leiding; 18 km van 14 jaar en ouder; 25 km van 14 jaar en ouder; 40 km van 18 jaar en ouder. De starttijd van de 40 km-toeht is 's morgens van 9 tot 10.30 uur. De overige groepen starten tussen 13 30 en 15 uur. Inschrijf adressen: W. Rijkse, Kam perfoeliestraat 16, en P. de Jager, Joh. Bogaardstraat 19, beiden wo nende te Nieuw-Vennep. Kosten: 1,50 (tot en met 14 jaar) en f 1.75 (van 15 jaar af). De leden van een erkende wandelbond genieten f0,25 reductie. De majorefcten-drumband- vereniging Irene verzorgt de muzi kale omlijsting. In de bres voor het zwembad NIEUW-VENNEP „Heel Nieuw- Vennep in de bres voor het zwem bad is de leus waarmee de winke liersvereniging haar midzomer-actie gaat voeren. De actie loopt van 8 tot 22 juni Voor iedere bestede gulden ontvangt men een gratis lot dat kans geeft op een kleurentelevisietoestel. De tweede prijs is een tuinameublem°nt en de derde prijs een tuinparasol. De pri'zen worden tentoongesteld in de showroom van de fa. H. Duwél aan de Venneperweg. Opening clubgebouw SMS en DIOS NIEUW-VENNEP - Zverdag 15 juni wordt het nieuwe clubgebouw ^^verenigingen SMS en DIOS officieel geoDend door bur gemeester F. Th. Diickmeester. Om arie uur volgt een receptie in het nieuwe gebouw. NIEUW-VENNEP Zoals in voorgaande jaren gaat de Venneper jeugd op vakantie naar de kampeer boerderij De Berghoeve in Epe. Hiervoor hebben zicli ongeveer hon derd jongens en meisjes opgegeven. Zij kunnen het kampgeld ad f20,— zaterdag 15 juni overdragen in het Trefpunt van 3—5 uur. Iedereen krijgt een stencil .waarop alle ge gevens staan vermeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4