de vrijheid te blijven leven Hortus Boerhaavianus in pastorietuin PRISMA NIEUWKOOP SCHAFT RONDVRAAG AF Huis van vrijheid mag niet door laksheid of egoisme ineenstorten Play Fair kampioen? Ook NIEUW-VENNEP herdacht Burgemeester riep op om voor Nóg niet geleerd Burgerlijke stand van Alkemade Nieuwveen herdaeht de doden Raad Nieuwkoop Nieuwkoop schept uitzicht DS. BOSCH (78) OVERLEDEN 4 MAANDAG 6 MEI NIEUW-VENNEP In een matig bezette Herv. Kerk heeft Nieuw- Vennep zaterdagavond tydens een herdenkingsbijeenkomst de doden uit de 2e wereldoorlog herdacht. Na het zingen van „Gelukkig is het land, dat God de Heer beschermt" las ds. J. C. J. Bronsgeest enkele gedeelten uit de Bybel voor, waaronder verzen uit Psalm 95, de psalm waarmee de 18 verzetshelden zingend hun dood tegemoet gingen, toen zy op de Waalsdorpervlakte zouden worden gefusilleerd. Na het klokgelui van acht uur werden twee minuten stilte in acht genomen. Toen allen „O Heer, die daar des hemels tente spreidt" hadden gezongen, sprak mr. F Th. Dijckmeester, burgemeester van Haarlemmermeer. Hij wees op de nog sterk levende herinneringen uit de bezetting; ieder die het bewust heeft meegemaakt, heeft daar zijn eigen gedachte over. Aan de ene kant: het leed over de mensen die wij verloren, de afschuwelijke onderdrukking, de mensonterende massamoorden en de grenzeloze terreur. Maar er was ook een an dere kant. De geest van kameraad schap, het wegvallen van maat schappelijke en religieuze grenzen, politieke eenheid en het sterke ge voel van: gedeelde smart is halve smart Dat waren de bloemen op de mesthoop. Na al die jaren is er heel wat gebeurd en hebben andere dingen ons overspoeld. Een nieuwe gene ratie' is opgegroeid, die het alleen maar weet van horen zeggen en geen begrip kan hebben van wat de oorlogsjaren waren. Zo begint de berinnering te vervagen. En nu, in 1968, ls er niet zo veel om opgewekt over te zijn gezien alle idealen die er direct na de oor log waren. Wij hebben nu nóg niet geleerd de problemen op te lossen zonder geweld. Nog vlot het niet met Europa's een wording, nog zijn er rassengeschil- len, nog is er armoede in de onder ontwikkelde landen en kampt ons eigen land met het woningprobleem. Maar er is ook een keerzijde. Er is veel ten goede veranderd. De openheid in de wereld: de lands grenzen zijn aan het vervagen; de geweldige vlucht van de techniek; de ontwikkeling van de kerken die naar een eenheid groeien op een wijze die voor enkele jaren nog Doden herdacht in Koudekerk KOUDEKERK Om half acht trok zaterdagavond een stoet naar de begraafplaats om daar de gevallenen uit de tweede wereldoorlog te her denken. In de stille tocht liepen leden van het gemeentebestuur en van de Oranjevereniging mee. Op de begraafplaats werder. enkele minuten stilte in acht genomen, waarna loco-burgemeester W. van Vegten namens het gemeentebestuur en voorzitter R. Dorrepaal namens de Oranjevereniging een krans leg den. De muziekvereniging „Kunst na Arbeid" verleende medewerking. Gemeentebestuur van Maarssen in Koudekerk KOUDEKERK Zaterdag kwam het gemeentebestuur van Maarssen op bezoek in Koudekerk. Na ont vangst in het raadhuis sprak loco burgemeester W. van Vegten het gezelschap toe. In het bijzonder heette hij de nieuwe burgemees ter van Maarssen, de heer Q. Wa verijn (oud-burgemeester van Koudekerk), welkom. Men bracht een bezoek aan de nieuwe wijken, het bejaardenhuis Nieuw Poelgeest. verscheidene scholen en het zwembad, waar en kele raadsleden, die hun zwem broek hadden meegenomen, een duik namen in het verwarmde wa ter. Na het zwembad werden de Herv. en Geref. Kerk bezocht. In één ervan speelde mevrouw Wave rijn op het orgel het „Largo" van Handel. Aan het eind van het be zoek was het gemeentebestuur van Maarssen vol lof over alles, wat in Koudekerk tot stand is en wordt gebracht. Hoe de duiven vlogen KOUDEKERK De postduiven- club „Ons genoegen" nam met 108 duiven deel aan de wedvlucht van uit St. Ghislain over 196 km. Er werd om 7.10 uur gelost. De eerste prijsduif kwam binnen om 9.02 uur en de 27-ste om 9.16 uur. De uitslag luidt: 1. G. Biesheuvel L 2. J. Kompier 2-25, 3. Gebr. de Wit 3-4-8-10-16-17-20-22-26, 4. G. van Klaveren 5-15-19, 5. H. van Vegten en Co. 6-7-11-12-18-21-23-24 -27, 6. Jac. de Jongh 9. 7. H. Schel lingerhout 13, 8. M. Schellingerhout 14. ALKEMADE Geboren: Sandra H CdvJL Loos en C A van der Meer; Alexander W M z v G A de Jong en C M van der Zwaan; Johannes B A z v G P A Leune en L M Cattin; Roelof W A z v A J M van der Meer z v en E M J Pieterse; Monique C d v A M Hoogenboom en C M Schoo; Vincentius J A M z v J C van der Voorn en M Janmaat; Miranda M C d v A Spring in 't Veld en M A A Th van der Hoorn. Ondertrouwd: J L C van Schooten en A A Th M van der Geest; C van der Niet en M S Gortzak; G Halma en J W Roessen: A Q Hoeks'ra en J A Schoo; Th P Witteman en M M W van Benten; L van Hameren en Ch P de Haas Gehuwd: J C M Heemskerk en G M Hoogervorst: H J Oudshoorn en A H C Koek. J van Weeren en M M J H Kennis Overleden: A P M Tetteroo w v H Oudshoorn, 81 jr. moeilijk was voor te stellen; de jeugd wordt er meer bij betrokken en wenst ook een rol te spelen in de maatschappij. Tevens sprak de burgemeester er zijn blijdschap over uit dat wij de monarchie mochten behouden. Het Koninklijk Huis is ons voorgegaan in menselijke waardigheid, een voorbeeld van goede eigenschap pen. Zo worstelt de mens naar zijn ontplooiing, die alleen bereikt wordt door degenen die bereid zijn de uiterste consequenties te dra gen. zoals beschreven in een strofe van het Wilhelmus: „Dat ik toch vroom mag blijven, uw dienaar 't allerstond, de tirannie verdrijven, die my mijn hart doorwondt". Dat is de gemoedsgesteldheid en de le venshouding geweest van die men sen die hun leven gegeven hebben voor die vrijheid waarin wij mogen leven en staan. Met deze woorden besloot mr. Dijckmeester zijn toespraak. Na het zingen van „Blijf bij mij Heer want d'avond is nabij" sloot pastoor P. Barendse deze bijeenkomst waarin hij de mensen aanspoorde om voor de vrijheid te blijven leven. De vrijheid voor u zelf, de ander, het land en de wereld. Na deze woorden werden nog het le en 6e couplet van ons volkslied gezongen. Aan deze bijeenkomst ver leenden nog medewerking mej. Ina Kalk, trompet, en de heer W Alderde orgel. Bij Boerhaavehuis in Voorhout VOORHOUT Het Boerhaavehuis, nu pastorie van de Hervormde gemeente, komt in de belangstelling te staan, nu in de tweede helft van dit jaar wordt herdacht dat Herman Boerhaave 300 jaar geleden daar het levenslicht zag. De Leidse universiteit gaat hieraan aandacht besteden en naar verluidt komt er in het najaar een conferentie met o.a. ook buitenlandse gasten. Op vrijdag 15 november zal een academisch gezel schap een „bedevaart" naar Voorhout maken, met als middelpunt van zelfsprekend het geboortehuis van Herman Boerhaave. De pastorie wordt bewoond door het gezin van ds. A. Oskamp. De grote pastorietuin komt in be heer van de Hortus botanicus, ver bonden aan de Leidse universiteit. In Leiden heeft men dringend be hoefte aan meer grond, die daar niet meer te vinden is. In overleg met de kerkvoogdij van de herv. gemeente komt er onder auspiciën van prof. Karsten, verbonden aan de Leidse universiteit, in de pasto rietuin van Voorhout een proef- en kweektuin van nieuwe houtgewas sen voor een toekomstige hortus, Hortus Boerhaavianus geheten. Beide instanties zijn overeengeko men. dat de grond rondom de pas torie voor bepaalde en telkens bij overeenkomst te verlengen tijds duur door de kerkkvoogdij in bruik leen wordt afgestaan. Personeel van de Hortus botanicus is intussen al begonnen aan de nodige werkzaam heden in de tuin. Naast de oprijlaan van de pasto rie wordt een gedeelte van de tuin ingericht als klassieke Boerhaave- Toneelspel ter herdenking van de bevrijding VOORSCHOTEN Gisteravond werd in de dorpskerk een bevrij dingsdagsamenkomst gehouden on der ausniciën van de Raad van Sa menwerkende Kerken van Voor schoten. Imperium voerde op „Korezak en de kinderen" van de Duitse schrij ver Erwin Sylvanus, een aangrij pend verhaal over een Pools-Jood- se kinderarts in het ghetto van Warchau en de Duitse commandant. Het leed van bijna vijfentwintig jaar geleden, het onrecht van toen, dat nu nog steeds (in andere vorm en misschien zelfs in gelijke vorm) doorgaat, mag geen christen onbe roerd laten. Tweehonderd burgers namen deel aan deze samenkomst. Vrijheid en recht Dodenherdenkinig in Voorschoten VOORSCHOTEN De herden- king van de gevallenen uit de laatste wereldoorlog geschiedde rondom het verzetsmonument in de bocht van de Koningin Julianalaan. Terwijl de klok van de dorpstoren luidde, ver trok een stille tocht van het gemeen tehuis naar het monument. De beide harmoniegezelschappen „Benvenuto" en „St Laurentius" brachten toepasselijke muziek ten gehore. Namens de gemeente werd een krans gelegd door de burgemeester L. de Kool en wethouder drs. A. F. van der Laan. LEIDERDORP In verband met reorganisatie en overplaatsing van het bedrijf naar Lips te Drunen, waarover wij al eerder schreven is aan 22 personeelsleden van de Ko- peren-Buizenfabriek ontslag aange zegd; dit gaat over drie maanden in- Europa-weekeind in Oud-Poelgeest OEGSTGEEST Van 25—26 mei wordt in kasteeel Oud-Poelgeest een weekend houden voor jongeren tus sen 18 en 30 jaar over: Europa in beroering en verwarring: op weg waarheen? Deze conferentie maakt deel uit van een serie weekeinden getiteld ..Internationale Preparatie", georga niseerd in samenwerking met de Nederlandse Jeugd Gemeenschap. Dr. Th. H. J. Stoelinga, historicus te Utrecht, zal spreken over „Europa tussen Oost en West" welke is de „ligging" van Europa binnen de we reldverhoudingen? Mr. S Patijn. medewerker van het Europa In stituut van de Rijksuniversiteit te Leiden zal spereken over „Integratie en nationalisatie in de Europese sa menwerking sinds de Tweede We reldoorlog" wat kan en „eenwor ding" bij de huidige stand van za ken realiter nog beduiden? tuin, waarin de oude kruiden en gewassen van de grote botanicus zullen herleven. Ook zijn er plan nen om in deze tuin een borst beeld geplaatst te krijgen van Her man Boerhaave. Diploma's uitgereikt aan tuinbouwschool TER AAR Er waren veel ouders naar de kantine van de tuinbouwschool gekomen voor de uitreiking van diploma's. Burgemeester Hogenboom reikte de diploma's uit aan de geslaagden: J. H. Bosman, J. Kroon, C. H. v.d. Laan en J. J. van Lemmeren te Ter Aar; C. J. M. Akerboom, E. S. M. Bakker, J. L. Hoogenboom, P. H. Klein, J. P. M. Klein, J. F. van Klink. J. J. v.d. Meer, Ch. H. M. v.d. Meer en J. J. M. v.d. Zwet te Roelofarendsveen; J. T. Neelen en W. Roest te Oude Wetering; J. C. Boere en S. J. Kiebert te Leimui- den; J. H. Vink, Rijnsaterswoude; J, A. Bakker, W. A. S. van Diemen, A. M. Snabel en J. A. Snabel te De Kwakel; M. J. van Capel en M. J. v.d. Weijden te Nieuwveen; T. de Geus, A. P. Groeneveld en J. M. Vervoorn te Noorden; P. N. M. Boots te De Hoef; A. J. M. Borst, Leiderdorp; J. F. Bruines te Al phen aan den Rijn; L. J. M. Cap- tein, Hazerswoude; J. H. L. de Groot Zevenhoven; Th. v.d. Hel der Nieuwkoop; A. J. J. Hooge- veen te Hoogmade en D. J. W. Venema te Aalsmeer. NIEUWVEEN Zaterdagavond werden in Nieuwveen de slachtof fers uit de Tweede Wereldoorlog herdacht. Deze herinnering had plaats bij het monument ter na gedachtenis aan de verzetstrijders W. P. S. Speelman en A. H. Kooi- stra. Velen uit Nieuwveen en omge ving hadden zich om het monu ment geschaard en namen enkele minuten stilte in acht. In aanslui ting daarop declameerde de heer J. J. Roovers. gemeentesecretaris, een gedicht uit de verzetspoëzie. Het gemeentebestuur en de Ge ref. Jeugdvereniging legde kransen bij het monument, mevr. Speel man bracht een bloemenhulde, waarna nog enige particulieren er bloemen aan toevoegden. Tot slot speelde de muziekvereniging Cres cendo het Wilhelmus. Opening manege VOORSCHOTEN Gistermiddag heeft burgemeester L. de Kool de hernieuwde manege Van Zeist geopend. De vele honderden belang stellenden kregen een feestprogram ma aangeboden. LI Li» ï)o*rLavi.(li Kirkvtj L Voorbout] PRISMA dameshorloges 1) modieus model - elegante wijzerplaat edeldoublé 89.- 2) met gouden schakelband 335.- 3) geheel goud - klassiek model in moderne uitvoering 165.- (grote variatie in gouden dameshorloges vanaf 125.-) NIEUWKOOP Het nu van kracht zijnde reglement van orde voor de gemeenteraad dateerd van 1 juni 1932 en moet als verouderd worden aangemerkt. De raad wordt een nieuw reglement van orde ter vaststelling aangeboden. Dit regle ment houdt rekening met de in de gemeentewet aangebrachte wijzi gingen en er zijn ook enkele sug gesties opgenomen met betrekking tot de vaste vergaderdata en het ter inzage leggen van stukken voor de leden van de raad, tijdig voor elke vergadering. Verder is nu ook bepaald dat de voorstellen, pre-ad- viezen enz. schriftelijk aan de raad NIEUWKOOP De gemeente raad komt dinsdagavond bijeen ter behandeling van de volgende agen dapunten: aankoop van Polder Nieuwkoop afgedamd deel Ring- sloot; bezwaarschrift woonforensen- belasting; aankoop grond aan de Voorweg, Simon van Capelweg en Zuideinde t.b.v. aanleg trottoir; ver pachting land aan P. A. Ham; ver pachting land aan D. Koole en A. v. d. Marei; benoeming ambtenaar van de burgerlijke stand; ombouw centr. verwarmingsinstallatie Meeu wenlaan 3 t.m. 6; vaststelling her ziening bestemmingsplan „Noor- dense weg"; reglement van orde voor vergaderingen van de raad; aankoop schoolwoning Dorpsstraat 3; plaatsen van 2 kleedcellen en aanschaffing van 4 badmantels r.k. Ulo-school; medewerking voorzie ningen Maranathaschool; verbete ring dakconstructie r.k. kleuter school „De Ark". "Onder Ons" Nieuwkoop NIEUWKOOP De Sociëteils- vereniging „Onder Ons" heeft de klaverjascompetitie beëindigd. Daar mee is tevens voor dit seizoen een eind gekomen aan de sociëteits avonden. Opmerkelijk was wel, dat de heer Rijnbeek, die het kampioenschap bij het kruisjassen op zijn naam wist te brengen, nu ook winnaar werd van de klaverjascompetitie met 3701 pun ten, wat een bijzonder hoog gemid delde van 370 punten is. Met 3654 punten werd de hr Markman tweede. Overige uitslagen: 3. J. Eijs 3619; 4. Joh. Kranenburg 3570; 5. Jac. Otto 3540; 6. L. v. Capel 3528: 7. A. Meijer 3452; 8. D. Kranenburg 3457; 9. C. v. Koert 3413; 10. J. Th. Klein 3392. Bezwaar tegen belasting NIEUWKOOP Een inwoner van 's-Gravenhage, die in het plas- sengebied een woonboot heeft, heeft bezwaar ingediend tegen de hem opgelegde aanslag woonforensenbe- lasting 1967. De bezwaarde voert aan dat hij zijn woonboot, waar voor hij was aangeslagen vóór 15 mei 1967 heeft doorverkocht en in het belastingjaar geen 90 dagen van de boot gebruik heeft kunnen ma ken. Het criterium voor de belastbaar heid is evenwel niet het „gebruik (kunnen) maken" maar het „be schikbaar hebben" en dat geduren de minstens 90 dagen per belas tingjaar. Die termijn van „beschik baar hebben" is dus langer geweest en daarom wordt het bezwaar on gegrond verklaard. NIEUWKOOP De raad wordt aanbevolen de burgemeester, de heer A. H. van Montfoort, te be noemen tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand, hetgeen hem mogelijk zal maken een van zijn zoons in de echt te verbinden. Alphense duiven vlogen ALPHEN De Alphense Vrien denclub hield een wedvlucht van Quievrain over 'n afstand van 204 km. De duiven werden om 12.20 uur met een kalme wind gelost. De eer ste duif kwam om 14.52.13 uur aan, de laatste om 15.06.19 uur. Uitslag: R. W. Verkade 1. 26, 29 en 30; combinatie G. en S. 2. 3. 14, 18 en 42; T. Groendendijk 4, 13. 28, 33, 36 en 40; M. Colla 5 en 17; W. Sas sen 6, 25, 31, 35 en 37; C. Godthelp 7, 16. 38 en 50; M. Groeneveldt 8, 22, 45 en 48; K. Vergunst 9 en 12; G. Bergsehoeff 10 en 46; D. van Eijk 11; A. Overvliet 15 en 19; N. Groe nendijk 20, 41 en 47: A. Ekelschot 21, 23, 32 en 43; T. Bruynes 24 en 27; A. Groenevelt 34 en 49; J. Dom burg 39 en P. Domburg 44. Herdenking Ter Aar TER AAR Voor de herdenkings bijeenkomst in het Dorpshuis zater dagavond bestond veel belangstel ling. De zangvereniging „Loofdt den Heer" verleende onder leiding van dirigent De Rooy medewerking. De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer M. Heijns. sprak enkele woorden. Na de twee minuten stilte hield ds G. H. van Kooten, herv. predikant te Delft, een toespraak, waarin hij een parallel trok tussen Nederland en het volk Israël. Hij riep met klem op tot een leven uit dankbaarheid, gewijd aan het houden van de ge boden van God, die ons volk de vrij heid als een wonder heeft terug gegeven. OEGSTGEEST De heer L. W. Nouwens is aan de Technische Hogeschool in Delft geslaagd voor het ingenieursdiploma scheikundige technologie. ABBENES De dodenherden kingdie elk jaar in de dorpen A b- benes en De Kaag wordt gehouden, begon met een goed bezochte sa menkomst in de stemmig met bloe men versierde rooms-katholieke kerk aan de Buitenkaag. Pastoor Dr. v. d. Lugt opende deze samenkomst. Hij vroeg of deze samenkomsten nog zin hebben, nu er toch steeds meer mensen zijn, die deze bevrijding niet persoonlijk meebeleefd en meege maakt hebben. Hij wees op het volk Israël, dat nog steeds God blijft dan ken voor zijn godsdienstige en poli tieke vrijheid na de onderdrukking in Egypte. Dit geeft bezieling en bo venal vertrouwen op God, die toen zo wonderbaarlijk redde. Zo is ook ons samenzijn: onze aan wezigheid hier bewijst reeds het zin volle, maar bovenal zijn wij hier bij elkaar om God te danken voor onze gondsdienstige en politieke vrijheid en om ook hen te danken, die zulke grote offers gebracht hebben daar voor. Na het zingen van ,.Wilt heden nu treden", las ds J. L. Keijzer, Herv. predikant te Abbenes, een gedeelte uit het boek Prediker. In zijn medi tatie over Pred. 10 18 sprak hy over de noodzaak van gedenken, maar bovenal over de verplichting, die wij hebben om ons huis van de vrijheid voor „lekkages" te bewaren. Hun vallen is niet voor niets geweest, wij danken deze vrjjheid van nu aan hen, die op vergeten plaatsen en ere- velden begraven liggen. Wij mogen dankbaar zijn: er spelen weer goed gevoede en goedgeklede kinderen in onze straten. Maar ons huis van de vrijheid mag niet door laksheid of egoïsme ineenstorten. Daarom is deze vraag van groot belang: „Hoe gebruiken wij onze vrijheid?". Gevaar Wij zijn weer in groot gevaar als wij geen ernst maken met het lief hebben van God en van de naaste. Met de Hebreënbrief mogen wij zeg gen: Het heeft alle zin om te werken in de wereld en vol idealen te zijn, omdat Jezus Christus is opgestaan. Dat God ons geve, dat we ons bewust worden van onze vrijheid en met het Wilhelmus mogen zeggen: Dat ik toch vroom mag blijven Uw dienaar t'allerstond. Pastoor v. d. Lugt sloot deze bij eenkomst, nadat een koor, samenge steld uit het R.K kerkkoor en het Kaagse Koor „Looft den Heer" o.l.v. Sander Visser nog twee liederen had gezongen, afgewisseld met het zin gen van het Wilhelmus. Na deze samenkomst ging men naar het gedenkteken bij rijksweg 4. war twee minuten stilte in acht ge nomen werden, waarna men gele genheid had bloemen te leggen bij dit gedenkteken en op de plaats waar drie verzetsmensen op 8 sep tember 1944 het leven lieten. moeten worden uitgebracht. Eer. belangrijke afwijking van het oude reglement is dat de rondvraag zal worden afgeschaft. Door B en W wordt hierbij opge merkt dat deze rondvraag in de praktijk min of meer onbewust is uitgemond in datgene wat het oude reglement niet beoogt. B en W ach ten daarom een dergelijke rond vraag niet meer passend in deze tijd waarin zoveel belangrijke za ken de ernstige aandacht van het college vragen. Een rondvraag wordt dan ook min of meer beneden de standing van de raad geacht. B en W worden in dit gevoelen gesteund door het feit dat in de meeste ge meenten van enige importantie de rondvraag niet meer wordt gehou den. Daarbij doet zich steeds de praktische moeilijkheid voor, dat gezien het steeds verder uitgroeier. van de gemeente, het college van B en W lang niet op elke vraag on middellijk kan antwoorden. De enige en juiste weg voor een goede communicatie tussen raad en burgemeester en wethouders over aangelegenheden, die niet aan de orde zijn op een raadsvergadering, maar waarvoor men wel aandacht wenst, is die van schriftelijke vra gen. Dan kan en mag men verwach ten dat een nog nauwgezetter over weging van de zaak en een zo ge detailleerd mogelijk antwoord kan worden gegeven. NIEUWKOOP Bij besluit van 9 maart 1967 heeft de raad aange kocht de voormalige kleuterschool en drie aangrenzende lokalen van de voormalige Chr. Nat. School aan de Dorpsstraat. Dit besluit hield tevens in dat deze percelen op de nomina tie stonden te verdwijnen, met het oog op de veiligheid van het ver keer als t.z.t. de aansluiting van de Kennedylaan op de Dorpsstraat tot stand zou zijn gekomen. Deze aan sluiting is namelijk ten oosten van de bovengenoemde opstallen gepro jecteerd en het toekomstige verkeer vraagt ter plaatse een zo ruim mo gelijk uitzicht. In een eerder stadium is met de eigenaar ook overeenstemming be reikt over de afbraak van het ooste lijk van de kruising staande pand Dorpsstraat 7 en heeft men kunnen bewerkstellingen, dat, wanneer de Kennedylaan zal worden aangeslo ten op de Dorpsstraat, althans op een der beide hoeken een behoor lijk uitzicht verzekerd zou zijn. Om ook de westelijke hoek een goed uitzicht te verzekeren is het nog nodig dat de gemeente eigen dom verkrijgt over de ter plaatse staande schoolwoning, die nu nog door het hoofd van de school wordt bewoond. Met het schoolbestuur zijn onderhandelingen gevoerd over aankoop van woning, tuin en erf en deze hebben ertoe geleid dat overeenstemming is bereikt over de koopsom van f 25.000,- alles in begrepen. Het schoolbestuur heeft op zich genomen de woning binnen een half jaar na overdracht te doen ontruimen waartoe uiteraard met de bewoner een regeling zal worden getroffen. Constructiefouten aan Nieuwkoper school NIEUWKOOP Het bestuur van de Vereniging Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Nieuwkoop ver zoekt het gemeentebestuur ten be hoeve van de Maranathaschool, die in 1959 werd gebouwd, medewerking te verlenen voor het treffen van een aantal voorzieningen en opheffing van constructiefouten. Gebleken ls nl„ dat door fouten in de dakcon structie ernstige lekkage ontstaat. Men ondervindt ook wateroverlast in de kelderruimte en vochtigheid in de kruipruimte onder de lokaliteiten- Voorts vraagt men verbetering van de ventilatie in de lokalen op de begane grond aangezien deze ook al i.v.m. de overmatige vochtigneid on voldoende is gebleken. Uit een vanwege het gemeente bestuur ingesteld onderzoek is ge bleken, dat bovengenoemde voorzie ningen inderdaad nodig zijn, maar dat eerstgenoemde voortvloeien uit een te hoge waterstand en een te laag aangehouden vloer en funde- ringspeil en resp. hun oorzaak vin den in de werking van het platte betondak en als gevolg van tempera tuurwisselingen zijn terug te bren gen tot constructiefouten. Voorgesteld wordt een begroting van de kosten te maken, die voor rekening van de genteente kunnen worden genomen en dan met een na der voorstel te komen tot beschik- stelling van een krediet. NIEUWKOOP Het bestuur van de Polder Nieuwkoop heeft er de aandacht van het gemeentebestuur op gevestigd dat bij de aanleg van het Regthuysplein aandamming van een gedeelte van de Ringsloot heeft plaatsgevonden waarmee het ter rein is vergroot en in feite het pol dereigendom, waartoe de Ringsloot behoort, is verkleind. Op verzoek van het Polderbestuur is het afge damde gedeelte opgemeten en dit blijkt een oppervlakte van plm. 48 m2 te hebben. Hel polderbestuur heeft verzocht het gedeelte grond door de gemeente te doen overne men, ter voorkoming van misver standen in de toekomst waarby een prijs van f 4 per vierkante meter als aanvaardbaar wordt verklaard. ALPHEN In de ouderdom van 78 jaar is overleden ds J. H. A. Bosch, emeritus-predikant van Daarle. Voordat hij naar deze ge meente vertrok, was hij ruim twintig jaar predikant van de Geref. Kerk Alphen aan den Rijn. Na zijn emeri taat, op 26 oktober 1958, is hij ook weer in onze gemeente komen wo nen. De laatste maanden van zijn leven werd hij elders verpleegd. Ds Bosch werd 31 oktober 1915 predikant te Andel in Noord-Bra bant; 29 juni 1919 vertrok hij naar Nijverdal; 19 juni 1927 deed hij in trede te Alphen; in zijn laatste ge meente deed hij 21 maart 1948 zyn intrede. Gedurende zijn verblijf in Alphen aan den Rijn kwam de gemeente tot flinke ontwikkeling, die ertoe leidde, dat, toen er enkele kandidaat-hulp predikers waren geweest, de twee de predikantsplaats werd ingesteld, die op 28 april 1932 werd bezet door ds G. Mulder, nu emeritus en hier wonend. D eoverledene was een uitstekend pastor. Hij had een fabelachtig ge heugen. Mensen, die hij eenmaal had ontmoet, kende hij en als hij zon dags zijn blik vanaf de kansel langs de rijen had doen gaan, wist hij wie er ontbraken; bij herhaling kon men rekenen op bezoek. Hij leefde sterk mee met de gemeente; zo bewaren vooral de ouderen aan ds Bosch een goede herinnering. Helaas is een groot aantal jaren van de tijd na zijn emeritaat voor hem moeizaam geweest door her haalde attaques, maar zolang de lichamelijke omstandigheden dit toe lieten was hij een trouwe kerkgan ger. In zijn Alphense periode nam ds Bosch ook aan de particuliere synode deel. Burgemeester Alkemade legde krans ALKEMADE Tot voor enige jaren werd in Alkemade uitvoerig aandacht besteed aan de dodenher denking, o-a. door het organiseren van een stille tocht naar het monu ment voor de gevallenen bij het ge meentehuis. Nu had zaterdagmor gen een kleine plechtigheid plaats toen burgemeester P M F Smolders namens het gemeentebestuur aan de voet van het monument een krans legde. Tafeltennis LEIMUIDEN Zaterdag 11 mei zal te Tilburg de beslissing vallen wie zich Nederlands kampioen ta feltennis hoogste klasse dames mag noemen. Dan zal het damesteam van Play Fair het in Tilburg moe ten opnemen tegen de dames van het Tilburgse „Irene". Afgelopen zaterdag speelde het team van Play Fair, bestaande uit de dames Dineke Heuzen, Lida Schuurbiers en Elly Touw tegen het Amsterdamse D.T.S. Deze ont moeting leverde een klinkende 1 9 overwinning op voor de Leimui- dense dames, die hierdoor uitzicht blijven houden op het kampioen schap. In de voorgaande weken werd reeds gewonnen van de teaihs i van Reactie 64) en Prowano (8—2). Eenzelfde resultaat boekten de dames van „Irene", die in de voor gaande weken wonnen van DTS en Prowano en afgelopen zaterdag een 91 overwinning boekten op het team van „Reactie". Hierdoor heeft zowel Play Fair als Irene eenzelfde aantal punten en zo zal de wedstrijd IrenePlay Fair, de beslissing moeten brengen. Er doen zich echter enige moei lijkheden voor. De vereniging is namelijk niet financieel draag krachtig genoeg om een bus te huren. Hierdoor loopt een aantal leden de kans om dit evenement te missen. Verwacht mag worden, dat Leimuiden wel een aantal auto- bezitters-sportliefhebbers rijk is, die bereid zijn leden naar Tilburg te rijden. Inlichtingen worden ver strekt door de heren M. de Rijk. Burg. Bakhuizenlaan 48 b, en A. Hleuzen, Lijsterbeslaan 11. PI.AY FA1R-DTS: 9-1 LEIMUIDEN Ook in derde wedstrijd om het Nederlands dames teamkampioenschap tafeltennis be haalden onze Play-Fairdames een ruime overwinning. Met 91 ver sloegen zij DTS uit Amsterdam.- Dineke Heuzen en Lida Schuur- bier bleven ongeslagen en Elly Touw wist prachtig twee partijen in haar voordeel te beslissen. Zater dag zal de laatste en beslissende wedstrijd in Tilburg tegen Irene worden gespeeld. Als die gewon nen wordt, is Play Fair kampioen van Nederland. HAZERSWOUDE De Christen vrouwenbond afd. Hazerswoude, houdt vrijdag de laatste vergade ring in het seizoen. Een fabriek uit Friesland zal de avond die om acht. uur in de lokalen achter de geref. kerk wordt gehouden, verzorgen. Woensdag 15 mei zal de ge meentesecretarie de hele dag ge sloten zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4