VLEET LEIDS GEZELSCHAP WEEK IN OXFORD Nieuwe parkeerruimten in gemeente Katwijk •NIEUWS Koophuizen Endepoel bron van onbehagen Afbraak voor uitbreiding 1 Avondzon Winnaars van de ziekzoekwedstri j d Toonkunst concerteerde in Lakenhal Herkomst berichten rapport wijkgebouw niet te achterhalen Visserijnieuws bij de Zoeterwoudse fietstocht Kleuterscholen in Leiderdorp onder nieuwe leiding Daalderop: dan maar weer gastarbeiders Hogere winst bij Van Dorp De Gaulle voor radio NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 MEI 1968 RIJNSBURG In opdracht van het gemeentebestuur is een begin gemaakt met de afbraak van een tiental woningen achter de Smid straat De panden zijn door de gemeen te aangekocht met het oog op de sanering van de bebouwde kom. De vrijkomende ruimte zal worden benut voor de uitbouw van het rusthuis Avondzon. De uitbreidingsplannen zijn nog bij de architect en er moeten voor dat met de realisering ervan kan worden begonnen nog enige stuk jes grond worden aangekocht. Met de uitbreiding zal daarom pas over anderhalf tot twee jaar kunnen worden begonnen. Burgerli jke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Renatus Cornelis Maria z v C H van der Geest en S W Pennings; Murat z v W Kücüksen en Y öszenler; Nor- bert Arthur z v H de Water en H Goudriaan; Peter Alexander z v C van Gorsel en E de Wit; Ingrid d v D Brussee en L Jeltema; Sven Os wald z v G F Zimmerman en J Star; Veronica d v H J van de Pol en J C Zuiddam; Mark Cornelis z v C El- zenga en J Sixma; Marianne d v M J de Graaf en A C Siere; Roland Ttiënne z v A W Ver boon en J C Smittenaar; Miranda Frederika d v G W Boeren en W H R Schorel; An- nemieke Elvera d v H W Reiding en A J Kooger; Vanja Thomine d v D M Passchier en F van Vliet; Jo hannes Lambertus Gerardus z v G J M Caspers en J M P Verhaar; Ge- radus Anthonius z v G Kant en D C Peute. Gehuwd: R C Heimo en M L Woo; R C Meijer en W Lacourt. Overleden: A M van der Veer 70 J echtgenote van H van den Han del; P M van Rij 93 j vrouw; J N van Smirren 90 j wed van G L de Goederen. Raad Warmond achter Gewest WARMOND Het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling Gewest Leiden gaf in de dinsdag gehouden raadsvergade ring aanleiding tot een uitvoerige discussie. De heer Willemsen sprak de vrees uit, dat er weer een ambtelijke schakel bij komt. Hij vroeg zich af of door deze gewestvorming het plassenschap niet zinloos wordt. De opbouw van het dagelijks bestuur kwam hem als niet democratisch voor. De heer Van der Kroft was het niet eens met de heer Willemsen. Zijn inziens is instelling van een plassenschap niet zinloos. Door vorming van een gewest kun nen bovendien plaatselijke proble men veel beter worden opgelost. En ten slotte: er is vijf jaar lang gele genheid het voor en tegen van een gewest te ervaren. Nadat de raad zich akkoord had verklaard met toetreding tot het vormen van een gewest; werd de heer Gvd Kroft benoemd tot lid van de gewestraad. Bij de behandeling van de ont- werp-Monumentenlijst stelde de heer Willemsen voor de woning Burgemeester Ketelaarstraat 1, be woond door de kunstschilder P. Geraedts, welke woning onbewoon baar is verklaard, van de lijst af te voeren. Dit voorstel werd met zes stemmen voor en twee tegen aangenomen. Er zal worden nagegaan of ook het Warmondse ooievaarsnest kan worden behouden, uiteraard met het omringende terrein. Ook de eige naresse is hiervoor geporteerd. Met de gemeente Leiderdorp wordt een veegmachine aange schaft; voor Warmond bedragen de kosten hiervan f 7875. De voorzitter deelde mee, dat in verband met de sluiting van de zwemgelegenheid van het Poelmeer B en W nu overwegen in de speel tuin een zwemgelegenheid te ma ken voor kinderen. De heer Van der Kroft sprak zijn verontrusting uit over de premie woningen in Endepoel. Er bestaat groot onbehagen bij de kopers om dat de bouwer zich niet houdt aan de opleveringstermijn. Gevreesd wordt nu voor prijsverhoging door de invoering van de b.t.w. per 1 januari 1969. De contracten zijn zo LEIDEN Vanavond zal een groep van rond 50 personen uit onze stad de reis naur Oxford beginnen. Morgenmiddag om ongeveer 2 uur hoopt het gezelschap daar aan te komen. De uitwisselingen met deze Engelse universiteitsstad worden door het Comité Internationale Uit wisselingen georganiseerd met het doel de vriendschappelijke betrek kingen tussen Leiden en Oxford te verstevigen. Het ene jaar ontvangt Leiden een groep Oxonians, het an dere jaar zijn de Leidenaren in Ox ford gast. De Leidse groep bestaat uit: 13 atleten(s) 13 wielrenners (sters) 6 cursisten fysiotherapie 6 huisvrouwen 3 jeugdwerkers en een aantal officials en comité leden. Chauffeur negeerde stopteken politie DEN HAAG Een 50-jarige chauffeur uit Noordwijk, met zes veroordelingen inzake overtreding van de maximumsnelheid, zodat hem de rijbevoegdheid al voorwaardelijk was ontzegd, stond terecht, omdat hij 's nachts door een stopteken van de politie in Noordwijkerhout was gereden. De chauffeur verklaarde wel een rood lichtje te hebben gezien, maar dacht, dat dit verband hield met een opengebroken weg. Verder had hij geen uniformen gezien. Toen hij even verderop voor een overweg moest stoppen, haalde de politie hem in. Men had in verband met een con trole een stopteken gegeven, omdat oe laatste tijd nogal eens werd in gebroken. Volgens do wachtmeester had de chauffeur hem moeten zien. De officier van justitie eiste f 100 boete. De rechter maakte daar f 50 van. Naast de sportwedstrijden en le zingen voor de „vakgroepen" staan er interessante excursies op het pro gramma. Het comité in Oxford heeft o.a. een dagtrip aar Londen georga niseerd met naast bezoeken aan be zienswaardigheden een bezoek aan de „Black and White Minstrel Show". Een hoogtepunt van de uit wisseling zal de receptie zijn in het stadhuis in Oxford, in aanwezigheid van de Nederlandse ambassadeur in Engeland. Zondagmorgen 9 juni omstreeks 8.45 zal de groep in Leiden terugke ren. De terugreis wordt evenals de heenreis per nachtboot gemaakt. Namens het gemeentebestuur van Leiden zal burgemeester Van der Willigen zich in de loop van de volgende week bij het gezelschap voegen. Leidse visser stal na insluiping kistje met 14.000 DEN HAAG Een 42-jarige vis ser uit Leiden stond terecht wegens insluiping in een Leidse woning, waar hy een geldkistje met f 14.000 weg haalde. Met behulp van een ijzer draadje had hjj kans gezien de voor deur, die van het nachtslot was, open te krijgen. Van het geld had hij een woonboot gekocht. De visser had zich er eigenlijk al mee verzoend, dat hij opnieuw ter beschikking van de regering zou worden gesteld. Hij gaf toe de groot ste moeite te hebben in het rechte spoor te blijven en als hij er vanaf raakte, leidde dat tot inbraak, dief stal en zedenmisdrijven. De drank speelt een verwoestende rol in zijn leven. De officier van justitie zag het somber in. Hij vond het het beste om verdachte opnieuw ter beschikking van de regering te stellen, na de vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger vroeg de gevangenisstraf zo kort mogelijk te maken. Op 11 juni zal vonnis wor den gewezen. eenzijdig gesteld dat de kopers praktisch rechteloos zijn. De voorzitter antwoordde, dat B en W op de hoogte zijn van deze moei lijkheden. Het college zal de nodige druk op de aannemer uitoefenen. VISSERS AKTIEF WARMOND Op zaterdag 1 juni houdt de hengelsportvereniging „De Leede" voor de 19e maal de grote jaarlijkse viswedstrijd. Het is vooral de bedoeling van deze wedstrijd de uitgaansdag voor de bejaarden fi nancieel mogelijk te maken. Aan het comité dat zich met deze uitgaans dag belast, kon vorig jaar een be drag van f 658 worden uitgekeerd. Er zijn tachtig prijzen beschikbaar gesteld en twee extra prijzen voor de held van de dag en de vanger van de grootste vis. Men kan zich in schrijven bij de heer H. Veltenaar, Norremeerstraat 40. De prijzen wor den uitgereikt in 't Trefpunt. De wedstrijd begint om 10 uur. SASSENHEIM Bij de zlekzoekwed- strijd 1968 hebben de volgende deelne mers een prijs, oorkonde of diploma be haald: diploma Narcissen: G v Schie, Hoofdweg 2026. Abbenes. A Koning. Gla- diolenstraat 58, Sassenhelm. Prijzen wedstrijd Narcissen: 1 L J M Hogeervorst, Westeinde 12. Noordwijker hout. 2 Th Beyk, Narclssenstraat 1, Lisse, W C van Ruiten, Charbonlaan 13, Sassen helm. M G E Schrama. Zwartelaan 22^i,is- se. Buiten mededinging: C Kesselaar, Dorpstraat 34. s-Gravenpolder, D Vledder, Parallelweg 169. Hillegom. Prijzen diplomahouders Narcissen: 1 H Möhlen, Emmastraat 41. Llsse (wisselbe ker). 2 C v d Klauw, Anemonenstraat 14, Lisse. 2 Kühn. Hoekstraat 11. Sassenhelm. 3 p A Romijn, w de Rijkelaan 66, Hille gom. Diploma Hyacinten: 1 W J Wlllemse, Kopstraat 2. Haarlem, G P van Tongeren, Meerlaan 116, Hillegom. J W Vink, Sche- veningsestraat 18. Nooriïwljk, S G Bezu. Leidsevaart 58. Vogelenzang, H J van Diest Jr.. Ultermeer 23. Llsse, G Vink, Pr. Hendrikstraat 27. Lisse. B P van Vliet, Nepthunusstraat 10. Sassenhelm. Oorkonde Hyacinten: L J M Hogervorst. Westelnde 12. Noordwijkerhout. C v d Klauwe Anemonensttaat 14, Lisse, M L Nieuwenhuls, Zwanendreef 11, Llsse. M v Nobelen, Meidoornlaan 25. Sassenhelm. J Warmerdam, Westeinde 12, Noordwijker hout, Th Duivenvoorde, "s-Gdavenramse- weg 7, Nordwijkerhout, P J van Wave- ren. Tasmanstraat 6, Lisse. Prijzen Hyacinten 1968 K F v d Bent. Engclselaan 16. Voorhout, P Kühn. Engel. Kruyfhove 18. Sassenhelfi. P Paardekoper. Wllhelminastraat 11. Voorhout, P A Ro mijn. Wm de Rijkelaan 66. Hillegom. W J Turenhout. Berkenlaan 44. Sassenhelm. W Verwev, Zwartelaan 20. Llsse. J Wal- raven, Kuyperlaan 43. Hillegom. Dinsdag 4 Juni heeft de prijsuitreiking plaats ln ..De Oude Post" om 8 uur des avonds. Mej. e. d. Eerden in de bloemen gezet SASSENHEIM Gisteren heeft mej. o. d. Eerden haar 40-jarig jubi leum bij het onderwijs gevierd. De feestdag werd begonnen met een Eucharistie-viering in de St. Pan- cratius-kerk, waarbij de liederen voor de feestmis werden gezongen door de leerlingen van de St. Anna- school, waaraan de jubilaresse 25 jaur verbonden is. Hierna was er een gezamenlijke koffiemaaltijd in de school, waaraan ook de familie leden van mej. v. d. Eerden deelna men. Daar de voorzitter van het schoolbestuur, pastoor Bakker, af wezig was, werd mej. v. d. Eerden toegesproken door de secretaris, de heer B. G. J. Berntzen. Om 11 uur begon het feest met de schooljeugd. De receptie, die van half 4 tot 5 uur in de met vele bloemstukken gesierde zaal van het KSA-gebouw werd gehouden, werd door velen bezocht. Naast oud-leer lingen waren er o.a. loco-burge meester wethouder P. Westerbeek, vrijwel alle schoolhoofden uit Sas- senheim en schoolhoofden uit Lisse. Walenkamp met werk tan Willem Buijs LEIDEN Schilderijen en wand- objecten van de Leerdamse ontwer- per/lay-out man Willem Buijs vor men vanaf vandaag de nieuwe LA K-tentoonstelling in Galerie Wa lenkamp. De op deze expositie domineren de wandobjecten zijn kistvormige lijsten, waarin nylondraden, meta len veertjes of houten blokjes zyn bevestigd; al het materiaal is wit. Door lichtinval ontstaan regelmati ge schaduwen die samen met het in de objecten gebruikte materiaal een herhaalde ritmische beweging doen ontstaan. Alhoewel het geëxposeerde werk in zijn soort niet nieuw is, spreekt het werk van vindingrijkheid in de materiaalkeuze: ook kunnen in som mige „kastjes" de onderdelen draaien, zodat een ander optisch effect verkregen wordt. Doordat de technische afwerking hier en daar wat te wensen overlaat, missen de wandobjecten soms de bedoelde op tische werking. De expositie is ge opend tot 19 juni. Studentenfilm in trek LEIDEN Het acht minuten du rende filmpje „Ethiologie van het cononair lijden", vervaardigd door enige vierdejaars vrouwelijke Leidse studenten, wordt vermenigvuldigd door Ned. Onderwijsfilm ten behoe ve van vertoning op scholen. Ge steund door dit succes wil het team een nieuwe film maken; dit wordt een persiflage op de Ben Casey- doktersfilms. LEIDEN Een 21-jarige brom fietser uit Lisse kwam gisterochtenr om 8.20 uur in de Anthonie Duyck- laan in botsing met een personen auto. De jongeman is naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht met een gekneusde enkel en een vleeswond aan het rechterbeen. LEIDEN Een 50-jarige brom fietster nit Hazerswoude kwam gis terochtend om 9.15 uur op het fiets pad langs de Haagweg in botsing met een personenauto, die van de Chur- chilllaan kwam. zy liep schaafwon den aan hoofd, armen en benen op. LEIDEN Het zomerconcert van het Leidse Toonkunstorkest in „De Lakenhal" trok een talrijk en zeer toegewijd publiek. Het is opmerke lijk hoe dit ensemble van amateurs zich heeft ontwikkeld tot een ge routineerd orkest dat beschik' over een gevarieerd repertoire en daar voor instaat. Stellig heeft dirigent Henk Briër tot dit resultaat in de laatste jaren bijgedragen, want zijn rustige, toch bezielende en bekwame leiding is steeds merkbaar. Het programma begon met een drietal werken uit de late Barok. Het concerto grosso in uit Handels op. 3 no. 2 is een boeiend stuk mu ziek dat niet overal gaaf klonk maar wel levendig. Jammer dat tegenwoor dig alleen de bovenzaal van de Lakenhal voor concerten wordt opengesteld: de akoestiek is er dof en zeer deprimerend voor de spelers die hun eigen instrument nauwelijks horen. De blokfluitsoliste, Hans Verkade, had het er in Telemanns concert in F voor altblokfluit en fagot moeilijk mee. Peter de Wit blies zijn fagotpartij met veel vaar digheid en gevoel en de blokfluit klonk gaaf en fraai. Telemann hield van onverwachte instrumentencom binaties; dit aspekt is vaak boeien der dan de faktuur van zijn muziek. Daarentegen verraste ons Pieter Hellendaal in zijn concerto in d op. 3 no. 2 door zyn onverwachte chro matiek en gedurfde stemvoeringen in een overigens zeer conservatief stijlgemiddelde. De strijkers klon ken hier soms wat slordig. De ho boïst Han Kapaan had ons in dit eerste gedeelte opnieuw van zijn op merkelijk spel doen genieten. Na de pauze kregen de strykers hun kans in de Kuhnau-variaties van Henk Andriessen, een lang niet gemakkelijke opgave waar ze zich moedig doorheen sloegen. Het succes van de avond vormde het concerto grosso voor clarinet en strijkers van Hugo Godron. Bas de Jong speelde de klarinetpartij zó virtuoos en inspirerend, dat de meeslepende finale moest worden herhaald. De uitvoering vormde het hoogtepunt van de avond. Dr. J. van der Veen KATWIJK Ook Katwijk kampt met parkeerproblemen. De raad wordt voorgesteld te besluiten tot de aanleg van drie nieuwe parkeer plaatsen. In de eerste plaats gaat het om een parkeerplaats op het achterter rein van het politiebureau aan de Voorstraat voor bezoekers en voor dienstdoend politiepersoneel. Het gedeelte van de weg noodza kelijk voor het bereiken van de par keerplaats kan al worden aangelegd. Kosten aanleg weg f 5.550, aanleg parkeerterrein f 5.840. Op de hoek Freek van Rhoon- straatBadstraat is na sloping van een aantal panden een terrein van 1400 vierkante meter beschikbaar gekomen, dat betrekkelijk eenvoudig geschikt kan worden gemaakt tot een tijdelijk parkeerterrein voor veertig auto's. Kosten ongeveer f 5000. Voorts wil men een parkeerterrein Bouw 37 woningen KATWIJK De gemeenteraad wordt voorgesteld 2300 vierkante meter grond in Cleijn Duin te ver kopen aan de Katwijksche Bouw- vereeniging ten behoeve van de bouw van 37 woningen, waaronder één woning bestemd voor een in valide. De grondprijs bedraagt f 183.750. Scooterberijder uit bocht gevlogen SASSENHEIM Gisteravond om omstreeks kwart voor acht vloog een 36-jarige inwoner van Sassenheim op de Warmonderweg met zijn scooter uit de bocht. Hij kwam tegen de vangrail terecht en werd tegen het wegdek gesmakt. Met gekneusde rib ben, een hersenschudding en waar schijnlijk een ontwrichte schouder is hij naar het Acad. ziekenhuis in Lei den gebracht. Zijn scooter werd ge heel vernield. EHBO-diplonia's SASSENHEIM Voor het EHBO- diploma zijn geslaagd: mevr. M. J. Draayer, mej. M. de Meyer, mej. C. P. Heemskerk, mej. T. H. van Oos- tenbrugge, mej. H. Hoekstra, mevr. A. C. van Kesteren-Berkhout, mevr. T. Erbrink-v. d. Wiel, Lisse, mej. P. C. M. A. van Vliet, mej. W. M. Kroon, mej. B. Buys, Lisse; mej. J. Buys, id.. mej M. C. van Beek, id.; mej H G Witte, mevr. P. M. v. d. Nouland-v. Zuilen, mej. A. P. v. d. Nouland, mej. B. J. M. v. d. Vlugt, mej. M. T. A. Beljon, mej. P. M. M. Tijssen, mej. D. E. G. M. Blom, J. M. Haverkort en J. Mastenbroek. Afgewezen drie. KATWIJK AAN DEN RIJN De klassen 4, 5 en 6 van de W. van Veen- school maakten hun jaarlijkse school reis, ditmaal naar Rotterdam. Een boottocht door de havens, een metro rit en bezoeken aan het Maritiem Museum, de Van Brienenoordbrug en diergaarde Blijdorp stonden op het programma. Er kan op een geslaagde dag worden teruggezien. Autoverhuur A-Z. - Autorijschool BOTENVERHUUR AUTORIJLESSEN in FIAT 850 - FLAT 124 - OPEL K.ADETT - OPEL REKORD 10 lessen voor 85,— Huurprijzen v.a. 6,— per dag 6 ct. per km. HET GROOTSTE AUTO VERHUURBEDRIJF UIT DE OMTREK met keuze uit 21 merken auto's van DAF tot Chevrolet. Den Haag L. v. d. Zwan Katwyk-Hoornes Bremanstraat 108 Katwyk a/d Rijn Treub'traat 100 Tel. 070-607800 Vinkeweg 9 Tel. ul718-3361 Leiden Tel. 01718-6219 NoordwUk-Blnnen Hansestraat 72A b.g.g. 3361 Boerenburgerweg 30 Tel. spoedig Tel. 01719-4186 BESTEL TIJDIG OM TELEURSTELLING TE VOORKOMEN. aanleggen aan de oostzijde van de in aanbouw zijnde Ontmoetingskerk aan de Nieuwe Duinweg voor dertig auto's. Kosten f 14.000. KATWIJK Raadslid Berkhey heeft B. en W. gevraagd, hoe het mo gelijk is, dat berichten in de kranten zyn verschenen, die niet hadden mo gen worden gepubliceerd. Hy doelde hierby op het ook in de NLC afge drukte uittreksel uit het rapport over de kwestie wykgebouw Hervormde Gemeente Katwyk aan Zee. Het college antwoordt, dat het niet weet, hoe de journalisten aan de ge gevens zijn gekomen. Bij navraag is B. en W. wel gebleken, dat ze niet via de normale wegen de pers heb ben bereikt. De mededelingen in de verschillende kranten wekken de in druk, dat zij alle uit eenzelfde ex cerpt van het rapport der commissie zijn geput. IJMUIDEN In de Noord was er voor de weinige Nederlandse trellers weinig anders weggelegd dan koolvls. Van deze vissoort kreeg men redelij ke hoeveelheden aan boord- Tussen de zwarte stromen door konden ge ringe beetjes wjjtlng. gul, schelvis en kabeljauw worden geborgen. De loggers en kotters onder de Ne derlandse kust vingen minder gul dan op de voorgaande dagen Het weer liet zich nog steeds niet van z'n bes te zijde zien en dat beïnvloedde de resultaten op ongunstige wijze- Meer dan dertig manden belandden er uit één trek niet aan dek. Bij de Syht liepen de vangsten van de loggers en kotters sterk uiteen, maar over de hele vloot gerekend werd toch een aanvaardbaar totaal aan tong bereikt. Wat er was Aan de IJ muider markt versche nen 6 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 1639 kisten ris, waar van 125 kisten schelvis. 5 kisten wij ting, 420 kisten gul en kabeljauw. 780 kisten koolris, 65 kisten makreel. 45 kisten haai, 110 kisten schol, 65 kis ten diversen en 1200 kilo tong. Ver der waren er 25 kleine kisten schel vis. 170 kleine kisten wijting, 120 klei ne kisten haring en 620 kleine kisten makreel. Tong De tong was bijzonder schaars en dat leidde tot een hoger prijsgemid- delde. De kleinmiddel, die op de voor gaande dag wegzakte tot f 1.56 was nu onder de f 2.73 niet te koop. De grootmdddel was door elkaar genomen zeker drie kwartjes per kilo duurder. De tong 1 schoot op de eerste af slag vijftien cent boven de vier gul den en ook dait was in dagen niet ge beurd. Ook de vraag naar schol ver toonde een stygende lijn- De vier groot ste soorten zaten op de eerste afslag dicht bij de zestiig gulden. Zelfs de tweetjes lieten zich van een betere zijde zien. De slotkoers van f 26.- was elf gulden hoger dan op de voorgaan de dag. Tarbot De tarbot was met een notering van f 5,80 tot f 4.50 de heilbot de baas. Deze fijnvis schommelde tussen f 4,70 en f 2.50. In de platvissector giing de schar met een redelijke notering van f 32,- strijken. Haring De goede kwaliteit haring haalde een mooie top van veertig gulden. De iets mindere soort deed het met een notering van f 25.60 evenmin slecht. De makreel moest tevreden zijn met een gemiddelde van f 35,-. Bij de schelvis trok de braad de meeste belangstelling. Hiervoor had den de liefhebens op de eerste ronde bijna vijftig gulden over. De andere soorten deden het toen met een gemid delde van f 45,- ook niet slecht. Wijting Er was alleen gestripte wijting. Die was op de eerste afslag met een top van f 45,- behoorlyk in trek. De gul hield eindelijk weer eens de katten- centrale uit de buurt. De kleinste soort bleef op de laatste afslag een gulden boven het minimum. De koolvis kon nog niet veel goed doen. De kleine zwarte zat na een in zet van f 17.- spoedig op het minimum van f 15,-. De grote zwarte koolris begon op f 61,50 niet slecht Het was echter een kortstondige opleving want weldra betaalde de handel niet meer dan f 37,50. Vandaag aan de markt Vandaag meldde zich aan de IJmui- der markt onder meeer de KW 81 Al berta Henderika met 1950 kisten en 200 kleine kisten diversen. Ver van hals De Duitse loggers zoeken de haring ver van huis. Enkele weken geleden verkende de „Hamme" het gebied on der de Amerikaanse oostkust met goed gevolg. Dit schip haalde op de KATWIJK Bezwaren tegen plan Molenblok KATWIJK Tegen het ontwerp- bestemmingsplan Molenblok-zuid zyn vyf bezwaarschriften ingediend. De firma T. Noort en Zonen en de groenteveilingvereniging klagen over een tekort aan parkeerruimte in het plan. Volgens B. en W. laat de stel selmatige opzet van de nieuwe woon wijk niet toe, dat in de onmiddellyke omgeving van de genoemde bedryven particuliere parkeergelegenheden worden gemaakt. Wel kan enige capaciteit voor par keren worder. gevonden in de plaat selijke straatverbredingen, in het bij zonder langs de Valkenburgseweg. Reclamant M. H. van Paridon acht het plan onaanvaardbaar omdat zijn bedrijf geheel moet plaats maken voor woningbouw. Adressant F. J. de Jong wenst, dat het agrarische gebruik van zijn in het plan gelegen perceel wordt ge continueerd Ook de reclamanten Jac. de Jong en C. de Jong hebben bezwaar tegen het feit, dat gronden in het bestem mingsplan zijn bestemd voor woning bouw, waardoor naar hun mening Extra prijzen voor tafelkeuring LISSE De Pluimvee- en konij nensportvereniging Lisse en Omstre ken heeft dinsdag haar laatste ver gadering van dit seizoen gehouden. Het belangrijkste punt was wel de bespreking van de tafelkeuring. Het is de bedoeling deze keuring op 14 september te houden. Het bestuur stelde voor, wat extra prijzen be schikbaar te stellen, aangezien het het jubileumjaar is. Dit voorstel werd natuurlijk met algemene stem men aanvaard. Na het officiële gedeelte van de vergadering volgde een discusie over de erfelijkheidsleer. Deze discussie werd geleid doQr de heer J. J. v. d. Bosch uit Sassenheim. LISSE De visclub Advendo houdt zaterdag 1 juni een grote vis wedstrijd. vruchtbare grond verloren gaat voor de groententeelt. B. en W. stellen de gemeenteraad voor alle bezwaren ongegrond te ver klaren, onder meer omdat een pas sende schadeloosstelling is gewaar borgd. Drukkerij in 't Heen KATWIJK Drukkerij P. H. Klop uit Den Haag wil in 't Heen een drukkerij bouwen, aan de Hee- renweg. De gemeenteraad wordt voor gesteld 2000 vierkante meter grond aan de drukkerij te verkopen tegen f 45 per vierkante meter. ZOETERWOUDE Zondag 9 juni wordt voor de zeventiende keer de jaarlijkse Zoeterwoudse fietstocht gehouden. Deze trok vorig jaar 578 deelnemers. De afstanden zijn 73 en 35 km. Dit jaar worden er nog meer verwacht. Men kan zich laten in schrijven by de heer W. van Leeu wen, Schenkelweg 41, en Jac. v. d. Geest, Watertje 19, tel. 01715-229. Eerste prijs kapper Koevoet ZQETERWOUDE Aan de laatste wedstrijd in de klaver- jascompetitie namen 84 mensen deel. De eerste prijs ging naar kapper Koevoet, een vlucht van 25 minuten met een vliegtuig vanaf Zestienho ven. Kantoorboekhandel in Z'woude ZOETERWOUDE Burgemeester J. A. Detmers opende in de Dorps straat een kantoorboekhandel, met welke afdeling de heer M. Berg zijn sigarenzaak heeft uitgebreid. De op pervlakte van zyn winkel is hier mee vergroot van 16 tot 34 m2. ZOETERWOUDE De vorige week opgerichte supportersvereni ging van S.J.Z. houdt vrijdag een bingo-avond. Georgebank lonende hoeveelheden ha- ring van goede kwaltteit boven wa- ter. Deze gunstige melding was voor zes andere loggers aanleiding de ven- re reis eveneens te maken. Vier anlere schepen zullen begin juli de grote oversteek wagen- In dit gebied waren in het vorige jaar al Westduitse treilers actief, maar heit is voor het eerst in de 400-jarige ge schiedenis van de loggervisserij. dat eenheden van deze vloot uit de Bonds republiek de haring op duizenden mij len van de thuishavens gaan belagen- In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 30 kisten wijting. 30 kisten gul en ka beljauw. 400 kisten schol en 4000 kilo tong. LEIDERDORP Op een op 14 juni te houden ouderavond van de chr. kleuterschool 't Splintertje en de chr. kleuterschool aan het Kwikstaartplein zal afscheid worden genomen van mej. J. S. Th. de Loor, die 29 juni in het huwelijk hoopt t« treden met mr. A. R. Burger. Mej. Vermeulen is met ingang van 1 au gustus benoemd tot hoofdleidster aan de school 't Splintertje, mej. E. A. Guley met ingang van die datum tot hoofdleidster van de school - Kwikstaartplein. Mej. Vermeulen - wordt opvolgster van mej. De Loor, mej. Guley opvolgster van mej. Ver- meulen. De afscheids- en kennisma kingsbijeenkomst wordt gehouden ln de kleuterschool 't Splintertje en be gint om 8 uur. Om half 10 kan het tentoongestelde werk van de kinde ren worden bezichtigd. D. Zoet Noordwijkerhout tot ridder geslagen NOORDWIJKERHOUT - In ho- tel-resaurant Piet Gys sloeg bonds- voorzitter P. J. van Engelen de heer D. Zoet tot bondsridder. De heer Zoet is algemeen wedstrijdleider van het district Bollenstreek van de Kom Ned. Biljartbond. Verzending van zeepost DEN HAAG Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Black Swan 7/6; Brazl-' llë: ms Black Swan 7/6; Canada: ms Bea-' verflr 4/6; Chill: ms Pericles 4/6; Indone-' slë: ms DJatlbaru 4/6: Kenya, Oeganda.' Tanzanlë: ms Kronga 7/6: Ned. Antillen:' ms Neptunus 4/6; Suriname: ms Oranje- Nassau 5/6; Verenigde Staten van Ameri-- ka: ss Rotterdam 6/6; Z-Afrika (Rep.) m.l.ew- Z-W-Afrika: ms Transvaal 4/6. Inlichtingen betreffende de verzending»-- data van postpakketten geven de post- - kantoren. TIEL Daalderop is er ondanks een doeltreffende werving niet in geslaagd voldoende Nederlandse ar- beiders aan te trekken. Er zit niets anders op dan weer gastarbeiders aan te trekken. De orderportefeuille is goed gevuld en belangrijk beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Door onder- bezetting bleef de produktie achter. In het eerste kwartaal 1968 steeg de om- - zet met 20 procent en de produktie met 3 procent. Het personeelbestand was 3 procent lager. De aandeelhouders gingen akkoord met een uitkering van 1 procent uit - de dividendreserves. Over 1968 wordt 10 procent verwacht. RIJSWIJK De geconsolideerde winst van N.V. v/h G. C. T. van Dorp en Co, groothandel in kantoor- en schoolbehoeften. steeg in 1967 tot ruim f 381.000 (v.j. f 186.000 ongeconsoli- deerd aldus het jaarverslag. In dit verslag zijn voor het eerst geconsoli deerde cijfers opgenomen. De uitbrei ding van deelneming oefende nog geen invloed uit op het resultaat van 1967. Het saldo exploitatierekeningen be draagt f 4 8 miljoen. Zoals bekend wordt voorgesteld 10 procent, tegen 74 procent in 1966. De directie verwacht, dat de resulta ten van 1968 enigszins zullen uitkomen' boven die van 1967. De export naar Indonesië bleef op het niveau van 1966 en leverde dus ook in liet geconsolideerde resultaat een belangrijke bijdrage. De levering aan de eigen bedrijven ln de Neder landse Antillen verdubbelde ten op zichte van 1966. De omzetstijging van de dochterondernemingen op de An tillen was zonder meer bevredigend en de nettowinst was weer hoger. Vanmiddag: PARIJS President de Gaulle zal vanmiddag, na afloop van de kabinetsbijeenkomst i radiobood schap tot het Franse volk richten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9