Mentaal sterk Manchester U. sloeg na rust hard terug M GAAN CH-STROMINGEN DE RIJEN SLUITEN? 25 MIN. VLIEGg 2 EUSEBIO VELT JUVENTUS PETITIE 32 BURGEMEESTERS Overleg ambtenaren gaat op de helling Franse studenten bezetten theater Michael Tal in halve finales Westduitse rechters betoogden Krachtige steun voor Tsjechen Morgen begint algemene vergadering Jongeren veel actiever dan de „radicalen" I I I DONDERDAG 16 MEI 1968 Itval-munr irimln>hh> Sensatie in 3latlritl Foulkes maakte 3-3 ADRID Manchester United heeft het toch gehaald. Voor het eerst heeft een Engelse ploeg de eindstrijd bereikt van het tornooi om de Europese beker voor landskampioe nen. Voor de vierde keer was Manchester United tot de halve finale doorgedrongen en voor de vierde keer leek Manchester in de voorlaatste ronde zijn laatste woord te te hebben gezegd. Vijf minuten na rust had Real, door doelpunten van Pirri en Gento een voorsprong van 2-0. halverwege de wedstrijd was het verschil nog twee treffers nadat Zocco in zijn eigen doel had geschoten en Amancio het laatste gedeelte van de eerste helft een sensationeel slot had gegeven. De kansen van Manchester United leken te verwaarlozen. De ploeg van Matt Busby maakte bij de 121.000 toeschouwers in het Ber- nabeustadion en de miljoenen tv-kfjkers een vermoeide indruk. Manchester United verstond niet de kunst om uit een gesloten defen sie verrassende doorstoten te forceren. Beatle Best, de Engelse voet- I een gat in de Engelse verdediging. Een verre pass werd door Brennan bijna kinderlijk gemist. Gento kwam in schietpositie, maar richtte zeer slecht. De verbouwereerde Stepney echter liet de bal tussen zijn benen baller van het jaar, kon maar niet loskomen van zijn bewakers Zocco i doorglippen: 2—0. en Sanchis, die bepaald geen overtredingen schuwden. EUSEBIO TURIJN Zonder veel moeite heeft ook Benfica zich geplaatst voor de finale van de beker voor landskampioenen door Juventus in Turyn met 10 te verslaan. Halverwege de tweede helft zorgde Eusebio voor het enige doel punt door de bal uit een vrije trap, op zo'n dertig meter afstand van het Turijnse doel, ineens langs Anzolin te jagen. In de beginfase werd het de 70.000 toeschouwers in het Comunale-stadion al duidelijk dat dit Juventus niet in staat zou zijn de in Lissabon opgelopen achterstand van 2—0 weg te werken. De Turijnse aanvalslinie ging bijzonder chaotisch te werk en het Portugese bolwerk kwam dan ook slechts zelden in gevaar. In de eerste helft wist Juventus zich slechts twee doelrijpe kansen te scheppen: Frola en Zigoni faalden echter. Bovendien werd een treffer van Zigoni wegens buitenspel geannuleerd. Ook een doelpunt van de lange aan valsleider Torres van Benfica vond geen genade in de ogen van arbiter Glöckner: Torres zou de bal met de hand hebben geraakt. In de tweede helft wist Benfica, steunend op een uitstekende middenveld bezetting met Coluna in een glansrol, het spel te verplaatsen naar de Italiaanse helft. Na de treffer van Eusebio was het verzet van Turijn defini tief gebroken; op balbezit spelend haalde Benfica het einde. Toen coach Otto Gloria van Benfica na afloop vernam dat zijn ploeg in Londen tegen Manchester United zou moeten uitkomen, leek hij daarvan weinig onder de indruk. „Real of Manchester, het maakt voor ons niets uit. Manchester heeft natuurlijk het voordeel dat het voor eigen publiek speelt, maar Benfica behoudt goede kansen op de overwinning. Dit wordt een grootse krachtmeting tussen het Engelse en het Latijnse voetbal", oordeelde Gloria. Oud-internationals tegen Engeland AMSTERDAM Zaterdag 25 mei wordt in Alkmaar de interland Ne- derland-Engeland voor oud-internati onals ten bate van de bond van Ne derlandse militaire oorlogsslachtof fers gespeeld. In beide ploegen zullen wisselspelers worden toegestaan. Voor de Nederlandse ploeg zal een keus worden gemaakt uit: doel: De %\inck, achter: Wiersma, Schaap, fees Molenaar en Kuys, midden: Kreyermaat, Bennaers, Bosselaar en Biesbrouck, voor: Van Ede, Dick Tol, ffim van der Gijp, Van der Linden, Abe Lenstra en Clavan. Extra treinen uit Duitsland naar finale HAMBURG De Duitse spoorwegen leggen extra treinen in voor de Europese finale voor de bekerwinnaars tussen HSV Hamburg en AC Milan, die op Hemelvaartsdag in Rotterdam wordt gespeeld. Voor het retourtje Hamburg- Rotterdam moeten de voetbal liefhebbers veertig mark betalen, 's Morgens om half zeven ver trekt de trein al uit Hamburg om tegen twee uur in Rotterdam aan te komen. Eortsnoj en Reshevsky naar remise: 3Vï-114 AMSTERDAM De vijfde partij uit de schaaktweekamp tussen de Amerikaan Reshevsky en de Rus Kortsnoj is woensdag in Amsterdam na 40 zetten in remise geëindigd. Kortsnoj leidt nu in deze tweekamp voor de kwartfinales van het kandi- datentornooi met 31/»IV*. Tot veler verrassing opende Reshevsky (wit) met 1. e4, terwijl hij op 1c5 tot de gesloten Siciliaan besloot. Hij kreeg beter spel. maar Kortsnoj kon explosies voorkomen. Tegen het einde van de speeltijd was de situatie min of meer in evenwicht Leeds naar finale LEEDS Leeds United heeft zich woensdagavond geplaatst voor de fi nale van het tornooi om de Jaar- beursstedenbeker. De Engelse ploeg versloeg in de tweede wedstrijd uit de halve eindstrijden het Schotse Dundee met 1—0. De eerste ontmoe ting was in een gelijkspel (1—1) geëindigd. Het enige doelpunt in deze ontmoeting, bijgewoond door 24.000 toeschouwers, werd in de tweede helft door Gras gescoord. Maar zoals Manchester en niet in de laatste plaats doelman Stepney in de eerste helft onzeker had gespeeld in het eigen strafschopgebied, zo deed de gereputeerde verdediging van Real, met de in die periode lang niet vlekkeloze doelman Betancourt, het na rust. Fouten Vier doelpunten in de eerste helft, stuk voor stuk het gevolg van ge makkelijk aanwijsbare verdedi- gingsfouten werden na rust gevolgd door twee Engelse treffers, die bij hun ontstaan ook medewerking van de anders zo foutloos opererende Ma- drileense defensie meekregen. Sadler, voor rust als extra verster king in de Engelse verdediging opge nomen, bracht de achterstand na 27 minuten terug tot 23, Bill Foulkes, de veteraan die het vliegtuigongeluk van Manchester bij München in 1958 overleefde, schokte vijf minuten later de laaiend enthousiaste Spanjaarden door gelijk te maken. Miguel Munoz, trainer van Real, was een verbitterd man na afloop. „Wij hadden met 31 behoren te winnen. Twee doelpunten hebben wij hun geschonken, het eerste en het tweede. Zocco had nooit in eigen doel mogen schieten", aldus Munoz. Hij zei, dat Manchester United niet ge vaarlijk leek voor het eerste doel punt was gemaakt. Matt Busby, de energieke trainer van Manchester, verklaarde dat zijn voorspelling dat Manchester in de fi nale zou spelen, precies was uitgeko men. Hij had overigens alle bewon dering voor Real. „Het speelde in de eerste helft bijzonder goed, maar na rust waren mijn mannen geweldig. Het was gen harde wedstrijd, maar we hebben verdiénd gelijk gespeeld." Moeizartm Busby had gelijk: Real heeft in de eerste helft beter voetbal gespeeld. De Engelse ploeg, zonder de gebles seerde Law, bleef in de eerste perio de moeizaam overeind en had geluk dat een onverwachte kopstoot van Amancio de lat beukte. Koele verde digers als Brennan en Dunn maakten grove fouten, alleen Foulkes en Stiles bereikten hun normale niveau. Toch kwam het doelpunt waar Re- al al zolang aanspraak op kon ma ken. Gonzales plaatste in de 31e min. een vrije trap hoog voor het doel en tussen de afwachtende verdedigers van Manchester sprong Pirri omhoog om de bal laag langs de veel te traag ingrijpende Stepney te koppen (10). Negen minuten later viel opnieuw Real kreeg riet eens de kans om zijn strijdplan te wijzigen. Want geen zestig tellen later was het Zocco die de bal ongelukkig op de buitenkant van zijn schoen kreeg en dat kostte Real de kostbare voorsprong: 2—1. Maar nog voor rust kon Madrid weer juichen. De Engelse verdediging ver zuimde weg te werken tot de bal voor de schietgrage rechtervoet van Amancio belandde. De kleine, aal- vlugge Spanjaard aarzelde geen mo ment: 31. Stroef Na rust ging Manchester United aanvallen, maar de combinaties ver liepen stroef. De kansen voor de mannen van Bobby Charlton werden met de minuut kleiner. Alleen een wonder kon Manchester nog redden. Dat wonder gebeurde 18 minuten voor het einde. Best ging hoog de lucht in en de bal plofte tussen Be tancourt en Zuzunequi neer. De twee Spanjaarden wachtten. Sadler niet. Hij schoot in en bracht de stand op 3—2. Vijf minuten later liet Best van de doellijn een voorzet los en de mee-opgerukte Foulkes joeg de bal weer langs Betancourt: 33. Twaalf minuten restten Manchester United toen van de finale. Het werden de gemakkelijkste minuter van de hele wedstrijd voor Manchester. Real ge loofde er niet meer in. Pirri van Real Madrid (links) kopt het eerste doelpunt van de Spanjaarden in tijdens de wedstrijd tegen Manchester United. Het vormde de openingstreffer van een serie van res. Piet Braspenninckx op vijfde plaats BELSELE - PUIVELDE Een profronde in Belsele-Puivelde bij St. Nicolaas is woensdag gewonnen door de Belgische renner Albert van Vlierberghe, die in de eindsprint de snelste was uit een kopgroep van vijf man. Piet Braspenninckx eindigde op de vijfde plaats. Een minuut en 12 seconden na de winnaar ging het pe loton over de eindstreep, in de grote groep bleek Harm Ottenbros de snelste sprinter. Polen en Ierland naar gelijkspel DUBLIN Polen, een van de te genstanders van Nederland in de voorronden van het tornooi om het wereldkampioenschap, heeft woensdagavond in Dublin in een vriendschappelijke wedstrijd gelijk gespeeld met 22 tegen Ierland. Bij de rust hadden de Polen met 02 de leiding door doelpunten van Lu- banski (strafschop) en Jarosik. Dempsey en Hele scoorden in de tweede helft voor Ierland. BELGRADO De Russische grootmeester Michael Tal heeft zich woensdag in Belgrado geplaatst voor de halve finales van het kandidaten- tornooi. Tal won in de tweekamp te gen de Zuidslaviër Gligoric de negen de afgebroken partij en nam daar door een beslissende voorsprong van 5V*3'/s. In de halve finales komt Tal uit tegen de winnaar van de tweekamp tussen Reshevsky en Kortsnoj, die momenteel in Amster dam wordt gehouden. (Van onze sociaal- economische redactie) UTRECHT In de centrale com missie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken worden besprekin gen gevoerd over de structuur van het overleg zelf. De organisaties van overheidspersoneel hebben daarop de laatste tijd veel kritiek gehad. Dit blijkt uit de toespraak, die de voorzitter van de Nederlandse Christelijke Bond van over heidspersoneel, de heer J. ten Heu velhof, gisteren in de jaarvergadering der groep PTT van de NCBO heeft gehouden. De heer Ten Heuvelhof zei dat de besprekingen tot een werkelijke rea lisering van de gevraagde inspraak zullen leiden. In de in 1964 versche nen nota over de reorganisatie van het georganiseerd overleg is o.a. neergelegd de conclusie, dat de amb- tenarenorganisaties op het gehele terrein van het overheidsperso neelsbeleid ruime inspraak moeten hebben. De bondsvoorzitter stelde nadruk kelijk vast. dat het zeer noodzakelijk is dat de bonden bij alle aan de orde zijnde problemen, zoals automatise ring en de organisatie van de be drijfsgeneeskundige dienst, betrokken worden. In zijn toespraak toonde de heer Ten Heuvelhof zich zeer teleurgesteld ROTTERDAM Mr. A. C. van Epenhuysen, die op 1 juni aftreedt als voorzitter van de Raad van Ar beid te Rotterdam, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau. De heer J. Worst, wethouder voor economische aangelegenheden van Rotterdam, stelde hem woensdagmiddag tijdens een zeer druk bezochte afscheidsreceptie van deze koninklijke onderscheiding in kennis en overreikte hem de daartoe behorende versierselen. door de houding van de Tweede Ka mer. die „de resultaten van een goed overleg met de overheid over de ziektekostenregeling in grote meer derheid heeft genegeerd". Geschrokken zei hij te zijn van de argumenten, die „bijvoorbeeld mejuf frouw Van Leeuwen (a.r.) in een te Zwolle gehouden rede heeft aange voerd ter bestrijding van de ambte lijke ziektekostenregeling". Wij wa gen ons verbijsterd af, aldus de voor zitter, wat men onder bijzonder en algemeen belang dan wel verstaat. De groep PTT van de NCBO is het ledental van 8,000 thans gepasseerd, zo werd meegedeeld. PARIJS Ongeveer vierduizend studenten hebben gisteravond het theater Odeon in de Franse hoofdstad bezet. Zij namen het grote gebouw in terwijl de laatste bezoe kers van een voorstelling van een Amerikaans balletgezelschap de zaal verlieten. Tegen de voorgevel van het Odeon werd een rode vlag aangebracht en op het podium wisselden de sprekers elkaar af. Gistermiddag waren op de faculteit van Nanterre. buiten Parijs, reeds vlugschriften verspreid waarin werd aangekondigd dat in de nacht „een aanval tegen een van de bolwer ken van de Gaullistische cultuur, het Odeon", zou worden ondernomen. In de Sorbonne, het hoofdgebouw van de Parijse faculteit, was het in de derde nacht na de bezetting door de studenten drukker dan ooit. in de collegezalen werd druk gediscussi eerd over de examens, de hervorming van het hoger onderwijs, de „culture le actie" en andere onderwerpen. Aan de muren zijn portretten opge- hagen van Mao Tse-toeng, Che Gue vara en Trotsky. BONN Met een grote manifesta tie in Bad Godesberg en solidari- teitsbetogingen in vele Westduitse steden hebben de Westduitse rechters gisteren uiting gegeven aan hun ver langen naar grotere onafhankelijk heid van de rechtspraak in de Bondsrepubliek. Hoewel de voorzitter van de West duitse vereniging van rechters, Bern- hard Drees, voor een duizendtal rechters in Bad Godesberg stakingen als een illegaal middel ter ondersteu ning van rechterlijke eisen kenschetste, onderbraken in verschei dene Westduitse deelstaten de recht bankvoorzitters tezelfdertijd uit een gevoel van saamhorigheid met de protestbijeenkomst in Bad Godesberg hun zittingen. Zo werden in Frank fort zelfs twee grote Nazi-processen voor een half uur geschorst, om de rechters gelegenheid te geven tot sympathiebetogingen. Naar het oordeel van de West duitse rechters moet de onafhanke lijkheid van de rechtspraak door een nieuw stelsel voor de jurisdictie, door nieuwe vormen van benoeming, door betere opleiding alsmede door een aantrekkelijker bezoldiging bereikt worden. Boehnm zorgde voor sensatie BOCHUM VFL Bochum. een club uit de Westduitse Regionalliga, heeft woensdagavond voor een sensa tie gezorgd door zich te plaatsen voor de eindstrijd van het tornooi om de Westduitse voetbalbeker. Op eigen terrein versloeg Bochum de houder van de Europese beker voor beker winnaars, Bayern München. met 21 (1O). De 41.000 toeschouwers zagen F um al na 6 minuten een voorsprongen nemen door Jansen en 11 minuten na de hervatting bracht Bale de stand op 2—0. Ohlhouser scoorde enkele seconden voor het eind het enige doelpunt van Bayern. In de finale, die op 9 juni wordt gespeeld, ontmoet Bochum FC Köln. WARSCHAU Poler heeft giste ren voor de eerste maal openlijk toe gegeven dat Russische troepen in het kader van het Pact van Warschau oefeningen houden aan de grens tus sen Polen en Tsjcchoslowakjjc. Vorige week ontstonden geruchten over troepensamentrekkingen aan de Tsjechoslowaakse grens. Gedacht werd aan de mogelijkheid dat Rusland door militaire druk de Tsjechische leiders zo wilde imponeren dat ze het libera liseringsproces wat zouden afremmen. Deze geruchten waren deze week ook door een Russische maarschalk tegen gesproken. Nikezic De nieuwe Tsjechische leiders heb ben gisteren steun gekregen van de Zuidslavische minister van buiten- I landse zaken, Marko Nikezic. Zuid- slavië werd twintig jaar geleden het eerste communistische lmd dat zich onafhankelijk verklaard- an de Sow- jetunie. ,De versterking van de socialistic (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Vrijdag en za terdag houdt de CHU in Groningen haar algemene verga dering. Deze bijeenkomst is vooral van belang omdat hier zal moeten blijken of de ver nieuwingsdrang die zich op het buitengewoon congres in decem ber openbaarde, onverminderd voortgaat. Een belangrijke test case voor deze ontwikkeling in de CHU is de bespreking van en kele hoofdlijnen voor een nieuw algemeen beginselprogram. De herziening van het CHU-'be- ginselprogram is al jaren in de pen. Thans is men er na ruim vijf jaar in geslaagd hiervoor een concept op te stellen. Morgen zal moeten blij ken of de onlangs opgerichte Cen- trumgespreksgroep in de CHU veel aanhang heeft. Vijftig leden van de CHU heb ben laten weten, dat de principes van het beginselprogramma onver kort gehandhaafd moeten blijven. Het is niet ge'heel duidelijk tot hoe ver deze onverkorte handhaving moet gaan. Wel zijn in het discussie stuk een aantal oude beginselen van de Unie moderner geformuleerd, ter wijl op andere punten met het ver leden is gebroken. Besturing Het thans geldende beginselpro gram spreekt onder meer over het besturen van Nederland als chris telijke staat in protestantse zin, er kenning van het constitutioneel Ko ningschap als vrucht van de leiding Gods in de geschiedenis der volke ren en erkenning van Gods gezag in de grondwet. Deze punten zijn in het discussie stuk niet meer terug te vinden. De CHU wil met andere woorden af van de sterk theoretische fundering in haar huidige program. Thans wordt gesproken over het luisteren naar de reformatorische kerken bij het politiek handelen. Het oordeel der kerken moet in de politieke over wegingen worden betrokken. Jongeren Vooral de CH-Jongerenorganisatie heeft een belangry-k aandeel gehad in de vormgeving van het nieuwe beginselprogram. In twee publika- ties heeft de CHJO hierover vorig jaar een aantal ideeën gelanceerd. Veel van haar denkbeelden zijn in het concept-program terug te vin den. Men kan zelfs stellen dat het optreden van de jongeren de im passe waarin het overleg over het beginselprogram was gekomen, heeft doorbroken. Waarschijnlijk zullen het morgen vooral de jongeren zijn die de hand schoen tegen de Centrumgroep in de CHU zullen opnemen, In vele opzichten willen zij in de eigen tijdse formulering van de christe lijke politiek zelfs verder gaan, dan het concept. CHJO-voorzitter Jac. Huijsen verweet bepaalde stromin gen in de CHU onlangs dat zij al leen een programma wilden dat „hardstfkke christelijk" klonk. ..Zij langrijker bijdrage tot de vernieu wing van de Unie hebben geleverd dan dc CH-radicalen. Hun positie in de CHU is niet geheel duidelijk. 'Voor een deel zijn het CH-leden die de leeftijd der jongerenorgani satie ontgroeid zijn en nooit in de „volwassen CHU" goed zijn opge nomen. Anderzijds is hun positie thans verzwakt door een onderling conflict. Een van de vooraanstaande CH- radicalen, jhr. D. J. de Geer jr. heeft zich na een meningsverschil over de bezetting van een plaats in een CH-studiecommissie uit de groep van CH-radicalen teruggetrokken. Drs. H. J. Vierssen. eveneens veel vuldig naar buiten tredend CH-ra- dicaal, houdt zich in de laatste tijd zeer rustig. De overgebleven groep CH-radicalen worden door sommigen in de CHU wel eens aangeduid als „radicalen van het tweede plan". Opvallend is het dat het laatste jaar veel jongeren de weg naar de organen van de CHU hebben gevon den. Onder de kandidaten voor een plaats in de Unieraad bevinden zich als jongeren drs. C. Dekker en oud- CHJO-voorzitter J. Baarda. Dr. E. Bleumink, tot voor kort vice-voor- zitter van de CHJO, staat kandidaat voor het hoofdbestuur. De voorma lige algemeen adjunct van de jon geren, de heer J. Wieten, is reeds lid van dit bestuur. De Achttien De CHU zal zaterdag van gedach ten wisselen over het rapport van de Achttien. De Unieraad heeft dit stuk reeds aanvaard. Ook hier is het de Centrumgroep die enkele be zwaren heeft. Zij staat zeer scep tisch tegenover een ombuiging naar links van de CHU. Verder is zij be ducht voor verlies van het eigen karakter van de Unie bij het opgaan in groter verband. De discussie over dit stuk krijgt een interessant aspect nu de CH- fractieleider J. T. Mellema niet aan wezig zal zijn in Groningen. Hij was de grote animator van de ver nieuwing van de CHU en het ge sprek van de Achttien. Thans zal móeten blijken of ook zonder zijn stuwende leiding de Unie achter dit stuk staat. Overigens moet wel be dacht worden dat de rapporten van de Achttien krachtige verdedigers zullen vinden in Unie-voorzitter drs. A. D. W. Tilanus en secretaris dr. H. A. Schuring. Meevaller Wellicht zal men na afloop van de vergadering kunnen constateren dat het met de ernstige meningsver schillen binnen de Unie over deze zaken toch wel meevalt. Zo is het opvallend dat drs. G. Leyenhorst, die zich in de Unieraad ontpopte als een tegenstander van veel vernieu wingen, in de commissie tot her ziening van het CHU-beginselpro- gram met de vooruitstrevende af gevaardigde van de jongerenorgani satie dr. E. Bleumink tot een com promis kon komen. Misschien speelt het feit dat beiden werkzaam zijn als chemicus en dus eikaars eigen taal spreken hierbij een rol. Maar het zou niet verwonderlijk zijn als alle overige Unieleden, jon geren, radicaal, of lid;van de Cen trumgroep zaterdag eendrachtig de 1 rijen sluiten. EINDHOVEN Do zesentachtig werken van de in 1941 overleden Russische constructivistische kunste naar L. Lissitzky, die zich in bruik leen in het stedelijk Van Abbe- museum te Eindhoven bevinden, zul len door de gemeente worden aange kocht. De Coöperatieve Boerenleenbank heeft dit mogelijk gemaakt door een lening van ƒ360.000 tegen een rente van drie procent en een looptijd van tien jaar. Daarmede is een belofte ingelost om een geschenk ter beschikking te stellen aan het ge meentebestuur toen het nieuwe kan toorgebouw is geopend. De geldelijke waarde van dit geschenk mag op on geveer 50.000 worden gesteld. sche democratie in Praag heeft het j zwelgen", zei hij, „in de tale Ka- prestige en de invloed van Tsjecho- Slowakije verhoogd", zei Nikezic bij zijn terugkeer in Belgrado. Hij heeft in Praag overleg gepleegd over ver sterking van de betrekkingen tussen de twee landen. Radicalen Merkwaardig is trouwens dat de jongeren in de CHU een veel be- PER PERSOON 7^^4RTETgeeft u vleugehj j^^i^Nofeert u voor een rondvlucht: Bij voorkeur op: woonpl.: Indien m anderen meeneemt, hier invullen: Ma ochtend middag Di Wc O Do Vr O O Za 9 l I I gevlogen. Ik heb reeds betaald per: tQ kontent bm| «pi.: HOE EN WAT Deze KWARTET-rondvljchten worden georganiseerd van uit Luchthaven Rotterdam en zijn alléén voor KWARTET- a bonnes*. DOETINCHEM Twee en dertig burgemeesters hebben hun handteke ning gezet onder een adres van de Stichting streekbelangen oostelijk Gelder- i land, waarin bij minister Bakker wordt aangedrongen maatregelen te treffen om het net van autobuslijnen in het oostelijk deel van Gelderland in stand te houden. De directe aanleiding tot dit schrijven zijn de minder gunstige exploitatie resultaten van het streekvervoer en publikaties die erop wijzen dat verdere stappen ter beperking van de dienstregeling worden overwogen, aldus de Stichting. Ala het kan l.vjn. de afstand Is hij graag bereid een rondvlucht boven uw woonplaett te ine ken. De „Cessna" een 4-peraoons vliegtuig, zode» er 3 passagiers tegelijk mee kunnen. Op het vliegveld le een gezellig restaurant, van waaruit u het komen en gaan van de vllegtulgon van dlchtb(J kunt bewonderen. U kunt er ook alle Inlichtingen over lijndiensten enz. krijgen. j als herinnering een Oorkonde van Luchtdoop over- Aan het eind van de vlucht wordt u handigd. Iedere maandag worden de Inetapkaarten voor de komende vluchten verzonden, wanneer uw betaling door da krant ontvangen Is. U wordt natuurlijk zoveel mogelijk op de ge wenste morgen of middag Ingedeeld. Betaling per giro of kontant bij het bureau van de krant. Buslijn 33 vertrekt op de halve uren van het Centraal Station naar het vliegveld; saterdag 5 minuten later. Duur van de rit naar het vliegveld ongeveer een half uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 17