Clubhuis De Springplank heeft al een wachtlijst Twee auto's en tienduizend palen verbrand te Koudekerk Gouden huwelijkstrouw in Alphense Rijnzate Bestuur vraagt Kat wij kers om hulp KW 128 ving vliegtuigbom EHBO-avond in Alplien SECRETARESSE GEVRAAGD Oudshoorn-van Egmond SPAART WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE Coöp. Raiffeisenbank Burgerlijke stand van Nieuwkoop Ziektekosten verzekering 15 pet hoger Bols: onveranderd Holec N.V.: niet pessimistisch NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 MEI Nijpend tekort aan vrijwilligers KATWIJK Na de opening aan het eind van de vorige maand is clubhuis De Springplank van de Stichting Jeugdwerk Katwijk aan de Louise de Colignylaan pas goed door de jeugd in gebruik gesteld op dins dag 7 mei jl. Bij de inschrijving heeft zich een groot aantal kinderen aangemeld, zelfs in die mate, dat een wachtlijst moest worden geopend. Het bestuur streeft er evenwel naar de mogelijk heden zoveel mogelijk te verruimen. Dit 'hangt mede af van het beschik baar zijn van voldoende vrijwilligers (dames en heren van 20 jaar en ouder) om de hoofdleider een be roepskracht te assisteren. Wel hebben verscheidene personen zich reeds aangemeld, maar nog onvol doende om een goed roulatiesysteem in te voeren. Beroep Het bestuur doet daarom een be roep op ieder die het werk onder de jeugd een goed hart toedraagt, eens een avond voor dit werk te geven. Een bijzondere technische vaardig- „DE VERPLEGING te Katwijk houdt DINSDAG 14 MEI '68 te 's avonds 8 uur haar JAARVERGADERING in „IRENE" Voorstraat 35 te Katwijk aan Zee. De leden van deze vereniging worden I nrzocht deze belangrijke vergadering zo reel mogelijk bij te wonen AGENDA: 1. Opening. 2- Notulen v. d. vorige jaarvergadering. 3. Verslag secretaris over het boekjaar 1967. 4. Verslag penningmeester over het boekjaar 1967. 5. Verslag controle-commissie 1967. 6. Benoeming controle-commissie 1968. 7. Beleid bestuur. 8. Behandeling ingekomen stukken met hetgeen er verder ter tafel komt. 9. Mededelingen inzake: t a. Erkenning als Ziektekostenver zekeraar. b. Contributiewijzigingvan de ver- i zekeringstarieven A en C/D. c. Verhoging van de verz. tarieven A en C/D alsmede uitbreiding van het uitkeringsschema voor het C/D tarief. 10. Verkiezingen leden van het bestuur en de commissie v. toezicht. Aftredend en herkiesbaar zijn; v/h bestuur de heren D. Huber en D. v. Duyvenvoorde v/d comm. v. toez. de heren L J. W. Schonenberg en J. Vink. Door het bestuur gestelde dubbeltal len; v/h bestuur de heren: D. v. Duyven voorde D- Huber en Kr. v. d. Wiel J. v. d. Lee. v/d comm. v. toez. de heren: I. J. W. Schonenberg J. Vink en C. J. Hagen S. H. van Eibergen. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. Namens het bestuur. L. v. d. ZWAN. Voorz. A. C. Hofkes, Sekr. Agendanieuws Katwijk KATWIJK AAN ZEE Zondag middag om 5 uur is er een jeugd dienst in de Ichttuskerk; ds. A. Vink spreekt over „De onderscheiding, die de Opgestane verleent. Dinsdagavond om 8 uur houdt De Verpleging haar jaarvergadering in gebouw „Irene", Voorstraat 35. Op 21 mei houdt de Coöperatieve Raiffeisenbank in de bovenzaal van hotel Noordzee de jaarlijkse leden vergadering. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 2.37 en 15.03 uur; laag water 10.53 en 23.19 uur. Maandag hoog water 3.21 en 15.47 uur laag water 11.41 uur. Wegaf sluiting in Warmond WARMOND In verband met werkzaamheden op de kruising na bij de spoorwegovergang zullen de Sweilandstraat (tussen de spoorweg overgang en de Lokhorstlaan) en de Padoxlaan dinsdag, woensdag en donderdag a.s. voor alle verkeer worden afgesloten. In verband met deze geslotenver klaring zal het verbod voor voertui gen, rij- en trekdieren en vee in noordelijke richting van het tussen de spoorwegovergang en Liduina ge legen gedeelte van de Herenweg die dagen zijn opgeheven, evenals het stopverbod voor beide zijden van dit deel van de Herenweg. heid wordt daarvoor niet gevraagd, wel liefde voor het kind. De hoofdleider, de heer Schoe- maker, is graag bereid hierover met belangstellenden te komen praten. Behalve maandag is hij elke werk dag (ook zaterdags) in de middag en avonduren in het clubhuis be reikbaar. Zolang er echter nog een tekort bestaat aan vrijwilligers, heeft het bestuur gemeend allereerst die kinderen te moeten inschrijven, die bij geen enkele club zijn aan gesloten en de anderen voorlopig op een wachtlijst te plaatsen. Krijgt burgemeester Vermeulen gelijk (hij hoopt op meer clubhuizen, verspreid over de gemeente), dan zal De Springplank spoedig te klein zijn. Maar dat is nu. kort na de start, nog niet het geval. Er willen, gezien de wachtlijst, graag neg meer kinderen deelnemen, maar dan moei eerst zijn voorzien in het tekort aan vrijwilligers. IJMUIDEN Verscheidene treilers zyn naar het gebied ten westen van de Nieuwe Waterweg gestoomd. Een Engelse treiler zou in deze omgeving wat makreel hebben gevangen. De Nederlandse schepen zijn onmiddellijk naar deze buurt gekoerst om hun aan deel in de eventuele buit op te eisen. Enkele vaartuigen zyn uit gerust met een nieuw soort net dat meer mogelijkheden voor goede vangsten opent. Vanuit de Noord drongen weinig op- timistisahe klanken tot de wal door. Op 61 NB viel weinig of niets te halen. Men kreeg alleen een paar verdwaalde koolvissen in de netten. Tussen 56 en 57 NB waren de resultaten eveneens povertjes. Hier moest men het voorna melijk hebben van geringe hoeveelhe den kleine schelvis en kabeljauw. De makreel liet nog steeds in teleur stellende mate verstek gaan. De log gers en kotters onder de Nederlandse kust hadden zich over een vrij groot gebied verspreid en lieten redelijke vangsten aan gul en wiiting aanteke nen. De beste resultaten waren wegge legd voor de schepen in de Sylt. Daar zwom de tong met grote graagte in de netten. Heel vaak konden de bemanningen uit een trek 200 kilo van deze vissoort bergen. Andere vis trof men vrijwel niet aan. Maar daarover werd niet ge treurd. De goede buit aan tong maak te alles goed. óók de omstandigheid dat de netten nog wel eens in gehavende toestand aan de oppervlakte kwamen. Wat er was Aan de LJmuider markt verschenen 32 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 5795 kisten vis, waarvan 330 kisten schelvis, 820 kisten wijting. 140 kisten gul en kabeljauw, 1250 kis ten kleine gul, 240 kisten koolvis, 25 kisten haring, 780 kisten makreel. 1050 kisten schol. 20 kisten tarbot. 140 kisten diversen, 520 stuks stijve kabeljauw en 50,000 kilo tong. Verder waren er 81 kleine kisten schelvis, 93 kleine kisten wijting, 71 kleine kisten haring en 285 kleine kisten makreel. De grootmiddel tong belandde na een inzet van f2,08, met een notering van fl,95, weer eens onder de twee gulden. De grote tong was met een koers van f 2,30 tot f 2.10 ook goedkoop. De kleinmiddel kon met een notering van f 2,68, tot f 2,53, ook niet veel goed doen. De twee kleinste soorten bedon gen een gemiddelde van f3,75. Bij de schol cirkelde de top voor de vier grootste soorten rond de f 45,De laagste koers lag op rond veertig gul den. De haring en makreel haalden beide een hoogste bod van f42, Eerstgenoemde soort zakte weg tot f 13,De makreel bleef met een laag ste notering van f35,beter over eind. Voor de schelvis was de belang stelling zeer gering. Alle soorten ein digden op f 17.Op de eerste afslag lag het gemiddelde maar net boven de twintig gulden. Het herstel van de kleine gul heeft niet lang geduurd. Heel wat partijtjes verdwenen weer naar de kattencentrale. Zij waren op het minimum gedrukt. De koolvis was sohaars maar dat kon een afgang naar de vïsmeelindustrie niet vertiinderen. Zowel de kleine als de grote zwarte soort bevonden zich weldra op de laagst mogelijke prijs. De grote witte koolvis deed het met een regelmatige notering van f 122,beter. De paar kisten wolf brachten per stuk een mooie prijs van f160,De kabeljauw bereikte een iets betere notering. De grootste soort zat otp de eerste afslag dicht bij de honderd gulden. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 50 kisten wijting, 400 kisten kleine gul. 600 kisten schol en 20.000 kilo tong. EEN FIJN STUKJE KAAS Dan van „DE Landbouwer" Kaas en wijn hebben grote mannen verleid tot gevleugelde woorden. Kaas is een wereld vol avontuur. „DE LANDBOUWER" Voorstraat 36 (Katwijk aan Zee) Telefoon 2136. SCHEVENINGEN De logger KW 128 „Leuntje" ving gisteren een vliegtuigbom van 500 drukton. Men waarschuwde de mijnopopruimings- dienst in Den Helder, die naar Sche veningen kwam en met de redding boot Bernard van Leer gisteravond omstreeks half acht aan boord van de logger werd gebracht. Een snel onderzoek leverde als resultaat op, dat de vliegtuigbom volkomen on schadelijk was. In de haven meerde de KW 128 af en de deskundigen van de Marine reden met de bom naar het noorderstrand, waar de ontste king werd verwijderd. Voor alle ze kerheid werd de omgeving korte tijd afgezet. ALPHEN Als afsluiting van het oefenseizoen heeft dokter W. van der Wind voor de plaatselijke afdeling van de Ned. Vereniging voor E.H.B.O. een praatje gehou den over „De E.H.B.O. en vakan tie". Aan de heer J. P. van Muil wijk werd de zilveren Dr. C. B. Tilanus Jr. draagpenning uitge reikt wegens actief lidmaatschap van de afdeling. Nadat enkele at tenties aan de docenten waren over handigd, werd de avond beslo ten met het vertonen van een twee tal films. Zangavond in de Ops tandi ngskerk ALPHEN Het zangkoor „Ju bilate Deo" geeft donderdag 16 mei. 's avonds om 8 uur, een concert in de Opstandingskerk. Het is de be doeling geweest dit enkele weken eerder te doen. maar door enkele uitvoeringen rondom het Gouden Alphen moest men wat meer naar achter in het seizoen. We verwachten dat dit geen schade zal doen aan de belang stelling voor dit uitnemende koor van Dirk van Vliet. Temeer, om dat men dit kerkconcert dit jaar een wat bredere opzet heeft ge geven. Zo wordt medewerking ver leend door: Aleida Verdoes, so praan. Hannie van Beiierland, alt, Jalke Crediet, tenor, Wim Koter man. bas, en het Toonkunstorkest uit Leiden, dirigent Henk Briër. ALPHEN Bij werkzaamheden door de Gasunie in de Conradstraat viel een Rotterdamse asfalteerder in een drie meter diepe sleuf. De man kreeg een hoofdwond en een gebroken arm en is per ziekenauto naar een Rotterdams ziekenhuis ge bracht. HAZERSWOUDE Gemeente- personeel speelde gisteravond voet bal tegen een elftal van de fa. Monshouwer. De ambtenaren ver loren met 61. ALPHEN Op Hemelvaartsdag (23 mei) zal het vijftig jaar ge leden zijn, dat het echtpaar H. de Jong (75) en A. de Jong-Van Winkel (73) in het toen nog slechts enkele maanden oude ver enigde Alphen aan den Rijn in het oude raadhuis tegenover de Her vormde kerk aan de Julianastraat in het huwelijk trad. De bruidegom, die in Breukelen is geboren kwam als 18-jarige sigaren- met rijbewijs B-E. Kennis van typen gewenst. Vijfdaagse werkweek. Afwisselende werkkring. Uitvoerige sollicitaties aan Adv.-bureau CEEVEEWEE. Postbus 35 te Alphen aan den Rijn, onder nummer 9568 Trimactie te Leimuideu LEIMUIDEN Ook de Sportraad van Leimuiden zal initiatieven ont wikkelen in het kader van de lande lijke Trim-actie, die, zoals bekend, sportbeoefening beoogt voor „onge organiseerden". Begin juni wordt een forumavond gehouden, waarna met de praktische uitvoering van de actie wordt begonnen. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.V. 19-20 - Rijnsburg ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKIEDEMFARRIEK RUNSBURG „RIJNSBURG" Rente naar spaarvorm 5V2 Tuimvinkel geopend in Ter Aar TER AAR De opening van een winkel is geen bijzonderheid meer in deze tijd, ook niet als dat een winkel is in tuinartikelen- maar als deze winkel midden in de tuin tussen bo men en planten staat, dan moet men toch enige bewondering uiten. Zo deed de heer H. C. Spek vrijdagmid dag de deur van zijn tuinwinkel open, zonder officieel gedoe, maar met minstens evenveel genoegen, omdat hij hierin een bekroning kon zien van jaren lange arbeid aan de opbouw van een eigen bedrijf. De rijzige jonge man, die hier de scepter zwaait temidden van een keur van perkplanten, bloemen, vaste planten, tuinmeubelen, tuinge reedschappen- bloemzaden, vogel huisjes, tuinameublementen en bloe- menzaad, is in 1961 zefstandig be gonnen. Voordien deed hij kennis van de bloemisterij op bij de kwe kers in deze gemeente. RIJNSATERWOUDE De leden van de afdelingen Rijnsaterwoude en Leimuiden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwamen in het Nutsgebouw bijeen. De avond werd gevuld door een stoffenfabriek en de plattelandsvrouwen kwamen heel wat aan de weet over het stofferen van hun woning. ALPHEN De afdeling van de Ned. Christenvrouwenbond houdt maandagavond om half acht de jaarvergadering in de grote zaal van de Opstandingskerk. Voor de pauze is er een muzikaal program ma en het afscheid van de secreta resse en de algemeen adjuncte. Na de pauze voeren leden uit de af delingen Noord en Zuid het toneel stuk „Knoedeltje" op. Engelsen gaan sporten in Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Al ja- renlang houdt de gemeente Haar lemmermeer een sportuitwisseling met Caterham (Engeland). Hret ene jaar gaan Haarlemmermeerse sport beoefenaars, vergezeld van enkele notabelen, naar Engeland, het an dere jaar komen de Caterhammers naar Haarlemmermeer. Zo is het dit jaar weer de beurt van Caterham om te komen. Van 16 tot en met 21 mei krijgt Haar lemmermeer bezoek van een vijtig- tal sportlieden. De gasten, die ook door bestuursleden van de gemeen te in Caterham worden vergezeld, zullen donderdag op Schiphol aan komen. Het is voor de eerste maal dat „de oversteek" per vliegtuig geschiedt. Van de luchthaven gaat het naar het gemeentehuis in Hoofddorp, waar een officiële ont vangst is en de mensen uit Cater ham kennismaken met hun gast heren (vrouwen). Vrijdag 17 mei om 8 uur des avonds gaat de sportontmoeting van start met badmintonwedstrij den in de gymzaal aan de Van den Berghlaan in Hoofddorp. De volgende dag volgen tenniswedstrij den in Badhoevedorp. Zaterdag middag om 3 uur wordt op het ter rein van Sint Pancratius een voetbalwedstrijd gespeeld, waarna de avond gezellig zal worden door gebracht in het Haarlemmermeer Lyceum. Zondag 19 mei volgt een return- match op het terrein van ETO in Hoofddorp. Maandag wacht de En gelsen een uitgaansdag naar Am sterdam en Rotterdam en wordt 's avonds in de kantine van „De Schutse" in Hoofddorp een af scheidsfeest gegeven. De brandweer band „De Mistjets" zal dan voor de muziek zorgen. Dinsdag keert het gezelschap per vliegtuig terug. Het voetbalelftal dat Haarlem mermeer tegen Caterham in het veld zal brengen is samengesteld uit de beste spelers van voetbal verenigingen uit Hoofddorp, Nieuw- Vennep en Badhoevedorp. maker in 1910 naar Alphen. waar hij werk vond in de sigarenfabriek van de heer Van der Linden aan de Wil- helminalaan; en later ging hij wer ken in de sigarenfabriek van de fir ma De Graaf en Van Wijk, op de plaats waar nu het gëbouw van de „Vergadering" staat. „Toen de belasting op de sigaren in ons land werd ingevoerd", aldus vertelde de bruidegom, „was het spoedig met de kleine sigarenfabrie ken gedaan en werden zij stuk voor stuk opgeheven. De heer De Jong vond toen werk bij de dakpannen- fabriek van Oosthoek en Zoon, waar hij 36 jaar tot aan zijn pensioen gerechtigde leeftijd heeft mogen wer ken. Na het bereiken van de 65- jarige leeftijd bleef de bruidegom nog zeven jaar bij dit bedrijf door werken. Met smaak vertelt de heer De Jong over zijn diensttijd in de Eer ste Wereldoorlog bij de Landstorm. Bijna drie jaar heeft hij bij dit wa pen gediend. Het echtpaar kreeg vijf kinderen en 17 kleinkinderen. Thans heeft het gouden echtpaar reeds ruim twee jaar een bejaardenwoning in het be jaardencentrum „Rynzate". In verband met het feit, dat 23 mei op Hemelvaartsdag valt, zal het fa miliefeest plaats vinden op zaterdag 25 mei. Die dag zal er tevens van 3.30 uur tot 4 uur gelegenheid zijn tot feliciteren en wel in de zaal van de Opstandingskerk in de Prinses Marijkestraat. Foto: Het gouden echtpaar te midden van de talrijke bloem stukken, die reeds ir Rijnzate werden bezorgd. Eén van de klein kinderen, de 10-jarige Carla de Jong, ging maar wat graag met haar grootouders op de foto. NIEUWKOOP Geboren: Corne lia, d v G van Eijk en A H Kranen burg. Gehuwd: N Tijsterman, 26 j en J C van Dam, 27 j; H J M Dongel- mans, 25 j en C J M v d Helder, 23 j. Ondertrouwd: P Vis, 26 j en T van Leeuwen, 26 j. DEN HAAG De premie van de particuliere ziektekostenverzekering is opnieuw met 10 tot 15 procent verhoogd. Op 1 januari jl. ging zij al met gemiddeld 16.6 procent omhoog. De nieuwe verhoging gaat in op de eerste vervaldag van de oolis na 30 april jl. De huidige premies waren nog ge baseerd op het kostenpeil van ja nuari 1967, aldus het bureau voor lichting van het schadeverzekerings bedrijf. Sindsdien zijn de ziekenhuis tarieven en de tarieven van de spe cialisten en de huisartsen weer om hoog gegaan. Ook worden er steeds meer mensen in ziekenhuizen opge nomen en wordt in meer gevallen niet-klinisch specialistische hulp in geroepen. Bovendien stijgen de kos ten als gevolg van de uitbreiding van de mogelijkheden van medische behandeling. Gevestigde schuld en langlopende kredieten DEN HAAG Blijkens een mede deling van het ministerie van finan ciën bedroegen per 31 maart 1968 de gevestigde schuld en langlopende kredieten f 19.044.033.000,96. waarvan aan binnenlandse gevestigde schuld f 18.699.259.773,70. De buitenlandse gevestigde schuld en langlopende krediet bedroegen op die datum f344.773.227,26. Burgerlijke stand Alkemade ALKEMADE Ondertrouwd: J R Nederend en M A Ch Volwater: J J Baars en M J van Hameren; S F Martina en C M Hogenboom. Gehuwd: J M van Veen en J Ch M Rodewijk; H J van der Peet en E H M Klein; A J M van Acker en A J van der Meer. KOUDEKERK Gistermiddag werd de vrijwillige brandweer te hulp geroepen om een brand in een opslagplaats van gecreosoteerde pa len te blussen, op het terrein achter het gebouw van de L.T.B. Het ge heel verjongde korps was onder lei ding van de heer Zuijdwijk spoedig ter plaatse en na ongeveer een half uur was men de brand meester. Ongeveer 10.000 palen werden een prooi der vlammen, evenals twee personenauto's die daar geparkeerd stonden; een derde auto liep schade op. De schade wordt geschat op f 20.000. De vermoedelijke oorzaak is een vonkje, overgeslagen uit een vuil verbranding. Burgerlijke stand Ter Aar Geboren: Erik A van der Jagt, z v M P v d Jags en C T M v d Star, Molenstraat 18; Johannes A M, z v DEM Bos en J A de Koning, Leng- weg 49; Apolonia M M, d v D J Pieterse en P C M Wijfje, v. Wasse- naerstraat 58. Ondertrouwd: P Mulder, 32 j en F L Woortman, 25 j. Stouthandel- straat 17. AMSTERDAM De N.V. Erven Lucas Bols stelt voor over het boek jaar 1967 een dividend in contamten uit te keren van f 6,60 per gewoon aan deel van f20 (onveranderd). In januari is reeds f2 als interim-divi dend uitgekeerd. Vooruitlopend op het jaarverslag deelt de raad van bestuur mee, dat het volume van de verkopen ten opzichte van 1966 met ca. 5 procent steeg en dat de exploitatiewinst toenam met f 16,4 miljoen over 1966 tot f 18,6 miljoen over 1967, dat is met ca. 13 procent. HENGELO Het bedrijf van sa menwerkende electrotechnische fabrie ken Holec N.V. (Hazemeyer, Heemaf en Smit- Slikkerveer is goed geoutil leerd en de balanspositie is uitstekend. Aldus de voorzitter van de raad van commissarissen, mr. J. de Wilde, tot de aandeelhouders. Naar hij zei hebben onderbezettings- verliezen zich in slechts enkele afde lingen voorgedaan. Waren die verlie zen er niet geweest, dan zou het be stuur stellig weer 14 procent dividend hebben kunnen uitkeren in plaats van ditmaal slechts 13 procent. De orderbinnenkomst is niet voor alle afdelingen even gunstig, voor die van de middelgrote motoren bijv. be paald teleurstellend. Voor de afdeling tractoren zijn de vooruitzichten hoopvol. Prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen trad af als commissaris wegens het berei ken van de leeftijdgrens. Kem plees: „geen reden tot pmiiekvoetbal" WADDINXVEEN - Bij Kempke» meubelfabrieken N.V. is de orderpor tefeuille vanaf 1 januari mot f 0.5 min toegenomen. Kempkes tobt ech ter met het aantrekken van personeel. Zelfs het opvangen van het normale verloop is. moeilijk; in enkele geval len komen annuleringen voor omdat de levertijd te lang is. Voor de directe toekomst ziet men nog geen herstel van de winst die in het afgelopen jaar sterk is ge daald tot het oude niveau. Voor „paniekvoetbal" is evenwel niet de minste aanleiding, aldus de voorzit ter van de commissarissen, drs. J. H. D. van der Kwast- Men gaat door met de vervaardi ging van kwaliteitsprodukten en er worden nieuwe afzetkanalen gezocht. Gewezen wordt op de ongelijkheid in concurrentiepositie tussen de Bel gische en de Nederlandse meubel industrie- Hieraan komt nog geen ein de, daar België een jaar later tot in voering van de BTW overgaat dan Nederland. Gepleit wordt voor de openstelling van de Meubelbeurs voor het publiek, zoals dit ook voor de Firato en de RAI geldt. De jaarstukken werden goedgekeurd. Belangrijke reductie emiïsie Bethesda AMSTERDAM Emittentèn delen mede. dat op de 7Vt pet 30-jarige obli gatielening 1968 grcot nom. f 6.000.000.- ten laste van de Christelijke vereni ging tot verpleging van zieken voor Hoogeveen en omgeving, exploiteren de het ziekenhuis Bethesda te Hooge veen, waarop vrijdag 3 mei de in schrijving openstond, zodanig is in geschreven, dat bij de toewijzing een belangrijke reductie zal moeten wor den toegepast.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5