Op 3 oktober weer 'n historische optocht Groene Kruis Oegstgeest verloor zijn secretaris SERIE INBRAKEN IN NIEUWVEEN Uiii Frico kaas met sterren: uw smaakgarantie! A.R.-kiesvereniging Vrijheid en Recht Van Smeekschrift tot Handvest Parade nog onzeker j Moeilijke weg naar Europese eenwording Inbraak in raadhuis van Voorschoten Zisexzo tegen straatacties L.F.C.-Sparta in Molentoernooi Ylietmolen in oude luister Gouden feest in Ter Aar niet x vergeten Frico eten Proficiat! U kunt nu de kaas naar uw smaak kopen. Let op het merk Frico. Let op het etiket: de kleuren geven precies de juiste soortnaam aan. En vooralIet op de sterren! Die garanderen de exacte leeftijd (dus: de smaak) van elke vakkundig ge keurde Frico kaas, de lekkerste kaas! Dit brengt Frico nog meer! Frico kaas ook vacuüm verpakt in stukjes en plakjes - Frico lunchkaasjes - Fricoaor St. Paulin-Frico kaassnacks - Fricoletta smeerkaas - Fricosana dieetkaas (natrium- arm) de kaasmakers van europa 'NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 MEI LEIDERDORP De AR kiesver eniging Vrijheid en Recht heeft in de kerkeraadskamer van de Schep- pingskerk haar jaarvergadering ge houden. De voorzitter, drs. J. L. Dubbeldam zei in zijn openings woord dat ook in de AR-partij aan vernieuwing wordt gewerkt. Ter ta fel lag het interim-rapport van de groep van Achttien. De radicalen in de ARP vinden dat het op sommi ge punten nog niet ver genoeg gaat. De conclusie was: bij de.uitgangs punten komen we wel weer bij el kaar; in de discussies zal getracht moeten worden elkaar te vinden; de zaak ligit niet zo simpel. Het gaat niet uitsluitend om het program, maar wel terdege ook om hen die het moeten uitvoeren. Namens de enige maanden ge leden samengestelde werkgroep, die een rapport zou uitbrengen over de brochure „De functionering van de democratie" bracht de heer J W Boot verslag uit. De commissie sprak zich o.m. positief uit te wil len streven naar één radicale chr. democratische partij. Uit de jaarverslagen bleek een lichte teruggang van het aantal leden, van 155 naar 147; het fi nanciële verslag vermeldde een te kort van f 15,28 naast een reserve ring van f 175 voor de verkiezingen in 1970. Het aantal bestuursleden werd met één verminderd tot zes. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. Roest jr., die speciaal met de propaganda zal worden belast. De besprekingen met de plaat selijke KVP en CHU verlopen nog niet vlot. Getracht zal worden in september weer tot een samenspre- king te komen. LEIDEN Hoogtepunt van het 3-oktoberfeest zal dit jaar weer een historische optocht zijn, waar van het motto luidt: „Van Smeek schrift tot Handvest". Acht praal wagens, 350 deelnemers, 60 ruiters, zeven muziekkorpsen, een trein uit de negentiende eeuw en de be roemde „Leidsc Gouden Koets" zullen vorm geven aan dit ge beuren. Het is nog niet zeker, of dit jaar ook een militaire parade wordt ge houden. De minister heeft laten weten, dat in een dergelijke para de te veel manuren gaan zitten. Wordt toch een parade gehouden, dan zal deze piet omvangrijk zijn. Naast de gebruikelijke program mapunten valt te vermelden, dat (waarschijnlijk op de Doezastraat) Dog van Europa in Leiderdorp - LEIDERDORP Ter gelegenheid van de viering van de dag van Euro pa was er gisteravond een bijeen komst in het gemeentehuis. Als spre ker was uitgenodigd mr. W. Sinnighe Damsté, werkzaam bij de directie in tegratie Europa van het ministerie van buitenlandse zaken. In ztfn ope ningswoord onderstreepte burge meester R. M. Gallas de noodzaak om zich meer te verdiepen in de pro blemen die de éénwording met zich brengt. Mr. Sinnighe Damsté ging in zijn causerie uitvoerig in op de integratie van de Zes. Open grenzen zijn van groot belang voor een verantwoorde industriële ontwikkeling. De ver wachting dat uit de economische eenwording ook een politieke eenheid zou groeien is na 10 jaar niet uitge- Pf.C.V.B. Leiderdorp LEIDERDORP Woensdagavond 15 mei zal de Christen-Vrouwen bond, afd. Leiderdorp voor de laat ste maal in dit seizoen vergaderen. Dan zal afscheid worden genomen van de presidente,, mevrouw J. BleichrodtRichter en de penning- meesteresse mevr. C M Reyerse Ardon. Als nieuwe presidente wordt voorgedragen mevr Volriet. Voor de tweede vacature zal gestemd moeten worden tussen de dames W. S. van DuynZuur en A A F GroeneveldLameris. De vergade ring wordt gehouden in Irene. VOORSCHOTEN In de afge- jopen nacht is een inbraak gepleegd in het raadhuis. Bij de afdeling be- plantingsdienst in het Berklioutperk werd een ruit ingedrukt, waarna men rich via de secretarie toegang ver schafte tot de centrale boekhouding. Overal werd, met wisselend suc ces, getracht kasten en bureaus te forceren. Vooral de kamer van de gemeente-ontvanger moest het ont gelden. In totaal worden slechts een paar tientjes vermist. Na het raad huis kwam ook de openbare school frnaast aan de beurt. De buit daar was nihil. De politie heeft de zaak in onderzoek. LEIDEN Het centrum ZISEXZO, jongerensoos van de NVSH te Lei den, hoopt binnen niet al te lange tijd een eigen ruimte te betrekken. Onderhandelingen hierover zijn in een gevorderd stadium. Een aantal leden heeft het geduld niet kunnen opbrengen te wachten tot de zaak rond is en probeert met ingang van heden straatbijeenkom sten te organiseren, daarbij gebruik makend van de naam ZISEXZO. Men wijst ons er nadrukkelijk op, dat nóch het afdelingsbestuur nóch het bestuur van ZISEXZO hiervan op de hoogte was. Zij staan bepaald afwijzend tegenover deze gang van waken. Voor de activiteiten en pu- blikaties van de initiatiefnemers, Werkend onder de naam B 37, stellen wij zich ten enen male niet aanspra kelijk. Opening LEIDEN Niet burgemeester Van der Willigen zal woensdag het natio nale zangconcours in de Stadsge hoorzaal openen, zoals wij gisteren schreven, maar wethouder Menken. In de jury hebben zitting Piet Kiel sr., Mees van Huis en Chr. Hane- graaff. komen. We mogen zeker niet stellen dat alles is mislukt. Wij zijn pas 10 jaar bezig en dat is historisch gezien kort. Er zijn al heel wat ideeën ver wezenlijkt. De E.E.G. is een unieke organisatievorm, die erop gericht is de zelfstandigheid van de leden-sta- ten te beperken, in het belang van de anderen. Wij mogen erop vertrouwen dat over tien jaar na moeizaam on derhandelen, iets tot stand zal zijn gekomen dat van historische beteke nis zal blijken te zijn. een demonstratie trampolinesprin- fen zal worden gegeven. Op het ,evendaal komen behendigheids wedstrijden voor bromfietsers. Voorts vermeldt het programma een draaiorgelconcours, waarschijn lijk op de Kaasmarkt. Nog op Schuttersveld Nu de nieuwe veemarkt-sporthal in aanbouw is, valt te verwachten, dat de kermis dit jaar voor het laatst op het Schuttersveld wordt gehouden. Een en ander werd meegedeeld Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Wilhelmina Klazina, d v J A Jansen en B Span- haak; Brenda, d v J J J Vogelaar en A J Bakker; Jacob, z v G van Delft en G P Monster; Arthur, z v D F M Volkers en M M A Humme; Antje Adriana, d v G A van der Hooft en P van' der Kooij; Jeroen, z v M C van Hemert en F Dekhuy- zen. Overleden: J H A Bosch, 78 jr. m; E T F Brouwer, 2 jaar, zoon; H D Kloosterman, 68 jr, m; J Rietkerken, 71 jr., wed van H de Roode; A G M Welzenes, 33 jaar, m; S A Bréchet, 87 jr., wed van E Engberts. Botsing op rijwielpad van Wilhelminabrug LEIDEN Gistermiddag om half zes is een 17-jarige bromfietser uit Benthuizen op de Wilhelminabrug in botsing gekomen met een 53-ja- rige wielrijdster uit Leiden, waarbij de jongen een hersenschudding heeft opgelopen. Hij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. De Benthuizenaar, rijdende in de richting Zoeterwoude, merkte de vrouw, die op het verkeerde rijwiel pad in tegengestelde richting reed, te laat op en kon haar niet meer ontwijken. OEGSTGEEST Na 31 jaar nam gisteravond tijdens de jaarvergade ring van het Groene Kruis, afdeling Oegstgeest, in het wijkgebouw aan de Lijtweg de heer Jac. de Visser afscheid van zijn bestuursfunctie. „Al uw belangeloos verrichte werk is niet te vergoeden", zei de presidente, mevrouw M. van den Bos-Bxturman, die als herinnering een kristallen asbak met bloementoef overhandigde. In het bestuur werden gekozen mevrouw B. de Boer-Wijnja, mevr. M. van der Minne-Scheffer en (als opvolger van secretaris De Visser) de heer F. Slijper. De afdeling heeft een gunstig jaar achter de rug. Penningmeester W. J. de Tombe kon een batig saldo van f 5759 en een toename van het ledental tot 2315 melden. De Emma- bloemcollecte leverde dit jaar het Groene Kruis f 734 en het Wit- Gele Kruis f 367 op. In zijn laatste jaarverslag gaf se cretaris De Visser vergelijkende cijfers van 1937 (zijn eerste verslag jaar) en 1967, waaruit onder meer bleek dat het ledental ruim ver drievoudigd, het aantal bezoeken van wijkverpleegsters verdubbeld (3385 tegen 6180) en het aantal uit geleende verplegingsartikelen con stant gebleven is. Kleutertandzorg De kleutertandverzorging zal over niet al te lange tijd moeten worden stopgezet. Het bleek niet mogelijk een opvolger te vinden voor mevr. Scheffer, die al sinds 1955 deze taak Wandeltocht door prachtige Mei je BODEGRAVEN Zaterdag 25 mei wordt de vijfde Meije-wandel- tocht gehouden, die wandel- en na tuurliefhebbers door de prachtige Bodegraafse Meije voert. Tot nu toe hebben reeds 3250 wandelaars aan deze Meijetocht, voerend door de langgerekte buurtschap De Meije langs het kronkelende riviertje De Mye, deelgenomen. De weg is smal en omgeven door knotwilligen en populieren. Vanaf de weg heeft men een mooi uitzicht over de Nieuwkoopse Plassen. Een deel van de tocht gaat ook over het één meter brede Oortjespad, dat dwars door de Nieuwkoopse Plas sen loopt. De organiserende wandelclub, De Meije, bestaat slechts uit schoolkin deren; zij wordt geleid door enige ouderen en de tochten worden me de mogelijk gemaakt door de voor beeldige medewerking van buurt bewoners. Wandelaars, die per bus of trein komen, worden gratis van het ze ven kilometer verder gelegen sta tion Bodegraven afgehaald. De afstanden bedragen 5, 10, 15 en 17 km. Men kan zich aanmelden bij de heer J. P. Labordus. Meije 57. Bodegraven, tel. 01726-5467. belangeloos verricht. Er ontstaat hier dus, tot spyt van bestuur en leden, een vacuüm. Monsteroverwinning van Verificatie OEGSTGEEST Evenals in voor gaande jaren is gisteravond een voet balwedstrijd gespeeld tussen Verifi catie uit Wassenaar en het Marine Elektronisch Bedrijf op het sportveld van „de Voskuyl". Hoewel de eind uitslag 101 is geworden, heeft de keeper van Veri zijn club voor een nog groter debacle behoed. In de tweede week van mei zullen de jaarlijkse tafeltennis-, klaverjas- en biljartwedstrijden worden ge speeld tussen beide bedrijven. LEIDEN Vanavond zullen L.F.C. en de Sparta-amateurs in de laatste wedstrijd van de eerste ronde uitma ken wie overgaat naar de halve fi nale. De opstelling van de elftallen is als volgt: L.F.C.: De Hoed Van der Berg, D. Sira, L. de Jong, H. Sira Van der Heyden, P. de Jong Laarho ven, De Wit, Dreef, Gubler. Sparta: Smit De Man, Bonneur, Jansen, A. Verhoeven Mozes, Bos- selaar M. Verhoeven, Daniëls, Van der Munnik, Mes. Aard ga scentru in Haarleimi ïenneer HAARLEMMERMEER Wet houder drs. A. L. J. Coenen opende gistermiddag het aardgas-voorlich tingscentrum in Hoofddorp. In sep tember zal het gemeentelijk gasbe drijf met de omschakeling op aard gas men heeft in Hoofddorp mo menteel butaangas beginnen. Hoofddorp is het derde dorp in Haarlemmermeer dat eind dit jaar over aardgas zal beschikken. Het plan is volgend jaar te starten met de omschakeling op aardgas in Nieuw-Vennep. Het voorlichtingcentrum in Hoofd dorp is ondergebracht in een ge bouwtje aan de Burgemeester Pabst- laan, nabij de Prins Bernhardstraat in Hoofddorp-noord. NIEUW-VENNEP Vanavond wordt in hotel-restaurant De Rus tende jager een bijeenkomst van de Nederlandse vereniging van Huis vrouwen gehouden. De bijeenkomst begint om 8 uur. Mevrouw N. Ka- rabinis-Houtman zal spreken over Griekenland. op de gisteravond in De Doelen gehouden ledenvergadering, die on der leiding stond van voorzitter mr P. J. de Ruyter de Wildt. Pen ningmeester drs J. H. C. Laman meldde een nadelig saldo van 2.885,43. Evenals de heren H. E. van der Heide en J. P. Zwanenburg werd hij herkozen. In de vacatures N. A. Commandeur en dr F. J. Doornink werd voorzien door het kiezen van drs A. D. Nieuwenhui- zen Segaar jr. en mr J. W. Filippo, economisch directeur van het Dia- conessenhuis. In de optocht zal onder meer te zien zijn: aanbieding van smeek schrift. schaakspel tussen Philips II en Willem van Oranje, de over wintering op Nova Zembla, Hugo de Groot in de boekenkist, de oor sprong van de Oost-Indische Com pagnie, de ontwikkeling van kunst en ambacht, locomotief De Arend en impressies uit de Tweede We reldoorlog. HOOGMADE Maandag 27 mei wordt het nieuwe wiekenkruis van de Vlietmolen aan de Kromme Does door de Rijnlandse Molenstichting in beheer genomen in aanwezigheid van gedeputeerde D. van der Kwaak. Men komt 's middags om half drie bijeen in paviljoen De Does. Daarna wordt naar de molen gewandeld. De molen heeft in 1954 tijdens een storm het wiekenkruis verloren. On langs liet de Rijnlandse Molenstich ting hem restaureren. TER AAR Vrijdag 24 mei hopen de' heer en mevrouw Jo hannes Versluis en Johanna Ca- tharina Versluis-de Jeu hun gou den huwelijksfeest te vieren. In hun woning aan de Woudsedijk staat een bed voor het raamwat er op wijst, dat het met de gezond heid niet al te best is. Vorig jaar is de gouden bruidegom ernstig ziek geweest. Hij is daarvan her stellende, maar bij de verpleging van haar man, waarbij ze gelukkig hulp had, is de bruid toch wel over haar toeren geraakt. Het is nu voor beiden kalmpjes aan doen. De blijdschap voor hen en hun vijftien kinderen is er niet minder om. Ze hopen met elkaar echt feest te vieren in café Van Harlingen, waar om vier uur de receptie be gint. Als men het leven van hard wer ken van dit gouden paar overziet, is het geen wonder dat de krachten beginnen op te raken. De bruidegom, geboren op twaalf mei 1800 in Ter Aar uit een gezin met negen kinderen, moest er al vroeg aan geloven. Eerst met zijn vader en later zelfstandig was vee- drijven het beroep. Dat was niet alleen dagen, maar ook nachten in de weer zijn om het vee op tijd op de plaats van bestemming te bren gen. Het bleef daar niet bij. Al voor de tweede wereldoorlog ging hij sprui ten verbouwen bij boeren in de om trek. Dat gaf een beter stuk brood. De bruid, geboren op 11 april 1896 te Kudelstaart uit een gezin van acht kinderen, wist van aanpakken. Van de vijftien kinderen zijn er der tien getrouwd. Zij hebben samen 34 kleinkinderen. HAARLEMMERMEER De a.r. kiesvereniging zal vrijdagavond 10 mei een bijeenkomst houaen in ge bouw De Rank aan de Eugenie Pré- vinaireweg. Onderwerp van gesprek zal zijn: Programmavernieuwing of partijvernieuwing?. Daarbij wordt uitgegaan van het interim-rapport van de groep van 18. Als spreker is aanwezig mr. W. R, NIEUWVEEN In de nacht van maandag op dinsdag is bij 5 mid denstanders ingebroken. Men neemt aan, dat dit het werk is geweest van een aantal inbrekers. Doelwit van het nachtelijk bezoek waren: sigarenmagazijn Jonker, levensmid- delenbedrijven Akerboom en De Spar, melkslijterij Janmaat en fa. Hoogendoorn. De inbreker(s) hadden blijkbaar behoefte aan een rokertje, want zo wel bij Jonker als bij Akerboom na men zij voor enige honderden gul dens aan sigaren en sigaretten mee. De schade bij De Spar en Janmaat is nog niet bekend. Blijkbaar is men bij het vijfde bezoek bij fa. Hoogen doorn, verrast, want daar bleef het bij een poging tot inbraak. In alle gevallen heeft men zich door het forceren van deuren of ra men toegang verschaft. Een rechercheur van de Techni sche Opsporingsdienst van de Rijks- politie leidt het onderzoek, waarbij ook gebruik wordt gemaakt van speurhonden. v. d. Sluis, uit Bilthoven, lid van G.S. van de provincie Utrecht en voorheen secretaris van het cen traal Comité van de A.R.P. Aan vang 8 uur. HAARLEMMERMEER Maan dag 20 mei zal in de aula van de lagere technische school in Hoofd dorp de slotavond worden gehouden van het zesde cursusseizoen van het Agrarisch Cursus Comité. Vóór de pauze zal aan aan een tachtigtal cursisten uit Haarlemmermeer en wijde omgeving een getuigschrift of diploma worden uitgereikt. Het tweede deel van de avond wordt in beslag genomen door de cineast en auteur Hille Kleinstra uit Ruinen, die aan de hand van dia's het één en ander zal vertellen over zijn ervaringen bij het circus. Advendo viert ticeede lustrum TER AAR De over verschei dene dagen gespreide feestviering van de sportvereniging Advendo, met haar grote aantal leden, Is een bekroning op het werk van bestuur en leiders, onder leiding van de voorzitter, de heer G. C. J. den El zen. Na een ontbijt in het Parochie huis ging de in uniform gestoken stoet, met Arti voorop, naar de gro te veilinghal, waar reeds honder den bezoekers klaar stonden voor de ontvangst. Mejuffrouw Thea Hoogervorst voerde met de kleuters een sprook jeswereld ten tonele. Tijdens dit optreden werd mevrouw Den El zen een bloemenmand aangeboden. De tweede klas deed een oefening op banken, de eerste klas voerde een ritmisch kringspel uit. De jong ste jongens lieten zien hoe best en veilig ze kunnen klauteren. De meisjes van klas drie werkten aan de brug en klas 5 liet een moeilijke kastoefening zien. De keurgroep meisjes van twaalf tot en met vijf tien jaar gaf een lange-mart-oefening ten beste. De judo-afdeling van Advendo on der leiding van de heer M. Hol, gaf een geslaagde demonstratie. Zeven meisjes werkten op de evenwichts- balk. De keurgroep sloot met een vrije oefening op muziek. Wedvlucht Ter Aarse duiven TER AAR „De Luchtsport* heeft een wedvlucht gehouden met oude duiven vanaf Sint Ghislain, 201.53 km. De duiven werden ge lost om 7.10 uur. Aankomst eerste duif 9.04.41, snelheid 1753.3 meter per minuut. Uitslag: B Kroon 1, 5, 6, 14 en 19; J Janssen 2, 4, 11 en 15; J v dMeer 3; gebroeders Spring in 't Veld 7, 16 en 18; B Wassenburg 8 en 207 D Mank 9, 10 en 17; D van Harten 12 en C van Tol 13. jong jong belegen belegen extra belegen oud rico

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11