Vuurtorenwachter - exclusief beroep Opstellen over politie van de oud-adjudant A. J. van den Berg W. Handgraaf vierde jubileum bij LDM Vuurtoren Noordwijk - 300.000 Watt - reikwijdte 30 km. JEentonig? Dat ligt aan jezelf' Goed resultaat Nat. Grondbezit Schoolsportdag Pr. Maurits en Juliana van Stolberg FRANS DE WIT EN ROB CLOUS Plastiek en grafiek van talentvolle kunstenaars Vlugge handel op Leidse veemarkt PROFICIAT AMICITIA NIEUWE LEIDSE COURANT 4 ZATERDAG 4 MEI NOORDWIJK Wie de Hoog- wakersbosstraat doorgaat ziet ter hoogte van pand nummer 31 een mast in de tuin staan. Die mast ia afkomstig van een Engelse sleepboot. In dezelfde tuin liggen nog meer voorwerpen die aan de zee herinneren: enkele reusach tige dobbers, zogenaamde eind- jonen. Een eindjoon heef ten doel het einde van een vleetnet aan te geven. De heer Dirk van Dee (44) de betooner, is hoofdlichtwachter van de vuurtoren. Als zodanig ts hij in dienst bij de Koninklijke Marine, by het onderdeel Loodswezen (Rijks kustwacht). Dat houdt echter niet in, dat hij onder krijgstucht staat, of een uniform draagt. De functie is een volledige burgerbetrekking. Ook een van de zonen van de heer Van Dee is bij het loodswezen in dienst, als steward van een loods boot. Vijftien yUURTORENWACHTER is een exclusief beroep. In Nederland zijn 15 vuurtorens, met op elke toren drie vier vaste wachters en een reserve. De wachters kennen elkaar allemaal. Ze hebben veel contact met elkaar, vooral tele fonisch. Elke vuurtoren heeft zijn eigen karakter (lichtcode). Voor de toren in Noordwijk is dat een 20 seconden durend signaal, dat be staat uit 8 sec licht, 2 donker, 3 licht', 2 donker, 3 licht en 2 donker. Daarna wordt het signaal opnieuto gegeven. De toren is 28 meter hoog. Op 15 meter hoogte staat het ka mertje van de wachter, ..De Uit kijk". De heer Van Dee is eerst licht- wachter op de vuurtoren van Schiermonnikoog geweest. Vandaar is hij in 1954 overgeplaatst naar Noordwijk. De vuurtoren in Noord wijk is niet altijd bezet. Er wordt gewerkt in twee ploegen van 16 tot 24 uur en van 00.00 uur tot 08.00 uur. Opleiding yOOR vuurtorenwachters is een aparte opleiding in het leven geroepen. Die opleiding is in Harlin- gen en duurt een jaar. Onderdelen van die opleiding zijn: kaartpassen, kennis van elektromotoren, meteo rologie, kennis van de stormwaar- schuwingsdienst, seinen, kennis van het reddingswezen, geografische kennis van de gronden en diepten van de Noordzeekust, etc. Vuurtorenwachters maken nogal eens wat mee. Strandingen bijvoor beeld. De heer Van Dee heeft diver se malen een schip zien vastlopen. Eén keer heeft hij drie strandingen op éét} dag meegemaakt. Toen was het windkracht tien. „Van een Turks schip weet ik iets aardigs te ver tellen. Toen ik in de hut van de kapitein was, zag ik de foto's van zeven vrouwen. Later bleek, dat die kapitein met alle zeven was ge trouwd. Straaljagers FYAN HEB ik eens twee straal<- jagers tegen elkaar zien klap pen. De vuurzee was mijlenver te zien. Ook registreerde ik indertijd het vliegtuig, een Neptune, dat in Valkenburg was gestolen. Ik was beneden aan het werk en ging toen naar boven om iets te pakken. Daar zag ik een vliegtuig in zee storten. Ik belde direct het vliegveld Val kenburg, dat de zaak verder afhan delde". Met Radio-Scheveningen hebben de vuurtorenwachters geregeld con tact. Ze melden via radio of telefoon wat er op zee gebeurt. Als er een schip in nood is, ontstaat een drie hoekszending tussen het schip, de dichtstbijzijnde vuurtoren en Radio- Scheveningen. Hobby's heeft de heer Van Dee in ruime mate, varen en zwemmen. Ook filmt hij, op 8 mm. Onlangs heeft hij een wedstrijd van de plaat selijke filmclub gewonnen met een film over de kaarsenfabriek in War mond. Verder doet hij aan biologie. De heer Van Dee is op het gebied van vogels zo deskundig, dat hij er eens voor de radio over heeft ge sproken. Dat ging over bergeenden. Praatje f~ïF HET werk eentonig is? Ach, dat ligt helemaal aan jezelf. Als je de hele nacht in het donker blijft turen we mogen na zons ondergang geen licht aan hebben, vanwege de reflectie op de ronde ruit, waardoor we niet goed naar buiten kunnen kijken natuurlijk wel Er kan per slot van rekening 12 maanden achter elkaar niks ge beuren. Hier in Noordwijk kom je altijd veel mensen tegen die eens naar boven komen om een praatje te maken. Verder heb ik hier een radio en als het licht is, kijk ik wel eens uit op de Boulevard. Wat mijn werk omvat? Ten eerste zorgen we ervoor dat het licht het doet. Als de stroom uitvalt of zo, gaat automatisch de noodverlichting branden, die door gas wordt ge voed. Dan moeten we uitkijken naar gestrande schepen en we letten op noodsignalen en smokkelaars. Ook worden door ons de waterstanden vermeld". Lamp De lamp op de vuurtoren heeft een sterkte van 1000 Watt, die door middel van een lens wordt versterkt tot 300.000 Watt. Hij heeft een aktie- radius van 16 zeemijl, d.i. ongeveer 30 kilometer. De reikwijdte van het noodlicht is 7,5 kilometer. De vuurtoren in Noordwijk is er sinds 1922. Katwijk wilde óók een toren die werkte (de hedendaagse Katwijkse toren is buiten werking) maar omdat Noordwijk temidden van de scheepvaartlijn ligt, kreeg Noordwijk hem. Belang maatschappij dient soms zwaarder te wegen dan dat van de recidivist" LEIDEN Oud-adjudant A. J. van den Berg, die van 1 december 1934 tot 1 mei j.l. bij de Leidse gemeentepolitie diende, heeft het beëindigen van zijn politieloop baan gemarkeerd met de uitgave van zijn gebundelde opstellen on der het motto „Politie". Universi- teitsboekhandel J. Ginsberg N.V. verzorgde deze uitgave, die ruim honderd gestencilde pagina's telt. (Prijs f 6,75). Deze verzameling opstellen om vat zowel* de door de'hëer Van den Berg in 1956 uitgegeven brochure over taak en opleiding van de poli tie met de daarop betrekking heb bende recensies als een aantal nog niet eerder gepubliceerde opstellen Speciaal voor politiemensen maar ook voor justitieambtenaren en Kamerleden lijkt ons deze collectie opstellen van betekenis. Niet ieder een zal het altijd eens zijn met de theorieën van de schrijver maar dat kan toch wel aanleiding geven tot interessante gedachtenwisselingen. Er worden vele facetten van het DEN HAAG Blijkens het jaar verslag 1967 van Nationaal Grondbezit N.V. heeft het concern als geheel een gunstig eindresultaat behaald. De ho gere rentabiliteit van het de woning exploitatie geïnvesteerde vermogen en de aanzienlijk gestegen resultaten van de dochterondernemingen over troffen aanmerkeijk de binnen perken gebleven teruggang van de overige baten van de moedermaatschappij. De liquiditeitspositie werd het gehele jaar zo ruim gehouden, dat ook bij het aangaan van grotere transacties geen plotseling beroep op de kapitaalmarkt behoefte te worden gedaan. De directie verwacht dat 1968 een behoorlijk eindresultaat zal laten. zien. De huren brachten f 5,14 min. tegen f4.52 min. Bruto baten van de moe dermaatschappij beliepen f 2,70 mil joen tegen f2.97 miljoen. Resultaten dochteronderneming na reserverin gen en afschrijvingen): f4.42 miljoen tegen f3.12 miljoen. Het saldo winst komt uit op f 8.32 miljoen (v.j. f 7.36 miljoen). De na afschrijvingen, voor zieningen en reserveringen overblij vende zuivere winst ter verdeling be draagt f 2,47 miljoen. Voorgesteld wordt 321*» procent di vidend. waarbij opgemerkt wordt, dat in 1968 de uitreiking zal plaats vinden van f 1.184.000 aandelen a met 'n ver plichte storting van 30 procent ten laste van de fiscale agio-reserve. (Over 1966 werd uitgekeerd 32>4 pro cent inclusief 5 procent stock-divi dend). Maatschappij van Berkels Patent N.V. te Rotterdam: 10 procent (vorig jaar 12 procent). 55 LEIDEN De Juliana van Stol berg-Ulo en de School voor Handel en Praktik „Prins Maurits" hielden vrijdag htm traditionele sportdag met 's morgens atletiekwedstrijden en 's middags veldsport. Mede dank zij het goede weer, was het een bijzon der fijne dag. Bij de meisjes tot 13 jaar werden de volgende medailles behaald: Marjan Verbaan voor korfbal; Marijke Wolters en Ans van Oosten voor hoogspringen; Marijke Wolters voor hardlopen; Nel lie Kelder voor vérspringen; Yvonne van Duivenbode voor balwerpen. Bij de jongens tot 13 jaar gingen deze prijzen resp. naar: Bram Zaal, Albert Jacobs. Koos Pret, Koos Pret. en Freek Rienks. Meisjes 14 jaar en ouder: hoogsprin gen Yvonne van Tol en Marian Mak- kerse; doelen op de korf: Lijanne de Visser; hardlopen: Marja Hazeweyer; vérspringen: Marijke Wleringen; bal- werpen: Marian Makkense. Jongens: J. S. Bahlman hoogsprin gen: balwerpen Arie de Groot: vér springen Noci Domberg: hardlopen Frits Hazeweyer en doelen op de korf: Frans Schijf. De wisselbekers voor de veldsporten gingen naar: handbal senioren Juliana van Stolberg ulo: junioren: Prins Mau- ritsschool: Slagbal, Juliana van Stol berg ulo: Korfbal, Juliana van Stol berg ulo. Voetbalbeker De fel begeerde voetbalbeker was voor de vierde achtereenvolgende maal voor de Prins Mauritsschool. De volgende leerlingen behaalden een sportdiploma: H Bahlman A, J. G. S. Bahlman A, Jos Bahlman A, E v. d. Heiden A. Leo Noort B. Frans Schijf B. Teun Schijf A, Arie Wansink A. Marien Witte B. Klaas Yntema A. Teun Hoek B, Johnie Zandbergen B. Martien Schmidt A. Jan van Termey A, Kees Montagne B. Kors de Bruin A. Jaap Boogerd A. Piet Jan Barn- hoorn A, T. Dijkman B. N. Domberg B. Paul Haas A. A. van Klaveren A. Rob Werba A. Freek Rienks B. Henny Metselaar A. Sjaak Cuvelier A, J van Broekhuizen B. A. D. Jacobs A, A. van Kraayenoord A, Jan Teske B, Bey B. Griekspoor C, Jonker A, Klok A. Taro A. Pret B. Stefanus A. v. Veen A. Cor Jongejan A, Kees Spoelstra A, Bert Vrij A. Arno Jurgena A. Frits Hazeweyer D. Ronald Tuurenhout B. Frank Bcnoist B. Jan Noorlander A. Wim van Spronsen A, Jan Boersma B. Wim den Hollander A. Kees de Jong A. Ronald de Mey A, Roy van Sprang A, Sjoerd Bronsgeest B, Arie de Groot D, Ruud Fray B. Fernand Baron A, Peter Benoist B, Bert van Meurs A, Wim Neuteboom A, Cora Hamerling A, Christa Boonstra A. Mar jan van Tol A, Yvonne van Duiven- bode A, Annelies de Jong A, Marjan Verbaan A. Yvonne Kiel A, Judith Post A, Marion ten Napel A, Ada van Rijn A, Nicolet Christiaanse A. Greet van Hooidonk A. Nellie Bos A, Lia Hemerik A, Yvonne van der Linden A, Loes Marchand A, Marjan Zierikzee A. Yvonne van Tol A. Mea de Vos A. Ma rijke Wolters A. Anneke de Jong A. Peggy Post A, Janet Nap A, Marja Hazeweyer A. Bonita de Lange A. An nelies Schalk A, Sanneke Segijn A, Lijanne de Visser B. Ineke Quist B. Bep Roefstra B. Corrie Smittenaar A, Anja de Zoete A. LEIDEN De voorstelling van de film Herrenpartie, die maandag avond onder auspiciën van K. en O. in de Stadsgehoorzaal zou worden gegeven, gaat niet door. politiewerk belicht zoals oproeping of betaalde waarschuwing, het ge combineerd transporteren van min derjarigen en betaalde waarschu wing. Eiland Een onderwerp dat de schrijver bijzonder na aan het hart ligt, is de nog steeds niet in werking getreden Bewqringswet van 1929. Hij vindt het van weinig respect voor de wetgever getuigen, dat deze wet, waarin het „bewaren" van onver beterlijke recidivisten wordt ge regeld. nimmer in werking is ge treden. Er zou volgens hem in Europees verband naar samenwerking kun nen worden gestreefd voor het plaatsen van ernstige recidivisten op (bijvoorbeeld) een eiland waar de kans op ontvluchten gering is en waar zij zich zouden kunnen bezig houden met het verzorgen van dieren. In zijn slotwoord verklaart de schrijver, dat zijn ruim 33-jarige ervaring hem heeft geleerd, dat een groot percentage van de delinquen ten gemeenschap, politie en justitie niet al te veel moeilijkheden op levert. Een klein aantal is echter onverbeterlijk. Alleen het ouder worden of de invloed van een vrouw kan deze groep „onverbeter- 1 y ken" een verminderde neiging tot misdaad geven. Naar de mening van de schrijver dient de maat schappij beter tegen deze ernstige misdadigers te worden beschermd. Niet het belang van deze mensen dient volgens hem voorop te staan maar het belang van de maatschap pij. Voor deze categorie is een an dere aanpak dringend nodig. Het merkwaardige is echter volgens de heer Van den Berg, dat niet de wet gevende macht (de volksvertegen woordiging) maar meer de uitvoe rende organen de bevolking in het onzekere laten ten aanzien van de Bewaringswet. KATWIJK/LEIDEN Van de gebouwen der L.D.M. te Katwijk en Leiden wapperde vrijdag de driekleur ter ere van timmerman/ magazijnmeester W. Handgraaf, die herdacht, dat hij 25 jaar geleden bij het waterleidingbedrijf in dienst trad. In aanwezigheid van het voltalli ge Katwijkse personeel en afge vaardigden van de Leidse afdelin gen, werd de heer Handgraaf met echtgenote en kinderen op het pompstation te Katwijk aan de Rijn ontvangen en allereerst toegespro ken door de directeur, ir C. de Jong. In hartelijke bewoordingen ge tuigde deze van de byzondere waardering, die er bij de directie bestaat voor het gedegen vakman schap en de grote accuratesse van de jubilaris, kwaliteiten, die hem bij uitstek geschikt doen zyn voor zijn tweeledige functie van timmer man en magazijnmeester. Spreker dankte voor de aan het bedryf betoonde trouw en toewij ding en overhandigde een geschenk onder couvert. Mevrouw Hland- graaf werd met een fraai boeket bloemen in de hulde betrokken. Nadat de chef van het pompsta tion, de heer M. Hemkes en enige andere medewerkers zich eveneens in lovende bewoordingen over de persoon en kwaliteiten van de heer Handgraaf hadden uitgelaten, sprak de jubilaris een dankwoord. In de avonduren vond te Leiden de huldiging door het personeel plaats. Spreker was hier de voor zitter van het Jubileumfonds, de heer J. A. P. Moonen, die in het bijzonder de grote activiteit van de heer en mevrouw Handgraaf rele veerde bij de instandhouding van de vakantiehuisjes en andere per soneelsbelangen. Een mooi horloge vertolkte de dank van het gehele personeel voor de in zo ruime ma te van de sympathieke jubilaris on dervonden collegialiteit. Cabaret en mode in Schouwburg voor Leidse scholieren LEIDEN De Interscholaire Con tact Commissie gaf gisteren in de Schouwburg een avond voor middel bare scholieren. Na een tam begin met twee filmpjes, waarop men kon zien, hoe in vroeger jaren de mode met muzikale dixieland-omlijsting werd gepresenteerd, mocht lady-spe aker Marieke Schlatmann uit Voorschoten een aantal meisjes van de Leidse middelbare scholen aan kondigen. Zij droegen „als jeugdige manne quins in de dop" piodieuze kleding van de gefingeerde boetiek Car rousel, die in werkelijkheid was ge leverd door modehuis De Faam. De kleding, variërend van f 20 tot f 150, werd in het algemeen vrij vlot ge presenteerd. Alleen meisjeskleding werd geshowd, omdat men de heren kleding niet aandurfde. Een „dressman" was trouwens moeilijk te krijgen. Na de pauze trad het cabaret „Chatte-Chien" met het programma „Mispeospas" op, dat op nogal oud bakken wijze probeerde het scholie- renpubliek ongecompliceerd te ver maken. Dit lukte vrij makkelijk. Elk grapje kreeg een dankbaar applaus. Jammer was alleen, dat het, ondanks de soms aardige liedjes, weinig met cabaret had te maken: daarvoor wa ren de teksten te bot en gingen de grapjes ook niet diep genoeg. Waterstanden DEN HAAG. 4 mei Konstanz 381 —2, Rheinfelderi 320 +5. Straatsburg 376 2. Plittersdorf 532 2. Maxau 592 +11, Plo- chingen 208 5. Mannheim 482 +17, Stein- bach 172 —6. Mainz 420 onv., Bingen 318 —4, Kaub 372 —5, Trier 403 76, Koblenz 366 +2, Keulen 362 —8. Ruhrort 552 —3. Loblth 1170 1. Nijmegen 959 onv., Arnhem 943 onv., Eefde IJssel 482 2. Deventer 366 l. Monsln 5460 1, Borgharen 3865 —28. Belfeld 1123 —10, Grave beneden de sluis 510 +4. HOOGWATER SCHEVENINGEN 5 mei 7.51 v.m.; 20.38 n.m. 6 mei 8.57 v.m.; 21.38 n.m. LEIDEN Bij Galerie Van der Vlist exposeert deze maand voor het eerst een Leidenaar: de 26- ijarige beeldhouwer Frans de Wit, die in 1965 cum laude afstudeerde aan de Koninklijke academie voor beeldende kunsten in Den Haag. Naast diens plastiek is er ook gra fiek te zien van de 28-jarige Rob Clous, die in Haarlem woont en werkt, maar in Leiden geen on bekende is: twee jaar geleden ex poseerde hij bij Galerie Walen kamp en vorig jaar in De Waag. Frans de Wit, die met verschillen de materialen werkt, betoont zich met deze expositie als een talentvol kunstenaar. Zijn plastieken hebben vaak een symbolische betekenis. Met name geldt dat voor "Renaissance in brons", "Plateaus" en "Als 'n stad", waarin hij met betrekkelijk weinig middelen dood, geboorte, bloei en vergankelijkheid verbeeldt. Sterk de aandacht trekken twee grote staalplastieken, "Tempel 1" en "Tempel 2", waarvan vooral de eerste bijzonder geslaagd is. Voor een groot deel opgebouwd uit meta len staafjes, heeft dit werk inder daad het imposante .van een tempeL Curieus is het in de onmiddellijke nabijheid van deze volkomen ab- LEIDEN Gisteren was het in tegenstelling tot de vorige week donker, triest en koud. op de veem arkt. Aanvoer en handel: grootvee: minder, vooral slachtvee, handel willig; wol vee: aanvoer gelijk, han del willig; varkens: iets meer, han del redelijk. Gebruiksvee. De top van aanvoer is alweer voorbij, maar de vraag blijft bestaan. Zowel bij de melk- als de varekoeien was de handel vlug en waren er ondanks de lage melkprijs vrij veel kopers, waardoor de prijzen iets aantrokken. Slachtvee. De aanvoer viel erg te gen. Alles werd vlug verkocht en de notering liep op tot f5. Ook de vette kalveren werden vlot verkocht. YVolvee. Minder schapen en meer lammeren. De slachtlammeren kon den iets hoger worden genoteerd. Ook de fokschapen met lammeren deden het ondanks de grotere aan voer nog goed. Varkens. Slachtvarkens (beurshan del): „rustig", met zeker geen hogere prijzen. Biggen en lichte varkens werden gisteren veel aangevoerd. De handel was redelijk. Paarden en geiten. Handel rustig. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM Aan de VU. zijn ge slaagd: kand. ex. rechtsgeleerdheid: W N Scheepstra (Amersfoort); doctoraal exa men rechtsgeleerdheid: H H van Andel Cs-Gravenhage). mej. G F Burgers (Arn hem). J W Mulder (Amsterdam), mej. C M van Oostveen (Amsterdam, mej. J C Westveer (Bergen op zoom); semi-arts- examen: mej. C A C de Bruyne (Amster dam); artsexamen: D J Boesveld (Amster dam), J Meindersma (Goes): kandidaats examen wiskunde: J Bronkhorst (Schie dam). N Praagman (Drachten), w W J Rakhodst (Loosdrecht), K van Twillert (Spakenburg); natuurkunde: J E Bakker (Amsterdam), J C Boddendijk ("s-Graven- hage), D D B Rijsenbrij (Loosdrecht), W Salverda (Arnhem), J c Visser (Enkhui zen); scheikunde: C J Jonker (De Krim); doctoraal examen scheikunde: A D Boots- ma (Weesp); biologie: J Hartlngsveldt (Oegstgeest)kandidaats examen Engels: mevr. L Wijngaarden-van Leeuwen (Am sterdam): doctoraal examen Frans: mevr. C E Schulte Nordholt-Bouwman (Amster dam); Engels: mevr. J H C Hagen-Kraan (Amsterdam); kandidaats examen socio logie: C D Faber (Zaandam), M J van der Zwaan (Hilvedsum); nlet-westerse socio logie: K S Yap (Amsterdam); doctoraal examen sociologie- mej. G J Ridderbos (Amsterdam): nict-westerse sociologie: M M Abucar (Amstelveen); politicologie: L de Jong (Amsterdam); psychologie: J H M Beeren (Amsterdam); opvoedkunde: B J Crum (Amsterdam), mej. D C Wldyatma (Amsterdam). LEIDEN De sociëteit Amicitia heeft gisteravond haar 200-jang jubileum gevierd met een receptie in de bovenzalen van café-restaurant Jn den vergulden Turk". Tot de meer dan 200 genodigden behoorden de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, zijn voor ganger, jonkheer mr. F. H. van Kinschot, mevrouw N. A. den Haan- Groen, de wethouder van bedrijven en fabrieken, haar echtgenoot, prof. D. C. den Haan, kolonel Wessels, commandant van de kokschool, en vele hoogleraren en lectoren. Het jubilerende bestuur toonde zich zeer verheugd met de geschen ken, die met grote energie werden aangedragen. Geschenken die herin nering enopriepen aan een roemrijk verleden. Het voltallige bestuur genoot merkbaar van de feestoraties die werden afgestoken door de voorzit ter van het Leidsche studentencorps en de vice-voorzitter van het be stuur van de studentenvereniging Minerva". Zij spraken de wens uit dat de banden die tussen de gezel ligheidsverenigingen bestaan, be houden zullen blijven. Uit de vele geanimeerde gesprek ken tussen de leden van Amicitia werd duidelijk dat de tijd inder daad niet altyd serieus genomen wordt. stracte plastieken een figuratieve madonna-met-kind te zien. Dit "Heil der wereld", uit een vroegere periode, laat zien dat Frans de Wit niet alleen in het abstracte een vak man is. Dat laatste blijkt trouwens ook uit het kleinere werk, dat in een vitrine bij elkaar staat en waarvan enkele vrouwenfiguurtjes getuigenis afleg gen van de veelzijdigheid die deze interessante expositie kenmerkt. De grafiek van Rob Clous sluit bij het werk van De Wit goed aan. Ook Clous werkt zowel abstract als figuratief en hoewel er nogal wat niveauverschil is ("Lancering" bij voorbeeld is bepaald niet geslaagd), weet hij soms mooie resultaten te I bereiken. Tot het beste werk behoren zijn "Arena generalissimo Franco", een duivelse toren van Babel, opgebouwd rondom een met hoorns getooid ge zicht van de dictator, en "Polderle ven", een bonte verzameling schroot- auto's. Hoewel Clous zich in zijn werk niet te buiten gaat aan een uitbundig gebruik van kleuren, is het hier juist het goede kleurgebruik dat de twee genoemde werken eruit doet sprin gen. Een prettige bijkomstigheid is dat de prijs waarvooF Clous zijn grafiek Fragment van „Arena genera lissimo Franco", een van de be ter geslaagde werken van de I graficus Rob Clous. iniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiunnnïïni te koop aanbiedt, beslist niet hoog I kan worden genoemd. De expositie f bij Galerie Van der Vlist duurt tot en met 24 mei en is dagelijks, behalve op zondag en maandag, te bezichti- 1 gen. Leo Kleyn Onteigeningsbesluit WASSENAAR Vanaf 6 mei zal ter gemeentesecretarie van Wassenaar gedurende 21 dagen ter inzage worden gelegd het raadsbesluit tot onteige ning van gebouwde en ongebouwde eigendommen, gelegen in de dorpskom. De onteigening is nodig voor de in het zogenaamde Komplan geprojecteerde verbreding van de Lui- felbaan en van de doorbraak Van Ho- gendorpstraat- Langstraat. Markt- en visserijberichten ALKMAAR. 3 mei Kaasmarkt. Aan voer 30.000 kg. Commisslenotcringen (ln guldens per kg)- fabrieksedammer 2.73, middelbare 2.78, Goudse volvette 2.95. Han del redelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 3 mei Groenteveiling: waspeen Al 8601150, AH 260—880, BI 1220—1530, Bil 240—510, Cl 560— 690. CII 240—600, anc—»Le 25—36, rabarber 4—23, sla 10—12, spinazie 10—19, tomaten AI 800—850, BI 790, Cl 750, witlof I 64—72, II 48—56, radijs 10—15, peterselie 5—14, krulpeterselle 15, selderie 9—13, Aanvoer waspeen 233.000 kg. waarvan 140.000 kg voor export werd verkocht. LEIDEN. 3 mei Coöp. Groente- en Fruitveiling: aardbeien 50—110, andijvie 24—52, peulen 700—830. snijbonen 170—350, stambonen 600660, kroten gekookt 40, postelein 76—79. prei 12—22, rabarber 7— 23, spinazie 10—26, komkommers 29—61, tomaten A 820—840. B 780—800, C 800—810, CC 690-720, uien mlddelgrof 27—36, grof 28. witlof 73—117, bloemkool A 107—156. B 86— 124. C 65—108, sla A 12—24. bleekselderij 7—66, raapstelen 4—6, radijs 10—23, selderij 14—18. ROELOFARENDSVEEN, 3 mei Bloe menveiling: Am. Anjers Sim rose 33—40, Sim rood 31—37, Sim wit 34—35, Sim Ar thur 31—37, Keefer sim 38—42, G J Sim 37, Esperence 39—41, Rozen Garnette en i Carol 15—19. Zorlna 16—29, Tawny Gold j 14—15, Carla 50—65, Baccara 5459, Brc- gina 22—25, Seventeen 22, Elsbeth 23, Lelies 16—17, Violieren 15—19. Gerbera's 20—23 per stuk; Colvlllels 190—360, Fresia's 46— 120, Irissen 51—235, Narcissen 17—26, Dho- ronlcum 27—35, Anemonen 30—53, Llatrlx 135, Duizendchoon 100—130, Pyrethrum 220, Margrieten 53—70, tulpen Paris 61—77, Clara Butt 66—80. Queen Elisabeth 55—60, Golden Harvest 90—130, Edith Eddy 58—63. Apel doorn 95—110. Dyanlto 66—71, Vlammenspel 115—124. Cordel Hull 76—81, china Pink 76—81, Rijnland 91—111, Sunklst 100, Karel Doorman 92—95. Makassar 88—91. Orient Express 100—105, Kleurenpracht 85—90, John Scheepers 95 per bos. Perkplanten: Violen 220—440, Veronica 320, Dahlia 400, Allysum 290 per bak; Begonia 25—39, Im- patiens 44. Afrikanen 8—9, Salvia 25, Ge ranium 105—110, Anthurium 350—670. Volgende week worden dc perkplanten- I veilingen gehouden op dinsdag en donder dag tijdens dc snljbloemenvelllng. TER AAR, 3 mei Groenteveiling: sla 1 I 15—20, komkommers I 29—38, H 23—30, bloemkool AI 67—91, All 26—30, Bil 17, alles per stuk; postelein 53—62, peulen 580700, rabarber 59, spinazie I 25—33 II 15—29, andijvie I 34—11. ii 20, snijbonen 320—380. idem stek 240—290. prei AI 31. All 2125. aardappelen 11, komkommers stek grof 4348, Idem fijn 15. alles per kg; ra dijs 17 per bos.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4