TV Commentaar Willem Duys presenteert „de vijf voor Knokke" PUZZEIHOEK RADIO Hans Tiemeyer: vier rollen in tv-spel en Nederland kent zijn sterren niet Man schiet met buks op moeder VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Fender komt zijn jas halen DONDERDAG 30 MEI 1968 Voethal Als het een beetje wil, hebben we gisteravond in West-Europa met z'n 260-miljoenen zitten kijken naar de fiks voortgejaagde voetbal, waarmee de strijd tussen Manchester United en Benfica werd beslecht. Boeiend, dat wel, maar je moet er niet aan denken dat 260 miljoen paar ogen daarbij op het kijkglas waren gericht en niemand aan iets anders begeerde te denken dan aan die voet bal. Misschien keken er nog een paar miljoen in achtergebleven gezinnen naar een ander programma, dat zou al wat variatie betekenen. Zou ie mand bij ons bijvoorbeeld de literai re filosofieën van Hugo Raes hebben gevolgd of het stukje levenstragiek in het spel van Strindberg. heel tref fend vertolkt door Sjoukje Hooy- maayer en Mar ja Kok? Het moet sneu geweest zijn voor die twee, als het ware op de achterkant van die voetbal geplakt te zitten. Want ja, aan het recht om voetbal te kijken mag je nooit tornen. Bof voor de NTS, strop voor de AVRO. Maar misschien zijn de gemiste pro gramma's nog wel geschikt voor her uitzending. 't Is toch zomer en ze zijn zeker nog gloednieuw voor pak weg 4 a 5 miljoen Nederlandse kij kers. LEEUWARDEN De Leeuwarder rechtbank heeft gisteren met gesloten deuren de zaak tegen de 26-jarige fruitkweker D. de J. behandeld, die op 28 december 1967 te St. Jacobiepa- rochie zijn moeder op korte afstand met een buks in het hoofd had geschoten. De vrouw verblijft nog in een revalidatiecentrum. De dader werd op grond van een psychiatrisch onderzoek ontoerekeningsvatbaar verklaard. De officier van justitie vorderde ontslag van rechtsvervol ging en een jaar psychiatrische ver pleging alsmede ter beschikking stel ling van de regering. Invul-puzzel Horizontaal: 1. klinker, 2. vriend (Fr), 3. deel van een huis, 4. duurzaam, 5. bedreven, 6. gebaar, 7. lengtemaat, 8. hoogste punt, 9. mede klinker. Bij juiste oplossing leest men verticaal 1 de naam van een plaats in Z.H. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. mankement, 2. adie-nader, 3. reep-trade, 4. Tl-ter-i.m.-ee, 5. ea-present, 6. laar-enter, 7. ara-ik-Olga, 8. ar-ree-Ee-ea, 9. restant-NG. Verticaal: 1. martelaar, 2. ade laar-re, 3. niet-pa-Ars, 4. keper-riet, 5. entree-kea, 6. Maris-noen. 7. E- dam-et-Let, 8. Nede-negen, 9. tree-traag. Morgenavond in de Vuist (Van onze radio- en t v-redactie) HILVERSUM Lou van Rees heeft zijn ploeg voor het Bel gische liedjesfeest ten bate van de commercie, half juli in Knok ke te houden, bij elkaar. Voor Nederland zijn het vijf vrij of geheel onbekende namen, maar Willem Duys zal de sterren die wij o foei niet eens kennen, morgenavond in zijn „Vuist" pre senteren. Het zijn Sandra Reemer, Sarah Teixeira, Anne Vanderlove (nog niet helemaal zeker), Ben Cra mer en Frankie Franken. Op 18 juli zullen we weten, wat ze er van hebben terechtgebracht. Dan zendt de AVRO de finale uit. Wie het dichtst bij 't vuur zit, warmt zich het best. Daarom weet de AVRO reeds alles te vertellen van het vijftal dat via de uitnodigingen van Lou vai) Rees de stap naar de bekendheid in eigen land hoopt te maken. Want hoe gaat dat: Willem Duys is niet vreemd aan de platenbusiness en Lou van Rees niet aan hem... dan is het maar een wipje om in de Vuist te verschijnen en dat is weer een van AVRO's meestbekeken tv-program- ma's. In de AVRO-publikatie lezen we, dat het niets betekent, dat de vijf die Nederland gaan vertegenwoordigen, geen favorieten van eigen bodem zijn. .,Wie", zo zegt het gids-artikel, „had indertijd ooit gehoord van An neke Grönloh, Willeke Albert!, Shir ley Zwerus en Martine Bijl, voordat ze in Knokke met één formidabele klap in de publiciteit werden ge bracht? Tjonge... was dat zo? Roem en eer zijn toch ongrijpbaar: je weet vaak echt niet, waar ze vandaan ko men. Maar góed, nu de Nederlandse ploeg voor het 10e Knokke-festival, van 12 tot 18 juli te houden door de platen-machtigen aan het Belgische Noordzeestrand, dat in die feestdagen meestal blijkt te trillen van het ge kibbel over de puntentelling door de jury, en tal van andere zaken. Wil lem Duys, die morgen ongetwijfeld vaderlijk en charmant het vijftal ontvangt, kan er zelf van meepraten: ook hij was ooit ploegleider e- fra- nendroger, maar zetelt sindsd ch liever in de jury. Dag Sandra Sandra Reemer, 17 jaar, tenger In disch meisje uit Bandoeng, woont in St. Michelsgestel. Zij is niet zo onbekend, al heeft ze het hard gehad met de faam. Elf jaar was ze, toen ze succes had met haar eerste plaatje „Ik zit op m'n balconnetje" en een kinderster beloofde te worden. Ze probeerde het met Maleise en zelfs Japanse liedjes, maar het sloeg niet meer aan en een droom vervloog. Ze zong nog eens hier en daar op feestjes terwijl ze op school zat, mocht een keer verschijnen in de Al- berti's show... en toen wou ze toch zo graag verdergaan. Voor Sandra is de uitnodiging voor Knokke het resultaat van eindelijk weer 'n nieuwe plaat „Storybook Children" waarmee ze opeens weer bekendheid heroverde. De jeugd zei „Dag Sandra!" en Knokke zal, naar ze hoopt, de rest wel doen. Elf jaar ouder dan Sandra en al moeder van een 8-jarige zoon is de Rotterdamse Sarah Chrétien. die na j haar huwelijk met de Braziliaanse drummer Teixeira naar diens vader land vertrok. Sarah was toen alleen nog maar, een vrolijk meisje, „een echte grapjas van kind af aan", zoals haar moeder zegt. maar nu leidt ze in nachtclubs het orkest waarin haar man speelt en sinds 6 jaar zingt ze daarbij ook. Nooit gehoord van Sarah? Dat wordt morgen beter. Anne Vanderlove is een 24-jarige Haagse, die op haar 7e jaar al naar Bretagne verhuisde met haar groot ouders. Daar kreeg ze haar middelba re schoolopleiding en bekwaamde ze zich extra in literatuur en tnime- kunst. AI gauw bleek dat ze talent had voor het chanson. Al moest ze als hulp-onderwijzeres na de dood van haar grootouders in haar eigen on derhoud voorzien, toch legde ze zich toe op het schrijven en toonzetten van eigen liedjes. Ze hield zich staande op het doornig pad van „de carrière" en heeft nu diverse engage menten in Parijse clubs en al enige platen op haar naam. Ze voelt zich wel Fran?aise, maar ze kan ook Ne derlands zingen, zegt ze. Er is nog een kans, dat Knokke haar voorbijgaat, want impressario Van Rees moet eerst onderzoeken of zij nog wel de Nederlandse nationali teit bezit: dat is een van de voor waarden voor het festival. Dan de twee zangers, Ben Cramer (21) is een ras-echte Amsterdammer, die even graag praat als zingt en optreedt met een eigen ensemble. The Sparklings genaamd. Hij maakte furore met de plaat Zai Zai Zai (zoals U mogelijk weet) dat hem op de 7e plaats van de top-40 schoof en sinds een week of acht is hij daarom „be roeps" geworden. Hij rookt niet en drinkt geen alcohol, maar zet zich helemaal in om ook alweer die vurig begeerde „carrière" te maken. Wie weet. Tienerzanger Frankie Franken ten slotte is een Nederlandse jongeman, die in 1960 als gitarist en zanger in eigen land begon, maar, hoewel hij veel talent toonde, toch geen kans kreeg en na drie maanden gelegenheid zag te ont komen naar West-Duitsland. Daar ging het hem best, hij kwam zelfs terecht in shows van Caterina Valente, Chris Howland en Peter Krauss. Jarenlang heeft hij rondge zworven in Duitsland, Scandinavië, Frankrijk, Israël en Italië en inmid dels trouwde hij het meisje Sue, dat nu moeder van twee kinderen is en tevens Frankie's zaken regelt. Het gezin is nu teruggekeerd naar Rotterdam en Frankie wil zich „een tienerpubliek" opbouwen. Daarom wil Sue niet hebben dat hij vertelt hoe oud hij is: „Niemand hoeft te weten dat hij iets ouder is dan hij er uit ziet". Frankie is in Soerakarta geboren en in Rotterdam opgegroeid. Hoewel Duitsland en Israël goed voor hem waren met het uitbrengen van pla ten, wil hij nu toch in Nederland blijven met het oog op het school gaan van zijn nu nog 4- en 5-jarige kinderen. Ongetwijfeld zult U morgenavond meer horen van het vijftal, dat een Nederlandse ploeg gaat vormen. Daarvoor zorgen Willem en zijn trouwe Vuist. VARA, NCRV en KRO „Van Harte" voor Griekenland (Van onze radio- en tv-rédactie) HILVERSUM Na ruim een jaar komt de radio-inzamelactie „Van Harte" nog een keer terug en dat op j een ongebruikelijk uur: zaterdagoch tend tussen 10.30 en 12 uur. Via 18 posten In het land kan men in die tijd geld brengen of telefonisch toe zeggen voor hulp aan familieleden van Grieken die In de gevangenis zitten tengevolge van de staatsgreep. Zoals gebruikelijk verzorgde Kees Buurman, nu in dienst van de NRU, de organisatie. Henk van Stipriaan begint in het VARA-programma op Hilversum I de presentatie van de uitzending, om 11.30 uur neemt de KRO die over op Hilversum III in Djinn en de NCRV zal in haar pro gramma op Hilversum II telkens naar de actie verwijzen, zodat het hier goede samenwerking van drie omroepen geldt. Henk van Stipriaan is samen met mr. Berno Stokvis enige dagen in Griekenland geweest. In een huis buiten Athene hebben zij in een don ker gemaakte kamer kunnen praten met anoniem blijvende verzetsstrij ders. De Grieken zijn zeer angstig en durven haast niets te zeggen. Dezelf de angst leeft zelfs bij twee verzets strijders die in Nederland waren. Toch zullen de zeer in 't geheim gehouden gesprekken worden uitge zonden. Er wondt gemikt op een ton gelds in anderhalf uur bijeen te brengen. Dit kan echter niet legaal worden overgemaakt en daarom wordt het ter hand gesteld aan het comité „Vrij Griekenland" in ons land opgericht en aan het Pan Hel leense Bevrijdingsfront. Wij herinneren er aan. dat de laatste uitzending van „Van Harte" verzorgd werd ten bate van het werk van Simon Wiesenthal. Ook toen werd gemikt op ƒ100.000. maar er kwam in 5 kwartier ƒ340.000 binnen. Deze foto toont Hans Tiemeyer in een van de vier rollen, die hij vanavond speelt in het tv-spel „Fender komt zijn jas halen", door de VARA op Ned. 1 uit te zenden. Dit is zijn creatie van de Joodse kleermaker, bij wie F+nder zijn vurig-begeerdc warme winterjas op afbetaling had besteld, toen hij nog een arme oude magazijnbediende was. Fender keert na zijn dood op aarde terug om zijn ontgoocheling kwijt te rakenhet spel Iaat zien of hem dat werkelijk lukt. Ned. 1 VARA finale groepen „De jonge onderzoekers", tv-spel „Fender komt zijn jas halen". Achter het Nieuws met speciale aflevering: „Economische macht en machteloosheid", samenvatting voetbalwedstrijd Nederland Schotland. Ned. 2 TROS (NTS) Mensen in de sport. gesprek met de zangeres Marie-Cócile Moerdijk. ballet Tijl Uilenspiegel (Oostduitse tv). Reis naar de bodem van de zee, feuilleton, (kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk- laat over predikanten en priesters in West- Friesland. Hilversum I NRU en AVRO 7.40 uur (IKOR) Radiocatechese. 8.05 uur directe reportage uit Amsterdam: voetbal wedstrijd NederlandSchotland. 10.05 uur amusementsprogramma uit Groningen 10.55 uur moderne serieuze muziek. 7.06 uur 8.20 uur 9.10 uur 10.25 uur 7.25 uur 8.20 uur 8.50 uur 9.10 uur 10.00 uur H!/v er su m II NCRV I 8.10 uur amusementsprogramma „Vooruit maar!", waarin slot van radiotest. 9.55 uur orgelconcert uit Meppel door Helmut Winter. 10.40 uur avondoverdenking. 11.00 uur Studio 2300, magazine. 103 Eleonoor stond zonder een woord, met wijde angstogen, haar handen in ontzetting voor haar mond. Had de dame in haar niet zozeer gevreesd v.oor een scène, zij zou geschreeuwd hebben. Eén seconde dacht zij erover in zwijm te vallen, maar Freek was nu te zeer door het dolle heen om medelijden met haar te hebben. De deur was vlakbij, met één stap kon zij die bereiken. De kamer uit. snel; het was een vlucht, maar dat besefte zij pas toen zij zicb in haar boudoir had opgesloten en met een hartklopping neerviel op de blauw satijnen bank voor haar kaptafel, ^ij luisterde. Alles was stil beneden. Waarom was zij ineens zoals een misda digster gevlucht? Was het dan waar, wat Freek in zijn woede gegild had, was zij bang voorArnold? Voelde zij schuld tegenover hem? Zij rilde. Het kleine lampje boven de spiegel liet lange banen zwart over vloer en meubels liggen. Met een ruk trok zij de grote lamp aan. Kwam Meine nu maar thuis, Meine was tenminste nuchter en.... dan zou Freek niet meerZij zag zijn donkere ogen voor zich, zijn van woede vertrokken gezicht, tegen haar, zijn moeder, terwille van Queenv. een vreemde, die zij nog nooit zoals nu had gehaat. IX Het was moeilijk voor Freek na het gebeurde zijn houding te bepalen. Nu zijn drift bekoeld was, bleef er een nare, koude teleurstelling over, die hem met haar verkilling ge heel doortrok. Het ene ogenblik haatte hij zijn moeder, het andere had hij medelijden met haar. Hij begroef zich in^zijn werk. Niet dat hij van het vak hield, maar zijn plichtsbe trachting, zijn werklust deed hem de taaie studie betrekke- lijk gemakkelijk volgen. En als hij werkte dacht hij niet. Met de Commissie van Ontvangst was het ook al afgelopen, na een kleine onenigheid met de voorzitter had hij bedankt. Toen de dominee hem na de eerstvolgende les er over berispte, zei hij, dat dominee dan maar eens met die voorzit ter moest spreken en zeggen, dat er misschien beter tegen anderen ruzie gemaakt kon worden dan tegen hem. De dominee zei daarop, dat het hem niet paste te oordelen En Freek zei. dat dit een ander ook niet paste. De dominee werd bang voor zijn prestige tegenover de andere cate chisanten. die bij het twistgesprek tegenwoordig waren, en verzocht Freek op koude toon heen te gaan en dan pas weer terug te komen als hij voor zijn brutaal en ongepast gedrag excuus wilde aanbieden. Freek, toch al gevoelig en op dat ogenblik over zijn zenuwen heen, had zonder verder een woord te zeggen de kamer verlaten. Nooit, nooit kwam hij hier meer terug. Opgewonden liep hij naar huis, plofte, na nauwelijks een groet, neer in een stoel bij de haard, greep een boek om zich een houding te geven en zat daar met de hand ondar het hoofd alsof hij las. Er was niet veel mensenkennis nodig om te zien, dat er iets onaangenaams was gebeurd. Beleefdheid is toch maar alles, zei Wegen spottend, meneer komt zeer opgewekt van het oord des gebeds. Anders reageerde Freek niet veel op de spot van zijn stiefvader, negeerde schouderophalend zijn aanmerkingen, maar deze keer trof de pijl doel. Nu duldde hij geen spot, kon in zijn wankelmoedige stemming geen spot verdragen. Het boek vloog door de kamer, zijn vuist sloeg hard op tafel. Laat me toch met rust. ik houd u toch ook niet altijd voor de gek' Eleonoor Jammerde even. Wegen keek met spottende ver bazing naar zijn stiefzoon op, die bleek tot in zijn lippen voor zijn stoel stond overeind gerezen. Krijg je weer eens een zenuwcrisis? Zeg het dan vooruit, voor er weer een dokter aan te pas moet komen. Jammer voor je, hè, dat Van der Held deze zomer is gaan hemelen. Freek schrok toch. Ik krijg geen zenuwcrisis, zei hij kalmer, maar... Maar, Wegens stem werd eensklaps snijdend nu hij zat dat de bui was geluwd, je gedraagt je zoals ik niet nog eens wens mee te maken; als je een paar jaar jonger was. kreeg, je een pak slaag dat je niet wist waar je bleef. Eleonoor trok Freek aan zijn jas. Toe jongenlief, ga nu rustig zitten, wees toch niet zo kinderachtig gauw op je tenen getrapt. (Wordt vervolgd) (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het 50 minuten durende tv-spel van Wolf Mancowicz „Fender komt zijn jas halen" ver toont vanavond twee opmerkelijke aspecten. Het ene hoort erbij: het is weer zo'n verbeelding van iemand die na zijn dood terugkeert op aarde om nog iets af te maken, het tweede kan alleen ide televisie waarmaken: Hans Tiemeyer speelt in zijn eentje de vier voornaamste rollen. Het stuk, dat wij krijgen te zien in een bewerking door Willy van He- mert die ook de regie heeft, is oorspronkelijk voor theatertoneel geschreven en dan is het onmogelijk, de rollen door één persoon te laten vertolken. Maar de televisie weet er met ca meratrucs wel raad op: een figurant is al voldoende om iemand als het ware zichzelf te laten ontmoeten en bovendien kan men de scènes in fragmenten opnemen zodat één man TELEVISIE WWOMI Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojour naal. 18.20 Uitzending van de PvdA. 18.30 Amateurs musice ren. 19.00 Gesproken brief. 19.05 Jazz Spectrum. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk ver af en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel. NRU: 20.05 Reportage Interland-voLibalwedstrlJd Ne derland Schotland. AVRO: 22.05 Lichte muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 I. Luit-recital: II. Koor zang; III. Cello en harp. 23.55-24 00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. 18.57 Radio rijtest 1968. 19.00 Nieuws uit de protestants christelijke orga nisaties. 19.15 Leger des Heils- kwartier (gr.). 19.30 Radiorij test 1968. 19.35 Stereo: klassie ke grammofoonmuzlek. 20.00 Internationale oriëntatie op kerkelijk, oekumenisch en zen dingsterrein. 20.10 Vooruit maar!!!. klankbeeld. 21.55 Kerkorgelconcert (opn 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.50 Stereo: Lichte grammofoon muzlek. 23.00 Studio 2300: Licht muziekprogramma. 13.55- 24.00 Nieuws. Nederland I. NTS: 18.50 Pipo de clown. STER: 18.56 Recla me. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. VARA: 19 06 De Jonge Onderzoekers. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. VARA: 20.20 Fender komt zijn jas halen, TV-spel. 21.10 Economische macht en economische machteloosheid, speciale aflevering van Achter het Nieuws. NTS: 22.25 Sa menvatting voetbalwedstrijd Nederland—Schotland te Amsterdam. STER: 22.35 Re clame. NTS: 22.40-22.45 Jour naal. Nederland II. NTS: 18 50 Pi- po de clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. 19 03 Van gewest tot gewest. 19.25 Mensen ln de sport. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Recla me. TROS: 20.20 Interview met Marle Cécile Moerdijk. 20.50 in Kleur: Ttjl Uilenspiegels vro lijke streken, balletprogram ma. 21.10 in kleur: Voyage to the bottom of the sea: De le vende bom. TV-film. CVK/I- KOR/RKK: 22.00 Over priesters en predikanten in West-Friesland. NTS: 22.30-22.35 Journaal. België. Neder!, progr. Ka nalen: 2 en 10. 18.55 Zandman netje. 19.00 Voor de jeugd: klanken. 19 55 Hier spreekt men Nederlands. 20.00 Jour naal. 20.23 De duivel ln de fles. film. 21.35 Debat. 22.25 Fragmenten uit de nieuwste films. 23.00 Nieuws. KIIHO MOKÓEIN nilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. VPRO. 7.54 Deze dag. AVRO: 8 00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoon muziek. (8.30-8.33 De groente man). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Operamuziek (gr.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (lil.00-U.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. NRU: 12.00 Bilk op de wereld. Informatief programma over ontwikke lingshulp. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.20 Voor de landbouw. NRU: 12.30 Stereo: Licht instrumentaal kwartet. 12.49 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Ste reo: Klassieke kamermuziek 14.00 Wikken en wegen: Consumentenrubriek. 14.10 Ste reo: Lichte grammofoonmu ziek NRU: 14.30 Le vensbeschouwing: Welvaarts- sprelding, lezing. 15.00 Licht muziekprogramma. 15.20 Onge lukken ln huls. lezing. 15.30 Internationale competitie van amateurkoren. VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Voor thuiszitten- den. 16.4S Stereo: A Radio Kamerorkest en solist: B. Cla- vecimbelrecital. 17.40 Informa tie: achtergronden en com mentaar. 17.56 SOS-berlch- ten. Hilversum n. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7j15 Klassieke grammo foonmuzlek. (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8 32 Voor de hulsvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Klassieke grammofoonmuziek. 1100 Nieuws. 11.02 Voor de /.leken. 11.55 S.O.S.-berichten. 12.00 Gevarieerd programma. (12 22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten.) 14 05 Schoolra dio. 14 30 Stereo: Licht mu ziekprogramma. TROS: 15 00 Moderne muziek (gr.). 15.30 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.07 Cabaretliedjes (gr.). 16.30 Pop-show. 17.15 Stereo: Licht Instrumentaal trio met zangso liste. 17.30 Sportkompas. 17.50 Actualiteiten. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert. Hilversum III. 240 m. en FM-kunalcn. VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Klink-klaar. 10.00 Nieuws. 10.03 Kllnk-klaar (ver volg) 11.00 Nieuws. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Agent 000. 13.00 Nieuws. 13 30 Hans Kem- na. 13.30 Gevarieerd platenpro- gramma. TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Actualiteiten. 14.08 Nieu we grammofoonplaten. AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Licht mu ziekprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Operette varia. 17.00 Nieuws 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Platenprogramma voor de tieners. Nederland I. NTS/NOT: 10.45-12.00 SchOOl-tV. Belgi. Nederlands progr. Kan. 2 en 10. 14.05-15.10 School I om de beurten aan beide zijden de dialoog kan spreken. Zo is dit glansnummer voor Hans Tiemeyer ontstaan. Het spel grijpt terug naar de tijd toen de steden nog dichtbevolkt waren met Joodse am bachtslieden. Fender is een oude ma gazijnbediende in Londen en het is zijn droom eenmaal een echte dikke mooie overjas te bezitten, zoals hij die dagelijks voor ogen heeft. Eindelijk heeft hij het zover: hij kan bij een ook Joodse kleermaker de jas op afbetaling bestellen. Maar als de eerste termijn is betaald wordt hij ontslagen. Hij sterft van verdriet en ellenide. Na zijn dood echter krijgt hij de kans terug te gaan naar de kleerma ker „om zijn jas te halen". Als hij toch terug is heeft hij ook nog een appeltje te schillen met zijn eveneens Joodse directeur die hij haatte.... en zo schuift Tiemeyer van de ene rol in I de andere, daarbij ongetwijfeld zijn veelzijdig talent goed tonend. Vanavond bij de VARA op Ned. 1, 8.20 uur. Lappie Loep en het verdwenen standbeeld 22. De burgemeester zette grote ogen op en toen hij zijn gemeenteraad binnen zag komen. „Heren!" begon hij ver manend, „is dat nu kleding om op het stadhuis te verschij nen? Maar enfin, we hebben een belangrijke kwestie te behandelen. Williams, laat de heren met het beeld binnen treden." Williams rende de kamer uit en even later verschenen Lappie. Jonas en Klop. „Goedenmorgen burge meester.... heren." zeiden ze beleefd. Lappie keek eens naar de burgemeester, toen naar de slager, de smid, de melkman en de notaris. „Wat een vreemd stelletje mannen is dat?" dacht hij verwonderd, Is dat nu een gemeente raad?" Toen begon de burgemeester te spreken. „Heren, ik hoor, dat bij. het beeld gevonden hebt. Zou i!k zo vrij mogen zijn het te bekijken?" Jonas knikte en haalde het vanachter zijn rug vandaan, waar hij het beleefdheidshal ve, verborgen had. De gezichten der heren gemeenteraad en dat van de burgemeester betrokken zichtbaar....

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 15