Nieuwe over Ziende Ds. Joh. Stehouwer 40 jaar in Alphen Straffen tot vijf maanden geëist tegen verdachten Cultureel centrum in Alphen zou ruim twee miljoen kosten Raad van Voorschoten waardeert visie van B. en W. op toekomst Benthuizen groeit bijzonder snel Marionetten vertolkten operette in Oegstgeest Weg Kikkerpolder niet plotseling in gebruik Rel in St. Willebrord NfWWE tElDSC COURANT ZATERDAG 4 Mil ALPHEN Dezer dagen is de nieuwe eenklapsbrug over De Ziende bij Zwammerdam zonder officieel vertoon in gebruik gesteld. Deze nieuwe brug is in de plaats gekomen van de totaal versleten en al lang niet meer aan de eisen voldoende vaste brUg. Vooral voor de talrijke watersportliefhebbers, die via De Ziende vanuit de Zwammerdamse Rijn naar de Nieuwkoopse plassen gaan, is deze beweegbare brug een grote uitkomst. De nieuwe brug ligt aanzienlijk lager dan de oude vaste brug. Het wegdek is ruim zeven me ter breed met aan weeszijden een voetpad. Weliswaar zijn de opritten nog niet klaar, maar het proviso risch gereed gemaakte wegdek vol doet voorlopig goed. Op de foto: De oude brughoofden worden gesloopt. Daarachter de gestroomlijnde hameipoort met daar aan de zware stangen naar de klap van de nieuwe brug. Pri jswinnaar staat reis naar Parijs af aan rivaal ALPHEN De laatste twee pro grammapunten van de viering Gou den Alphen trokken veel belangstel ling. De door Garage Bervo en Olie handel Schouten georganiseerde vaardigheidswedstrijden voor auto's, waaraan door velen met veel animo werd deelgenomen, kwamen gister avond tot de finale. De perfecte organisatie en de prachtige staaltjes van rijkunst le verden een aantrekkelijke wedstrijd op, die werd gewonnen door de heer Kortekaas. Zijn tijd van 1 min. 11 sec. was dan ook bijzonder scherp. De heren Dirkzwager en Naafs wer den tweede en derde met tijden van resp. 1.13 en 1.15.5. De heer Korte kaas maakte een bijzonder sympa thiek gebaar door de door hem ver diende reis naar Parijs af te staan aan de tweede-prijswinnaar. Voor de taptoe met „prima versa-show" door het trompetter korps „Wilhelmus" uit Sliedrecht was grote belangstelling. De vele toeschouwers rondom het plein voor het raadhuis kregen een aantrekke lijke show voorgeschoteld, een waar dig besluit van de geslaagde mani festatie „Gouden Alphen nieuwe stad aan de oude Rijn". Vrolijke avond voor Spanbetoimers ALPHEN Het personeel van de N.V. Nederlandse Spanbeton maatschappij heeft gisteren in ge bouw Nabij veel plezier beleefd aan de feestavond van de personeelsver eniging. De leiding van de avond was in handen van voorzitter L. Ho- genes. De conferencier Frans Vrolijk kreeg met zijn grollen en grappen de lachers spoedig op zijn hand. André van Duin bracht 20 minuten kolder aan de lopende band en Ria Valk zong een aantal van haar grote suc cessen. Verder werkten mee het Cocktail-trio, Tonny Bakkenes, Alice Williams als illusioniste. The Be- lunsons en Don William met zijn assistente. De avond werd besloten met een gezellig dansje op de mu ziek The Sky Jumpers. Alpheuse schaakclub ALPHEN In groep 1 van de onder linge competitie behoudt J v d Wijngaard zijn titelkansen Met nog één partij te spelen en een afgebroken partij voor de boeg, heeft hij 1% punt minder dan lijst aanvoerder P de Jong, die al uitgespeeld is. In groep 4 leed lijstaanvoerder A C Mijs in zijn laatste partij een onverwachte nederlaag tegen L J Spork. H Geerlofs kan nu door zijn laatste partij te winnen nog eerste worden in deze groep. De uitslagen van de de deze week ge speelde partijen luiden: Groep 1: J van Harten—D Kenbeek 'A. A D Kardol— ir N Buysert V». H C Kleiweg—J v d Wijngaard 0—1. Groep 2: A Post—A N de Bruin 1—0, W v d Roest—Th Ausems 1—0, C H Veerman—J van Ofwegen afg.. C Dozij—N J van Gorselen 1. Grofp 3: J J van Noort—W W Lammers 0—1, Br v d Laar—D F J de Brunij 1—0 (regl.).. Groep 4: A C Mijs—L J Spork 0—1, H W van Teeffelen—H Vcrhelj 1—0, B van Eijk B J Slofstra 0—1, H Jongenburger— J P Hop 0—1 (regl.). ALPHEN De Chr. Oratorium- vereniging Hosanna geeft dinsdag 7 mei om acht uur een zangavond in de Adventskerk. Uitgevoerd worden Cantate Nr 21 van Johann Seb. Bach. ,.Ich hatte viel Bekümmemis" en „Requim" van W. A. Mozart. Hosanna geeft deze bijzondere avond in het raam van het Gouden Alphen. Solisten zijn: Annette, de la Bi je, sopraan; Elisabeth Cooymans, alt; Marins van Altena, tenor) Gams Hoekma., bas; Tijn van Eijk. orgel en clavecimbel. Het begeleidend or kest bestaat uit radiomusici; het ge heel stoat onder leiding van de diri gent. Barend Schuurman. ALPHEN De vorig jaar januari ingestelde stichting ter realisering van een cultureel centrum heeft een ruim 50 bladzijden tellend rapport uitgebracht, getiteld: Een cultureel centrum in Alphen aan den Rijn. Aan het rapport is een extra di mensie gegeven, doordat daarin ook een voorlopig bouwprogramma is opgenomen. Aan de hand van de ge houden enquête is men gekomen tot het volgend ontwerp: 1. entree, gar derobe, dienst, kassa 200 m2; 2. zaal voor 500 personen, inclusief balcon 300 m2; 3. toneel 200 m2; 4. kleedka mers, bergruimte, dienst 200 m2; 5. foyer, mede dienstbaar voor con gressen e.d. 500 m2; 6. keuken, uit gifte, berging 100 m2; 7. zaal voor 200 personen met podium 250 m2; 8. vergaderruimten 200 m2; 9. ten toonstellingsruimten 150 m2; 10. ke gelbaan 400 m2; 11. café-restaurant 200 m2; 12. woning beheerder 100 m2; totale oppervlakte 2800 m2. Hoewel de stichtingskosten pas nauwkeuriger begroot kunnen wor den aan de hand van een concreet ontwerp, hebben voorlopige bereke ning en vergelijkingen met al ge bouwde centra tot de conclusie ge leid, dat het voorlopig bouwpro gramma exclusief de grondkosten voor ca. f2.500.000 gerealiseerd kan worden. De grootte van het bedrag heeft de samenstellers kennelijk niet on beroerd gelaten, gezien de vermel ding dat men het raadzaam acht te zijner tijd te denken aan een zoda nig ontwerp, dat het gehele bouw programma in twee fasen kan wor den uitgevoerd, waarbij men dan de ruimten 1 t/m 6 in een eerste fase denkt. In het bouwprogramma zijn een muziekschool en een grote openbare leeszaal en bibliotheek buiten beschouwing gelaten, omdat het stichten daarvan een eigen procedu re vergt. Bij de opzet van het programma is men uitgegaan van de gedachte dat Alphen op betrekkelijk korte afstand is gelegen van de grote ste den. Met betrekkelijk weinig inspan ning kan men vanuit Alphen deel hebben aan verlerlei culturele acti viteiten op het gebied van toneel, muziek, tentoonstellingen e.d. Goed geoutilleerde schouwburgen, concertzalen en musea zijn daar aanwezig, zodat het voorlopig niet zinvol is te denken aan de stichting van een schouwburg of concertzaal. In de eerste plaats heeft men aan dacht besteed aan een passende ac commodatie voor de vele activiteiten van het gemeentelijk verenigingsle ven. Hoewel de samenstellers omtrent de vorm van het project dus al een vrij duidelijk beeld voor ogen heb ben, weten ook zij nog niet waar het gebouw gesitueerd moet worden. Men volstaat met te vermelden, dat een eerste eis een goede aansluiting op het hoofdwegennet van de ge meente alsmede een parkeergelegen heid is, terwijl men het van groot belang acht, dat het cultureel cen trum een duidelijke relatie verkrijgt met het winkelcentrum. De benodigde f 2.500.000 denkt men globaal bijeen te krijgen door een rijkssubsidie van f450.000, een provinciale subsidie van f25.000 en een bijdrage van de bevolking van f 250.000 zodat dan uit andere bron nen (eventueel leningen) een bedrag zal moeten komen van f 1.775.000. De ervaring heeft geleerd, dat de laatste jaren in een aantal plaatsen van vergelijkbare grootte, culturele centra zijn gebouwd die een investe ring hebben gevergd Van 4 a 4,5 miljoen gulden. Aangezien het hier over het algemeen ontwikkelingsker nen betreft, zijn de subsidiemoge lijkheden daar groter, terwijl boven dien de meestal ongunstige ligging ten opzichte van de grote steden de behoefte aan uitgebreidere toneelac commodatie urgenter maakt. Het bestuur van de stichting is tot de slotsom gekomen, dat het niet reëel is in deze orde van grootte te gaan denken. In de eerste plaats zou het aandeel, dat de gemeenschap contant op tafel moet leggen dan f 400.000 f 450.000 bedragen, wat zacht uitgedrukt bijzonder moeilijk zou zijn en bovendien zou het ex ploitatietekort tot een dergelijke hoogte stijgen, dat het beroep op de gemeente de grenzen van het rede lijke ver zou overschrijden. BENTHUIZEN Eind juli 1967 bereikte Benthuizen 1700 inwoners en omstreeks die tijd begroette Moerkapelle de 1600ste ingezetene. Inmiddels heeft Benthuizen rond Kerstmis 1967 de 1800ste en op 18 maart jl. de 1900ste ingeschreven. Verwacht mag worden, dat bin nen enkele maanden de 2000ste zal volgen en de gemeente tegen het einde van dit jaar tot ongeveer 2100 inwoners zal zijn uitgegroeid. Een en ander impliceert, dat Benthuizen binnen een tijdsbestek van 3 jaar een stijging van het inwonertal zal bereiken van onge veer 50 pet, omdat de gemeente per 1 januari 1966 1472 inwoners telde. Voor wat de toekomst betreft, mag worden verwacht, dat rond 1970 een verdubbeling van het in wonertal zal hebben plaatsgevon den, binnen een tijdsbestek van ongeveer 20 jaar, wanneer gelet wordt op het aantal inwoners per 1 januari 1950, dat toen 1296 bedroeg. Op vrijdag 3 mei is de 1700ste inwoner van Moerkapelle ingeschre ven en wel door vestiging van het gezin Van Polen in één van de juist gereed gekomen woningen aan de Coymansstraat. Ook hier mag worden verwacht, dat deze stijging zich nog duidelijker zal gaan aftekenen, doordat binnen enkele maanden de 1800ste en tegen het einde van dit jaar de 1900ste ingezetene in het bevolkingsregister zal kunnen worden ingeschreven. Of ook deze gemeente nog dit jaar de 2000 zal bereiken is vooralsnog niet te voorspellen, maar dan toch zeker binnen 1 jaar nadat de 1700ste mocht worden verwelkomd. Duidelijk is in ieder geval dat Benthuizen, en Moerkapelle een zeer snelle ontwikkeling hebben door gemaakt en van de 2800 inwoners in 1965, in 1968 gezamenlijk het getal van 4000 zullen overschrijden. (Her-) inenting in Ter Aar TER AAR Kosteloze inenting en herinenting wordt gehouden op dinsdag 7 mei en woensdag 8 mei in het Wlt-Gele Kruisgebouw te Langeraar door dokter Sandkuyl, elke middag van 2.30 tot 3.30 uur. Dokter Quartel verricht deze werkzaamheden op woensdag 8 mei in zijn huis 's middags om 2 urn en donderdag 9 mei in Langeraar van 2.30 tot 3.30 uur in het wijk- gebouw van het Wit-Gele Kruis. VOORSCHOTEN De gemeenteraad behandelde gisteravond het werkschema en- de investeringsnota 1968. Beide stukken tezamen geven een beeld van de ontwikkeling van de gemeente, zoals deze door het college van burgemeester en wethouders is gedacht en van de voor zieningen, die nodig zfjn om deze ontwikkeling te realiseren. Ze zijn verdeeld in drie tijdvakken; een periode van 1968 t/m 1972, een periode van 1973 t/m 1977 en een periode na 1978. Alle fractievoorzitters hadden waardering voor deze visie op de toekomst. De heer Schuurman (KVP) stelde dat algemeen welzijn voorop moet staan, maar vroeg zich af in hoeverre de gemeenteraad hieraan zelf iets kan doen en verwees naar de mededeling van minister Beer- nink aan G.S. can nauwlettend toe te zien op de financiën van de gemeen ten en geen zgn. sluipweggetjes toe te staan. Voorschoten moet groeien naar een gemeente met ongeveer 35.000 inwoners en volgens de KVP-fractie moet Voorschoten door de rijksoverheid geplaatst worden in de gemeenten die vallen onder de zgn. verfijningsregeling, gezien de bevolkingsgroei in de laatste jaren. De heer Westermann (VVD) was verheugd dat de raad nu een schema heeft dat tal van jaren zal kunnen dienen als richtlijn. De heer Scheps (Boeren) zag liever de dorpspomp verdwijnen, vond een crematorium niet nodig en een feest terrein, tevens parkeerplaats voor vrachtwagens, niet reëel. Mr. Kloosterman (Prot. Christ) miste in het schema de kerken en vroeg of de overheid geen bemoeie nis wil hebben met eventuele bouw daarvan. Dr. Pels (PvdA) zag de no ta als een richtlijn en noemde het een sterk stuk met veel onzekerhe den. Graag zag hij een bespoediging van de bouw van een bejaardencen trum op humanistische grondslag. Kerken niet vergeten Wethouder Kamminga (VVD) stel de dc raad gerust op het gebied van de financiering. De totale kosten be dragen f 60 miljoen ën er is f 1,7 miljoen per jaar nodig om de kosten op te brengen. Voor tal van projec ten is interne financiering mogelijk omdat een groot deel van de kosten bestaan uit het bouwrijpmaken van gronden. Wethouder drs. Van der Laan OEGSTGEEST Met de voorstelling in het gemeentecentrum aan de Lijtweg heeft de afdeling Oegstgeest van K. en O. een goede keus gedaan ter afsluiting van het seizoenj Het Nederlands marionetten theater Bert Brugman uit Blaricum, onder meer beleend van televisie- uitzendingen, liet het (helaas kleine) publiek genieten van een kostelijke uitbeelding van „Die Fledermaus" van Johann Strauss. Op muziek van het Londens Phil- harmonisch Orkest o.Lv. Herbert von Kar a jan (grammofoonplaten) be wogen de poppen zich bijna als levende mannen en vrouwen over „het toneel", in gebaren en houdin gen soms niet te onderscheiden van menselijke miniaturen. Burgerlijke flanel van Rijnsaterwoude RIJNS ATERWOUDE Geboren: Barend Jacobus, zv A. Blaazer e.v. G. G. van Essen; Anthonia Johanna, dv J. v. Spijkeren e.v. J. M. Turk; Elisabeth Maria, dv J. Bartels e.v. Th. A. Hogenboom; Paulus Bemar- dus, zv J. Bartels e.v. Th. A. Hogen boom; Vitho Clarus, zv A. L. Bonder e.v. H. N. D. Sebel. Gehuwd: Schaak, D., Haarlemmer meer, en Dragt, S. Verhuisd: van Iperen, Th. J., van Herenweg 71 naar Zonnedauwlaan 41; Kroon J. gezin, van Herenweg 42 naar Zonnedauwlaan 39. Vertrokken: Dragt, W., van Zonne dauwlaan 37 naar Alkemade; Vijf huizen, F. gezin, van Herenweg 88a naar Avenaar. Gevestigd: Schaal, D. W., Zonne dauwlaan 37 uit Haarlemmermeer; ten Brink. P. 4- echtgen, Herenweg 78 uit Leimuiden. KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 8.11 en 20.48 uur; laag water 3.38 en 16.08 uur. Maandag: hoog water 9.19 en 22 uur; laag water 4.36 en 17-20 uur. ALPHEN Maandag 6 mei is het veertig jaar geleden dat ds. Joh. Ste houwer. emeritus predikant alhier, intrede deed bij de Hervormde Ge meente van Alphen aan den Rijn c.a. Ds. Stehouwer is 79 jaar. In 1953 ging hij met emeritaat. Hij bleef in Alphen wonen, maar wist zich op zeer sympathieke wijze uit allerlei verbanden terug te trekken. Toch werd ds. Stehouwer niet vergeten. En zo treft men deze predikant, nog steeds vitaal iedere zondag op een kansel aan, zowel in Alphen als in andere gemeenten. Zijn dogmatisch ingestelde preken mogen dan niet in een vorm gegoten zijn die men „eigentijds" noemt, ze zijn stellig actueel, aansluitend bij het dagelijks gebeuren en ze vinden altijd nog bij velen een goede klank bodem, omdat men zich persoonlijk aangesproken voelt. Ds. Stehouwer is nog steeds een zeer geziene figuur en zijn vele vrienden verheugen zich er hartelijk over dat hij nog zo blijmoedig in het leven staat. Drieënvijftig jaar geleden werd ds. Stehouwer als predikant bevestigd in Nijega-Elahuizen, waarna hij de gemeenten van Broek op Langendijk IJsselmond en Weesp heeft gediend. Deze laatste gemeente verwisselde hij voor Alphen. HET GOUDEN ALPHEN nieuwe sta< MANIFESTATIE 24 APRIL 3 Mei 1968 aan oude rijn op DINSDAG 7 MEI 1968 in dc Ned. ïlcrv. Adventkerk Julianastraat te Alphen aan den Rijn. Aanvang 8 uur n.m. Kerk open 7.30 uur. Uitgevoerd worden: REQUIEM W. A. Mozart KANTATE Nr 21 (Ich hatte viel Bekümmemis) J. S. Bacb Solisten: Annette de La Bije sopraan; Elisabeth Cooymans. alt; Marius van Altena. tenor: Guus Hoekman, bas: Tijn van Eyk, clavecimbeL Radio Symphonie Orkest Chr. Oratoriumvereniging „Hosanna" Dirigent: BAREND SCHUURMAN Kaarten verkrijgbaar bij de bekende adressen en bij dc leden. ZORG. DAT U DIT CONCERT NIET MIST Brugmans theater brengt écht poppenkast; de illusie van realiteit opwekkend en tegelijkertijd bewon dering eisend voor wat met het materiaal tot leven wordt gebracht. De knappe, dikwijls ook geestige vaardigheden van marionettenhan- teerders Joost Brugmans en Ernst Frowein werden dan ook, met de achtergrond van Jean Duviers „au thentieke" décors en de kleurige finesses van F. Frowein en Karin Witteveens kostuums, zeer gewaar deerd. De fraaie opnamen, waarin onder anderen sterren als Elizabeth Schwarzkopf, Rita Streich, Nicolai Gedda en Erich Kunz zioh lieten horen, droegen belangrijk bij tot het succes van deze marionettenoperette. OEGSTGEEST In antwoord op de woensdag door ir. D. R. A. Stapel (lib.) gestelde vragen delen B. en W. onder meer mee dat de groep rijkspolitie niet van zeer verwarde situatie is gebleken ten gevolge van de openstelling van de weg door de Kikkerpolder. De ingebruikneming ervan was ook niet plotseling, aan gezien in februari bij de dienst ge meentewerken al bekend was dat in april de openstelling was te ver wachten. Voor wat de bewegwijzering van de nieuwe-routes betreft, is bij de ANWB een plan in studie. Het ge bruik van de nieuwe weg wordt overigens nu voor het verkeer uit de richting Utrecht inderdaad gestimu leerd (door de plaatsing van rich tingsborden). Er is (nog) geen ver zoek binnengekomen om bussen over de nieuwe weg te laten gaan. De eventuele plaatsing van ver keerslichten en een reconstructie van de weg zijn nog in studie. De aansluiting op de Laan van Oud-Poelgeest is voorlopig. De weg is aangelegd volgens het bestem mingsplan. Raadsagenda voor 9 mei OEGSTGEEST De raad komt, zoals gemeld, weer bijeen op don derdag 9 mei om half 8. Op de agen da staan o.m.: herstemming over het voorstel van B. en W. tot aankoop van het pand Poelgeesterweg 10 voor ambtswoning van de burge- meestr; verhoging subsidie 1967 t.b.v. het maatschappelijk werk van de diaconie van de Hervormde ge meente; huur perceel Piet Heinlaan 30 voor onderwijsdoeleinden; ophef fing ouderraad en instelling school raad voor het openbaar gewoon la ger onderwijs; afrekening exploitatie gewoon lager onderwijs over 1967; voorschotten vakonderwijs bijzonder lager onderwijs over 1968. (KVP) betreurde de opmerking van mr. Kloosterman als zouden B. en W. de kerken vergeten zijn. Niets is minder waar en zeer binnenkort zal in Noord-Hofland een kerkgebouw komen, bestemd door de Gerefor meerde, de Hervormde en de Rooms-Katholieke Kerk. De gemeen te heeft hier graag aan meegewerkt. Wethouder Iestra (Prot. Christ.) deelde de raad mee, dat de dorpspomp vrijwel uniek is. In Gro ningen in het plaatsje Een staat nog een dergelijk exemplaar. Van „omschoffelen" wil het college voor lopig niet weten, maar mocht de raad besluiten deze pomp weg te halen, dan staat Monumentenzorg al klaar om de pomp te redden en eventueel elders een plaats te geven. Burgemeester De Kool wees erop dat ieder object van overheidszorg in deze nota geprojecteerd is. Ieder onderdeel zal per raadsvoorstel nog maals apart aan de orde gesteld worden. Hiermee ging de gehele raad graag accoord. Burgerlijke stand van Leimuiden LEIMUIDEN Geboren: Marijke, dv Zijlstra e.v. G. Mazereeuw; Caro- e.v J. G. Pijnakker; Hendrika Anna la Josefa Maria, dv L. W. v.d. Hoorn Helena Maria, dv J. M. v.d. Jagt e.v. E. C. M vd Hoorn; Patrick Antho- nius Leonardus, zv J G. Brand e.v J. W. A. Raadschelders; Fredrik Jan, zv A. v.d. Burg e.v. A. Baas; Martina Marina Maria, dv B. H. v.d. Voort e.v. F. Helling; Trijntje Hedrika Margaretha, dv C. M. Horsman e.v. C. H. M. Cardol; David, zv H. J. de Jong e.v. M. fyl. F. Rademaker; Wil helmus Jacobus Johannes, zv W. J. C. Kompier e.v. A. J. van Leeuwen; Gijsbert, zv Van Duin ev. C. Q. de Hollander;Trijntje Christina, dv E. A. van Koll e.v. T. Hokkeling. Getrouwd: Van Grieken, 21 j, Aalsmeer, en Hogenboom, 21 j; Van Es, Alkemade, en Vogelaar. Resultaat Shell 39 pet hoger DEN HAAG Het netto-resultaat van de Koninklijke/Shell over het eerste kwartaal is 39 procent hoger dan over de eerste drie maanden van 1967. Het resultaat steeg van 61.6 toL 85,6 miljoen pond Sterling. De helft van de stijging komt overigens op rekening van de devaluatie van het Pond. De hoeveelheid olie- en olieproduk- ten die door de groep in die periode werd verkocht, ging met 16 procent omhoog in vergelijking met het eer ste kwartaal van het vorig jaar toen de afzet van huisbrandolie in Europa uitzonderlijk laag was als gevolg van de zachte winter- In Noord-Amerika bleven de prijzen voor olieprodukten over het algemeen vast. Maar vooral in Europa, waar nog steeds extra kosten moeten wor den gemaakt vanwege de abnormale omstandigheden in de bevoorrading, bewogen de prijzen zich boven het lage niveau van een jaar geleden. Slagerswinkel geopend TER AAR In het nieuwe win kelcentrum is weer een winkel klaar gekomen. De heer J. C. v. d. Pijl heeft de tweede zaak betrok ken, die gereed is gekomen. Voor heen dreef hij de slagerij langs de Westkanaalweg, waar zijn vader, de heer C. N. v. d. Pijl met dit be drijf was begonnen. De naar de eisen van de tijd mo dern ingerichte winkel biedt een keurige aanblik, vooral nu vele bloemstukken de winkel sieren. Zonder dat er wat officieels ge beurde, kwamen toch vele van zijn klanten de heer Van der Pijl ge lukwensen en in de avond was het zo vol dat men er niet meer in kon. Diploma's tuinbouwschool TER AAR Onder zeer grote be langstelling van ouders en genodig den had vrijdagmiddag in de tuin bouwschool „St. Valenten" de diploma-uitreiking plaats aan 36 leerlingen, komende uit diverse plaatsen in „De Veenstreek". Het diploma ontvingen: J. H. Bosman, Jan Kroon, beide Ter Aar; C. H. v. d. Laan. J. J. van Lammeren, beide Langeraar; C. J. M. Akerboom, E. S. M. Bakker, J. L. Hogenboom, P. H. M. Klein. J. P. M. Klein, J. F. J. A. van Klink, P. J. M. van Klink, J. J. v. d. Meer, Charles H. M. v. d. Meer. J. J. M. v, d. Zwet. allen Roelofarendsveen; J, T. Neelen en W. Roest, uit Oude Wetering; J. G. Broere, S. J. Kiebert, beide uit Lei muiden: J. H. Vink, uit Rynsater- woude;J. A. Bakker. W. A. S. van Diemen; A. M. Snabel, J. A. Snabel, allenuit De Kwakel; M. J. van Gabel, M. J. v. d. Weijden, beide Nieuw- veen; Teunis de Geus, A P. Groene- veld, J. M. Vervoorn, allen Noorden; P. N. M. Boots, de Hoef (U.); A. J. M. Borst, Leiderdorp; J. F. Bruines, Alphen a.d. Rijn; L. J. M. Captein, Hazerswoude; J. H. L. de Groot, Zevenhoven; Th. v. d. Helder, Nieuw koop; A. J. J. Hoogeveen, Hoogmade; Dirk-Jan W. Venema, Aalsmeer. Leimuiden: gevestigd, vertrokken, verhuisd LEIMUIDEN Gevestigd: Ver baan, G, p gezin, Kerklaan 14 uit Enschedé; Reumerman, H. H., Nok- weg 19 uit Leiden; van Woerden, N., Vriezekoop 22 uit Oegstgeest; de Bruin, J. J. Q. M. echtgen., Kerk laan 10 uit Ter Aar; van Ruiten, J. M., Wilgenlaan 19 uit Schiedam; van Es, P. J., a/b woonschip a/h Westein de, uit Alkemade; v.d. Jagt, H. A. J -I- gezin, Tolhuiskade 38 uit Ter Aar; Rotteveel ev. de Haas, A. A. J., Kerklaan 18 uit Alkemade; de Haas, A. C. A., Kerklaan 18 uit Leidschen- dam; Sinon, G. gezin, Herenweg 35 uit Alphen a.d. Rijn; van der Salm e.v. van Diemen, M. J., Vriezekoop 27 uit Woubrugge; van Harskamp, N.. Noordeinde 1061 uit Alphen a.d. Rijn; Mulder e.v.: Harskamp, H. P, Noordeinde 106 uit Alphen a.d. Rijn. gen., van Herenweg 7 naar Vrieze koop 22: Hogenboom w.v. van Scha- gen, M. gezin, van W. vd Velden- weg 19 naar Willem v.d. Veldenweg 21; Vogelaar e.v. van Es, W. van Westeinde 11 naar a/b woonachipj van Diemen, J. H. -f gezin, van Vrie zekoop 27 naar 27a. Vertrokken: van Diemen, W. J. -f" gezin van a/b ws naar Alkemade; Beuk, A. G., Dr Stapenseastraat 41 naar Haarlem; Straathof, W. P„ Dorpsstraat 41 naar Haarlem; Lin- ting e.v. Turk, H. 1 kind, Wester- dijk 6 naar Amsterdam; van de Goor, J. C. J., a/b woonschip naar Bodengraven; van der Hoorn, J. L., Bilderdam 6 naar Alphen a.d. Rijn; ten Brink, P. 4- echtgen, Molenkade 22 naar Rijnsaterwoude; Smit, J., Kastanjelaan 10 naar Amstelveen; Zemel e.v. Nagtzaam. P. D. L., Dorpsstraat 62 naar Leiden; Hoge- boom e.v. van Grieken, J. H., Bilder dam 21 naar Aalsmeer. (Van onze speciale verslaggever) BREDA Gevangenisstraffen van drie tot vfjf maanden werden gisteren geëist tegen een vier tal jeugdige verdachten, die zich voor de rechtbank in Breda te verantwoorden hadden voor hun aandeel in de wanordelijkheden in het kerkdorp St. Willebrord op zaterdag 20 en zondag 21 april jl. De gehele zittingsdag was gewijd aan deze affaire, die grote versla genheid heeft gebracht onder de bestuurlijke autoriteiten van de Brabantse gemeente Rucphen. Van groot belang achtte de officier dat de vier plaatselijke wachtmees ters geen tegengeweld hebben ge bruikt om zich tegen het geweld van het publiek te verdedigen. Als er een schoolvoorbeeld bestond van omstandigheden, onder welke de politie met hun wapens hadden kun nen ingrijpen, dan was het wel St. Willebrord. Mr. Louet-Feisser zei dat geen van de verdachten een werkelijke reden had om amok te maken. De rechter commissaris had zich veel moeite ge troost om de beweegredenen te vin den, maar was daar niet in geslaagd. Het overvloedige biergebruik verschillende van de verdachten hadden meer dan twinltig glazen bier gedronken had de morele maakt. Niet minder dan tien verdachten 7/erden achter elkaar voorgeleid Twee van hen waren minderjarig. Als gevolg hiervan word He zaak tegen hen achter gesioten deuren behandeld. De belangstelling vcor een plaats in de rechtszaal was bijzonder groot. Er waren uitzonderlijke voorzorgsmaatregelen getroffen, o.m. door middel van een dubbele controlepost, waar elke belangstel lende zich moest legitimeren. Het verhoor van de verdachten werd geleid door de president van de rechtbank mr 2. Vliegenthart. Officier van Justitie was mr L. Louet-Feisscr. In zijn eerste requi sitoir bracht ie officier naar voren dat de snelle berechting van de tien verdachten binnen veertien dagen uniek is in de geschiede nis van de Nederlandse rechts spraak. Van allo arrestantenwaren uitvoerige rapporten opgesteld, ter wijl in elk afzonderlijk geval amb tenaren van de reclassering waren ingeschakeld. Aanvankelijk waren er meer dan twintig verdachten. Een aan tal van hen met name enkele zeer jeugdigen kon echter de vorige week naar huis worden ge stuurd in afwachting van een la tere berechting. De verdediger hekelde dc toe standen in St. Willebrord. „Ik geef u de verzekering", verklaar de hfj tegenover de rechtbank „dat tientallen kinderen van 10, 11 en 12 jaar op de zaterdagavonden in beschonken toestand de café's ver laten. J Katwijks wijkgebouw KATWIJK AAN ZEE Het in aanbouw zijnde wijkgebouw van de Herv. gemeente „Noord Westwijk" zal. indien zich geen onvoorziene omstandigheder voordoen, voor het komende winterseizoen in gebruik worden genomen. Met betrekking to* de inrichting is dezer dagen over eenstemming bereikt tussen do Kerkvoogdij en de architect.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11