Student geen fuifroeier Zwembad Boshuizerlaan krijgt bredere opzet Torenplan Weer barakken aan Steenschuur Gevolg controverse met directie De Overdekte: PRONONCE Badpak of Bikini NZH-medewerker onderscheiden Leidse universiteit gebruikt televisie op grotere schaal Andere dagen voor ophalen huisvuil E.H.B.O. Leiderdorp niet meer aan Hoge Rijndijk Groene Kruis Leiderdorp telt 1830 leden Sociale Dienst in het goud In Leiden gevonden Autohandelaar veroordeeld tot f25.000 boete ROUWDIENST A. VAN EGMOND IIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 29 MEI 1968 Vóór Pinksteren naar voor een o.m. Tweka en Linda Lu Prachtige badlakens iNeerlandia voor Zwitserse t.v. LEIDEN Het Leidse accor deonorkest Neerlandia onder lei- ng van Lauw Boellaard vertrekt ijdagavond per autobus naar Zwit- «rland om pas maandag 10 juni [naar Leiden terug te keren. Neer landia neemt deel aan het wereld- accordeonfestival. Het twintig leden tellende orkest is voorts uitgeno digd een galaconcert te geven, ter wijl vandaag een uitnodiging bin nenkwam voor een optreden voor de Zwitserse televisie. LEIDEN De moeilijkheden, die zijn gerezen tussen de Leidse zwem verenigingen en de directie van de (particuliere) zweminrichting De Overdekte, hebben ertoe geleid, dat het aan de Boshuizerlaan te bouwen instructiebad groter van opzet wordt zodat er ook gelegenheid komt voor sportzwemmen en waterpolo. Dit wordt opgemerkt in het jaar verslag over 1967 van de Sportstichting Leiden. In het algemeen is het jaarver slag vrij optimistisch. Speciaal voor de binnensporten was 1966 een goed jaar. zo wordt opgemerkt. Nog voor het eind van het jaar werd het ze ker. dat de zalennood binnen af zienbare tijd grotendeels zal ziin opgeheven. Nog voor het sportsei- zoen 19681969 hoopt men de in aanbouw zijnde sporthal aan de Bos huizerlaan in gebruik te kunnen ne men. Zoals bekend, is de aankoop van De Overdekte door de gemeente niet doorgegaan alhoewel de raad reeds een besluit hiertoe had ge nomen. Er was geen geld beschik baar. In het verslag van de Sport stichting wordt hierover nu ge zegd, dat GS hun goedkeuring aan het raadsbesluit hebben onthouden „mede omdat de directeur van het bad van plan was de exploitatie zelf voort te zetten". Beweegbare bodem Het in 1963 opgesteld program ma van eisen voor het bad aan de Boshuizerlaan wordt nu gewyzigd. De afmetingen van het bassin en de waterdiepte moesten immers wor den aangepast aan de nieuwe, uit gebreidere bestemming. Om het wa terpeil te kunnen veranderen, gaan de gedachten uit naar een beweeg bare bodem. Ook wordt nu akkom- modatie voor publiek wenselijk ge acht. Verhit debat over plan-Maris LEIDEN De Leidse studenten hebben gisteren bij hun discussies over het plan-Maris het academie gebouw niet hoeven te bestormen. De rector magnificus, die volgens de opzet van het plan gaat ver dwijnen, had de deuren wijd open gegooid en er was zelfs gratis kof fie. Vertegenwoordigers van hoog- lerarenkorps en curatoren waren aanwezig om te luisteren en zich te mengen in de vaak op verhitte toon gevoerde discussies. Prof. dr. D. Kuenen, pro-rector van de universiteit, verdedigde het rapport-Maris, dat op basis van ef ficiency de universiteit een streng hiërarchische opbouw wil geven. Hij zei: „Ik heb het rapport in de Aca demische Raad verdedigd, want het is een poging de structuur van de universiteit van nu te doorbreken. Ingezonden De KVP-bijeenkomst, die vrijdag jl. in Den Burcht werd gehouden, om de raad over de bij de burgerij levende gedachten m.b.t. het toren plan te informeren, heeft de raadsle den stellig niet veel wijzer gemaakt. Men mag niet verwachten, dat de burgers een gefundeerd oordeel hebben, wanneer de raad. die over veel meer gegevens beschikt, zelf in het duister tast. Hoe kan men tot een vruchtbare gedachtenwisseling komen, wanneer de meeste essentiële gegevens ont breken? Het comité en enige aanwe zigen noemden verschillende alter natieve plannen, die van officiële zijde werden verworpen. Maar hoe konden de autoriteiten een gefun deerd oordeel geven, waar tevens bleek, dat die alternatieven nauwe lijks waren onderzocht? Sommige ideeën werden tijdens de vergade ring pas naar voren gebracht! Trouwens, waarop zijn al die in drukwekkende prognoses gegrond? Is er de afgelopen vier jaar nog wel voldoende overleg geweest over de ontwikkeling van de plannen tussen de ministeries van onderwijs, de fensie, verkeer en waterstaat, de provincie en de gemeente? Bijv. over de financiële aspecten: hoe worden alle verkeersvoorzienin- gen bekostigd? De verkeerstechnische kant is evenmin rond; slechts eenmaal is tijdens de vergadering het openbare vervoer genoemd. Toch moeten hierover gegevens bekend zijn: men bouwt in deze tijd geen miljoenen complex de grootste bevol kingsconcentratie in Leiden zon der te denken aan openbaar vervoer. Het wegenplan: met het dempen van de Trekvliet zijn wij er niet; over de ophoging van de spoorlijn naar Utrecht bij de Haagweg is nog niets bekend; moeten die honderden auto's soms tijdens het spitsuur door het Noordeinde? Of over de Morsweg via twee overwegen!' Wanneer de raad even weinig con creets weet als de burgers, mogen wij de raadsleden sterkte toewensen bij hun beslissing! Als het on voorstelbare feit zich zou voordoen, dat het plan onder de geschetste omstandigheden wordt aanvaard, hoop ik voor de Leidenaren, dat vóór die aanvaarding van het rijk de formele toezegging is verkregen, dat het openbare vervoer en verkeer in Leiden een voldoende financiële ruggesteun van rijkswege zal krij gen om te voorkomen dat de stede lijke economie ineenstort. Hetzelfde geldt voor de financiering van de sociale regeneratie van de oude stad. opdat deze niet tot plm. 1980 „in de ijskast" blijft. Ten slotte: het initiatief van KVP-zijde tot de burgerij-avond was zeer te waarderen. Men zou wellicht meer avonden kunnen orga niseren (nog vóór juli?), waar bijv. het gehele binnenstadsbeleid aan de orde kan komen; dat stimuleert de belangstelling. Hopelijk zal de Vere niging „Oud-Leiden" dan ook van de partij zijn. W. v, Rooijen, Marislaan 14, Leiden. Als dit plan of een variant ervan in de Tweede Kamer erdoor komt, kun nen we een nieuw begin gaan maken. Als het er niet door komt, gebeurt er niets. Ik geef onmiddellijk toe, dat ik allerlei implicaties van het plan niet heb gezien. Ik geef toe, dat wij de doelstellingen van het onderwijs niet'uitdrukkelijk hebben geformu leerd. Ik begrijp heel goed waar de ongerustheid vandaan komt. Dit zal voor ons een steun zijn te helpen sturen in de richting, waarin meer rekening gehouden zal worden met de betrokkenheid van de studenten in allerlei zaken". Applaus Aan deze opmerking was een ge prikkeld debat over de invloed van het bedrijfsleven op het onderwijs voorafgegaan. Telkens werd duide lijk, dat eerst een formulering van wat onderwijs nu precies is moet worden gegeven, voordat men verder kan praten over de, concrete uitwer king daarvan- in een struktuur. Dat is ook het grote bezwaar tegen het rapport-Maris, dat een op zichzelf vrij willekeurige struktuur vertoont met een sterke parallel naar het be drijfsleven. Iemand schreeuwde: „De student is geen fuifroeier. Als zodanig heeft hij inspraak op de besluitvorming." Geweldig applaus. Maar de student komt in het ontwikkelingsplan van de Leidse universiteit, dat een prog nose wil zijn van de ontwikkeling over vier jaar, niet of nauwelijks voor. Hetzelfde geldt voor de reactie van de senaat op het plan-Maris. Er wordt wel een enigszins afwijkende struktuur voorgesteld, maar wezen lijk verschilt er niets. In beide stuk ken zijn de studenten afwezig. Om hierin van studentenzijde eni ge verbetering te brengen, zullen er werkgroepen komen, die een definitie van onderwijs aan de universiteit zullen proberen te geven. Daarna moet men een prioriteitenlijstje op stellen van de belangrijkste aspecten in het onderwijs, waarna uitwerking in een struktuur pas mogelijk wordt. Scholieren en docenten samen met kleinkunst LEIDEN In de aula van de Louise de Coligny-HBS is gisteren een kleinkunstavond gehouden, ver zorgd door leerlingen cn docenten. Het leerlingencabaret „Priete- praat" bestaande uit Joy v.d. Berg. Pat Heyligers, Pia v.d. Kloot. Eelko Piena en Piet Hein Verloop, beet het spits af. Zij brachten, begeleid door de heren R. Schutten en H. Buurman, een eenzijdig programma, dat het leventje van de middelbare scholier op traditionele wijze be handelde. De weliswaar zelf ge maakte teksten waren over het ge heel zwak en soms slecht verstaan baar. Het ontbrak de jongelui meer malen aan de juiste timing en het vermogen goed te articuleren. Een verademing vormde het zang duo Lenie Bouman en Jan Piet Boudens. Zij brachten enkele folk songs ten gehore en gaven duidelijk cachet aan hun optreden, niet alleen door een goede repertoire-keuze maar ook door de verstaanbaarheid en de uitspraak. Na de pauze was het de beurt van de docenten. De dames L. Venhuis, en L. Bouman en de heren A. Vaas- sen (bekend van het Zoldercabaret) en P. Koot maakten, misschien door meer ervaring, een zekerder indruk dan de leerlingen. Veemarkt-sporthal Met de bouw van de veemarkt- sporthal is uiteraard veel meer tiid gemoeid; men hoopt deze enorme hal vóór het competitieseizoen 1969- 1970 gereed te hebben. De tafeltennissers bleven nog ver stoken van een centrum, zoals dat in het voormalige gebouw van Van Wijk was gedacht. De stichting be treurt het. dat de goedkeuring op het raadsbesluit tot aanleg van voetbal, en korfbalvelden in de Kikkerpolder nog uitbleef. Ten aanzien van het zwembad De Vliet wordt de hoop uitgesproken dat de tegenslag met het zwembad De Vliet zich zal beperken tot de „niet onaanzienlijke" kosten, ver bonden aan het herstel van het bui zennet en het opschuiven van de openingsdatum. LEIDEN Loco-burgemeester wethouder S. Menken mocht van morgen in de koffiekamer van het stadhuis een koninklijke onder scheiding uitreiken aan de heer J. Tukker. De heer J. Tuker kreeg de bron zen medaille verbonden aan de or de van Oranje Nassau bij zijn veer tigjarig jubileum in dienst van de NZM. Namens de directie overhan digde de chef van de algemene denst, de heer J. A. L. de Ronde, de draagmedaille. De heer Tukker is in 1928 als poetser bij de NZH gekomen. Na werkzaam te zijn geweest als tramconducteur en lokettist, klom hij op tot zijn huidige administra tieve functie: Leidsche Wolspinnerij met 20 pet dividend LEIDEN De raad van commis sarissen van de Yeidsche Wilspin- nerij N V. heeft besloten de jaar lijkse vergadering van aandeelhou ders voor te stellen het dividend over 1967/1968 te bepalen op 20 pet in contanten, plus 2 pet in aan delen. Hierop zal het interim-dividend van 6 pet in mindering worden ge bracht. (in 1966 werd 20 pet uitge keerd, waarvan naar keuze 10 pet in contanten of aandelen). De jaar lijkse aandeelhoudersvergadering zal worden gehouden op 4 puli. LEIDEN In de Chr. Geref. Kerk werden gekozen tot ouder ling de heren J. Boelema, G. Knot- ter en A. Roodenburg. LEIDEN In het collegegebouw van de Leidse universiteit aan het Stationsplein werd gistermiddag of ficieel de nieuwe televisic-appara- luur in gebruik genomen. Deze ap paratuur van de faeulteit der sociale wetenschappen zal ook door andere faculteiten kunnen worden gebruikt. Het medium televisie is niet nieuw voor de Leidse universiteit; al gerui me tijd wordt er gebruik van ge maakt als didactisch hulpmiddel. De faculteit der soc. wetenschappen past de tv al sinds begin vorig jaar op bescheiden schaal toe. Bouwcurator ir. D. J. G. de Graaf heeft de apparatuur gistermiddag in gebruik gesteld. Prof. dr. J. P. van de Geer, voorzitter van de raad van bestuur van het bureau Onderzoek van Onderwijs, gaf een toelichting op de mogelijkheden op didactisch gebied. Drs D de Jong. medewerker van het Pedagogisch Instituut, gaf enige demonstraties. LEIDEN In verband met hei komende Pinksterweekeinde wordt de maandagse ophaalbeurt voor huisvuil verschoven naar dinsdag (4 juni) en de dinsdagse naar woensdag (5 juni). Rurgerli jke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Cornelis, z v J Dulfer en J van Duijn. Michel Johannes Franciscus, z v H Mooten en M E Verschoor. Geert, z v W J G Verhoog en G J van Andel. Nicole, d v P Onderwater en M I Herruer. Madeion, d v A de Weijer en W Stokkel. Ericus Casparus Gerardus, z v T N Juffermans en G A T van der Zon. Patricia, d v F van Houwe- lingen en J J Kress. Johan Hendrik, z v D Müller en H Hoedeman. Jacqueline Yvonne, d v P H van der Perk en A C Timmermans. Yvette, d v P van Biene en M C Duivesteijn. Gehuwd: K Arbouw en E H J Overdevest. H Kleen en M L Dijk stra. L Bloem en A J van Dalsen. Overleden: H Dreef. 45 jr. echtge note van P de Haas. R Krijgsman. 55 jr. man. W N Kluck. 83 jr, man. P Minderaa, 74 jr, man. J W Dubbe- laar, 79 jr, man. Voor jou, m'n zoon.., omdat je met glans door die lastige studie bent gekomen. Omdat ik weet dat je heel wat pleziertjes hebt moeten missen. En omdat moeder en ik gewoon een beetje trots op je zijn... voor jou een Certina Opdat jij je dit succes nog vaak zult herinneren. En weet dat we altijd aan je denken... CERTINA0 voor al die momenten dat je het beste wilt geven. LEIDERDORP Dc afdeling Lci- derdorp-Zoeterwoude Hoge Rijndijk van de vereniging EI1BO heeft een goed verenigingsjaar achter de rug. Dit bleek uit de jaarverslagen op dc gisteravond gehouden ledenvergade ring. Voorzitter J. A. Hop zei in zijn openingswoord er blij mee te zijn dat Leiderdorp zo'n actieve groep EHBO-ers bezit. De secretaresse, mevrouw J. Sterk-van Helmond, memoreerde in LEIDERDORP Als voorzitter opende burgemeester mr. R. M. Gal las de algemene ledenvergadering van „Het Groene Kruis" Leiderdorp die werd gehouden in het „Groe- ne-Kruisgebouw aan de Splinter- laan. Alle aanwezigen vervullen één of andere taak voor het Groene Kruis; van de 1830 leden, die de afdeling telt. was er niemand. In het algemeen is het angelopen jaar goed verlopen, hetgeen in de eerste plaats te danken is aan de toewijding waarmee de wijkzusters hun werk verrichten. De sterke groei van de gemeente gaat hen beslist niet voorbij. Daarnaast zijn de taken die zij te vervullen krijgen, gezien hun werktableau, steeds meer omvattend. Het bestuur streeft naar nog meer samenwerking met het Wit-Gele Kruis; de besprekingen vorderen goed. Het jaarverslag van de secretares se mevr. Doorn-Blok, vermeldde o.m. de goede samenwerking met de huisartsen en de weekend-dienstre geling van de wijkzusters met die van de gemeenten Zoeterwoude, Ha- zerswoude en Koudekerk. Namens de zusters bracht zuster Prins verslag uit van hun werk zaamheden. Het vermeldde verder de oprichting van het team D'67; de huisartsen, de wijkzusters en de maatschappelijke werkster, de laatsten ook van de Hoge Rijndijk. Het team vergadert maandelijks; het doel is: de mens die dat nodig heeft in gezamenlijk overleg meer te kun nen helpen. Het financiële verslag gaf een ba tig saldo aan van ruim f 4000. De penningmeester A. Verrips werd met algemene stemmen herkozen. Mevr. B. Geret-Cruden gaat de ge meente verlaten; in haar plaats werd gekozen mevr. J. Sorgedra- ger-Sissingh. Er werd nog meegedeeld, dat het bestuur van plan is gebruik te gaan maken van het computercentrum van het hoofdbestuur opdat de leden administratie nog soepeler gaat lo pen. Promotie dr. A. L. Melai LEIDEN Aan de universiteit promoveerde gisteren de heer A. L. Melai tot doctor in de rechtsgeleerd heid op een proefschrift, getiteld „Het gezag van norm en feit in het strafrecht". Promotor was prof mr J M v Bemmelen. De heer Melai. die werd geboren te Rotterdam en nu woont in Lei den. is wetenschappelijk hoofdme dewerker bij de faculteit der rechts geleerdheid aan de universiteit van Leiden, LEIDEN De laatste tijd heeft men in Leiden de mond nogal vol over „ontsiering van het stadsbeeld". De spraakverwarring over de toren bouw aan de Witte Singel is daar van een sprekend voorbeeld. Een reeds langer bestaande klacht op dat gebied betreft het Kamerlingh- Onneslaboratorium aan het Steen- schuur. De aanblik van dit laboratorium werd lange tijd ontsierd door een aantal bruine barakken, geplaatst in hst achter sen hek gelegen plant soen. In de Leidse Raad werd er met name door de fractievoorzitter van de KVP, de heer Lambermont, meermalen op aangedrongen die barakken te verwijderen. Ook het hek was en is velen een doorn in hel oog. Aan het één noch het ander kon de gemeente iets doen. Het Kamer- lingh-Onneslaboratorium en het stukje grond ervoor behoren aan de Rijksuniversiteit. Toch verdwenen de barakken onlangs. Niemand had meer iets te klagen, behalve dan over het hek. Totdat dezer dagen weer barakken werden geplaatst, nu van een groene kleur die beslist niet bij de omgeving past. In die barakken doen aannemer en architect hun werk in verband met een interne verbouwing van een van vleugels van het labora torium. De verbouwing zal één tot anderhalf jaar duren, tot zolang zal men tegen deze lelijke bouwsels moeten aankijken. Dan zullen de barakken verdwijnen en zal de uni versitaire plantsoenendienst weer een siertuin aanleggen. Het hek zal er wel blijven haar jaarverslag dat de vereniging in de wedstrijden een behoorlijke rol gaat spelen. In Voorschoten won men een 3e prijs en uit Leiden werden 6 van de 11 prijzen mee naar Leiderdorp ge bracht. Als aandenken aan deze wedstrijden ontvingen de deelne mers van de voorzitter een attentie. Aan de hulpverlening werd actief deelgenomen en er was een goede samenwerking met de B.B. bij de gezamenlijke oefeningen. De vereni ging telt 98 leden. De financiën zijn gezond, zo bleek uit het jaarverslag van mevrouw Corpel-van Domme len. Subsidie van de gemeente was niet nodig. In de kascommissie wer den benoemd mevrouw Lamme en de heren J. Wigt en G. de Jong. Bij de bestuursverkiezipg werd mevrouw J. Sterk-van Helmond als secretaresse herkozen en in de vaca turen ontstaan door het zich niet herkiesbaar stellen van de heer P. Zuyderduijn werd voorzien door de verkiezing van de heer L. Noorda- nus. Over de oefenavonden in het nieu we seizoen zei de voorzitter dat er een behoefte bestaat aan een goed rooster met de onderwerpen waaro ver zal worden gesproken. Er zal meer gebruik worden gemaakt van dia's en platen. Het tweede gedeelte zal dan geheel op de praktijk wor den afgestemd. Men is dank verschuldigd aan de doktoren M. P. Hennink en P. van 't Woud, want het is voor hen door het grote aantal cursisten een zwaar jaar geweest. De voorzitter bood dokter Hennink een imperial met toebehoren voor zijn auto aan en dokter Van 't Woud enkele boekwer ken. In principe werd besloten de naam afd. Leiderdorp- Zoeterwoude H. R. Ie wijzigen in afd. Leiderdorp. Het heeft voor de vereniging geen zin op de Hoge Rijndijk te blijven omdat daar ai een actieve vereniging is. Na de pauze werden nog enige instructieve EHBO-films vertoond. Chr. Mavo Leiderdorp LEIDERDORP Toegelaten wer den tot de Chr. Mavo in Leiderdorp: Marjanne Boekkooi. Onno Colijn Casper Diets, Jos Hilverda, Nelleke Janssen, Paul de Jong. Willeke Kisman. Jan Koning, Bram Kranen burg, Greetje Marijt, Jacqueline Pul. Henk van Sandijk, Pieter van der Sluys, Anita Stikkelorum, Dirk Jan Stoeke, Annemieke Stijger, Jeroen Tissink, Cora van Waas, Arnold van Wijck, Leo Zitman en Paul v/d Zwart uit Leiderdorp; Anneke Geer lof, Fred Groen, Paul Kool, Margriet van der Ouw, Herma Schellingerput. Peter Smit en Nelleke van Varik uit Koudekerk; Nelly de Graaf. Willy van Hoven en Anneke Schildwacht uit Zoeterwoude; Helma v d Werf en Wilfred Wijnmalen uit Hazerswou- de; Janneke Arends en Wim van Hoorn uit Leiden; Marjan van Beye- ren en Gerard Metselaar uit Wou- brugge; Ronald Blont te Hoogmade en Gert v/d Heden uit Oud Ade. LEIDEN Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de dienst Soc. Zaken werd in Avifauna te Alphen aan den Rijn een besloten bijeenkomst gehouden onder leiding van directeur mr. J. W. ten Napel. Weth. S Menken die een histo risch overzicht gaf over de afgelo pen halve eeuw. zag zich tijden# deze bijeenkomst benoemd lot ere voorzitter van de personeelsvereni ging. Namens de desbetreffende raads commissie sprak mr. F. Portheine. LEIOEN BIJ de poliUe werden ln april de volgende gevonden voorwerpen aan gegeven: kinderschoentje, autostep. heren schoenen, damespolshorloge, sleutels, ka chelpijpen sjaal, jas, herenportemonnee, toiletetasje, schakelarmband, damesporte monnee zak lnh. wasgoed, vulpen, bank biljetten. koffergrammofoon, kinderporte monnee, Jongensjack, duimstok, hanger m. steen, herenbrll, klndertrultje, halsketting, herenhandschoenen, dameshandschoenen, autocontactsleutels, tabaksarttkelen, doos lnh. drop, herenpolshorloge, nylon kousen, stofzuiger, rok. damesmantel, damesbeurs je, aktentas, zonnebril, kogellager, broche, skischoenen, skistokken. kindervestje, tralnlngsjack radiotoestel, manchetknoop, schooletui, schooltas, lampekap. i-^ider- speelpake, sportbroekje, sportschoenen. Jongensjas, verzekeringsplaatje. blJbeL da meshandtas. tas lnh. sportkleding. Inlichtingen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nleuwsteeg a. Ingang poort, op woensdag tussen 14 en 17 uur. DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft gisteren de 50- jarige auto-Importeur en handelaar J, van der M. uit Oegstgeest veroordeeld tot een boete van f25.000. Hij had terecht gestaan omdat hij een formulier voor de vennootschaps belasting over twee boekjaren niet goed had ingevuld. Daardoor zou hU te weinig belasting kunnen hebben be taald. De officier van justitie had 12 dagen geleden tegen hem een gevange nisstraf van twee maanden met aftrek van voorarrest gevorderd, waarvan een maand voorwaardelijk met «en proeftijd van drie jaar. alsmede een onvoorwaardelijke boete van f25.000. Op 18 april had de zaak tegen de autohandelaar reeds gediend voor de rechtbank. Een schorsing van de be handeling volgde toen de officier van justitie mr. dr. H. van t Veer wijzi gingen en aanvullingen in de dagvaar ding aanbracht, die de rechtbank na raadkamer accepteerde, maar waarmee de raadsman van de autohandelaar, mr. A. J. M. van Dal, niet akkoord kon gaan Hij pleitte op diverse gronden overigens vrijspraak. LEIDEN In het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente werd gistermiddag een rouwdienst gehouden, voorafgaande aan de be grafenis van dc heer A. van Eg- mond. die afgelopen vrijdag over leed. Dc heer Van Egmond heeft de Gereformeerde Gemeente 28 jaar ge diend. eerst als diaken en vervolgens als ouderling. Ook fungeerde hij ge ruime tijd als praescs van dc kerke- raad. Ds. P. v/d Bijl uit Katwijk sprak naar aanleiding van Hebreën 4 vers 9: „Er blijft dan een rust over voor het volk van God" Hij noemde dit overlijden een gevoelig verlies voor mevrouw Van Egmond. haar kinde ren. de kerkeraad en de Gemeente. „Er blijft bij dit overlijden echter een rust over, een rust, die haar afschaduwing vindt op de sabbath- dag. Voor ouderling Van Egmond is de arbeidsweek geëindigd; de sab bath, de rust is voor hem aangebro ken. Wij moeten zien op de eeuwige rust; de rust wordt daar ervaren, waar de zonde ophoudt. De overledene heeft in het midden van de Gemeente een brede plaats ingenomen", zo besloot de predikant. Namens de commissie van het rusthuis Hooigracht, waarvan de heer Van Egmond voorzitter was, en de stichting Bejaardenhuis Moerka- pelle, waarvan hij tweede voorzitter was, sprak dr. A. F. Honkoop, die zich in het bijzonder tot de familie van de overledene richtte. Hierna had de begrafenis plaat# op de algemene begraafplaats Rosen- burgh te Voorschoten. P. Mazurel jubileert bij Arbeidsbureau LEIDEN De heer S. Mazurel, bemiddelaar voor artiesten en musi ci en de Horeca-bedrijven viert vrij dag zijn zilveren ambtsjubileum ln het Arbeidsbureau aan de Doe- zastraat. 's Middags om 3 uur vindt in de kring van zijn collega's dq huldiging plaat*

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3