Oorzaak vaak uittreden is gecompliceerd Yrouwen toegelaten tot 25 MIN. VLIE Vernieuwing ging niet snel genoeg Pop-muziek op radio Vaticana Enquête onder ex-priesters KIRKIN ASSEMBLEE BIJEEN Rechtstreeks praten met de overheid Een noord voor vandaag Beieren sprak over oecumene in Nederland Uw probleem is het onze.. Kerkdiensten in Zuid-Limburg conferentie Biesma uit Pro Rege LANDDAG IN VELSEN Presidente Ned. Vrouwen Comité nam afscheid PER /PERSOON I I I I WOENSDAG 29 MEI 191 Gisteren schreven we dat gemeenschap zijn basis vindt in wat Christus sprak en deed. Daarom begint Johannes zijn brief met aandacht te schenken aan de verkondiging van Christus daden. Wat deed Christus. Johannes zegt in vers 5 Hij bracht licht. Hij zegt letterlijk: God is licht". Daar begint ook de bijbel mee. De aarde was woest en ledig, in duisternis gehuld, door water overspoeld. En wat is Gods eerste daad. Hij schept licht. De duisternis wordt overwonnen. Licht is het eerste antwoord op de chaos. Maar, vervolgt Johannes, als u bij God wilt horen, dan moet u in het licht wandelen en niet in duisternis. Er kan geen gemeenschap zijn met God als wij zelf nog in de duisternis leven. Uit deze woorden blijkt dat Johannes veel meer bedoelt dan zonnestralen en schaduw. Die twee woorden, „licht" en „duisternis", spreken van twee soorten leven. We zouden ook kunnen zeggen „orde" en „chaos". In het licht wandelen, is met open ogen wandelen. God laat ons zien waar de gevaren liggen, waar de weg loopt, waarheen we moeten. Wie in duisternis wandelt ziet van dat alles niets. Voor hij het weet stort hij in een kloof, bezeert zich aan een muur, of komt terecht in het drijfzand. Zonde is niet altijd een kwestie van de wil, maar een gevolg van het feit dat we niet weten waar we ons bevinden. We struikelen tegen onze wil in. Slechts in Gods licht worden we voor zonde bewaard. We lezen vandaag: Efeze 3 1-13. MüNCHEN In Beieren op het slot Schwanberg is onder auspiciën van de Evangelische Academie Tut- zing een symposion gehouden over de hervormingsbeweging in het Neder landse rooms-katholicisme en over de positie van het protestantisme in Ne derland. Aan deze bijeenkomst „Oecume nisch model Nederland" namen onge veer zeventig rooms-katholieke en protestantse theologen, studenten en leken uit Beieren deel. Over de ontwikkeling in de rooms-katholieke kerk in Nederland spraken de Jezuïeten pater dr. W. L. Boelens uit Stadskanaal en de schrij ver Erwin Kleine uit Groede. Ds. H. R. Blankesteijn uit Hilversum gaf een uiteenzetting over de belang rijkste richtingen in het Neder landse protestantisme. DEN HAAG Het aantal studen ten aan de Nederlandse universitei ten en hogescholen is van april vorig jaar tot april 1968 toegenomen van 70.800 tot 78.300, een stijging van elf procent. Het aantal eerste-jaarsstu- denten steeg met vijf procent. Uit cijfers van het Centraal bureau voor de statistiek blijkt dat de meeste studierichtingen in de stijging van het aantal eerstejaars bijdroegen, Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge- helmhouding Is verzekerd, vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Hoe kan men koper, zilver en tin tot glans en kleur brengen zonder met poetspommade te wer ken? Vooral is dit van belang voor gegraveerd koper en zilver. Hoe krijgt men een lelijke boenwasvlek uit een zwarte jumper? Antwoord: Zilver behoeft men niet meer met poetspommade te be werken, aangezien er een preparaat in de handel is waarmede men de voorwerpen inwrijft. Vervolgens kan men ze onder de kraan afspoelen. Hierna is de aanslag verdwenen. Koper kan men bewerken met vernis uit de verfhandel, maar men kan ook zelf kopervernis maken: 50 gram benzine, 50 gram zwavel koolstof, 50 gram kopal, 50 gram terpentijnolie en 100 gram metylal- cohol koud mengen. Dit moet men op een droge dag buiten doen in verband met het brandgevaar. Het verkregen mengsel geeft een lak, waardoor koper tevens tegen oxyda- tie beschut wordt. Een boenwasvlek is zeer moeilijk te verwijderen uit een wollen jum per. Informeer eens bij een goede chemische wasserij of deze er kans toe ziet. Vraag: Wat is het nummer van de voorbede per telefoon te Rotterdam? Wie was in april 1967 premier van Griekenland? Met wie heeft Johnson in juni 1967 te Glassboro geconfereerd? Wie zijn de voorzit ters van de AR en CHU jongerenor ganisaties? Antwoord: Het telefoonnummer is 226622. Op 20 december 1966 viel in Griekenland de regering Stefano- poelos en 22 december vormde Pa- raskovopoulos een overgangskabi net. Op 23 en 25 juni 1967 kwamen president Johnson en premier Kosy- gin der Sowjetunie te Glassboro bij een. De voorzitter van de Arjos is H. A. de Boer, Van Nieuwkoopstraat 30, IJmuiden, van de CHU jongeren organisatie J. Huysen, Hendrik Tollensstraat 88, Delft. Vraag: Wij hebben een abonne ment genomen op het tijdschrift X. In het contract stond dat het een jaarabonnement betrof. Wij hebben dit echter veranderd in een half jaar en toen pas het contract gete kend. De bode nam er geen genoe gen mee en X evenmin. Dit stuurt ons nu geregeld dwangbevelen en aanmaningen. Antwoord: Tussen beide partijen bestond geen wilsovereenstemming en de eerste fout ligt bij X, die u blijkbaar toch tijdschriften, toezond. In dat geval is X gebonden voor een halfjaar. X had meteen moeten schrijven dat zij dit contract niet accepteerde. X gaat pas vrijuit als zij uitdrukkelijk geschreven heeft dat zij het halfjaarcontract niet kan accepteren, doch slechts de tijdschriften toezendt in de veron derstelling dat u met een jaarcon tract genoegen zou nemen. In dat geval zou u gebonden zijn als u niet binnen redelijke tijd de tijdschriften terugzond. U kan dus de tijdschriften terug zenden (tenminste als u niet te laat reageert) en schrijven dat u uit wel willendheid onverplicht de nummers terugzendt omdat u aanneemt dat X een vergissing heeft begaan. De zaak is werkelijk geen proces waard (ook al wint men het). Dit geldt voor beide partijen. UTRECHT Uit een enquête onder 180 uitgetreden pries ters blijkt dat 42 binnen een jaar zijn getrouwd, 46 binnen twee jaar en 15 binnen drie jaar. Daarna komen huwelijken min der frequent voor, hoewel er toch nog uitgetreden priesters bij zijn, die na 16 en 19 jaar zijn gehuwd. Ongehuwd bleven 56 geënquêteerden, maar hiervan hadden er 29 concrete trouw plannen. Dit blijkt uit gegevens van het Centraal adviesbureau voor priesters en religieuzen (CAPER) afkomstig uit een eenvoudige enquête onder priesters die hun ambt tussen 1958 en 1967 hebben verlaten. Het merendeel der priesters bleek na maart 1967 te zijn uitgetreden, namelijk 90 tegen 27. Op de vraag naar de oorzaak van het uittreden gaven 13 het celibaat als enige reden, 29 als voornaam (of voornaamste) motief en 58 als een der motieven. Toch liggen de oorzaken doorgaans veel gecompliceerder, volgens het CAPER-v.erslag. Velen vermeldden moeilijkheden met het geloof van de „officiële" kerk van het ongenblik en met de vorm van het kerkelijk of kloosterlijk leven. Ook weten meer dere priesters met de inhoud van hun functie geen raad. Positief Toch beantwoordde de helft van de geënquêteerden de vraag of zij een het minst gemakkelijk aan de slag. Het Centraal advies bureau voor priesters en religieuzen (CAPER) is een instelling, die vorig jaar tot stand is gekomen op initiatief van enkele artsen en priesters. In het af gelopen jaar wendden 234 personen zich om advies. Op het ogenblik wendt het bureau pogingen aan om de laïcisatie-proce- dure van de kerkelijke overheid, die nodig is om een priester of religieus in de lekenstand terug te brengen te verbeteren en te versnellen. MAASTRICHT Mede ten behoe ve van de vakantiegangers in Zuid-Limburg zullen in de zomer maanden extra gereformeerde kerk diensten worden belegd. In de gereformeerde kerk aan het Sterreplein in Maastricht (vijf minu ten lopen van het station) is elke zondag om 10.15 en om 17.00 uur dienst. In de Schouwburg in Valkenburg zijn de tijden 10.00 en 16.30 uur. Zon dag 1 september is daar de laatste kerkdienst. Ih „De Holle Eik" te Houthem (t.o. de R.K. Kerk) zijn de diensten om 10.15 uur van 30 juni t.m. 4 augustus. In de hervormde kerk te Gulpen worden van 30 juni t.m. 4 augustus om 19.30 uur diensten gehouden. Lijn voor Uppsala geenqueteeraen ae vraag or zij een functie of nevenfunctie in kerkelijk Uq y-* f I rvrj rvyp verband zouden ambiëren wanneer J_ dll™V_/X LllvJLl.v/-A.\3 daartoe de mogelijkheid wordt geschapen, positief. Niet minder dan 43 zouden in directe zielszorg willen werken. Gebleken is, dat uitgetredenen vooral voortkomen uit priesterkrin gen die niet rechtstreeks bij de (pa- GENEVE Van 8 tot 15 juni zal in Chambésy bij Genève een pan-or- thodoxe conferentie worden gehou- II1UUUAC Luiucrciiiic wuium gtuuu- nïïa* LrSam8 aU leraar en"' D<*' is voorbereiding van het Slechts 47 van de 180 waren geheel of grotendeels werkzaam in de zielszorg. Het overgrote deel van de 180 vond werk in wetenschap en onderwijs (51), maatschapelijk werk en wel zijnszorg (39), bij bibliotheken, uitge verijen. enz. (27) en in administratie ve functies (21). Hoewel 88 geënquêteerden van de 180 spreken van „weerstand" van de zijde van de kerkelijke overheid of van rooms-katholieke instellingen en organisaties bij het vinden van een functie in het maatschappelijk leven, geven slechts 6 ex-priesters expliciet op dat zij geweigerd werden omwille van hun „verleden". Bij het uitoefe nen van een eenmaal gevonden func tie worden geen moeilijkheden meer ondervonden. Recentere uittredingen geven min der moeilijkheden dan vroeger. De weerstand in kerk en maatschappij wordt minder. Opleiding grote pan-orthodoxe concilie, dat vermoedelijk in Wenen zal worden gehouden en de vaststelling van een gemeenschappelijke gedragslijn voor de assemblee in Uppsala. Elk van de veertien autokefale (on afhankelijke) orthodoxe kerken zal drie afgevaardigden zenden. De lei ding berust weer bij metropoliet Me- lifon van Chalcedon, die ook de drie pan-orthodoxe conferenties op Rho- dos in 1961. 1963 en 1964 geleld heeft. Voorbereidende besprekingen wor den deze week in Moskou gehouden. Patriarch Athenagoras van Konstan- tinopel en de hoofden van alle auto kefale kerken zijn daar wegens het vijftigjarig jubileum van het patriar chaat van Moskou. Oudste dominee ds. A. de Vries (98) overleden Ruim zestig procent van de uitge tredenen blijkt een opleiding nodig te hebben om de overgang naar een nieuwe functie waar te kunnen ma ken. De meeste opleidingen worden gevolgd naast een gehele of gedeelte lijke werkkring. Daarom moet de uit- getredene een forse prestatie leveren om in de nieuwe levensstaat te sla gen. Dit wordt des te duidelijker als men bedenkt, dat van de 180 slechts acht jonger dan dertig jaar zijn, te gen 96 tussen 30 en 40 jaar en 63 tussen 40 en 50 jaar. Het gewestelijk arbeidsbureau blijkt bij het vinden van een werk kring vaak een belangrijke rol te heb ben gespeeld. Maar ook oud-collega's en kerkelijke overheden reikten vaak de helpende hand, evenals relaties en familie. Een groot deel komt gewoon aan de slag door solliciteren. Een probleem is, dat uitgetredenen over het algemeen niet onder de wer- keloosheidswetten vallen. Dit maakt de situatie vooral voor boven de vijf tigjarigen zeer moeilijk, zij komen GRIJPSKERK Op 98-jarige leef tijd is overleden de doopsgezinde eme ritus-predikant ds. A. de Vries. Hij was de oudste predikant van ons land. Ds. De Vries werd 18 december 1898 bevestigd als predikant van de doops gezinde gemeente te Zwartsluis. Ver volgens diende hij de gemeente Zijldijk, Ytens en Terhorne. Op 1 april 1935 werd hem emeritaat verleend. UTRECHT De voorzitter van Pro Rege, kolonel Tj. Bies ma heeft zjjn functie neerge legd. Gisteren reeds meldden wij dat hy de vergadering had verlaten. Aan de orde was een structuurherziening van deze organisatie voor protestantse militaire tehuizen. Voorlopig zal de heer W. G. Tibben als voorzitter optreden. Volgens een mededeling van de kant van het bestuur kan de meer derheid zich niet verenigen met de inzichten van kolonel Biesma. Kolonel Biesma zei gisteren: „Na tuurlijk kan men het ook andersom stellen. Mijn besluit is trouwens niet als een verrassing gekomen. Men wist van tevoren dat het zover zou kunnen komen. De discussie richtte zich in de ver gadering om het al of niet noodzake lijke van een nieuwe structuur en het tempo waarin veranderingen zou den mceten worden aangebracht. Volgens kolonel Biesma wilde hij niet langer wachten, omdat hij de opzet voor vandaag uit de tijd acht. Hij wil in vrij snel tempo vernieu wingen. De kolonel, die slechts anderhalf jaar voorzitter is geweest vond voor zijn visie in het bestuur echter geen meerderheid. Daarom heeft hij de voorzittershamer neergelegd. Antwoord Lord Reith feliciteerde dr. J. B. Longmuir, de nieuwe praeses, en wenste hem veel „vreugde in de dienst van de enige Koning en het enige Hoofd van de Kerk. Sprekend over moderne theolo gische uitingen, zei hij, dat die ons geestelijk inzicht verzwakken. „Als we falen om intens te geloven dan wordt de kerk van Christus een on belangrijk kerkelijk instituut, dat zich in theologische verwarring bezig houdt met nieuwe theologieën, waar door mensen denken dat het net jes is om over een persoonlijke God te praten en dat uitdrukkingen als „transcedent" en „bovennatuurlijk" alleen te vinden zijn in een kleuter- boektheologie, waaraan de mens ont groeit is." Succes voor ambtenaren: Vrouwen (door dr. J. D. Douglas) EDINBURGH Ook de Schotse „Kirk" zal vrouwen toe laten tot de kansels. Dit besluit na lange aarzeling genomen maakte de tongen los, evenals trouwens de besluiten om vol gend jaar een rooms-katholieke waarnemer uit te nodigen; een andere instelling te zoeken ten opzichte van echtscheidingen en om bij de Britse regering te protesteren tegen het zenden van wapens naar Nigeria, die tegen de Biafranen gebruikt wor den. Uit Shetland en Stanraer, van de Bahamas en uit Biafra, uit Jeruzalem en Lissabon waren de afgevaardigden gekomen naar de jaarlijkse assem blee (of synode), die negen dagen achtereen vergaderde. Er waren 1340 afgevaardigden evenveel predi kanten als ouderlingen plus nog tientallen gasten. Naar gewoonte begon de assemblee met de traditionele „pomp en cere mony" (pronk en praal). De vertegen woordiger van de Koningin Lord Reith kwam weer vertellen dat zij „de presbyteriale kerkregering in Schotland zal handhaven." Alleen ontbrak daarna het even traditioneel instemmend gemompel, misschien wel uit respect voor dr. Ramsey, de aartsbisschop van Canterbury die ook aanwezig was. Eenstemmig werd het besluit om vrouwen tot de kansel toe te laten niet genomen. Van de classes waren er 42 voor, 17 tegen, twee hadden geen mening en twee waren gelijk verdeeld. Ds. A. M. Giles trok daaruit de conclusie dat de tijd nog niet rijp was om een besluit te nemen. Hij wilde eerst de kerkeraden en afzon derlijke gemeenten nog eens laten stemmen. Ds. Eric J. Alexander wilde van geen uitstel weten. Op grond van de bijbel zei hij, moest de assemblee het besluit nu nemen om vrouwen niet toe te laten. De bijbel laat wel een gelijkheid zien tussen mannen en vrouwen, maar dat is een gelijkheid van staat, niet van taak. Op zijn op merkingen werd in het geheel niet gereageerd. Beide moties werden verworpen. De dames op de publieke galerij wa ren kennelijk ingenomen met het besluit en stemden luid in met het applaus. J ournalistenf orum start zondag HILVERSUM Zondag as. gaat in het NRU-programma (Hilversum I, 6.50 - 7.30 uur) het nieuwe journa listenforum onder leiding van me vrouw Haya van Someren-Downer van start. Er worden sociaal-economische problemen besproken door redacteu ren van Het Parool, De Gelderlander en de NRC. Op zondag 16 juni zijn onderwijsvraagstukken aan de beurt. Dan zijn gespecialiseerde redacteuren van De Tijd, Trouw en Het Vader land aan de beurt. In elke uitzending wisselen nl. de gesprekspartners. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Het overleg tussen overheid en ambtenarenorganisaties zal voortaan rechtstreeks worden gevoerd door de staatssecretaris van binnenlandse zaken, mr. C. van Veen. of een door hem aan te wijzen per soon met beleidsbepalende bevoegd heid. Dit is het resultaat van langdurig overleg. Meermalen hebben de amb tenarenorganisaties kritiek geleverd op de oude structuur, omdat door gaans gepraat moest worden met een regeringsdelegatie, die weer rugge spraak met minister of staatssecre taris moest houden. Het beraad leidde gistermiddag tot volledige overeenstemming. In ver band hiermee heeft prof. mr. N. E. VELSEN Op Tweede Pinkster dag wordt weer een grote evangeli satie-landdag georganiseerd in het wandelpark „Velserbeek" aan de Parkweg te Velsen. Het motto van deze landdag is „Kom tot het feest". In de grote tent, die plaats biedt aan drieduizend personen, worden samenkomsten ge houden om half elf, half drie en vijf uur. Sprekers zijn evangelist Th. Dikkes te Leiden, ds. J. Ketelaar te Drach ten, J. Kits te Doorn, evangelist J. Klein Haneveld te Bodegraven, evan gelist J. A. Malgo te Amsterdam en ds. G. Toornvliet te Bloemendaal. Muzikale medewerking wordt ver leend door John Buurman, zanglei der, Aad Heemskerk, zang, Arnold Sneep, Hammond-orgel, het Haags kopertrio en het muziekcorps van de Christengemeenschap te Den Haag en het zangkoor van de baptistenge meente te Eindhoven. Aan de middagsamenkomst gaat een non-stop-programma van drie kwartier vooraf, dat geheel verzorgd wordt door de jeugd. Verder zijn er in een aparte tent kindersamen komsten onder leiding van de dames Punt en Verboom met het Bij- bel-Club-team uit Amsterdam. V ATICAAN ST AD Radio Vaticana heeft besloten elke week een half uur pop-muziek te gaan uitzenden met ingang van 9 juni. Elke zondagavond zal een geestelijk onderwerp worden geïllustreerd met beatliederen. Aan alle artiesten is verzocht niet opgenomen liederen die in aanmerking kunnen komen in te zenden. De Italiaanse pater Pellegrino is de man die op deze wijze „de Vaticaanse radio binnen de werkelijkheid van het dagelijks leven wil brengen", zoals hij zegt. Beat-muziék waarover hij nu geen kunstzinnig oordeel wil geven noemt hij een ideale brug naar de jeugd. Beat-muziek wordt trouwens al in verschillende rooms-katholieke kerk diensten gebruikt, tegenwoordig ook in Rome. Het liturgiebesluit van het Vaticaans concilie heeft de weg gebaand voor pop. rythmen en jazz in de kerk. H. van Esveld, voorzitter van de centrale commissie voor georgani seerd overleg en van de nu verdwij nende regeringsdelegatie afscheid genomen. Hij droeg de voorzitters hamer over aan de staatssecretaris. H. SCHAAFSMA: Pers heeft geen kwalijke invloed TILBURG „Bij de politie bestaat meer misverstand over de taak en de verantwoordelijkheid van de pers, dan er bij de journalisten heerst over de taak en de verant woordelijkheid van de Nederlandse politie". Dit zei gisteren de heer H. Schaafsma, adjunct-directeur van de School voor de journalistiek in Utrecht, op de algemene vergadering van de Nederlandse politiebond. De heer Schaafsma zei niet zo erg te geloven in de grote of kwalijke invloed van de massamedia op de meningsvorming: de media volgen in het algemeen meer dan dat zij voor gaan. Hij noemde het kortzichtig de massamedia aansprakelijk te stellen voor onrust en ellende in de maatschappij. Zowel de journalist als de politiea gent zijn, aldus de heer Schaafsma. in de eerste plaats dienaren van het openbaar belang. Beiden moeten er voor waken dat de rechten van de burger niet worden aangetast. Maar daarbij hebben de publiciteitsmedia ook de taak, het doen en laten van de overheid waakzaam te volgen en erop toe te zien dat de democratische spelregels worden gehandhaafd. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Zes jaar is me vrouw mr. J. Corver-van Haaften presidente geweest van het Neder landse Vrouwen Comité, waarin 16 vrouwenorganisaties lid zijn. Sinds 1964, de viering van Honderdvijftig jaar Koninkrijk is bovendien het contact gelegd tussen alle 34 vrou wenorganisaties in ons land. In het Vrouwen Comité hebben de presiden ten van de landelijke organisaties een zetel, waardoor er een voortdu rend gesprek tussen alle groeperin gen mogelijk is. Thans is mevrouw mr. M. Rood-de Boer geïnstalleerd tot presidente van het NVC wat gebeurde in een ver gadering in Op Gouden Wieken, waarna een afscheids- en welkomsre- I ceptie werd gehouden met tot slot een diner in Seinpost. NED. HERV. KERK Beroepen te Suawoude (toez.), B. J. Lietaert Peerbolte te Voorburg; te Iona (Schotland: community), mej. K. van Drimmelen, pred. bgw.werkz. (secreta ris voor studie en vorming bij de World Coucil of Christian Education) te Ge nève. Aangenomen naar Rijssen (vac. J. Vos), E. M. Bakker te Tholen. die be dankt voor Gendegren, Hardinxveld (2e pred.pl.). Kampen (vac. J. van Ma- lenstein; toez.). Melissant, Schelluinen, Wezep (vac. A. Gooijer) en voor Wijk bij Heusden. GEREF. KERKEN Beroepen te Oldehove, H. Alsmeier te Laar (Duitsl.). GEREF. KERKEN (Vrljge.) Beroepen te Hoek, kand. R. T. Urban te Drachten. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te IJmuiden, C. Bos te Zuid- land/Spijkenisse. Lang werd ook gesproken over di echtscheidingswetten die de staat wt gaan wijzigen. Er lag een rappoil voor de assemblee, waarin werd ge zegd dat het huwelijk bedoeld is all een blijvende band. Volgens de commissie mag de staall_ niet langer de eis stellen dat de en» partij moet bewijzen dat de andew tegen het huwelijk gezondigd heeft Dat leidt maar tot wederzijds* J beschuldigingen en broedt haat en i nijd. In plaats daarvan wil de com missie dat uitgesproken wordt dat ét Britse wetgeving eenvoudig consta- teert dat een huwelijk op de rotsen ii gelopen, bijvoorbeeld als de gehuw- den al twee jaar niet meer samenwo- nen. Tot het laatste toe moet de moge- lijkheid voor verzoening open blij- ven. Maar dan moet een beslissing genomen worden, waarbij in het bij- zonder de financiële en algemene positie van de kinderen wordt ge re- geld. I De commissie had niets op met de nieuwe voorstellen die op het ogen blik in het Britse parlement bespro ken worden. Het enige verschil ij, dat nu ook een huwelijk ontbonden kan worden op grond van „mislukt zijn", naast de andere gronden die er al waren. „Daardoor komen we nog niet af van al die onderlinge beschul- digingen." De assemblee besloot nog géén oor deel uit te spreken, maar eerst de classes nog eens het rapport te laten bestuderen. Biafra Jammer was dat minister Wilson niet twee dagen eerder de vergade ring kwam bijwonen. Dan had hij 1 kunnen horen hoe fel de regering werd aangevallen, omdat zij wapent levert aan Nigeria. De gefcelc assem blee stelde zich unaniem achter de zendelingen uit Biafra in een felle veroordeling van deze leveranties. Ds. Robert Macdonald vertelde dat de Ibo's. van Biafra verwachten ze allemaal uitgemoord zullen wor den. Zij zien zich als de enige muur tegenover de moslems van het noor den. „Ik smeek u," zei hij, „maak Schotland wakker, wek een woede op tegen deze doorgaande wapenlever anties aan een leger van moorde naars." Volgend jaar zal de assemblee eén rooms-katholieke gast uitnodigen. Ds. Robert McConnell was daar helemaal niet voor. Hij waarschuwde tegen valse profeten. Maar de vergaderiri/ meende er niet onderuit te kunnei Schotse waarnemers waren op hé, Vaticaanse Concilie, het zou on beschoft zijn om nu zelf waarnemen te weigeren. Weer in Enropa weer max. temp. gisteren neer slag- Kopenhagen half bew. 17 0 Londen onbew. 21 0 Amsterdam mist 17 0.2 Brussel mist 22 0 Luxemburg onbew. 22 0 Frankfort geh. bew. 25 0 München mist 27 0 Zürich zw. bew. 25 05 Genève zw. bew. 23 2 i. Locarno half bew. 21 3 Wenen onbew. 26 0 Innsbruck onbew. 25 0 Rome zw bew. 23 7 Madrid licht bew. 11 0 Majorca zw. bew. 11 8 Noteert u voor een rondvlucht: Bij voorkeur op: Indien u anderen meeneemt, hier hwullen: Ma ochtend middag Dl Wo Do Vr Za Op.zondog word! niet gevlogen. Ik heb reeds betaald per: O giro kontant Ik kom per: auto ....-q trein C auto HOE EN WAT 1 D,?z? KWARTET-rondvluchton worden goorganlaeord van- nvc crl uit Luchthaven Rotterdam en zijn alléén voor KWARTET. abonnee». Er wordt gevlogen mot ervaren verkeersvliegers die geen dolle atunts uithalen maar a In een modern, comfortabel vliegtuig (Ceaane) laten genieten van uw „luchtdoop". te,makenk3f1 ''V m' •f*end ber#ld «en rondvlucht boven uw woonplaats Da „Cessna" la ean 4-pereoons vliegtuig, zodat er 3 passagiers tegelijk mee kunnen. Op het vliegveld Is een gezellig restaurant, vim waaruit u het komon en gaan van de vliegtuigen van dichtbij kunt bewonderen. U kunt er ook alle Inlichtingen over lijndiensten de vlucht wordt a als herinnering een Oorkonde ven Luchtdoop o enz. krijgen. Aan het eind v handigd. Iedere, maandag worden de Instspkaerten voor de komende vluchten verzonden, wanneer uw betaling door de krant ontvangen Is. U wordt natuurlijk zoveel mogelijk op de ge wenste morgen of middag Ingedeeld. Betaling per giro of hortint bij het bureau vnn de krent I Buslün 33 vertrekt op de halve uren van bet Centraal SUtlon naar het vliegveld: zaterdag 5 minuten later. Duur van de rit naar het vliegveld ongeveer een half uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2