TV RADIO Het verknipte interview veel kwaad zet bloed ■5 1 Aanvechtbare moderniteit Lowry vindt niet lonend schilderen en stopt NCR Y's „Rodeo" komt nu vrijdagsavonds en Goede film Toegeven aan ndeel vooroor Tv-distributie met schone beloften Met aanmoedigingsprijs VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN DONDERDAG 9 MEI 1968 ommentaar rPERWlJL ue ons steeds meer verbaas- k den over de sobere maar uiterst rake karakterontleding door een 19-jarig meis je in pakkende dialogen neergeschreven, genoten wij van de in haar tragiek zo ichokkende jilm ,J)e smaak van honing Een treijend voorbeeld, hoe zowel sto tende verhoudingen en losbandig leven als de moderne realistische seksuele rela ties toch zonder een enkele grofheid, laak bare beelden of kwalijke taal, kunnen u orden weergegeven. In dit verhaal ivas niets cru of onsma kelijk, toch werd er evenmin iets ver bloemd en juist daardoor raakte het die per dan menig modern werk. waarin zo- i eel mogelijk openlijk wordt aangetoond en zogenaamd bij de naam genoemd Het is dus zeer wel te doen. ook ingeto gen, ja bijna ivaardig zulk een triest ver haal te vertellen en voortreffelijk te spé len. Hiervan ging beslist geen nare sfeer uit, hoewel alles direct luid te maken met de zelfkant van de samenleving, hetgeen dui delijk genoeg tot uiting kwam. oor de liefhebbers van afgeronde ver halen teas het vage slot van de film mis schien een teleurstelling, maar een vrien delijke draai noch een sensationele climax naren op hun plaats geweest: voor dit arme meisje Jo bleef het „de smaak van honing" in een uitzichtloos bestaan, waar in oprechte liefde de hoogste levenswaar de bleek te zijn. Omdat wij deze film voor u bekeken zagen wij slechts een gedeelte van VARA's „Rood wit blauw", met een wel harde, ech ter niet onsympathieke reportage tan jeestdagen met en voor gehandicapte jon- feren. Het begin tan het programma mankte een betere indruk dan het vorige. HILVERSUM „Eens, maar nooit weer" is de conclusie van vele voor radio en televisie geïnterviewden, die in han den zijn gevallen van een spe ciaal soort „artistieke" pro grammamakers, die tezamen met hun progressiviteit een uitgesproken vooroordeel plus schaar en lijmpot hanteren. Uit dit streven komt namelijk het moderne „verknipte inter view" voort en het is ontstel- j lend hoe gemakkelijk men daarmee iemand voor gek kan zetten dan wel laten zeggen, wat men wenst. Met dit euvel wordt een kwasi-se rieuze uitzending volkomen naar wil lekeur van de programmamakers op touw gezet. Het is louter een kwestie "an ethiek, want in feite heeft elke journalist van krant of tijdschrift de zelfde kansen, wanneer hij of zij een interview afneemt. Wij willen be paald niet beweren, dat het „ver knipte interview" nooit in de pers zou verschijnen, en dat het dan min der afwijsbaar zou zijn. Maar radio en televisie zijn wat het vraaggesprek betreft veel indrin gender dan het geschreven woord. Een schrijvende journalist kan ie mand woorden in de mond hebben gelegd (op zichzelf ook een heel nare zaak), maar de radio laat de stem van de ondervraagde schijnbaar reëel horen, de tv toont er zelfs de persoon bij. (Van onze radio- en tv-redactie) (Van onze radio- en tv-redactie) BRUSSEL De nieuwe maatschappij „Radio Public", ge vestigd in Waals België, heeft plan nen om eind volgend jaar in de noordwestelijke gemeenten van de Brusselse agglomeratie een groot net voor televisie-distributie te bouwen. In de besprekingen met de gemeen ten die zover zouden zijn gevor derd dat men op het punt staat de overeenkomsten te tekenen wordt een aanbod van 12 tv-programma's gegarandeerd. Een eenvoudig rekensommetje leert cms, dat dit wel heel schone beloften 7,\yn,„ maar moeilijk te realiseren. Waar toch haalt men tegen 1970 in Wallonië 12 aan te sluiten tv-stations vandaan? Op het ogenblik ligt deze streek binnen het bereik van 9 sta tions en wel 2 Franse, 2 Nederlandse tn 3 Duitse, plus de eigen twee Bel- jische: dat van BRT en, RBT. Het Brusselse is dus wél goed voor zien van mogelijkheden, maar de on derneming rekent er blijkbaar op, dat enkele buurlanden nog een nieuw net zullen gaan bezetten voor die tijd: in België zelf is er althans 'geen sprake van. Men kent in België reeds tv-distri butie van de maatschappij Coditel, o.a. in Namen, Luik, Verviers en An- derlecht, en daarbij heeft de kijker inderdaad keus uit 9 stations. Wie druft dan twijfelen aan de juistheid van de weergave'? Zeker niet het technisch ondeskundige en dus goedgelovige publiek, waarop met dergelijke uitzendingen wordt gespeculeerd. Dat is niet op de hoog te van het vernuftige spel met schaar en lijmpot, dat de geluidsband tot op een haar en de beeldband redelijk ver toelaat. De manier De manier is doodeenvoudig en de ondervraagde kan nergens voor op zijn hoede zijn. Wat de televisie be treft hebt U meermalen kunnen er varen, hoe dat gaat. Er wordt een documentaire gemaakt waarin di verse personen naar hun mening over een bepaald onderwerp worden gevraagd. Om de verschillende aspec ten van het vraagstuk beter tot recht te laten komen, worden deze in de uiteindelijke produktie netjes ge rangschikt en zo ziet men de mede werkende personen telkens opnieuw in liet beeld komen: de gesprekken worden in mootjes verdeeld en later weer als een legkaart ordelijk aan elkaar gepast. Dit kan, wanneer het oprecht en niet zorg wordt gedaan, zeer verhel derend werken. Dan is het een be langrijke formule voor de overzichte lijkheid van het geheel. Maar hoe gemakkelijk is het, er een potje van te maken. U kunt dat o.a. zien aan rondvragen op straat, die in feite niets zeggen. Wil een programmamaker beweren, dat mensen van een bepaald onderwerp niets afweten, dan kan hij tien posi tieve antwoorden weglaten en acht negatieve handhaven. Daarvoor zor gen schaar en lijmpot. Zeker gebeurt dit niet bij integere samenstellers van uitzendingen, maar wel vaak in zgn. extreme of tendentieuze pro gramma's: men kan dan pikken wat men wil om de kwestie een bepaalde kleur te geven. Dit is geen bewering in het luchtle dige, U hebt zelf kunnen constateren hoe daartegep af en toe wordt gepro testeerd. Voorbeeld: het beruchte Hoepla-interview met het echtpaar Clinge Doorenbos. Gemakkelijk Bij de radio gaat dit nog veel ge makkelijker, de geluidsband laat zich tot op de letter verknippen en aan plakken. Het kan voorkomen, dat een programmamedewerker een half uur zit te praten met iemand, terwijl er later in de uitzending drie of vier verknipte zinnen uit de hele opname tevoorschijn komen. De ondervraagde kan later niet protesteren: „Dat heb ik niet be weerd!".... want hij heeft zijn eigen stem gehoord. Helaas is het een be wezen feit, dat men met een onder deel van een zin een geheel andere interpretatie van een antwoord kan bereiken dan met een hele. Laat een paar woorden weg.... en de opmer king klinkt totaal anders. Hiermee komen wij nog..eens terug op de radiokritiek. Enige tijd geleden wijdde het late-avondprogramma Ra- diorama, dat zich kritisch mini-ma gazine noemt, daaraan een verwij tende uitzending. Men had een hele rij dagbladcritici geïnterviewd om te kunnen bewijzen, dat zij de radio weinig of niet in hun •kritieken betrekken, maar wèl veel aandacht besteden aan de tele- visie-uïtzendjngen. De Critici, langdurig ondervraagd, hadden het hunne geantwoord. Deze LONDEN De tach tigjarige L. S. Lowry, een van de markantste schilders van primitieve stadsgezichten, houdt er mee op omdat hij het schilderen niet lonend vindt. Hij zegt dat de belasting bijna alles in pikt". Aan zijn vrienden, die het niet willen geloven, heeft Lowry gezegd: „Misschien maak ik nog eens een zeegezicht of een kleine schets, maar ik houd geen tenioon- lingen meer". De schilderijen van lelijke straten en fa brieken kwamen pas in trek toen Lowry zeven tig jaar was. „Op mijn laatste tentoonstelling gingen de doeken weg voor 21.000 pond. De kunsthandelaar eiste er een derde van op en na aftrek van alle onkosten en de belasting hield ik zoiets als 3.000 pond over dat is niet best be taald voor enkele jaren werk". Lowry is nooit trouwd geweestj Hij woonde vele jaren hij zijn moeder. Een groot deel van zijn leven bracht hij alleen door in een som ber huis aan de rand van de moerassen van Der byshire. Hij draagt altijd antieke, erg versleten kleren. Maar Lowry's schilderijen worden over de gehele wereld ge kocht. Boven aan de lijst van kunstverzamelaars die een Lowry bezitten staat koningin Eliza beth 11. op de band vastgelegde interviews werden grondig verknipt en in slechts enkele kreten te pas gebracht In een rancuneus commentaar van dc programmamakers. Eén van de critici had op de vraag: „Waarom schrijft u wel eens over radioprogramma's?" geantwoord: „Omdat het moet. aan gezien de radio vooral in de laatste tijd dikwijls zulke opvallende en goede uitzendingen heeft". Hiervan werd alleen het begin van de zin: „Omdat het moet", als antwoord uit gezonden. Een schoon voorbeeld van interpre tatie en aldus goed te pas te brengen in een negatieve benadering van het onderwerp. Nu kan men als onder vraagde dit schouderophalend aanho ren, men kan zich er ook blauwe plekken aan stoten en zeggen: een dergelijk verknipt interview is on rechtvaardig. Alle kanten Wij voor ons willen slechts aanto nen, wat de euvelen kunnen zijn van het vooroordeel, waarmee tenden tieuze of met rancune beladen pro gramma's worden samengesteld, in dien al te lichtvaardig wordt om gesprongen met schaar en lijmpot. Het verknipte interview kan uitste kend en voorlichtend zijn, maar ook misleidend en het zijn de slachtoffers daarvan, die soms het protest „Nooit weer!" bij de omroep deponeren. Wie zich genomen of bedrogen voelt, kan er om lachen of boos wor den, kwaad bloed zet het altijd. De lacher zegt: „Ik kijk wel uit een vol gende keer", de boos gewordene blijft alles, ook het integere program ma, wantrouwen. Daarom bewijzen de omroepen zichzelf geen dienst met onjuist ver knipte interviews die moeten dienen om een eigen bewering te staven: het is een gevaarlijk staaltje van pro gramma-makerij, dat subjectieve suggestie inplaats van objectieve in formatie beoogt en waarop dus geen staat is te maken. Het grote publiek zal het wel slikken als het. gaat over I zaken die men onvoldoende kent, maar geeft dat een omroep voldoe- I ning? Niet te geloven. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM NCRV's program ma „Rodeo" dat verleden jaar op za terdagmiddag zomeramusement vormde, komt dit seizoen vrijdagsa vonds tussen 7 en 8 uur op het scherm: 17 mei kunt u de eerste van 6 afleveringen met een finale in sep tember, zien. Muzikale amateurs mogen probe ren, hoe lang zij „in het zadel" kun nen blijven, oftewel hoe lang hun optreden voor de camera's mag du ren. U herinnert zich mogelijk de pro cedure nog: iedereen is vrij zich aan te melden voor dit programma, maar het gaat vrij hard toe en de deelne mers onderschrijven dat. Zij zijn geen semi-beroeps-artiesten, het gaat er bij de jury ook niet om te beoor delen of zij daarvoor kansen maken. Slechts de aantrekkelijkheid van hun nummer als tv-prestatie wordt gecri- tiseerd. Zij mogen altijd 30 seconden aan bod blijven, daarna kunnen de juryleden hun vertrek vaststellen. Opnieuw zullen radio- en tv-critici van een aantal dagbladen de jury vormen. In de samenstelling kan af wisseling worden gebracht. In de eerste en tweede uitzending fungeren als juryleden mejuffrouw Phé Wijn beek (Rotterdammer Kwartet), en de heren Ben Bunders (Het Vrije Volk), Koos Groen (Trouw), Bert de Rijk (Persunie) en Leo Riemers (Tele graaf). Een nieuwtje is. dat in elke uitzen ding een gast-beoordelaar optreedt, die de deelnemers op een andere ma nier kwalificeert: hij (of zij) bestu deert, wie de beste kansen heeft voor een ev. muzikale toekomst, en doet dat onafhankelijk van de jury. die Vanavond vertoont de NCRV het tweede en derde deel van het Russische toneelspel „De belofte". U ziet na de eerste tragische kennismaking, het verloop van de vriendschap tussen Lika en Marat. Zij voelen veel voor elkaar, maar Leonidik blijft tussen hen in staan, omdat zij hem samen het leven hebben gered in de barre oorlogswinter. Leonidik is de eerste, die weer terugkomt bij Lika, nu onder geheel andere omstandigheden. (U ziet ze samen op de foto). Maar als ook Marat weer verschijnt, ontstaat ongeveer dezelfde situatie als in het begin. Hoe het afloopt, ziet u later op de avond na het tweede deel van de serie over Mozart. Nederland 1 NCRV 7.06 uur BBC-film over herenigd Jeruzalem. 8.20 uur Actualiteiten. 8.45 uur Tweede deel-spel „De belofte", 10 uur derde deel. 9.25 uur Tweede aflevering tv-film over Mozart. Nederland 2 AVRO 7.03 uur (NTS) Gewestelijk nieuws. 8.20 uur Feuilleton „Peyten Place". 8.45 uur Politieserie „Slatterly": Luistervinken. 9.35 uur Actualiteiten. 10.00 uur (CKV/IKOR) Dichterbij de profeten: Sa muel. alleen het huidige optreden critiseert. i Dikwjjls kan dus deze gast een an dere solist of ensemble kiezen dan degene(n) die de meeste minuten op het scherm maakte(n). Wie bij de jury het hoogst geno teerd staat dingt mee in de competi tie om in de finale te komen, wie door de gast (in de eerste uitzending is dit impresario Lou van Rees) wordt uitverkoren krijgt een door de NCRV beschikbaargestelde aanmoe digingsprijs in geld. De presentatie van „Rodeo" is weer in handen van Pim Jacobs. Verboden film toch in V.S. op scherm (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het is alweer een hele tijd geleden, dat bij ons de op zienbarende documentaire film over de communistenjacht van de Ameri kaanse senator McCarthy werd ver toond. U zult zich nog wel herinne ren hoe die was: uit debatten en pro cessen van 88 uren in totaal werden de meest frappante 50 minuten ge peurd. In Amerika mocht deze film niet op het scherm verschijnen, toen het network ABC haar had gemaakt. Daarom ging zij eerst in de export, ^u echter zijn de kansen gekeerd en kon ABC er de 1 mei-uitzending mee opluisteren. 8.05 uur 8.30 uur 9.50 uur 10.55 uur 10.20 uur 11.00 uur Hilversum I AVRO Kunstkroniek. Programma van eigentijdse muziek en zang'. Klankbeeld over 20 jaar Israël. Programma over Nederlandse muziek: 5 ja ren composities. Hilversum 11 NCRV Jaap Dragt bespeelt het orgel van de Utrechtse Nicolaïkerk. Hedendaagse Neder landse muziekwerken. Vrolijke platen met muziek en zang uit vele landen. Avondoverdenking. Gevarieerd programma Studio 2300. VIERPOLDERS Gistermorgen is in Vierpolders de tweejarige Keesje Klok verdronken. Het kind is onder het spelen in het zogenaamde Vlietje, een water nabij zijn woning, terecht gejtomen. 86 Freek richtte zich op. Wat te doen? Even moest hij zich bezinnen. Hij stond overeind en trok zijn jas weer aan. Het beste was de jongen mee naar huis te nemen en hem daar in de warmte trachten bij te brengen, dan kon hij ook in het dorp een dokter halen als dat nodig was. Freek tilde hem op,, het hoofd gleed opzij tegen zijn schouder. Hij klauterde terug over het mulle duin en vergat dat hijzelf ook nat en koud was. Toen hij de deur van het huis, die hij had laten aanstaan verder openduwde, sloeg de gangklok elf uur. In de keuken brandde het fornuis. Freek duwde met zijn voet de deur achter zich dicht, legde de drenkeling op de grond en knipte het licht aan. Zou hij Mol wekken en dan meteen naar de dokter lopen? Of zou hij eerst proberen of hij hem zelf kon bij brengen? Hij dacht niet lang na, gooide al onderwijl zijn jas uit. Zijn kleren plakten aan zijn lijf, maar door de warmte die in de gesloten keukenruimte begon te heersen, was het niet zeer hinderlijk, hij lette trouwens niet op zichzelf. Weer knielde hij, maakte de hoog dichtgeknoopte jas los... Zijn handen vielen stil. Maar... Ja, die lange broek en trui stonden jongensachtig genoeg al waren het meisjeskleren, het was een meisje, dat hij had gered. Freek staarde verschrikt naar het bleke gezicht, waarom heen het donkere haar tegen voorhoofd en slapen plakte, korte donkere krukken, maar geen jongenskop. Even moest hij het van zich afschudden, het wonderlijke, hij hier met dit meisje, dat hij niet kende, waarvan waarschijnlijk gedacht werd dat zij was verdronken.. Haastig bijna nam hij haar armen. Hoe had hij ook weer geleerd dat je kunstmatige ademhaling moest toepassen? Hij kon het nu toch bezwaarlijk ergens in een boekje gaan nakijken. Op goed geluk probeerde hij het, eigenlijk alsof het hem werd voorgeschreven. Juist wilde hij kussens halen en haar voorover leggen toen haar oogleden trilden en zij hem overwacht aankeek, wazig eerst, dan enkel niet begrij pend, daarna slechts met verwondering en iets van schrik. Haar ogen waren wijd en licht, wonderlijke peinzende o£en. Freek rees overeind, staarde haar aan of hij een spook zag. Die ogen kende hij immers, hij herkende nu ook de mond, de kleine besliste mond en het donkere haar.... Zij keek om zich heen. O, ze ze, o... alsof zij zich plotseling herinnerde. Freek schoot haastig toe toen hij zag dat zij overeind wilde komen. Zij hing tegen hem aan, spuwde water boven de gootsteen. Hij liet haar zitten gaan op een stoel bij het fornuis. Met iets van verlegenheid en een klein lachje keek zij naar hem. Hoe voel je je nu? Zij knikte, bijna onverschillig,' haar wangen begonnen weer zacht te kleuren. Heb jij me opgevist? Haar stem was ongewoon donker, een beetje hees. Ja, zei Freek, wie ben je en waar woon je? Ik heet Nelda Vrede, mijn tante woont in net zo'n huis als dit, tenminste, monsterend keek zij rond, het ziet er hetzelfde uit, hè. 'k Zit hier zeker ook vlak achter de duinen? De naam gaf hem een schok, maar hij bedwong zich. Ja, zei hij zo gewoon mogelijk, nou, ik zal droge kleren voor je halen misschien past je wel iets van mijn tante, die is ook zo klein. Je treft het niet, dat ze uit zijn. Och, zei ze en tuitte de lippen, haar ogen stonden groot en licht. Hij liet haar alleen en zocht boven in Queeny's kast op goed geluk wat kleren. Wist hij veel wat dat kind precies nodig hadl Wonderlijk, zij had geen blijk gegeven hem te kennen. Onzinnige gedachte! Dat kon ook niet, zij zag hem voor het eerst en hij haar ook natuurlijk. Die gelijkenis en die naam..Och kom, zoiets moest hij eens en voorgoed schuiven op rekening van zijn "afwijking" en het toeval. Hij ging terug naar de keuken en legde de kleren op de tafel voor haar neer. 'k Ga ook even ander goed aantrekken. Doe dat, zei ze, zeg, wat is er geworden van Dik en van de boot? Hij is me niet achterna gesprongen. Ik snap zelf nog, niet hoe ik gevallen ben. 't Was &sn stomme streek van jullie op zee te gaan zeilen en nog wel in het donker, wie verzint nu zoiets, zei Freek een beetje geprikkeld. Hij yond haar zo koel, zo won derlijk. Een ander meisje zou gehuild hebben, dacht hij, of... nou ja, eigenlijk wist hij ook niets van meisjes af. De boot is verder gegaan, deelde hij haar mee, meer weet ik ook niet. Wordt vervolgd Lappie Loep en het verdwenen standbeeld ■Of 5. Ieders aandacht wordt opeens gevestigd op een klein kwast in zijn hand en een rol papier onder zijn arm. mannetje, dat aan kwam sloffen met een emmer en een Langzaam ging hij naar de blinde muur en zette zijn emmer op de grond, zich wel bewust van de grote nieuwsgierigheid, die hij bij het groepje mensen opgewekt had. „Nou zallie het kenne leze..." mompelde de man met de pet, Jonas op de schouder tikkend. Het mannetje doop te de kwast in en smeerde met krachtige slagen lijm aan de muur. Daarna pakte hij langzaam de rol papier en plakte die vast. Toen hij daarmee klaar was nam hij zijn emmer weer op en liep het marktplein af. De stilte was gebroken. Iemand hacLgeroepen: „Mot je nou eens zien!" „Vijfhonderd gulden beloning!" mompelde een ander. „Wat een geld nietverbaasde het vrouwtje zich. De mensen dromden om het aanplakbiljet om alles maar goed te kunnen lezen, wat nieuwe inkopen te doenLappie keek Jonas eens hij stapte op en reed weg. Zo ging iedereen weer naar zijn werk, totdat Lappie en Jonas alleen waren. „Dat is lang niet gek, he Lappie", vond Jonas, „een mooi kapitaaltje om wat nieuwe inkopen te doen.. „Lappie keek Jonas eens aan. „Weet u waar het beeld is?" vroeg hij toen eigenwijs, om vervolgens met de mars naar de hoek van de markt te lopen, Jonas verbaasd achterlatend Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojourn. 18.20 Uitz. v. d. CHU. 18.30 De tafel van (half) zeven: gevar. progr. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Kritische theologie. AVRO: 20.05 Kunstkron. 20.30 Nederl. Muziekdagen 1968: daagse muz.opn. 21.50 Israël tussen Oost en West. klankb. 22.30 Nws. 22.40 Radiojourn. 22.55 Nederl. Muzlekbelangen 1978: Overzicht vijf jaren Ne derl. composities. 23.35 Nederl. Muziekdagen I9é8: Modern belaardconc. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 18.30 Nws en weerpr. 18.46 Act. 19.00 Leger des Hellskwartler. 19.15 Nws. uit de prot. christe lijke organisaties. 19.30 Nederl. Muziekdagen 1968: kerkorgel- conc .20.00 Intern, oriëntatie in kerk. zending en oekumene. 20.10 Stereo: Klass. orkestmuz. (gr.). 20.30 Stereo: Gevar. muz.progr. (opn.) 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondo- verdïnking. 22.50 Stereo: Licht harpspel met ritmische bege leiding. 23.00 Studio 2300: licht muz.progr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIE I ;V.\N AVON» WW.-.W^-'AVWWmvl Nederland I. NTS: 18.50 Plpo de clown. STER: 18.56 Recla me. NTS: 19.00 Journ. STER: 19.03 Reclame. NCRV: 19.06 Docum. over Jeruzalem. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Recla me. NCRV: 20.20 AiktuaMteiten- rubr. 20.45 De Belofte, TV-spel (dl. 2). 31.25 Het leven van Heden- Mozart (II), TV-film. 22.00 De Belofte. TV-spel (dl. 3). 22.35 Dagsluiting. NTS: 22.40-22.45 Journ. Nederland II. NTS: 18 50 Pi- po de clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journ. 19.03 Van gewest tot gewest 19.20 Progr. over geestelijke en maatschappelijke groeperin gen. 19.45 Openbaar Kunstbe zit. 20.00 Journ. STER: 20.46 Reclame. AVRO: 20.20 Peyton Place, TV-feuill. 20.45 Luister vinken. TV-spel. 21.34 AVRO'S Televlzier. CVK/IKOR: 22.00 Dichterbij de Profeten. NTS: 22.30-22.35 Journ. België. Nederlands progr. Kanalen: 2 en 10. 18.25 Pas se-partout: herh. v. d. 35e les en de 36e Franse les. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Zorro, tv-feulll. voor de Jeugd, (32). 19.25 Tienerklanken. 19.52 Me dedelingen en Nederlandse les. 20.00 Nieuws. 20.25 At last the 1948 Show (Progr. v. d. Redif- fusion tv). 20.50 Het gelukkige gezin (5). 21.35 In de spiegel van de kunst. De Barok. 22,05 Fragmenten uit de nieuwste films. 22.40 Nws. lt.AIMO '■W |p MORGEN Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Stereo: Lichte gram. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20_Ste- pas"/17.50 Act. NCRV: 18.00 Jo- Ue hfin win - - Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Klass. gram. (7.30 Nws.; 7.32 Act.: 7.50 Overwe ging: 8.00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 V.d. huisvrouw. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Stereo: Mod. muz. 11.00 Nws. 11.02 V.d. zieken. 12.00 Gevar. progr. (pim. 12.22 Wij van het land: 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws.: 12.41 Act.) 14.05 School radio. 14.30 Licht muz.progr. TROS: 15.00 Stereo: Klass. gramm. 16.30 V.d. tieners. 17.15 Lichte gram. 17.30 Sportkom- reo: Lichte gram. (8.30-8.35 groenteman.) 8.50 Woordelijk, vandaag de dag. NRU: 900 Fragm. uit Russ. opera's. (9.35-9.40 Waterst.) AVRO: 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvi taminen. (11.00-11.02 Nws.) 11.55 Beursber. NRU: 12.00 P men v.d. Europese Integratie. 12.26 Meded. v. land- en tuinb. 12.29 V.d. landbouw. NRU; 12.39 Lichte ork.tnuz. 12.49 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. 13.11 Act., met de rubr.; Hoor die krant. VARA: 13.3( V.d. middenstand, gespr. 13.35 Stereo: Klass. piano-trio's. 14.20 Wikken en wegen, consum.rubr. NRU: 14.30 Le vensbeschouwing: Respekt v.h. menselijk leven, vanuit de fi losofie v. Levinas, lezing. 15.00 Broadway-mel. 15.20 Gebed voor een analfabeet, lezing. 15.30 Gevar. gram. VPRO. 16.oO Nws. 16.02 Voor thuiszittenden. P 16 30 V.d. kinderen. 16.45 Ne- Nederland I. NTS/NOr. derl. Muz.dagen 1968: R'dams 10.45-12.00 School-tv. han Willem Frisokapel. 18.19 Uitz. v.d. KVP. Hilversum ni. 210 in en FM-kanalen. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes v.d. pep. (10.00 3., Nws.) NRU: 11.00 Nws. 11.03 Proble- Doordraaien en verversen. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Agent 000. 13.00 Nws. 13.03 Hans Kemna met lichte platen. 13-30 Gevar. platenprogr. TROS: 14.00 NWS. 14.03 Act. 14.08 Nwe. platen. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 "ia'a'n Lichte muz. 16.00 Nws. 16.03 Operette-Varla. 17.00 Nws. 17 02 Act. 17.05-18.00 Gevar. platen progr. v. automobilisten. TELEVISIE MORGEN Bontekoe

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 17