Eerste schip met haring komt morgen aan de wal WEEKAGENDA Invloed wasmiddelen op de huid bestudeerd Schatkist had 't zwaa te verduren Zelfstandige ondernemer speelt belangrijke rol Prijsvraag eerste haring Knietje geschaafd. Mama kom gauw. Jij hebt jodium. Zonder au. 585ste STAATSLOTERIJ Prof. Minderaa overleden Mulo-examens Winstdeling (3 pet) voor personeel Raymakers Ds. Smits gaat zilveren ambtsjubileum vieren KOOPJE G.S. akkoord mei doortrekking Langevelderweg Daggeld nu 434 procent Nat. Nederlanden: geen emissie Onv. dividend Braat-Delft Vier procent dividend bij de W.S.M. Lening sterk overtekend NIEUWE LEtOSE COURANT 4 WOENSDAG 29 MEI Het onderwerp van onze Vlaggetjesdagprijsvraag is als vanouds: hoeveel brengt het eerste kantje nieuwe haring op aan de Katwijkse afslag? Wie op deze vraag het beste antwoord geeft, wie het bedrag het dichtst benadert, krijgt van onze krant een prijs van f 50. Verder zijn er een prüs van f 25 en vijf prijzen van f 5. De spelregels? Op een brief kaart, geadresseerd aan de re dactie van de Nieuwe Leidse Courant. Postbus 76, dient men zo nauwkeurig mogelijk aan te geven voor hoeveel geld het eerste kantje haring op de Kat wijkse afslag wordt verkocht. Bijvoorbeeld f 260. De inzendingen moeten uiter lijk donderdag 30 mei a.s. in ons bezit zijn. De uitslag, waar over niet kan worden gecor respondeerd, wordt zo spoedig mogelijk in de krant bekend gemaakt. betadine jodium KW 171 beste vanger: 40 kantjes KATWIJK Er is in elk geval één treiler met haring onderweg naa rhuis: de SCH 33 Maria. De schipper van dit vaartuig heeft meegedeeld met honderd kantjes op weg naar Scheveningen te zijn, waar hij donderdagmiddag hoopt af te meren. Vrijdag komt dan de eerste nieuwe haring aaan de markt. Dat meer vaartuigen op weg naai de thuishaven zijn, ligt voor de hand. De schippers hebben zich echter niet laten horen. Schipper C. Remmelzwaal van de KW 141 Willy heeft zich ertoe beperkt te verklaren: Ik ben niet van plan steeds precies te zeggen, hoeveel ik vang en wanneer ik op huis aan kom. Tenslotte bevinden we ons in een concurrentiepositie. Een goed veldheer geeft zijn plannen niet prijs. Oj. Den vraag Of de Scheveninger inderdaad als eerste zal binnenkomen, is daarom een open vraag. Het is niet ondenk baar, dat een stilzwijgende Katwijk- se schipper hem voor is. Dat is al eerder voorgekomen. Uit wat over de vangsten bekend is geworden, bljjkt, dat ze over het algemeen redelijk zijn. Er was geen enkel schip, dat de netten leeg boven water haalde. De beste vanger was de KW 171 Jan Maria, die veertig kantjes aan dek wist te krijgen. Er waren ook Katwijkse sche pen, die resultaten van vijftien, twintig en dertig kantjes boekten. WOENSDAG, 29 MEI 1968 Vierde klasse PRIJZEN VAN: i eindigende op: eindigende op: eindigende op: i eindigende op: i eindigende op: eindigende op: 5 70 55' 41 066 476 20 zijn gevallen op nummers 50 zijn gevallen op nummers 100 zijn gevallen op nummers 200 zijn gevallen op nummers 400 zijn gevallen op nummers 1000 zijn gevallen op nummers 2000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 4885 een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 031885" een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 001937 een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 068872 een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 079961 een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 076387 de prijs van 10.000 is gevallen op het nummer; 009944 de prijs van 20.000 is gevallen op het nummer: 028649 de prijs van 25.000 is gevallen op het nummer: 050634 de prijs van 50.000 is gevallen op het nummer: 034076 de prijs van 100 000 is gevallen op het nummer: 092955* Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Let wel: op dit nummer zijn meer prijzen gevallen. Woenidar 29 mei uur sociale raadsvrouw. De Lakenhal, 8 uur; Toonkunstorkest Lelden, werken van Hellendaal, Telemann, Handel, Andrleasen en Godron. Donderdag 30 mei De Goede Herder, Oude Vest 13, 8 u. gesprekskrlng De Schakel, ds. J. M. D. v. d. Berg te IJmuIden over „De confessionele hand aan de ploeg". VrUdag 31 met Auberge Frangalse. Kloksteeg 19. 9 uur: café-chantant met Peter de Jong, Do nald ten Hooven, Leny Bouman en Jan- Pleter Boudens. DIENST APOTHEKEN Geopen voor spoedeisende gevallen Doezo-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 Apotheek R. van Beest Smallenburg le Leiderdorp en Oegstgeesue Apotheek zijn de gehele week geopend. JEUGDDORP VOORSCHOTERWEG Open tot en met tl juni S tot en met 13 Jaar woensdagmiddag 2 tot 4.30 u., zat. 10 tot 4.30 uur (brood meenemen). 13 tot 15 Jaar maandag, dinsdag, woensdag en don derdag 19 tot 21 uur, toegang halve dag of avond 50 ct., hele dag f 1.—. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefdes bekentenissen van een telefoniste (18 J.); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Hi roshima. mon amour LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Zo gezegd, so gedaan (alle leeftijden). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): De blonde van Peking (18 Jaar). REX (2.30. 7 en 8.15 uur): De karatekll- lers (14 Jaar): vrijdag- en zaterdagavond 11.20 uur: Een miljoen jaar geleden (18 Jaar). STUDIO (1.30. 7 en 9.15 uur): Games (18 Jaar). TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur): Lee Mar vin ..Point Blank" (18 laar) Films van donderdag af CAMERA (2.30. 7 en 9.15 uur): Liefdes dossier van een telefoniste (18 Jaar); vrij dag- en zaterdagavond 11.30 uur: De nacht van de leguaan (18 Jaar). LIDO (2.30. 7 en 9.15 uur): Zo gezegd, zo gedaan (alle leeftijden). LUXOR 2.30. 7 en 9.15 uur)? Zeebonken (alle leeftijden). REX (2.30. 7 en 9.15 uur): Pokerspel met pstolen (14 Jaar); vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: Les liaisons dangereuses (18 Jaar). STUDIO 2 30. 7 en 9.15 uur): How I won the war (14 Jaar). TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur): De apen- planeet (14 Jaar). Mobtel A.N.W.B.-kantoor Elke donoerdas van 10—10 uur bt) mo len De Valk Musea en Hortus Museum Volkenkunde Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdag zondag van I tot 0 uur. Museure Oudheden Rapenburg: op werkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdag zondag van I tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van l tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg) op werkdagen van tot 13 en van I tot 0 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten Badinrt cb tinge d De gemeentelijkc oaoinricntinnen HJr op de volgende ujden geopend- Undesuaat I D maandag e*loten, «Uns dag 0-11 15 u en 13 JO-17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag UJO—18.18 u^ vrijdag S11.85 u. en 13.30-Ib 48 u. zaterdas *- 11.15 u en 13.30—10 30 u Van dei Werfstraat 39 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—1146 en 13.3017. IS u., donderdag 8.30—11.15 er 13.30—18.15 u.. vrijdag 8 30—11.15 u en 13.30—18 45 u- zaterdag 7JO11.18 en I8J0- 1640 u. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziexennuis vuui putienten in klasse la, Ib en 2e: dagelijks lO.aO- ujo 1440—16 en I»—2C uur. Vooi patiënten ln klasse I: naandag. woensdag, donderdag en vrijdag 1813- 19. dinsdag 19—14 .zaterdag 15—10, condas algemeen christelijke en naUnnale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vr'jdag 18.45-19 30 uur. zaterdag 15.30—16 80 uur zondag 1540—17 uur. Klassepauenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.301140. 14—16.30 en 19—20 uur Op de afdelingen verloskunde er. Kin dergeneeskunde kunnen kinderen oene den de 16 resp 12 laar olet worder toe gelaten In nei oeiang van de paUênten Kunnen nlei meer dan twee bezoekers tegelijk dij een patient worden toegelaten. Diaconessenhuis Lelden derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klar dagelijks van 2 tot 3 en van T tot 8; eerste klas dagelijks van II tot 12, 2 tot 3 en 1 tot 8 Cllsabethzlekenhuls Lelden, derde Klas dagelijks van 2 tot 3 en avonds van kwart voor 7 tot hall 3, kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds var kwart voor i tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van nalf 12 tot balt 8. Annakllniek Leiden dagelijks van nan twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatienten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd var zeven tot acht ALPHEN-RU noord: alle klassen dage lijks van half 5 tol half a op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van I tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader* van 6 tot nalf KATWUK - Zeehospitium, longklimek dagelijks van nalf 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- «fdellng dagelijks van half J tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 6 en zaterdag en zondag van ball 3 tot nalf 5: Revalidatie centrum kinderen- womsdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijl Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 8 tot half t. NOORD WIJK - Sole Mlo klasse-pa tlènten dagelijks van I tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot 8: caalpatlCnten zon dags van l tot 3. dinsdags van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 6 en zaterdags van 1 tot half 3 Tentoonstellingen Rapenburg 13 (Academie) schilderijen van vincent Hamel. 9 mei tot 9 Juni. Oe Lakenhal, tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat. II april tot 16 juni. dag. 10 tot 17 u., zond 13 tot 17 u.. Goede Vrijdag. Pasen. Konin ginnedag. Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondag*. VOORSCHOTEN Allemansgeest, schil derijen en perkamenten panelen van Dleuwke Kollewtjn (van 11 mei tot en mei 10 Juni). WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- taan 7, tentoonstelling schllderljea aqua rellen en tekeningen van Gare) Colnot en keramiek van Guy van Hardenbroek maand. Le.m. zat. 10 tot 17 u., dinsd.av. 8 tot 10 u., zond en tweede pinksterdag gesloten, t-e.m. 6 Juni. Het grootste deel van de vloot be vond zich op 55/56 graden noorder breedte. De Willy KW 1411 heeft gevist in gezelschap van de SCH 110 Ali en de KW 170 Elly Aline. Om de twee uur werden de netten aan boord getrokken. De zee was erg rustig en er was een druk radio verkeer, meestal over koetjes en kalfjes, omdat de schippers liever niet het achterste van hun tong lieten zien. Promotie dr. G. Smeenk LEIDEN „De invloed van de- tergentia op de huid" is de titel van het proefschrift, waarop de heer G. Smeenk, wetenschappelijk hoofd medewerker bij de afdeling derma tologie van het Academisch Zieken huis, gisteren is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. Promotor was prof. dr. M. K. Polano. In zijn dissertatie schrijft de heer Smeenk, die te Vorden werd gebo ren, en nu in Oegstgeest woont, dat detergentia, voorkomende in was- en reinigingsmiddelen, veelal worden beschouwd als produkten, die schadelijk zijn voor de huid. De laatste jaren is de nadelige invloed op de huid echter in twijfel getrok ken. In een onderzoek werd door proe ven met vrijwilligers aangetoond, dat sommige detergentia onder om standigheden, die met het nor male gebruik zijn te vergelijken, geringe huidafwijkingen kunnen veroorzaken. Andere produkten (onder meer niet-ionogene verbin dingen werden daarentegen zeer goed verdragen. Verder werd in dit onderzoek na gegaan, of er een correlatie bestaat tussen de invloed van detergentia op bepaalde biochemische eigen- KOOP VERTROUWD KOOP 7^ CHOCOLADEHACEL-REPEN LEIDEN Morgenmiddag om 1 uur wordt op Rhijnhof het stof felijk overschot ter aarde besteld van prof. dr. P Minderaa, die .il maandag op 74-jarige leeftijd is overleden. Prof Minderaa was oud- hoogleraar in de Ned. taal- en let terkunde aan de Leidse universi teit, lid van de Kon. Vlaamse aca demie voor taal- en letterkunde en commandeur in de Kroonorde van België. Geboren in Amsterdam, was prof. Minderaa voordat hij in 1949 hoog leraar werd, 32 jaar lang leraar in de klassieke talen aan het Zeister - lyceum. Hij promoveerde in 1942 op een proefschrift over Karei van de Woestijne. In zjjn studententijd aan de Vrije Universiteit was hij een schilder achtige vrijbuitersfiguur. Niet zon der binnenpret vertelde hij, dat Abraham Kuyper aan hem als stu dent een waarschuwend artikel in de Standaard heeft gewijd. Prof. Minderaa had een zeer vruchtbare pen. Voor tal van tijd schriften schreef hij gedichten en artikelen. Prof. dr. J. G. Bomhof schreef bij zijn afscheid als hoog leraar. dat men niet gemakkelijk kan overschatten, wat hij heeft gedaan voor het wederzijds begrip tussen Noord- en Zuid Nederland, die immers allereerst door hun ge zamenlijke taal en literatuur zijn verbonden. Prof. Bomhof noemde prof. Min deraa moeilijk te plaatsen. Hij hoor de bij geen enkele school en hij heeft ook geen school gevormd. Hij was een gids en bruggenbouwer. LEIDEN Voor 't Mulo-examen slaagden: A-kandidaten: Y de Klerk, Leiden, J G Los, Leiden, M Hassel- bach, Leiden, J P van Rijn, Leiden. J van Loon, Leiden, P J Smit, Lei den, D C T M van der Kroef, Lei derdorp, E H J Achterkamp, Voor schoten, J M Hilbrandie, Voorscho ten, A J Taal, Voorschoten, N van Egmond, Rijnsburg, E H Eldering, Rijnsburg, M H de Graaff, Rijns burg, N Lagas, Oegstg. P H Brug man, Leiderd., P H Brugman, Lei derdorp, P H Fles, Leiderdorp, J J van der Zwan, Alkemade, A van der Sloot, Voorschoten, A J Stemerding, Voorschoten, S Mulder, Voorscho ten, G J Rijnsburger, Voorschoten, A Koeten, Voorschoten, E H van Leeuwen, Voorschoten, E M Lemai- re, Voorschoten, W F C Vermeer, Voorschoten. B-kandidaten: C Ambagtsheer, Woerden, L E Lolkes de Beer, Leiden, A van der Waals, Leiden, J Wijsman, Leiden, M Spaargaren, Lisse, A F Schaap, Voorschoten, S van der Mey, Rijnsburg, D van der Plas, Katwijk, D C Boonekamp, Katwijk aan Zee. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 28 mei Geslaagd: doet. ex Ned. recht: de heren H Groeneveld (Kat wijk aan Zee), L E Holtz (Maarsscn). doet. ex. farmacie: de heren C J de BlaelJ (Leiden), A J Klaassen (Den Haag), mej. A L DalhuIJsen (Lelden); doet. ex. geolo gie: de heer A G Ho Len Fat (Lelden), doet. ex. II geneeskunde: de heren P J Laterveer (Lelden). H Plokker Den Haag). J F van Roljen (Delft), Th A c Spoor (Lelden);seml-artsex.: mevr. J C M v d Geljn-Ollehoek (Lelden), de heren J G Heeres (Den Haag). J M A Juffermans (Lelden). W J van Kempen (Den Haag): artsexamen: de heren B Th P Fontein (Osa), Ph F Meijer (Lelden). schappen van de huid en hun ver mogen om zichtbare morfologische afwijkingen te veroorzaken. Voor het onderzoek werd een sub sidie verleend door Shell Interna tional Research. KOOP VERTROUWD KOOPKS) CHOCOLADEHACEL-REPEN HELMOND De Koninklijke tex tielfabrieken J. A. Raymakers en Co. N.V. te Helmond zullen aan het circa duizend man tellend personeel een winstdeling van 3 procent over het jaarloon 1967 uitkeren. Dit is de eerste maal dat de maxi male. door de vakraad voor de textiel industrie vastgestelde winstdeling aan het personeel zal worden uitgekeerd. In oktober 1967 werd een winstdeling van 2 procent over het jaarloon 1966 uitgekeerd. Ook dit jaar zal de winst deling-uitkering in oktober geschie den. De vooruitzichten bij de Koninklijke textielfabrieken voor het lopende boek jaar zijn gunstig. De orderportefeuille is voor alle afdelingen goed bezet. Alleen de personeelsbezetting baart nog zorgen. De fabriek heeft nog diver se onbezette plaatsen. De directie heeft zich dan ook genoodzaakt gezien om buitenlandse arbeidskrachten aan te trekken. Weekstaat Nederlandsche Bank AMSTERDAM De verwachting is dat deze week. met het oog op de Pinksterdagen, nog wel veel geld zal worden opgenomen, zodat de biljettencirculatie, naar alle waar schijnlijkheid. verder zal uitzetten. In de afgelopen week is. blijkens de weekstaat van de Nederlandsche Bank, reeds voor f 250 min in om loop gebracht, waarmee de chartale omloop is toegenomen tot f 8329,5 min. In de komende 2 maanden juni en juli kan. zoals gebruikelijk, een blij vend hoge stand van de circulatie worden verwacht als gevolg van het opnemen van vakantiegelden die men in kas houdt om t.z.t. te worden uit gegeven. De schatkist heeft het deze week zwaar te verduren gehad. Zij heeft naast de gebruikelijke ultimolasten Distributie van levensmiddelen AMSTERDAM In 1967 hadden de grootwinkelbedrijven en de con sumentenorganisaties 35 procent van de omzet in de levensmiddelen- NOORDWIJKERHOUT Ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig ambtsjubileum van ds. A. H. Smits, predikant van de Her vormde Gemeente, wordt zaterdag 15 juni van 35 xiur een receptie gehouden in de ontvangstzaal van St. Bavo aan de Langevelderweg 27 in Noordwijkerhout. In 1943, tijdens de Japanse be zetting, is ds Smits in het toenma lige Batavia in de prot. kerk aldaar, als predikant bevestigd. Dit ge schiedde onder dreigende en moei lijke oorlogsomstandigheden. Velen die met hem deze tijd in het voormalige Nederlands-Indië door brachten en later naar Nederland kwamen, worden op deze dag in Noordwijkerhout verwacht. Als te ken van een verblijdende oecume nische gezindheid zal de ontvangst van deze prot. predikant plaatsheb ben in de rooms katholieke St Bavo. Een comité van dorpsgenoten heeft spontaan het initiatief genomen tot een financiële inzameling, teneinde de jubilaris een geschenk namens allen te kunnen aanbieden. Bijdra gen hiervoor kunnen gestort worden op giro 27.39.41 t.n.v. de kerkvoogdij der herv. gemeente. Voorlichting voor agrariërs 1\ oordwijk NOORDYVIJK De plaatselijke af delingen van de Alg. Ned. Agrarische Bedrjjfsbond, de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, de Ned. Chr. Agrarische Bedrjjfsbond en de Ned. Kath. Bond van werknemers in de Agrarische Bedrijfstakken „St. Deus Dedit" namen het initiatief tot het houden van een gezamenlijke voor lichtingsavond in Flora. Op deze bijeenkomst werd de film „Goed werken geeft betere kwali teit" vertoond. Deze film, die nog maar kort geleden haar première beleefde, werd vervaardigd in op dracht van het ministerie van Land bouw en Visserij en heeft tot onder werp de beschadiging van bloembol len door een te ruwe verwerking. De heer G. Faasse, voorzitter van Bloembollencultuur Noordwijk, merk te op, dat de besturen zich gelukkig prezen deze belangrijke en leerzame film nog voor het rooi- en export seizoen te kunnen vertonen. De heer Smit wees er in zijn toe lichting op, dat door de mechanise ring in het bollenvak het nuttig en noodzakelijk is door middel van deze film te wijzen op de veranderde me thode van werken. Daardoor is een grotere beschadi ging aan de tulpenbollen lang niet denkbeeldig. De film liet de verwer king van de bollen, van het rooien tot de export zien. Geslaagde uitgaansdag van Sassenheimers SASSENHEIM Ook dit jaar had de jaarlijkse uitgaansdag van de bejaarden, die gisteren werd gehou den. weer een goed verloop. Tussen acht en negen uur 's morgens ver- troken 108 personenauto's en 4 auto bussen vanaf de hoek Parklaan/ Narcissenlaan. met 615 bejaarden. Voor het vertrek kregen alle deel nemers een smaakvolle attentie, een geschenk van dc SAM A-winkeliers. Onder de deelnemers waren ook ds. v.d. Berg. rector Drost en dokter Heeze. Door de bollenstreek ging het naar de Velserturmel en vandaar via Zaandam naar Purmercnd en door het polderlandschap langs Hoorn naar Middenmeer, waar in Restau rant Smit een koffietafel wachtte. Daarna ging het richting Alkmaar en vandaar naar de kust. Om vier uur arriveerde het gezel schap in Hillegom. Tot zes uur bleef men daar onder het genot van een drankje gezellig bijeen, waarna het diner zich goed liet smaken. Om half negen arriveerde de stoet weer in Sassenheim, opgewacht door de drumband ^Adest Musica". branche in handen. De overige 65 procent moest verdeeld worden tus sen een aanzienlijk groter aantal vestigingen. Toch is het zowel eco nomisch als maatschappelijk duide lijk, dat de zelfstandige ondernemer ook in de distributie van levensmid delen een overwegende rol speelt. Aldus mededelingen van het bestuur van N.V. Gebr. D. Schuitema, grossier partner binnen het vrijwillige filiaal bedrijf Centra. Bij Centra, zo werd op de jaarver gadering meegedeeld, staat voorop het ontwikkelen van gezonde bedrijven door zelfstandige middenstandsonder nemers. In tien jaar konden ongeveer 150 Centra-supermarkten worden ge opend. Tot de aanzienlijk gestegen resulta ten in 1967 hebben bijgedragen: de volledige integratie van de deelbedrij- ven in de N.V., het groeiend markt aandeel en het te boven komen van de moeilijkheden bij de supermarkten. De behoefte aan financiële midde len. o.m. voor uitbreiding van het marktaandeel, maakt het onmogelijk over te gaan tot uitbetaling van de be lastingvrije agio-reserve, Over de komende invoering van de BTW is op dit moment nog weinig te zeggen. Het bestuur verwacht voors hands geen geweldige prijsstijgingen^ Stand schatkistpapier DEN HAAG Naar het ministerie van financiën meedeelt, was die stand van het schaitkistpapier op 27 mei: schatkistpromessen f 1.828 700.000 (op 20/5 f 1.828.700.000»: schatkistbiljetten f 4.180 500 0Ó0 (op 20/5 f 4.180 500.000). Nieuws van en voor Sassenheim In en uit Sassenheim SASSENHEIM Ingekomen: Huijsman, H J met echtg van der Zee, H J van Amsterdam naar J P Gouverneurlaan 34; van der Heijden, M M, van Noordwijk naar Parklaan 58a; de Haas, M Th I, van Groot-Britannië naar Hoofdstraat 180. Verhuisd binnen de gemeente: Staring, C J (geh met Mijnders, D van Van Heemstrastraat 22, naar Berkenlaan 23; van Breda, e/v Rot, A M van Parklaan 29 naar Angelen horst 15, Herruer, J J met echtg. de Jeu T, en 2 k. van Oude Poststraat 9, naar J v Beierenlaan 11. Vertrokken: Rhijnsburger, van Hoofdstraat 295, naar 's-Gravenhage, van der Niet, e/v Schaap A van Hoofdstr 308, naar Haarlemmermeer; Schaap C J (geh. met van der Niet, A), van v Heemstraatstraat 3, naar Haarlemmermeer. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Fre- derik Johan, z v Bijsterbosch, J en van Duijn, J Saksenhorst 16; Johan nes, z v Slootweg C en Kloos, D Rusthofflaan 1; Marco Wouter, z v Ravelli, F F en van Weizen, G, Vrouwenpolderstraat 35. Ondertrouwd: Langeveld, Johan nes Hendricus Petrus Gerardus, 25 jaar te Voorhout en Langeveld Wil- helmina Catharina Maria, 22 jaar. Parklaan 118; Zandbergen, Cornells 37 jaar te Katwijk en Kwaad, Jo hanna Gerardina Maria Antonia 36 jaar, Elbalaan 4; Wassenaar, Theo- dorus Petrus Johannes, 27 jaar te Lisse, en den Hollander, Wilhelmi- na Maria, 23 jaar, v Heemstrastr. 40 van Leeuwen, Boudewijn, 21 jaar, Kerklaan 14, en van Klaveren, Susanna te Hillegom; van Dam, Ja cobus Hendricus Jozef, 2? jaar, Jac. van Beierenlaan 7 en Kortekaas, Theodora Margaretha Maria te Voorhout. Gehuwd: Schaap C J en van der Niet, A. Toek. adres: Haarlemmer meer, Nieuw Vennop, Westerdreeff 66; Rot E en van Breda A M. Toek. adres: Angelenhorst 15; Bresters, T W te Amsterdam en Vercouteren, L. Toek adres: Amsterdam, Micnel An- gelostraat 81 III; Schmidt K J te Delft en Haartsen, M J. Toek adres: Alkmaar, Aert de Gelderlaan 32; Staring C J en Mijnders D te Velsen. Toek adres: Berkenlaan 23. Overleden: Snelders, e/v Eekhout, A 79 jaar; Elferink. A J 54 jaar. Ds. A. Westra naar Sassenlieim SASSENHEIM Ds. A. Westra uit Rhenen heeft het beroep van de Hervormde gemeente aangenomen. De datum van intrede is nog niet bekend. Postduif voor de Prins SASSENHEIM De combina tie Witteman/Preenen van de Postduivenhoudersverenig. „De Blauwband" keek vreemd op het afgelopen weekeinde. Zij kregen een brief van de Thesaurier van prins Bernhard met de medede ling dat een jonge duif van hen op het hok van de Prins was ko men aanvliegen. Op de vraag of zij de duif terug wilden hebben, hebben ze geantwoord dat zij die graag ter beschikking van de Prins stelden. SASSENHEIM De inzamelings actie voor het Chr. Meisjeskoor „de Lenteklokjes" ten behoeve van een andere piano, heeft ruim f 1300 op gebracht. Zaterdag hoopt het koor o.l.v. dirigent Dirk van Vliet weer aan een concours deel te nemen. Dit jaar gaat men naar Werkendam. SASSENHEIM Alse ouderling van de Geref. Kerk werden geko zen: W. Barnhoorn; R. Bergman; A. Helmus; G. Kooistra en P. Kruik. Als diaken H. Broekstra en F. NL cola. KOOP VERTROUWD CHOCOLADEHACEL-REPEN DEN HAAG Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring gehecht aan de plannen van de gemeente Noordwijkerhout de parallelweg langs de Langevelderweg door te trekken. Fietsers kunnen deze parallelweg gebruiken om het recreatieterrein te bereiken dat ont staat door zandwinning in de Ooster duinen. Dit terrein is door Van Her- waarden's Kalkzandsteenfabrieken en de Maatschappij tot Exploitatie van Gronden „Veenenburg-Elsen- broek", zeide in Hillegom, overgedra gen aan de provincie. Orgelconcours Bolswanl BOLSWARD Op zaterdag 8 ju ni wordt in de Martini-kerk te Bolsward het nationale orgel-impro- visatie-concours gehouden. De jury bestaat uit de heren Klaas Bolt, Jan Mul en George Stam. Op de orgelbanken komen: Jan Jonge- pier, organist van de Grote Kerk te Purmerend, Anco Ezinga uit Haren, Kees van Houten te Helmond en Jan Jansen. veel vakantiegeld moeten uitkeren waarschijnlijk ook reeds het weg bouwgeld. Hierdoor is haar saldo v minderd met f292 min tot f118 c Voor de banken daarentegen ziet er wat beter uit. Hun saldo is t groot met f 53 min. mede dan] f21.6 min dat binnengekomen is hoofde van de verkoop van de vie aan de Nederlandse Bank. Van betere positie hebben de banken bruik gemaakt om wederom een fl> bedrag aan voorschotten af te loss waardoor deze post is teruggebrai tot f41,6 min. Van andere ingezetec is f36 min afgegaan, hetgeen mede toestand heeft vergemakkelijkt. Geldmarkt Toch blijft de geldmarkt nog kr Van de kant van de schatkist is p 1 juni een bedrag van f 50 min te vi wachten uit rentebetaling en aflossi op gevestigde schuld, welk bedrag p na de Pinksteren, dus op 4 juni, k worden uitbetaald. Overigens ech: valt van de kant van de schatkist a veel te verwachten. Daggeld is op 24 mei verhoogd I 4tA pet en het ziet er niet naar i dat voorshands enige verlaging kunnen intreden. De goudvoorraad onveranderd gebleven, maar de den zenreserve is met f21V6 toegenoim zodat goud en deviezen samen nu e bedrag uitmaken van f7252,7 min De voornaamste posten waren miljoenen guldens per 28 (21) mei) Activa: goud 5961 (5961), vorderi gen in goud enz. 1060 8 (1039 tenlandse betaalmiddelen 0.3 (0.3), densvorderingen op buitenland (288.8), papier in dusconto 27 (25),; pier door bank gekocht 1297 voorschotten en beleningen 41.6 (104 Nederlandse munten 16.7 (17.5). Passiva: bankbiljetten 8329 (807f 's rijks schatkist 117 9 (409.8banki in Nederland 53 (21.7), andere ing zetenen 53-7 (90), banken in buite land 45 44), andere niet-ingezetene 5 (5.9), saldi buitenlands geld 9 (9ij AMSTERDAM Het tarief voJ daggeld (call money) is vandaag nz een kwart pet verhogd tot 4»/i pet a gevolg van bankpapierdisposities belastingbetalingen op de ultimo. DEN HAAG De jaarstukken, de verzekeringsmaatschappij De Natli nale Nederlanden N.V. over 1967 z|f In de jaarvergadering zonder discuss met algemene stemmen goedgekeur Het dividend werd vastgesteld op procent (v.J. 16 procent). waarva reeds 8 procent ais interim-dividend i uitgekeerd. Eervol ontslag werd verleend aan» heren dr. A. G. Ploeg (m.i.v. 1 janur j.l.) en aan mr. H. van Manen, voorr- ter van de raad van bestuur (m.i.v. juli a.s Op voorstel van de commii saris werd mr. Van Manen vervol gens met ingang van dezelfde datui benoemd tot lid van het college va commissarissen, dat daardoor met ee lid werd uitgebreid. De heren prof. di E. H. van der Breugel. ir. L. P. Ruy en C. C. Zeverijn werden herkozen al commissaris. De aandeelhouders gingen akkoor met een statutenwijziging, die o.m. ia houdt, een verhoging van het maat schappelijk kapitaal van f100 miljoe: tot f 200 miljoen. Het bestuur heef geen plannen voor een emissie. Di maatregel is uitsluitend genomen een eventuele emissie in de toekomi mogelijk te maken. Van het maatschap pelijk kapitaal is f74.628.000 geplaatst DELFT Aan de aandeelhouder van de Kon. fabriek F W. Braat N.V zal worden voorgesteld over 1967 e onveranderd dividend uit te keren v 20 procent, waarvan 10 procent contanten en 10 procent in de vort van niet-royeerbare certificaten var aandelen DEN HAAG De N.V. Westland» Streekvervoer Maatschappij (WSMl heeft aandeelhouders voorgesteld ett dividend van 4 procent over het vorij boekjaar uit te keren. Over 19 procent. Na afschrijvingen resteert een winst van 184.830, bij een eindcijfer van di balans van ruim 6 1/4 miljoen gulden Na dividenduitkering blijft, met he: onverdeelde saldo van vorig boekjaar een bedrag van ruim f75.000 over Voorgesteld wordt dit bedrag over t< brengen naar de nieuwe rekening. Zoals bekend is, besloot de WSM een fusie aan te gaan met de N.V Citosa te Waddinxveen. Ultimo wordt dit uitgevoerd. Goud- en zilvermarkt AMSTERDAM Goudprijs Amster dam 28 mei per kg 48304980; zilver- prijs Amsterdam 286—298.50, vrijblij vend. AMSTERDAM Emitten/ten delen mede dat de 7^4 pet 30-jarige obliga tielening. groot f 5 min lening 1968, ten laste van de Stichting de Losser Hof te Losser <Ov.) dermate overte kend is. dat bij de toewijzing een be langrijke reductie zal moeten worden toegepast. Koers van uitgifte was 100 Pot.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4