Noordwijkerhout krijgt burgemeester uit nieuwe Oudewater WEEKAGENDA SPORTHAL KOMT IN SEPTEMBER KLAAR fcter Schooljeugd in contact met De Lakenhal Haringprijsvraag trok erg veel deelnemers Ook verenigingen in 3-oktoberoptocht NTS-interesse voor veemarkt-sporthal Gesin Bosma erg blij met de benoeming Voor iedereen een grote verrassing Directiewisseling bij de H.C.W. Begroting Leiden goedgekeurd Kleuters Katwijk bij Leid se trouwdienst NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG JUNI 1968 OUDEWATER Het stadhuis van Oudewater, waar enkele jaren geleden het fenomeen hoer Voort huizen zijn tv-triomfen vierde aan de zijde van burgemeester Rien van Nunen, stond gistermiddag echt op stelten. Niemand had ver wacht, zoals wij een inwoner hoor den verklaren, dat burgemeester H. J. M. Bosma zou gaan vertrek ken. Het is er toch van gekomen. Gistermiddag hoorde de burge meester van de commissaris der Koningin, dat de sollicitatie, die al van januari liep, tot een goed einde was gekomen. Met ingang van de zestiende van deze maand zal de heer Bosma de vacature gaan vervullen, die burge meester P. M. M. van der Weijden enige maanden geleden in Noordwij kerhout heeft achtergelaten. „Het was inderdaad een verras sing voor iedereen" zo vertelt bur gemeester Bosma. „Ook voor de wet houders. Voor ons eigenlijk ook, want we wisten niet, dat ik als eer ste op de voordracht was geplaatst!" Spanning De spanning, die het gezin Bosma een half jaar gevangen heeft gehou den, is weggevallen. Er mag nu ein delijk openlijk over Noordwijker hout worden gesproken. De burge meester en zijn echtgenote, mevrouw J. L. C. Bosma-Stoop, doen het graag. De heer Bosma wil er be paald geen geheim van maken, dat hij de post Noordwijkerhout ge ambieerd heeft. Hij kent de gemeen te „natuurlijk ging ik er eerst eens een kijkje nemen voor ik so- liciteerde" vindt die prachtig ge legen. nog mooi bedeeld met na tuurschoon .en bovendien betekent de benoeming een prachtige promo tie. Van 4500 naar meer dan 13000 inwoners is tenslotte een hele sprong. „We zijn blij met deze benoe ming, maar het vertrek hier uit Oudewater zal ons toch ook niet gemakkelijk vallen. Hoe klein het dan ook mag zijn, het is toch een charmante plaats met echte stads- allures. Op onderwijsgebied, op het gebied van de gezondheids- en de bejaardenzorg en met de middenstand vervullen we hier een centrumfunctie voor een om geving van ruwweg geschat 15.000 mensen. En dan niet te vergeten: Oudewater is ook een mooie en historisch waardevolle plaats!". Burgemeester Bosma heeft zich in zijn achtjarige ambtsperiode met veel ambitie voor Oudewater inge zet. De vele werken die onder zijn leiding of door zijn medewerking tot stand kwamen (nieuwe ulo, nieuwe lagere en kleuterscholen, de uitbreiding van het ziekenhuis, de restauratie van het zwembad om er enkele te noemen) getuigen er van. De directeur van de Vleeskeu ringsdienst, die is langs gekomen om te feliciteren, verklaart onom wonden, dat burgemeester Bosma voor Oudewater, waar iedere nieu we eerste burger zich aan Hek- senwaag dient te onderwerpen, be paald niet te lioht bevonden is. Tweede standplaats Noordwijkerhout wordt voor bur gemeester Bosma zijn tweede stand plaats als burgemeester. Vóór hij op 1 juli in Oudewater werd be noemd, was hij hoofdcommies op de secretarie in Hoorn. De heer Bosma is in Bovenkarspel geboren (3 jan. 1915). De middelbare school door liep hij deels in Eindhoven, deels in Enkhuizen, waar hij eindexamen HBS-B deed. Na zijn militaire diensttijd trad hij in dienst op de secretarie te Hoorn. Als volontair, zoals in de crisisjaren gebruikelijk was. Ge- Donderdag 6 juni Zalen Koningskerk, einde Koningstraat, 7 30 u.: opening tentoonstelling ruilclub Koningskerk. Vrijdag T juni Zalen Koningskerk, einde Koningstraat, 2—10 u.r tentoonstelling ruilclub Konings kerk. LHJ-gebouw, Levendaal 101: tienerso ciëteit. Zaterdag 8 juni Zalen Koningskerk, einde Koningstraat ilO—7 u.: tentoonstelling ruilclub Konings kerk. LHJ-gebouw, Levendaal 101: midden- en ouderensoclëteit. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. WELKE APOTHEEK? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. JEUGDDORP VOORSCHOTERWEG Open tot en met 27 Juni 5 tot en met 13 Jaar woensdagmiddag 2 tot 4-70 u., zat. 10 tot 4.30 uur (brood meenemen). 13 tot 15 jaar maandag, dinsdag, woensdag en don derdag 19 tot 21 uur. toegang halve dag of avond 50 ct.. hele dag f 1.— Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefdes- dossier van een telefoniste (18 jaar); vrij dag- en zaterdagavond 11.30 uur: Liefdes paren (18 Jaar). LIDO (2.30, 7 en 915 uur): Zo gezegd, zo gedaan (alle leeftijden). LUX OR (2.30, 7 en 9.15 uur). Badsensa- ties (18 jaar). REX (2.30, 7 en 9.15 uur: Zomernachten ln Zweden (18 jaar); vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: Derek Flint (14 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): How I won the war (14 jaar). TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): De apen- planeet (14 jaar). Mobiel A.N.W.B.-kanloor 10—18 uur OIJ mo- Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 6 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: eondag van 1 tot 6 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot u.: zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg)- op werkdagen van 9 tot 12 en var 2 tot 6 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten Badinrichtingen De gemeentelijke oaamricntingen zpn op de volgende tijden geopend- Lindestraat 1 b: maandag csloten, dlns dag 9—11.15 u en 13.30—17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13.30—18.15 u.. vrpdap 11.15 u. en 13.30—18.45 u.. zaterdag 8- 11.15 u en 13.30-16 30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag s—11J5 en 13.30-17.15 u.. donderdag 8.30—11.15 er 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u en 13.30—18 45 u- zaterdag 730—11.15 en 13.30- 16.30 u. Bezoekuren ziekenhuizen AcadenuscD ziekenhuis. vooi pauenter Ln klasse ia, lb en 2e: dagelijks 10.30- ll.3a 14.30—16 en 19—X uur. Voor oatlënten ln klasse J: naandag woensdag, donderdag en vrijdag 18 15- i9. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vfjdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur zondag 15.30—17 uur Klassepatienten op de vrouwenkliniek: dagelijks t0.30—11.30. 14—16.30 eD 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten In het oeiang van de patiënten kunnen niet meet dan twee bezoekers tegelijk bp een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuls Leiden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag eD zondag bovendien van 7 lot half 8; twee de klas: dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8: eerste klas dageipks van tl tot 12, 2 tot S en l tot 8 Ellsabethzlekenhuis Lelden: derde klas dagelUks van tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot naif 8, kraamafdeltng dageipks van 3 tot 4 en 'a avonds van kwart voor i tot half 8; tweede klas da geipks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwari voor 7 tot half 8; eerste klas- dageipks van half 12 tot half 8. Annakilmek Leiden: dageipks van nail twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatienten dageipks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half tot half 8. op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dageipks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkliniek dageipks van nalf 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van J tot 8; tbc- afdeling: dageipks van half 3 tol half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol naif S: Revalidatie centrum kinderen woensdag van i loi 8 zaterdag en zondag van half drie tol half vijf. Longkliniek en tbc-afdelinp kinderen woensdag van 7 tol 6 en cater dag en zondag van half 3 tol half 4, NOORDWIJK - Sole Mlo Klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot nalf 6 en s avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon dags van 1 tot 3. dinsdags van 1 tot hall 3, donderdags van half 7 tot half 8 eD zaterdags van I tot half I Tentoonstellingen Rpksmus. Volkenkunde: zomertentoon- stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot 1 december. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg: werk van Willem Buijs, tot 19 juni. zondag en maandag gesloten. Rapenburg (3 (Academie) schilderpen van Vincent Hamel. 9 mei tot 9 Juni. De Lakenhal, tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat ll april tot 16 juni. dag. 10 tot 17 u.. zond 13 tot 17 u.. Goede Vrijdag. Pasen, Konin ginnedag. Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondags GALERIE WALENKAMP, Nieuwsteeg 11: schilderijen en objekten van Willem Buijs (Leids Akad. Kunstcentrum), van 29 mei tot 19 Juni. open dinsd t.m, vrtjd. 1 tot 6 u., zat. 2 tot 5 u. VOORSCHOTEN - Allemansgeest, schil- derpen en perkamenten panelen van Dieuwke Kollewpn (van ll mei tot en met 30 Juni). Het gezin van burgemeester Bosma te Oudewater, dat bin nenkort naar Noordwijkerhout komt. meente-ambtenaar in vaste dienst werd hij in Amsterdam in de rang van adjunct-commies. De oorlogs jaren bracht hij vervolgens door in Oude Niedorp, waar zijn broer bur gemeester was. Direct na de oorlog solliciteerde de heer Bosma naar Eist in Gelder land, waar hij zijn vrouw leerde kennen en ook trouwde. Hoorn ten slotte was het laatste station voor de rit van acht jaar in Oudewater. In zijn Hoornse tijd was de heer Bosma eveneens een actief KVP- er: voorzitter van de plaatselijke afdeling en voorzitter van de sta- tenkring, de grootste van Neder land. De actieve partijpolitiek liet hij echter varen bij zijn benoeming in Oudewater. Waarom? „Ik vond, dat het in mijn situatie niet goed te combineren was." Mevrouw Bosma-Stoop verheugt zich met haar man op Noordwijker hout. „Het zal in het begin wel even wennen zijn. maar als het kan, ga ik in Noordwijkerhout weer meedoen". Mevrouw Bosma voelt zich thuis in het verenigingsleven en het sociaal werk. In Oudewater was zij presidente van het UW, van de Annavereniging richtte zij een interkerkelijke „Zonnebloem" voor zieken en bejaarden op. Nevenfuncties De nevenfuncties worden bepaald ook niet geschuwd door burgemees ter Bosma. Hier de belangrijkste, voorzitter Vleeskeuringsdienst Ou dewater, voorzitter Schooltandart sendienst Lek en IJssel, hoofdinge land Grootwaterschap Woerden, lid commissie energievoorziening Gou da, bestuurslid van Adelbertvereni- ging Gouda, lid van de commissie tb-bevolkingsonderzoek Gouda, lid van het Borgstellingsfonds en voor zitter van de Stichting Heksenwaag. Het echtpaar en de kinderen Bosma (Marja, 19, kweekschool- leerlinge. en Hans, 13, Ulo) ble ken reeds veel over hun nieuwe woonplaats te weten. Het bestaan van een bloeiende carnavalsver eniging was hun echter nog niet bekend. Het bleek een prettige verrassing, want het gezin is al jaren in de dagen voor Aswoens dag in het feestgewoel onder de rivieren te vinden. Het is een tra ditie, die mevrouw Bosma, gebo ren in Limburg en getogen in Bra bant, in de familie gebracht heeft. De Kaninefaten behoeven zich daarom geen zorgen te maken over eventuele aanpassingsmoei lijkheden Ir. Schreuflers per 7 juli met pensioen LEIDEN Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal ir. O. J. Schreuders, directeur van de NV Hollandsche Construc- tiewerkplaatsen te Leiden zijn func tie met ingang van 1 juli neerleg gen. Met ingang van dezelfde da tum zijn tot directeur benoemd de heren ir. J. G. Gaillard en ir. F. P. J. van Straaten. Ir. Schreuders trad op 1 decem ber 1943 in dienst van de HCW. in 1956 werd hij benoemd tot adjunct directeur en in 1961 tot directeur. Hij is bestuurslid van de Vereni ging van Constructiewerkplaatsen en van de Leidsche Vereeniging van Industrieelen. De heren Gaillard en Van Straa ten zijn in 1946 in dienst van de HCW getreden. Zij werden in 1967 benoemd tot adjunct-directeur, waarbij de heer Gaillard voorname lijk werd belast met de uitvoering, terwijl de heer Van Straaten de acquisitie behandelt. H. J. Doeleman naar aemeente Hilversum LEIDEN De heer H. J. Doele man, technisch ambtenaar bij de Sportstichting, gaat Leiden verlaten. Hij wordt coördinatie-ambtenaar voor sport en recreatie bij de ge meente Hilversum. LEIDEN Onze haringprijs vraag heeft een lawine van inzen dingen opgeleverd. Niettemin werd door geen der inzenders wier op gave wij binnen de gestelde termijn ontvingen, de juiste opbrengst van het eerste kantje (f 950) geraden. De eerste prijs (f 50) is voor de heer T. Guijt, Van der Vegtstraat 11 te Katwijk aan Zee. die er het dichtst bij was. Hij raadde f 948, een verschil van slechts twee gul den dus. De heer W. Willemsen. Sperwerstr. 14 te Lisse. komt met zijn f 945.75 in aanmerking voor de tweede prijs, een bedrag van f 25. De overige vijf prijzen (f 5) zijn voor de heren D. Groen. Zwaluw straat 9 (f 940). H. Kuyt. Parklaan 68 (f 960). J. van Dijk. A"n~ctvaat 26 (f 960) en W. van Rij-^ Voor straat 11 (f 960). allen te .wijk. en .T. Heemskerk. Tulpenstraat 52 te Rijnsburg (f 938). Ongeldig De schattingen liepen uiteen van f 120 tot f 1500. Op één der brief kaarten kwam het juiste bedrag van f 950 voor. Deze briefkaart werd echter pas vrijdagmiddag op de krant bezorgd. De postzegel was niet afgestempeld, zodat ook niet kon worden vastgesteld, wanneer de kaart was verzonden. LEIDEN Op 3 oktober kan aan de grote historische optocht „Van Smeekschrift tot Handvest" ook door verenigingen worden deelgenomen. Hieraan zjjn voor die verenigingen geen financiële consequenties ver honden. Integendeel: zij ontvangen als blijk van waardering van de 3-October-Vereeniging een attentie. Voor zover mogelijk wordt elke vereniging één bepaalde groep in de optocht toegewezen. Vanzelfsprekend blijft de moge lijkheid voor individuele deelne ming bestaan. Op woensdag 12 juni wordt in Den Burcht daartoe een inschrijvingsavond gehouden. Teneinde de optochtcommissie in de gelegenheid te stellen vóór 12 juni een voorlopige rolverdeling te maken, wordt verenigingen, die met een groep aan de optocht willen deelnemen, verzocht zich schrifte lijk of telefonisch in verbinding te LEIDEN De bouw van de sporthal ana de Boshuizerlaan vor dert goed. Men is acht dagen vóór op het bouwschema. Vast staat in elk geval, dat de hal in september in gebruik kan worden genomen, waarvoor de Sportstichting al een uitgebreid programma in voorberei ding heeft. Ook de scholen gaan profiteren van deze hal, speciaal het voortgezet onderwijs. Gelijktijdig kunnen straks ovérdag in de hal twee klassen gymnastiekonderwijs ontvangen. De hal is 42x28 m; by uitgescho ven tribunes wordt de effectieve breedte vyf meter minder. Toe schouwers kunnen uitsluitend via een trap de tribune bereiken en dus niet in de hal zelf komen. Er ko men 652 zitplaatsen op de tribune en 200 staanplaatsen. Bij bijzondere evenementen kan de capaciteit door het plaatsen van losse tribunes met drieduizend plaatsen worden uitge breid. Alle sporten zullen in de hal kun- LEIDEN Naar wij vernemen, hebben Ged. Staten de gemeente begroting van Leiden voor 1968 goedgekeurd. nen worden beoefend, tot schermen en boksen toe. De elektrische ak- kommodatie (verlichting e.d.) wordt hiervoor geschikt gemaakt. De stichtingskostcn van de hal bedragen plm. f 1.4 min. KOOP VERTROUWD KOOPJE) CHOCOLADEHAGEL-REPEN LEIDEN De kleuters van de Katwijkse kleuterschool „De eer ste stap" waren gisteren naar Lei den gekomen om hun juffrouw te zien trouwen en te zingen in de trouwdienst. Mejuffrouw G. C. Brederveld, sinds anderhalf jaar hoofdleidster van deze school, trad in het huivelijk met de heer L. Géleijnse. assistent-accountant te Rotterdam. Het huwelijk werd in de Zxiider- kerk bevestigd door de vader van de bruid, ds. J. E. Brederveld, ge reformeerd ziekenhuispredikant. Mejuffrouw Brederveld trouwde op de dag af 27 jaar na het huwe lijk van haar ouders. Foto Van der Horst. stellen met het secretariaat van de optochtcommissie. Uhlenbeckkade 9 Leiden, telefoon 22346. De voorkeur gaat uit naar volwassenen. Promotie D. J. v. Dijk LEIDEN Aan dc Leidse univer siteit promoveerde gisteren de heer D. J. van Dijk tot doctor in de ge neeskunde op een proefschrift, ge titeld „Chirurgische behandeling van renovasculaire hypertensie". Promo tor was prof. dr. M. Vink. De heer Van Dyk werd geboren te Velsen en woont thans te Voorscho ten. Omdat uitdrukkelijk de voorwaar de was gesteld, dat de inzendingen uiterlijk donderdag 30 mei in ons bezit dienden te zijn, moest de be- betrokken inzending ongeldig wor den verklaard. Wij danken alle inzendei"S voor hun deelneming aan de prijsvraag. De prijswinnaars kunnen dezer dagen een chèque tegemoetzien. Zoals aangekondigd, is de uitslag bindend. Er kan niet over worden gecorrespondeerd. Héél veel limonade voor geen geld Tenminste, bijna geen geld. Wat dacht u van 3 (u leest goed: 3) REUZE flessen limonadegaseuze voor slechts 1,25? En 3 REUZE flessen Up Drink voor ƒ1,75'' En 3 REUZE flessen Sinas voor 1,85 Als u toch bestelt brengt Coster met allo plezier de reuze flessen meteen mee COSTER'S slokje van de week» 3 reuze flessen limonade gascuze f 1.25: 3 reuze flessen Up Drink 1,75; 3 reuze flessen Sinas 1.85. wijnen en gedistilleerd Steenstraat 8 Telefoon 21361 Herenstraat 6 Telefoon 30069 Haarlemmerstraat 204 Telef.' 21611 KOOP VERTROUWD KOOP Ténz) CHOCOLADEHAGEL-REPEN De heer C. v. Beek - 74 jaar - overleden DEN HAAG Op de vooravond van zijn 74e verjaardag is gisteravond overleden de heer C. van Beek. erelid en bestuurslid (van 1957 tot 1966) van de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumvereniging. De be grafenis zal zaterdag plaats hebben op de begraafplaats aan de Wouden bergseweg te Zeist om 12 uur. Delana ontslaat DEDEMSVAART Delana N.V. fa briek van gebreide kinderkleding en badpakken heeft aan 82 mannelijke en 25 vrouwelijke arbeidskrachten ontslag aangezet. LEIDEN De Ned. Televisie-Stichting heeft grote belangstelling voor de in aanbouw zijnde veemarkt-sporthal te Leiden, die op twee na de grootste ter wereld wordt. De hal blijkt bijzonder geschikt te zijn voor grote uit zendingen. Iets van die NTS-belangstelling zal al blijken als binnenkort de eerste houten spant wordt aangebracht, die 80 x 19 meter meet en die in grootte nog nergens ter wereld is overtroffen. Zwemmen voor de TRIM-juniorenactie LEIDEN Jongens en meisjes van 9 tot en met 11 jaar (groep A, 150 m) en 12 tot en met 14 jaar groep B, 200 m) kunnen zaterdag morgen tussen half tien en 11 uur in zwembad De Vliet de lange- afstandsproef voor zwemmen afleg gen. Entree f 0-75 of abonnement. Voor de spelproeven kan elke woensdagmiddag van 2 tot 4.30 uur en elke zaterdagmorgen van 10 tot 's middags half vijf worden ge oefend in het jeugddorp Zuidwest aan de Voor schoter weg. Entree jeugddorp: f 0.50 voor halve en f 1, voor hele dag. De spelproeven zullen zaterdag 29 juni tussen 10 uur en half vijf op het jeugddorp worden afgeno men. Als dan ook de lange-afstands- proef wandelen is afgelegd, kan de Trim-junior-onderscheiding worden uitgereikt. KOOP VERTROUWD KOOP 5® CHOCOLADEHAGEL-REPEN Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Ciska Alexan dra, d v C D Vogelaar en S M M van Resteren: Gerrit Jan, z v J Eenk- hoorn en J C Heemskerk; Elisabeth, d v J P L van Houten en H J A Vijl - brief: Hendrika Peitronella. d v A Di- seraad en H J van den Burg; Marcel, v W BrandU en E K Sleijser; Michel Hendricus Maria, z n E F M Lange- zaal en A J M Aalders: Erik Corne lls. z v A B Kramer en M K Veldho ven: Bartholomeus Arnoldus. z v A C Aerts en K W Snijders: Yeu Kwon, z v Y Lee en L T Ho. Gehuwd: G J Ezendam en J J Ro man: W L J Duijvestijn en Y T van der Heiden: L Geleijnse en G C Bre derveld. Overleden: W Hölscher. 75 jr. man; A Klinkenberg. 32 jr. man: H W Bos. 80 jr. man: F van Dolder, 60 jr, man: D J Karelse. 32 jr. man: J Schezres. 54 jr. man; S W C van Egmond, 61 jr. man: J W M Wiegant, 51 jr, man: L van Noort. 90 jr. man: K M Dekker, 6 jr, dochter; A van den Berg. 76 jr, wed van H Puister: MCE Ouwe hand. 74 jr. man; E H den Os. 84 jr, wed van A Braggaar; A van Duijl. 59 jr, echtgenote van H J Hessing; D P Planje, 65 jr, man; C M Brlttijn, 70 jr. wed van J M D Stroebei; M J Knotter. 93 jr. man; G Bongers, 18 jr. zoon; H M van Meurs, 94 jr. wed van G M van der Ham. Het bestuur van di ..Vereniging van Belangstellenden in de Laken hal" wil op 28 oktober een speciale avondbijeenkomst beleggen voor de leden en voor geïnteresseerden ter herdenking van liet 50-jarig bestaan van de vereniging op die dag. Ter stimulering van de belangstelling voor het museum heeft l ?t bestuur besloten voor de schoi Ijeugd vanaf 14 jaar een herkenningswedstrijd te organiseren. De bedoeling hiervan is om aan de hand van gereproduceerde details de kunstwerken in het mu seum op te sporen, waarop deze de tails betrekking hebben. Aan de scholen van Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Voorschoten wor den uitvoerige aanwijzingen betref fende deze wedstrijd toegezonden. De prijzen zullen bestaan uit fraaie kunstwerken, als grafiek, ceramiek, enz., die aan de winnaars worden uit gereikt op 28 oktober. Folders met de gereproduceerde details en voorwaarden zijn vanaf heden in De Lakenhal verkrijgbaar. De oplossingen dienen vóór 15 sep tember aan de portier van het mu seum te worden ingeleverd. Het bestuur hoopt op grote belang- steling van de zijde der jeugd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3