Coupe blijft in Nederland Andere interlands Zaterdagelftal dringend nodig SCORE BORD Melissant werd kampioen dankzij zege Wieldrecht Henk Kiel brak na rust Belgisch verzet: 1-6 Kralt: ik wilde inspireren Van der Giesen niet in Oranje 6-1 tegen België Tornooizege •fc Na rust goals Hoge score door Belgische falen Piershil moest afhaken lil SP. ALKÜ1I BE.ZOtKE.RSll 1 Betere conditie gaf doorslag Basketbalteam klopte Zwitserland ONGEPAST AC Milan zonder Malatrasi naar Rotterdam MAANDAG 20 MEI 1968 -g. Het Nederlands zalerdag- elftal met de veroverde Coupe Fernand Canelle. Staande van links naar rechts: trainer Sterk, Schinkel, Gouman, Kralt, Beu kers, Kok en verzorger v. d. Akker. Gehurkt: Gritter, Kal den, Diepeveen, Van Effrink, Den Rooyen en Kiel. ALKEN Ook al stond dan de hoogste score op het bord ooit bij een BelgiëNederland gemaakt, vol daanheid over het team als geheel ontbrak. De grote zege kwam eerder door het falen van de Belgen dan het schitteren van de Nederlanders. Dat kwam ook tot uitdrukking in de Indi viduele prestaties. De jubilerende Kralt en de weer eens in de voorhoe de spelende Kiel waren de uitblin kers. Kralt om zijn enorme inzet en ijver die de Belgen imponeerde. Kiel doordat hij drie doelpunten scoorde ook al duurde het tot na rust alvo rens de Kampenaar loskwam. Beukers kon zich niet de kee per-van-de-toekomst tonen, want hij begon ongekend zwak, herstelde zich later duidelijk maar miste toch abso lute betrouwbaarheid. Gouman was minder overtuigend, zeker na rust, dan in zijn eerste interland ook al droeg hij weer tweemaal bij tot een treffer. Kok was in de lucht sterk, maar vaak slordig bij het plaatsen. Schinkel bleek dicht bij zijn oude vorm te komen. Den Rooyen was niet zo sterk als anders. Vooral zijn plaatsen liet te wensen over. Van Ef frink had zijn oude kwaal: goed be ginnen en dan steeds verder afzak ken. Aanvallend komt hij tekort. Kalden haalde voldoende, ook al miste hij na rust opgelegde kansen. Diepeveen bleef te veel buiten het strijdgewoel. Hij maakte te weinig een vuist. Kiel deed dat, althans na rust beter. Gritter was voor rust ui termate zwdk, daarna althans met het rechterbeen beduidend beter ook al mist de benjamin van de ploeg (18) die als eerste Drent international werd nog tempo. ZONDER dat het spelen van een beslissingswedstrijd no dig was is Melissant kampioen geworden in 4C. Voor deze ver rassende ontknoping van het competitieverloop zorgde een wilskrachtig Wieldrecht dat Piershil op eigen bodem een duidelijke 41 nederlaag toe bracht. Piershil werd daarmee uitgeschakeld voor een kans op de titel. Bij de winst van Piershil was er een beslissingswedstrijd tegen Melissant gevolgd. Met de promotie naar de derde klas wensen wij de club uit Flakkee van harte geluk. Ook verdient Piershil een pluim op de hoed, omdat de club van secretaris Achterberg tot het laatst toe de race heeft kunnen volhouden. De zege van Wieldrecht bracht de Dubbeldammer op de derde plaats, ter wijl Maasdam dat Haaften versloeg met een gelijk aantal punten als Sliedrecht vierde werd. Haaften bleef samen met Arkel voorlaatste. De degradatiestrijd in 4A had zo goed als beslist kunnen zijn wanneer Zwervers en Ornas zich aan onze voor- (Van een onzer sportredacteuren) ALKEN - Het Nederlonds zaterdagelftal heeft zijn superioriteit in het jaarlijkse Drielandentornooi uitgedrukt in de grootste overwinning die ooit tegen België werd bevochten. Het werd zaterdag bij de afsluiting van de strijd om de Coupe Fernand Canelle, maar liefst 6—1 en dat ter wijl het nationale zaterdagelftal met name voor de rust - nog lang niet in zijn beste vorm stak. Als het ooit duidelijk is geweest dat Neder land dit tornooi is ontgroeid, dan is dat nu wel het geval. Die laatste conclusie hoe vreemd op zich misschien ook wierp in zekere zin een schaduw over het glanzend Oranje-succes. Er is voor Nederland op dit niveau geen eer meer te behalen. Als het zo nog enkele jaren doorgaat, zit de dood in de pot. Het wordt nogmaalB de hoog ste t(jd dat de KNVB andere moge lijkheden op interland-niveau gaat «?enen voor het zaterdagelftal, an ders staat de ontwikkeling stil, ster ker er zal dan danig de klad ln ko men. Dit schreven we overigens vier jaar geleden ook al, maar nimmer is er iets positiefs uit de bus gekomen. Dit jaar is het echter wel heel duidelijk geworden dat er naar ontmoetingen van meer niveau moet worden ge zocht, omdat de spelers zich domweg niet meer laten opwarmen voor dit soort wedstrijden. Een Oranje-shirt en een volkslied alleen vormen te weinig entourage om werkelijk naar verant woord peil te klimmen. EISEN „Er moet werkelijk iets gaan gebeu ren. We moeten het gewoon eisen," zei een sectiebestuurslid na afloop en de man heeft gelijk. Maar of het wat zal uithalen? De tijd zal het leren. Feit is echter dat alle kosten en moeiten die zowel officials als spelers en trainer zich jaarlijks getroosten te weinig ren dement vinden in de wedstrijden om de Coupe Fernand Canelle. En laat de Belgen en de Fransen ons niet verkeerd begrijpen, het tornooi be hoeft niet verloren te gaan, maar wan neer het nationale A-zaterdagteam jaarlijks minstens drie behoorlijke wedstrijden krijgt voorgeschoteld, kan een jeugdploeg met alle soorten van genoegen verder strijden om de Coupe. Waren er eergisteren twintig Belgen? Vast niet meer. BEROEP Graag doen we dringend beroep op de leidinggevende figuren van de KNVE om koste wat het kost het na tionale zaterdagelftal uit het interland slop te halen. Winnen met 61 is leuk, maar wanneer dat in feite zonder uiter ste krachtsinspanning gebeurt, gaat de lol er wel af. Dat neemt niet weg dat er in het Oranje-kamp zaterdag vreugde heer ste, maar van uitbundigheid was geen sprake. En begrijpelijk. Het is te hopen dat de match van zaterdag tegen Saarland van klasse-gehalte is. Oranje moet dan nogmaals bewijzen dat het internationaal mee kan. NEDERLAND 2 2 0 0 4 9—2 Frankryk 2 10 12 4—3 België 2 0 0 2 0 1—9 PERSPECTIEF Ook voor de Belgen en de Fransen ls er dan mogelijk meer perspectief. Nu weet men vrijwel steeds vantevoren dat men kansloos is. Nu al weer vier maal achtereen won Nederland het tornooi. In het totaal elf van de zes tien keer. En-dat zou op zich niet het ergste zijn, ware het dat de wedstrij den zelf op waardig internationaal peil zouden staan. Dat is althans zeker zaterdag in Alken niet doorgaans geenszins het geval. Natuurlijk werkt daar de geringe publieke belangstel ling, zeker in België nog aan mee. WENEN Het Nederlandse team heeft zaterdagmiddag te Wenen in de openingswedstrijd van het jubileum- tornooi van de Oostenrijkse basket- balbond een gemakkelijke zege op Zwitserland behaald. Voor 500 toeschouwers wonnen de Nederlan ders met 6554. Bij de rust leidden zij met 3727. Boot was met 25 tref fers topscorer. Van der Kroon en Kip zorgden beiden voor 13 punten. Nu resoluut grypt keeper Beukers in de rug gedekt door Kralt (5) en Kok de bal voordat midvoor Janssens een kans kr(jgt. (Van een onzer verslaggevers) ALKEN Niet eerder dan na ruim twintig minuten in de tweede helft van BelgiëNeder land kwam Oranje vast in zijn schoenen te staan. Kiel sjouwde op dat moment achter een schit terende pass van Van Effrink aan en wat Gritter in dezelfde positie enkele malen eerder had verzuimd, liet de Kampenaar niet na te doen: hij kogelde hard en buiten bereik van keeper De Borger via de paal 13 in de touwen. O zeker, de Belgen sputterden nog even fel tegen, maar zy vonden nu een niet zoals in de eerste helft met zijn zenuwen ruziënde Beukers op him weg. De Spakenburger redde uitstekend na een fraaie kopbal van Janssens. Intus sen en dat was zeer ten ongerieve van de dapper strydende, maar zonder ploegverband opererende Belgen zette de Nederlandse stoomwals zich ln beweging. Tussen de 25ste en 40ste minuut wer den aanvoerder Frans en zyn secon danten dol gedraaid. Was hun elftal na rust met versterkingen van Reymen als linksbuiten en Pluciniczak als linker stopper niet versterkt? Inderdaad, daar leek het heel veel op, maar Nederland had verreweg de langste adem. De be tere voorbereiding gaf de doorslag. Een combinatie Gritter-Kalden-Diepe- veen leverde in de 29ste minuut door de Veenendaler 1—4 op ondanks vlag gen van de grensrechter voor buiten spel van Gritter. De zwak en nauwe lijks voldoende leidende 1ste divisie arbiter Milloy ging daar echter niet op in. Zes minuten later bood een goed ALKEN Men mag het de Belgen niet kwalijk nemen dat zij geen sterker nationaal team op de been hebben gebracht. Er ls weinig keus en in feite kan men niet beter. Wel spijtig is het als de organisatie bij een inter land faalt. Dat doet bijzonder on plezierig aan. De manier waarop eerst na veel geharrewar en misgrepen het Wilhelmus uit een krakende microfoon kwam en later het Belgische volkslied hal verwege werd afgebroken omdat de naald brak. wekt de lachlust op. Dat is ronduit ongepast bij een ontmoeting die nog altijd de kwalificatie „internationaal" wil dragen. doorzettende Kalden aan Diepeveen een niet is missen kans en het was 15, waarna in de 40ste minuut Kiel na een verre pass van Gouman een le vensgroot gat in de Belgische defensie gebruikte om het doelpuntenfeest met 16 te besluiten. Verrassing Een en ander vormde voor de Ne derlandse kolonie uiteraard een wel kome verrassing na een eerste speel- helft, waarin de oranje-elf maar moei zaam op gang konden komen. Welis waar had Kalden via het been van Christiaens Nederland al na drie minu ten de leiding gegeven (01), maar de daarmede al in een vroeg stadium ge wekte verwachtingen werden pas veel later vervuld. Eerst volgde er een lange periode waarin de Belgen de toon aangaven. Slecht schieten stond ondanks soms griezelig ingrijpen van Beukers suc ces in de weg mede doordat onze ge hele defensie zich verder behoorlijk van zijn taak kweet. Den Rooyen en Van Effrink konden aanvankelijk niet slagen in hun dappere pogingen het spel te verplaatsen. In de 40ste minuut kopte Janssens na een voorzet van Pi- rard keihard in en sloeg daarmede een op aanvankelijk uitlopen retirerende Beukers (1—1). In de luttele voor blessures bijge- trokken seconden van de eerste speel- helft draaide Kiel na een verre ingooi van Gouman langs Christitaens en maakte keeper De Borger met zijn in zet kansloos (12). Het begin van de tweede helft stemde met de gevoelens der meeste toeschouwers overeen, maar niemand had uiteindelijk een zo ruime marge in het voordeel van Nederland kunnen voorzien. NEDERLAND: d. Beukers; a. Gou man, Kok, Schinkel en Kralt: m. Den Rooyen en Effrink; v. Kalden, Diepe veen, Kiel en Gritter. BELGIË: d. De Borger: a. Haes, Frans, Christiaens en Pirard; m. Dil- ler.s en De Hert; v. Deruyck, Janssens, Van Acker en Bijloos. V oetbalprogramma Katwijk: Nederland Baarland (I u.). 4A: RSM Insullndei 4B: Rouwkoop Hazersw. Boys. STERK: tevreden, maar niet vol- Kralt (rechts) in fel duel met de Belg De Ruyck. Ook nu is de Runs- burger baas. Pluimgraaff terug DEN HAAG Dat ook de keuze commissie zaterdagvoetbal eergisteren niet in alle opzichten content was over het Nederlands elftal dat België met 6—1 klopte, blükt wel uit het feit dat er diverse mutaties zyn aangebracht in het elftal dat zaterdag a.s. het inter landseizoen in Katwyk afsluit met de wedstrüd tegen Saarland. Voor deze wedstrijd, die om 3 uur begint, is het volgende elftal samengesteld: Doel: Vlaanderen (Zuidvogels) Achter: Gouman (Heerjansdam), Kok (IJsselm.vogels), Schinkel (Go Ahead) en Kralt (Rijnsburgse Boys). Midden: Den Rooyen (SSC '55) en Kiel (Go Ahead). Voor: Kalden (PPSC), Pluimgraaff (Quick Boys), Diepeveen (DOVO) en Gritter (ACV). vogels) en Piet Faro (SSC '55). Res.: Beukers (Spakenburg, Slag boom (De Zwerver), v. Effrink (Zuid- Opvallend is dat v. d. Giesen zyn plaats is kwijtgeraakt aan Kok. Als scheidsrechter voor deze inter land is aangewezen de heer Aalbrecht uit Hoek van Holland. Grensrechters zijn de heren L. van Amerom uit Rijns burg en G. Schroots uit Dordrecht. ■K Henk Kiel legt aan voor een vlam mend schol dat doel zal treffen. Neder land leidt met 21. ALKEN Dat de spelers na afloop van de 61 zege opgelaten de douches op zochten in de propvolle, benauwde kleedkamer van de oranje-hemden, laat zich be grijpen. Het regende felicitaties en zonder omwegen waren de vermoeide maar voldane oranjehemden bereid tot commentaar. Jubilaris Bab Kralt gaf onomwonden toe dat hij deze tiende interlandwedstrijd feilloos wilde spelen. „Ik heb keihard gewerkt en meed geen enkel duel. De inzet was zo groot dat het leek of ik mopperde op mijn medespelers, maar ik wilde ze aanmoedigen tot groter enthousiasme." Inderdaad speelde Kralt met veel elan en hij zou een uitstekend aanvoerder ge weest zijn. Hij inspireerde In elk geval Evert Sterk was met de 61 uitslag natuurlijk tevreden maar vond dat er toch nog enkele zwakke plekken In zaten. Over de debutanten v. Effrink, Beukers en Gritter was hij niet ontevreden. Vooral Gritter deed het na rust goed. De maker van het eerste doelpunt, Lodl Kalden speelde een fijne wedstrijd en was erg blij met zijn (gelukkige) doelpunt. „Ik had het best naar mijn zin en vond deze wedstrijd gemakkelijker dan die tegen de Fransen." „Na rust telde Nederland pas," aldus Jan Gouman, die het een fijne wedstrijd vond en ook al de strijd tegen de Fransen moeilijker vond dan deze. Ruiterlijk gaf de heer Jos Tijssen van de Belgen toe dat Hol land verdiend met grote cijfers had gewonnen: „Ge hebt als cap tain een geweldige wedstrijd gespeeld en Ik feliciteer u van har te". aldus zei hij tegen aanvoerder Henk Kiel. De heer Tijssen wendde zich daarna tot alle spelers met een „Wel gefeliciteerd, jongens. ge hebt heel goed gespeeld." Lou Beukers, debuterend doelman, wist niet goed hoe hij het had. Voor rust wilde het niet. Daarna ging het toch beter hè. Ik kreeg te weinig werk om me goed in te spelen. Dat doelpunt Vj was een misverstand tussen Schinkel, Kralt en mij. De voorzitter van de Belgische keuzecommlssie, Van Hecke uit Gent: „De hoge score tekent eerder de zwakte van de Belgen, die een klas minder waren dan tegen Frankrijk, dan de sterkte ven Nederland dat mij niet kon imponeren. Overigens Kiel zou Ik wel b|j La Gantolse willen hebben." spelling hadden gehouden. Dat deden ze niet. want een verrassend Ornas won in Rotterdam met 21, waardoor het competitieslot nog een lange nasleep kan krijgen. RSM wist namelijk even eens te winnen en wel van Rozenburg, dat met 3—2 aan het kortste eind trok. Hoekse Boys was daardoor de grote verliezer na de .onverdiende) neder laag bij Spijkenisse. Met de twee pun ten achterstand van Ornas op Hoekse Boys en RSM moet de laatste competi» tiedag de beslissing brengen. Bijna glad Op de wedstrijd RouwkoopHazerw. Boys die a.s. zaterdag wordt gespeeld, na. is de zaak in 4B glad gestreken. Verrassende resultaten kwamen niet meer uit de bus. al was de zege van GWS op Koudekerk voldoende voor een plaats winst van de Sassenheimers. Spirit slaagde er ondanks de 3—2 ze ge op Leiden niet in de derde plaats te bereiken omdat Katwük ruim de baas bleef over Koudekerk. Beker Bekerhouder SHO heeft er in de eer ste bekerronde geen twyfel over laten bestaan dat men het succes van vorig jaar wil prolongeren. Met maar liefst 71 werd Strijen geklopt en dat be looft wat voor de toekomst. Verrassend was de 3—1 zege die SVOW op Loos duinen behaalde. Drielandentornooi BelgieNederland 1t 2de klas A ZCFCSpakenburg 13 HUIZEN 24—391NDSM 24—21 Quick Boys 2434 Zuidvogels 24—20 Zwart-Wlt 24—29 ZCFC 24—19 Spakenburg 24—29x) HBSS 24—19 De Zwerver 2428 Zwaluwen 2416 SIZO 24—23 HOOGVLIET 24—11 Rijnsb. Boys 24—22' 4de klas A ZwerversORNAS 12 RSMRozenburg 32 SpijkenisseHoekse Boys 54 SPIJKENISSE 24—35 Jodan Boys 24—28 DUNO 24—28 Rozenburg 24—21 MVV 24—27 Zwervers 24—20 's-Gravenzande 2426 RSM 23—19 Maasdijk 24—25 Hoekse Boys 24—19 Insu linde 22241 Ornas 2317 4de klas B GWSKoudekerk KatwijkLisser Boys LeidenSpirit RouwkoopHazersw. Boys 2—0 4—1 2—3 uitgesteld NAALDWIJK SVOW Katwijk Spirit De Lier Lisser Boys Be Fair MaasdamHaaften W ïeldr echtPier sh il Melissant kampioen MELISSANT Piershil Wieldrecht Maasdam Sliedrecht GJS Heinenoord 2440 I Koudekerk 2420 2435 Rouwkoop 23—19 24—33 GWS 24—19 24—32Oegstgeest 24—18 24—24 Hazersw. Boys 23—14 24- 1 LEIDEN 24— 8 24—24' 4de klas C 24—38IAmetde 24—21 24—36 LRC 24—20 24—29 Strijen 24—19 24—28 Arkel 24—13 24—28 Haaften 24—18 24—26 SCHOONHOV. 24—10 24—21 1J0EN 1ste bekerronde SVOWLoosduinen 31 Strijen—SHO 1—7 OSDO—HCSC (na verl.) 1—2 OeverzwaluwenWT 32 ASVWilhelmina SSS (naverl.) 43 CWBOranje Nassau 21 Eems BoysBlauw Wit (17/5) 12 MakkumHarkemase Boys. afgelast Overige wedstrijden Noord 3A LVC—Zeerobben 2—5 LVC degradeert MILAAN AC Milan zal in de finale van het tornooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars, die donderdag in het Feijenoord-stadion wordt gespeeld, uitkomen zonder verdediger Malatrasi. Hij werd in de laatste competitiiewedstrijd gebles seerd. Vermoedelijk zal Scala als vervanger worden aangewezen. Coach Nereo Rocco heeft in Milaan verklaard dat de ploeg verder waarschijnlijk niet zal afwijken van het elftal dat ln de halve-finales Bayern München uitschakelde. De formatie zou er dan als volgt uitzien: Cudicini, Anquiletti, Scala, Rosato, Schnellinger, Trappatoni, Lamrin, Lodetti, Sormani, Rivera, Prati. Tegenstander Hamburger SV is vanmiddag met vijftien spelers in Nederland aangekomen. De ploeg zal zich in het KNVB-sportcentrum te Zeist voorbereiden op de eindstrijd. Trainer Kurt Koch is niet van plan de opstelling voor woensdag bekend te maken. Hij wil de laatste training afwachten, voordat hij zijn formatie samenstelt. LEIPZIG De Amsterdamse stay er Dries Helsloot eindigde donder dagavond tijdens een 40 km-wedstrijd in Leipzig als vierde. Winnaar werd de Oostduitser Mi chael Markow, die er 35 minuten en 54 seconden voor nodig had. Op de volgende plaatsen kwamen Grossmann (O-Dld.) en Steigel (Tsj-Sl). Helsloot lag 200 meter ach ter. De Rijswijker Piet Romeijn be zette de zevende en laatste plaats. Hij had een achterstand van 850 me ter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9