Hervormd Zoeterwoude X)ns Huis" opende Glasbergens met meer dan honderd man op reünie VLEET Geslaagd voor Veilig Verkeer In Noordwijk en in Rijnsburg Visserij nieuws bij de Brokken gemaakt onder invloed Kleuter stapte in trein naar Leiden Nog veel waspeen veiling Katwijk NIEUWE LEIDSE COURANT medegewerkt en memoreerde de 5000 arbeidsuren die door vrij willige krachten eraan zijn besteed. Hij feliciteerde de jeugd die dit mag gaan gebruiken. Sprekers Burgemeester Detmers beet het spits af van een lange rij van spre kers die in alle toonaarden de lof bezongen op het gebouw en de be trokkenen hun felicitaties aanboden. Zoeterwoude's eerste burger was ge lukkig omdat met de bouw van dit nieuwe „Ons Huis" een begin is ge maakt met het plan „Kern". Voorts kon hij de exploitatiecommissie me dedelen, dat een „klant" hem bekend is. De vereniging van Nederlandse gemeenten in Zuid-Holland is voor nemens in 1969 in het gebouw de ZOETERWOUDE Op feestelijke w|jze is zaterdagmiddag het nieuwe Hervormde jeugdgebouw „Ons Huis" geopend. Na een kerkdienst in de Hervormde Kerk, waarin ds. L. Doorn voorging, kwam een groot gezel schap bijeen voor het nieuwe gebouw. Onder de talrijke genodigden waren vele kerkelijke en wereldlijke autoriteiten en naturlijk zij die met hun persoonlijke inzet direct bjj de bouw betrokken waren geweest. Namens de kerkvoogdij werd een woord van welkom geheten door de heer J. Leune. Hij zag deze plech tigheid als een kroon op het werk van de jeugdraad en constateerde dat zy die reeds langer of korter geleden Zoeterwoude hebben veria- en, waren teruggekeerd om getuige te zijn van deze gebeurtenis. Daar na traden twee meisjes naar voren die de sleutel van het nieuwe „Ons Huis" aanboden aan burgemeester J. A. Detmers. Aan mevrouw Det- mers-Berben werd een fraai boeket bloemen overhandigd. De burge meester verklaarde gaarne naar de ze plaats te zijn gekomen om de officiële opening te verrichten. „Een aanwinst voor de gemeente en een genot voor de jeugd". Met het omdraaien van de sleutel werd de toegang vrijgegeven. Overdracht Nadat de koffie was geserveerd volgde de overdracht van het ge bouw aan de jeugdraad. Dit geschiedde namens de kerkvoogden door de heer H- v.d. Berg. Hij schet ste de voorgeschiedenis van de bouw en moest bekennen dat de Kerk voogdij aanvankelijk twijfelde aan de haalbaarheid op korte termijn van dit project. „Met veel overtuigingskracht werd door de jeugdraad het plan gepousseerd. Dit gaf ons „geloof" in het plan, temeer daar wij er op durfden te vertrouwen dat dit nooit een zaak voor de jeugdraad alleen zou zijn". Dit is in het werk van tallozen duidelijk tot uiting geko men. Met woorden, „Maak er on der Gods zegen iets moois van op dat het bij mag dragen aan de op bouw van de gehele Zoeterwoudse gemeenschap" stelde de heer v.d. Berg het gebouw in handen van de jeugdraad. Namens deze organisatie aan vaardde de heer D. Hulsbos het ge bouw. Hij bracht dank aan allen die aan de totstandkoming hadden SASSENDe examens van de scholieren van het diploma Veilig Verkeer zijn weer achter de rug. Van de Hervormde school slaagden: Adrie v. Breda, Alexan der Haje, Silvia van Zelrn, Ronald Honkoop, Anneke Durieux, Robbie Pret, Marchien ter Maat, Ineke v. d. Voet, Ans le Mair, Joop Ver baas, Hetty Broer, Anneke Hoo- gervorst, Ineke Timmers, Kees v. Beek, Jaap Dekker, Elly Vietstra, Ineke van Zamen, Bert Ran, Mar- ja Wagenmakers, Nico Kaptein, Peter van de Merwe, Elbert Rey, Elly Möhlmann, Marleen Staal, Leny van Goeverden, Willem Jan Bakker, Elja van Biezen, Gerda Steehouwer, Jelle Rienk Post, Paul Marsman, Elly Vlugt (de Kaag). Afgewezen: zeven. Van de Openbare school slaag den: Marga Posthumus, Trees Ha- rinksma, Mirjam Tonio, Willy Ent hoven, Marian de Jong, Jacqueline Wanninkhof, Josee König, Anne- mieke Keiler, Marja Pardon, Lam mert Hovius, Dick v. d. Schatte Olivier, Bram Bakker, Nico van der Poel, Jan Enthoven, Theo Dijk stra, Lou Almekinders. Afgewezen: geen. Van de St. Annaschool slaagden: Lia Bakker, Corrie Rotteveel, Fi- neke van Dorp, Maria van der Poel, Jolentha Bemelman, Maria Zee straten, José Walker, Els Berg, Renée Schoonbrood, Elly van Vliet, Heieen Jasperse, Mariette Logher, Ans Agustinus, Tineke Teeuwisse, Henneke Hooymans, Cockie Turen- hout, Henny van Vliet, Mieke Ka pitein, Cathy van Reisen, Marjo v. d. Zanden, Wilma v. d. Voort, Monique Nieuwenhuysen, Margret van der Poel. Marian Belt, Alice v. d. Lans. Joke Koelewijn, Thea Spaan, Christien v. d. Slot, Joke Krom, Yilly v. d. Peel, Sjanie van Ruiten. Marja de Lange. Patricia Hoogervorst. Anneke Lieshout, Ans- je Dorresteyn, Ineke Dofferhof, Greetje Sep, Marian van der Voorn, Lia van Leeuwen, Anja van Vliet, Lidy van Tol, Mia van den Nou- land, Linny v. d. Berg. Lisette Kaptyn, Marion de Wit, Marry van Rijzen, Marja van Ruiten, Ans van Polane. Afgewezen: geen. St. Anthoniusschool: Eddy Wie- ring, Leendert Zandbergen, Dick Homan, Wils van der Vlugt, Leo van Berge Henegouwen, Frank v. d. Vlugt, Hans v. d. Plas. Rob Bis- schops. Hans v. d. Mey, Hans Spruyt. Marcel van Kesteren, Mar- tien Heruer. Gerard Rewiik. Jan Berg. Rudv Granneman. Johan v. d. Vlugt. Rinus Offerbeek, Louis Postma, Renée Steenvoorden, Mat- thv Haver. Sjaak Huizer, Ad Htoo- geveen. Sjaak v. d. Zwet. Jan van Steyn. Henk Zeetraten. Wim Reeu- wijk. Fred van Kesteren, Adrie van Hoekelen, Fred Havenaar. An- dré Wesseling. Marco van Veelen. Gerard Rewiik, Dick Schoo, Rob Langerak, Dick Sehrama. Ton van Kesteren, Rob Reeuwijk, Henk Al kemade. Peter Augustinus, Ben Baak. Geert Bisschop. Hans Boot, Dick Brouwer, Peter van der Geest, Ivo van Gerven. Michaël van Gooi, Paul de Haas. Freek Homan, Paul Jonkman, Jos Kaptyn, Wim Lange- xeld, Jos v. d. Lans. Rinus Ma- zee. Sjaak van der Mey. Benny Meyer, Wilbert Meyer, Henk Mos- sev'eld. Nico Mul, Koos Niewold, Kees Noordermeer. Theo van den Nouland, Theo Owel. René Rotte veel. Benjamin Ruyssenaars, Kar ri Salman. Hans Sehrama. René Sehrama. Adrie Smit, Henny Voorn, Peter de Zwart. Afgewezen: vier. jaarvergadering te houden. Deken A. Lamot bracht de felicitaties over van de katholieke gemeenschap en ds. R. Hengstmangers sprak namens de oud-predikanten van Zoeterwoude. Een schat aan cadeaus werd aange boden. Naast de zeer vele bloemstuk ken was er o.a. een tafelbiljart na mens de architect en van het bouw team een wandklok, vlaggen, papier bakken, een serveerwagen, bloemen- vazen en asbakken. De jongeren hadden een aktie ge voerd, waaruit de fraaie inrichting van de bar was bekostigd. Na het of ficiële gedeelte was er gelegenheid om het geheel te bezichtigen. Inbraak In de nacht voorafgaande aan de opening van „Ons Huis" werd er in gebroken. Na het stukslaan van een raam en het forceren van een deur heeft men weer snel de benen geno men, vermoedelijk omdat men is ge schrokken van het inschakelen van het ventilatiesysteem. Ontvreemd werd er dus niets, maar er was een niet onaanzienlijke schade. Universitaire benoemingen LEIDEN BIJ onderschelden besluiten van Curatoren van de Leldse unlverslteut zijn benoemd: dr. C. Altona, wetenschap pelijk hoofdmedewerker ln tijdelijke dienst bij de Organische Chemie met In gang van 1 met 1968 ln vaste dienst; dr. H. van Beelon. wetenschappelijk mede werker le klasse ln tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, met Ingang van 1 Janua ri 1968 in vaste dienst; A. H. van Bolhuis, arts, wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Keel-Neus en Oorheelkunde, met Ingang van 1 mei 1968 in vaste dienst; mr. J. M. J. Chorus voor het tijdvak van 1 maart 1968 tot 1 maart 1969t ot wetenschappelijk medewerker ln tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid: dr. J. L. M. van Dijk voor het tijdvak van 1 Januari 1967 tot 1 februari 1969 tot wetenschappelijk ambte naar le klasse ln tijdelijke dienst bij de bibliotheek: dr. M. Froudcnthal voor het tijdvak van 1 maart 1968 tot 1 maart 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse; mevr. drs. L. M. J. S. Gelato-Volders, wetenschappelijk ambtenaar le klasse ln tijdelijke dienst bij het Centraal Reke- ninstituut met Ingang van 1 januari 1968 ln vaste dienst: dr P. van Gijzel we tenschappelijk ambtenaar ln tijdelijke dienst bij het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 Juli 1968 tot wetenschappe lijk ambtenaar ln tijdelijke dienst bij de Petrologie, Mineralogie en Kristallografie; dr. R. A. de Haas. wetenschappelijk - ambtenaar le klasse ln vaste dienst bij de Medische Microbiologie, met Ingang van 1 oktober 1968 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A: DR. M. S. H. G. Hecrma van Voss, wetenschappelijk medewerker le klasse ln vaste dienst bij de faculteit der Letteren met Ingang van 1 september 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewer ker; drs. P. Hendriks, voor het tijdvak van 17 april 1968 tot 1 mei 1969 tot we tenschappelijk medewerker ln tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren; H. J. van der Kaay, arts, voor het tijdvak van 1 maart 1968 tot 1 maart 1969 tot we tenschappelijk hoofdmedewerker in tijde lijke dienst bij de Parasitologie: drs. P. H. G. Kien, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de biblio theek. met ingang van 1 Januari 1967 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar; dr. J. W. Marsllje. wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, met ingang van 1 Januari 1968 ln vaste dienst; drs. A. H. Nauta. voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 april 1969 tot wetenschappelijk medewer ker ln tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren: dr. D. F. Nljhoff, we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie tot we tenschappelijk medewerker le klasse in vaste dienst; mej. dr. E. Pees. voor het tijdvak van 15 Juli 1966 tot 15 Juli 1968 tot wetenschappelijk medewerker le klasse ln tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming: mevr. drs. E. Postel-Coster, voor het tijd vak van 1 januari 1968 tot 1 Januari 1969 tot wetenschappelijk medewerker le klas se in tijdelijke dienst bij de Antropolgie: dr. P. J. van der Schaar, met ingang van 1 januari 1968 to twetenschappelljk hoofd medewerker in vaste dienst bij de Tho- rax-Chrurgie; Ir. A. Scheepmaker, we tenschappelijk medewerker ln tijdelijke dienst bij de Werkgroep Kosmische Stra ling, met Ingang van 1 januari 1968 in vaste dienst; drs. C. W. Schoncvcld, we tenschappelijk medewerker ln tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, et ingang van 1 januari 1968 ln vaste dienst: drs. H. B. T. Schot, voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 april 1969 tot we tenschappelijk medewerker le klasse ln tijdelijke dienst bij de faculteit der Let teren; Ir. H. A. J. Tuk, voor het tijdvak van 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 tot we tenschappelijk medewerker le klasse In tijdelijke dienst bij de Biofysica; drs. H. Verhoog, voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 februari 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Theoretische Biologie; drs. W. A. Ver- reck, voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 april 1969 tot wetenschappelijk mede werker ln tijdelijke dienst bij de Sociale Psychologie: drs. J. H. Visser, we tenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de Fysische Chemie I tot wetenschappelijk hoofdambtenaar met In gang van 1 januari 1967. LEIMUIDEN Zaterdagavond was het in de zaal van de heer C. v. d. Poel een gezellige drukte. Daar trad namelijk op uitnodiging van de G.J.V. een beatgroep (The Camels) uit Sassenheim op. De zaal was met visnetten versierd wat een echte keldersfeer gaf. De jongelui voer den ook eigen composities uit. Zo'n avond is zeker voor herhaling vat baar. RIJNSBURG/NOORDWUK Als iemand zijn toespraak begint met „waarde ooms en tantes, neven en nichten, beste familieleden" en het gezelschap bestaat uit meer dan honderd personen, dan denkt men in eerste instantie of aan een grote bruiloft óf aan de verdeling van een grote erfenis. Zaterdag j.l. was echter een groot gezelschap Glasbergens bijeen in Noordwijk en Rijnsburg zonder dat Goeree eerste Visserijschool Katwijk op derde plaats SCHEVENINGEN De leerlingen van de Scheveningse Visserijschool hebben de achterstand die men had opgelopen na het onderdeel roeien niet meer in kunnen lopen. Dit on danks het sterk „terugkomen" bij de onderdelen schiemannen (touwplit- sen en knopen) nettenboeten en vis pankklaar maken. De eerste prijs een fraaie wisselbeker ging naar de ploeg van Goeree (Ouddorp). Bij 't roeien ging de eerste prijs naar Goeree met 20 punten. IJmui den kreeg voor de tweede plaats 15 punten. Katwijk voor de derde 10 punten en Scheveningen moest met 5 punten en een vierde plaats genoe gen nemen. Daarna werden uit de roeiploegen van stuurman en 12 roei ers drie ploegen van vier man van ieder school gevormd. Men kon per school maximaal 480 punten krjjgen. De jury bestond uit leraren van Katwijk. Goeree, LJmuiden en Sche veningen. De ploegen kregen een eindje touw, een net met een scheur of tien scholletjes in handen. In een kwar tier moest men even een maaltje schol plankklaar maken. De einduitslag bracht grote vreug de in het Ouddorpse kamp: 482 pun ten betekenden de wisselbeker. Scheveningen haalde op tot 387 punten en werd eervol tweede Kat wijk werd derde met 3351 punten en IJJmuiden viel wat terug met 316 punten. In de mijnzaal van de Visafslag reikte mr. Riem Vis de prijzen uit. Naast de bekers voor de eerste twee, kregen de deelnemers persoonlijk een draagmedalje, terwijl iedere school een herinneringsvaantje kreeg. er iets te vieren of te verdelen viel. Er was „gewoon" een familie reünie van alle Glasbergens, voortgekomen uit oerstamvader Claes Glasber gen. Het doel van deze reünie was enerzijds elkaar wat beter te leren kennen, anderzijds wat meer te we ten te komen van de gezamenlijke interesse: het voorgeslacht. Lezing De heer J. B. Glasbergen, met prof. dr. W. Glasbergen de anima tor van de familieclub, hield zater dagmorgen in de Noordwijkse her vormde kerk aan de Voorstraat een lezing over de plaats die de leden van het geslacht Glasbergen in het maatschappelijk, kerkelijk en cultu— reel leven van hun tijd innamen. Na de inleiding over de bron nen voor het familie-onderzoek en de gevolgde onderzoek-metho- de zei de heer (J. B.) Glasbergen, dat wanneer ijdelheid de drijfveer van het onderzoek was geweest, de hele zaak al lang in de doofpot had gezeten. Blauw bloed noch be roemdheden zijn gesignaleerd. Ene pastoor en dat in een „puur" calvinistisch geslacht Martinus Glasbergen heeft nog de meeste opzien gebaard door in het begin van de 19e eeuw (mislukte) po gingen te doen de oud-katholie ke en rooms-katholieke kerken samen te smelten. Maar van oor sprong zijn de Glasbergen gla zenmakers. Daarna werden de Glasbergens voornamelijk baanspinners (Noord wijkse tak) houtzaagmolenaars (Amsterdamse tak) en telers en kooplieden (Rijnsburgse tak). Ar tiesten treft men op een enkele uit zondering na in het geslacht niet aan. Op kerkelijk terrein waren de Glasbergens wat actiever. De heer (J. B.) Glasbergen gaf in zijn le zing in extenso opgenomen in de familie-periodiek „let op u Glas" verder tal van Glasbergiaanse gegevens over de spreiding van het geslacht, de Glasberger dorpsnota belen en de diverse takken van het gslacht. Geen lieverdjes De Glasbergendag was begonnen met een welkomstwoord van initia tiefnemer prof. dr. W. Glasbergen uit Amersfoort. Na de lezing van J. B. werd in hotel Het Hof van Holland de koffiemaaltijd genuttigd. J. B. hield een tafelrede onder het motto „Ook geen lieverdjes", hande lend over merkwaardige voorval len uit het leven van de gezamen lijke voorouders. 's-Middags was er een ont vangst in het Rijnsburgse ge meentehuis, waar burgemeester Koomans een welkomstwoord sprak. Nadien hield prof. dr. W. Glasbergen een interressante le zing over de geschiedenis van de voormalige adellijke vrouwenab dij te Rijnsburg en de opgravin gen die ter plaatse zijn verricht. Door een kleine tentoonstelling van familiestukken 's morgens opgesteld in de Hervormde Kerk van Noordwijk en 's middags in de Hervormde kerk van Rijnsburg konden de deelnemers kennis ne men van nog meer Glasbergen-va- ria (o.a. van de stamboom). Prof. Glasbergen leidde de deelnemers in beide kerkgebouwen rond. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond om half zeven wordt in het verpleeghuis De Wil bert een protestantse kerkdienst ge houden. Voorganger is ds. A. Baas. Familieleden van de bewoners van De Wilbert zyn in deze dienst har telijk welkom. KATWIJK AAN ZEE Zaterdag hield De Rijnmonders een wedvlucht met oude duiven van Qulevraln af. Afstand 205 km. In concours 179 duiven, die gelost werden om 6.40 uur bij matige oosten wind. De eerste duif werd geconstateerd om 9.52 uur. De uitslag luidt: W van der Niet I. 10. 13, 18, 21. 22; K Geijteman 2, 3, 4, 12. 24. 40: Gebr. Geijteman 5. 20. 43; J Verhoef 6, 8, 14. 27; K de Vreugd 7, 25: J van der Plas 9, 20. 33: P de Mol 11. 39. l; A L de Vreugd 15. 28; C van Dijk 17, 19; Kr Schaap 23; B Mulder 26; L van der Plas 29; J A Nijgh 30; W de Liefde 31. 32. 36, 45; C van Beelen 34! T Houwer 35; T Guljt 37; H Dekker 38; H Krljgsr#jn 42: M Langmuur 44. IJMUIDEN Niet alleen loggers en kotters maar ook heel wat treilers za ten in de afgelopen week ln het Ne derlandse kustgebied achter de gul aan. Dat was aan de aanvoer best te merken. Op de weeklyst van het IJmui. dense Staatsvissershavenbedrijf komt onder het hoofdstuk „gul en kabel- jauw" een totaal voor van 9.000 kis ten. De treilers-waren naar deze stre ken afgezakt om de schrale ladingen die ln de Noord met grote moeite bij elkaar waren gevist, aan te vullen. De handel was niet in staat de gro te stroom op te nemen. Ook in de voorgaande weken hadden de kopers heel wat te verwerken gekregen De grote gul wist de kattencentrale nog op een afstand te houden- De middel en kleine soort moesten het echter ontgelden. Vooral laatstgenoemde soort kon niet veel goed doen en belandde elke dag op het minimum Honderden kisten gul van prima kwaliteit wer den tot óiierenvoedse] verwerkt Koosvis De havenarbeiders losten meer kool- vis dan in de voorafgaande week. De belangstelling voor de 3500 kisten was gering- De grote wilbte soort hand haafde zich redelijk, maar die vorm de dan ook een sterke minderheid. De zwarte soortgenoot haalde dikwijls de minimumprijs niet. Dit had weer LEIDEN De politie heeft een 29- jarige opperman aangehouden, die on der invloed met zijn auto op de Witte Singel een geparkeerde auto ernstig had beschadigd en twee bomen licht. Ook zijn eigen auto liep zware schade op, het rijbewijs van de man is in gevorderd. LEIDEN In LEIDEN stapte gis teren een driejarig Grieks jongetje uit de trein. Spoorwegpersoneel heeft daar telefonisch navraag ge daan bij andere stations. Het bleek dat het jongetje ongezien in Haar lem in de trein was gestapt- Begeleid door een conducteur is het jongetje weer naar Haarlem teruggebracht. Bromfietser (17) na botsing nog steeds niet bij hennis ZOETERWOUDE Zaterdag morgen omstreeks acht uur reed op de kruising OmmedijksewegHoge Rijndijk een 17-jarige bromfietser uit Boskoop tegen een truck met oplegger. De chauffeur van de wa gen verleende geen voorrang. De jongeman, die een schedebasis- fractuur opliep, is in bewusteloze toestand naar het St. Elisabeth- ziekenhuis gebracht. Hij is nog steeds niet bij kennis. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE - Dinsdag: hoogwater 3,47 - 16.11, laagwater 12.02. Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Geboren: Maarten, zv N de Boo en J T Vos; Annamarie, dv C Korpershoen en H H Hendriks: Arnoldus L. zv J H v Es en M J de Cler. Ondertrouwd: W P H Vilters en M Huisman, N D Zandbergen en A Korpershoek. Gehuwd: P v d Eijkel en J Ra- vensbergen, L J Rhijnsburger en J M v Gelderen. Autoverhuur A-Z. - Autorijschool BOTENVERHUUR AUTORIJLESSEN ln FIAT 850 - FIAT 124 - OPEL KADETT OPEL REKORD 10 lessen voor 85,— Huurprijzen v.a. 6,— per dag 6 ct. per km. HET GROOTSTE AUTO VERHUURBEDRIJF UIT DE OMTREK met keuze uit 21 merken auto's van DAF tot Chevrolet. Den Haag Bremanstraat 108 Tel. 070-607800 Leiden Hansestraat 72A Tel spoedig L. v. d. Zwan Katwijk a/d R|Jn Vinkeweg 9 Tel. 01718-6219 b.g.g. 3361 Katw|jk-Hoornes Treubstraat 100 Tel. 01718-3361 Noord w(ik-Binnen Boerenburgerweg 30 Tel 01719-4186 BESTEL TIJDIG OM TELEURSTELLING TE VOORKOMEN. vele transporten naar de Duitse vis* meelindustrie tot gevolg. De schelvis moest met een rol op het tweede prijzen plan genoegen ne men. De vissers stopten als het maar enigszins kon de wijting in de pre miekistjes. Hiervan stonden er 1600 in de markh tegen 1500 grote kisten. De extra inspanningen werden maar matig beloond. Haring De haring was met 175 grote en 1-500 kleine kisten schaars vertegen woordigd. Ondanks dat, wenste de handel zach niet het vuur uit de slof fen te lopen. Dinsdag noteerde men een hoogste bod van f 24,- maar daar na ging het snel bergafwaarts. Vrijdag gingen de handelaren niet verder dan tot f 14,20. De makreel liet zich zo wel naar hoeveelheid als naar prij zen beter gelden Door Hemelvaartsdag had men de beschikking over slechts vier markt dagen. Dat verhinderde de loggers en kotters niet rond 200.000 kilo tong te bemachtigen. Ook aan andere Neder landse afslagen was de aanvoer van deze vissoort groot. De tong 1 en de slips bereikten de beste noteringen. Schol Deze schepen zorgden ook voor een kleine 6.000 kisten schol. De noterin gen kenden forse schommelingen. On der de ongeveer 1.000 kisten diver sen namen de poon en de kleine haai een belangrijke plaats in. De poontjes werden vrijdag na een inzet van f 12,- op wel bijzonder laag peil van f 150,- gedrukt De haaiitjes deden het toen beter. Op de eerste ronde hadden de liefhebbers hiervoor bijna veertig gul den per kist over- Verder waren er nog 4.500 stuks stijve kabeljauw De grote exempla ren haalden door de ban genomen redelijke noteringen. De kleine kabel jauwen gingen niet zo vlo: van de hand. D nsdag zakte de k^—- "9.- Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan -de IJmul- der markt onder meer de IJM 54 Swift met 59, de SCH 135 Cornelia Maria met 220 kisten, 369 kleine kisten diversen en 134 stuks stijve kabeljauw, de KW 59 Floris met 72, de KW 171 Jan Maria met 420 kisten, 340 kleine kisten diversen en 475 stuks stijve kabeljauw, de KW 22 Jacob Carla met 140. de KW 148 Dirk van Beelen met 112, de IJM 37 Delft met 845 kisten en 245 kleine kisten diversen, de KW 93 Jeannette met 141, de KW 15 Rijnmond 1 met 895 kisten en 400 stuks stijve kabeljauw, de KW 187 Elly met 175, de IJM 56 met 245 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 206 Yvonne Yolanda met 100, de KW 103 Wim met 136, de KW 85 Rijnmond 4 met 670 kis ten en 405 stuks stijve kabeljauw, de KW 121 Brittenburg met 100 kisten, 398 klei ne kisten diversen en 130 stuks stijve kabeljauw, de KW 134 Dirk Taat met 160, de KW 195 Pieter Jacob met 237, de KW 172 Cornells Schaap met 177, de KW 90 Alnilam met 210, de KW 213 Jana met 163, de KW 26 Concordia met 155, de KW 226 Jacob Senior met 300 kisten en 175 stuks stijve kabeljauw, de KW 144 Corne lls den Duik met 120 kisten. 415 kleine kisten diversen en 125 stuks stijve kabel jauw. de KW 190 Margaretha Christina met 160, de KW 98 Arendje met 256 kis ten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 186 Anna Jacob met 116, de KW 200 Ant- je met 225. de KW 114 Avontuur met 158, de KW 51 Ora et Labora met 190 kisten en 56 kleine kisten diversen, de IJM 46 De Hoop 4 met 130 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 12 André met 138, de IJM 154 Protinus met 200 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 124 Sursum Corda met 155. de KW 126 Aga tha Arie met 135. de IJM 239 Nooitge- dacht met 23. de KW 193 Vrouw Pruna met 225. de KW 108 Allda met 65. de IJM 45 De Hoop 1 mer 200. de KW 30 Ermine met 94. de KW 160 De Vrouw Alida met 108. de KW 91 Jan met 130 de KW 38 Neptunus met 150 kisten en 50 6tuks stijve kabeljauw, de KW 220 Jan- ny Jacoba met 35. de KW 150 Gtjsbert- Maria met 78. de KW 106 Karla Ellen met 80, de KW 105 met 40, de KW 70 Arie Juior met 32, de KW 24 Cornells met 46. de KW 162 De Vier Gezusters met 122, de KW 137 Maartje Jacoba mei 111 kisten en 4 Ostuks stijve kabeljauw de KW 211 Geertruida met 28, de KW 166 Vertrouwen met 32, de KW 102 mei 75. de KW 11 Deo Volente met 45, de KW 210 En Avant met 115, de KW 113 Wil ma met 53. de KW 79 Zeearend met 60 de KW 119 IJsbrand met 62, de KW 96 Nico met 33. de KW 196 Aagje Adriana met 188. de KW 117 Mare Liberum met 46. de,KW 178 Dirkje met 100. de KW 80 D.rk Maria met 14L de KW 180 Solea met 150 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw, de VL 1 Ursinus met 610 kisten en 240 stuks stijve kabeljauw, de WR 51 Stella Maris met 30. de KW 52 Solo Gratia met 62. de IJM 4 Dageraad met 55. c> KW 127 Klaziena Marijke met 154, de KW 169 Dirk Jan met 58. <Je KW 72 Leendert Ja coba met 81. de KW 33 Limanda met 145 e" 16 stu>s stijve kabeljauw, de KW 217 Cornelia met 65, de KW 225 Azi muth met 200 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 212 Marlena mei 150 kisten en 200 stuks stijve kabeljauw, de SCH 27 Onderneming 2 met 95. de KW 165 Allda Jacoba met 73. de KW 153 Francina met 220 kisten en 90 kleine kisten diver- 5en,vm KW 116 Vler Gcbreoders met 30, de KW 164 Helena met 75, de KW 173 Aquarius met 44, de KW 71 Ekhart met 35 en de KW 36 Stern met 35 kisten Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 10.628 kisten waarvan 52 kisten tarbot, 1271 kisten tong, 2021 kisten schol. 115 kisten schelvis. 810 kisten koolvis, 40 kisten haal. 208 kisten makreel. 547 kisten wijting, 2842 kisten gul en kabeljauw. 26 kisten poon en 696 kisten diversen. Verder waren er 1472 kleine kisten makreel. 029 kleine kisten haring. 435 kleine kisten schelvis. 776 kleine kisten wijting, 124 kleine kistten gul. 540 kleine kisten diversen en 2720 stuks stijve kabeljauw. SCHEVENINGEN Znterdo, werden in Scheveningen de produk schapsprijzen uitgereikt. De hoog ste gemiddelde waarderingcijfen voor verse zeevis en verse harir loerden motorvermogen 120 tot 2'. kg in 1967 behaald door'- 1. KW 2! Concordia, schipper J. Aandewit reder N.V. Visserij Mij. Hago, 2(K p.k., 43 reizen 7.267.44; 2. KW 11) IJsbrand, schipper G. Jonker, reder IJsbrand Plug, 220 pk, 42 reizen, 7.22619; 3. KW 126 Agatha Arit schipper C. van Beelen, reder firm rederij M. Kuyt, 240 pk, 45 reizen 7.122224. KW 120 Flamingo, schip per J. de Haas, reder rederij Fla mingo, 200 p.k., 43 reizen, 7.10465 5. KW 17 Cornells Judith, schipper C. van Duyn, reder firma gebr. J, van Duyn, 200 pk, 41 reizen, 7.09751 In groep vaartuigen met een mo torvermogen van 250 tot 500 pk in tenminste 20 reizen: 1. KW 191 Deo Volente, schipper P. Hoek, reder P Hoek, 360 pk, 44 reizen, 7.72727, 2. KW 155 Fiducia, schipper D, Kuyt, reder firma Fl. Kuyt en Zo nen, 275 pk, 46 reizen, 7.63043; 3. KW 137 Maartje Jacoba, schipper G Vooys, reder rederij Gebr. Vooys 260 pk, 44 reizen, 7.40909. In de groep vaartuigen met eer, motorvermogen van 500 pk en hoger in tenminste 15 reizen1. IJM 46 Dt Hoop IV, schipper W. Schuitemaker reder N.V. Zeevisserij Maatschap pij De Hoop I. 510 pk, 37 reizen 729729; 2. KW 51 Ora et Labora, schipper J. Plug, reder C. Guyt, 625 pk, 39 reizen, 7.29487; 3. KW 34 Rose Marie, schipper C. v. d. Plas, reder N. van Duyn, 570 pk, 28 reizen, 7.21428; 4. KW 121 Brit tenburg, schipper A. Zuiderduin, reder Ouwenhand's rederij en vis verwerking N.V., 875 pk, 22 reizen, 7.18181: 5. KW 165 Alida Jacoba, schipper J. de Hollander, reder L v. d. Plas, 510 pk, 44 reizen, 7.18181 De hoogste gemiddelde waarde ringscijfers voor gezouten haring zijn in 1967 behaald door: en uitge reikt te Katwijk aan Zee-Umuidet (Katwijkse vaartuigen) 1. twl KV 123 Holland, schipper L. Dubbe laar, reder Ouwenhand's rederij visverwerking N.V.. 12 reizen 7.83; 2. twl. KW 43 Rijnmond 11, schipper J. van Duyn, reder N.V. Rederij- en haringhandel N. Pafle- vliet jr., 13 reizen. 7.61; 3. twl. De Samenwerking I, 10 reizen, 7.60; 4. twl. KW 121 Brittenburg, schipper A. Zuiderduin.-reder Ouwenhand's rederij en visverwerking N.V., 121 reizen, 7.58; 5. twl. KW 15, Rijn mond 1, schipper K. v. d. Plas, re der N.V. rederij en haringhandel N. Parlevliet jr., 14 reizen. 7.46. Op de foto: v.l.n.r. de heren J. Aandewiel, schipper. K. v. d. Plas, motordrijver en P. Visser, reder, al len van de KW 26 Concordia, (rechts van K. v. d. Plas drs. D. J. van Dyk, j voorzitter van het Productschap vis en vlsserijprodukten) en de heren P. Hoek cn P. Hoek jr. van de KW 191 Deo Volente. KATWIJK AAN DEN RIJN In de afgelopen week, vijf veilingdagen, werd aan de Katwijkse groenten- veiling in totaal 613.000 kg waspeen aangevoerd. Gelet op de tijd van het jaar is dit een grote hoeveelheid. Van de zijde der kooplieden bestaat nog goede belangstelling voor deze peen, seizoen 1967/1968. De exportvraag was ook groot 360.000 kg ging nog over onze gren zen weg, waarbij vooral Frankrijk en België een belangrijke plaats in namen. De B-peen bereikte topprijzen, zelfs tot boven de f 24 per 20 kg. A-peen ondervond minder belang stelling. Wat aangeboden werd, werd echter verkocht. De houdbaarheid van deze peen is niet zo best. De noteringen: AI f 9,90 tot f 15,90, All f 2,60 tot f 11,80, BI f 14,40 tot f 24,30, Bil f 2,20 tot f 7,90, Cl f 5,70 tot f 8,60, CII f 1,10 tot f 6,80. Alle andere produkten zijn duur vanwege de kou die de groei tegen hield. Bospeen f 1,00 tot f 1,26, an dijvie f 56 tot f 115, kroten f 33 tot f 42, prei I f 25 tot f 52, II f 8 tot f 37, er werd behoorlijk prei geëxpor teerd, rabarber f 10 tot f 28, sla f 9 tot f 28 spinazie f 40 tot f 102, spits kool f 64 tot f 72, tomaten AI f 7.10 tot f 8, BI f 7 tot f 7,90, Cl f 6,70 tot f 7,10, CC f 5,30, witlof f 66 tot f 93, radijs f 13 tot f 38, peterselie f 14 tot f 32, selderie f 14 tot f 28, slauien f 17 tot f 26, uien f 5 tot f 7. Eerste prijs voor DVS KATWIJK AAN ZEE Het tam boer- en trompetterskorps DVS, heeft op het nationaal drumband- concours met 169 punten in de hoogste klas, de superieuren-afde ling, de eerste prijs gewonnen. Bromfietser tegen auto KATWIJK Zaterdagmiddag om vijf voor half één is de 54-jarige D. van Duijn op zijn bromfiets in botsing gekomen met een personen auto. Hij liep een lichte hersen schudding op. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Zeeweg-Meeuwen laan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4