ABC*Z*actie levert zes ton op 25 MIN. VLIEOI getuige van levende God Vormingswerk van NZV groeit NBI GEEFT STUDENTEN DIPLOMA Uw probleem is het onze.... „Kreten helpen niet, nodig is studeren" PER éT I KA 1 1 Een woord voor vandaag Christelijk gereformeerden blij bijeen Ridderslagen in kathedraal Rusteloosheid bedroeft paus MAANDAG 27 MEI 1963 Er ligt een direct verband tussen het slot van het evangelie van Johannes en zijn eerste brief. Het evangelie eindigt met de realiteit van de opgestane Heer. De brief begint er mee. Lees maar: ,yHetgeen ivas van de beginnehetgeen wij ge hoord hebben, hetgeen wij gezien hebben met onze eigen ogen, hetgeen wij aanschouwd hebben en onze handen getast heb ben van het Woord des levens Christus is geen idee. Het evangelie is geen brok levensfilo sofie. Christus is werkelijkheid die gezien kan wordendie gehoord kan worden, die gevoeld kan worden. We zijn altijd weer geneigd dat te vergeten Christus is naar de hemel gevaren en daarom lijkt Hij ver weg, omdat we zelf het gevoel hebben dat de hemel zo ver bij ons vandaan is. Ge loven is dan iets onwerkelijks, iets dat buiten ons dage lijkse leven omgaat. Daarom verplaatsen we geloven naar de zondag, die ene dag van de week, die anders is dan alle ande re dagen. Dan heeft geloven niets meer met ons dagelijks le ven te maken, met ons werk, onze geheime verlangens, onze liefdes en onze haat. Tegen die gedachte verzet Johannes zich. Als hij de gemeente gaat vertellen wat geloven werkelijk is, begint hij met iets wat gehoord, gezien, gevoeld kan worden, iets wat je met twee handen kunt vastpakken. Daarom moet ons gebed steeds weer zijn: Openbaar U, Heer Jezus. We lezen vandaag: Efeze 2 1-10. (Van onze kerkredactie) DOORN Voor het laatste hield het Nederlands Bijbelinsti tuut te Doorn de jaarlijkse bij belschooldag in de aula van het Reviuslyceum te Doorn. Nog deze zomer gaat dit instituut verhuizen naar de Witte Hei. dat omgedoopt zal worden tot De Nieuwe Koppel. Zeven studenten ontvingen zater- i dag het einddiploma uit de handen I van de directeur, de heer F. Smit, waaronder een Italiaanse jongen die wil gaan evangeliseren onder de Ita- liaanse werkers in ons land. De oud-studente Ank Capon vertel- de iets over haar zendingswerk op Malakka, waar zij door de Sa- mosir-zending was uitgeleend aan de j Overseas Missionary Fellowship. Ds. J. Overduin uit Veenendaal sprak op j een zeer praktische wijze over het dagelijks geloofsleven. Tijdens deze bijeenkomst die be zocht werd door 500 mensen werd een collecte gehouden voor het stu diefonds. dat studenten wil helpen die met financiële moeilijkheden te kampen hebben tijdens hun studie. Deze collecte bracht 1224 gulden op. Bovendien deelde het bestuurslid ds. A. Rigters nog mede dat hij die mor gen aan giften nog 770 gulden had ontvangen. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet ln behandeling worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd, vragen die niet onderling met elkaar ln verband staan moeten ln afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Een weduwe heeft een in wonende 20-jarige zoon, die de avond-HBS volgt en al zijn tijd aan studie besteedt. Aangezien hij geen inkomsten heeft en de moeder voor het g'ehele onderhoud zorgt, ont vangt zij dubbele kinderaftrek en dubbele kinderbijslag. De zoon wil nu een krantenwijk aannemen, die hem dagelijks twee uur werk zal "kosten en wekelijks 24 tot ƒ25 zal opbrengen. Wat zijn de fiscale ge volgen voor de moeder? Antwoord: Inkomsten uit arbeid van een kind worden tegenwoordig niet meer tot de inkomsten van de ouder gerekend. Voor dubbele kin deraftrek is vereist: a) dat het kind meer dan 50 pet. van de tijd aan stqdl# besteed, en b) dat het kind voor meer dan 50 pet. van de totale kosten van studie en levensonder houd ten laste van de moeder is. Aan beide voorwaarden wordt vol daan als de zoon voor rond ƒ1250 's jaars bijverdient met arbeid die minder dan de helft van zijn nor male arbeidstijd vergt. Vraag: Bij welk tegoed op de spaarbank of elders wordt men aan geslagen in de vermogensbelasting en hoeveel bedraagt die belasting bij elke duizend gulden meer? Antwoord: De vermogensbelasting wordt geheven naar het totale ver mogen op 1 januari van het betrok ken belastingjaar. De vrijstelling voor tariefgroep I (dezelfde als voor de inkomstenbelasting) is 40.000, groep II (gehuwden en daarmee ge lijk gestelden) 55.000, met verho gingen van 13.500 voor elk kind waarvoor recht op kinderaftrek bestaat, en van ƒ35.000 voor invali den en bejaarden. Voor elk geheel bedrag van 1000 waarmee de be lastingplichtige het vrijgestelde be drag overtreft, is ƒ6 verschuldigd. Vraag: Wat is tapioca? Antwoord: Een zetmeelsoort. be reid uit de wortelknollen van de cassave, geslacht maniok, familie der wolfsmclkachtigen. vooral de m.utillissima Pohl, de bittere cassa ve uit tropisch Amerika, die thans overal in de tropen wordt verbouwd en daar soms even belangrijk is als de a/rdappel bij ons. Het melksap is min of meer giftig, doch door wassen, koken en rooste ren gaat het giftige blauwzuur in het sap verloren. De plant is overja rig. 4 tot 5 meter hoog. stam met dikke wortels, die zelfs 1 meter lang en 20 cm dik kannen worden. De vrucht is een gevleugelde, houti ge doosvrucht. Als plantmateriaal gebruikt men echter stekken. Na 8 of 9 maanden kan men de wortels oogsten door deze uit te gra ven. De knol bevat 21,45 pet. zet meel. De bevolking schilt, wast. poft. stoomt of kookt de verse knol len. Ook snijdt men de wortel wel in reepjes en bakt deze in klappero- len. Ook snijdt men de wortel wel een belangrijk voedingsgewas (Wink ler Prins encyclopedie). Gereformeerde mannenbondsdag (Van onze kerkredactie) APELDOORN Ruim vijf honderd mannen woonden zater dag de bondsdag van de gerefor meerde mannenbond bij. Zij be zonnen zich op de aard en de opzet van hun werk naar aan leiding van een enquête, die on der de predikanten gehouden is en hun conclusie was: doorgaau, maar in modernere, frisse en eigentijdse vorm. Bondsvoorzitter drs. A. I. Koffe- man stond in zijn openingswoord stil bij het verschijnsel van de „veront rusting" in het kerkelijk leven. Dat woord heeft een bepaalde kleur ge kregen, iets van zenuwachtigheid en schrik. Met een dergelijke veront rusting komen we weinig verder. Angst is een slechte raadgeefster. Een helder onderscheiden wordt er juist door belemmerd. Maar er is ook een andere soort van verontrusting: een beproe ven van de geesten met een hel der oordeel in het licht van Gods Woord. Een dergelijke verontrusting hebben we nodig. Kreten helpen niet. Nodig is studeren, onze tijd verstaan, Gods Woord verstaan. Een angstpsy chose heeft weinig met heilage onrust te doen. Angst belemmert het uitzien op de komst van de Bruidegom. ENQUETE Ongeveer de helft van de predi kanten reageerde op de gehouden enquête. Hun antwoorden waren vaak bemoedigend en leverden soms waardevolle suggesties op, zoals meer afwisseling in de wijze van vergade ren, jonge mannen niet bijeenbren gen in één vergadering met ouderen (er zijn de laatste jaren al ongeveer dertig speciale jongerengroepen ontstaan), meer samenwerking met de vrouwenbond. Wat het laatste betreft* gisteren kwam de nieuwe pocket „Present" uit. Deze bundel, die materiaal bevat voor veertig onderwerpen, is door de vrouwen- en de mannenbond geza menlijk uitgegeven. 's Middags refereerde ds. G. Kers- sies uit Oud-Loosdrecht over „Kerk en recreatie". Het kerkelijk recrea- tiewèrk, zoals dat momenteel op tien tallen campings in ons land gedaan wordt, noemde hij een goede bijdrage van de kerken aan de oplossing van het vrijetijdsprobleem, maar tegelijk liet hij zien, dat dat nog maar het begin is van een ontwikkeling, die niet te overzien is en nog maar een I klein onderdeeltje van het totale pro bleem. dat „kerk en vrije tijd" is. I Voor de toekomst zal naast het dienstbetoon aan iedereen, veel meer I tijd en mankracht besteed moeten worden aan de zielszorg aan eigen le den in de recreatiegebieden, waar voor een continue aanwezigheid van predikant en priester op de grote campings van belang is. Naast recre atiepredikanten zullen er recrea tie-ouderlingen nodig zijn, terwijl heel veel kerkelijk werk in samen werking met andere kerken zal kun nen geschieden. Het ledental van de gereformeerde mannenbond daalde dit jaar tot 7244 in 372 verenigingen. Volgend jaar wordt de bondsdag in Vlissingen ge houden. De daling van het ledental zette zich ook dit jaar voort. Er zijn nu nog 372 verenigingen met 7244 ledeji. In 1962 waren er 552 verenigingen met bijna 12.000 leden. De bond gaat contact zoeken met (Van een onzer redacteuren) HILVERSUM Nog niet eer der zal het voorgekomen zijn, dat zoveel Chr. Gereformeerden bjj elkaar waren als zaterdag in de Expohal te Hilversum, waar op de slotdag van de ABCZ-actie werd bekendgemaakt dat deze actie voor de zending f 593.108,50 heeft opgebracht. Een jaar lang hebben plaatselijke comité's zich beijverd om met kerk- collecten en bazaars, verkoop van sleutelhangers, lepeltjes, grammo foonplaten en wat vindingrijke mensen maar verder bedenken kon den, geld te vergaren voor een viertal projecten die de normale financiële krachten van de zendingsdeputaten te boven gingen. ABC-Z was de naam, omdat het geld bestemd was voor auto's op de beide zendingsterreinen voor de bouw van een bijbelschool en de stichting van een colportagecentrum in Noord- Transvaal en de herinrich ting van het zendingsziekenhuis in Mamasa op Celebes. Dat de actie is ingeslagen, bleek zaterdag wel. Er waren naar schat ting een kleine negenduizend mensen in en om de Expohal aanwezig, en toen Dick Bikker aan het eind van de middag het programma ging inleiden waarin de afgevaardigden hun op brengst kwamen aanbieden, ontstond er na een simpele opwekking een spontaan en langdurig geef-feest. Tientallen hoeden, kistjes en manden gingen rond, en alleen deze „nale zing" leverde alweer duizenden op. Veelzijdig De dag was intussen al bijna verstreken met een gevarieerd, stijl vol programma, waaraan honderden meewerkten onder de bezielende lei ding van de coördinator van de actie, de heer B. Molenaar uit Apeldoorn. Ds. M. W. Nieuwenhuijze uit Delft had de dag als voorzitter van deputa- ten voor de buitenlandse zending ge opend. Machtig klonken de liederen, die in beurtzang met een uit vele koren gevormd koor werden gezon gen. En terwijl in de hal zelf de oude ren luisterden naar twee toespraken, gingen de kleuters elders luisteren naar een verhaal en kijken naar een poppenspel, gingen de wat oudere kinderen veld- en behendigheidsspe len doen en droeg Otto Sterman voor zo'n 700 jongerenvoor uit zijn pro gramma „De neger spreekt". Ook 's middags waren er voor de kinderen allerlei activiteiten. De Haagse orga nist Luuk v. d. Vegt leerde ze bij voorbeeld een lied, dat later een plaats kreeg in het programma voor de ouderen. De toespraken 's morgens waren van ds. J. A. van Rooy en de leger- predikant ds. C. Langbroek. Het was wat de eerste betreft een wederzijdse tweede jaar na zijn eeuwfeest is vandaar ook de naam „Congres 102". Uit het jaarverslag 1967 bleek, dat het werk zich goed ontwikkelt. In een meerjarig werkplan is het beleid uitgestippeld, dat mede gericht is op de groei van het vormingswerk. In dit verband kon de voorzitter van de N.Z.V., ds. J. ter Schegget, 67 niet-aangesloten verenigingen en I kennismaking, want deze predikant met 238 bijbelkringen en jong-vol- wassen clubs, waarvan het bestaan dankzij de predikantenenquète be kend werd. „Cum laude" voor dr. Th. Struys AMSTERDAM De promotie van drs. Th. Struvs. gereformeerd zieken- huispredikant in de hoofdstad, aan de Vrije Universiteit, vrijdagmiddag, gesehiedde cum laude. Beor in Enropa weer max. temp. gisteren "lag1 Kopenhagen h. bew. 15 0 Londen h. bew. 17 1 Amsterdam Brussel mist h bew. 14 19 0.2 0 Luxemburg mist 15 3 Frankfort zw bew. 14 1 MUnchen mist 19 4 0.1 ZUrlch geh. bew. 19 Genève zw. bew. 21 0 Locarno regen 18 21 Wenen zw. bew. 19 0 Innsbruck 1 bew. 16 2 Rome 1 bew 22 Madrid h. bew. 24 0 Majorca regen 21 0.1 (Van een onzer redacteuren) UTRECHT Gisteren heeft Eugen kardinaal Tisserant, hiervoor speciaal uit Rome overgekomen, in tegen woordigheid van kerkelijke hoog waardigheidsbekleders. 4 edelvrou- wen en 13 ridders in de Orde van het H. Graf van Jeruzalem in de kathe draal van Utrecht tijdens een grote kerkelijke plechtigheid beëdigd en geïnvesteerd. Onder de edelvrouwen. die het gouden Jeruzalemkruis van de Kruisvaarders na de eedsaflegging uit handen van de kardinaal ontvin gen bevonden zich de echtgenote van oud-minister Van den Brink en Mia Smelt, hoofd van de afdeling vrou wenuitzendingen van de KRO-radio. Na de investituur werden ridders en edelvrouwen gekleed in de middel eeuwse flwelen mantels: wit en kort voor de heren, met zw;arte baret, lang en zwart, met bijpassende kan ten hoofdtooi, voor de dames. De ruim 30 reeds eerder benoemde ridders van deze uit de kruistochten daterende r.k. kerkelijke Orde (o.w. 4 edelvrouwen) begeleidden in een in drukwekkende stoet de nieuwelingen tijdens een korte wandeling over straat tot voor in de kerk. De nieuwe leden (het lidmaatschap van de Orde is een hoge kerkelijke onderscheiding welke door de paus wordt toegekend) ontvingen naar ou de trant de ridderslag van kardinaal Tisserant, de dames kregen alleen hét gouden kruis als ereteken, met oorkonde. De Orde is ook werkzaam: zij houdt zich intensief bezig met de zorg op onderwijsgebied voor Pa lestijnse vluchtelingen. Dit werd toe licht op een aan de investituur voor afgaande academische zitting, zater dag gehouden en ook bijgewoond door kardinaal Tisserant en kardi naal Alferink. Het vluchtelingenpro bleem werd toegelicht in zijn econo mische, maatschappelijke en sociolo gische problemen. De Orde is inter nationaal en kent in Nederland een eigen Commandorije. NED. HERV. KERK Beroepen te Genderen: E. M. Bakker te Tholen. GEREF. KERKEN Beroepen te Knijpe-Mildam: kand. D. Braam te Leiderdorp: te Rotterdam- Pernis ivac. H. C. Voorneveld): J. Tevel te Zwijndrecht-Grote Luidt. Bedankt voor Uithuizermeeden: W. J. de Ruiter te Harkema-Opeinde. Emeritaat verleend aan ds. W. A. J. J Dalmayer te Nieuw-Buinen. Examen. Aan het zendingsseminarie te Baarn slaagde voor het zendings examen mejuffrouw C. E. van Bentum j aldaar Zij wordt uitgezonden naar Ma- gelang (Indonesië) als docente aan de Sekolah Pendidikan Wanita Kristen j <een opleidingsschool voor evangelisten en maatschappelijk werkers) GEREF. KERKEN (vrijgem.) Aangenomen naar Assen 'tweede zen- dings pred in Brazilië): J. T Olden- huis te Ommen. Bedankt voor Rijnsburs: C. J. Smelik te Bunschoten-Spakenburg. is wel voor de Chr. Geref. kerken I zendeling onder de Venda's in 1 Noord-Transvaal, maar hij komt zelf i uit Zuid-Afrika en was dus tot nu toe een onbekende. Declamatorium 's Middags was er een declamato- rium rond de toekomstverwachting van de kerk. Bijbelwoorden werden j voorgedragen die steeds sterker aan dacht vragen „naarmate wij de dag zien naderen". Koren, een kinderkoor 1 en samenzang wisselden elkaar af met treffend goed gekozen, vaak nieuwe liederen. Het was een gelukkige actievoor- I zitter ds. J. H. Velema te Apel- doorn die na het vaak originele i aanbieden van de bijeengebrachte sommen gelds door afgevaardigden 1 van classes en kerken, de oorkonde met het eindbedrag kon overhandi gen aan twee oud-gedienden in de zending: ds. A. Bikker en ds. M. Ge- leijnse. De ABC-Z-actic had niet alleen zes ton opgebracht voor de zending, j maar bovendien duizenden een feestelijke toogdag bereid. DORDRECHT „De kloof tussen de mens van nu en de Bjjbel is groot. De Bjjbel wil er kend worden als de oorkonde van de wérkelijke wereldge schiedenis, waarin de wereld oorsprong en doel heeft. De mens wordt opgevorderd om eigen le ven daarin in te bedden. Dan j meedelen, dat er straks 14 opgeleide wordt hjj door de zin van de ge- |jp schiedenis gedragen van schep ping naar verlossing, die hem anders ontgaat." Zo sprak de heer B. Folkertsma medewerker aan „Het Leerhuis" te Amsterdam zaterdag jl. op het door de Nederlandsche Zondags school Vereeniging in Dordrecht be legde landelijke „Congres 102" tij dens zijn referaat over „Het Oude Boek in de nieuwe tijd", waarin hij dingsinstantie voor Soemba en Brazi- gedachten van de Joodse geleerde 1 -Z-l-!leSt ZIJ" V°°r Martin Buber had verwerkt. krachten beschikbaar zullen zijn voor het geven van plaatselijke cursussen, waar deze maar gewenst worden. De nieuwe vorm van het instructieve maandblad „Kind en Zondag" kreeg vele gunstige reacties. LEVEN Het resultaat van de actie „Éénmaal Andermaal" 12.500) werd overhandigd aan vertegenwoordigers van de gereformeerde zen- de arbeid in Indonesië. „In uw werk staat u vaak voor het enorme crisisjftobleem van het lezen en doorvertellen van de bijbel. Dit boek brengt het levende, actuele Woord Gods over, waarop elke gene ratie een eigen antwoord moet geven. Het is van groot belang, dat u zelf tot echt bijbellezen d.i. „antwoordend lezen" komt! Onbevangenheid als bij een nieuw boek is nodig met een grote openheid voor wat er dan ge beuren kan ook met u zelf." GROEI Anders dan vorige jaren volgde er op deze inleiding geen discussie, want de NZV heeft thans zijn jaar lijks beraad evenals in 1967 tot één dag beperkt. Uit het gehele land wa ren enige honderden bezoekers naar „Kunstmin" in Dordrecht gekomen. Voor het gezamenlijke overleg en vooral voor de instructie valt 3teeds 1 grotere nadruk op de regionale na- jaarsconferenties, die steeds duizen- j den zondagsschoolwerkers trekken. Toch kan het jaarlijks festijn van een landelijke samenkomst niet ont- breken. omdat hier ook de huishoudelijke zaken van de vereni- ging worden behandeld, die nu in het j Ds. Ter Schegget hield aan het eind van het congres zijn jaarrede en- pro beerde daarin richting aan het werk aan te wijzen rondom de vraag: „Welke plaats en functie heeft het zondagsschoolwerk in de huidige sa menleving?". De samenleving is zo gecompliceerd, dat hier een verbijste rend probleem ligt. Het is onze taak aldus ds. Ter Schegget de kinde- Achter de schermen van de grote zendingsdag in de Expohal te Hil versum werd nog hard geteld. Ruiim achtduizend christelijk ge reformeerden waren daar bijeen oni hun grote zendingsactie af te slui ten. Ook op de laatste dag werd nog flink gegevenzodat 's middags me degedeeld kon worden dat bijna 600.000 gulden geschonken was. ROME Paus Paulus heeft giste ren opnieuw opgeroepen tot eenheid binnen de Rooms-Katholieke Kerk. Hij zei, dat deze eenheid wordt verstoord door hen, die weigeren zich aan de leer der kerk te houden. Tot de vijftienduizend mensen, die j_ óp het Sint-Pietersplein samen waaren; gestroomd voor de gebruikelijke ze gen, zei de paus, dat er veel goeds was in de nieuwe energie, die dr kerk verjongt, maar dat er na hel Vaticaans concilie van 1962 tot 1965 te veel rusteloosheid de kerk schokt en in verwarring brengt, „waardoor ons hart soms zeer bedroefd is". Ge loof en gehoorzaamheid moet in vele zonen der kerk weer tot leven wor den gebracht, die hun heilige en es sentiële plichten vergeten, welke hen aan de kerk binden. ren zo te onderrichten, dat ze kunnen leven naar Gods bedoeling. Daarop moeten we het kind voorbereiden. Niet zozeer „voor de hemel klaarma ken", maar voor het leven, want daar moet het doorheen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Voor het eerst hield de her vormde raad voor de verhouding van Kerk en Is raël haar toogdag niet in Wassenaarmaar in Rot terdam. Het openluchttheater „De Perenhof" aan de Honingerdijk bood daartoe een ideale gelegen heid, temeer daar de ruim vijfhonderd aanwezi gen ook konden genieten van het Arboretum Trom penburg, een te weinig bekend natuurmonument, dat niet minder dan duizend verschillende bomen bevat, waaronder de twee hoogste van de Maas stad (Canadese populieren). 's Morgens refereerde prof. dr. H. Jonker over de werkelijkheid Gods bij Israël en de nieuwe theologie. Hij knoopte aan bij een brief, die Jules de Corte hem schreef naar aanleiding van zijn radiolezingen. In deze brief zag prof. Jonker de problematiek samengevat, waarvoor velen zich „na Auschwitz" zien geplaatst. De levende God geeft nergens blijk van zijn aanwezig heid. Als God bestaat is Hij onredelijk en indien niet, dan moeten we leren met die gedachte te leven. De nieuwere theologie geeft ontstellend onbevredigende antwoorden. Het Christo- of Jezus-monisme houdt alleen de histo rische Jezus over als de enige openbaring van een transcendente werkelijkheid. Hem volgen verlost van de zinloosheid van het leven. Maar God verdwijnt in neve len van onwetendheid. Daartegenover stelde prof. Jonker een Martin Buber, die in zijn Gottesfinsternis laat zien, dat de mens zich nooit van God kan losmaken. Er zijn momenten, dat de mens die Hij zegt van God, maar Gij tot God. Diepe indruk maakte het gebed van Jesse Rakover. die in 1943 met zijn gezin in het getto van Warschau de dood inging. In dit gebed, dat later in een fles tussen de puinhopen is teruggevonden, schreeuwt deze jood zijn nood en vertwijfeling en tegelijk zijn rotsvast vertrouwen in de God van Israël uit. Hij bleef geloven in zijn God. al kon hij zijn bestuur niet goedkeuren. Hij stierf in vrede, maar niet tevreden. Alles deed God om zijn geloof te beschamen, maar toch geloofd zij de God van Israël. In uw handen beveel ib mijn geest. Tot dit antwoord kon Rakover alleen komen door de Thora. Waarom geloven wij in God? Omdat wij geloven in het levende Woord van God. Omdat zijn Woord levend is. daarom leeft hij. Niemand kent God anders, dan door de Messias en Deze nooit los van het Oude Testament. Wie leeft uit kruis en opstanding weet zich verlost en ziet God werken naar een nieuwe aarde. Het antwoord op de vraag naar de werkelijkheid Gods kon in de mond van de middagspreker ds. S. P. Ta- baksblatt niet twijfelachtig zijn: Israël! Tot dit volk heeft God gezegd: zult getuigen zijn, dat Ik God ben. Daarom kan Israël niet dood, omdat wie de laatste jood zou uitroeien. God zou hebben doodgemaakt. Israël moet zich deze roeping steeds bewuster worden. Laten we dankbaar zijn, dat God niet het Nederlandse volk heeft verkoren, want de wereld wil God niet en denkt steeds: Als wij zijn getuigen klein krijgen, raken we God kwijt. Daarom mislukt dat altijd weer. omdat God dit volk, hoezeer vaak ontrouw en zelfs een valse getuige, toch vasthoudt. Na het optreden van de Nes Ammimgroep Shoawiem, die kinderliedjes en volksdansen met Israëlische zang ten beste gaf, zoals die in de kibboets worden gevonden, werd deze geslaagde dag besloten door ds. S. Gerssen van Utrecht /PERSOON LJ M% JU M voor ooft rondvlucht: Bij voorkeur op: IQ trein Q auto woonpl.: M /-JOE EN WAT Dez? KVVARTET-roodvluchten worden georganiseerd van- LÜ Ma ochtend middag Di Wo O Do Vr Za Op zondag wordt niet gevlogen. Ik heb reeds betaald per: C Kiro kontant Ik kom per: trein O auto 1 Hl 'r wordt gevlogen met ervaren verkeersvliegers die geen dolle ttunte uithalen maar n een modem, comfortabel vliegtuig (Cessna) leten genieten van uw „luchtdoop s het kan l.v maken. Ie ..Cessna" v.m. de efstend ie hij graag bereid een rondvlucht boven uw woonplaate i een 4-pereoone vliegtuig, zodat er 3 passagiert tegelijk mee kunnen. t de vlucht wordt e als herinnering een Oorkonde v i Luchtdoop c krijgen. Aan het eind handigd. Iedere maandag worden de Inetapkasrten voor de komende vluchten vorzonden, wenneer uw betaling door de krant ontvangen Is. U wordt natuurlijk zoveel mogelijk op de ge wenste morgon of mlddeg Ingedeeld. Betaling per giro of kontant bij het bureau vso de krant. HÉwin Uw hliMHwi'lwOT1! INliiPuiJ ii i Buslijn 33 vertrekt op de halve uren van het Centraal Station naar hel vliegveld: zaterdag 5 minuten later. Duur van de rit naar het vliegveld ongeveer een half t

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2