MILAN OP DWONG Zaterdagelftal moet zich nu waarmaken K Fedor den Hertog kwam te laat... VCVo-TORNOOI VAN 15 LANGE UREN... VZC-jeugdtornooien dit keer zonder wanklank Zwaluwen eerste in tornooi Capelle HSV toch weer in Europa Cup-strijd? In gloednieuwe sporthal 7Aitphen Nachtmerrie Duitse supporters Baas schoot Huizen toch op winst: 1-0 WEDSTRIJD TEGEN STERK SAARLAND IN KATWIJKS STADION NIEUW ZUID TIJDRIT OLYMPIAS TOER Denis Laiv niet testen Benfica Opnieuw verlies voor Donner in Biisum IJsselmeervogels nu al favoriet Van Dijk alleen aan de leiding in damstrijd VRIJDAO 74MEM96I I ROTTERDAM —Het is niet uit gesloten dat de Hamburger Spielver- I ein, gisteren verliezer in de finale om de Europa Cup voor bekerwinnaars, volgend seizoen weer aan het tornooi mag deelnemen. Normaal is deze eer automatisch weggelegd voor de be kerwinnaar, in dit geval AC Milan, maar aangezien de Italianen ook landskampioen zijn géworden prefe reren zij deelname aan de strijd om de Europa Cup I. Het bestuur van de UEFA zag nu beslissen of in de plaats van Milan, de Hamburger SV dat in Duitsland geen kampioen werd en evenmin de beker won volgend seizoen weer mag meedoen Cees Zoontjes heeft een profcriterium over tachtig kilometer, dat tijdens Olym- pla's Tour ls gehouden gewonnen. Zijn tijd was 1 uur 53 min. en 45 seconden. De uitslag luidt: 1. Cees Zoontjes (Til burg) 80 km ln 1.53.45: 2. Harm Ottenbros (Hoogerhelde); 3. Jo van Seggelen (Bu- del-Schoot): 4. nlnl Wagtmans (St. WlUe- brord); 5. Jan Harlngs (Sibbe); 6. Rlnus Paul (Den Haag): 7, Harry Steevens (Elsloo); 8. Henk Peters (Sas van Gent): 9. Henk Cornellsse (Geertruldenberg); 10. Wlm van Smirren (Amsterdam) allen z.t. Al na een paar minuten maakte de rechtsbuiten van AC Milaan, Hamrin, (vallend in het midden) gijn eerste doelpunt. De Duitse ach terspeler Schulz kan niet meer voor komen dat doelman Oczan een ge slagen man is. DE ITALIAANSE voetbalkampioen AC Milan was gisteravond in het Feyenoord-stadlon de gevierde ploeg. Na het winnen van de Europa Cup voor bekerwinnaars 'zijn de Milanezen de eerste club die zowel de Europa Cup I als de Europa Cup II heeft gewonnen. In 1963 zegevierde AC Milan in Londen over Benfica in de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen. Toch was er één die bleef mopperen op de Italianen en dat was de directeur van het Feyenoord-stadlon, de heer F. de Kimpe. Het was immers zijn eer te na. dat het stadion vele lege plaatsen ver toonde. Maar dat was niet zijn 6chuld, maar van de Italianen die begin deze week doodleuk meer dan tienduizend kaartjes terugbrachten omdat er In Mi laan geen belangstelling voor was. hoe wel men dat wel had beweerd. Enkele duizenden kaartjes zijn nog wel verkocht, maar vele bleven op het kan toor van het 6tadlon liggen en dat terwijl er in Nederland ruimschoots vraag naar zou zijn geweest als ze normaal in de verkoop zouden zijn gebracht. Succes RAT WAS OVERIGENS de enige schaduwzijde op dit grote internatio nale spektakel in het Feyenoord-stadlon waar zo n 250 journalisten uit vele lan den van Europa hun verslagen via telex en telefoon naar hun kranten hebben doorgeseind. De organisatie in en rond het stadion liep vlekkeloos, terwijl het verkeer en de bezoekers vanuit het cen trum van de stad enorm veel gemak had den van de metro die de stadion-bezoe kers tot de Maashaven bracht vanwaar men per tram naar het stadion reed. Van af het Centraal station in twintig minu ten I met kon. en Uwe Seeler en et Maar het toch deed. Van een onzer sportredacteuren ROTTERDAM Zo'n dertigduizend Duit sers zijn vanmorgen ondanks de Hemelvaarts dag met rode slaapoogjes en met een slecht hu meur naar hun werk gegaan. Gisteren vormden zij nog in Rotterdam het luidruchtige suppor terslegioen van hun Hamburger Spielverrein, de club die een serieuze gooi mocht doen naar de Europa Cup voor bekerwinnars. Hun HSV waar voor ze met auto's en treinen vanuit het Noord- duitse land naar de Maasstad waren gekomen voorzien van duizenden blauwe vlaggen, waarin een witte en een zwarte ruit. Hun HSV Werner Kramer en een Bernd Dörfel. een club die niet verliezen (Van een onzer verslaggevers) ZUTPHEN De tornooien van het Verbond van Christe lijke Volleybal Verenigingen (VCVo) dreigen uit hun jasje te groeien. Dat is de conclusie na de slepende manifestatie op Hemelvaartsdag in de gloednieu we Hanzehal in Zutphen waar maar liefst 38 verenigingen met 114 teams het jubileum van het VCVo dat nu ook een eigen vlag heeft op grootse wijze kwamen vieren. De laatste finale van het tornooi dat om half negen 's morgens was gestart, werd 's avonds om tien mi nuten over elf afgesloten. Dat bete kende het (verlossende) einde van een bijna vijftien uur durende mara thon die zelfs de meest fervente vol- levbalspeler nog lang in de benen zal zitten. Desondanks treft de organiserende vereniging Wilhelmina uit Zutphen geen enkele blaam. Het tornooi had een uitstekend verloop en het was slechts aan het geringe krachtsverschil binnen de lijnen te danken dat men zich niet precies aan het vastgestelde schema kon houden. Spelpeil hoger In de sporthal werd op zes velden gespeeld. Bovendien werden ook nog vier velden in een gymnastiekzaal in de onmiddellijke nabijheid van de Hanzehal gebruikt. Zoals verwacht lag het spelpeil op het tiende VCVO-tornooi hoger dan in voor gaande evenementen omdat dit keer een ere-klas was ingesteld. Voor insi ders in de volleybalsport was er in Zutphen daarom veel te genieten en dat bleek uit de belangstelling op de tribunes, die veelal goed waren bezet. Het damesteam van Jong Pen- drecht leverde knap werk door in de ereklas slechts in de finale voor WI- VOK te buigen. Het herenteam van Jong Pendrecht dat in voorgaande tornooien in de eerste klas immer hoge ogen had gegooid, moest zich dit keer in de ereklas tevreden stel len met een vierde plaats. Het da mesteam van Spirit (Barendrecht) legde bij de tweede klassers op een fraaie tweede plaats. Uitslagen Ereklas dames: J. W1VOK (Winterswijk). 2. Jong Pendrecht (R'dam). 3. Set Up I (Zutphen). 4. De Rac. (Almelo): Ereklas heren: 1. DVC (Doetln- chem). 2. DBS (Deventer). 3. Animo (Sneek). 4. Jong Pendrecht I (R'dam); le klas dames: 1. Helios I (Deventer). 2. Rust Roest (Eindhoven). 3. Rapid (Velp). 4. Mar- tec (Emmercompacuum): le klas heren: 1. RAS (Rheden). 2. Rust Roest (Eindhoven). 3. OK (Harderwijk). 4. Rapid I (Velp): dames 2e klas: 1. Heitos II. 2 Spirit (Ba rendrecht), 3. Spel. Deventer II. 4. Rust Roest II: heren 2e klas: 1. GOVA (Arn hem). 2. Hercules (Zutphen). 3. Rapid II. 4. Jong Pendrecht III; Junior dames: 1. wil helmina (Zutphen): Junior heren- 1. Popu lier (Den Haag). Het Nederlands amateurelftal heeft op Hemelvaartsdag In Borghorst met 2—0 ge wonnen van Westfalen. De Nederlanders waren sneller en technisch beter en ver dienden de zege volkomen. Desar en Mul der scoorden. HUIZEN —Eerst ln de slotminuten van de stellig aantrekkelijke en op redelijk peil staande wedstrijd Hui zen - WHC kwam de beslissend* treffer. Dat betekende in feite dat driemaal scheepsrecht was. Tien mi nuten voor tijd schoot Veerman te gen de paal, vijf minuten later ging nog een kans verloren, maar in do 43ste minuut buitte Baas een weife ling in de Wezeper achterhoede uit om dan toch eindelijk de toch wel verdiende treffer achter keeper Brommer te planten: 10. Die score had er al direct ingezeten omdat een technisch bekwaam Hui zen gaslploeg WHC in het defensief drong. Veerman en v. Meetelen misten kansen, terwijl stopper Pap en keeper Brommer naar uitstekende vorm groeiden. Daardoor geïnspi reerd kwam WHC wat onder de druk uit en nadat Kriek een drookans had gemist, kregen Wessels en Kroes aan de andere kant kansen, die ook wer den gemist. In de tweede helft domi neerde aanvankelijk WHC. De Weze per ploeg mikte kennelijk op 00. Dat leek te lukken, maar de kleine 4000 toeschouwers zagen Huizen win nen. Uitstekende leiding arbiter 't Hart. IN Zwolle, Nunspeet en Er- melo zijn gisteren de tradi tionele jeugdtornooien van de Vereniging voor Zaterdagciubs gehouden. In tegenstelling tot andere jaren werd er dit keer geen wanklank gehoord, zodat het een compleet sportfeest werd. NUNSPEET Van 's morgens ne gen uur tot kwart voor zes 's mid dags hebben de A- en B-junioren van SVVN, De Zwerver. NDSM, DOSK. Die Haghe, ZW en Nunspeet als orga nisator elkaar goed partij gegeven en de vele ouders, die deze dag een kijkje kwamen nemen, hebben een goede indruk gekregen wat er zoal bij juniorvoetbal te beleven is. Aan doel- Wat een groot, wild feest rond een Duits voetbalsucces had moeten wor den werd door ongewenst Italiaanse interventie een kille, akelige nacht, waarbij het tikken van de autoban den op de lange, oneindig lijkende wegen naar de Duitse havenstad j steeds maar weer die nachtmerries verwekkende taferelen uit het Rot- j terdamse Feyenoordstadion in herin- I nering riepen. Hamrin Nog steeds om als Duitser van te griezelen die vierde en 21ste minuut van de eerste helft. Hoe is het moge lijk geweest dat die kleine Zweed Hamrin tot tweemaal toe de vrije kans heeft gekregen om alle Duitse illusies de bodem in te schoppen? Hamrin, een naam die men voorlopig liever maar niet meer wil noemen. En praat ook niet over Karl Heinz Schnellinger. Goed, hij is dan een Duitser, maar op voetbalgebied is hij een Italiaan. Een Milanees die voor een niet gering deel heeft bijgedra gen aan de afgang van de Hamburger SV. Mede door zijn meesterlijke verde- digingszetten, zijn vakbekwame orga nisatie was er voor de Hamburger SV geen enkele kans op succes. Dat had den de Duitse supporters al ver voor het eindsignaal van die donkerharige scheidsrechter Ortis in de gaten. Zij staken op de staantribune de brand in hun spandoek vol leuzen, zij verscheurden met wilde kreten hun blauwe vanen waarop zij enkele uren tevoren nog zo trots waren geweest. Het zal 'echter nog wel enkele da- (Van een onzer sportredacteuren) ATWIJK Het Nederlands zaterdagelftal gaat morgenmiddag in Katwijk het interland-seizoen afsluiten met een wedstrijd tegen de Saarlandse amateurs d-e dinsdagavond met 4—3 verloren van het Ne derlands zondagamateurelftal. Dat wordt een hele kluif voor het Oranje-team, dat per traditie het Drielandentornooi heeft gewonnen. Nu moet in hef stadion Nieuw Zuid evenwel blijken welkej waarde er aan de successen tegen België en Frankrijk kan worden gehecht. De Saarlandse ploeg vertegen' woordigt het middelmatige Europese peil der nationale amateur-elftallen. In de drie officiële landenvvedstrij- den die het Nederlands .zaterdagelftal xiei /.a\ etmei huk wei eimt-ie uo- - gen duren alvorens rij als verblinde 1 !ef° Saarland heeft gespeeld lag de In hel omlijstingsprogramma amateurlandenwielerwedstrijd Duitsland België voor baanrenners op Hemel vaartsdag in Sollngen die door de Bel- Sen met 105 punten werd gewonnen eeft de Nederlandse stayer Jaap Oudkerk twee wedstrijden over resp. 25 en 30 km op zijn naam gebracht. De gelukkige Milanezen met de dleiBei- Europacup voor bekerwinnaars, gis teravond in het sfeervolle Feijen- oord-stadion veroverd na een voet balgevecht met de Hamburger SV. SV-fans willen toegeven dat rood-zwarte AC Milaan terecht heeft gewonnen. Dat de club van de on grijpbare aanvoerder Rivera zonder meer te goed was voor hun HSV. Dat Schnellinger gelijk kreeg toen hij de ze week zei: HSV is kansloos. En dat ondanks alle ijver, wilskracht en vasthoudendheid. Spanning AMSTERDAM Niet de gedood verfde favoriet Fedor den Hertog, maar de 22-jarige Westzaner Harrie Jansen heeft op de eerste dag van Olympia's Tour de oranje leiderstrui veroverd. Erg gelukkig was Jansen echter niet met zijn triomf in de in dividuele tijdrit over bijna vijf km rond de Bosbaan, want Den Hertog had sneller gefietst, maar kreeg een tijdstraf van 30 sec, omdat hij te laat aan de start was gekomen, zodat hij ln het klassement pas op de 52ste plaats prijkt. De affaire-Den Hertog speelde zich binnen vijf minuten na het startsein van deze zeventiende Olympia's Tour af. Als vijfde zou Den Hertog ver trekken. Maar op het aangegeven tijdstip ontbrak de Gelderlander op het appel. Ruim twee minuten later officieus zou het 2 minuten en 37 sec. zijn geweest kwam Den Her tog opdagen en kreeg vergunning om te vertrekken. Zijn tijd was ingegaan op het voor hem vastgestelde uur en toen Den Hertog de rondrit had voltooid, kreeg bij 9 min. en 11 sec. toegewezen. Op dat moment was het echter al duide lijk geworden dat de winnaar zeker beneden de zeven minuten zou ko men en omdat de wedstrijdcommis sarissen aanvankelijk volgens het starre reglement bleven volhouden, leek het alsof Den Hertog door deze fout Olympia's Tour al had verloren. Ploegleider Krott protesteerde, niet legen het feit dat Den Hertog gestraft werd wel tegen de hoogte van de straf. Hij dreigde zelfs zijn sterke Amstel-ploeg terug te trekken, wanneer Den Hertog niet wat milder behandeld zou worden en kreeg ten •lotte zijn zin. Den Hertog mocht •verrijden, noteerde met 6 min. en 38 sec. een tijd, die vier sec. beter was dan die van Harrie Jansen, maar kreeg een halve minuut straf, waar mee een ieder zich kon verenigen. Opvallend was overigens dat na Den Hertog en Jansen nog vier kan didaten voor de Tour de l'Avenir blijk gaven van een blakende vorm in het tijdrijden: Zoetemelk, D< Groot. Hoogzaad en Krekels, die bij de eerste acht eindigden. De fysiek zeer sterke Hamburgers zorgden er daarmee wel voor dat de spanning er tot de laatste minuten in bleef, maar de Italianen dikteerden zonder meer de wedstrijd. Met een perfecte mandekking cn een slui tende positionele dekking door de blonde ausputzer Schnellinger zat Mi lan defensief dicht en het aantal doelrijpe kansen voor de SV is on danks een vrijwel onafgebroken of fensief na rust op de vingers van één hand te tellen. De uitslag luidt: 1. Jansen (Westzaan) de 6.42.65 (met bon 6.27.65); 2. Zoetemelk (Rijpwetering) 6.43.21 (met bon. 6.33.21): 3. De Groot (Utrecht) 6.45.64 (met bon. 6,40.64): 4. Hoogzaad (Venhulzen) 6.48.89; 5. Poortvliet (Dirksland) 6.49.53; 6. Tabak (Amsterdam) 6.49.59: 7. Dlckhof (Oosterwol- de) 6.49.97: 8. Krekels (Born) 6.50.31: 8. Leferlnk (Haaksbergen) 6.51.74: 10. Pen- rüngs (Nieuw-Vennep) 6.52.07. Smiths-Aciflt heeft de ploegentijdrit over 9800 meter, die niet meetelt voor het Individuele klassement, gewonnen. De uitslag van de ploegentijdrit Is: I. Smlths-Aclfit 12 min 48.2 sec (met 15 sec bon.): 2. Vredesteln 12.54.2 (met 10 sec bon.): 3. Caballero 13.03.9 (met 5 sec. bon); 4. Denemarken 13.09.9: 5. Amstel 13.12.5: 13. Tsjechoslowakije 13.28.8: 14 Polen 13.31.3. De fabelachtige ploegeenheid van de Italianen, die vooral in de beslis sende fase van de eerste helft werd gedemonstreerd, de uitmuntende techniek en het hoge tempo bij het uitvoeren van de gevarieerde aanval len vormden wapenen waarop de Duitsers domweg het antwoord niet konden vinden. Dat legde de uitbun- dige supporters veel sneller dan zij in 5 km in hun bangste nachten hadden kunnen zoetemelk dromen het stilzwijgen op. balans practisch in evenwicht. In Leeuwarden won Saarland met 21, in Duitsland werd hel 00 en twee jaar geleden versloeg Nederland in Noordwijk Saarland met 31. Dat het ook nu een Oranje-succes gaat worden staat voorlopig nog te bezien. Ook al is een vergelijking altijd moeilijk, het huidige Nederlands za terdagelftal lijkt wat minder sterk dan twee jaar geleden. Dat geldt overigens ook het elftal van Saarland, waar de amateurtop sterk wordt afgeroomd. In de eerste helft van de wedstrijd tegen de zon dagamateurs dinsdagavond in Gor- kum kon Saarland met tempo-voet bal wel imponeren, maar daarna werd men volledig in elkaar gedrukt toen Nederland het initiatief nam. Dat is voor Oranje een lichtpuntje, temeer daar men bij tal van wedstrijden tegen sterke tegenstan ders heeft bewezen zich te kunnen optrekken. MANCHESTER Denis Law zal vrijdag in het ziekenhuis worden op genomen, waar hij zaterdag aan zijn rechter knie zal worden geopereerd. Hoe lang Law in het ziekenhuis moet blijven is niet bekend, maar het is zeker dat hij niet kan gaan kijken naar de bekerfinale tussen Man chester United en Benfica. De mana ger van Manchester United. Matt Busby, dacht wel dat Nobby Stiles en Bobby Charlton op tijd hersteld zul- Beste van Europa Alleen voor het kleine Italiaanse legioen werd het een feest om nooit te vergeten. Hun AC Milan had op Nederlandse bodem duidelijk ge maakt dat het op dit moment een van de beste Europese voetbalclubs is. Zelfs voor de Hamburger SV veel fe sterk. Daar ligt men in Hamburg nog nachten over wakker. BüSUM De Nederlandse groot meester Jan Hein Donner heeft in de veertiende en voorlaatste ronde van het internationale schaaktornooi in Büsum met zwart verloren van de Zuidslaviër Musil. Donr.er bezet nu met acht punten de zevende plaats De eerste plaats wordt gedeeld door de Westduitser Hübner en de Bulgaar Tringof, die beiden 10 punten heb ben. NOORDWIJK - Er is weinig fantasie voor nodig oni nu reeds in het Spakenburgse IJsselmeervo- gels de grootste favoriet voor hel nationale kampioenschap zaterdag voetbal te zien. De wijze waarop de rood-witten zich gisteren in Noordwijk presenteerden doet bij zonder veel van de Vogels ver wachten. De winst op Noordwijk was mogelijk wat geflatteerd, maar beslist verdiend door het uitstekende spel na rust. De Spa kenburgers vochten weer met het oude elan en speelden direct en doeltreffend voetbal dal ongetwij feld In de nog komende vjjf wed strijden tot meer succes moet lei den. Daarbij komt dat het wedstrijd programma voorlopig sterk in het voordeel van IJsselmeervogels is dat op zaterdag 1 juni thuis speelt tegen Huizen. Dat wordt meteen een big match aangezien Huizen eveneens won. zij het tegen WHC slechts met gering verschil: 10 Ook die zege was verdiend en wanneer IJsselmeervogels vol gende week kans ziet thuis te win nen van Huizen, dan zijn de zwaar ste slagen al gevallen. Hoewel ei in feite nog niets verloren behoeft te zijn. zal het voor Noordwijk een hele toer worden de eis*eren onee 'ooen schade te herstellen Stand in de !andscompotitie: IJsselm. vogels 1 1 0 0 2 41 Huizen 1 1 0 0 2 10 WHC 10 0 10 0—1 Noordwijk 10 0 10 14 Toch zegt Evert Sterk, de coach van het nationale team: „Ik moet eerlijk zijn, als we gelijkspelen, laat staan winnen, geloof ik dat we op dit moment iets boven onze kracht grij pen. Let wel. ik zeg niet dat succes bij voorbaat uitgesloten is, maar ik verwacht dat we het heel moeilijk zullen krijgen. Zelf zag ik de wedstrijd in Gorkum niet, maar ik weet dat het zondagamateur-elftal in doorsnee zeker op dit moment beter is dan ons team. Gelet op de uitslag geloof ik dat we de handen vol zullen hebben. Toch wil ik niet met een versterkte defensie of zo iets gaan opereren. Het moet mogelijk zijn aanvallend te voetballen. Dan blijft het leuk," aldus de Hilversum mer die bouwend op de uitstekende stemming'in de sterk verjongd natio nale groep en de overwinningen in het Drielandentornooi toch hoopvol blijft. WISSELSPELERS „En wanneer het nodig is, zullen er wisselspelers worden ingezet. Er zijn er twee toegestaan, dus we kunnen wat experimenteren. De jongens zijn er voor gewaarschuwd, zodat ook de reserves op „scherp" moeten staan. Ik hoop alleen dat onze defensie met verstand te werk zal gaan en zich niet van de wijs zal laten brengen door de doorgaans snel uitgevoerde aanvalsacties van dc Saarlanders. Een gevaarlijke doorbraak is sneller bedwongen dan ontstane paniek," al dus Evert Sterk. Inmiddels heeft de Saarlandse coach Jupp Derwall in het Sportcen trum in Zeist gesleuteld aan zijn for matie. „Ik wil tenminste eenmaal in Holland winnen. Dinsdag namen mijn jongens het te gemakkelijk en daarom heb ik enkele spelers vervan gen. Ik geloof dat de ploeg nu iets sterker is geworden. Vooral aanval lend ontbrak het aan stootkracht." NEDERLAND: doel: Vlaanderen (Zuidvoeels): achter: Gouman (Heer- jansdam). Kok (IJsselmeervogels), Schinkel (Go Ahead) en Kralt (Riinsburgse Boys): midden: Den Rooven fSSC'55) en Kiel (Go Ahead); voor: Kalden (PPSC), Dlepeveen (DOVO), Pluimgraaf! (Quick Bovs) en Gritter (ACV). Wisselspelers: Beukers (Spaken burg). v.d. Giesen (Zwart Wit). Slag boom (De Zwerver), v Effrink (Zuid- vogets) en Faro (SSC'55). SAARLAND: d Langhammer; a Knorst. Rupp, Rohe en Hermann: m Remark en Imig; v Gratz, Culmann, Scheid en Hans Günther, Müller. punten heeft het ook niet ontbroken op deze stralende voetbaldag. Na 29 voorwedstrijden werden in de middag uren de volgende finalewedstrijden gehouden. In de groep A-Junloren: Zwervers I Nunspeet 2 2—1. Nunspeet 1 Die Haghe 1 l—fl: Nunspeet 2 Nunspeet l 0-40: Die Haghe 1 Zwervers 1 0—0; Nunspeet 2 Die Haghe 1 1—0 en Nunspeet 1 Zwer vers 1 2—0. Winnaar werd hier Nunspeet l. tweede Zwervers 2 en derde Nunspeet 2. In de B-groep waren de uitslagen van de finalepartijen: Nunspeet 2 DOSK 2 1—0; Nunspeet 1 Nunspeet 4 2—1; DOSK 1 DOSK 2 2—0: Nunspeet 4 Nunspeet 2 0—4: Nunspeet 1 DOSK 1 0—1: DOSK 2 Nunspeet 4 0—0; DOSK 2 Nunspeet 1 0—1; Nunspeet 4 DOSK 1 0—3; Nunspeet 2 Nunspeet 1 1—0 en DOSK 1 - Munspeet 2 00. Hier eindigden DOSK en Nunspeet 2 gelUk en bij het nemen van de strafschoppen schoot DOSK 1 driemaal raak en Nunspeet miste de eerste elfme- tertrap. Winnaar werd DOSK l, tweede Nunspeet 2 en Nunspeet 1 eindigde op de derde plaats. De prijzen werden na afloop uitgereikt door de heer Jac. Cupido, sec tiebestuurder zaterdagvoetbal, die de spe lers prees voor hun sportieve gedrag. ERMELO Het in september 35-jarige DVS'33 heeft de organisatie van het VZC-juniorentornooi met wedstrijden op het sportpark van DVS aan de Sportlaan kon VZC- voorzitter R. Molemaker bij de prijsuitreiking terugzien op een VZC-tornooi als nooit tevoren! Voor al Rijnsburgse Boys en CVW waren succesvol, omdat deze clubs resp. bij de A- en de B-junioren de eerste prijs in de wacht sleepten. De uitslagen van de finalewedstrijden bij de B-Junioren lulden: WOG bl Ter Leede bl 0—1: Rtjnsb. Boys bl WOG b2 1—0: GWV b3—WOG bl 0—0: Ter Leede bl RIJnsb.Boys bl l—l: WOG b2 GWV b2 1—0; VRC bl Rijnsb. Boys bl 0—3; Ter Leede bl GWV b2 1—0: VRC bl WOG b2 0—0: Rijnsb. Boys bi GWV b 2 2—0; WOG b2 Ter Leede b2 0—0: 1. Rijnsb. Boys bl, 2. Ter Leede bl. 3. WOG b2. Uitslagen finalewedstrijden A-Junloren: KMVZ 2 - DVS a 2 2-2, GWV al - WOG a2 1-0; KMVZ al - GWV al 0—0: DVS a2 WOG a2 2-0: GWV al DVS a2 2—0; WOG a2 - KMVZ al 1—0; 1. GWV al. 2. DVS a2, S (na strafschoppen met KMZ al) WOG a2. UTRECHT Het tornooi om het Nederlands damkampioenschap is donderdag in Utrecht voortgezet met de partijen uit de derde ronde. Uitslagen zijn: Schotanus Okro- gelnik 02, Blom Bergsma 02. Roozenburg Bom 20, Van de Sluis De Boer 0—2, Varkevisser Bronstring 11, Van Dijk Ivens 2—0. De stand na drie ronden: 1. Van Dijk 5 pnt; 2. Roozenburg en Bronstring 4 pnt; 4. Bergsma, Okrogelnik, Bom, Blom, De Boer en Varkevisser 3 pnt; 10. Schotanus en Van der Sluis 2 pnt; 12. Ivens 1 pnt. CAPELLE A/D IJSSEL De tweede klasser Zwaluwen uit Vlaar- dingen heeft gisteren beslag weten te leggen op de eerste prijs van het tornooi dat de voetbalvereniging Ca pelle had georganiseerd voor een overdekte tribune en veldverlichting. Voor dit tornooi hadden vijf vereni gingen ingeschreven te weten: JAC. PPSC, SSVU Zwaluwen en Capelle. Elke vereniging was met drie elf tallen gekomen, zodat de tornooicom- missie een aantrekkelijk programma kon samenstellen. Na de ochtend wedstrijden lagen Zwaluwen en Ca pelle aan kop, doch na de lunchpauze bleek dat Capelle het niet zou halen. In de wedstrijd tegen Zwaluwen ga ven zij nog bizonder goed partij (00) doch dit alles bleek met de resultaten van de lagere elftallen niet genoeg te zijn. Ongeveer 1500 toeschouwers woon den het tornooi op het Sportpark 'l Slot, waar ook een schiettent en an dere attracties waren geplaatst, bij SSVU, dat bijzonder hard speelde waardoor arbiter de Vries bijna een wedstrijd moest staken, viel tegen. PPSC was matig op dreef maar JAC draaide uitstekend. De arbiters kweten zich goed van hun taak. De eerste prijs was voor Zwaluwen (18 p). de tweede voor Capelle (15 p) en de derde voor PPSC (10 p). SSVU en JAC eindigden respectievelijk als vierde en vijfde met 9 en 8 punten. Capelle kan terugzien op een bijzon der geslaagd tornooi, zowel op voet bal- als op financieel gebied. HILVERSUM Midvoor Groenendijk van Geinoord uit Vreeswijk (oud-speler van Hei- nenoord) heeft een duidelijk stempel gedrukt op de wedstrij den die zijn club heeft gespeeld in het Altius-tornooi te Hilver sum. Vooral aan hem heeft de nieuwe 2e klasser het te danken dat men in de finale kwam en deze zelfs won van een toch wfcl teleurstellend spelend SHO. UITSL IGEN Uitslagen: A: Sprang Altius 1—3: SHO Gr. Lindt 0—0: SHO Sprang 3—0: Altius Gr. Lindt 1—1: Gr. Lindt - Sprang 3—1; SHO Altius 31. B: De Zwerver Geinoord 11; Arnemuiden RCL 20; RCL De Zwerver 01; Gein oord Arnemuiden 2—1; De Zwer ver Arnemuiden 0—0; Geinoord RCL 1—0. Finale: Geinoord SHO 3—1; De Zwerver Gr. Lindt 41; Altius Arnemuiden 01Sprang RCL 11. S w.n.s. Eindstand: 1. Geinoord; 2. SHO; 3. De Zwerver; 4. Gr. Lindt; 5. Arne muiden; 6. Altius: 7 Sprang; 8. RCL. nationale ru-comce'dtlc. Bl 1 de rust leid den de Italianen met 1—o Jan Mulder (Anderlecht) werd uit het veld Bestuurd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 19