Heel Sassenheim bij huldiging jubilerende dokter Van Nes Het gaat niet om het einde, maar om de voleinding Kustvisserij dupe van afsluiting zeearmen Uit Leiden vertrokken OPROEPING ALGEMENE LEDENVERGADERING Iets minder waspeen der Coöp. Raiffeisen-Bank „Katwijk aan Zee" Autoverhuur A-Z Autorijschool MAANDAG 6 MEI SASSENHEIM Het 25-jarig ju bileum van dokter Van Nes is za terdag groots en stijlvol gevierd. Tij dens de speciale bijeenkomst, 's mor gens in „Ontmoeting", waarbij bur gemeester Van Knobelsdorff als gastheer optrad, en 's middags bij de receptie, die door honderden werd bezocht, bleek duidelijk welk een grote plaats de jubilerende arts in Sassenheim inneemt. „Ontmoeting", feestelijk met bloe men versierd was geheei gevuld met vrienden, relaties, afgevaardigden van verenigingen enz. Onder hen waren alle nuisartsen, predikanten en wijkverpleegsters; pastoor Hak ker, de directrices en net verplegend personeel van de bejaardencentra, „St. Bernardus" en „de Schutse", wethouder Westerbeek, secretaris Berntzen en adjudant De Komph van de rijkspolitie. De burgemeester, voorzitter van het huldigingscomité zei bijzonder dankbaar te zijn voor de wijze waar op de patiënten werden begeleid, vanaf het eerste tot net laatsie uur. Hij wenste dokter en mevrouw Van Nes in de komenoe jaren veel zegen toe. Het eerste gescnerut aai hy overdroeg was een „xii-r 1 -ste- reo-grammoxoomnstaiiaue. Hierna vond een opueuen plaats van een kinder oaueigroepje, oe- staande uitö kleuters en iu ouaere meisjes o.Lv. mevr. Pnmppe. net decor bestond uit een gezicm op Sas- senheim, met in het miaaen ae vina „Sun-Beam" van ae famine van in es geschilderd door de neer Peeters, onderwijzer van ae Kxv-jongens- school. Hierna was het weer ue ueurt aan de burgemeester, die net nouia- geschenk aanbood: zes Hieaermeier- stoelen. Mevrouw Van in es weru ver rast met een voeder- en drinkbak voor haar gevederde vrienden in ae tuin. Terwijl de aanwezigen in de zaal een lied zongen met ais thema „ten kwart eeuw baby's haien, kwamen 25 van de ruim 1300 genaaide öaoy s binnen, vanaf 1948 ieder jaar een. Eerste was de 25-jarige Gerrit Meyer, en laatste diens uochierije Ellen, die vorig jaar werd geboren, leder van hen, getooid met bord met hun geboortejaar, overhandigde dok ter Van Nes een deel van de nieu we groteWP-encyclopedie. Na dit leuk intermezzo sprak dok ter Kwint zijn collega en diens echt genote op humoristische wijze toe. Na 10 dagen praktijk in Sassenheim was het bij de familie F. Barnhoorn-Buis dat dokter Van Nes zijn eerste van de ruim 1300 baby's haalde in onze gemeente. Deze, ook een Floris, kon het feest niet bij wonen, daar hij in Maraisburg, Züid-Afrika, als bloembollen kweker werkzaam is. Maar de familie Barnhoorn is dokter Van Nes niet vergeten, even min als andere families in Zuid-Afrika. Samen met de families Werkhoven, Overvliet, Koning en Buis deden ze hun voormalige huisarts een aantal stereo-grammofoonplaten ca deau. Wethouder Westerbeek zorgde voor de overdracht. Straatnamen in Patiopark LISSE In de vorige raadsver gadering werd het voorstel van B. en W. teruggenomen om de straten in het aan te leggen Patio park in de Poelpolder namen te geven van edelgesteenten. Nu ko men B. en W. met het voorstel namen in te voeren als: Poelwaai- dreef, Poelwaaihof, Poelwaaizicht, e.d. Agenda gemeenteraad LfiSSE Woensdagavond om acht uur vergadert de gemeenteraad. De agenda: benoeming drie leden raad van Commissarissen elektrici teitsbedrijf H.L.S.: verlenen mede- werkine aanschaffing van leer. en hulpmiddelen voor Kath. Onderwijs- stichting; treffen bouwkundige voor zieningen R-K. g.l.o.-school Beek brug; verbetering verlichting R-K. kleuterschool Achterweg; krediet aanleg in- en uitvoerwegen t.b.v. ben zinestation in de Poelpolder: straat namen Poelpolder (Patiopark); in dienen bezwaarschrift tegen de ont werpen van het ingevolge de wet uitkering wegen door provinciale staten van Zuid-Holland vast te stel len secundaire en tertiaire wegen- plan; verlenen van zekerheid t.b.v. de bouw van eigen woningen; uit kering ineen? aan gemeenteperso- neel; wijzigingen rechtspositie en bezoldiging van de vakonderwijzers bij het openbaar lager onderwijs; wüziging gemeentebegroting en be- drijfsbegrotingen 1968. LISSE Voor het te stichten Esso-benzinestation in de Poelpol der moeten nog in- en uitritten in de plannen worden opgenomen. De kosten, die voor rekening van de gemeente komen bedragen f 24.000. LISSE B. en W. dragen in de vacature-mr. Th. M, J. de Graaf als commissaris voor het elektriciteits bedrijf H. L. S. voor burgemeester drs. A. J. Berends. Herdenking in Voorhout VOORHOUT Velen verzamel- den zich zaterdag in het Kievitspark om de stille tocht te beginnen naar het monument bij het gemeentehuis. Voorop liepen het gemeentebestuur en de voorzitter van de Oranjevereni ging, de heer F. C. Meijer. Dan kwa men afvaardigingen van plaatselijke verenigingen. Een zangvereniging zong en de Harmonie speelde enkele liederen. Na het gemeentebestuur en de verenigingen werden door vele par ticulieren aan de voet van het mo nument bloemen gelegd. Voordat men zich voor de stille tocht verzamelde was er een korte kerkdienst gehouden in de r.k. kerk. Prof. Schenk sprak als voorzitter van de Rotary-club (bollenstreek). Hij bood een boekenbon aan. De heer A. R. van Nes Jzn., broer van de dokter, vertelde op geestige wijze één en ander uit het verleden. Dokter Van Nes dankte de comité leden voor al hun activiteiten. Een grote verrassing vond hij het al de baby's (op één na) uit al die jaren nog eens te zien. In dit verband prees hij de samenwerking met kraamverpleegsters, wijkzusters en vooral ook de collega's. Zijn werk had hij altijd met plezier gedaan in Sassenheim. De beste beloning vond hij het dagelijks plezier in het werk. Vooral dankte hij voor al de harte lijkheid ondervonden, in lief en leed. Voor de receptie 's middags be stond een enorme belangstelling uit Sassenheim, maar ook van daarbui ten. Wij zagen raadsleden, directeur Schram van Gemeentewerken, de heer J. J. Kwaad, wnd. directeur van de Rijksmiddelbare Tuinbouw school in Lisse; ir. A. v. Driel, pre sident-directeur van de Sikkens Groep, de heer D. J. v. Herwaarden, directeur van de Kalkzandsteenfa briek en vele anderen. De jongste van de 25 baby's, Ellen Meyer, op de arm van haar vader Gerrit, bracht dokter Van Nes een kleine bloemen hulde. KVP Warmond wil samenwerken met prot.-chr. groep WARMOND De algemene le denvergadering van de KVP heeft zich in hotel De Stad Rome be ziggehouden met een ingezonden stuk van drs. C. J. van Kuijen. Deze noemde de verklaring die de KVP-fractievoorzitter onlangs in de raad heeft afgelegd met betrekking tot de Radikalen nietszeggend. Volgens hem zijn er voor raads leden die geen vertrouwen meer stellen in de KVP drie mogelijk heden: of zij worden radikaal, of zij blijven in de KVP en werken dan loyaal mee aan het herstel van de partij, of zij stellen hun zetel beschikbaar. Voorzitter Tijdhof meende dat van onduidelijkheid geen sprake is, omdat de fractie haar standpunt duidelijk heeft weergegeven. De vergadering was het daarmee eens. Bij de rondvraag werd het plan geopperd op zeer korte termijn met de protestants-christelijke groepe ring van gedachten te wisselen over een gezamenlijk verkiezingspro gramma voor Warmond, nu het in terim-rapport van de groep van 18 gepubliceerd is. Het bestuur zal de ze suggestie in studie nemen. Vooral veel jeugd bij herdenking Warmond WARMOND Aan de stille tocht naar het monument voor de gevallenen werd door zeer velen deelgenomen; vooral de jeugd was sterk vertegenwoordigd. De herden- king werd voorafgegaan door een avonddienst in de R.K. kerk. Me dewerking werd verleend door de beide muziekkorpsen, terwijl ook gedeclameerd werd. Er werd niet gesproken. Verschillende bloem- stuken werden neergelegd, waar onder een krans van het gemeen tebestuur. Raad van Warmond komt vanavond bijeen WARMOND Vanavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. Abusievelijk hadden wij vorige week vermeld, dat deze vergadering dinsdag zou worden gehouden. Afscheid ds. Walvaart te Sassenheim SASSENHEIM Omdat de plaats ruimte in het eigen kerkgebouw niet toereikend was, heeft ds. W. H. Wal vaart zijn afscheidspreek gistermid dag gehouden in de gereformeerde kerk aan de Julianalaan. Hy begon met zijn dank uit te spreken aan B. en W. voor de steeds ondervonden medewerking. Over de verhouding met de andere plaatselijke andere Kerken merkte hy op. dat er by zyn komst sporadisch contact was. Hy mocht er aan meewerken dit te ver beteren. Emeritus betekent uitgediend, maar hij was blij in Gennep nog een aantal jaren met zijn vrouw dienst te kun nen doen. Er is pijn om contacten, die moeten worden verbroken, maar bo venal dankbaarheid voor al het goede. Toch kan dit niet het laatste woord zijn. Belangrijk is alleen het Woord. Dat moet in het middelpunt staan. Onveranderd Als tekst had ds. Walvaart gekozen Math. 28 20: „En zie, Ik ben met u al de dagen, tot aan de voleinding der wereld". Hij zei dat over 15 jaar veel is te zeggen, feestelijke en droeve dingen. Heel veel is veranderd in de afgelopen periode, maar Hij is niet veranderd. Hij wil met ons blijven tot aan de voleinding der wereld. Mensen komen en gaan, afscheid nemen is altijd een pijnlijke zaak. Een bepaalde periode is afgesloten. Afscheid nemen heeft iets met ster ven te maken. Het herinnert eraan, dat overal een einde aan komt en brengt een gevoel van onzekerheid. Als mensen afscheid nemen is het „het ga je goed"! Maar als Jezus af scheid neemt zegt Hij: „Ik ben met u tot aan de voleinding der wereld." Mensen hebben de neiging te zien naar een verre toekomst waar het op den duur wel goed zal komen. Maar bij Jezus is het altijd „Hier en nu". De leerlingen van Jezus hebben het niet gemakkelijk gehad. Meerma len leek het of het met Gods zaak was afgelopen. Maar zij versaagden niet. Zij wisten dat Jezus met hen was. Dat zij op weg waren naar het rijk van God. Dat niets hen kon scheiden van Gods liefde in Christus Jezus. Al wat in de Gemeente mocht worden gedaan, was wijzen op de rijkdom van de levende Heer. Met het vertrek van de predikant raakt men deze rijkdom niet kwijt. De predikant kan men laten voor wat hij is. Maar de Heer kan men nooit Wedstrijden Lisserbroek LISSERBROEK De dorpsver eniging Lisserbroek heeft veel aan dacht besteed aan de opening van de nieuwe brug over de Ringvaart. Aan het openingsfeest werden een ballon- en opstelwedstrijd verbon den. De prijzen voor de opstelwedstrijd werden bekendgemaakt en uitge reikt door de heer J. Visser. Er waren 34 opstellen ingezonden en de jury was unaniem van oordeel, dat het opstel van Ida Ransdorp de eerste prijs, een fiets, verdiende. De tweede prijs was voor Marja Lam- boo; zij mocht een fototoestel ont vangen. De derde prijs, een draag bare radio, won Annimie Duiven voorden. De uitslag va nde ballonwedstrijd was verrassend. De ballon van Ina Slootweg was zelfs in Potsdam, dicht bij Berlijn, terechtgekomen. In de einduitslag werd Anja Trom- pert tweede. Haar ballon is in Celle gevonden, evenals de ballon van Silvia van der Lely, die de derde prijs kreeg. laten voor wat Hij is. Het gaat niet om de boodschappers, maar om de Boodschap, die om geloof en ge hoorzaamheid vraagt. Het gaat niet om het einde, maar om de voleinding. We zijn op weg naur een toekomst waar God zal zijn, alles in allen. Burgemeester J. baron van Kno belsdorff was blij dat er in Sassen heim nog zovelen zijn die behoefte hebben aan het Evangelie. Graag had hij altijd ds. Walvaart horen preken. Mevrouw Walvaart heeft niet met al haar kracht, maar boven haar kracht gewerkt. Ds. Achterberg uit Leiden wees er op, dat de energie van ds. Walvaart nog lang niet op is. En toch heeft hij een druk leven achter de rug. Veertig jaar in dienst van vier gemeenten, en zich daarbij ook ingezet voor classi caal en provinciaal werk. Ds. Oostinga uit Lisse, dankte na mens de ring voor alle werk en vriendschap en tevens voor de twee maal, dat het consulentschap moest worden waargenomen in Lisse. Ds. H. v. d. Berg, gereformeerd pre- KATWIJK AAN DEN RIJN Er is enige teruggang in de aanvoer van waspeen. In de afgelopen week was de totaalaanvoer 1.063.000 kg. Het percentage inferieure kwaliteit is groter, wat meer werk met zich brengt. Nog steeds is een belangrijk deel van de aangevoerde peen export- geschikt; 690.000 kg werd verladen naar West-Duitsland, België. Frank rijk en Engeland. De conservenfabrieken kochten, ook. maar niet in grote hoeveel heden. De binnenlandse handel was wat grager dan vorige week. Over het algemeen lagen de prij zen wat afwijkend van die in de vorige week. Opvallend waren de dikwijls hoge noteringen voor de B extra en B 1 peen. De prijzen: A extra f 11.20 tot f 11.90. Al f8.20 tot f 12.20. All f 2.60 tot f9.40. B extra f 18.50 tot f 19.10. BI f7.70 tot f23.30. Bil f2 tot f5.10. Cl f5.10 tot f 7.90. C II f 2.40 tot f 6.40 Andijvie f 14 tot f 40. prei I f 24 tot f 38. II f 8 tot f33. rabarber f 4 tot f36. sla f 10 tot f20. spinazie f8 tot f 19, tomaten per 6 kg AI f8 tot f 10. B I f 7,90 tot f 10, Cl f 7.50 tot f8.40. er werd geëxporteerd: witlof f 64 tot f 83. II f 38 tot f 62. radijs f 10 tot f 24, peterselie f 5 tot f 22. krulpeterselie f 15 tot f 25, selderie f 5 tot f 17. dikant ter plaatse, sprak namens de andere Kerken en de Ned. Prot. Bond. Ouderling Hogewoning van de plaat selijke Gemeente zei dat ds. Walvaart de eer toekomt steeds de boodschap van het Evangelie te hebben uitge dragen. In „Ontmoeting" werd nog van ve len afscheid genomen. Ds. Smits schonk namens de ringpredikanten foto's van de kerken waar ds. Wal vaart zo vaak het Woord heeft ge bracht. Veel belangstelling voor ziekzoeken SASSENHEIM De jaarlijkse ziekzoekwedstrijd heeft een suc cesvol verloop gehad. Ziekzoekers uit de hele bollenstreek (235) kwa men hun kennis toetsen en ver groten. Voor de wedstrijd stonden opgesteld 3 tafels met hyacinten, 2 tafels narcissen voor het behalen van het diploma), één tafel narcis sen voor diplomahouders), één ta fel met dahlia-knollen en één met gladiolen. Op de laatste tafel werd voor de eerste maal een nieuw ziektebeeld gedemonstreerd: het vergelings- heksbezem virus. Was de deelneming aan de wed strijd wat minder dan vorige jaren, de belangstelling van bloembollen kwekers en andere belanghebben den was aanzienlijk groter. SASSENHEIM Onze plaatsge noot, de heer W. v. d. Berg is aan de Vrije Universiteit te A'dam ge slaagd voor het kandidaatsexamen theologie. Herdenking Rijnsburg RIJNSBURG Ter gelegenheid van de dodenherdenking is zaterdag avond in de Hervormde grote kerk een dienst gehouden, waar voorgan ger ds. W. Vroegindewey, Hervormd predikant te Katwijk aan Zee sprak over het onderwerp „Waar vullen wij onze vrijheid mee?" Het geloof in Jezus hebben wij als vrije vaderlanders nodig. Hij is ge komen om de mensen waarlijk vrij te maken. Laten wij de vrijheid vul len met verwachting voor de toe komst in Hem. Ds. G. Meynen, Gereformeerd pre dikant te Utrecht, had als het on derwerp van zijn toespraak „Vrije vaderlanders" gekozen. Wij mogen de doden niet vergeten, omdat hun dood ons leven is. Wij staan bij de graven van hen die hun leven gaven voor onze vrijheid. Daarom moeten wij hen altijd blijven eren. Medewerking verleenden de he ren G. Blankert. orgel; W. Noote- boom en G. van Dijk, trompet. CH jongerengroep in Rijnsburg RIJNSBURG Morgenavond om acht uur wordt in de CJV-biblio- theek aan de Vliet NZ een CHU- vergadering gehouden. De heer D. Oudshoorn zal spreken over: Poli tiek in de gemeente. Öp deze 'ij- eenkomst worden vooral CH-jonge- ren verwacht in verbn'd met de op richting van een jongerengroep. Het bestuur daarvan zal morgenavond worden gekozen. Hoog en laag Mater te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 10.39 en 23.21 uur; laag water 5.52 en 18.49 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor het bouwfonds werd in de Gereformeerde kerk gecollecteerd een bedrag van f 217,14. Voorspelling van bioloog: GOES De gehele Nederlandse visserij zal schade leiden door de uitvoering van de Delta-werken, om dat vele vissoorten als oproeiplaat- sen dienen. Vooral de tongvisserij, met haar jaaropbrengst van tachtig miljoen gulden het belangrijkste voor de Nederlandse vissers, zal hiervan het slachtoffer worden. Aldus zaterdag drs. J. J. Zijlstra, hoofd van de afdeling zeevisserij van het rijksinstituut voor visserij-onder zoek te IJmuiden. De heer Zijlstra sprak op een vergadering van Zevi- bel, de vereniging ter bevordering der Zeeuwse visser ij belangen. De vissoorten die in de zeearmen opgroeien, behalve tong ook haring, schol en garnaal, trekken volgens de heer Zijlstra tegen het volwassen LEIDEN Vertrokken van 24 april t/m 1 mei: F J van de Velde, Vivaldistraat 68, Alphen a/d Rijn, Smaragdstr 30: P van Dijk. Lange Mare 86. Haarlemmermeer. Lisserdijk 56: J Meel Thorbeckestraat 5, Ermelo, F A Molijnlaan 20; T F B Tesse- laar, Bouwkeet Kagerstraat, Alkmaar, Hoeverweg 25; L A G A Voermans, Rijnsburger weg 77a, Oegstgeest, Frans Halslaan 89; S M de Mik, Diamantlaan 472, Zoeterwoude, Veldzichtstraat 8; H Blom, Bachstraat 472, Zoeterwoude, Veld zichtstraat 8; L F E Kloet, Jac vai) Cam- penlaan 16, Oegstgeest, M H Tromplaan 218; C Wuljster. Jac Urlusplantsoen 317, Noordwijk, Hyaclnthstraat 12; B Dool. Meerburgerkade 23, Rossum, Slotselaan lla. C H de Ruljter. Moddermanstraat 63, Oegstgeest, Frans Halslaan 59; W G Tan, van Vollenhovenpleln 104, Leiderdorp, vd Valk Boumanweg 14; H Struik, Jac Catslaan 38. Weert, Paulinestraat 14. N J Heijer, Joseph Haydnlaan 97, Nederlandse Antillen; D ie Comte, Scholtenstraat 21. Zwijndrecht, Petuniastraat 13; C van den Berg, Burggravenlaan 238, Leiderdorp. Nijenrode 6; S G M van Kempen-Tijssen, ab Utrechtse Veer. Tilburg, Heuvelstraat 42; A Taher Ejjeddi, Hooigracht 57, Ma rokko: G J M Desar, Oude Singel 8, Oegstgeest, Frans Halslaan 9; V B Meu- lenhoff, Corelllstraat 60, Alkemade. Fresi astraat 27; J F R M Veling, Mozartstraat 41, Kongo; B S J Brljs, Rijn- en Schteka- de 37. Rotterdam. Statenlaan 35; L A M Siangen-Bosman, Witte Singel 27. Rotter dam, Josephlaan 23b; I L E Sanders, Witte Singel 58a, Zoetérwoude. Wei- poortseweg 95a; M Leenders-Hannlk, Haagweg 74. Oegstgeest. Warmonderwcg 80: H Brulns-Stol. Burggravenlaan 202, Oegstgeest. Frans Halslaan 57; A J L Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5; G J Gottenbos, Druivenstraat 13, Ter Aar. Weerenstraat 16; C A Verhoef-van Telj- lingen. Kersenstraat 4. Woerden, Pieter Mondriaanlaan 30; J J Kramers. Le liestraat 68. Oegstgeest, Ende geesterstraatweg 5; H Y Stokhuijzen, Lin destraat 2la, Voorschoten, Leidseweg 86; M N J Stokhuijzen, Lindestraat 21a, Voorschoten, Leidseweg 96; G Janssen, Pioenstraat 42a, Oegstgeest, Ende geesterstraatweg 5; M H J Verbeek, Roodenburgerstraat 51, NA; H J M de Groot-Rijnbeek, de Sltterlaan 53, Voor hout, Pieter de Hooghstraat 27; M D de vries, v Vollenhovenplein 14, Meppel, Heinstusstraat 11; D C M Mesker, Zoeter- woudseslngel 64, Amsterdam, Anje- lterstraat 9011; R G de Groen, Antil- lonstraat 6, Oegstgeest. Ende geesterstraatweg 5; J D de Koning. Deci- mastraat 4, Deil. Kamsedljk 28; P Rijsdam. Hansenstraat 12a. Rotterdam. Hooglandstraat 13; S P Gottenbos-Lagen- dijk. Kuoipark. Ter Aar. Weerenstraat 16; C Franken. Boerhaavelaan 216. Oegst geest. Frans Halslaan 93; A C Bekker, Boerhaavelaan 216. Oegstgeest, Frans Halslaan 93; M Hartlng, Rijnsburgerweg 10, Hillegom, Parklaan 2; A den Hertog. Rijnsburgerweg 10. Oegstgeest. Homc- ruslaan 2; M Hoogendoorn-Mechelse, Dijkhoflaan 5, Ruinen, Stofakkers 43; D de Koning, Transvaalkade la, Oegstgeest. Endegeesterstraatweg 5; A C dc la Rie-den Haan, Meermanshof 1, Rossum, Slotselaan lla; J. de Graaff-van Heusden, Meermanshof 14, Rossum, Slotselaan lla; M J Draijer. Nieuwe Rijn 69, Breukclen, Schepersweg 168; R P van Arkel, Noord- einde 2a. Middelburg, Noordsingel 12; C H van der Hoek, Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; W P de Jong, Noordeinde 2a. Den Helder. Het Nieuwe Diep 5; C G Leuverlnk. Kort Rapenburg 13. Voorschoten, Schoolstraat 19; H J Post. Rapenburg 12. Amsterdam. Kei zersgracht 618; J Lantlng, Timorstraat 49, Groningen, Zwanestraat 29; C M A de Jong. Rijnsburgerweg 167, Zoeterwoude. Noordbuurtseweg 21: H Klein, Lopsenstraat 12, 's-Gravenhage, Jan Blan- kenstr 100; B de Boer, Kneppelhoutstraat 25. Ooststellingwerf, Appelscha, Kerkhof laan 16; G F M Leuverlnk, Kort Rapen burg 13, Enschede, Keteldiepstraat 90; J C Horree-van de Laar, Vivaldistraat 95. Woubrugge, Vlerambachtsweg 39; A Usta, Kraalerstraat 2. Zaandam, Lobellusstraat 73; H. T. vn Hensbergen, Hogewoerd 29. 's-Gravenhage. Van Alkemadelaan 63; C H van Ling, koordeinde 2a, Den Helder. Het Nieuwe Diep 5; D B L Dldouh, He- rensteeg 6. Oostenrijk; G P H Luijer, Noordeinde 2a. Den Helder. Het Nieuwe Diep 5; J J S Mulder. Noordelnde 2a. 's-Gravenhage. De Rade 109; J M Kraan, Mozartstraat 157. Vlaardingen. Jac v Bele- renstr 13; H van Wijngaarden. Verdlstraat 26. 's-Gravcnhage. Rljswijkseweg 610; J C van Rijn. Pr Hendrikstraat 13, Zoeter woude. Weidelaan 4a; P T, Kromhout. Jacob Catslaan 79. Voorschoten, Leidse weg 96; H N J Poulisse, Pieter de la Courtstr 32. Zwijndrecht, Lindelaan 175: A J J Ligthart, Noordelnde 2a. Den Hel der. Het Nieuwe Diep 5; H J Scheltus. Rapenburg 12. Suriname; R G E Albron- da. Fruinlaan 9. Hoogezand-Sappemeer. Noordersingel 22; A van Tol, Vondcllaan 32. Rijswijk ZH, Hoornburglaan 44; M Punselie, Roodborststraat 33. Rotterdam, Dumasstraat 7; P J C van der Straaten. Piet Paaltjenspad 7. Oegstgeest. Irislaan 277; N C Stikkelman, Klikspaanweg 17. 's-Gravenhage. Het Oord 107; J L M van Dijk. Herensingel 2. Leiderdorp. Bredero- dc 26; A L Meeuwls-de Jaeger. Sie- boldstraat 46. Son en Breugel, Koekoek laan 4; F Schoutens, Surinamestraat 142. •s-Gravenhage. Weimarstraat 241: T de Leeuw. Boerhaavelaan 9, Renkum. Balije- weg 2; M A F S Kolkmann, Boerhaave laan 162, Noordwijkerhout, St Bavolaantje 1: j W Hogendoorn. Morsstraat 62-64, Voorschoten. Jan Evertsenlaan 237: J W Jansen. Oude Rijn 43a, De Bilt U.. Blauw- Uapclsewcg 33; H Kasteel. Meerbur gerstraat 13. Zoeterwoude. Nassaustraat 34; M S de Jong-Meijer, P J Blokstraat 43. Enschede. Veenstraat 108; W G Leen- houts. De Sltterlaan 19, Malaya; G J M Vloedbeld, De Sltterlaan 93. Almelo. Rondhulsstraat 8; P F J van Tienen. Kasteelhof 6. Alkemade. Floraweg 67;'J zuijderduijn. Langebrug 3. Amsterdam. Willemsparkweg 54; G Coops. Plantsoen 95. Zeist, Oranje Nassaulaan 1; R S C M van der Straaten-A'Campo. Rapenburg 98a. Oegstgeest. Irislaan 277: L L Bogai- evsky. Schubertlaan 72, Helmond. Goudsbloemstraat 11. Gevestigd in Leiden LEIDEN Gevestigd; H c Maris. Joh de Wlttstraat 27; C Spaargaren. Herenstraat 109; A J den Hartog-Nederveen, Fr Hout tij nshof 1; H C Mohamed. Hogewoerd 121; A van der Lult, Haagweg 31; E M Baum- garten. Korevaarstraat 11c; R D Slinger land. Flanorpad 2; A F Meljboom. Hooi gracht 36; AT C Ory-Bertha-Coster, Le vendaal 35a: B S Abdelkader. Hogewoerd 121; M Roodakker-de Bock, Geregracht 4; E Roskam-Rcuvcrs, Diamantplein 40; P H M Groenhuizen-van der Hoorn, Ooster dwarsstraat 25: M B A Elmosleh, Neuwe Becsetenmarkt 8; M Kuzucu, Levendaal 63; A C W J Dusee. Boommarkt 4a; D S Ge luk. Haarlemmerstraat 83; A J van Duu- ren, Rijnsburgerweg 124; D H M Mohamed, Doezastraat 34; W Jansen, Bilitonstraat 4: M Adel, Kraalerstraat 6; S G Enkelaar. Huigstraat la; M Vergoed, Brederostraat 23; B A B H Mohamed, Doezastraat 34. worden naar zee en blijven in het gebied voor deze zeearmen. Conclusie Hieruit concludeerde de heer Zijl stra, dat de uitvoering van de Delta werken en een eventuele afsluiting van de waddenzee niet de gehele vis stand in de Noordzee zal aantasten, maar speciaal de visstand voor de Nederlandse kust. Het zal dus speci aal de Nederlandse visserij zijn die schade lijdt. Volgens de heer Zijlstra zal de vermindering aan jonge vissen voor onze kust na de afsluiting van de zeearmen tussen de 8 en 20 pet kunnen liggen. De jonge vissen komen voor het opgroeien naar de zeearmen omdat hier van wege het hoge fosfaatgehalte veel en goed voedsel voor hen te vinden is. Momenteel wordt onderzocht of het mogelijk is de afneming van het aantal jonge vissen door het wegval len van de zogenaamde kinderka mers op te vangen door het kweken van deze vissen. Wat de tong betreft, is uit onderzoek «reeds gebleken, dat het op deze wijze op peil houden van deze visstand economisch onaantrek kelijk is. Het kweken van één tong kost namelijk twee gulden. Dodenherdenkin g in Katwijk KATWIJK Wegens gebrek aan deelneming worden de gevallenen in Katwijk sinds enige tijd niet meer met een stille tocht her dacht. Wel was er zaterdagavond een bijeenkomst bij het monument bij het raadhuis, waar twee minu ten stilte in acht werd genomen en bloemen werden gelegd. Zweedse journalisten bezoeken Katwijk KATWIJK Vanmorgen heeft burgemeester Vermeulen in het ge meentehuis een aantal Zweedse jour nalisten ontvangen. De journalisten komen zich in Katwijk oriënteren ten aanzien van de mogelijkheden op het gebied van het vreemdelingenverkeer. Zij wor den door VVV-directeur C. Ver- plancke rondgeleid en voorgelicht. Dodenherdenking in Noordwijk NOORDWIJK De gevallenen uit de tweede wereldoorlog zijn za terdagavond herdacht met een in terkerkelijke bijeenkomst in de ge reformeerde kerk aan de Hoofd straat en een stille tocht naar het oorlogskerkhof en het oorlogsmo nument. Zowel bij het monument als op het kerkhof werden bloemen gelegd, op het kerkhof door schoolkinderen. Uitreiking van visserij prijzen SCHEVENINGEN De produkt- sehapsprijzen voor de best verzorg de zeevis en haring worden zaterdag 25 mei uitgereikt in de feestzaal van het Kurhaus. 's middags om twaalf uur. De prijswinnaars zijn J. Aandewiel van de KW 26, P. Hoek van de KW 191, W. Schuitemaker van de IJM 46. F. P. H. van Schoor van de VL 115. A. Hofland van de SCH 6, L. Dubbelaar van de KW 123 en C. Korving van de SCH 135. Een extra produktschapswimpel zal worden uitgereikt aan schipper J. Taal van de SCH 4. Ouderavond Geref. schoot LISSE De belangstelling voor I de ouderavond van de school der 1 Geref. Gemeente was zeer groot. Drie lokalen waren bijna volledig bezet, toen ds. W. Suyker zijn ope ningswoord sprak naar aanleiding van 2 Tim. 3. Het was zijn wens dat het onderwijs net zo gezegend mag worden als een Timotheüs. In de lessenpotpourri met klas 5 onder leiding van de heer P. van Martingsveldt passeerden verschil lende vakken de revue. Hierbij viel de moderne aanpak van de behande ling van maten en gewichten op, waarbij de kinderen afzonderlijke opdrachten kregen om deze in prak tische vorm te verwerken. Na de pauze werd er met de ouders een levendige discussie gevoerd over de opvoedkundige problemen van het onderwijs. Tot de onderwerpen behoorden onder meer het geven van zakgeld, de seksuele voorlichting en de voorbereiding van de kinderen op de sfeerverandering wanneer zij van onderwijsinstelling veranderen. Met behulp van het catechetisch onderwijs kan de school hierbij een taak verrichten. Het onderwijs mag zich echter niet op de plaats van de ouders stellen. Sportdag in Warmond WARMOND Evenals in voor gaande jaren wordt ook dit jaar een sportdag gehouden en wel op don derdag 23 mei (hemelvaartsdag). Ditmaal zal ook de Hervormde jeugdraad aan deze sportmanifesta tie meewerken. De wedstrijden beginnen om 11 uur; deelname staat open voor iede re Warmonder vanaf 7 jaar. Opga ven vóór 19 mei bij A. Sikking, Dorpsstraat 8, boekhandel „Papy rus", B. Oskam, Herengracht 3 en G. van Leeuwen, Irenestraat 16. De leerlingen van de Hervormde en r.k. scholen kunnen zich op school laten inschrijven. Wedvlucht PV 'Warmond' WARMOND De postduivenhou- dersvereniging „Warmond" hield za terdag een wedvlucht vanuit St, Ghislain afstand 201 km. Er wa ren 223 duiven in concours en deze werden gelost om 10 uur. Aankomst eerste prijsduif 9.07.11 uur, laatste 9.21.00 uur. Uitslag: Dr. W. Venker 1, 2, 6 en 10; J. de Vroomen 3; A. van den Brest 4; G. Zandbergen 5; A. van Noord 7; A. van der Zuiden-Mol 9; J. C. de Koekkoek 8. tot bijwoning van een op DINSDAG 21 MEI 1968 des avonds 8.15 uur in de bovenzaal van Hotel ..NOORDZEE" te KATWIJK AAN ZEE. Punten van behandeling: 1. Opening en notulen 2. Vaststelling: a. Balans per 31 dec. 1967 en Verlies- en Winstrekening over 1967 b. Balans Stichting Spaarbank per 31 dec. 1967; 3. Verkiezing bestuursleden; 4. Verkiezing lid van de Raad van Toezicht. Ad 3 en 4: De voordrachten liggen ten kantore der bank voor de leden ter inzage tot na afloop der vergadering. Katwijk aan Zee. 3 mei 1968. HET BESTUUR Botenverhuur Autorijlessen in Opel Kadett en Fiat 850 Boten vanaf ƒ7,50 per dag 10 lessen voor ƒ85, Losse lessen 10, Het grootste autoverhuurbedrijf uit de omtrek met nieuw materiaal En keuze uit o.a.: Taunus: 17M - Combi Fiat: 124 - 1100 - 850 Coupé - 850 Opel: Kadett - Record - Coupé - Caravan Kapitan V.W.: 1200 - 1300 - 1600 TL Volvo: 131 - Mercedes - Chevrolet - Belair - Chevelle Ford; Pers. Bus - Bestel. V.W.: Samba - Standaard - Bestel Prijzen vanaf 7,50 per uur - 6,- p dag 6 ct. p .km. - 120,- p. week 450,- p. maand. Iedere klant ontvangt een bon voor de verloting van een vakantiereis naar Spanje of Italië te houden op 19 april r~"~ L. v. d. ZWAN Geopend vanaf 27 april i Den Haag: Bremanstraat 108 Telefoon 070—607800 Katwijk-Hoornes: Treubstraat 100. Telefoon spoedig Leiden: Hansenstraat 72 A Telefoon spoedig Geopend vanaf 27 april in Katwijk-B.; Vinkeweg 9 Telefoon 01718—6219 b.g.g. 3361 Noordwijk-B.: Boerenburgerweg 30. Telefoon 01719—4186 Bestel tydig om teleurstellingen te voorkomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6