C.h.-jeugd: invoering districtenstelsel Tien geboden aangaande Vietnam ABN Spaarbiljet 1968/72 Israël verwerpt verzoek Y-raad Op Polen varen Ik niet meer! Ky tot Amerika: Ga maar Afkeer ontstaan van waardevolle dingen Ian Smith reikte de gouden ploeg uit Vermiste meisjes Lof voor fractieleider Mellema Speciaal CHIJ- poststempel Mars der armen in VS begonnen Algemene Bank Nederland Parade in Jeruzalem gaat door Arrestaties na aanslag op Telegraaf-auto II MAANDAG 29 APRIL 1968? (Van onze parlementsredactie) DRIEBERGEN De c.h. jon gerenorganisatie heeft dit week einde tijdens haar voorjaarscon ferentie in Driebergen een reso lutie aangenomen, waarin wordt gepleit voor invoering van een districtenstelsel. Er moeten tien districten komen, waarbij lijst- binding binnen deze districten wel maar daarbuiten niet moge lijk is. Ook wordt in de resolutie gevraagd om een zo groot mogelijke openheid bij kabinetsformaties en voordracht vaij een kabinetsformateur aan de Koningin via een parlementair de bat na de verkiezingen. De CHJO sprak zich uit voor af schaffing van de opkomstplicht en voor verlaging van de kiesgerechtig de leeftijd tot achttien (nu 21) jaar. De vergadering besloot verder een brief naar de CHU-fractie te sturen VREDESPARADE IN NEW YORK NEW YORK In vele ste den in de gehele wereld zqn zaterdag weer om allerlei re- dene betogingen gehouden, waarbq de oorlog in Vietnam opnieuw het favoriete thema was» In New York las de we duwe van ds. Martin Luther King op een grote vredesbij eenkomst in central park de „Tien geboden aangaande Vietnam" voor. Deze waren gevonden tussen de aanteke ningen die haar man bq zich droeg toen hq werd vermoord. Een menigte van naar schatting 75.000 tot 100.000 mensen hoorde de geboden aan: „Gij zult niet: geloven in een militaire overwinning, geloven in een politieke overwinning, geloven dat het Vietnamese volk ons lief heeft, dat de regering in Saigon de steun van het volk heeft, dat de Viéi- namezen de Vietcong als terroristen beschouwen, geloven in de cijfers van gedode vijanden of gedode Ame rikanen, geloven dat generaals alles het beste weten, geloven dat een vij andelijke overwinning het commu nisme betekent, geloven dat de we- creld ons steunt. En het tiende geboed is: Gij zult niet doden". Bij de demonstraties deden zich slechts enkele incidenten voor. De politie arresteerde in totaal ongeveer honderd mensen, de meesten op grond van wanordelijk gedrag. In San Francisco namen ongeveer 20.000 mensen deel aan een mars om te betogen tegen oorlog, rassendiscri minatie en dienstplicht in Vietnam. De voormalige wereldkampioen zwaargewicht boksen Cassius Clay vond bij de blanke en zwarte de monstraten een slecht onthaal toen hij zich uitsprak voor de stichting van een afzonderlijke negerstaat in Amerika en het verbod van huwelij ken tussen blanken en negers. SAIGON „Vreemdelingen moe ten maar direct vertrekken, als zij Zuid-Vietnam willen Verplichten, voor de communisten te capituleren". Dit zei gisteren generaal Ky, vice president van Zuid-Vietnam. „Vietnam zal trouw blijven aan 4000-jarige geschiedenis, aldus Ky. De offers die wij ont getroosten ons antwoord zijn op die kolonia listen, die denken het recht te heb ben ons te beledigen, omdat zij ons land een beetje materiële hulp heb ben verleend. Zij kunnen hier even min blijven om onze meesters te worden." Zo denkt de heer Ky over de Ame rikanen en hun bondgenoten, die thans nog felle strijd leveren om te voorkomen, dat de communisten zich van geheel Vietnam meester maken. Dat kost miljarden dollars en de levens van tienduizenden militairen per jaar. Intussen is een grote Amerikaanse opmars aan de gang in de Asjoea- vallei in het noorden van Zuid- Vietnam. De oprukkende troepen, die tientallen helikopters door vijan delijk vuur zagen neerhalen, vonden een groot Noordvietnamees leger kamp van meer dan 30 gebouwen. Doel van de opmars is bezetting van grote bevoorradingsbases en het afsnijden van infiltraties-routes. De zware luchtaanvallen duren voort. Over een plaats voor vredesonder handelingen werd nog geen akkoord bereikt. Rusland zou hebben voor gesteld, zowel in Warschau als in Parijs te vergaderen. Voor Amerika lijkt Warschau echter definitief on aanvaardbaar. waarin wordt gevraagd het initia tief te nemen tot verbetering van de j openbare commissievergaderingen. I Met name wordt gedacht aan de mogelijkheid om de fractieleiders van KVP, ARP en CHU in deze ver gaderingen te laten samenwerken. Tenslotte werd aangedrongen op bestudering van de positie en de taak van de Eerste Kamer. De c.h. jongeren gaven duidelijk blijk van hun sympathie voor fractie leider Mellema, die als spreker was uitgenodigd, maar om persoonlijke redenen niet aanwezig was. Voorzit ter Jac. Huiisen schreef hem de ver dienste toe in korte tijd het politiek beleid van de CHU in gunstige zin te hebben beïnvloed. Niet minder dan drie c.h. excel lenties spraken op de eerste dag van voorjaarsconferentie: drs. B. J. Udink, minister voor ontwikkelings hulp, dr. R. J. H. Kruisinga en de heer J. C. E. Haex, staatssecretaris resp. van sociale zaken en volksge zondheid en van defensie (landmacht). Minister Udink zei onder meer: „In onze strijd voor een betere we- reld dient ons volk zelf vitaal te zijn. j In wezen is daarom de politiek die j gericht is op herstel van het even- I wicht van onze economie niet een politiek van zelfgenoegzaamheid maar een politiek van dienst aan de wereld. Het gaat er om dat wij we ten waarvoor wij een evenwichtspo- litiek voeren. Als we bereid zijn onze gezonde gemeenschap in te zetten voor vestiging van solidariteit in on ze eigen gemeenschap en in de we reld, dan heeft het allemaal zin. De bewindsman beklemtoonde dat het bij de ontwikkelingshulp gaat om het tot stand brengen van zo danige structuurhervormingen dat ten slotte zowel de arme als de rijke landen hier van de vruchten zullen plukken. Hij meende dat dit aspect van de ontwikkelingshulp wel eens te wei nig aandacht krijgt en dat de discus sie in ons land wel eens te veel ge richt is op de vraag hoe hoog het percentage aan kapitaalsoverdracht precies moet zijn. Volgens de defini tie van de tweede Unctad-conferen- tie bedraagt dit Nederlandse percen tage thans 1,4. Nederland staat hier mee vooraan onder de rijke landen. Gèen welzijn Dra Kruisinga zei onder meer dat men nog over onvoldoende gege vens beschikt om een goed volksge zondheidsbeleid te kunnen voeren. Hij betoogde dat de produktivi- teitsstijging niet primair moet wor den gezocht in de materiële sfeer. Wanneer men een overvloed aan tv-toestellen heeft maar te weinig plaatsen voor bejaarden en zwak zinnigen heeft men welvaart zonder werkelijk welzijn. Het Evangeliewoord „De mens zal niet alleen van brood leven" geldt in deze tijd meer dan ooit, aldus de heer Kruisinga. De kapitaalvorming zal daarom de komende jaren voor al gericht moeten zijn op investe ringen in de mens zoals onderwijs en volksgezondheid. spreekt vanzelf dat deze landen in de NAVO hun wil niet mogen dic teren. Voorts waarschuwde hij voor de ernstige militaire verzwakking van West-Europa als men Portugal en Griekenland zonder meer laat vallen. (Van onze parlements redactie) DRIEBERGEN Het jubi leumcongres van de CHU op 20 en 21 juni in Utrecht biedt aan postzegelverzamelaars de unieke gelegenheid hun verzameling met een bijzonder gelegenheidsstem- pel aan te vullen. In overleg met de PTT hebben filatelisten in de Unie een speci aal stempel en enveloppe ont worpen. De bezoekers van het jubileumcongres kunnen deze speciale uitgifte tijdens het con gres krijgen. Men kan kiezen uit een combi natie van zomerzegels ter waarde van 1,50 of een enveloppe met Europazegels, die 1 kost. Op het congres van de CHJO, dit weekeinde in Driebergen, werd druk gebruik gemaaxt van de gelegenheid om deze bijzonde re uitgifte te bestellen. Het is de eerste maal in de geschiedenis van de Nederlandse filatelie dat een bijzonder stem pel ter gelegenheid van een jubi leumcongres van een politieke partij wordt uitgegeven. WASHINGTON Vandaag is in de Amerikaanse hoofdstad de „Mars der armen", de laatste door dr. Mar tin Luflier King georganiseerde mars, voordat hij werd vermoord, begon nen. Ongeveer honderd negerleiders, onder wie de opvolger van dr. King, ds. Abernathy, zullen met leden van de regering spreken over de strijd tegen de armoede, voor rassengelijk- heid en geweldloosheid. Begin mei zal een „vrijheidstrein" de gedachten van dr. King uitdragen in Memphis en andere steden in Ten nessee. In totaal 3.000 mensen zullen 10 mèi naar Washington gaan en daar hun tenten opslaan. Ds. Martin Luther King sr. heeft zondag tijdens een kerkdienst in Boston gezegd, dat er in Amerika meer huichelachtigheid is dan in enig ander land. Hij deed een beroep op iedere Amerikaan zich te ontdoen van huichelachtigheid en onrecht vaardigheid en verklaarde het werk van zijn zoon met kracht te zullen voortzetten. f 100,- groeit veilig tot f 130,— in vier en een kwart jaar Dat is een samengestelde interest van 6,36% per jaar. Bovendien is fiscaal voordeel mogelijk door verschuiving van inkomstenbelasting. Al onze kantoren kunnen u nader inlichten over de voordelen, verbonden aan het ABN Spaarbiljet 1968/72. U bent welkom bij de Ridder op herdenking Willem de Zwijger: NEW YORK Israël heeft een verzoek van de Veiligheids raad om de voorgenomen mili taire parade donderdag in Jeru zalem niet te laten doorgaan, verworpen. De Israëlische vertegenwoordiger Yosef Tekoah verklaarde voor de vijftien leden tellende Raad, die eenstemmig de resolutie aannam, dat zijn land het verzoek naast zich neerlegt omdat het hier gaat om een zaak iflie onder de bevoegdheid van zijn regering valt. De viering (van het twintigjarig bestaan van de Joodse staat) in het verenigde Jeruzalem gaat door, aldus Tekoah. „De Veiligheidsraad heeft wel kritiek op een parade van 45 minuten, maar heeft niets gedaan om een einde te maken aan de al twintig jaar durende vijandschap van de Arabieren". Schending De Veiligheidsraad zal woensdag de kwestie opnieuw bespreken. Jor danië had de zaak aan de orde gesteld omdat de parade een schen ding van de bestandsovereenkomst zou betekenen. Israël stelde dat de Arabieren het bestand zelf hebben vernietigd. Na de Israëlische afwijzing van de resolutie drong de Jordaanse afge- vaardige Mohammed Farra, erop aan dat er sancties tegen Israël zullen worden genomen. Ook de Russische vertegenwoordiger, Jacob Malik, vroeg om verdere maatregelen. Intussen hebben de Israëlische mi litairen de parade al gerepeteerd. Gisteren waren tienduizcnU mensen naar Arabisch Oost-Jeruzalem ge gaan oni daar langer dan een uur te kijken naar tans en ander oorlogs materiaal. Vandaag zou de generale repetitie worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) DELFT „Kwalijke tegen standers, van wie er zelfs in een hoek zitten van waaruit men omineuse insinuaties nooit zou hebben verwacht, schelden ons uit voor provocatéurs, rechts- radicalen, ja zelfs voor mensen, die aan de merkwaardige ziekte „orangitis" zouden lijden. Ik gun ze het plezier. De vandaag be toonde belangstelling stelt hun hatelijk geschrijf volstrekt in de schaduw". Deze woorden werden zaterdag middag bij de herdenking van de dag van prins Willem van Oranje in de Stads Doelen in Delft gesproken door mr. L. R. J. ridder Van Rap- pard, burgemeester van Gorinchem. „Wat de initiatiefnemers met dit herstel van een eerbiedwaardige tra ditie, ontstaan in 1933 in een zorgvol le tijd, wel heeft bezield, is dóódsim pel. We wilden in een tijd, waarin het gevoel voor de meest-waardevol- le tradities dreigt verloren te gaan, deze dag opnieuw gedenken". Aan het slot deelde de heer Van Rappard mee. dat de Delftse herdenking een jaarlijks terugkerende nationale tra ditie zou worden. Geëerd In bijna, een uur durende voor dracht heeft burgemeester Van Rap pard op soms zeer geëmotioneerde wijze de nagedachtenis van „de grootste onzer nationale figuren" geëerd. „Oranje", zo zei hij, „is en was nimmer enkel ornament, kroonlijst, decoratie of symbool voor de natio nale eenheid. Oranje fungeerde na melijk evenzeer als fundament, hoeksteen van het staatsgebouw met een zelfstandige door de opeenvol gende constituties gewaarborgde ei gen bevoegdheid en verantwoorde lijkheid". In zijn referaat stond de heer Van Rappard stil bij de ongeïnteresseerd heid van de jeugd voor dat verleden. „We hadden natuurlijk het liefst bij deze gelegenheid de jeugd van Ne derland aan het hoofd van onze stoet willen zien lopen". Toch wilde hij niet alleen de jeugd daarvoor aansprakelijk stellen. Hij meende, dat de ouderen na de zo vurig verbeide bevrijding maar al te veel nagelaten hebben om op het ter rein van de geestelijke- en nationale verworvenheden de fakkel brandende te houden. Bezeten als zij waren om de materieel zo geschonden wereld zo snel mogelijk weer op te bouwen, hebben zij weliswaar tijdig de wel vaart weet weten te waarborgen, maar daarentegen onvoldoende aan dacht geschonken aan de ideële din gen des levens. De heer Van Rappard betreurde het, dat de regering geen interesse KATWIJK,SI KAPITEIN NOG NIET BEKOMEN VAN DE SCHRIK DEN HAAG De nieuwe we reldkampioen ploegen, de Neder lander M. Schoonen uit Zelfst (N.B). heeft zaterdag uit handen van de Rhodesische premier Ian Smith de gouden ploeg ontvan gen. Dit tegen de de uitdrukke lijke wens van de drie Neder landse landbouworganisaties in. Drie jaar geleden besliste de we- reldploegorganisatie dat de kampi oenschappen voor 1968 in Rhodesië zoirlen worden gehouden. De secreta ris van de Katholieke Plattelandsjon geren Nederland, drs. G. H. van 't Klooster, vertelde zaterdag dat de drie Nederlandse plattelandsjonge renorganisaties veel moeite hebben geha'J met het aanvaarden van Rho desië als wedstrijdterrein. Men besloot toch aan de wedstrij den deel te nemen, nadat de wereld- ploegorganisatie er zich garant voor had gesteld, dat kontakten met de Rhodesische autoriteiten zouden wor den vermeden. Bovendien was het aanvaarden van prijzen uit handen van deze autori teiten verboden. Nu de Nederlandse deelnemers (de heer R. van Putten uit Dirksland werd zevende) zich niet aan dat ver bod hebben gehouden, kan bij hun terugkeer in Nederland een pijnlijke situatie ontstaan. Embargo Volgens de heer Van 't Klooster hebben de Nederlandse organisaties aan de wedstrijden deelgenomen om Ian Smith in diens gezicht te tonen, dat men zich van zijn politiek distan- cieert. De heer M. Schoonen uit Zeelst in de gemeente Veldhoven (N.B.) is zaterdag in Rhodesië wereld kampioen ploegen geworden. Premier Ian Smith (rechts) over handigde hem ten overstaan van ruim tienduizend toschouwers een gouden ploeg. De trekkei en de ploeg, waarmee de heer Schoonen zijn kampi oenschap behaalde, zijn ook niet zon der problemen in Rhodesië gekomen. De Engelse fabriek, die beide machi nes zou moeten leveren, kreeg een embargo van de Britse regering. Op Engels verzoek zond een Noorse fabriek ook geen machines. Niettemin behaalde de heer Schoonen het kam pioenschap met een Fiattrekker en ccn ploeg van de Noorse fabriek. Volgens mevrouw Schoonen heeft Fi at voor beide gezorgd. De Nederlandse regering heeft de deelnemers aan de wedstrijden geen moeilijkheden in de weg gelegd. De nieuwe wereldkampioen is 30 jaar en heeft samen met een broer een akker- en weidebouwbedrijf in Zeelst. (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK AAN ZEE Moe maar blij is kapitein Klaas van der Plas gistermiddag thuis gekomen, samen met zijn vrouw die hem in Tiel had opgewacht. Het was de bedoeling eerst een paar dagen vakantie iri Duits land te houden, maar na een ge sprek met de reder werd besloten toch maar direct naar huis te gaan om in Rotterdam de lopende zaken te kunnen af handelen. Kapitein Van der Plas was gister avond eigenlijk nog niet bekomen van zijn verwondering. „Ik weet werkelijk niet waarom ze het op mij hadden gemunt. Na de aanhouding van de Spes in volle zee kreeg ik de indruk dat ze iets zochten. De hele boel werd ondersteboven gehaald. Ze vonden niets en toch moesten we terugkeren. Eerst werden we ervan beschul digd dat een bepaald stempel op on ze papieren ontbrak. Daarna dat we waren uitgevaren zonder loods. Ver volgens dat de hele bemanning dron ken was. Tenslotte bleef alleen de aantijging over dat de kapitein in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde toen de Spes zee koos. Op grond van de Poolse wetboe ken kan dat een straf opleveren, variërend van zes maanden tot vijf tien jaar. Aan de wal gekomen zei den ze dat we ons aan een bloed proef moesten onderwerpen, We voelden daar niet veel voor, maar toen duidelijk werd dat deze weige ring onprettige consequenties kon hebben, heb ik tegen de jongens ge zegd: vooruit maar. De vrouwelijke dokter die bij mij de bloedproef nam, vroeg hoeveel ik had gedronken. Ik zei dat we op visite waren geweest bij kennissen en dat ik daar een paar glazen wijn had gehad. Op z'n hoogst een halve liter. Het lijkt me dat je daarvan toch niet dronken wordt. Bij mij is er een verschil tussen wat drinken en dronken zijn. In het protocol dat van het ver hoor is opgemaakt, stond later ove rigens in plaats van een halve liter wijn een halve liter wodka, spul waarvan ik walg. Nee, taalmoeilijk heden waren er niet. Ik kreeg een Duitse tolk toegewezen. Maar goed, de ene beschuldiging na de andere verviel dus tot alleen de vermeende dronkenschap over bleef. Dat zonder loods varen bleek namelijk al spoedig flauwe kul. Toen we wilden uitvaren vroegen ze: gaat u met of zonder loods? Ik antwoord de: als er een loods is met en anders zonder. Ik vroeg: is er een loods. Ze haald enhun schouders op. Ik zei: dan gaan we zonder loods. EXAMEN Dat wos niks bijzonders. Ik had het al verscheidene keren eeeder gedaan. In 1960 heb ik met goed ge volg een examen afgelegd, waardoor het me was toegestaan daar zonder loods te varen. Later zijn die bepalin gen veranderd, maar wanneer er geen loors beschikbaar was, kon je nog altijd zonder moeilijkheden op eigen gelegenheid zee kiezen. Ze hebben me niet slecht behan deld. Ik had gezelschap aan een Zweed, die z'n paspoort had verkocht, aan een Joegoslaaf en een Duitse zee man die hadden gescokkeld en aan wat Joodse studenten. Alleen het eten liet te wensen over. Maar misschien eet iedereen daar in Polen zo. Ze zeiden dat ik op borgsom kon worden vrijgelaten en vroegen hoe veel ik meende dat er dan moest worden betaald. Ik dacht: laat ik diep in de beurs tasten en ik zei duizend dollar. Toen begonnen ze me uit te lachen. Het moest veertien keer zo veel zijn. Daaruit was af te leiden dat ze als straf rekenden op drie jaar ge vangenis. BELEEFD Ik zat er maar te wachten in die cel en te hopen dat uit Holland het geld zou loskomen. Toen het binnen was, werden ze een stuk beleefder en was ik gauw op vrije voeten. Waar om ze mij nu net moesten hebben, Ms me niet duidelijk geworden. Mis schien vertrouwden ze me niet na de moeilijkheden van vorig jaar, ik weet het niet. Er is gezegd dat ik wel eens mensen van het Oosten naar het Westen zou hebben gebracht, maar dat is grote onzin. Zoiets kan ik in mijn functie toch niet doen. Ik kwam elke week in Polen en Ik heb vrouw en kinderen. Dan neem je zulke risi co's niet." Kapitein Van der Plas neemt het allemaal nogal lakoniek op. Hij is steeds rustig gebleven, niet van plan zich van zijn stuk te laten brengen. Op de vraag of hij op de Spes blijft varen, antwoordt hij evenwel reso luut met nee. „Als het aan mij ligt, is het op Polen varen afgelopen. Ik zie er geen heil meer in. Of ik het proces zal bijwonen is een andere vraag. Daarover ga ik maandag met voor de herdenking getoond heeft, r „De krans, die vandaag is gelegd, is uitsluitend te danken aan initiatieven van onofficiële zijde." Met het versturen van een tele gram ter gelegenheid van de verjaar dag van prins Willen-Alexander en het zingen van het Wilhelmus werd de herdenking besloten. Aan de bij eenkomst in de Doelen ging in de historische Nieuwe Kerk aan de Markt de plechtige kranslegging vooraf. Dit onderdeel werd omlijst door samenzang, solozang en een toespraak door legerpredikant ds. C. M. Graafstal. Folders De Kritische Universiteit Delft had naar schatting drieduizend folders verspreid, waarin de manifestatie veroordeeld werd. Men had de leden aangeraden te protesteren door afwe zigheid. Langs de wegen, die naar het Doeleneomplex leiden, stonden zeer vele jongeren, die folders uitdeelden. Ook waren affiches met het opschrift: „De grafschender slaat weer toe" op puien van winkels en bureaus aangebracht. Bij de Nieuwe Kerk probeerde een deputatie jongeren een krans naar binnen te dragen met het opschrift „Namens het oprechte volk". Tijdens een optreden van een drumband van de oud-strijders maakten groepen jongeren het beruchte „Sieg Heil"-gebaar. Dank zij een correct en tactvol op treden van de Delftse politie deden zich geen ongeregeldheden van bete kenis voor. (Vervolg van pag. 1 De ouders kregen daarna de treu rige opdracht het lijkje te identifice ren. Een zware slag voor de mensen die nog steeds hadden gehoopt hun dochter levend terug te zién. Ruim driehonderd tips zijn bin nengekomen over de verdwijning. H-on'derden mannen, (politie, mari niers, brandweer, BB en tientallen andere vrijwilligers) hebben de af gelopen week gezocht. Uit dit alles kon worden gereconstrueerd dat de meisjes naar de Oranjeboomstraat zijn geweest en met de Metro zijn teruggereden -naar het station Leu- ve'haven. Wat er daarna is gebeurd, en waar zij te water is (zijn?) geraakt, is «en vraag die wel niet beantwoord ral worden. De politie blijft zoeken naar het andere meisje. De politie is bijzonder getroffen door de grote mate van medewer king ook van mensen buiten het po litiekorps. Door de vele publicaties konden ook talrijke tips terzijde wor den geschoven als bleek dat het niet om Anneke en Louise ging. Zelfs nu laat de politie nog de mogelijkheid open dat het andere meisje, Anneke van Hulst, niet is verdronken. Wagen uit rupsbaan: drie gewonden AMSTERDAM Drie mensen zijn gisteren gewond gerakat, toen een wagentje van de rupsbaan op de kermis op de Nieuwmarkt uit de rails vloog. De rupsbaan bleek ver schillende mankementen te vertonen en is door bouw- en woningtoezicht voorlopig afgekeurd. BREDA Drie personen uit Breda, de 27-jarige journalist C. O., de 22-jarige kunstenaar W. F. en de 22-jarige J. van de K., die als beroep radiomedewerker opgeeft, zijn wegens het werpen van een zelfgemaakte brandbom in een krantenauto van het dagblad De Telegraaf door de politie gearres- terd. Toen de Telegraaf-auto afgelopen dinsdag 's nachts om drie uur voor het station in Breda stond werd een fles met benzine en een aan gestoken lont erin gegooid. De chauffeur zag drie mannen weg lopen. Met een schuimblusser heeft hij het vuur geblust. De schade was 80 exemplaren van De Telegraaf. De drie verdachten hebben aan de politie meegedeeld dat zij de brandbom in de auto hebben gegooid uit sympathie voor Rudi Putschke en de protesten in Berlijn tegen het Springer-concern. Zij vonden dat er in ons land tegen De Telegraaf ook maar iets derge lijks moest worden ondernomen. De Franse tieners kunnen nu dans op „de gedachten van presi dent De Gaulle". Een platenmaat schappij heeft een plaat gemaakt met de uitspFaken van de Franse president, gezet op muiezk. Enkele uitspraken: „Hoe kan men een land besturen dat 240 kaassoorten heeft" en „Een groot man heeft geen vrienden, omdat hij geen gelijke heeft". de reder praten. Die borgsom is voor zijn rekening en de beslissing j hangt dus voor een groot gedeelte I van hem af. Ik ben niet bang om te gaan. Ik j geloof ook niet bij voorbaat dat het I geld verloren is. Maar daarover wil ik nu verder niet filosoferen, V ben I thuis, dat is voorlopig het voornaam- I ste, de rest zullen we wel zien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6