KONINGIN ERELID ACADEMIEVROUWEN Inspraak pers blijft van groot belang Volleybalteam speelde zonder inspiratie: 0-3 Openheid voorwaarde voor goed beleid E Mega's maakten lmn eerste (lp) plaat Ro-d-Ys gaat feest en show maken Ook Interpol zoekt naar stationrover Basken strooiden spijkers op weg Hamburger ST7 naar Zeist Belgische triomf in wegwedstrijd Belgen in Voorburg te sterk Boucquet leidt in Vierdaagse van Duinkerken Eerste overwinning Portisch op Larsen Guttormsen en Verkerk vormen wielerkoppel' Herziening ondernemingsrecht Sokolofsky (70) overleden J Revival van rock 'n roll? Billy Joe in Top-40 —-'I*».. Afgeluisterd HIEI ZATERDAG 11 MEI 19é( SOEST De politie van Soest heeft Interpol ingeschakeld bij de opsporing van de 22-jarige Martin van de E. nit Baarn. die donderdag avond «ijn iderde roofoverval binnen één week pleegde. Het is inmiddels vrijwel komen vast te staan dat Van de E. na de overvallen op de stations van Voor burg en Soest, waarbij resp. 2400 en 85 gulden werden buitgemaakt, don derdagavond ook de overval op een benzinepompstation in Roosendaal heeft gepleegd. Hij verdween toen met een bedrag van 300 gulden. De pompbediende, J. Biekol, heeft Van de 'E. van foto's als de dader aangewezen. De man die in zijn ge zelschap was, is volgens de politie «en Brabander, met wie Van de E. contact heeft gehad in het huis van bewaring in Amsterdam. Ofschoon deze medeplichtige niet in Soest is gesignaleerd, begint men steeds sterker te vermoeden dat hij ook bij de overval op het station in deze plaats betrokken is geweest. De politie vermoedt dat het tweetal is uitgeweken naar België. Van de E. is nog altijd in het bezit van een pistool. De 36-jarige vrachtwagenchauf feur L. W. Hoogenboom uit Akersloot raakte vrijdagmiddag in Zaandam bekneld tussen zijn vrachtwagen en aanhanger, toen hij de aanhanger wilde aankoppelen. In het ziekenhuis is hij aan zijn verwondingen overle- Gouden jubileum vereniging Ronde van Spanje (Van een onzer redacteuren) WAGENINGEN Het hoog tepunt van de uitvoerige vie ring van het gouden jubileum van de Vereniging van Vrou wen met Academische Oplei ding is zeker de aanwezigheid van H.M. de Koningin op de lustrum-bijeenkomst in de aula van de Hogeschool geweest. Bijna een uur bleef koningin Julia na ook op de receptie daarna, leven dig in gesprek met tal van oude stu dievriendinnen. Tijdens de bijeenkomst bood de presidente, mr. I. H. Ph. Diede- riks-Verschoor de Koningin een bui tengewoon erelidmaatschap van de V.V.A.O. aan, dit symboliserend in het overhandigen van het eerste exemplaar van de pocket Aletta... en later, waarin drie studentengeneraties haar ervaringen als studenten en in eigen beroep beschreven. Mr. Diederiks zeide dat de V.V.A.O. er trots op is de Koningin thans tot de haren te mogen rekenen en wel om de volgende redenen: Deuken „Uw Lcidse studietijd heeft Uw wetenschappelijke manier van den ken ontwikkeld en Uw hele wezen beïnvloed. Uw zeer strenge pogen om objectief te zijn door het aanhoren en het verwerken van de feiten is mede een gevolg van Uw we tenschappelijke opleiding en kenmer kend voor Uw wetenschappelijke wijze van denken. Dit blijkt mede uit Uw vermogen om snel de essentie van iets te vatten, ook van vraagstukken die U onbekend zijn." Zij vervolgde: „Dan zijn er nog twee banden waarmee de WAO zich met U verbonden voelt: De WAO maakt deel uit van een groter geheel, de International Federation of Uni versity Women en volgt de ontwikke lingen van de vrouw in andere lan den met belangstelling. Ik ben ervan overtuigd dat U deze interesse deelt. De tweede band betreft Uw maatschappelijke bewogenheid. Uw oprechte belangstelling voor alle fa cetten van de problematiek van mens en maatschappij. Ook de WAO gaat zich hoe langer hoe meer voor maatschappelijke problemen openstellen." Mej. Klompé tot journalisten (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Evenals het kabinet draagt u bij, door goe de voorlichting en teamvor ming de problemen van de de mocratie op te lossen en de mensen hierin mee te laten denken", aldus mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé, minister van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk gisteravond In de Ridderzaal. ZIJ sprak haar gelukwensen uft ter gelegenheid van de eerste officiële samenkomst van de Nederlandse ver eniging van journalisten en de vie ring van het 75-jarig bestaan van de Haagse journalisten vereniging. De receptie in de Ridderzaal werd aangeboden door de regering. Behal ve minister Klompé kwamen vele mi nisters en staatsecretarissen de jour nalistenverenigingen feliciteren. Ridderzaal Mej. dr. Klompé zei verheugd te zijn. dat na een groeiproces de orga nisaties samen waren gekomen, wat volgens de minister de dialoog onder het Nederlandse volk. zij het met een eigen geluid, zou stimuleren. Het is van groot belang, dat de pers inspraak behoudt en daarom was zeer bewust de Ridderzaal gekozen voor de receptie, de plaats waar jaar lijks door de koningin het parlemeR- taire jaar wordt geopend. Een speciale gelukwens richtte de minister tot de oudste journalisten kring, die in Den Haag. Na afloop van de buitengewoon druk bezochte receptie volgde in het Kurhaus een ontvangst en lopend di ner aangeboden door de gemeente 's-Gravenhage. waar burgemeester H. A. M. T. Kolfschoten een felicita tie uitsprak. Eerder op de dag had de vereni gingsraad een vergadering gehouden in het Kurhaus. In zijn jaarrede noemde de voorzitter van de NVJ, de heer H. de Ru. het een gelukkige omstandigheid, dat de structuurwijzi ging van de journallstenorganisatie ongeveer samenvalt met een struc tuurwijziging in de dagbladpers. De nieuwe en meest volledige eenheid versterkt de mogelijkheid om doel matiger te werken, sneller positie te HAMBURG De Hamburger SV zal zich in het KNVB sportcentrum te Zeist voorbereiden op de 23 mei in Rotterdam te spelen finale van het tomooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen AC Milaan. De Westduitse ploeg komt 20 mei naar Zeist, Merckx behield leiding in Ronde v. Romandië BULLE Wereldkampioen Eddy Merckx heeft in de tweede etappe van de Ronde van Romandië zijn Leiderstrui met succes verdedigd. Met vier seconden voorsprong be hield de Belg de eerste plaats in de algemene rangschikking. De zege in de tweede etappe van Boncourt naar Bulle (195 km) was vrijdag voor de Italiaan Michel Dan- celli. De uitslag: 1. Dancelli (It) met bo nificatie 5.33.37. 2. Deslisle (Fr) met bon 5.33.40 3. Bitossi (It) 5.34.10; 4. Motta (It) z.t. algemeen klasse ment: 1. Merckx (Belg) 11.52.53; 2. Dancelli 11.52,57; 3 Delisle 11.53.05; 4. Plnckaert (Belg) 11.53,09 kiezen en een krachtiger geluid te laten horen. Ronduit teleurgesteld was de heer De Ru over de inzichten van minister Klompé omtrent de raad voor de journalistiek. Zij ziet 'hem niet als de instantie, die bij uitsluiting is geroe pen journalistieke gedragingen te be oordelen. Hij wees er op, dat de En gelse koningin het niet beneden haar waardigheid acht een klacht over on oorbaar journalistiek optreden aan hangig te laten maken bij de Engelse raad voor de journalistiek. Hij kritiseerde in dit verband de kritiek, die vanuit de Tweede Kamer werd geleverd op de tv-uitzending van het Vietnam-debat. Zo wordt een blaam op collega's geworpen, die niet de bevredigende mogelijkheid krij gen, zich van een dergelijke blaam ie zuiveren. Mythe Mevrouw mr. M. Rood-de Boer trachtte in haar lustrumrede de plaats en eigenschappen van de vrouw in het huidige tijdsbeeld te bepalen. Allereerst moet afgerekend worden met de mythe, dat er tussen geslacht en karakter- een direct ver band bestaat. Het nieuwe vrouwbeeld is nog onduidelijk. Wij leven in een pluriforme maatschappij met moge lijkheden voor allen. Een eerste vraag is of vrouwenver enigingen (op elke 6V* Nederlandse vrouw is één lid van een vrouwenver eniging) nog zin hebben, nu de eman cipatie, op details na, verwezenlijkt is. Het antwoord is, dat iedere orga nisatie, wil deze bestaansrecht heb ben, haar doelstelling moet kunnen en durven vernieuwen, indien dit no dig is. Zolang de doelstelling tot het maatschappelijk welzijn bijdraagt, heeft een organisatie recht van bestaan. Problemen Voor de V.V.A.O. wilde spreekster werkterreinen vinden in bezinnen over de wereldproblemen: oorlog en vrede; armoede en rijkdom, honger en welvaart en -aandacht besteden aan het proces van vorming, ook wanneer de officiële studieperiode is afgesloten. De lustrumvierders werden vervol gens in het Provinciehuis te Arnhem ontvangen door de commissaris der Koningin, mr. Bloemers. Tijdens deze receptie heeft de presidente van het Nederlands Vrouwencomité, mevrouw mr—J. M. Corver-van Haaften, de ge lukwensen overgebracht van de 600.000 -georganiseerde Nederlandse vrouwen. SAN SEBASTIAN Hoewel de zestiende etappe van de Ronde van Spanje werd verreden onder strenge politiebewaking om de tweehon derd meter stond een agent slaag den de Basken er opnieuw in een protestactie uit te voeren. Zij strooi den op het door Frankrijk voerende traject honderden spijkers. Door snel ingrijpen van Franse en Spaanse po- litie-agenten, was de wee „schoon" voordat de renners arriveerden. Voor de start hadden de renners te kennen gegeven dat zij niet verder zouden rijden indien zich nog een incident zou voordoen als donderdag toen Basken, die afscheiding van Spanje nastreven, een deel van de weg opbliezen. De uitslag van de 16e etappe is: 1. Santamarina (Sp.) de 204 km in 5.43.10, 2 Peffgen (W-Dld.) 5.4406, 3. Gandarias (Sp) zt, 4. Pinerna (Sp) zt, 5. Perurena (Sp.) 5.44.51, 6. Wright (GB) 5.44.53, 7. Ocana (Sp) zt. 8. Man- zaneaue (Sp) zt, 9. Diaz (Sp) zt, 10. Van Schil (Belg) 5.45.49. 11. Soave (It) 5.46.12. 12. Etter (Fr) 5.46.20, 13. Jan Janssen (Ned.) z.t.: 15. Haast (Ned) z.t. Het algemeen klassement na de 16e etappe is: 1. Gimondi (It) 70.44.09. 2. Perez Frances (Sp) op 11 sec, 3. Jans sen (Ned) op 31 sec, 4. Errandonea (Sp) op 41 sec, 5. Spruyt (Belg) op 51 sec, 6. Velez (Sp) op 52 sec. 7. Aimar (Fr) op 1.16, 8. Gomez del Moral (Sp) op 1.20, 9. Echeverria (Sp) op 1.31, 10. Adomi (It) op 1.42 en 11. Ducasse (Fr) op 2.13. HALLE De Belg Noël van Thy- gem heeft vrijdag de tweede etappe van de wegwedstrijd Berlijn Praag Warsdhau voor amateurs gewonnen. Hij legde de 189 van Oost-Berlijn na^r het industrie plaatsje Halle af in 4 uur 48 min 19 sec. De Tsjech Karei Vavra werd tweede. De uitslag luidt: 1. Van Thygem (Belg) 4.48,19; 2. Vavra (Tsj SI) 4.49.13; 3. Kegel (Polen) 4.50,17; 4. Mickein (O-Dld) 4.50,32; 5. Tsherkas- sov (Rusl) zt; 6. Schoeters (Belg) zt; De beste Nederlander is Fred Nie- j meijer. Hij werd twaalfde in 4.53,22. VOORBURG Het Nederlandse vol leybalteam heeft vrijdagavond in de nieuwe Voorburgse sporthal in de wedstrijd tegen België duidelijk kun nen maken dat het herstellende is van een inzinking. Na dc Olympische Spelen in Tokio verliep de formatie van coach Henk Blok snel, spelers kwamen en gingen, het moreel van de ploeg werd idanig aangetast en bij de Europese kampioenschappen, vo rig jaar in Turkije, werd verloren van tegenstanders die internationaal nauwelijks meetellen. Begin dit jaar werd zelfs ernstig aan prolongatie van de Westeuropese beker, reeds jaren in Nederlandse handen, getwijfeld. Een overwinning op Polen deed de ploeg opleven en de Westeuropese beker werd op indruk wekkende wijze veroverd. Vrijdag avond echter werd van België verlo ren in vier sets (515 1115 15—3 415) op een wijze die aan het opti misme doet twijfelen. Het Belgische team speelde niet briljant, maar had met de Nederlan ders toch weinig moeite. Hans Jansen, na twee sets leeg gespeeld, kwam nauwelijks van de grond, Bert Aalbers smashte zwak en alleen Hans Valkenburg en de pas later voor Bram Vermeulen gewisselde Ri chard Onnes konden nog iets redden. VALENCIENNES De Belg Ward Seis heeft vrijdag de derde etappe van de Vierdaagse van Duinkerken, een rit over 129 km van Maubeuge naar Valenciennes, gewonnen. Zijn landgenoot Walter Boucquet, die in dezelfde tijd als Seis finishte, nam de leiding in het algemeen klassement over van Daniel van Rijckeghem, die een minuut en veertien seconden na de winnaar binnen kwam. Henk Nij- dam was met een 26e plaats de best geklasseerde Nederlander in de derde rit. De Fransman Poulidor behaalde de overwinning in de vierde etappe, een tijdrit in de omgeving van Valencien nes. Boucquet bleet eerste in het al gemeen klassement. Wagtmans werd zevende. Het algemeen klassement na de vierde etappe is: 1. Boucquet (Belg) 13 uur. 56 minuten en 06 seconden; 2. Van Vreckom (Belg) 13.56.27; 3. Pou lidor (Fr) 13.56.34; 4. Van Rijckeghem (Belg) 13.56.49: 5. Van Springel (Belg) 13.56.54; 18. Van der Vleuten (Ned) 14.00.36; 21. Wagtmans (Ned) 14.00.59; 23. Beugels (Ned) 14.02.41. De Nederlandse aanval kwam zel den door en vond die weinige keren een sterk Belgisch blok. Bij de Bel gen overheersten Rogier Maas en Hugo Huybrechts, maar in de derde set, toen Berto Poosen terugviel, kon den ook zij hun team niet over de inzinking heen helpen. Maar ook in die derde set, met 153 gewonnen, imponeerde Nederland nauwelijks. Zege dames De Nederlandse dames hadden eer der op de avond weinig moeite met de Belgische dames. In drie sets (15—8 154 15—11) werd België, dat slechts zelden een aanval kon opzet ten en zich hoofdzakelijk tot verdedi gen moest beperken, verslagen. Door de zwakke tegenstand kon Johan van der Haar. aan de voor avond van het eerste Westeuropese kampioenschap dat in Florence wordt gehouden, dan ook rustig met zijn team experimenteren. Marijke Brug- geman, een der sterkste speelsters, bleef buiten het veld, omdat zij door tentamens niet mee kan naar Italië. Het algemene klassement luidt: 1. Van Thygem 8.37.59, 2. Vavra 8.38.53,3 3. Schoeters 8.39.42, 4. Mickein 8.40.12. België staat eerste in de algemene ploegenrangschikking. De Roemeense renner Gabriel Mo- ceanu is vrijdag van verdere deelne ming aan de wedstrijd uitgesloten. Moiceanu, eerder dit jaar tweede in de Ronde van Marokko, wordt beschuldigd van het gebruik van sti mulerende middelen. De uitslag van een donderdag na de eerste etappe verricht dopingonderzoek was posi tief. BELGRADO De Hongaar Por tisch behaalde vrijdagavond in Porec na twee achtereenvplgende nederla gen de eerste overwinning op de Deen Larsen in de tweekamp voor de kwartfinales van het kandidatentor- nooi. Larsen gaf de strijd in deze vierde partij op na 39 zetten. De Deen heeft nu met 2'/»IV» de lei ding. NIJMEGEN De Noorse schaatsenrijder Per Willi Guttormsen zal met Kees Verkerk een koppel vormen in een gentleman-wieler- wedstrijd voor topsporters. De wedstrijd over een afstand van 18 km wordt op 14 mei in het Gelderse Hummelo gehouden. Elk koppel be vat een wielrenner, die de ander „trekt". Naast Verkerk'Guttormsen zullen de volgende bekende koppels aan de start verschijnen: Sigmans/De Wit, Ard Schenk/Van Vught, Reinier Kreyermaat'.Io de Roo en Jo Lam- mers 'Klaas Balk. DEN HAAG De werkgevers, verenigd in het Verbond van Neder landse ondernemingen, zijn het over de herziening van het onderne mingsrecht niet eens met de sug gesties van het NVV en het NKV. De voorstellen van deze werknemersor ganisaties vormen geen basis voor een discussie, zo menen deze werkge vers. NVV en NKV verleggen immers een belangrijk stuk verantwoorde lijkheid naar de Ser, die geen econo mische risico loopt. Een raad van commissarissen moet zo dekundig mogelijk zijn samen gesteld. Het sociale aspect mag niet worden verwaarloosd, maar het insti tuut van werknemerscommissaris is niet zinvol. In de verhoudingen tussen arbeid, kapitaal en bestuur moet volgens het Verbond van ondernemingen een zelfstandige plaats aan het bestuur worden toegekend. Waarborgen voor een open beleid worden gevonden in de openheid van de betrekkingen. Als belangrijk voor deze openheid ziet men: Uitgebreidere voorschriften voor de jaarrekening van de onderneming. Meer bevoegdheden voor de on dernemingsraden. Verplicht overleg over maatrege len. die de werknemers betreffen. Mogelijk afzonderlijk overleg met vakbondsvertegenwoordigers. Bespreking van financiële gege vens ook van besloten ondernemin gen. Instellen van een beroepsprocedu- Een interessante suggestie van het verbond is de benoeming en herbe noeming van commissarissen ter bespreking te geven in de onderne mingsraad alvorens de aandeelhou ders beslissen. De vakverenigingen hebben dit reeds eerder voorgesteld. MOSKOU Gisteren is op zeven tigjarige leeftijd gestorven maarschalk Sokolofsky. „held van de Sowjetunie". Tijdens de Tweede Wereldoorlog was hij belast met de voorbereiding van vele grote operaties, waaronder de Russische opmars naar Berlijn. TOPICS - TOP TIEN TIENERT0P Grote vraag naar The Equals De naam van de verscheidene na tionaliteiten in zich herbergende popgroep The Equals is sinds enkele maanden een vertrouwd verschijnsel op de Europese hitpara des. Plotseling do'en zij op vanuit Duitsland, waar hun populariteit al had geleid tot een plaats bij de Top-Tien met de plaat „I Won't Be There". Ze overrompelden met num mers als „Hold Me Closer" en „Baby Come Back" de platenmarkt in En geland en Nederland. Tot op dat ogenblik was de groep vrij onbelangrijk. Binnen de kortst mogelijke tijd echter werd „Baby Come Back" ook in ons land een grote hit en niet lang daarna kwam de naam van The Equals twee keer voor op de vaderlandse hitlijsten, toen ook I Get So Excited" snel binnenkwam. The Equals ontmoetten elkaar op een muziekschool en besloten een groep op te richten. Ze maakten hun televisie-debuut voor de BBC en traden ook enkele malen voor de Duitse televisie op, terwijl zij een succesvolle toernee door dat land maakten. Inmiddels zijn. mede naar aanleiding van de grote vraag naar hun platen na een optreden in Moef Ga Ga de lp's „Unequalled Equals" en „Explosion" uitgebracht. Op 12 april 1954 werd het opgeno men in 1955 was het een gouden plaat in 1967 waren er reeds 16 miljoen van verkocht het was de grootste hit in de wereldplatenin dustrie de muziek werd gebruikt in 14 films het nummer heeft meer dan 140 versies in 35 talen de plaat was in 1955 zeven weken no. 1 in de VS en vijf weken no. 1 in Engeland. Het nummer blijft voortbestaan, want onlangs verscheen „Rock around the Clock" weer in de En gelse Top 30. Uiteraard in de origi nele 1954-versie van Bill Haley and his Comets. Deze plaat verscheen ook weer in ons land. Op verzoek verschijnen binnen kort ook „The great pretender" (The Platters), „Great balls of fire" (Jerry Lee Lewis) en „Peggy Sue" (Buddy Holly). De Groningse groep The Tykes nam een nieuwe versie van het oude Bill Haley-succes „Rock-a-beatin' boogie" op. De Mega's die doorgaan voor Rotterdams beste beatgroep heb ben onder het Dankers-label hun eerste plaats gemaakt. Het is direct een langspeler geworden, die de naam „Meganique" heeft gekregen. Als huidige groep zijn de Mega's nog niet lang bij elkaar. Mutaties en tegenslagen hielden een doorstoten naar de top steeds versperd, maar nu hun lp er is hebben ze grote kansen gekregen. Het merendeel van de nummers is van voortreffelijke kwaliteit. De Mega's worden in hun weg naar de top in ons land gesteund door liefst drie fanclubs. Cees Stolk (17), de jongste van de groep, heeft zes nummers van de lp gemaakt Hij is officieus belast met de muzikale leiding en heeft vanaf z'n zesde jaar muzikale scholing ge had. Cees speelt het hammond-orgel, elektrische piano en fluit. Hij zingt ook. Herman Smink is, evenals Cees, mede-oprichter van de Mega's. Hij drumt en is ook vocaal een on- Boek over Beatles In september verschijnt in Enge land een 600 pagina's dik boek over de Beatles. Impresario Brown heeft de rechten in Amerika al verkócht voor 150.000 dollar. Het boek is geschreven door de 32-jarige Hunter Davis, die er veer tien maanden voor nodig had. Hij kreeg volledige medewerking van de Beatles zelf, hun familieleden en fa milie van wijlen manager Brian Epstein. misbare kracht. Frans Telleman bespeelt de slaggitaar en draagt van wege zijn geringe lengte de bijnaam „Telly". Hij doet mee aan de „koor-l zang" Cor van der Geyn is sinds R kort bas-gitarist; hij heeft de laagste stem van de groep. Loek Das is de man van de solo-gitaar. Hij bespeelt I af en toe het wasbord. De beatgroep Ro-d-Ys houdt in haar boer derate Oude Pekela met Pink steren een janmeeting, een reusachtig feest waarop diverse Nederlandse groepen zullen optreden. Mogelijk komen ook The Amen Corner en The Small Faces. Radio en tv zullen er opnamen van maken. Harry Rijnbergen (componist, zanger, solo- en slag-gitarist), Joop Hul- zebos (organist, pianist en solo-gitarist), Bennie Groen (drummer) en Wigger Kenter (zanger en bas-gitaristvormden drie jaar geleden de groep Ro-d-Ys. Hun eerste plaat „You better take care of yourself" werd geen voltreffer, in tegenstelling met „Take her home". Tv- en radio opnamen in binnen- en buitenland waren er het resultaat van. .Just fancy" werd de volgende plaat met een hoge notering in de Top 10. In september '67 kwam hun eerste lp, „Just fancy", uit. Kort daarna werd „Stop looking on a deadlock" gemaakt. „Sleep, sleep, sleep" kwam een paar maanden geleden. Onlangs verscheen als zesde single „Any time" en het ziet ernaar uit dat deze de hitlijsten opkomt. Ondertussen wordt er hard gewerkt aan een tweede langspeler, waarmee Ro-d-Ys hoge ogen wil gaan gooien. In het nummer „Isn't it a good lime" zal het draaiorgel voor het eerst als volwaardig beatinstrument worden ge ïntroduceerd. De groep zal aan haar zaaloptreden een licht-rook-reuk-geluidseffecten- show gaan toevoegen. De show bestaat deels uit vloeistofprojecties, deels uit een nieuw soort lichtflitsapparaat. De projecties zullen over hun witte monnikspij-kledij worden gespoten. Geuren van allerlei inheemse olanten zullen dia- en filmbeelden omlijnen. Het belooft wat. Billy Joe Royal staat met z'n sing le „Hush" (CBS 3011) sinds enige weken in de Nederlandse Top-40 Hij is een dynamische vocalist, die daarnaast ook gitaar, piano drums speelt. Met zijn eerste plaatje „Down it the Boondocks" stond hij in Amei ka binnen enkele weken op de besW sellers lijst. Billy Joe werd 22 jafl geleden geboren in Georgia. Tijda\ zijn schoolopleiding stelde hij eeti orkestje samen, waarmee hij speeldt op schoolfeestjes en andere besloten party's. Na zijn eindexamen ging hij zingen in één van Savannah's nacht clubs, waar hij binnen korte tijd zo populair werd dat hij een contract kreeg van twee jaar en als ster van de avond ging optreden. Toen Billy Joe Royal een keer op trad voor The John F. Kennedy Li brary in Cincinnati Gardens oogstte hij veel succes. Daar was het dat een CBS-vertegenwoordiger hem ontdekte. Sindsdien is zijn talent uitgegroeid en werd hij bekend tot ver buiten de Ver. Staten. Billy Joe's favoriete zangers zijn o.a. Ray Charles, Gene Pitney, Bob Dylan, The Four Tops en The Su- premes. Hij heeft een enorme be wondering voor de composities van John Lennon en Paul McCartney, Bob Dylan en Joe South. De twee lp's „The diary of a band' van John Mayall's Bluesbroakera zijn in luxe doos verschenen bij Phonogram. De nummers behoren tot de beste, blues die er in het genre van vandaag zijn gemaakt. Een nieuwe langspeler van Diani Ross and the Suprenus. getiteld „Talk of the town (Tamla Motown MGGOS 9479). Uitstekend vakwerk o.a. in Stop in the name of love, More, Yesterday, Second-hand Rose en 1 hear a sympho- ny. „Everything playing" is de naam van de niewste lp van The Lovin' Spoonful (Kama Sutra 620 006). Over 't algemeen heerlijke, rustige nummers, zoals She u still a mystery. Six o'clock, Younger generation en Try a little bit. Nogal wild zijn de nummers op de lp „Move" van Jess and James (Palette MPBS - 311U. Enkele titels: Move, Cousins Jack, The end of nie en What wa6 I bom for. Melodieuze nummers zijn Fire Bri gade en Painting a shadow van The Fortunes op UA 25.748. De nieuwste nummers van The Hol lies staan op Parlophonc R 5680: Jenni fer Eccles en Open up your eyes. Fijn gezongen en lekker "swingend is het nummer Sky Pilot van Eric Burdon and the Animals op MGM 61174 (op beide kanten). Goed beatwerk van Proeoi TToriim in Quite rightly so en In the wee small house of sixpence (HSS 1260). Bepaald geen uitschieter ditmaal zijn After Tea en Moonshine van The Spencer Davis Group (UA 25.758). We zijn beter gewend. Fijn gezongen zijn de nummers I've got you on my mind en Move on van Dorian Gray op Parlophonc R 5667. Diana Ross and the Supremes ko men met Forever came today rn Time rliangi-s things goed \oor de dag op Tamla Motown GO 25.757. De bekende nummers Someday Angelina .in The Blue Diamond» verschenen op UH 10002.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 10