Jongen overleeft val van zeventien meter WEEKAGENDA Albert de Klerk gaf in Voorschoten concert Oosterkerk kost 4 ton en Ter Wadding 6,5 Leeszaal Voorschoten nog niet erg in trek Onderhoudsbeurt Leidse spoorwegovergangen 1Artsen staan voor raadsel H Met 80 km door bebouwde kom toelating tot gymnasium Vauxhall Bedford karavaan Weer allemansdienst in Voorschoten Leidse Spaarbank TIMMERMAN REED DOOR ROOD LICHT Bejaarden op stap dank zij De Daad Door rukwind gevallen Onervaren rijder vloog uit bocht LEIDSE COURANT DINSDAG 14 MEI 1968 ALPHEN Terwijl hij met zyn tweelingzusje Margo aan het spelen was, is zondagmiddag een jongetje van bijna een jaar oud van een bal kon op de zesde verdieping naar beneden gevallen zonder ook maar ten schrammetje op te lopen. De artsen in het ziekenhuis Rynoord, waar hij is onderzocht, zijn uiterst verbaasd over deze goede afloop. De val van zeventien meter die het jongetje, Arjan de Rhoter, maakte Jj gebroken door een zonnescherm op de derde verdieping. Het jongetje, dat op 22 mei een jaar wordt, is waarschijnlijk plat op buikje door een ongeveer tien gentimeter hoge opening onder het hij balkonhekje doorgekropen. Na in jk( lijn val te zijn gestuit door het zon nescherm, het enige van het flatge bouw aan de Briljantstraat dat was neergelaten, kwam hij in een rozen- iki perkje terecht, vlak naast een tegel- NIETS GEMERKT ep Voorbijgangers zagen hem neer ploffen. Een in dezelfde flat wonen de arts onderzocht het kind onmid- ch- dellijk. Hoewel hij niets kon vinden, liet hij de jongen naar Rijnoord brengen. Daar gemaakte röntgen foto's wezen uit dat Arjan geen na delige gevolgen van de val had on dervonden. Toch werd hij veilig heidshalve ter observatie opgeno- len. De ouders van de jongen hadden ran de val niets gemerkt. Op een LEIDEN De officier van justitie, mr. C. van Steenderen, eiste tegen een 21-jarige timmerman uit Hoofd dorp zowel twee weken onvoorwaar delijke hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid voor 9 maanden als een geldboete van f 100 subs. 20 dagen. De timmerman stond voor de Leid se kantonrechter terecht omdat hij met zijn auto in de bebouwde kom van Noordwijk met een snelheid van ruim 80 km/u had gereden. Na zijn aanhouding bleek tevens dat de rem- wn vrijwel niet functioneerden. Inzake de eerste overtreding ver waarde de verdachte, dal hij, toen hij de bebouwde kom binnenreed vergeten had zijn snelheid tot het vereiste maximum terug te nemen. De remmen deden het zijns inziens nog goed. De kantonrechter liet de hechte- nisstraf achterwege en vonniste met twee geldboeten van respectievelijk f100 en f150 subs 50 dagen alsmede onvoorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor 9 maanden. „Dan gaat u maar in hoger beroep", kreeg hij als antwoord op zijn verklaring: „Ikkan m'n rijbewijs niet missen"! LEIDEN Tot de eerste klas van het stedelijk gymnasium zijn de vol gende leerlingen toegelaten: Saskia Andriessen, Garmt Arbouw, Nienke Atsma L'dorp, Jette Begeer Voor schoten, Maarten v. Bemmelen, Margaret Bink, Ton Bos Voorschoten Hans Brandhorst, Mari.a Breed- veld, Fred van Dongen, Karin van Ee, Job Eekhof, Marie Florence v. Es, Bernadette Galama, Jet Gast, Philip Geelkerken, Wiesje Geerygs, Anja v Gennip, Yolanda de Graaf, Erik de Groot L'dorp, Heieen de Groot L'dorp, Mathisca de Gunst L'dorp, Marise Hazenberg, Einar v. Hemert, Reneé Hoekema L'dorp, Marten Harro Hofker L'dorp, Jac queline Hooijer, Alexander Italianer Voorschoten, Patricia Jansen, Carla de Jong L'dorp, Leonard Kasteleyn, Frits Kist L'dorp, Elly Kloos, Anne- marie Kloots, Felica Koopmans, Bartha Kooreman, Paul Kooyman. Margreet Kouwenhoven L'dorp, Jo sephine de Man Nor ^-dwijk/zee, Frans Mensonid'es, Hans Minnee Noordwijk, Béla Mulder O'geest, Marianne ten Napel, Dickjan Nieu- wenhuizen, Liset Noorduyn, Jan Willem Nooter Woubrugge, Harold Oostra, Thomas Pabon L'dorp, Jur- ko Planjer, Hanskp Roord„ L'dorp, Marjolein Roos, Roel Schats, Niek Schelling L'dorp, Bob Schrama, Yvon Selier, Pieter Sitsen, Cas Som- meling Voorschoten, Honoreé v.d. Ster L'dorp, Annemarie Stoffer Voorschoten, Paul v. Straaten L'dorp, Arie Teeuw, Maaike Val kenburg. Leonieke Versteeg. Jan Willem Verwey Voorschoten, Jan lörgen v.d. Vlugt Voorschoten, Paul Vogelsang. Roel Vring, Arthur Was senaar. Kari v. Weren, Louise de Wolf, Jan Pieter Zwart L'dorp. Elise Groenendijk L'dorp. Marius Macken zie O'geest. Alma Kerling, Cokka Kraan O'geest. David Krop Voor schoten. Piet Jan Kruit, Anneke van der Made. Nog twee dagen de grandioze demonstratie NU IN LEIDEN Naast Molen de Valck tegenover het Schuttersveld van 10 tot 22 uur. gegeven ogenblik misten zij hun zoon. waarna zij in huis gingen zoe ken. De vader, die onder d», douche stond, kwam op het idee dat Arjan naar beneden kon zijn gevallen. Dokter C, A. Schagen van Leeu wen, die het kind behandelt, zei nog nooit eerder te hebben meege maakt dat iemand een dergelijke val overleefde. Hij begrijpt nog niet hoe dit mogelijk was, ook al is het beenderstelsel van een kind van on geveer een jaar nog bijzonder soepel. Om herhaling van ongelukken als dit te voorkomen, zullen aan alle balkonhekjes ijzeren verlengstuk ken worden gelast. ÉBM VOORSCHOTEN Dank zij de goede zorgen en het lange voorbe reidende werk van de culturele commissie van de Hervormde Jeuga- raad kon de vermaarde Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk een orgelconcert in de Dorpskerk geven. Tachtig a negentig bezoekers luis terden er aandachtig en bewonderend naar. Wonderlijk genoeg is de techniek van De Klerks spel eigenlijk het minst opvallende. Hij zucht er niet onder, worstelt er niet mee, sleutelt er niet aan. Ineens komt men er achter, dat alles vanzelf gaat, dat de voeten net zo soepel gaan als de vingers. Het is het werk van een grootmeester. Het programma was zó matig van kwaliteit, dat een enkel Bach-trio, (uit preludium - adagio - trio - reci- tativo - fuga in Bes-groot) en Francks Prélude, fugue et varation er glorie rijk bovenuit konden steken. Ach ja, zo'n serie klankstukken van de in Frankrijk en ver daar buiten gevierde virtuoos Louis Mar- chand (16691732), die, naar men zegt, een wedstrijd met Bach niet aandurfde, is voor musicologen en andere snuffelaars wel interessant, maar toch ook wel met de tijd „ver gaan". Sweelinck leeft in zijn Toc cata in a-klein, het koraalvoorspel „O Mensch bewein dein' Siinde grosz" en de echo-fantasie, voor ons niet of nauwelijks meer. Vooral die echo fantasie doet tamelijk kinderachtig aan. Bachs neef Joh. Gottfried Walter maakte, zoals toen vaak gebeurde, een Concerto (in dit geval van Tele- mann) voor orgel gereed („appro priate all* organo"). Het is een vier delig muzikantesk geval, dat verder geen enkele indruk achterlaat. En dan Franck. Deze prélude, fugue en variation kan men vaak en overal horen. Maar ik was hier op recht verwonderd over de perfecte interpretatie, namelijk als een boeiende vertelling, bereikt door ge raffineerd accentenspel en lichte verschuivingen (rubati) in het ritme. Zó moet Franck het hebben bedoeld. Voor zijn slotimprovisatie had De Klerk drie thema's ontvangen. Hij verwerkte deze in drie opeenvolgen- VOORSCHOTEN De raad van samenwerkende kerken heeft voor zodag weer een allemansdienst vast gesteld. De dienst zal worden ge houden in de R.K. Moeder-Godskerk in de wijk Boschgeest om 19.30 uur. Mede naar aanleiding van de veel al opbouwende kritiek naar aanlei ding van de eerste allemansdienst in de Dorpskerk zijn wijzigingen aan gebracht in de vorm. Zo zal er dit maal meer samenzang zijn. Het thema van deze allemans dienst is de bergrede (Mattheüs 5, 6 en Na afloop is er gelegenheid tot discussie in ontmoetingsruimte De Boschgeest bij de kerk. Voorschoteiraren exposeren VOORSCHOTEN Twee Voor- schotense kunstenaars exposeren van donderdag tot en met 16 juni in Galerie de Sfinx. Papestraat 16 te Den Haag. Het zijn Julie van Wat- tingen met batikschilderijen en Anne Westgeest met keramiek. De tentoonstelling is geopend van maandag tot zaterdag van 10 tot 18 uur. Bij aankoop komt men in aan merking voor 25 pet rijkssubsidie. de delen. Deze thema's waren grillig gevormd, zelfs dat voor een passa- caglia had een deuk. De concertgever maakte er. merk waardig genoeg, nog iets aannemelijks van, vooral van het derde. Dat hij dit kon, was op zichzelf al een won der. Maar het werd toch geen grootse gebeurtenis, eerder een buitenge woon knappe stunt. JOH. VAN WOLFSWINKEL fitfcjfe" ttieW. LEIDEN Op een gisteren verschenen prijslijst van het makelaars kantoor J. van Iterson komen onder meer voor het nu niet meer in ge bruik zijnde kerkgebouw van de Hervormde Gemeente, de Oosterkerk, aan de Herengracht en de buitenplaats Ter Wadding aan de Leidseweg bü de Vink te Voorschoten. De vraagprijs voor de Oosterkerk bedraagt f 400.000,- terwijl voor Ter Wadding f 650.000,- moe worden netergelegd. De omschrijving van de kerk luidt: „Een buiten gebruik zijnd kerkgebouw met klokketoren, voor zien van centrale verwarming (ko len) en ingangen aan de Heren gracht en de Langestraat, geschikt voor velerlei doeleinden. Voor malige kerkzaal is 30 meter diep, 18 meter breed en 10 meter hoog: tot het compltx behoren enige neven- vertrekken". Ter Wadding krijgt terecht een lyrische beschrijving: Riant gelegen aan de Leidseweg te Voorschoten, met een grondop- pervlakte van 4 hectaren; op de parterre bevinden zich drie ruim- LEIDEN In april werd bij de Leidse Spaarbank ingelegd f 5.670.157,69 en terugbetaald f 5.635.426,49. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 473 en het aantal afbetaalde boekjes 405. Op 4 951 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd f 174.321 bijgeschreven. Er werden 1.075 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza menlijke inhoud van f 48.580,43. Het tegoed der 64.305 inleggers bedroeg aan het einde der maand f 86.632.833,87. Eerste paal voor nieuw zusterhuis LEIDEN Op woensdag 22 mei om vier uur 's middags zal de eerste paal worden geslagen voor het nieuw te bouwen zusterhuis en op leidingscentrum van het Academisch ziekenhuis. LEIDEN Een 20-jarige timmer man uit Oegstgeest moest zich ver antwoorden tegenover de Leidse kantonrechter, mr W. de Koning om dat hij met zijn auto op de Kon. Julianalaan te Katwijk niet voor. het rode verkeerslicht was gestopt, waardoor hij tegen een van links optrekkende auto reed. Tegen de verbalisant verklaarde hij: „Ik deed het expres, want ik had geen zin om langer te wachten". Tijdens de zitting kwam hij daarop terug en zei hij: „Ik deed het niet met opzet maar dacht, dat het licht wel op groen zou zijn gesprongen, voordat ik over de stopstreep was". De officier van justitie, mr C. van Steenderen was van oordeel, dat beide door verdachte afgelegde ver klaringen afkeurenswaardig waren en getuigden van een slechte ver- keersmentaliteit. Hij eiste dan ook naast een geldboete van f 150 subs 30 dagen onvoorwaardelijke intrek king van de rijbevoegdheid voor 6 maanden. Het vonnis werd een geldboete van f 100 subs 20 dagen en de gevraagde ontzegging der rijbevoegdheid. LEIDEN Op uitnodiging van de stichting ..De Daad" van de Ned. Reisvereniging, die gelden bijeen brengt door overgebleven kleine munten van buitenlandse reizen ge zamenlijk in te wisselen, maakten veertig bejaarden een autotocht naar Noordholland. Via bollenstreek. Castricum en Bergen ging men naar Volendam, waar werd geluncht. Op de terugweg werd in Harmeien een theepauze gehouden. De tocht, die ondanks het regen achtige weer een prettig verloop had. stond onder leiding van de heer A. Valkenburgh, voorzitter van de afdeling Leiden der N.R.V. LEIDEN Een 84-jarige vrouw uit Leiden is gistermiddag om kwart voor zes bij het oversteken van de Herensingel nabij de Zijlpoortsbrug door een rukwind gegrepen en met haar hoofd tegen de trottoirband gevallen. Met een wond onder het linker oog en een bloeduitstorting is zij naar het Academisch Zieken huis vervoerd. VOORSCHOTEN De open bare leeszaal in de Stichting Openbare Bibliotheken Voorscho ten is sterk uitgebreid. Na de fusie tussen de algemene en de r.k. bi bliotheek werden de jeugduitle- ningen en de uitleningen aan de volwassenen gesplitst. De uitle ningen aan de volwassenen ge schieden in het gebouw aan de Schoolstraat, de jeugduitleningen in het gebouw aan de Veurscweg. Dit alles werkte ruimtebesparend. In beide gebouwen is thans voldoende ruimte gezellig aan een tafel de gratis ter lezing aangeboden tijdschriften en dagbladen door te nemen. De openbare leeszaal in het gebouw aan de Schoolstraat beschikt nu over zeventig tijdschriften en periodieken. De laatste maanden is niet alleen het aantal vergroot, maar ook de keuze van de tijdschriften is gevarieerder geworden. Helaas gaan tal van tijdschriften wekelijks ongelezen het archief in. De leeszaal is in vele steden een be grip en een graag gezochte plaats voor velen die zich op de hoogte willen houden van het wel en wee van onze ingewikkelde samenleving, in Voor schoten is de leeszaal nog maar een goed ingerichte wand met tijdschrif ten en periodieken bij een uitnodigend aantal stoelen om tafeltjes. Het bestuur van de bibliotheek vertrouwt er echter op, dat de loop naar de leeszaal wel zal groeien. De Voorschotenaar zal er aan moeten wenpen, dat in het centrum van het dorp een gele genheid is voor ieder om zonder kosten een blik te werpen in de wereld van het geschrevene. LEIDEN Vandaag, morgen en donderdag nemen de Nederlandse Spoorwegen een drietal spoorweg overgangen in Leiden onder handen voor een grote onderhoudsbeurt. Vandaag is de overgang Kanaal- weg aan de beurt. Tussen 9 uur en 17 uur was geen verkeer over deze overgang mogelyk. Het verkeer werd omgeleid via Lammenschans- weg en Melchior Treublaan. Morgen volgt de overweg aan de Herenstraat. Omdat deze overgang in twee gedeelten zal worden her steld, is verkeer over één rijbaan de gehele dag mogelijk. LEIDEN „U mist kennelijk nog de nodige rijervaring" zei de Leidse kantonrechter mr. W. de Koning te gen een 20-jarige bankbediende uit Oegstgeest. De jongeman moest toe geven, dat hij nog niet zolang in het bezit van het rijbewijs was en met een gehuurde auto reed. Met deze huurauto vloog hij destijds uit een bocht van de Langevelderweg te Noordwijk en kwam al kantelende in een greppel terecht. „Hij nam de bocht met een veel te hoge snelheid en het moest dus wel fout gaan", stond in de getuigenver klaringen. „Ik reed niet hard maar verloor in die bocht de macht over het stuur", verklaarde de verdachte. De officier van justitie, mr. C. van Steenderen eiste een geldboete van f 100 subs 20 dagen en de voorwaar delijke intrekking van de rijbevoegd heid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. „Ik moest uit eigen zak al een scha devergoeding van f350 betalen". Op die manier pleitte de jongeman voor een lagere boete. Conform de eis werd de bankbediende veroordeeld. Tranen om boete voor belediging DEN HAAG Omdat ze de vrouw van haar gewezen man be ledigd zou hebben, moest een 32- jange huisvrouw uit Leiden zich gisteren verantwoorden voor de Haagse politierechter. De vrouw ontkende beledigende woorden te hebben gezegd, maar de beledigde partij en twee getuigen hielden vol dat ze dat wel had ge daan. De officier van justitie achtte de feiten bewezen en eiste f 150 boete en twee weken voorwaardelijk. De rechter veroordeelde de vrouw tot f 100 boete, waarop deze in een bijna onbedaarlijke huilbui losbarst te. D*66 komt bijeen LEIDEN De afdeling Leiden van D'66 houdt dinsdagavond een bijeenkomst in 'De Kleine Burcht. De agenda vermeldt onder meer: structuurvernieuwing van het totale politieke bestel; houdingbepaling ten opzichte van andere politieke partijen en groeperingen; bestuurs verkiezing; standpuntbepaling inza ke volgende gemeenteraadsverkie zing^ instelling van een afdeling „belangstellende niet-leden"7 Flinke schade in school na inbraak LEIDEN Vannacht is in de r.k. Uloschool Leiden-Noord in de Suri- namestraat ingebroken. De dader is via een verbroken ruit binnengeko men. Behalve een radiotoestel en een handmicrofoon worden 24 pakken koffie vermist. De schade in de klas lokalen wordt geraamd op enkele honderden guldens. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN Hand. ex. geschiedenis: de heer L C A Moll (Den Haag): kand. ex. arabische, nieuw perzlsche en turkse taai en letterkunde: de heer j P H Bosman (Zeist); idem doet.: de heer J J G Jansen (Leiden). Donderdag ten slotte wordt de overweg aan de Telderskade voor alle verkeer afgesloten. Verkeer be stemd voor de Rijn- en Schiekade is die dag aangewezen op de route via Witte Singel, Witte Rozenstraat en Jan van Goyenkade. ten met open haarden, waarvan de schouwen met reliëfwerk zijn ver fraaid, evenals de plafonds in elke kamer en in de marmeren gang; een grote keuken met wijnkelder; het massief eikenhouten trappehuis leidt naar de eerste verdieping, waar elk slaapvertrek is voorzien van ruime bad-, douche- en toiletgele genheid. Buiten vijver, rosarium en ooomgaard bevindt zich op het ter rein ook een zwembad, voorzien van een zuiveringsinstallatie. Het gehele pand is voorzien van centrale ver warming (oliestook). Studieseisoen LOl feestelijk bestoten LEIDEN iii het Antoniusclub- huis werd gisteravond het studie seizoen van net M(ondeling) 0(n- derwijs C(entrum) van de Leidsche Onderwijsinstellingen op feestelijke wijze besloten. De cursisten Frans, Engels, Duits en Spaans, beginners, gevorderden en meergevorderden, sloten hier op ongedwongen wijze dit geslaagde vijfde studiejaar van het MOC af. Na opwekkende jaaroverzichten van de neer H. ter Wee, directeur van de LOI en algemeen leider van het MOC en van ars. J. A. M. van der Krabben, die naast een docent schap de wetenschappelijke leiding op zich heeft genomen, volgde de uitreiking van de LOI-studieverkla- ring aan die cursisten die met vol doende resultaat de cursus voor meergevorderden hadden doorlopen. De overigen kwamen in aanmerking voor het studiebewijs dat als over gangsrapport kan worden gezien. De heer M. G. J. van Dijk uif- Voorhout van de cursus Engels voor beginners werd uitgeroepen tot beste leerling van het jaar. Tot slot van de avond werden docenten en organisatoren van het MOC door enthousiaste cursisten geprezen en met geschenken bedacht. Dinsdag 14 mei Breestraat 19. 7 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Schouwburg, 8 uur: De Tlmdelerclub met ,,'n Man met grijze slapen". Museum Oudheden, 8 uur: lezing prof. B. van de wallc te Luik over humor bij de oude ERyptenaren. Gehoorzaal, 2 en 3.30 uur: Commissie Esthetische Vorming Schooljeugd, Jeugd- concert, Kunstmaandorkest. Pieterskerk, 8.15 uur: Bach-concert. Theo Olof viool en Jan Schmltz orgel (K. en O.). Microtheater Vestestraat 9 u.: toneel groep Imperium met „De dienstlift" (H. Pinter) (première). Woensdag 15 mei Beloftekerk (Geref, Morskwartler), 8 u.: lngbrulkncming tijdelijke kerk. Pieterskerk. 7.15 uur: avondgebed. Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreek uur sociale raadsvrouw. Gehoorzaal: zangconcours afd. Lelden en omstr. Kon. Bond Chr. Zang- en Ora toriumverenigingen. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Lelden Kon. Ned. Natuurhlst. Ver.. G. Vogelaar, Noordwijk, over „Rozen" (met bijpassen de muziek). Donderdag 16 mei Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgracht, 7.30 uur: contact-rull- avond met velling Phllatellca. Zulderkerk, 8.15 uur: concert Studen tenkoor en -orkest „Collegium Muslcum". Pieterskerkgracht 9, 8.30 uur nam.: K. en O., tentoonstelling creatieve cursussen. Microtheater. Vestestraat. 9 uur: toneel groep Imperium met „De dienstlift" (H. Pinter). Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, mej. Tlne Tusveld Den Haag over „Naar het land van de kersebloesem" (vertelling over Japan, zang van Japanse liederen). Vrijdag 17 mei Steenschuur fl. 8 uur: afd. Centrum Christenvrouwenbond, mevr. L Hlllmaa uit Amsterdam over het boek „Vrijwillig levenslang". Auberge Franijalse, Kloksteeg 19, 9 uur nam.: café-chantnt met Peter de Jong. Donald ten Hooven, Leny Bouman en Jan-Pleter Boudens. Den Burcht. 730 u.: uitvoering kinder koor Ex Animo. Doopsgezinde kerk. Pieterkerkstraat 1. 8 uur: Doopsgezind kerkkrvr. medewer king van de Leidse Sleuteltjes. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilbeurs voor veizarnelaais. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: tle- nersoclëtelt. Jeugdbuttencentrum Korte Vliet, 8 uur: concert door Dlonysos-kwartet (Wlm Vlersen eerste vlooi. Wlm de Jong tweede viool, Wlm van Dam altviool en Yke Vlersen violoncello). LEIDERDORP - Geref. kerk. Hoofdstraat 73. 7.30 uur: openbare les Mu ziekschool Leiderdorp. Zaterdag 18 mei Den Burcht. 8 uur: uitvoering toneel vereniging DOS. opvoering van ..Oom Al- bert op huwelijksreis". Hockeykantlne Roomburg. 8 tot 1 uur: slolavond Folk Beat 14 Jazz Society Lei den. quintet Ferdinand Povel. tenor-alt sax, Rein de Graaf, plano. Wlm Overgauw. gitaar, Ruud Jacos, bas en Max Bolle- mans, drums. L. H. J.-gebouw. Levendaal 101: mid den- en ouderensoclëteit. Afd. Lelden Kon. Ned. Natuurhlst. Ver.: excursie naar Naardermeer Antonlus-clubhuls. 8 uur: Tot Ieders Genoegen met ..Mag Ik u voorstellen. Microtheater. Vestestraat. 9 uur: toneel groep Imperium met „De dienstlift" (H Pinter). OEGSTGEEST - Het Witte Huls, 2 tol 3.30 uur schaaksoclëtelt Palamedes. OEGSTGEEST St. Jortsmarsen (ope ning 2.15 u. bij kasteel Oud-Poelgeest). Films CAMERA (2.30. 7 en 9.15 uur): Les ris- ques du metier (18 Jaar): vrijdag- en zater dagavond 1130 uur: Hiroshima, mon amour (18 jaar). LIDO (2.30, 7 en 9 15 uur): De nacht van inspecteur Tlbbs (14 Jaa(. LUXOR (2 en 7.30 uur) De tien geboden (alle leeftijden). REX '"J0 7 .-n 9.15 lilT| Hei b'iv's i.vi In de heuvels (14 Jr): vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: Onlbaba (18 jaar). STT.TTVO - - o „D K-n elegant geval van moord (14 laar). TRIANON (2.30. 7 en 9 15 uur): Matt Helm en de verdrukkers (14 Jaar). DIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedgevallen: apotheek Van Driesum. Mare HO. tel. 20406. Apo theek R. van Breest Smallenburg te Lei derdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke aonoerona van 1016 uut otj mo len De Valk Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 8 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag; zondag van l tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot B uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten Badinrichtingen De gemeentelijke oadinricnttngen zijn op de volgende tijden geopend'. Lindestraat I b maandag :esloten, dins dag 9—11.15 u. en 13.36-17 15 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30—18.15 u., vrijdag 11.15 u. en 13.30-18.45 u.. zaterdag 8— 11.15 u en 13.30—16 30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.30-17.15 u„ donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u., vrijdag 8.30—11.15 u en 13.3018.45 u. zaterdag 736-11.15 en 1330— 16.30 U. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis, vooi patiënten in klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.36— 11.30. 1430-16 en 19—2C uur. Voor patiënten in klasse j: naandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18 15— 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 1516, zondag algemeen christelijke en nationale (eest- dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.tn, vr'jdag 18.45-19 30 uur. zaterdag 15.30—16 30 uur, zondag I5.J0—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30-11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde Kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet wordeD toe gelaten In net oeiang van de patiënten kunnen niet meei dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Dtaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8: twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8. eerste klas dagelijks van tl tot 12. 2 tot 3 en tot 8. Elisabethziekenhuis Lelden: derde klas dagelijks van tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor i tot half 8; tweede klas; da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot hall 8: eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. Annakilniek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepaiténten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van hall 3 tot half 8. op zondag van 4 tol hall 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KA 1 WIJK - Zeehospitium, longklinlek: dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling dagelgks van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half drie tot half vijt Longklinlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa- tienten dagelgks van 3 tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpattënten zon dags van i tot 3. dinsdags van I tot nalf 3, donderdags van nall 7 tol half 8 en zaterdags van i tot nalf 3 Tentoonstellingen Rapenburg 73 (Academie): schilderijen van Vincent Hamel. 9 mei tot 9 Juni. Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg 94: grafiek van Hermanus Berserlk. 3 tot en met 24 mei. dagelijks open van 2 tot 9 uur (ook zondags), maandags gesloten. De Lakenhal, tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat, 11 april lol 16 juni. dag. 10 tot 17 u.. zond. 13 toi 17 u Goede Vrijdag. Pasen. Konin ginnedag. Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondags Galerie Van der Vlist, Botermarkt 8: tem ii*. telling -lek Rob Clous en plastiek Frans de Wit. opening zaterdag 27 april 9 uur n m t.e.m 24 mei. geopend dinsdag i e m zaterdag 9 tot 6 uur. Pieterskerkgracht 9: tentoonstelling creatieve cursussen K. en O., dond. 16 mei 20.30 tot 22 u., vrljd. 17 mei 14 tot 17 en 20 tot 22 u„ zat. 18 mei 14 tot 17 uur. Jeugdbuliencenirum Korte Vliet: foto tentoonstelling Jaap van Rlessen (17 tot en met 26 mei. 2 tol 4 en 7 tot 9 uur, beh. woensdag). VOORSCHOTEN Allemansgeest, schil derijen en perkamenten panelen van Dlcuwke KollcwIJn (van 11 met tot en met 30 Juni). WASSENAAR - Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7. schildergen en gouaches van Bauwke zgistra en keramiek van Lucle Q Bakker, opening 27 aprtl 4 uur, t.e.m. 15 mei. maandag te.m. zaterdag 10 tot uur, dinsdagavond 8 tot 10 uur, zondag» gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3