HAI' Verloren vergif in trekker gevonden Nieuwe Leidse Courant LEERLING-JOURNALIST Feike Asma gaf concert in Opstandingskerk Redelijke handel op de Leidse veemarkt Twee onderscheidingen bij potterie Zaalberg Moederdag zorgde voor hogere bloemenprijs Uit Leiden vertrokken IN LEIDEN EEN NIEUWE AUTO KOPEN BIJEEN DEALER DIE TEVENS IMPORTEUR IS. Jolige avond voor N.C.G.B. Uit colbertjasje gevallen Rechter krijgt het drukker met geschillen MUZIEK VOOR PARAGUAY GROFVUI Lr QPHAALDT F.NNT. Eerste paal in Oegstgeest Burgerlijke stand van Leiden Herdenking van 28 RI Actuatiteitensoos over v rijheid van meningsuiting nieuwe leidse courant LEIDEN De (tegenwoordig Maassluise) organist Feike Asma con certeerde, mede in het belang van de A.B.C.-Z-actie (Toradja's en Venda'sin de Chr. Gereformeerde Opstandingskerk. Zijn programma was, zoals gebruikelijk, door koraalbewerkingen in de oude Jan Zwart- trant omsloten, deze keer op de psalmen 42, 1 en 72. De eerst- en laatstgenoemde leid den tevens de samenzang in. Over het geheel genomen maakte Astma's spel een goede indruk. Alleen hield de concertgever niet altijd reke ning met de kerkakoestiek, die nau welijks een daverend fortissimo kan verwerken. Men kan het hier maar korte tijd uithouden. Een gave en duidelijke interpreta- tiegaf de organist van Bachs prelu dium en fuga in e-klein. Hij overtuig de mij althans van de waarde. De nogal bonte variaties op het Ihema van het slotkoor uit Bachs Bauernkantate (212) door Asma's vriend Paul van Westering schudden de toehoorders twintig minuten lang van de ene stemming in de andere. Ik hoorde ze al eerder in de Katwijk- se Nieuwe Kerk, waar ze veel meer bewegingsvrijheid hadden dan hier. Het is alles bijeen niet een geniaal maar wel een grappig, soms humo ristisch werk. Van Westering zet het thema aller lei maskers op, maskers van bra- voure, innigheid, luchthartigheid; enkele zijn bizar of zot, of plecht ig. Het vrolijke dankbare boerengezel schap, dat feest om de nieuwe heer, wordt zo wel aardig getypeerd. Maar het slot (Nun danket alle Gott) valt echt buiten de constructie en de oubollige toon. Astma speelde wat los, niet altijd ag nauwkeurig, maar wél in stijl. Misschien wel van de weeromstuit brgon een lichtkroon, weldra door een andere gevolgd, tijdens de zesde variatie raar te doen. Na de afslui ting stond er even een rookkolom metje en bleef er een brandlucht. Ds Carlier sprak een opwekkend woord voor de zending. Jezus wist wel wat hij deed, hij vraagt van ons aktie, niet een voet je-voor-voet je gaan, maar een door-een-stuwende- kracht-gedreven-worden. Heeft uiteraard voordelen I Hollandse Auto Importmaatschappij Zoeterwoudseweg 11 Leiden Tel. 01710-32645 RAMBLER EN MAZDA j Zijn enthousiast betoog werd met samenzang ingeleid (Daar ruist langs de wolken) en afgesloten (U zij de glorie). De organist speelde verder met veel begrip en kleur Franks Cho ral II. Joh. van Wolfswinkel. LEIDEN De afdeling Leiden van de Nederlandse Christelijke Grafische Bedrijfsbond heeft gister avond in het Antonius clubhuis haar 60-jarig bestaan herdacht. Afde lingsvoorzitter F. Arnoldus, sprak in zijn welkomswoord over de gestadi ge groei, die de afdeling tot één van de grootste van de N.C.G.B. heeft gemaakt* ondanks de aanvallen die in de loop der tijd op de christelijke bond zijn gedaan. Tot hen, die niet overtuigd zijn van de noodzaak van een christe lijke vakbeweging, zei de heer Ar noldus dat zij er nog steeds naar streeft nood en onrecht te voorko men. Ook in onze beweging moeten wij blijven zoeken naar betere maatschappelijke verhoudingen. De heer G. Jens, bondsvoorzitter, prees het initiatief van de werkne mers, die de bond hebben opgezet. Hij zei, dat men in het grafische bedrijf niet bevreesd behoeft te zijn voor de huidige werkloosheid. Sinds zijn oprichting heeft de bond in een gunstige economische positie ver keerd, die vooralsnog niet dreigt te worden aangetast. De hem onlangs toegekende koninklijke onderschei ding ridder in de orde van Oran- je-Nassau zag hij als een teken van waardering voor het werk van de bond. Sempre Avanti's „Jong en Jolig" vulde vervolgens de feestelijke - avond met een muzikale toer onder de algehele leiding van de heer K. Kukler. Geveilde percelen LEIDEN In het Venduhuis der notarissen werden de navolgende percelen verkocht t.o.v. not. W. S. Jongsma te Leiden: Boerenwoning c.a. Haarlemmertrek- vaart 29 te Noordwiikerhout voor f 31.000,- door Slijkhuis; Woonhuis Oude Rijn 87 te Leiden voor f 5050.- door B. v. Leeuwen q.q LEIDEN Dat het voor stu dentenechtparen gerestaureerde LORIDANSHOFJE aan de Oude Varkenmarkt (Noordeinde) be halve een historisch verantwoor de ook een comfortabele huis vesting biedt, toont deze foto wel. Voor mensen van deze tijd is het er zeer aangenaam wonen. Zij behoeven zich terwille van de instandhouding van een his torische sfeer niets te ontzeg gen. Het modern ingerichte in terieur is in deze woningen har monisch gecombineerd met zijn oude omgeving. Foto Van der Horst KATWIJK Tot ieders opluch ting heeft de zaak van het verloren flesje direct dodend landbouwvergif nnnnnnnnnnn gistermiddag een gelukkig slot ge kregen. De heer P. van der Gugten, Noordwijkerweg 5. vond het in zijn trekker, recht overeind staande in een kleine opening vlakbij de trek haak. De politie had eerder de route na gegaan, die tuinder W. de Vreugd had gevolgd, nadat hij donderdag middag omstreeks drie uur het ver gif op de Katwijkse groenteveiling had gekocht. Zonder resultaat even wel. De heer Van der Gugten: „Ik Studenten geven concert in Zuiderkerk LEIDEN Het Leidse Studen tenkoor en -orkest ..Collegium Mu- sicum" geeft op donderdag 16 mei om 8.15 uur in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg een concert, waaraan zal worden medegewerkt door de solisten Erica Grefe, sopraan. Marina Wemelsfelder. alt, Marius van Altena. tenor, Jan Willem van Vugt, bas en Jan van Ingen, trom bone. Uitgevoerd worden werken van G. Ph. Telemann. Koos van der Griend, Hugo Distier en Caesar Bresgen. Het geheel staat onder leiding van André Kaart, voor wie dit concert het eerste lustrum als dirigent van het Collegium Musicum betekent. Op de redactie van de is plaats voor een Middelbare opleiding strekt tot aanbeveling. Brieven z.sp.m. naar Directie, Steenstraat 37, Leiden. LEIDEN Met het ingewikkelder worden van de samenleving en het wegvallen van veel van de traditionele maatschappijstructuur zal vaker 'n be roep op de rechter worden gedaan in geschillen tussenbeide te komen. Dit wordt verwacht door prof. mr. F. J M. Feldbrugge. gewoon hoog leraar in de inleiding tot de rechts wetenschap, die gistermiddag zijn ambt aan de Leidse universiteit aanvaardde met een oratie, getiteld: Tussen theo logie en medicijnen. Recht als regels en recht als proces. Zilveren-Molentoernooi LEIDEN Na de tussentijdse loting, die gisteravond werd ge houden, is het verdere wedstrijd programma voor het Zilveren-Mo lentoernooi als volgt: Donderdag 26 mei - LFCFeijen- oord (amateurs), 1ste dejni-finale, woensdag 22 mei - UVSADO (amateurs), 2de demi-finale: dinsdag 28 mei - verliezers ronde, 3de en 4de prijs: woensdag 5 juni - finale. LEIDEN Ten bate van het wa tervoorzieningsproject in Paraguay leeft het kerkkoor van de Doops gezinde Gemeente in onze stad op vrijdag 17 mei om 8 uur in de Doops gezinde Kerk, Pieterskerkstraat 1 een avond van vocale en instrumen tale muziek. Directe aanleiding tot deze activi teit ligt in de contacten die in 1967 tijdens het Doopsgezind Wereldcon gres werden gelegd met doopsgezin den die kort na de tweede Wereld oorlog uit Rusland via Nederland naar Paraguay emigreerden. De be volking in bepaalde streken daar heeft te kampen met een groot te kort aan water. Het doel van de avond is geld te verzamelen voor Pompen en leidingmateriaal, om daarmee de bewoners van deze ge nieden, die in behoeftige omstandig heden verkeren, in de gelegenheid te stellen het water voor huishoudelijk Sebruilq bevloeiing en industrie uit grote diepte naar boven te pompen. De door de kinderen decoratief beschilderde programma's vermel den kinderzang (De Leidse Sleutel- l)es), koorzang, zang van een man- nenkwartet en muziek van orgel en strijkinstrumenten. Maandag, buurt 9: Maresingel (van Ju- llanastraat tot Zwarte Pad). Prins Frede- rikstraat. Koningstraat, Bronkhorststraat. WUlemstraat. Prins Hendrikstraat en plein. Mauritsstraat, Louise de Collgnystraat. Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan). Amaliastraat, Johan Willem Frlsostraat, Van Hogendorpstraat. Van Limburg Stl- rumstraat, v d Duinstraat, Falckstraat, An na van Saksenstraat, Kemperstraat, Mo lenstraat. Maandag, buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmerstrekvaart). Pasteurstrat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groenoord- straat en plein, Lucas van Leydenstraat. akker Korffstraat, Jan Lievenstraat. Frans van Mierisstraat. Gabriël Metzustraat, Broekweg, Stadspolderweg. Haarlemmer weg. Raampoort. Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vendelstraat. Poelgeester straat, Schutterstraat. Vaartkade. Aloë- laan, Rijnsburgersingcl. Marlslaan. Dinsdag, buurt 10: Ter Haarkadc, Bos- hulzerlaan, Boshuizerkade, 5-Meilaan, 5- Mclplein. Bevrijdingsplein. Gerrit v d Veenstraat, Tltus Bransmalaan, Montgo- merystraat, Joh Poststraat, Walraven van Halstrat, Wlardi Beckmanstraat, v d Helm laan. Arent Brunnstraat, Lieven de Key- straat, Zocherstraat, Van Banchemhof. De Bazelstraat, Jac Romanstraat. Jan Kel dermanstraat, Vingboonsho, Jacob van Campenlaan. Voorschotenweg, Stalpeart- hof. Van 's-Gravensandestraat. Berlage- straat. Maandag, buurt 1Z: Veilingkade. Lam menschansweg (van Veilingkade tot Lam- menschanspletn). Lammenschanspleln. Zoe terwoudseweg. Meloenstraat, Appelstraat. Tomatenstraat. Drulvenstraat, Kersen- straat, Carbutreweg. Planteynstraat. Ka- naalweg (van Lammebrug tot spoorlijn). Vtletweg. Vrouwenweg, Cronesteln (woon schepen). Donderdag, buurt 13: Rljnsburgerweg, Terweepark. Boerhaavelaan, Mariënpoel- straat, Kagerstraat, Zwellandlaan. Van Swletenstraat, Falperllstraat, Houtlaan, Antonle Duycklaan, Van Beunlngenlaan, Van Sllngelandtlaan, Johan de Wittstraat, Johan van Oldenbarneveldstraat. Fagel- straat. Lcdenberghstraat, Hogerbeetsstraat, Warmonderweg Nachtegaallaan. Mezen- straat. Vinkenstraat Lijsterstraat, Rood- bortstraat, Merelstraat, Wassenaarseweg. Lecuwerl kstraat. Donderdag, buurt 15: Stationswee Pa viljoenshof. Stationsplein, Morssingel. Pesthuislaan. Plet Paaltjespad (van Mors- poort tot Lage Morsweg). Paul Krüger- straat Pres. Stevnstraat. Transvaalkade en hof. Joubertstraat, Wolmaranstraat. v d Tasstraat, LopsenstraaL Rijnzlchtstraat. De Wettstraat, Reitzstraat, De la Reystraat, Pretoriusstraat. Vrijdag, buurt 16: Schelpenkadc, Andrles Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v d Laan straat, Leeuwkenstraat, Valdezstraaat, Stadhouderslaan. Magdalena Moonstraat, Drie Octoberstraat, Duivenbodestraat, Staalwijkstraat, Buitenruststraat, Kastan jekade. Meidoornstraat, Hyacintenstraat, Seringenstraat, Daliastraat, Anjellerstraat. Vrijdag, buurt 14: Herenstraat, Prinses Wilhelminastraat. Bloemistenlaan. Lelie straat, Pioenstraat. Pioenhof. Lindestraat. Resedastraat. Pieter de la Courtstraat. Ko- ninglnnelaan. Acaciastraat. Tulpenstraat. Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). OEGSTGEEST Voor de bouw van 32 woningwetwoningen aan de Gerberalaan (Oegstgeest-Noord) sloeg gistermiddag onder veel be langstellende ogen burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga de eerste paal. Het betreft hier het zestiende bouw plan van de woningbouwvereniging „Buitenlust", dat is ontworpen door architect A. C. Gathier te Oegstgeest en wordt verwezenlijkt door dc N.V. Van Eijkelenburg uit Rosmalen. De 32 (voornamelijk drieka- mer-)flats worden gebouwd in vier woonlagen (met galerijen) boven een onderlaag van bergruimtes en gara ges. Het blok wordt voorzien van centrale verwarming en een lift, ter wijl ook aan loggia's is gedacht. De huurprijs zal ongeveer f 125 per maand gaan bedragen, exclusief de stook- en servicekosten. Men hoopt het geheel in mei 1969 op te leveren. Tijdens de korte plechtigheid van gistermiddag noemde burgemeester Van Eijsinga de voorzitter van „Bui tenlust", de heer E. J. Massink, een collega, aangezien de burgemeester in Hellevoetsluis eveneens voorzitter was van de plaatselijke woning bouwvereniging. Hij wenste de be trokkenen een voorspoedige bouw toe moest vanmiddag even een wagen gaan oppikken en pakte de trekker. Ineens viel m'n oog op een klein doosje bij de trekhaak. Ik haal het uit de opening waarin het klem zat. Ik dacht helemaal niet aan dat ver gif- maar toen ik het bekeek en het doodskopembleem zag, herinnerde ik me het bericht van de geluidswagen de vorige avond. Ik stak het doosje, waarin het flesje zat, in m'n zak en gaf het op de veiling aan een politieman, die daar aan het zoeken was. Daarmee was de zaak rond. Ik vermoed, dat het doosje uit het jasje van de heer De Vreugd is geg leden, nadat hij het op m'n trekker had gelegd. Ik had peen voor hem gereden, waarbij hij ook nog even op de trek ker heeft gezeten." LEIDEN Er is volop gras in dc wei en algemeen heerst de overtui ging, dat er nu wel genoeg regen is gevallen. En er in de natuur nogal wat afwisseling. Een maand geleden was men bang- dat we een droog voorjaar tegemoet gingen, terwijl de feiten nu wel anders uitwijzen. Maar hoe dan ook, gisteren was de aanvoer redelijk voor wat betreft het grootvee. Er was ook veel meer wolvee en de varkensafdeling was flink bezet. Er werden goede zaken gedaan. Vooral de wolvee- en var kensafdeling waren vroeg „ge ruimd". Gebruiksvee Hier zijn de ver wachtingen, die men enkele weken geleden koesterde, niet bewaarheid. Men dacht, dat door de lage melk prijs vooral de melkpoeder in prijs zouden dalen. Dit is tot op heden ze ker niet 't geval. Er is veel gras en dan moeten er beesten op, wil men er uithalen wat er inzit Toch was de handel in gebruiksvee iets flauwer, hetgeen echter niet wil zeggen dat de prijzen lager waren. Alles is duur. De aanvoer van jongvee was be perkt vooral de nuchtere kalveren- aanvoer daalt. De handel was rus tig met dezelfde prijzen. LEIDEN Geboren: Jenny Bi- tris. d v W v d Horst en R N Nganga; Magalie Maritza, d v L L Hublart en A W Kersten. Gehuwd: M P Raboud en E C M Goddijn. Overleden: J M Teske. 78 j. echt genote van H J Kramer; W Kristel, 66 j, wed. van W A Bemelman. Dinsdag Bach-concert LEIDEN Op dinsdag 14 mei geeft het Leids Academisch Kunst centrum in samenwerking met de Leidse Volksuniversiteit K en O om 8.15 uur in de Pieterskerk een Bach- concert. Uitvoerenden zijn Theo Olof. viool en Jan Schmitz, orgel. Uitgevoerd worden onder meer praeludium en fuga in Es dur voor orgel, de toccata en fuga in D mol voor orgel en de sonate in A groot voor viool en orgel. Slachtvee Ook hier is er sprake van duurte. De aanvoer op de mark ten is beperkt, alhoewel er gisteren meer waren dan de vorige week. De mesters hebben wel gras genog en willen wel even wachten, terwijl er anderzijds wel vraag is. Het koude weer geeft eetlust en de invoer is beperkt. Toch wil het ons voorko men dat de hoogste prijs wel is be reikt zaterdag 11 mei DUBBELDAM In groten getale waren zij weer opgekomen de man nen van het voormalige 28ste Rege- ment Infanterie, om te gedenken, dat zij 28 jaar geleden het hoofd moesten bieden aan de Duitse inval lers. In zijn openingsrede momoreer- de de voorzitter van het comité- over ste mr. D Buisman het overlijden van de heer R. Middelkoop uit Lei den, die veel werk verzette voor z'n oude strijdmakkers. De vergadering nam enkele ogenblikken stilte in acht Tot erelid benoemde de vergade ring de voornalige aalmoezenier, pa ter J. Moeskops, die om gezond heidsredenen deze dag niet kon mee maken. Tot sociaal werkster van het comité werd in de plaats van mevr. Van der Have, benoemd mevr. Van der Weide uit Voorburg. Secretaris C. J. L. Hengst, riep in zijn jaaroverzicht op om toch vooral te blijven komen op de reünie op 10 mei. Na de huishoudelijke vergadering volgde in de Herv. kerk van Dubbel dam een herdenkingsbijeenkomst, waaraan werd meegewerkt door het koor van de Herv. Kerk van Dubbel dam. Na de bijeenkomst verzamelde men zich bij het monument op de algemene begraafplaats te Dubbel dam. Daar werden kransen gelegd, namens het comité. Nadat een hoornblazer van de drumband VIOS uit Zoeterwoude de Last Post had geblazen volgde een défilé langs de keurig verzorgde gra ven. Hierna kreeg men gelegenheid om de oude inkwartierings- adressen weer eens te bezoeken en oude ban den te vernieuwen. De bijeenkomst werd beslr*°n met een snertmaaltijd in „De Ran die weer was verzorgd door de Leidse Kokschool. LEIDEN-ZOETERWOUDE Tij dens een feestelijk samenzijn gis teravond in de potterie van Mein- dert Zaalberg aan dc Hoge Rijn dijk. ter gelegenheid van het gou den jubileum, heeft wethouder S- Menken twee koninklijke onder scheidingen uitgereikt, te weten de medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau aan de heer j. M. Ooyendijk en de zilveren me daille aan de heer G. Rietveld Beiden zijn veertig jaar bij Zaalberg in dienst. Zij vervullen daar verschillende functies. De heer Menken verbond de uitrei king aan een hartelijk toespraakje tot de twee jubilarissen. De heer Zaalberg zelf voegde daaraan zijn persoonlijke dank toe. Hij bood ook enkele attenties aan. De heer Rietveld kreeg een gou den horloge en de heer Ooyendijk LZC won van Utrecht UTRECHT In het Utrechtse Den Hommel is UZSC gisteravond ten onder gegaan tegen LZC, dat zich heeft hersteld na de ongeluk kige nederlaag tegen Nereus. Het ging allemaal niet zo gemak kelijk voor LZC. Wel was men de gehele wedstrijd in de aanval, maar keer op keer wist UZSC de voor sprong te niet te doen. Met slechts één doelpunt verschil stelde de Leidsche Zwemclub ten slotte de zege zeker. Uitslagen: HPC-SVH 4-4; ZCE- PSV 4-6; Polar Bears-Neptunus 7-2; Zwemlust-DAW 5-4; UZSC-LZC 4-5; Nereus-GZC afgelast. Overzicht veiling Flora RIJNSBURG Op het moment dat u dit stukje over de gang van zaken aan de bloemenveiling onder ogen krijgt, zult u mogelijk zelf reeds „aan den lijve" hebben onder vonden, dat de bloemenprijzen ver- Nieuw bedrijf geopend ZOETERWOUDE Onder grote belangstelling is gistermiddag aan de Hoge Rijndijk een nieuw bedrijf ge opend. Dit bedrijf heeft zich geheel gespecialiseerd op de watersport, voornamelijk op buitenboordmoto ren. Deze worden gestookt met pe troleum en zijn daardoor zeer zuinig im gebruik. De motoren zijn van Ja pans makelij. Het bedrijf is voor Zoeterwoude en omgeving een uni cum. De directeur-eigenaar is de heer C. J. Nauta. Jeugd'gebouw Z'woude op 25 mei open ZOETERWOUDE Het nieuwe jeugdgebouw van de Hervormde Ge meente zal worden geopend op zater dagmiddag 25 mei om kwart over twee. De opening wordt voorafgegaan door een dienst in de Hervormde kerk om half 2. OEGSTGEEST Morgen om 8 uur komt de Actualiteitensociëteit bijeen in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Het onderwerp is „Vrij heid van meningsuiting". De vraag is: hoe kan vrijheid van menings uiting effectief worden, want de wet voorziet daar slechts gedeeltelijk in. De heer Herman Amptmeijer te Lei den zal een korte inleiding houden, waarna mogelijkheid tot gesprek. geleken bij de vorige week fors om hoog zijn gegaan. Alvorens u echter de wat voorba rige conclusie zoudt trekken, dat de bloemenhandel profiteert van de omstandigheid, dat iedereen nu een maal een bloemetje wil hebben voor Moederdag, willen wij u erop attent maken, dat deze Moederdagviering niet alleen in ons land op de tweede zondag in mei valt, maar dat ook de Duitsers en de Zwitsers diezelfde datum hebben gekozen. Dit heeft tot gevolg dat de bloemen weer in grote hoeveelheden over onze grenzen gaan met als vanzelfsprekend uit vloeisel: prijsverhoging. Gelukkig zijn er tegen de ver wachtingen in nog volop goede tul pen te koop, die uitsluitend in Ne derland worden verkocht aangezien de Zwitsers er geen belangstelling meer voor hebben en de Duitsers ze niet meer mogen importeren. Zodoende zal er zonder twijfel bij uw bloemenleverancier voor elke beurs wat te koop zijn geweest en heus, Moeder is met dat bosje kort- gesneden tulpen nét zo blij als met een bos dure rozen. IMarkl- en viHt*erijherirhten KATWIJK AAN DEN RIJN. 10 mei Groenteveiling: waspeen AI 1160—1300, All 290—780. BI H80—1710, Bil 210—710, Cl 690— 740. CII 220—640. bospeen 99. prei I 21—30. II 16—21, rabarber 8—18. slauien 45. spi nazie 37—51. tomaten AI per 6 kg 750780. BI 720—820. Cl 700. witlof II 49—70, radijs 15—22. peterselie 10, selderij 5—16. Aanvoer waspeen 224.000 kg. waarvan 130.000 kg voor export werd verkocht. ROELOFARENDSVEEN. 10 mei Bloe menveiling- Am. Anjers Sim rose 3443. Sim rood 37—44. Sim wit 38—40. Sim Ar thur 33—37. Keefc 4044. Esperence 42—43. Rozen Garnette en Carol -4- Coral Prin cess 36—41. Zorina 15—31, V"venteen 30. Breglna 35—39, Carla 80—85, Baccara 73— 81, Tawny Gold 22—28. Lelies 24, Gerbera's 38—39, Violieren 14—21 per stuk; Fresia's 80—150. Margrieten 65—95, Pyethum 160— 220, Snijgroen 45—80, Duizendschoon 110— 145. Lathyrus 120—140, Troschrysanten 285 —415. Anemonen 42—65, Irissen 95—150, ld. Prof. Blaauw 205—220. Colvlllels 150—340. Brodea 200—210, Trolllum 45. Narcissen 25— 38 Tulpen 50—150 per bos: Pcrkplanten Begonias 2—15. Afrikanen 7—17. Salvia 29—31. Scindape 60—65. Geranium 75—125. Anthurlum 340400 per stuk. TER AAR. 10 mei Groenteveiling: peulen 400—610. peulen 260—390. snijbonen een envelop met inhoud. Ook ver scheidene collega's richtten waar derende woorden tot de jubilaris sen. Zij lieten dit eveneens van ge schenken vergezeld gaan. LEIDEN Vertrokken personen In de werk van 29 april t/m 6 mei: J Felllnga. Bachstraat 266. Amsterdam, Lou Jansen- plein 30; F G M Kaptljn, Lod. v Deljs- selstraan l; j j Prevoo, Vijf Mcilaan 15. Leiderdorp, Brederode 30. I M Vaskutl-Klrindongo. f.eemansstraat 27. Den Helder, Marsdiepstraat 268: A J Eelslng. Meidoornstraat 39. Ridderkerk. A M de Jongstraat 13: T Ernste, ab Haarl. trekvaart. Heerlen, Barbarastraat 72: T Verkade. Brucknerstraat 9. Ede Gld. Pr Marla-Chrlstinalaan 1; J P Luurssen. Morsweg 344, Echteld. Plataanstraat 20; P J van 't Oosten. Beatrixstraat 19. Nieuw koop. Beerstratenlaan 26; A C Pruijs van der Hoeven. Scholtenstraat 25. Noordoost polder. Lucernehof 56; C M van Haldcren. Plantsoen 9a, Delft. Dirk Oosterplein 47; J C Vrlsekoop, ab Roosevcltstraat 10. Weert, Paulinestraat 8; C W Favler-MId- delkoop, Veilingkade 42. Vuren. Enk 4; W F Neuteboom. Vrouwensteeg 12, Rtjnsa- terwoude. Zonnedauwlaan 24: L U de Sitter, Roomburgerlaan 2. Nistelrode, Maxend 66; C M Brakel-Knotter. Cath Maartend hof 8. Rossum. Slotselaan 11a: J Musch. Hooigracht 15. Hazerswoude. Alb Cuijperstraat 4: J Klinkerberg. Fruinlaan 2. Canada; J Hoogstraten. Groenho- venstraat 11. Noordwtjk, Zoutmanstraat 1; C R de Winter. Rijn- en Schiekade 187. 's-Gravenhage. Albardastraat 8: R H J leppers. Oppenheimstraat 9. 's-Gravenha ge. Grote Marktstraat 3a; M A Tadlaul. Doezastraat 34, NoordwIJk. Boerenburger- weg 50; m W Boon. Lorcntzkade 32. Al phen a/d Rijn, Raadhuisstraat 44: F T van Straten, Wasstraat 31. Oegstgeest, Frans Halslaan 29, M A I Goertz-den Dekker. Anna van Burenhof 29. Bergschenhoek, Emmastraat 8; E de Vries. Fagelstraat 11. Utrecht. Domme- rlngdreef 215; G C Dekker. Rljnsburger weg 10. Leiderdorp. Lindelaan 2; A H Planllnga-van Dijk. Hugo de Grootstraat 19. Deventer. Keizer Frederlkstraat 117; F H van Schöll. KUkspaanweg 42. Zwijn- drecht. Zonnebloemstraat 118; M J Ste- vens-Zeegers, van 't Hoffstraat 31a. Haar lem. Kruisstraat 12: J H Haspers. Rooden- burgerstraat 30. Leiderdorp. Hoofdstraat 66; H Gaijkema. de Sttterlaan 15. Ha zerswoude. Nlc Beetsstraat 14: H A W Blesheuvel. Stuyvesantbof 6. 's-Gravenha- ge. de la Reyweg 70; J C Kool. Witte Rozenstraat 56a, Rotterdam, Overschlese Dorpsstraat 109: E Bleshcuvel-Laterveer. Meloenstraat 30. 's-Gravenhage. de la Reuweg 70; J G van Zijp, Corellistraat 50, Bergen op Zoom, Bredasestraat 64; H G W Beuker Andreae, Breestraat 165, Zwe den; M J Tonkens, de Gljselaarstraat 15, 's-Gravenhage. Stadhouderslaan 92; T B B Martin. Melchior Treublaan 29, Amster dam. 2e Boomdwar.sstraat 10 IV: M F Tonkens. de Mey v Streefkerkstraat 9. Vleuten-De Meern. Rosweijdelaan 15; F J Vanhorlck. Gerecht 8. Marlckerke. Me- llskerkseweg 4: J B Dufour. Kolfma- kersteeg 26. Zeist. Platoiaan 69: D C de Jongh. Noordelnde 2a. Amsterdam. Bosboom Tousslantstraat 4! Ill: R Sanclst Sterrenwacht 2. Groningen. Hcrcweg 23: I I Oostwald. Korevaar.straat Ma. 's-Gra venhage. Thomsonlaan 20; P G Mesker. Noordelnde 2a. Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; P K Verbuijs. Noordeinde 2a. Rotterdam. Van Swietenlaan 15c: J E van der Mecr-Tetar van Elven. Beatrixstraat 27. Amsterdam. Grote Geusplein 8; M M Ouwerkerk-Steenbergen. Koningstraat 29. 's-Gravenhage. Hugo de Grootstraat 16, B P van Veen. Voorstraat 2, Voorschoten. Jan Evert senlaan 289; M F Koek, Rljnsburgerweg 10. 's-Gravenhage. Mgr. Nolenslaan 20; S M C van der Hoeve. Rljnsburgerweg 14. Amsterdam. Ruim zicht 20; M Kupferschmldt. KUkspaanweg 13. 's-Gravenhage, Joh. Blldersstraat 5; A Aalders-Bol. witte Singel. Voorschoten. Jan Evertsenlaan 267; C M P van Beek. Herengracht 122. Amstelveen. Sportlaan 142: H D S Kehren. Asserstraat 42. Duitsland: A E H Tonkens. De Gljse laarstraat 15. Vleuten-De Meern. Rosweij delaan 15. A Fllippo, Toussalntkade 25. Nieuwkoop. Weisenbachlaan 19; W O Kwant, Witte Singel 27. Canada: E H Stavlcu. van Speijkstraat 66. Voorburg. Effathalaan 31; C H B Hoogendijk, van der Waalsstraat 31. Gorlnchcm. Krljtstraat 4: J A Hameury-Braun, Zoe terwoudsesingel 13, Frankrijk; A W Hulgsloot, van der Hoevenstraat 16; Boskoop, dr Hamburgerlaan 14: D Llm- brg-Prlns. v d Brandelerkadc 15, Woer den. Meeuwenlaan 1; T M Tonsbeek-Ver- kerk. Bachstraat 172, Oegstgeest. Frans Halslaan 31; J M A Slingerland. Mar nixstraat 2a. 's-Gravenhage. Trompstraat 81; J G M van Meel. Morsweg 130, Rotter dam. Westzeedijk 82a: T Boersma. de Stt terlaan 65. Zwitserland; J j Wijnandts. Utrechtse Jaagpad 19. Frankrijk: A E M Carpentier-Brandt. Zoeterwoudsesingel 77. België: O Vlot, Herengracht 31. Velsen. De Wetstraat 6. M A Nlcuwenhuis. Lekstraat 63. Oegstgeest. Geversstraat 75; M A Bon. Geregracht 31. Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 103; J A Brouwer. Dlefsteeg 3a, Rheden Gld. Roodborstlaan 17: MG Zimmerman. Plantsoen 37a. Haarlem. Koppelstokstraat 23; J M P B van der Putten, Rapenburg 24, Wassenaar. Lange Kerkdam 53: A Bakkers-Fabei van Bemmclenstraat 8. Leeuwarden. An nie Westlandstraat 31. 320—350. snijbonen stek 240—270 rabarber I 19—26. II 8—12. andijvie I 38—48. II 21—31, spinazie 38—53. postelein 80—87. prei 13— 16. komkommers stek 33—36. alles per ke: sla 9—18. komkommers II 22—37. bloemkool Al 88—104, winterbloemkool van K. stek 10—25, alles per stuk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3