NEDERLANDS ELFTAL IN BOEKAREST WEER OP 0-0 Zaterdagelftal naar 2-1 zege op Zondagamateurs Beter met Grasboter BLAMAGE VOOR ENGELS TEAM Geen degradatie uit klas 4A Bod Van Gelder op Leeuwarder Weekstaat Ned. Bank anders dan andere WILLY VAN DER KUYLEN SCHOOT OP PAAL EN LAT KESSLER: JE ZIET HET TEAM STEEDS GROEIEN W aterpoloteam ongeslagen naar finalepoule GUNSTIG LOT BRACHT ITALIË IN FINALE constante kwaliteit Sterk argument voor betere interlands Baanploeg te sterk Bergsma bleef aan de leiding Daan Holst won Ronde van Midden-Nederland voor België DONDERDAG 6 JUNI 1968 BOEKAREST Domme pech heeft het Nederlands elftal woensdagavond in Boekarest van een verrassende zege op Roe menië afgehouden. Flitsend aanvalsspel in het eerste half uur van de tweede helft kreeg niet de gewenste beloning in een doelpunt doordat Willy van der Kuylen keihard op paal en lat schoot. Het enorm hard werkende Nederlands elftal bereikte zodoende na de interlands tegen Polen en Schotland voor de derde achtereenvol gende keer een 0-0 gelijkspel. Bondscoach Kessler: „Het elftal heeft aangetoond dat het veel wedstrijden achtereen kan spelen. Er is goed ge voetbald. Je ziet de ploeg in elk duel groeien. Er blijven evenwel nog teveel kansen onbenut. Maar gezien in het licht van de opbouw ben ik over het geheel tevreden." Het was echter niet alleen onfortuin dat Nederland van winst afhield. Er waren kansen die niet gemist hadden mogen worden. Klijnjan (een kwartier na rust vervangen door Pahlplatz), Israël, Van der Kuylen en Pahlplatz deden het in de loop van de strijd toch wel. In het met 20.000 toeschouwers ge vulde stadion te Boekarest is het ove rigens een merkwaardige wedstrijd ge weest, waarbij er op het droge wat moeilijk te bespelen veld op onbegrij pelijke wijze vaak balverlies was. Voor al in de eerste helft toen Nederland de meeste fouten maakte. Met uitzondering van de te trage Hanegem heeft de ge hele ploeg echter van meet af aan met een bewonderenswaardige inzet ge- Doelman Van Beveren heeft resoluut ingrijpend een Roemeense aanval bedwongen. Het was en bleef in Sofia 00. Zuidslavië won pover duel FLORENCE Engeland heeft de voorspelling dat het via een gemak kelijke overwinning op Zuidslavië de finale van het tornooi om het Euro pees kampioenschap voor landen teams zou binnenwandelen, niet kun nen waarmaken. In het gemeentelijk voetbalstadion van Florence leed de elite van Sir Alf Ramsey een pijn lijke 1^-0 nederlaag tegen de jonge Zuidslaven in een pover duel. Pas 180 seconden voor het einde liet linksbui ten Dzajic de beste Zuidslavische aanvaller de enige treffer noteren. In de eerste helft werd er soms erbarmelijk slecht gespeeld. Vooral het Engelse team bracht er bitter weinig van terecht, \tobby Charlton, kundig architect van de aanvalslinie van Manchester United, zocht wan hopig naar zijn clubvorm, zodat Ball, AMSTERDAM Blijkens de ver korte balans van de Nederlandsche Bank per 4 juni is het saldo van de schatkist ingekrompen tot slechts 20,7 min. Er is in de afgelopen week ƒ97 min van het saldo afgegaan. De schatkist heeft het zwaar te verduren gehad want zij heeft ƒ51 min moeten afstaan aan rente en af lossing op staatsschuld, terwijl nog geen begin is gemaakt met de af dracht aan de staat van de niet-ko- hier belastingen als gevolg van het intermezzo der Pinksterdagen. De banken zagen hun saldo versterkt met ƒ25 min, maar zij wa ren toch genoodzaakt om voor niet minder dan 130 min aan dure voorschotten op te nemen, waardoor deze post tot bijna 172 min. is opge lopen. De banken hebben deze week veel geld moeten uitgeven en met name hebben zij de zware uitzetting van de circulatie moeten financieren, die liefst ƒ241 min heeft bedragen. De biljettenomloop staat nu op 8570 min, waarmee een nieuw hoogtepunt voor dit jaar is bereikt. Op de geldmarkt is de toestand nog altijd krap en voorlopig, zo meent men in geldmarktkringen, zal dit wel zo blijven. Daggeld staat op het hoge niveau van 4 3/4 pet. Eerst moeten de j banken de te verwachten miljoenen- i bedragen aan niet kohier-belastingen naar het rijk hebben overgeboekt, en dan is de vraag hoe snel de circulatie zal afnemen. In ieder geval wachten de banken op de 15e juni, waarop de maande lijkse betalingen van het rijk zullen j binnenkomen. Tot zoland zal de markt wel krap blijven. De banken hebben ook nog 14 min aan devie zen moeten financieren, als gevolg waarvan de goud- en deviezenreserve van de Ned. Bank is verminderd tot ƒ7238,9 min. De goudvoorraad is on veranderd gebleven. ACTIVA: Goud Vorderingen in goud. enz. Buitenl. betaalmiddelen Guldensvorder. op buitenl. Papier in disconto PASSIVA: Bankbiljetten 's Rijles schatkist Banken in Nederland Andere ingezetenen Banken in Buitenland Andere niet-ingezetenen Saldi buitenlands geld Totaal goud en deviezen Waarvan convertlbel Dekkingspercentage Peters, Hunt en Hunter slechts zel den gevaarlijk konden worden. Bo vendien werd het spet soms ontsierd door vervelende overtredingen. In de tweede helft leefde het spel wat op. Engeland bleef sterker maar de Zuidslaven, individueel zeer han dig, bleven alle aandacht van de En gelse defensie vragen en nadat Charlton en Hunt enkele kansen had den laten liggen was het Dzajic die" van dichtbij scoorde: 01. In de resterende minuten probeer-- de Engeland met alle middelen de gelijkmaker te forceren. Eén minuut voor het einde maakte Mullery het tegen Pavolovic wat al te bont zodat de overigens zeer lank moedig optredende arbiter De Mendi- bil de Engelse halfspeler van het veld stuurde. MILAAN Door overwinningen op Groot-Brittannië (6—2) en Oosten rijk (53) heeft het Nederlands wa- terpoloteam zich woensdag geplaatst voor de finalepoule van het Olym pisch kwalificatietornooi dat in Mi laan wordt gehouden. Uit poule B gaan West-Duitsland en Bulgarije over naar de eindronde, uit poule A Nederland en Spanje. Vooral in het duel tegen Groot-Brittannië kwam het Neder lands team tot zeer acceptabel spel. Pas nadat de Nederlanders een 40 voorsprong hadden genomen kregen de Engelsen gelegenheid wat terug te doen maar verder dan 6—2 kwam men niet. Vooral dc treffers van Wouda en Hoogveld waren van uitstekende kwaliteit. Het duel tegen Oostenrijk leverde wat meer moeilijkheden op. Geutjes en Van Dorp (tweemaal) gaven Ne derland weliswaar een 30 voorsprong maar nonchalance in het Oranjeteam leidde tot twee Oosten rijkse treffers: 32. Bongers ver breedde de kloof weer (42). maar lik bracht de spanning volledig te rug: 43. Fred van Dorp stelde de Nederlandse zege tenslotte veilig: 5—3. Na-competitie vervalt DEN HAAG De extra degradatie competitie tussen Hoekse Boys, ORNAS en RSM in de 4de klas A van de KNVB district West II gaat niet door. Volslagen onverwacht heeft de KNVB woensdagavond beslist dat er uit de 4de klas A geen club zal degraderen. Dat gebeurde nadat de afdeling Den Haag op verzoek van de verenigingen ORNAS en Hoekse Boys had laten weten geen bezwaar te zullen aanteke nen, wanneer er geen Haagse club naar de afdeling degradeert. Behalve het feit dat in 4A geen club zal degraderen zal de afdeling Den Haag het in de 1ste klas als tweede geëindigde Semper Altius toch laten promoverennaar de 4e klas.. De be slissing van de KNVB betekent boven dien dat Rhoon niet behoeft te degra deren naar de 2de klas afdeling Rotter dam nu RSM KNVB-er blijft. De degradatie van Leiden (4B) en Schoonhoven (4C) blijft voor wat de KNVB betreft gehandhaafd. NAPELS Italië en Rusland heb ben woensdagavond bij de wedstrijd voor de halve finales van het tornooi om het Europese kampioenschap voor landenteams in Napels gedurende 120 minuten geen kans gezien een doel punt te scoren. Na de normale speel tijd stond het 0—0 en ook de verlen ging met tweemaal 15 minuten bracht daarin geen verandering. Het lot moest uiteindelijk beslissen en dat was in het voordeel van Italië. Het blanco resultaat was in geen enkel opzicht een graadmeter voor de krachtsverhouding. Het Russische elftal domineerde een groot gedeelte van de wedstrijd. Feitelijk vanaf het moment dat de Italianen hun ster-speler Gianni Rivera tijdelijk buiten de lijnen zagen verdwijnen. Rivera keerde later terug, maar was niet meer van veel nut. Het meest boeiend waren de twee gevechten Afonin-Rivera en Kaplic- nik-Mazzola, waarbij de verdedigers meestal in de meerderheid bleven. Drie minuten voor tijd trof Domen- ghini de paal. Enkele minuten later konden de Tifosi toch juichen. Aan voerder Fachetti had de goede zijde gekozen van het geldstuk dat de Duitse scheidsrechter Kurt Tschenscher opwierp. Italië speelt za terdag in Rome de eindstrijd tegen Zuidslavië. speeld. Het Roemeense publiek waar deerde dat zeer en applaudiseerde, te meer daar het Roemeense elftal een weinig geïnspireerde indruk maakte. Technisch waren de gastheren wel beter, maar het was geen uitzondering dat de weer sterk spelende linksbuiten Rensenbrink en Van der Kuylen ln de defensie assisteerden. Dat was in de eerste helft wei nodig, want Roemenië was dankzü een betere techniek toen wat meer in het offensief. Maar met Eykenbroek, Israël en RomeUn ais uit blinkers kwamen er weinig of geen kansen. Bovendien bleek het midden veld met de sterk debuterende Veen- stra en Jansen uitstekend bezet. Dat was echter niet voldoende om de Roe menen buiten het strafschopgebied te houden. SPEL VERPLAATST Van lieverlee wist Nederland het spel evenwel te verplaatsen en een dribbel van Israël bracht bijna succes. Keeper Coman redde en Klijnjan mis te de terugspringende bal. In de tweede helft trof Van der Kuylen de paal vol, terwijl ook Jansen en Veenstra mee gingen in het offensief. Maar doelpun ten vielen er niet. Ook niet aan Roe meense zijde ofschool Dumitriu in de slotfase voor Roemenië daartoe nog een kans kreeg. Van Beveren maakte een foutje, maar de bal kwam van de paal terug. De opstellingen waren: Roemenië: Coman. Ivancescu, Barbu, Halmageanu en Deleanu, Dobrin en Dinu (Ghergheli), Grozea, Dimitrhi 2 rom). Dumitrachc (Ionescu) en Hajdu. Nederland: Van Beveren. Romeijn, Is raël, Eijkenbroek en Warnas, Veenstra en Jansen, Klijnjan (Pahlplatz), Van der Kuylen, Hanegem en Rensenbrink. caballero Toneelspeler en TV-acteur Wil van Seist .2S STUKS M .50-EEN LAURENS PROQUKT (Van een onzer sportredacteuren) EDE Het sectiebestuur zaterdagvoetbal heeft weer een sterk argument meer in handen gekregen om straks bij het bondsbestuur van de KNVB te pleiten voor een beter bezet interlandprogramma De nationale zaterdagformatie rondde woensdagavond in Ede het reeds zo succesvolle seizoen af met een verdiende 21 overwinning op het Nederlandse zondagamateurelftal. „Dat haul ik nu precies nodig", zei sectievoorzitter F. Remmers dan ook na afloop spontaan. In het sectie- bestuur zaterdagvoetbal zijn we druk bezig met het opstellen van plannen die we straks aan het bondsbestuur willen voorleggen. Ons nationale A-team is het Drielandentornooi ont groeid en we moeten sterkere te- APELDOORN De uitslagen van de woensdag te Apeldoorn gespeelde partijen uit de achtste ronde van het tornooi om het Nederlands damkam pioenschap zijn: BlomIvens 20; RoozenburgDe Boer 02; Bom Bronstring 11; OkrogelnikVan der Sluis 02; BergsmaVarkevis- ser 20; SchotanusVan Dijk 02. De stand na de achtste ronde: 1. Bergsma 12 punten; 2. Van Dijk 11; 3. Roozenburg 10; 4/5. Bronstring en Okrogelnik beiden 9: 6. Van der Sluis 8; 7/8/9. De Boer, Blom en Varkevisser. allen 7; 10/11. Blom en Schotanus beiden 6; 12. Ivens 4. heden vorig 5/6 28/5 (in dulz. guldens) 5.961.245 5.961.245 1.050.288 1.060.815 300 333 292.024 289.321 54.336 27.434 1.299.440 1.297.300 171.655 41 022 15.957 16.705 8570.395 8.329.457 20.739 117.917 77.668 53 081 39.981 53.744 50.075 45.053 6.269 5.194 8.962 9.495 7.238.856 7.252.720 1.050.588 1.061.148 79.89 81.50 Aardappeltjes, knikkergroot, in boter doorschijnend gesmoord en daarna bruin gebakken. Jeftig gezegd: pommes chateau. Anders gezegd: mmm! Dankzij de echte boter. genstanders hebben. Ik denk aan minstens twee. liefst drie aantrekke lijke partners. Met name gaan mijn gedachten dan uit naar nationale for maties van Engeland, Schotland, Wa les en Ierland b.v. Maar ik neem graag genoegen met andere te genstanders, mits ze van behoorlijk kaliber zijn. Ik geloof dat onze jongens juist tegen dc zondagamateurs weer eens hebben laten zien dat ze zo iets ver dienen en ik ben er van overtuigd dit keCr bij het bondsbestuur een willig oor te vinden. Volgcnli jaar hoop ik echt een goed bezet interlandpro- grammn te hebben. Voor het Drielan dentornooi zullen we dan een B- of een jeugdformatie inzetten." STERKE WEDSTRIJD Het zaterdagelftal (jat zeven jaar geleden in Ede de zondagama teurs met 40 versloeg speelde woensdagavond een sterke wedstrijd met Van der Giesen en Gouman als uitblinkers. Vrijwel steeds had men het initiatief, vooral door een sterke middenveldbezetting. Gezegd moet worden dat diverse spelers van het zondagamateurteam tijdens het Pinkster-weekend zware kampi oenswedstrijden hadden gespeeld, maar dat vormde onvoldoende ex cuus voor het matige spel dat vooral in de eerste helft werd gede monstreerd. Aanvallend kreeg men nauwelijks kans en had de voorhoede van het Zaterdagelftal wat succesvoller ge weest, de score zou hoog zijn opgelo pen. Na vijf minuten scoorde Kiel uit een penalty, nadat rechtsback v. d. Avoirt de bal uit het doel had gesla- UTRECHT De Ronde van Mid den-Nederland, een grote stad-tot- stad wedstrijd over 180 km met start en finish in het Stadion Galgenwaard te Utrecht, is woensdag gewonnen door de 23-jarige Amsterdammer Daan Holst. De uitslag: 1. Holst (Amsterdam) 4.04.17: 2. Hoogerheide (Ossendrecht) z.L: 3. Cornelisse (Amsterdam) op 17 sec.; 4. Rent meester (Overzande) z.t.; 5. Voogd (Scherpenzeel) z.t.; 6. Leferink (Haaksbergen) z.t.; 7. De Koning (Scherpenzeel) z.t.; 8. Gerrits (Oplco) op 1.19; 9. Zoetemelk (Rijwetering) z.L; 10. Bakker (Amsterdam) z.L gen na een schot van Diepeveen (1-0). De zondagamatcurs, met vier spe lers van het Leldse UVS. kwamen door de actieve Kooren (UVS) nog het dichtst bij de gelijkmaker, maar Vlaanderen redde uitstekend bij een kopbal van de Leidenaar en griste later de bal van zijn schoen toen deze alleen op de zaterdagkeeper afstoof. Een doelpunt van Mulder werd wegens buitenspel afgekeurd. Intussen had aan de andere kant Schutz de actieve Faro op het nip pertje kunnen stuiten en was een schot van Pluimgraaf! rakelings voor het doel langs gegaan. In de 42ste minuut lanceerde Diepeveen de vrijstaande Faro en deze scoorde beheerst 20. Direct daarop kopte de goed spelende linksbuiten Kalden uit een voorzet van de beweeglijke Pluimgraaff in het zijnet. Ook na rust beheerste het zater dagteam de strijd ofschoon de zon dagvoetballers op last van trainer Plooijer drie spelers hadden gewis seld. In het doel betekende dat met de komst, van Wevers (Assen) een versterking, anders zouden Faro en Pluimgraaff stellig hebben gescoord. Er viel nog slechts één doelpunt. In de 20ste minuut kopte v. d. Weijde (Emmen) fraai 2—1 in, maar zonder v^el moeite voorkwam de za terdagformatie de gelijkmaker in de ze als ereweÜstrijd (50-jarig bestaan Arnhemse voetbalbond) mislukte ont moeting. Elk greintje sfeer ontbrak: geen vlaggen, geen muziek en geen opstellingen. De weinige kijkers moesten maar gissen wat nu het zon dag- of het zaterdagelftal was. Keeper Vlaanderen van het zater dagelftal werpt zich op de bal voordat Mulder (wit shirt) van het zondagelftal een kans krügt om te scoren. Bovendien is v. d. Giesen ter assistentie aanwezig. UTRECHT De Nederlandse baanploef heeft woensdagavond ln het Utrechtse sta dion Galgenwaard België met T-^6f versla* gen na een extra tandemrlt. Jansen en Loevesljn beheersten de sprint, zij worw nen belden zowel van Goens als van Vatt Lanckcr. in de Individuele achtervolging over vier ktlometer vas Crapez te sterjc voor De Bruin. Koopman versloeg ln de één kilometer tijdrit Baertman. Dc ploegachtervolging leverde een Bej4 glsche overwinning op. De Nederlands^ ploeg startte met drie man, omdat Balie geblesseerd was. Tabak en Van de Ruit vielen door pech af. waardoor Nieuwkamj» alleen de vier kilometer moest voltooien* Jansen - Loevesljn en Van Laqcker - Goens wonnen leder een tandemrlt, waap» door de eindstand op 6—6 kwam. Een zeg* van Jansen - Loevesljn ln de extra tan demrlt bracht Nederland de winst. De uitslagen zijn: sprint: eerste serie: 1, Jansen, 2. Van Lancker (Belg); tweede se rie: 1. Loevesljn. 2. Goens (Belg); derde serie: 1. Loevesljn. 2. Van Lancker; vierde! serie: 1. Jansen, 2. Goens: Individuele achJ tervolglng 4 km: 1. Crapez (Belg) S-09.8. SJ Bruin 5.11.2. Een kilometer tijdrit: 1. Koopman l.ll.L 2. Baertman (Belg) 1.13.2: ploegachtervofi ging 4 km: 1. België (De Bosscher - BensJ Zwanepoel - Van Marcke) 4.51.2, 2. Neder-; land (v. d. Ruit - Tabak - Nleuwkamp Balk): tandem: eerste rit: 1. Jansen Loe^ vesijn 11.8 (laatste 200 meter). 2. Van Lanc-' ker - Goens: tweede rit: 1. Van Lancker Goens 11.2, 2. Jansen - Loevesljn: extra: Jansen^ - Loevesljn u.Q, 2. Vam Lancker - Goens. •I LEEUWARDEN De direkties en commissarissen van de koninklijke i papierfabrieken Van Gelder Zonen' NV en van de Leeuwarder Papierwa-' renfabriek hebben volledige over eenstemming bereikt over een sa mengaan van beide bedrijven. Om de integratie zo goed mogelijk te laten verlopen, heeft Van Gelder een bod gedaan op de aandelen van het bedrijf in Leeuwarden. Beide bedrijven zullen worden ge handhaafd en mogelijk gemoder niseerd en uitgebreid worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9