STAKING BROKKELT AF Stakingsgolven hadden succes Wat gaat de Gaulle zeggen Geweld liet spoor van desillusie achter BITTERHEID OVER VREDESGESPREK Elizabeth Taylor wilde uitslapen Defect stuur oorzaak van botsing: 2 doden Herdenking slag bij Heiligerlee siemm/t eoor wit eennimute Obonrtte, op$ee.ft! l&M?alS"'eU™ Revolutie kermis Filmopname in Noordwijk VS: Slechts herhalingen 5 VRIJDAG 24 MEI 1968 •jür Enthousiasme minder Pogingen tot verzoening Boeren komen in aktie (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) PARIJS Hoelang houdt de stakingsgolf nog aan. wan neer zullen de Franse werknemers van wie velen hun bedrijven bezet houden, weer aan het werk gaan? IÏN' 1936 i:\ 1948 LEED FRANKRIJK ONDER SOORTGELIJKE O MASTEN Straatbranden behoren in het Parijse Quartier Latin lang zamerhand tot de beelden van alledag. Ook in de afgelopen dagen woedden er weer tien tallen. (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) PARIJS Frankryk, nog altyd door stakingen verlamd en ontwricht, ver keert in gespannen afwachting wat de voor vanavond geplande radio- en televisietoespraak van president De Gaulle brengen zal. In een uren durende bijeenkomst heeft het staatshoofd de leden van het kabinet gisteren van de inhoud van zijn rede op de hoogte gebracht. De verwachting is dat er voor de maand juni een referendum zal wor den afgekondigd, dat er, in brede lij- Tien, enkele sociale en universitaire Hervormingen zullen worden bekend gemaakt, en dat meerdere ministers hun portefeuille zullen verliezen. Pompidou en de zijnen doorstonden woensdagavond de aanval van de linkse oppositie in het parlement. De ingediende motie van wantrouwen werd met een meerderheid van slechts elf stemmen verworpen. Na afloop van het verhitte debat verklaarde minister-president Pom pidou onder meer „dat het vertrek van het kabinet niet door de staat wordt bepaald". JERUZALEM Israël legt de eis van de Veiligheidsraad dat het de maatregelen ongedaan maakt die het onlangs heeft genomen tot wijziging van de internationale status van Je ruzalem, naast zich neer, zo heeft mi nister van buitenlandse zaken, Abba Eban, woensdag op een persconferen tie meegedeeld. De resolutie van de raad noemde hij onrechtvaardig, onpraktisch en onredelijk. „Blijkbaar is de Veilig heidsraad er niet tevreden over dat de stad herenigd is, dat er vrede heerst en dat de heilige plaatsen voor iedereen toegankelijk zijn", aldus Eban. (Vervolg van pag. 1) Brug Gisteravond nam de kleine demon stratie voor de terugkeer van Cohn- Bendit al onmmiddellyk dreigende vormen aan. Aan het einde van de Boulevard St. Michel probeerden en kele duizenden studenten, of wat daarvoor door wil gaan, de brug over de Seine te bestormen. De op wacht staande politiemannen werden op een afschuwelijke wijze belaagd. De eerste charge kwam na dat de gendarmes het bloed onder de nagels vandaan was gehaald. De hel brak toen pas goed los. Een van de eerste gewonden was een journalist, die een ontploffende traan gasgranaat in het gezicht kreeg. De munitie van de charge-op-een- afstand bestond aanvankelijk uit klin kers, die op vele plaatsen door hand langers uit de straat werden gelicht. Honderden politiemannen trokken in carré op. Hun voertuigen en hun waterkanonnen reden mee, zelfs een enorme bulldozer, waarvan de be stuurder achter traliewerk zat. Met het oprukken van de politie macht werd het geweld groter en gro ter. Vanuit ramen en vanaf daken werden dakpannen, bloempotten en zelfgemaakte projectielen naar bene den geslingerd. De rook van traangas en van bran den, die waren gesticht, kringelde als een dicht gordijn naar boven. Het was alsof ik op een slachtveld stond. Ach ter bomen en tegen puien moest ik herhaaldelijk dekking zoeken. St. Germain Na vier uur van hevige straatge vechten wisten de langzaam opruk kende politietroepen het belangrijke kruispunt met de boulevard St. Ger main te bereiken. Daar waren bomen omver gehakt, ijzeren roosters opge stapeld en straatbanken van zyn ijze ren voeten gerukt. De ene winkelruit na de andere sneuvelde. Met optrekkende bewegingen, die bij de guerrillataktiek behoren en in ieder geval op enige leiding wezen, wisten de oproerkraaiers de gendar mes steeds opnieuw van zijstraten uit te belagen. In de Sorbonne en in het Odeon- theater hadden studenten zalen voor gewonden ingericht. Om drie uur van nacht lagen er daar zoveel onver zorgd, dat de Franse radio een drin gende oproep aan artsen uitzond zich onmiddellijk te melden. Ook aan ver bandmiddelen was grote behoefte. Verdwaasd Bij het aanbreken van de daglicht bedaarde het strijdgewoel. Verdwaasd liepen politiemannen, rode-kruis-hel- pers en journalisten door de onwe zenlijke wereld van de revolutie. De sporen van het geweld tekenden zich overal af. Ze werkten desillusionerend en zelfs demoraliserend. Struikelend over stenen en wadend door glasscherven die onder de druk van mijn voeten versplinterden, bereikte ik na acht uur frontervaring mijn ho tel. Arme jeugd, die zich zo kan laten verblinden door op anar chie uit zijnde extremisten. Dit zijn vragen die overal in de Franse hoofdstad worden gesteld, doch waarop niemand nog het juiste antwoord geven kan. In het algemeen overheerst ech ter de mening dat het enthousiasme niet meer zo groot is als een week geleden. Het stakingsfront zou dui delijk sporen van afbrokkeling ver tonen. Volgens velen is het zeer wel mogelijk dat men reeds maandag aanstalte maakt om tot de normale gang van zaken terug te keren. De president, de premier, de werk gever en ook de vakbonden hebben de afgelopen dagen de verzoenen de hand naar elkaar uitgestoken. Veel zou afhangen van de omstan digheid waar de vakbondsleiders straks genoegen mee zullen nemen, met andere woorden: welke en hoe veel van de gestelde eisen worden in gewilligd. Enkele grote fabrieken in de buurt van Parijs zijn vandaag weer begonnen te draaien. Op plaatselijk niveau kon tussen de stakingsleiders en de ondernemers overeenstemming worden bereikt. BOEREN Aan de andere kant is het ook weer zo dat de boeren, die hoge re prijzen voor hun produkten verlangen, vanmorgen het bijltje erbij hebben neergelegd. Ze heb ben aangekondigd de wegen met hun tractoren en andere land bouwwerktuigen te zullen versper ren. Niemand verwacht echter dat deze plattelandsactie langer dan 24 uur stand zal houden. Van de vijftien miljoen gesala rieerde Franse werknemers staken er thans ongeveer negen miljoen. Ook de meeste scholen zijn geslo ten. waardoor miljoenen leerlingen thuis moeten blijven. In Parijs gingen woensdag alle grote warenhuizen dicht. Het perso neel barricadeerde de deuren en bezette de reuachtige panden. Evenals elders kenmerkte de over name zich door orde en discipline. In de bazar La Samaritaine, waar de Parijzenaars gewoonlijk hun huis dieren kopen tot slangen, apen en schildpadden toe verzorgde men de tienduizend aanwezige bees ten als in normale tijden. De bezetting van bedrijven en kantoren is welhaast tot een ziekte uitgegroeid. Iedereen wil later ken nelijk zeggen dat hij of zij er ook bij is geweest. Het kermisachtige karakter van de revolutie blijkt wel uit de be zetting van het bureau van de na tionale voetbalbond door jeugdige supporters. Op het dak werd de rode vlag ge hesen, terwijl op de gevel een doek gespannen werd, waarop de lachwek kende leuze geschilderd stond: „Voet bal voor voetballers". De ontwrichting van het vervoer heeft tot enkele noodmaatregelen ge leid. Voor spoedopnamen in de zie kenhuizen moeten speciale telefoon nummers worden gedraaid. Voor de aanvoer van levensmidde len wordt zo goed en zo kwaad als dat onder de huidige omstandigheden gaat, gezorgd. De winkels zijn over het algemeen goed bevoorraad; alleen bepaalde vakken (duurzaam blikgoed) zijn vaak leger dan anders. Soldaten zijn ingezet bij het ver wijderen van het reeds rottende huis vuil, dat op de Parijse straten een onbeschrijfelijk janboel heeft ge maakt. POST Speciale koeriersdiensten zijn in het leven geroepen voor het bezorgen van post voor de handel en industrie. Voor de benzinepompen die nog kun nen tappen, staan lange rjjen auto's, maar voor doktoren, verpleegsters, maatschappelijke werksters enz. zijn speciale voorzieningen getroffen. De meeste banken, die woensdag wegens gebrek aan liquide middelen (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) PARIJS Het gaat erop lij ken dat 1968 een mijlpaal wordt in de geschiedenis van de Franse arbeidsbeweging. Er zijn paral lellen met 1936 en 1948, die soort gelijke stakingsgolven te zien ga- In 1936, onder de volksfrontre- gering van Léon Blum, werd Fran- rijk op bijna dezelfde Vvijze ver lamd als nu. Aangezien Karl Marx „het proletariaat" er in de vorige eeuw op heeft gewezen dat het in handen krijgen van de produktie- middelen een voorwaarde is voor het welslagen van de revolutie, kwamen er toen ook al bedrijfsbe zettingen voor. moesten sluiten, zijn vandaag weer opengegaan. Op Hemelvaartsdag wer den ze door de centrale bank met bankbiljetten gefourneerd. De cliënten kunnen echter slechts een beperkt be drag opnemen. Doordat zoveel fabrieken stilliggen, valt het met de gas- en elektriciteits voorzieningen nog wel mee. In be paalde stadswijken valt zo nu en dan slechts even het licht uit, terwijl op de televisieschermen herhaaldelijk vreemde golvende bewegingen te zien zijn. Prijsstijgingen van enige betekenis hebben zich niet voorgedaan. Alleen groente, fruit en aardappelen zijn wat duurder dan gewoonlijk. Ongelukken op de weg O DEN BOSCH Woensdagmiddag zijn bij een frontale botsing tussen een vrachtauto en een personenauto op de provinciale weg Den Bosch - Vlijmen de 44-jarige wachtmeester eerste klas van de rijkspolitie. J. B. Abelen, en de 39-jarige mevrouw Brouwerens-Meeuwis. echtgenote van een collega van de heer Abelen, om het leven gekomen. Als oorzaak wordt voorlopig aange nomen, dat aan de stuurinrichting van de vrachtwagen een defect was opgetreden, waardoor de wagen on bestuurbaar was geworden en op de linkerweghelft terechtkwam. BLADEL Woensdagmorgen is hier de 4-jarige Monique van Lierop door een personenauto aangereden, toen zij dicht bij de ouderlijke wo ning plotseling de weg overstak. Tij dens het vervoer naar een ziekenhuis is het meisje overleden. GRONINGEN Op rijksweg 43 onder Marum is gisteravond de 41-jarige scooterrijder J. Hofman uit Groningen in aanrijding gekomen met een bromfiets. De scooterrijder was vrijwel op slag dood. DELMENHORST (Duitsland) Drie personen, onder wie twee Ne derlanders, zijn woensdagavond om het leven gekomen tengevolge van een frontale botsing tussen twee au to's. De Nederlandse slachtoffers zijn: A Soltens (24) en J. Jeuring (34), beiden uit Emmen. BERGEIJK Bij een autobotsing in Bergeijk werden gistermiddag drie personen gewond. Een van hen. de 44-jarige heer F. W. P. Smets uit Son. is enige tijd later in het St. Josef-ziekenhuis te Eindhoven over leden. SITTARD In het ziekenhuis te Sittard is gistermorgen de 27-jarige J Lemmens. gemeenteopzichter te Gorp, overleden. Hij was woensdag middag te Born met zijn brommer in botsing gekomen met een vrachtauto. VRIEZENVEEN In de nacht van woensdag op donderdag is te Vrie- zenveen de 24-jarige J. Jansen veron gelukt. Hij is met zijn bromfiets door een kuil gereden, gevallen en daarbij met het hoofd op een rioolduiker ge komen. Hij overleed later in een zie kenhuis. STADSKANAAL In Tweede Exlöermond is bij dempingswerk zaamheden van een kanaal een trek ker omgeslagen. De bestuurder, de 46-jarige J. Westerhof uit Zweelo, kwam om het leven. UITGEEST Gistermiddag is op het Alkmaardermeer de 27-jarige F. Zender uit Krefeld (Duitsland) tij dens het waterskiën verongelukt. Hij werd overvaren door de speedboot die hem had getrokken, kwam met de schroef in aanraking en was op slag dood. Zijn zwager, die vermoe delijk onvoldoende geroutineerd is, bestuurde de speedboot. (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) PARIJS In Amerikaanse kringen wordt met de nodige bitterheid gesproken over het verloop van de vredesconferentie over Vietnam. Van de vierde zit ting, die woensdag gehouden werd, is driekwart van de tijd verloren gegaan aan verklarin gen, die een herhaling waren van de bekende standpunten. Maandag wordt het vooroverleg voortgezet. Hoewel Xoean Thoey als leider van de Noordvietnamese dele gatie er voor het eerst op gezinspeeld heeft dat de onderhandelingen wel eens kunnen worden afgebroken, en dat de Verenigde Staten dan de schul digen zijn. menen waarnemers voor lopig niet dat het zo'n vaart zal lopen. Onderhandelaar Averell Harriman heeft woensdag voorgesteld de vre desbesprekingen uit de sfeer te trek ken van een propaganda, die, over de hoofden van de onderhandelaars heen, voor de buitenwacht is bestemd. Op voorwaarde dat het om een weder zijds gebaar ging, wilde hij de ver klaringen, welke ter conferentie wor den afgelegd, aan de pers onthouden. Wel zouden de publiciteitsmedia na afloop van elke zitting in grote lijnen moeten worden geïnformeerd over het verloop der onderhandelingen. Afgewezen Harrimans voorstel werd diezelfde middag nogal bot door de Noordvict- namezen afgewezen. Op een perscon ferentie zei een woordvoerder van Hanoi dat de hele wereld de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam met aandacht volgt. Geheime besprekingen zouden op dit moment geen zin hebben. Pas „als de tyd hiervoor ryp is" zou het volgen van een andere procedure aan de orde mogen worden gesteld. De impasse is dus compleet, terwijl de propagandaveldslag zich voorlo pig zal voortzetten. De wil van Washington om na veertien dagen van vergaderen eindelijk eens met polemiseren op te houden, is op de onwil van Hanoi afgestuit. Noord-Vietnam eist de onmiddel-. lijke en onvoorwaardelijke staking van alle Amerikaanse vijandelijkhe den tegen zijn grondgebied. De Ver enigde Staten stellen hier tegenover dat dit gepaard dient te gaan met eenzelfde schaalverkleining van de zijde van Hanoi. De sterk opgevoerde infiltratie van Noord- naar Zuid-Vietnam zit de Amerikanen byzonder dwars. Harri man heeft Xoean Thoey laten weten dat het moeilyk. zo niet onmogelyk is. met een party te onderhandelen, die weigert toe te geven dat haar troepen zich in het betwiste gebied bevinden. President Johnsons speciale afge vaardigde meent over bewijzen te beschikken dat zich ten minste 85.000 man geregelde Noordvietnamese ge vechtseenheden in Zuid-Vietnam op houden. Sinds maart, toen de bombarde menten op Noord-Vietnam aanzien lijk werden beperkt, zou het aantal infiltranten zich, vergeleken met het vorige jaar, verdubbeld hebben. Per maand zouden thans 12.000 in plaats van 6.000 door Hanoi gedirigeerde militairen de grens overschrijden. De Noordvietnamese delegatie is ook r.og niet ingegaan op een suggestie van Harriman, dat, behalve de Zuid- vietnamese troepen, alle militairen het grondgebied van Saigon dienen te verlaten. De wederinstelling van de gedemi- J litariseerde zone en de eerbiediging van de Laotiaanse en Cambodjaanse grenzen tijdens de eerste zitting door de Verenigde Staten voorgesteld ter afgrendeling van de infiltraties zijn op dit moment eveneens open vragen. Stewart Waarnemers in Parijs hechten veel waarde aan het bezoek dat dc En gelse minister van buitenlandse za ken, Stewart, woensdag aan zyn ambgenoot Gromiko in Moskou bracht. Men heeft het gevoel dat Groot- Britannië en Rusland, die in 1954 tij dens de Geneefse onderhandelingen over de toekomst van het voormalige Indo-China de stoel van vice-voor- zitter met elkaar deelden, een bemid delingsvoorstel willen doen. De Sowjetunie zou bereid zijn haar krachten aan te wenden om het Pa rijse overleg over de vrede in Viet nam te doen slagen, desnoods door i het voorstel te doen de bewuste In ternationale conferentie nieuw leven in te blazen. In dit geval is het kenmerkend dat het Russische dagblad Izwestia, dat als de spreekbuis van het Kremlin fungeert, een felle aanval op comu- nistisch China heeft gedaan vanwege de openlijke sabotage van de be sprekingen. KAMPALA De vredesonderhan delingen tussen Nigerië en Biafra tot beëindiging van de bijna een jaar durende bloedige oorlog tussen beide landen, zijn gisteren in Kampala, de hoofdstad van Oeganda, begonnen. (Van onze Leidse redactie) NOORDWIJK AAN ZEE Vanmorgen om half negen zijn op het strand de eerste opnamen gemaakt voor Secret Ceremony, een door Joseph Losey te regis seren film, waarvan de produk- tiekosten bijna twintig miljoen gaan bedragen. Hóofdrolvertolkstcr Elizabeth Tay lor was toen evenwel nog niet uit haar bed in Grandhotel Huis ter Duin. Zij was met haar man, Richard Burton, pas diep in de nacht in Noordwijk aangekomen en wilde uitslapen. Het ongekroonde koningspaar van de filmwereld heeft z.ich fat het tijdstip van aankomst betreft, grillig gedragen. De tachtig leden tellende filmploeg met Robert Mitchum en Mia Farrow, de vroegere vrouw van Frank Sinatra, zaten al dagen in hotel Huis ter Duin te wachten, maar de Burtons wijzigden enkele malen hun aankomstdatum. Gisteren zouden ze volgens de laatste afspraak 's middags om twaalf uur in Noordwijk zijn, maar de journalisten en fotografen die stipt op tijd gereedstonden liepen 's nachts om twaalf uur nog steeds wachtend rond te drentelen. Zelfde liedje Het was hetzelfde liedje als drie jaar geleden toen Richard Burton in Noordwijk was voor opnamen voor de film The spy came in from the gold. Het echtpaar Burton bracht toen iedereen op een dwaal spoor door in plaats van op Schip hol aan te komen zoals was aange kondigd. de boot van Engeland naar VTissingen te nemen. Gisteren reisden de Burtons met hun privévliegtuig, dat een vermo- (Van onze correspondent) HEILIGERLEE Luitenant-gene raal La Savalle, commandant van het eerste legerkorps, heeft vanmorgen in het Groningse Midwolda een historische tentoonstelling over de slag bij Heiligerlee geopend. Daar mee begonnen de feestelijkheden ter herdenking van de slag. die 400 jaar geleden het begin was van de tachtig jarige oorlog. Herauten te paard kondigden van morgen in verschillende Groningse plaatsen de officiële herdenking aan. In een grote tent in Heiligerlee is gisteravond het massaspel „De slag bij Heiligerlee" in première gegaan. Vijftig amateurtoneelspelers, inwo ners van Heiligerlee. brachten het gemoderniseerde spel van wijlen kapper J. Mulder voor het voetlicht. De bewerking van Harm Jan Tuin is dynamischer en minder gedragen dan het oorspronkelijke spel. De abt van het klooster te Heili gerlee staat centraal. De man leeft in tweestrijd: enerzijds zijn begrip voor de roep om vrijheid, anderzijds zijn erkenning van het Spaanse ge zag. Prins Bernhard woonde vanmid dag een deel van de herdenkings plechtigheid bij. gen heeft gekost, maar een heel ge woon vervoermiddel is voor een vrouw die een ring van een miljoen gulden draagt. De opnamen in Noordwijk nemen een week in beslag en gaan in de film twintig minuten duren. De rest wordt opgenomen in Londen. Er wordt behalve op het strand ook bij de portiersloge en in de duinen ge filmd. J\ederlanders De Nederlanders dlc een klein rolletje krijgen zijn portier J. Bink en de vierjarige Barry van Beek, zoontje van dc barman van Huis ter Duin. De kleuter wordt gefilmd als hij op het strand met zand zit te spelen. Liz Taylor vertolkt de rol van een oudere vrouw die een funeste invloed uitoefent op een jong meis je, gespeeld door Mia Farrow. Richard Burton doet niet mee. Hij is alleen maar in Noordwijk om zijn vrouw gezelschap te houden. Bij hun vorige Noordwijkse verblijf was dat precies andersom. Dat Noordwijk is gekozen voor de strandopnamen is aan de Burtons te danken. Ze hebben de beste her inneringen aan hun vorig verblijf in Huis ter Duin. Ze konden overal gaan en staan waar ze wilden zon der door nieuwsgierigen te worden gehinderd. En toen Liz een keer midden in de nacht trek kreeg in bruine bonen met spek knipperde men in het def tige hotel zelfs niet met de ogen. In een ogenblik tijds werd deze oerhollandse maaltijd geserveerd. De stakingen van 32 jaar geleden bleven aanvankelijk uitzichtloos. Het ging dan ook om andere doel einden dan nu. Uit de diepte van de ellende werd een bittere strijd gestreden om een grotere bestaans zekerheid. MATIGNON In hotel Matignon de ambts woning van de minister-president wist de regering de vakbonds leiders en de vertegenwoordigers van de werkgevers rond de tafel te krijgen. Na eindeloos gepraat kwam men tot de zogenaamde akkoorden van Matignon. die een algemene loon- ronde inhielden, vaststeling van een minimumloon, een bepaalde vakan tie en een maximum werkweek (48 uur), en een pakket sociale maatregelen. In 1948 droeg de stakingsgolf de signatuur der communisten. Dezen waren erop uit via looneisen e.d. d< regering het was ook de tijd van de vierde republiek ten val te brengen. De politieke pressie had in ieder geval tot resultaat dat er aan zienlijke verbeteringen op het so ciale vlak tot stand kwamen. Achter de vrij rustige revolutie van het ogenblik is eveneens een politiek front zichtbaar. Dit leed woensdagavond weliswaar een ne derlaag doordat de regering-Pompi- dou het hield, maar de drang is er niet minder om. BEREIDHEID De drie vakbonden: de communis tische CGT (1,9 miljoen leden), de katholieke CFDT (één miljoen) en de socialistische FO (één miljoen) hebben de regering laten weten dat ze onder bepaalde voorwaarden be reid zyn de stakingen er was geen stakingsbureau te beëindi gen. Van hun kant hebben èn president De Gaulle èn premier Pompidou so ciale hervormingen beloofd, terwijl liet „Patrona", waarmee in Frank rijk de werknemersorganisaties wor den aangeduid, zich bereid heeft verklaard te praten. EISEN Descamps en Seguy, de secretaris- sen-igeneraal van resp. het katholie ke en het communistische syndi caat, hebben onder meer de volgende eisen op tafel gelegd: 1. volledige werkgelegenheid; 2. een waardevast salaris; 3. medezeggenschap in de bedrij ven; 4. arbeidstijdverkorting tot 40 uur per week; 5. optrekking van het minimum salaris met bijna 60 procent (vier miljoen van de vijftien miljoen werknemers in Frankrijk zijn hierbij betrokken!); 6. lagere ziekenfondspremies; 7. meer sociale zekerheid voor de minst draagkrachtigen; 8. een verlaging van de belasting druk op kleine en een verhoging van de belastingdruk op grote in komens. De vakbonden weten dat hun eisen niet en bloc zullen worden in gewilligd. Ze hebben dan ook ver klaard genoegen te zullen nemen met maatregelen, die „de wezenlijke belangen van de arbeiders" zullen helpen bevorderen. Rochet, de secretaris-generaal van de communistische partij, heeft in het parlement zelfs een uitspraak aangehaald van de inmiddels over leden Franse communistenleider Thorez, in wiens bourgeois-vil! a thans de Noordvietnamese delegatie leden van de Parijse vredesconferen tie zijn ondergebracht. Deze moet tijdens de stakingen van 1948 gezegd hebben dat men zo praktisch moet zijn onder alle omstandigheden het haalbare te aanvaarden. VAN MASSIEF MAHONIE -HANOI<5 VOOR ALLERLEI WATU NIET MAS VERBETEN. (KAN OOK HANGEN) O" li I ^RniVl '"zenden aan LA4V Bureau van dit blad naam: J straat: I Plaats: L_ maken naa, keu;e De nieuwe aboSSSle,l">Wer. I veertien «tegen g," s 101k'tnt .1 M'in naam straat: P'aats:

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5