Prof. J.J. van der Schuit gisteren overleden NSA publiceert geheime nota over universiteit Griekse ex-primaat overleden Aldert wil je een stuk kaas* uit het vuistje Vervoersakkoord: zotte vertoning Een noord voor vandaag Reorganisatie Mystiek en dogma" zijn program oud-katholiek jeugdwerk Uw probleem is het onze.. Kritiek van CNV op werkgevers Freek v. Leeuwen overleden Prinses Irene nam deel aan kerk-discussie Vorig jaar afgezet Uterque i.p.v. twee groepen iccc Succes gesprek wensen hoger beroepsonderwij s van deze glanzende onder- zettertjes (met ITjn Indisch motiet) in etui voor ieder die nu n nieuwe 12E§L^ÜLConferentie van confessionelen Spaanse priester moet terechtstaan 1 EL Studentenstaking Eindhoven beëindigd \oor dominee 3 jaar cel 1 Bond-ig Prijs voor Barth DINSDAG 11 JUNI 1968 Hadden Ananias en Saffira zo'n goede prijs voor hun akker voeten te maken? Of was hun financiële positie toch minder gunstig, dat ze in hun eerste opwelling hadden gedacht? In ieder geval kunnen we uit de Griekse woorden opmaken, dat zij eerst werkelijk van plan zijn geweest, heel de opbrengst aan Petrus ter hand te stellen. Later veranderden zij blijkbaar van gedachten. Kom over de Brug" deed u wat. U trok in gedachte een be drag uit. Toen merkte u, dat u op dat moment niet genoeg op de giro had staan. Of u kon uw giroboekje niet zo gauw vin den. Dagen later is uw giro inderdaad nog de deur uitgegaan. Alleen heel wat bescheidener. U had er nog eens over nage dacht, en de emotie van het ogenblik nietwaar? We denken aan de dag, waarop we belijdenis deden of aan onze trouwdag en aan alle goede voornemens. Wat is er van terecht gekomen? En hoe goed weten we het te beredeneren en excuseren we ons er voor, dat God met wat minder genoe gen heeft moeten nemen. Ananias en Saffira zijn niet zulke uitzonderlijke zwarte scha pen, als we denken. Hun handelen is zo heel gewoonmenselijk geweest. Bij hen was uitstel nog niet eens afstel geworden. Lijken wij eigenlijk niet angstig veel op dit echtpaar? Reden om te schrikken, als we denken aan de afloop van dit verhaal. Wij lezen vandaag I Koningen 19 9-21. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet ln behandeling worden genomen. Ge heimhouding ls verzekerd. Vragen «He niet onderling met elkaar ln verband staan moeten ln afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Mijn oom is twee jaar ge leden overleden. Hij heeft geen testament gemaakt. Kan nu de dochter van een vooroverleden zuster rechten doen gelden op een gedeelte van de nalatenschap als er nog zusters van de erflater overle den zijn? Zo ja, welke stappen moet zij nemen om die rechten te krij gen? Is het dan mogelijk dat een gevolmachtigde namens haar op treedt, waarvan ik niet afweet en waarvoor zij geen machtiging gete kend heeft? Er moet namelijk reeds geld zijn uitgekeerd. Antwoord: Wanneer iemand over lijdt zonder nakomelingen, ouders of een testament na te laten, dan zijn de broers en zusters (zo aanwezig) en de nakomelingen van vooroverle den broers en zusters de erfgena men. Het nakroost van een vooro verledene treedt in plaats van de overleden ouder. De dochter van de vooroverleden zuster heeft dus (samen met haar broers en zusters) recht op de portie van hun overleden moeder. De nog levende zusters mogen dus niet buiten deze neven en nichten om handelen. Evenmin mogen zij zo maar een „gemachtigde" laten op treden voor neven en nichten die bereid zijn mede te werken bij de verdeling van de nalatenschap. Het beste is dus de personen, die nu feitelijk de nalatenschap in handen hebben, aan te manen de. neven en nichten in de verdeling der nala tenschap te kennen en zo nodig hierbij een advocaat te hulp te roe pen. De neven en nichten kunnen desgewenst een advocaat of een an dere persoon tot hun gemachtigde benoemen. Vraag: Ik heb een deur van afze- lia-hout. Als je de deur vernist, wordt deze door de sappen in het hout groenachtig van kleur. Om dat te voorkopen moet de deur gebleekt worden. Er is wel één middel voor. maar dat is zo vergiftig, dat ik het niet aandurf. Weet u een ander mid del? Antwoord: Het beste is het hout goed te laten uitwerken. De meeste tropische houtsoorten slaan, zolang ze niet door en door droog zijn, iets groenachtig uit. U heeft misschien dan geen bleekmiddel nodig. Heeft u ammoniak geprobeerd? Vraag: Hebben recepissen Volks Aandelen Trust uitgegeven door Gebrs. Teixeira de Mattos nog waarde? Antwoord: Op de beurs kan men ze verkopen voor enkele guldens per stuk van nominaal 20. Vraag: Zijn er nog in de tweede hands-handel of in lees- en andere bibliotheken exemplaren van de jaargangen van het vooroorlogse tijdschrift De Stuwdam? Antwoord: We vrezen, dat ze uit de bibliotheken verdwenen zijn. U kan bij de grote tweedehands-zaken informeren. Misschien weten de le zers nog wel een vindplaats. DEN HAAG Het jeugdwerk in de Oud-Katholieke Kerk maakt de zelfde ontwikkeling door als in verschillende andere kerken. Tijdens een bondsvergadering is met algeme ne stemmen besloten tot opheffing van de Bond van Jonge Oud-Katho lieken. Daarvoor in de plaats is de Stichting voor Oud-Katholiek Jeugd werk in het leven geroepen. Deze stichting zet het jeugdwerk van de bond voort. Het bestuur heeft het karakter van een werkgroep. Voorzitter is mr. H. P. van de Ven. Algemeen secretaris, die belast is met de uitvoering van het werk van de stichting, is pastoor drs. Fr. Smit. Hij is de nieuwe jeugdleider, die op 1 april pastoor A. J. Rinkel opvolgde. Drs. Smit is 29 jaar. (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT Het CNV ls boos op het Verbond van Nederlandse Onder nemers, omdat geprobeerd wordt „de niet-bezitters wijs te maken dat een vermogen voor de werknemers niet be langrijk is". Zelf doen de ondernemers wél alle moeite om hun bezit in stand te houden en te vergroten, aldus het CNV in commentaar op de waarschuwing van het VNO tegen proefnemingen met yer- mogensaanwasdeling. „Dit gaat lijn recht in tegen de aanbeveling van de SER om ddt systeem over te laten aan het overleg in de bedrijfstakken". Ook vindt het CNV het onbillijk van de werknemers te vergen niet teveel loonsverhoging te vragen terwille van de werkgelegenheid, omdat van de grotere winst wel de aandeelhouders profiteren. „In feite worden zij dan de eigenaars van het geld, dat voor een belangrijk deel aan de werknemers toe komt", aldus het CNV. (Van onze onderwtjsredactie) UTRECHT Het Nederlands Studenten Akkoord heeft ,,in het belang van een vruchtbare discussie oVer organisatie en bestuursvorm van universiteit en hogeschool" de nota van de dagelijkse raad van de Academische Raad in de open baarheid gebracht in de vorm van een speciaal informatie bulletin, dat voor ƒ1,te koop is. In de nota staat dat de dagelijkse raad streeft naar medeverantwoorde lijkheid v^n de studenten in het be stuur. De inter-uriiversitalre samen- wreking moet beter worden. Hierbij is de functie en de taak van de Aca demische Raad in het geding. Wijzi gingen. in. de Wet op het weten schappelijk onderwijs zijn nodig. De dagelijkse raad komt tot de slotsom dat een rector magnificus LEIDEN De immer met sociale en religieuze problemen worstelende schrijver-dichter Freek van Leeu wen is zondag op 63-jarige leeftijd in Leiderdorp overleden. Hij begon zjjn literaire carrière in 1930 in Antwerpen, waar hij als los-arbeider werkte. In 1932 verscheen zijn eerste werkje: „Uitverkoop". De bundel kostte twintig centen. Strijdend tegen de voor hem onaanvaardbare hardheid van de moderne maatschappij, zocht Freek van Leeuwen in zijn dichterlijk protest aansluiting bij de Middel eeuwse liedkunst. Tot zijn markantste werk behoort de verzenbundel „Wederkomst" uit 1940. Weer in Enropa het best voor vier tot zes jaar kan worden benoemd. Het is belangrijk dat de hoogleraar die tot rector mag nificus wordt benoemd het vertrou wen geniet van het wetenschappelijke corps. De rector wordt benoemd door de Kroon op voordracht van het be stuur, dat een aanbeveling vraagt van de senaat. Hij moet vooral een beslier, #jn. De dagelijkse raad geeft in grote meerderheid de voorkeur aan een uit vijf leden bestaand bestuur met een invloedrijke en adviserende bestuurs raad. Het (kleine) bestuur dient per lid door de Kroon te worden benoemd voor een periode van eveneens vier tot zes jaar, met de mogelijkheid van herbenoeming. De voorzitter van de Academische Raad, prof. dr. H. H. Janssen, zei gisteravond dat het ongepermitteerd is dat het NSA er toe is overgegaan een intern vergaderstuk te versprei den. Het gaat hier om een tekst die niet het eigendom van het NSA is. (Van onze kerkredactie) UTRECHT In de ouder dom van 85 jaar is gisteren na een langdurige ziekte overle den prof. J. J. van der Schuit, emeritus hoogleraar van de Theologische Hogeschool der Christelijk Gereformeerde Ker ken. Jarenlang heeft prof. Van der Schuit leiding gegeven aan het kerkelijke le ven van de christelijke gereformeerden. Hij was 32 jaar hoogleraar aan de Theo logische Hogeschool en 25 jaar hoofd redacteur van het weekblad De Wekker. Vn ook nadat hij teruggetreden was, bleef hij zijn kerk in allerlei functies dienen, tot zijn ziekte het hem onmoge lijk rrtaakte. Zo was hij nog steeds pen ningmeester van zendingsdeputaten, voorzitter van het deputaatschap voor de correspondentie met de hoge over heid en lid van het deputaatschap voor t de eenheid van de gereformeerde belij- ders in Nederland en de correspondentie met buitenlandse kerken. Ook schreef hij nog regelmatig artikelen in De Wekker. TWEEHEID In 1922 inaugureerde prof. Van der Schuit in Apeldoorn met een rede over „Mystiek en dogma". Men kan zeggen, dat deze tweeheid in zekere zin zijn program is geweest. Dogmatiek was het voornaamste vak. dat hij aan meer dan één predikantengeneratie in Apeldoorn heeft gedoceerd. In De Wekker toonde hy z(jn apolo- MADRID Op het jaarlijks theo logisch congres van het r.k. interna tionale tijdschrift Concilium hebben prins Irene en prins Carlos in een dis cussie met vele anderen van gedachte gewisseld over de noodzaak van maat schappijhervorming en de rol, die de kerk daarin zal moeten spelen. Prof. dr. Schillebeeckx vroeg zich af of de alarmtoestand in het kerkelijk leven van veel landen niet wordt ver oorzaakt door de na het Vaticaans concilie plotseling afgeknapte samen werking tussen bisschoppen en theo logen. Hij vond dat bisschoppen mo reel verplicht zijn tot een kritische dialoog met de theologen. Het probleem van de verontruste achterhoede, die moeite heeft de be weging van de kerk te -volgen, zou volgens prof. Schillebeeckx anders liggen bij een systematische samen werking tussen kerkinstituut en re flectie. Het grootste probleem van de na- conciliaire kerk is, naar het oordeel van de Nijmeegse hoogleraar, de ver staanbaarheid van de evangelische boodschap. Dit is een probleem van alle kerken. Het houdt ze zelfs zo be zig, dat zij in de oecumenische be weging niet meer toekomen aan een gesprek over hun innerlijke geschil len. getische gaven. Onverzettelijk kruiste h(j steeds opnieuw de degen met de vrUzinnigheid, de doorbraak, met bar- predikant te Kampen. In 1914 vertrok hij naar Amsterdam. De synode van 1922 benoemde hem tot hoogleraar, om onderwijs te geven in de dogmatiek en het Nieuwtestamentisch Grieks. In januari 1954 gaf hij zijn af scheidscollege. Hij was officier in de Orde van Oranje-Nassau. UTRECHT Na ruim honderd jaar naast elkaar te hebben bestaan hebben het theologisch litterarisch oratorisch gezelschap „Secor Dabar" en het oratorisch homiletisch ge zelschap „Elias Annes Borger" zich zelf opgeheven. De leden van beide theologische werkgezelschappen zijn overgegaan naar één nieuw „Uterque", waarvan als eerste in Utrecht ook rooms-ka- tholieke studenten deel uitmaken. Ook bestaat in Utrecht de theolo gische studentengroep „Voetius". V I JJ£IIIJllgUClU, UC UUUlUlddft, UlCb L'dl" - thianen. n^ar ook met het mysticisme /Jr. ic/lipPCT IKKIT in eigen kring. Z(jn pen kon scherp zyn, r T Noord-Celebes maar altijd voelde men de brandende Uver en onwankelbare trouw voor zyn belijdenis: Christus en die gekruisigd en opgestaan. Vooral ook in zijn preken was het te horen, hoezeer hij de relatie van mys tiek en dogma beleefde. Buiten eigen kring is prof. Van der Schuit vooral bekend geworden door zijn activiteiten in de Internationale raad van christelijke kerken (ICCC), die hij in 1948 mee oprichtte en waar van hij een der vice-presidenten was. Ook was hij hoofdredacteur van het blad Reformation Review. Prof. Van der Schuit werd 25 augus tus 1882 in 's-Gravenhage geboren. Hij ontving zijn predikantsopleiding aan de Theologische School, die toen nog in Rijswijk gevestigd was. Op 10 novem ber 1907 aanvaardde hij het ambt van (Van onze onderwysredactie) DEN HAAG De ministers en de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen hebben toegegeven dat slechts incidentele maatregelen getroffen worden om de problematiek van het hoger beroepsonderwijs (hbo) op te lossen. De Raad van Studerenden bij het hbo beschouwt dit als een belangrijk resultaat van het eerste gesprek dat de bewindslieden gisteren gevoerd hebben met een vertegenwoordiging van de raad. De raad heeft de indruk dat de herstructurering van het hbo in het najaar ter sprake zal komen, als de aangekondigde nota over de her structurering van het wetenschappe lijk onderwijs behandeld is. Ook financiële kwesties ziin aan de orde geweest. De raad heeft de mi nister onder meer gevraagd waarom een leerling bij het bho een studie toelage van maximaal 3850,kan ontvangen en een student 4200, Omdat niet aangetoond is dat de een minder geld nodig heeft dan de an der, moeten deze bedragen op ge lijke hoogte worden gebracht, meent de RVS. Kopenhagen licht bew. Londen zw. bew. Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Frankfort MQnchen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck onbew. zw. bew. onbew. onbew. half bew onbew. onbew. onbew. zw. bew. zw. bew. regen regen zw. bew. Kh. bew. ht bew. (Van onze kerkredactie) ATHENE Aartsbisschop Chrysostomos, de vroegere pri maat van de Griekse Orthodoxe Kerk, is zondagavond overleden. Hij was al lang ernstig ziek. Chrysostomos is 88 jaar gewor den. Vorig jaar mei werd Chrysostomos afgezet als het hoofd van de Griekse kerk in het kader van de hervormin gen na de militaire staatsgreep. Chrysostomos heeft een avontuur- j lijk leven geleid. Eenmaal werd hij ter dood veroordeeld en eenmaal wist i hij ternauwernood aan de dood te j ontsnappen. In 1907 hij was toen bisschop j van Philadelphia in Turkije werd I hij door de Turken gevangen geno- I men en ter dood veroordeeld, omdat hij Griekse guerrilla-strijders zou hebben geleid. Een gemeenschappe lijke actie van de regeringen van En geland, Frankrijk en Rusland was er voor nodig, om het vonnis te veran deren in vi^r jaar gevangenisstraf. Bij de ontruiming van Klein-Azië door de Griekse troepen in 1922 wist hij aan de dood te ontkomen, toen Turken Smyrna in brand staken en zijn superieur vermoordden. Een En- gels oorlogsschip nam hem net op tijd aan boord. Later was hij bisschop van het ta baksdistrict Cavalla. Om zijn sociale bewogenheid kreeg hij daar de naam van „arbeidersbisschop". In 1962 werd hij primaat van de Griekse kerk. Zijn tijd als leider van de Griekse kerk was niet zijn beste. Onwrikbaar verzette hij zich tegen alle plannen tot een organisatorische vernieuwing van de kerk. Ook was hij fel gekant tegen elke vorm van toenadering tot Rome. Aan de andere kant toonde hij wel bij zondere belangstelling voor het werk van de Wereldraad, waarvan hij de oprichting in 1948 in Amsterdam zelf meemaakte. Ook was hij voor hech ter contact van de orthodoxie met de Anglicaanse Kerk. Morgen wordt hij begraven. MADRID José Maria Gonzales, kanunnik van de kathedraal van Ma laga, moet terechtstaan omdat hij door de publicatie van een artikel, getiteld: christendom en revolutie, il legale propaganda zou hebben ge maakt. De datum voor het proces is nog niet bekendgemaakt. De Spaanse autoriteiten menen dat het artikel ophitst tot klassenstrijd en een ge vaarlijke aanval bevat op de grondslagen van Franco's nationale politieke beweging. OEGSTGEEST De hervormde zendingspredikant ds. R. Schipper is vertrokken naar Noord-Celebes, waar hij in de plaats Bolaang Mongondow zal gaan werken. Zondag is hij in het ambt bevestigd. Op Noord-Celebes gaat hij een vacature vervullen, die er al ver scheidene jaren is. Ds. Schipper wiens broer zendingspredikant in Kameroen is is verbonden aan de classis Assen. EINDHOVEN De studenten aan de Akademie voor industriële vorm geving in Eindhoven hebben gisteren besloten hun staking te beëindigen. Het besluit werd genomen op een werkvergadering van bestuur, direc tie, docenten en studenten in de Glo bezaal van de Stadsschouwburg. De vergadering kwam overeen een werkopdracht aan de studenten, do centen, directie en beschikbare bestuursleden te verstrekken om via de theorie van industriële vormge ving te komen tot een plan, dat een optimale onderwijsstructurering be oogt. Aan deze werkopdracht zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. POLEN~STRAFT: WARSCHAU De uit Amerika afkomstige Poolse predikant Henryk Ciszek is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Hij woont reeds twintig jaar in Polen, waar hij de stichter is van de „Kerk van Christus". Hij werd veroordeeld we gens het uitreiken van „illegaal pro pagandamateriaal" en als leider van een „illegale organisatie". Met hem stonden ook terecht Zofia Namiuk, die eveneens tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld werd, en ds. Boleslaf Davidof die tien maan den kreeg. De officier van justitie ging uit van het standpunt dat de „Kerk van Christus" in Polen door de regering niet erkend is en daarom illegaal bestaat. De veroordeelden deelden echter mede dat zij herhaaldelijk om erkenning gevraagd hebben, maar dat die steeds werd geweigerd. Ds. Ciszek werd er tevens van beschuldigd dat hij geprobeerd heeft een bandopname naar het buitenland te smokkelen met berichten over ge loofsvervolgingen in Polen. voedzaam- gemakkelijk, lekker Ik geef op als nieuwe abonnee: Als beloning voor mijn aktlvlteit ontvang Ik een eet onderzettertjea. De nieuwe abonnee krijgt onze krant veertien dagen gratis. Mijn naam I ^betaalt: per kwartaal per maand Inzenden een Bureau ven dft blad j WOUDSCHOTEN Dinsdag 18 en woensdag 19 juni houdt de confessio nele vereniging haar jaarvergadering en conferentie. Dinsdagavond licht prof. dr. A. F. N. Lekkerkerker de vergadering in omtrent de laatste ontwikkelingen in de verhouding tot de Rooms-Katholieke Kerk. Woensdagmorgen spreekt dr. F. de Graaff uit Hattem over „verregaande secularisatie in het kerkelijk leven". Volop if or li in Oisiortriik. muur irorkloson in Tilburg (Van onze sociaal-conomische redactie) UTRECHT Door de crisis in de textielindustrie is de ar beidsreserve in bepaalde plaat sen in Brabant bijzonder hoog. Een leerfabriek in Oisterwftk kan echter nog genoeg mensen gebruiken, maar de 'directie krijgt de werklozen met geen mogelijkheid uit Tilburg naar zijn fabriek. Het vakblad Schoen-visie van de Bond van Christelijke schoenwinke liers, vraagt zich af of de roep van het leerlooiersberoep van vroeger nog steeds zijn invloed doet gelden. De produktie in de fabriek lijdt zo ernstig onder het gemis aan ar beidskrachten, dat men nog onlangs een grote order niet kon uitvoeren; om dezelfde reden moest bovendien van een nieuw project worden afge zien. Met zeer veel kosten zijn buiten landse arbeidskrachten aangetrok ken, die ook tijdens de weekeinden nog moeten doorwerken om de pie ken in de produktie op te vangen. Een industrie, die een grote bijdrage levert in de export van Nederlandse produkten. wordt door deze omstan digheden gedwongen minder pro- duktief te zijn. Schoen-visie vindt dat het tijd wordt, dat de overheid orJk aan deze dingen aandacht be steedt. Kwaad aantasten De Nederlandse bond van pro testants-christelijke beroepsgoede- renvervoerders wil het kwaad van het Duillse vergunningensysteem in de wortel aangetast zien. Het vak blad „Wegvervoer" schrijft, dat de ervaring, die met het nieuwe en reeds beruchte Duitse systeem is op gedaan al duidelijk de gevaren van con tingen teringen heeft aangetoond. De toestand is vooral verergerd door de onverantwoord snelle invoering van het nieuwe systeem, wat de af braak van goed geleide bedrijven tot gevolg heeft gehad. Het blad noemt het een zotte ver toning om in een tijd, waarin men poogt nationaal en internationaal een gemeenschappelijke economie op gang te brengen, een van de be langrijkste pijlers van de welvaart, het vervoer, sterk te beperken. De PCB vindt elke poging, die beoogt deze onaanvaardbare politiek door lapmiddelen wat meer aanvaardbaar te maken, ondeugdelijk en verwer pelijk. Het kwaad moet in de wortel worden aangetast. Ontslag nemen De heer G. Jens, voorzitter van de Nederlandse christelijke grafische bedrijfsbond, geeft in het „Grafisch Orgaan" nog eens duidelijk zijn me ning over de samenwerking van vakcentralen en vakbonden. Hij schrijft: „We zijn van oordeel, dat de thans dienst doende gesalarieerde bestuurders niet gerechtigd zijn om de eigen organisatie te liquideren en met hun leden over te stappen, het zij in het NVV, hetzij in een nieuw op te richten verband. Zodra men tot de overtuiging komt de eigen beweging niet meer te kunnen die nen, moet men heengaan, ontslag nemen! Als men meent, dat een christelijke vakbeweging niet meer past in deze tijd, dan kan men, na vertrek proberen voor zijn standpunt medestanders te vinden. Men kan nimmer van binnenuit Ijveren voor een samenvloeiing van de drie rich tingen. Men is als gesalarieerd be stuurder aangetrokken om te bou wen, niet om te slopen." Martyn Lloyd-Jones met emeritaat LONDEN De bekende predikant van Westminster Chapel in Londen, een zich zeer onafhankelijk gedra gende congregationalistische gemeen te, dr. Martyn Lloyd-Jones, gaat met emeritaat. Hij wil in de toekomst meer tijd vrij hebben om uitnodigin gen aan te nemen van universiteiten om lezingen te houden en om te schrijven. Deze predikant heeft dertig jaar lang deze gemeente gediend. Van oudsher staat Westminster Chapel bekend om zijn bijbelstudiediensten. Zowel zijn voorganger, dr. Campbell Morgan als Lloyd-Jones stonden be kend als uitstekende docenten. Het was in Londen de enige ge meente waar een predikant nog ruim een uur kon spreken voor een gewel dig groot gehoor dat met bloknotes en bijbels gewapend naar de kerk kwam. DARMSTADT Karl Barth zal voor zijn theologisch werk een niet-theologische prijs ontvangen. Deze herfst zal de Deutsche Akade mie für Sprache und Dichtung hem de Sigmund Freud-prijs voor we tenschappelijk proza verstrekken. Barth heeft de prijs niet gekregen om wat hij zegt. maar om hoe hij het zegt. om de wijze waarop hij we tenschappelijke onderwerpen onder woorden kan brengen. NED. HERV. KERK Beroepen te Krimpen a.d. Lek (toez.): A, Boertje te Moerkapelle; te Wezep: J. Koele te Nijkerk; te Haarlem-Scho ten (vac. dr. H. v.d. Loos): B. W. Ver- maat' te St. Nfcolaasga; te Blauwkapel: J. v. Rootselaar te Barneveld. Aaneenomen naar Haarlem (vac. dr. N. v. Égmorfd): J. Borghardt te Bever wijk: naar Dordrecht (vac. K. H. L. v. Reims): H. v.d. Beid te Beesd: naar Oldebroek (vac. drs. A. Noordegraaff- toez.): G. Voordijk te Mastenbroek, die bedankte voor Schoonhoven; voor Gies- sendam-Nederhardinxveld en voor Zeg veld. Bedankt voor Benthuizen: H. C. Bult man te Sommelsdiik: voor Ede (vac. J. v.d. Heuvel): J. Jongerden te IJssel- muiden. GEREF. KERKEN Beroepen te Maassluis (vac. K. W. Dercksen): P. Wuffraat, voorh. vrijgem. pred. te Amsterdam; te Dordrecht (6e pred.pl. tevens evangelisatie): H. J. Bavinck te Heemstede; te Amsterdam- Nieuwendam (2e pred.pl.): F. H. Veen- huizen te Overveen. Bedankt voor Rhoon (vac. A. Grif fioen): J. Nierop te Nijkerk; voor Har- degarijp: J. Tevel te Zwijndrecht-Grote Lindt. GEREF. KERKEN (vriigem.) Aangenomen naar Waardhuizen: R. K. Wieboldus te Delfzijl, die bedankte voor Grootegast. c.a. UNIE v. BAPT. GEM. Aangenomen naar Hoogezand: C. Eier te Nw. Weerdinge. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Veenendaal (Bethel- kerk): G. Bijkerk te Oud-Beijerland. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Oostkapelle: F. Ha- rinck te Benthuizen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2