Raad Benthuizen ingelicht over bouw bejaardentehuis Bijna duizend wandelaars avondvierdaagse Alphen ZONDAG DAG VAN NATIONALE ROUW Verder bederf Ringvaart wordt gevreesd Uitstapje van Woubrugse bejaarden naar Zeeland Technische school neemt toe in tal en last MAN GEVALLEN VAN BOUWWERK Verpleegster reed door na aanrijding Raad Benthuizen De Treffers uit noodgebouw Tonnen voor goede gasvoorziening Bijna driehonderd bejaarden Katwijk naar Zeeland NiEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 6 JUNI 194 BENTHUIZEN De gemeenteraad van Benthuizen heeft gisteravond de Caten van de Stichting Bejaardenzorg in de gemeenten Hazerswoude. thuizen en Moerkapelle aanvaard en f 500 beschikbaar gesteld in het Cmeenschappelijk stichtingskapitaal. Voordat hiertoe werd besloten, vroeg heer A. van Noort (ARP/CHU) het woord. „Uit de persberichten bleek m(Jt dat bij de bevolking en deelnemende kerken in de stichting weerstand beêiond tegen de aanvankelijk geprojecteerde plaats in het bestemmingsplan Zuid m. De bejaarden van Moerkapelle hebben unaniem als hun mening te kennen gegeven verontrust over de plaats te zijn. Hoe is het standpunt van het college van B. en W. van Benthuizen? Hoe is het standpunt van het stichtingsbestuur en is Benthuizen als vestigingsplaats mogelijk? In de bataten staat, dat het Hazerswoude-dorp moet zijn". De voorzitter (tevens voorzitter van het stichtingsbestuur) ant woordde, twee zaken goed te moe ten onderscheiden. De vestiging (in de statuten Hazerswoude-dorp) moet zuiver juridisch worden be naderd. Dat de stichting wil trach ten het tehuis te Hazerswoude-dorp te bouwen betekent geenszins, dat het daar gebouwd móet worden, doch sluit het ook niet uit. De persmededeling, als voorloper op het raadsvoorstel van Hazerswou de (aankoop grond van de heer Van Vliet voor ruim 174.000, ls dan ook niet geheel juist. De zaak moet vanaf het begin wor den opgebouwd. Drie plaatsen heb ben opdracht gekregen van de overheid in hun regio een tehuis te bouwen: Hazerswoude-dorp, Benthuizen en Moerkapelle. De overheid heeft echter niet bepaald, dat het tehuis in Hazerswoude-dorp zal moeten komen. Elk kerkgenoot schap in de drie gemeenten kan naast het gemeentebestuur als part ner toetreden en krijgt een verte genwoordiging in het algemeen be stuur. Het werkelijke doel van het stichtingsbestuur is: de totstandko ming van een bejaardentehuis in de regio. Er zijn door het gemeentebestuur van Hazerswoude voorbereidende stappen genomen. Bij de eerste of ficiële 'kennismaking' met B en W van Hazerswoude heeft het stich tingsbestuur gesteld niet verant woordelijk te kunnen zijn voor be slissingen, door derden en buiten het stichtingsbestuur om genomen. Alle drie gemeenten zijn benaderd om de mogelijkheden na te gaan inzake de beschikking van grond en de situatie ter plaatse. De gemeente Hazerswoude wil nu reeds tot aan koop van de grond overgaan, zón der zekerheid van goedkeuring door gedeputeerde staten, zónder te weten óf het stichtingsbestuur de grond zal kopen of wanneer zal kun nen worden gebouwd. Het dagelijks bestuur van de stichting zal met deskundige orga nen op grond van de verkregen in formaties een keuze moeten doen. Met nadruk dient echter gezegd, dat het bestuur zich noch voor, noch te gen Hazerswoude, Benthuizen en/of Moerkapelle heeft uitgesproken, omdat alles nog moet worden bestu deerd, voordat de architect een plan kan maken. Het door de heer Van Noort aangehaalde persbericht moet dan ook als een bedenkelijke voor lichting worden afgewezen, want de door de stichting aan het gemeen tebestuur van Hazerswoude ken baar gemaakte bezwaren gelden nog onverkort en zijn nimmer ingetrok ken. „Het stichtingsbestuur ziet het niet als zijn taak om, koste wat kost, een bejaardentehuis te bou wen, maar vanaf de grondaankoop op de kostprijs te letten, om daar door een zo laag mogelijke exploi tatie-opzet te verkrijgen.'* Basis te zwaar Wethouder Zonneveld (tevens lid van het algemeen bestuur) zei van opvatting te zijn. dat het niet verantwoord is om kosten te ma ken. waarvan men naderhand de uitgaaf betreurt. „De prijs en de plaats zullen bepalend zijn bij de keuze van het bestuur der stich ting." De voorzitter ondersteunde dit met de mededeling, moeilijk part ner te kunnen zijn in een zaak, waarvan de kosten niet kunnen worden doorzien en waarachter hij zich beslist niet zal kunnen scharen. Indien de basis te zwaar is belast, wordt er een probleem geschapen in plaats van het be jaardenprobleem opgelost. De prak tijk heeft inmiddels elders reeds bewezen, dat bejaarden zolang mo gelijk in een bejaardenwoning moeten blijven en pas in het laat ste stadium naar het tehuis moe ten overgaan. Om die reden zal het te bouwen bejaardencentrum dan ook niet los mogen worden ge zien van de bouw van een aantal bejaardenwoningen. Met de keuze van het terrein zal het stichtings bestuur uitermate voorzichtig moe ten zijn, want de bejaarden van nu zullen dezelfde voordelen moe ten hebben dan die van over vijf jaar en dit houdt in, dat de eerste bejaarden in het tehuis niet tegen 'puinhopen' behoeven aan te kijken. Aan een 'regeling op lange termijn' heeft het stichtingsbestuur dan ook niets. Aldus een korte samenvatting van hetgeen gisteravond in de ge meenteraad door burgemeester Keijzer uit de doeken werd ge daan met betrekking tot de bouw van een bejaardentehuis enz. in de regio Hazerswoude, Benthuizen en Moerkapelle. Zeer geschokt Tijdens de vergadering heeft burgemeester Keijzer de gevoelens van de gemeenschap Benthuizen vertolkt door te verklaren, dat Benthuizen zeer geschokt is door de verwerpelijke gebeurtenissen in Amerika. Hij smeekte een zegen af voor de getroffenen. Mededeling werd gedaan van goedkeuring van de gemeentebe groting 1968 en die van het grond bedrijf voor de jaren 1967 en 1968, de aanleg van een sportterrein en de bouw van een brandweergarage. De commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr J. Klaasesz, is, naar zijn kabinet mededeelde, voornemens op maan dag 16 december a.s. een werkbe zoek aan Benthuizen te brengen. „Hoewel wij ons daarop ten zeer ste verheugen, is het begrijpelijk, dat het programma nog nader moet worden uitgewerkt". Dat het schoolzwemmen in Ha zerswoude gelukkig weer mogelijk is geworden, vond de heer De Vrij (Chr. Progressief) zeer verheugend. De heer Van Noort (AR/CH) be pleitte uitbreiding van brandkra- nen langs straten in het bestem mingsplan. De heer Van Soest had schrifte lijk een nadere informatie ver zocht op het laten staan van toe gestane bakken naast de vuilnis emmers door de ophaaldienst. „lm dien ze niet meer mogen worden meegenomen, dan moet de bevol king daarvan op de hoogte wor den gesteld." De voorzitter ant woordde, te zijner tijd hierop na der te zullen ingaan. Onlangs is het probleem van het huisvuil- ophalen onderzocht en toen bleek, dat er enerzijds een gepast ge bruik, maar in enkele gevallen ook schromelijk misbruik van het meegeven van een extra-pakje vuil is gemaakt. De zaak is nog in on derzoek. Vaste meegevers dienen echter een tweede of volgende vuilnisemmers te nemen. Ringvaart De heer Voorwinden (SGP) had schriftelijk de aandacht gevraagd voor het regelmatig verversen en doorstromen van het water in de Ringvaart. Het oostelijke gedeel te, vanaf de brug naar de Dijk, is slecht te noemen en verder be derf wordt gevreesd door te ver wachten vissterfte. Niet alleen voor de bewoners is schoon water van belang, doch evenzeer voor de sportvisserij en de verschillende bedrijven, die op dit water zijn aangewezen als gietwater. „Indien het een polderaangelegenheid is, moet de gemeente deze taak maar overnemen, want de verversing is tot op heden onvoldoende en ver oorzaakt veel ongerief." De voorzitter antwoordde, dat ook op dit schrijven nader zal WOUBRUGGE: Om ruim hall acht vertrokken gistermorgen de bejaarden met hun begeleiders, nagewuifd door de ingezetenen, met twee bussen van garage Kees ten, om hun jaarlijks uitstapje te maken. Bij de circa 90 deelnemers bevonden zich ook burgemeester en mevrouw Van Wageningen. De tocht ging via de Brienenoord- brug over de indrukwekkende dam men en bruggen van de Deltawerken. Na een kort bezoek aan het oude Zierikzee werd een koffiepauze ge houden in het riant aan het water gelegen restaurant VAL ten noorden van de Oosterscheldebrug. Na hier volop van het uitzicht te hebben genoten reed het gezelschap verder langs Veere en Middelburg naar Vlissingen. Panorama In het Deltahotel, waar de brood maaltijd werd gehouden, had men een weids panorama over de Wes- terschelda met de passerende zee schepen. Nadat enkele deelnemers de benen hadden gestrekt op de Boulevard ging de reis verder langs Goes en Bergen op Zoom naar Roosendaal. Hier werd een theepauze gehouden in restaurant Vrouwenhof. Langs Breda en Vianen ging men tenslotte naar Vleuten. In restaurant Vallen wachtte de deelnemers een uitgebreid diner. Na afloop werd gesproken door de voorzitter van de Feestcommissie 1928, die ondermeer het overleden bestuurslid C. Rijlaarsdam her dacht. De heer J. Metselaar sprak namens de bejaarden een kort dankwoord. In opgewekte "Stemming ging het langs de kortste weg huiswaarts. Om ruim tien uur wachtte de deelnemers een feestelijk onthaal, opgeluisterd door het fanfarecorps Harmonie. Demonstratie van Kwiek en Lenig WOUBRUGGE Ter gelegenheid van het feit, dat de gymnastiekver eniging Kwiek en Lenig (thans 125 leden) dezer dagen tien jaar be staat, wordt zaterdag 8 juni om drie uur op het voetbalveld een grote openluchtdemonstratie gegeven door de kleuters, meisjes en damesleden. Hierbij wordt gewerkt met en zon der toestellen onder leiding van de dames Ciere en De Roode Ook het fanfarekorps Harmonie verleent me dewerking. worden ingegaan, maar door de re cente ontvangst is nog geen overleg met de Benthuizerpolder gevoerd. Wethouder Van der Eijk (voorzit ter Benthuizerpolder) deelde mee de situatie in ogenschouw te heb ben genomen, maar niet geheel verontrust te kunnen zijn. Er zit inderdaad groei in het water, maar van vissterfte is geen sprake. De heer Voorwinden nam met deze eerste reactie geen genoegen. „De vaart is een vuil stinkwater geworden en funest voor bewoners en gebruikers. Indien verversing meer zal moeten gaan kosten, dan is daaraan niet te ontkomen, maar het is wel degelijk belangrijk een schone vaart te hebben. Een gezon de aanpak is dan ook nodig. In verband met de lozing van riool water in de Ringvaart is destijds geschermd met de biologische wer king enz. en daardoor ging de raad door de knieën. In de prak tijk is daarvan bitter weinig te rechtgekomen. De voorzitter verzekerde nog maals, dat het probleem van de rioolwaterzuivering of -afvoer in plaats van een gemeentelijke of regionale taak een nationale aan pak zou moeten zijn. De zaak zal met nauwgezetheid worden onder zocht, waaromtrent nadere infor maties zullen volgen. Wethouder Van der Eijk waarschuwde er nog voor, dat een te grote waterinlaat verhoging van het zoutgehalte tot gevolg zal hebben en ook dat is niet verantwoord. Overigens ligt de oorzaak van het onzuiver wor dende vaartwater in vee „waarvan iets, maar wel in omvangrijke ma te, in de vaart loopt". Tot waarnemend secretaris van Benthuizen werd de heer H. A. van Zwieten beëdigd, die per 1 ju li 1968 hoofdcommies, chef afdeling algemene zaken van Benthuizen en Moerkapelle wordt. De heer G. van Malkenhorst, gelijktijdig hoofd commies, chef afdeling financiën van de beide gemeenten, was reeds waarnemend secretaris van Bent huizen en is vorige week in Moer- kanelle voor die gemeente beëdigd. De raad had geen bezwaren te gen de wijziging van de bezoldi gingsverordening, een uitkering-in eens aan het gemeentepersoneel, uitbreiding meubilair openbare Ar- noldus van Osschool en leermidde len. De algemene begraafplaats ver kreeg de naam „Vrederust". Bentweg Met instemming aanvaardde de raad voorts het voorstel tot verbe tering van de weg door de Noord polder, waarvoor het college mach- tingingen verkreeg om met het wa terschap „De Omringdijk van de Drooggemaakte Noordpias" tot za ken te komen. Deze weg zal een rijbreedte verkrijgen van 3.50 m.; een berm aan de water(noord)kant van tenminste 3 m aan de zuid zijde van de weg een berm van 2 m met afrastering. De gehele weg heeft een lengte van 1500 m, waarvan 1055 m in Benthuizen en de rest in Hlazerswoude. Vóór de vergadering ontving burgemeester Keijzer de raadsleden in het verbouwde gemeentehuis. Opvallend was de „open balie" met rijke plantengroei, een aantal fon- teinbakken en een grote hal. De oude werkplaats van gemeentewer ken is omgetoverd tot een frisse, ruime secretariswerkkamer, terwijl de voormalige brandweergarage Vissen beten flink TER AAR Voor de eerste vis wedstrijd in 't nieuwe seizoen, door de hengelsportvereniging De Brasem uitgeschreven, bestond flinke belang stelling, zowel van de zijde van de hengelaars als van de zijde der vissen. De meeste punten werden behaald door H. K. de Vos, 124 punten; A. de Knijff, 74; W. Pijper, 70; D. van Leeuwen, 66; H. van Buren, 55; M. Roggeveen, 49; W. Rietveld, 47; D. J. Verschuur, 47; A. P. Touw, 46; J. v. d. Hoek, 45; J. Schurink. 44; Jac. Rietveld, 42. De heer H. K. de Vos ving in deze wedstrijd een edelkarper van 554 cm met een gewone hengel. TER AAR De Luchtsport heeft een wedvlucht gehouden met oude duiven van St. Ghislain af, afstand 210.077 km. Lossing op 9.40 uur, aan komst eerste duif om 12.45.22 uur, snelheid 1133 meter per minuut. Uitslag: 1, 6, 7. 8, 10. 12 en 17 ge broeders Spring in 't Veld; 2, 4, 9. 11 en 16 J. Jansen; 5 en 14 D. Mank; 3. B. Kroon 13; D. van Harten en 15. J. v. d. Meer. Prijzen puzzeltocht LEIMUIDEN In het parochie huis zijn de prijzen uitgereikt van de fietspuzzelrit. Er deden 52 jon gelui mee, ook van het C.J.V. Dat de tocht niet gemakkelijk was, bleek uit het feit, dat niemand foutloos reed. De uitslag: 1. Gerard Möllers-Joke Kroon, 2. Gerard v. d. Hoorn-Ada Commissaris, 3. Hans de Prie-Marga Post. De troostprijs ging naar Tineke de Graaf en Bep de Prie. thans is ingericht als kamer voor het hoofd gemeentewerken en te kenkamer voor zijn dienst. Het gezandstraalde raam in het trappenhuis is op vernuftige wijze behouden en heeft in aanzien ge wonnen door de totstandkoming van een patio, tussen de hal en de vergaderkamer van burgemees ter en wethouders. Aannemer Van Noort en architect Stegeman kre gen dan ook buiten hun tegenwoor digheid loftuitingen voor de snel le wijze van uitvoering en de ar chitectuur. De inrichting geschied de door de fa. Van Waay. De se cretariemeubelen bleven ongewij zigd in een aanzienlijk grotere werkruimte. ALPHEN Doordat enkele groe pen van vorige jaren verstek lie ten gaan, is het aantal deelnemers aan de avondvierdaagse toch ook nu nog niet boven de duizend gekomen. Hoewel door de opgave van indivi- duelen het juiste cijfer gisteravond nog niet was te achterhalen, noemde men ons een cijfer dat slechts twin tig van de duizend afbleef. Daar mee bleef de Alphense vierdaagse de grootste in het rayon Leiden. Kwamen dus enkele groepen, voornamelijk plaatselijke scholen, ditmaal niet uit. daartegenover staat, dat er wel nieuwelingen van de partij zijn- Met grote ingenomen heid begroette het bestuur een Mar- vadetachement uit Den Haag. Deze veertien dames waren in Den Haag en omgeving wel uitgekeken en doen ditmaal in Alphen mee. Ze zul len ongetwijfeld, zoals gisteravond wel bleek, genoegen beleven aan het polderlandschap aan de buiten zijden van onze gemeente. Ook is er een vijftal mariniers, eveneens uit Den Haag, in de Alphense Vier daagse. Dan is er een groep van het ziekenhuis Rijnoord; voorts de openbare lagere school uit Koude kerk, eveneens als nieuwe groe pen. Het aantal individuelen is onge veer 250. Zij komen soms ook uit verafgelegen gemeenten als Den Haag, Noord wijk, Gouda, Woerden. Een opoffering om voor dit wandel festijn drie avonden en een mid dag naar Alphen te komen. Het weer was gisteravond niet honderd procent ideaal, maar het bleef gelukkig droog. De stemming was onderweg uitstekend. Wel bleek ook nu. dat er toch altijd wande laars zijn die er wat te gemakkelijk over denken en zo moesten de men sen van de EHBO reeds gisteravond voeten verzorgen. Aan de intocht op zaterdagmiddag zullen de muziekverenigingen Arti et Religioni met het tamboerkorps Con Brio, Crescendo met drum band en de Koudekerkse vereni ging Kunst na Arbeid met drum band luister bijzetten. Natuurlijk is ook de drumband Sempre Avanti van Rijnstroom op het appèL ALPHEN Het verslag over 1967 van de chr. technische school is weer een uitvoerig overzicht van een jaar vol activiteit. Het dagelijks bestuur van de Stichting voor Chr. Nijver heidsonderwijs,. waarvan de school uitgaat, bestaat uit de heren J. Jon genburger, voorzitter. A. Hoekstra, secretaris en G. van Staalduinen, penningmeester. Directeur is de heer A. Pauw. die steun heeft van de heer A. van Loo, adjunct-directeur, voorts van twee assistent-directeuren in de sector hout en metaal en een ped. leider voor de afdeling I.T.O. Onder het kopje „Personeel" lezen we niet minder dan 59 namen, een flink be drijf dus. Er zijn 600 leerlingen. De afdeling I.T.O. (individueel tech nisch onderwijs) geeft een voortdu rende groei te zien en werd in het verslagjaar weer uitgebreid. Voorts is men voor het cursusjaar 1967/68 gestart met een afdeling A.T.O. (alge meen technisch onderwijs). Het on derwijs is erop gericht de studie in een bepaalde beroepsrichting voort te zetten aan een vervolg-dagschool. Doordat het aantal klassen opnieuw groter werd, moest het lesrooster nog verder worden uitgeschoven en sa mengesteld naar 55 lessen per week, zodat ook de zaterdagmorgen weer moest worden ingeschakeld. Door volledige bezetting van de praktijk lokalen kan aan alle klassen het voorgeschreven aantal praktijklessen worden gegeven. Gememoreerd wordt, dat aan de eerste fase van de grote schooluitbreiding begin no vember werd begonnen. Men hoopt dat dit deel van de uitbreiding in april 1967 zal zijn voltooid. S1 oort Aan het eind van het verslag le zen we: „Het is te betreuren, dat de volgende fase nog wordt tegengehou den door een naastliggenvoetbal veld, dat als oefenveld wordt ge bruikt en nog niet werd vrijgegeven. Vele theorielessen moeten worden gegeven in ruimten, die niet aan de gestelde eisen voldoen, terwijl door het nog ontbreken van de gymnas- tieklokalen per jaar een zeer groot aantal manuren (plm. 100.000) sport voor de jongens verloren gaat". Daarom blijft de laatste fase van de uitbreiding eveneens een urgente zaak. „De dagschool had in 1967 een gemiddeld leerlingencijfer van 540. Hiervan waren er 179 ge plaatst in het algemeen leerjaar, 171 in het tweede, 141 in het derde en 43 in het vierde leerjaar. 261 waren in Alphen aan den Rijn woonachtig, de anderen komen uit de omgeving, met Koudekerk aan de top, welke gemeente er 33 leverde. De afdeling I.T.O. had op 31 december 141 leerlingen, de part-time cursussen 67. De avondschool, die eveneens aan deze school verbonden is, telde op 31 december 180 leerlingen. Ook hier blijkt weer duidelijk het streekka rakter van de school, want 106 leer lingen kwamen uit de omliggende ge meenten. Het zou te ver voeren alle activi teiten op te sommen, maar we wil len toch wel vermelden dat via we kelijkse inzamelingen als „bijdrage aan de naaste" een bedrag van f 5.803,77 bijeenkwam. Hiervan kwam f 2.850 ten goede aan zendingsgenoot schappen, werd f 1000 beschikbaar gesteld voor de chr. huishoudschool te Magelang, f 1000 voor de blinden- actie „Gesproken band" en f 500 voor de actie schoolslag. Ook werd f 530,38 bijeengebracht voor een leerling die in juni het getuigschrift timmeren ontving, niet direct aan het werk kon in zijn vak en bij het verrichten van andersoortige werkzaamheden een ongeluk kreeg, waardoor hem een been moest worden afgezet. Voor het bedrag werd een hobbyset gekocht. Begrafenis op Arlington WASHINGTON President John son heeft de aanstaande zondag tot een dag van nationale rouw ver klaard. „De tragedie en het zinloze geweld van de dood van Robert F. Kennedy werpt een schaduw van smart over Amerika en de wereld", zo verklaarde de president. Mankiewicz, medewerken van Kennedy, voegde later aan zyn ver klaring toe, dat ook Edward Ken nedy ,de jongste broer van de over ledene, aan het sterfbed zat. Er was een r.k. priester aanwezig. Hij zei, dat Kennedy, die al voor de operatie buiten kennis was, niet meer lot bewustzijn gekomen is. Voor het ziekenhuis bevonden zich ongeveer duizend mensen die de hele avond op nieuws over de toe stand van de senator hadden ge wacht. Enige uren voordat hij werd neer geschoten heeft Robert Kennedy nog zijn 12-jarige zoon David van de ver drinkingsdood gered. Volgens een verslaggever van de „Columbia Broadcasting System" die dinsdag met de Kennedy's op het strand was, werd de jongen door golven meege sleurd. Bobby een goed atleet, sprong zyn zoon na en slaagde erin de jongen, die op het punt stond te verdrinken, vast te grijpen en terug te halen naar het strand. David was enige weken geleden nog in het nieuws toen hy werd gegrepen wegens het gooien met ste nen naar een auto. Robert Kennedy zal op het Arling- ton-kerkhof bij Washington ter aar de worden besteld. Hier ligt ook zijn in 1963 vermoorde broer, John F. Kennedy, begraven. Het stoffelijk overschot wordt vandaag naar New York gebracht, waar het morgen in de St. Patrick kathedraal opgebaard zal zijn. Zaterdagochtend wordt daar een requiemmis opgedragen. Een officiële woordvoerder van de Egyptische regering zei dat de moord op Kennedy veroordeeld dient te worden, wat ook de natio- LEIDERDORP Vanmorgen om streeks 11 uur is een man, werk zaam aan de Vronkenlaan, van een bouwwerk van Panagro gevallen. Hij is met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. Na dere bijzonderheden kon de politie nog niet geven. DEN HAAG „Het Ls nu juist de taak van een verpleegster menselijk leed te helpen verlichten, maar u hebt in dit geval die plicht toch wel verzaakt", zo moest de Haagse po litierechter vaststellen tegenover een 20-jarige verpleegster. Ze had met een auto op de Kanaalweg te Ter Aar een kruiwagen aangereden waardoor de man die bij de kruiwa gen stond een klap kreeg en viel. Hij brak een been. De verpleegster was na de aan rijding doorgereden. Een vriendin, die naast haar zat had nog geprobeerd haar tot stoppen te bewegen, maar de verpleegster vond het niet zo erg. U had kennelijk niet de moed om te stoppen", verweet de rechter. De officier van justitie wilde nog volstaan met een geldboete van f 150. De rechter veroordeelde haar tot f 120 boete. Benthuizer scholieren wat mans in verkeer BENTHUIZEN De leerlingen van de hoogste twee klassen van de school met de Bijbel slaagden allen voor het verkeersexamen. Jan van Noort is met het hoogste aantal pun ten door het examen gekomen. Burgemeester I. J. P. Keyzer over handigde de wisselbeker aan het hoofd van de school, die een driewerf hoera op de burgemeester liet uit brengen. Ook de heer F. Hommer som, opperwachtmeester van de rijkspolitie, die zijn bijdrage, had geleverd in de oefening op de open bare weg, werd luide toegejuicht. De schoolreis is ook al een succes geworden. De stemming zat er goed in. Via Schiphol en de sluizen van IJmuiden ging het naar Amsterdam. Ook het aquarium van Artis werd bewonderd. Daarna naar Oud-Val keveen. Het weer werkte gelukkig mee. BENTHUIZEN Gisteravond ver gaderde de Benthuizer raad. In een snel tempo werden alle voorstellen aangenomen. Wij hebben deze reeds uitvoerig gepubliceerd. ROELOFARENDSVEEN De i tafeltennisver. De Treffers kan niet meer beschikken over het door de heer Elstgeest uitgeleende noodge bouw. Het gebouw moet weer voor zijn originele funktie gebruikt wor den. Het materiaal zal moeten worden opgeslagen. Enkele speeltafels kun nen ook aan de leden worden uit geleend. Alle seniorleden kunnen vrijdagavond om negen uur de loka-' Ütext aan de Sotaweg voor het laatst bezoeken. St. Jacobus 40 jaar ROELOFARENDSVEEN De dragersvereniging St. Jacobus her denkt haar 40-jarig bestaan. Van de oprichters kunnen de heren M. Ver del en D. Elstgeest het jubileum meemaken. Op zaterdag 8 juni om half zes n.m. zal St. Jacobus in res taurant De Woelige Baren recipi- naliteit van de moordenaar zou zyn. Geweld wordt door ons onder geen enkele omstandigheid aanvaard, al- dm de woordvoerder, die het mede leven van de regering met de nabe staanden en het Amerikaanse volk betuigde. Toen hij het bericht over de dood van Kennedy vernam zei de vader van Sirhan „Hoewel het om myn eigen zoon gaat, meen ik toch dat geen enkele straf streng genoeg voor een dergelijke daad is. Ik keur deze misdaad met al mijn kracht af". De Amerikaanse consul in Jeruzalem heeft Sirhan bezocht en met hem gesproken. Sirhan is Luthers. Hij emigreerde in 1957 met zijn vrouw en vyf kin deren naar de VS, maar in 1960 keerde hij zelf naar Jordanië terug, omdat hij niet aan het Amerikaanse leven kon wennen. „Voor de jüni- oorlog zond ik hen geld. Nu ben ik zonder werk en sturen zy mij geld". Aldus Sirhan. „Mijn zoon heeft zich nooit voor politiek geïnteresseerd Hij was een goede leerling en werd goed opgeleid. President Kennedy en zijn hele familie zijn mij altijd zeer dierbaar geweest, want zij wer ken voor de vrede. Ook de vrede in het Midden-Oosten", zei de. vader van Sirhan. HILLEGOM Het algemeen be stuur van het gas- en waterbedrijf voor de bollenstreek heeft gisteren onder meer besloten tot de aanleg van 2 hogedrukleidingen (f 180.000) met daaraan verbonden twee regu lateurstations (elk f40.000) van Hil- legom centrum naar Meer en Dorp en Elsbroek. De aanleg van een hogedruklei- ding gaat drie ton kosten en de ver vanging van een lekke middendruk- leiding plus nieuw regulateurstation f 195.000. Tienduizend gulden werd uitge trokken voor een installatie die de waterdruk opjaagt bij de grootste waterafnemer: Sikkens lakfabrie ken. Meegedeeld werd, dat de ver vanging van gasplaatjes een eind is gevorderd. Het gaslekonderzoek in Hillegom is afgesloten. Het lekper- centage bedraagt 19,2 procent In Lisse en Sassenheim hoopt men het onderzoek binnen enkele maanden af te ronden. KATWIJK Bijna driehonderd leden van de plaatselijke afdeling van de algemene bond van bejaar den hebben een uitstapje naar Zee land gemaakt in vier autobussen. Men dronk koffie in Hillegersberg, lunchte in Zierikzee en dronk thee in Drievliet. Intussen had men ver scheidene indrukwekkende bruggen bewonderd en genoten van het Zeeuwse landschap. Terug in Katwijk werd gedineerd in Riche, waarbij namens de bejaar den het woord werd gevoerd door de heer D. Stavleu. Waarnemend- voorzitter H. J. Franse zei, dat deze gezellige tocht een afronding betekende van het winterseizoen. Eind september hoopt de afdeling haar activiteiten te hervatten. Burgerlijke stand van Ter Aar TER AAR Geboren: Antoinette L M, dv N AM Rodewijk en C J M v d Steen; Johannes A M, zv H v Tol en E H M Nieuwenhuyzen; Petrus M, zv P C v d Zwaan en M Rietveld; Jenne P, zv S Sietsma en E Klaver; Wilhelmina A M, dv W C J Wildenburg en M E Maurits. Ondertrouwd: J J F Leers en C M Cassen, H v Amerongen en J A A Sepers. Gehuwd: H A Brussen en N M de Bruijn, J Dykstra en J H Heiins. In en uit Sassenheim SASSENHEIM Ingekomen: N J Slijkerman met echtg. M D C Mo lenaar en 1 k, van Enkhuizen naar Narcissenlaan 25; M Cjggaar, van 's-Gravenhage naar v. Pallandtlaan 28; G J Heersma met echtg. T M Haak en 1 k. van Haarlem naar Wil li brorduslaan 31: A van der Vlast (geh met H van Duijvenbode), van Afri ka naar Warmonderweg 14; D Mijn- ders, e v Staring, van Velsen naar Berkenlaan 23; A van Vliet, van Gou da naar Parklaan 26. Verhuisd binnen de gemeente: Ui van Meygaarden met echtg LIJ Rot teveel en 1 k, van Postwijkkade 16 naar Adelb. van Leeuwenlaan 10; J J Herruer met echtg W T de Jeu en 2 k. van Oude Poststraat 9 naar J. van Beierenlaan 11; K H Eirenner met echtg A W M van der Lans en 1 k, van Zuiderstraat 9 naar Hein Bader straat 27; E J M van Duin, e v Van der Hoorn, van Teijlingerlaan 17 naar Vijfnieiweg 20; A Benard met echtg K Bakker en 1 k, van Willem de Zwy- gerlaan 18 naar Lijsterlaan 16. Vertrokken: M J Haartsen, e v Schmidt, van Parklaan 68 naar Alk maar; J H Möhlmann Cgeh met Willy A H Agema), van Rusthofflaan 69 naar Duitsland: ACM van Rijn, e v De Jong, van Lindenlaan 24 naar Zoeterwoude; H J Wolvers (geh met M R de Clippeleir), van Industrieka de 6 naar Haarlemmermeer; J van de Velde met echtg C Diemei. van Wes terstraat 34 naar 's-Gravenhage; J M IJsselmuiden, e v Kroon, van Hoofd straat 204 naar Noordwijkerhout; J G Barnhoorn, van Parklaan 59 naar Ooststellingwerf: R J M Meijer, van Menneweg 95 naar Nieuw-Zeeland Wellington; J M M Wolverese, e v Van der Geer. van Heemstrastraat 35 naar Voorhout.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4