DUIZENDEN NEDERLANDERS] Kabinet vice-premier Justitie Financiën Binnenlandse zaken Volkshuisvesting Onderwijs en r' MAANDAG 79 APRIL 19) DEN HAAG Hoogleraren en Kamerleden, rech ters en officieren, ambtenaren en personen uit het organisatiewezen, maar ook jonge sportslieden als Ada Kok en Stien Kaiser, Cees Verkerk en Ard Schenk en verder artiesten als Godfried Bomans en Heintje Davids, Karei Appel en Gré Brouwen- stijn, zij allen behoren tot de enkele duizenden die vandaag bij gelegenheid van Koninginnedag zijn onderscheiden. De hoogst gedecoreerden zijn ditmaal de diplo maat dr. H. N. Boon te Brussel en mr. J. S. Sir ninghe Damsté, oud-hoofd van de Binnenlands f veiligheidsdienst, die beiden benoemd zijn tc commandeur in de orde van Oranje-Nassau. ANTILLEN Officier In de orde van Oranje-Nassau: bij bevordering: C. H. Whitfield, koop man; Officier in de orde van Oranje-Naaeau: J. Caprlle8. dir. 'La Casa Amarilla'; H. G. Henriquez. wnd. voorz. Algemene Reken kamer. Ridder in de orde van Oranje-Naaaau: W. G. Breusers, ref. A; H. A. Maduro, 8ubst.-grlffier Hof van Justitie; W. A Palm. hoofd personeelszaken Centr. Bestuurskantoor, H. E. Perelra, adm energiebedrijf; H. Prince, bestuurslid Olympisch Comité; J. J. A. Ruimers, dir. 'Martlnus de Porresschool'; A G. L Wegmans, hoofd muloschool; SURINAME Officier in de orde van Oranje-Nassau: E. van der Kuyp, dir. bureau Openb. Gezondheidszorg; W. J. J. Snijders, dir. Departement Mijnbouw; Ridder In de orde van Oranje-Nassau: W. R. Arno, gep. agent Surln. Bank; J F. M. van den Berg. v.h. adm. op het bisdom; H. Drielsma. dir. Vervuurte Bank; U. R Fitz-Jim, biologie-leraar; H. E. J. Goedschalk, aannemer Billiton Mij.; J. J. Gouvernante, procuratieh. Surln. Bank; J. L. L. Jong A Klem, dir. Handel- mij. J. L. Jong A Kiem; J. M. Kaboord, procuratiehouder Waterleiding Mij.; W. A. F. van Kanten, adj.-hoofdinsp. onder wijs; M. L. de Koning, leraar m.o., H. C. Louz, dir. school; R. H. Louz, school hoofd; E G. Polak, gouv.-geneesheer; H. H J. RustwIJk, oud-onderwijzer; L. E. Sijlbing, dir. mulo-school; H. J. Snijders, hoofdinsp. politie; A. A. Sweet, hoofdon derwijzer; A. H. C Waaldijk, dir. mu loschool; Th. de Witte, oud-dir. Me laatseninrichting; L. H. J. Wix, tandarts; C. F. van der Peijl, lid van de Tweede Kamer voor de CHU, werd ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Commandeur in de orde van Oran je-Nassau, bij bevordering: dr. H. N. Boon, buitengewoon ambassadeur in speciale zending te Brussel. Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: dr. H. van Blankenstein, gevolm. minister te Washington; mr. J. G. Kist, Insp. Ministerie van BZ; mr. C. J. van Schelle: chef directie Buitenlandse Dienst Ministerie BZ. Officier in de orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: V. de Sola, consul te San Salvador (El Salvador); Officier in de orde van Oranje-Nassau: mgr. A. N. A. van den Bronk; bisschop Parakou (Dahomey); mgr. J. Buis, bis schop Sabah (v.m. Brits Noord-Borneo); W. S. J. Campagne, gevolm. minister te Parijs; J. H. Delgorge, consul te Bom bay; A. C. H. Graafland, consul te Kobe; A. A. den Hartog, resident dir. Bank of Iran Holland te Teheran; H. J. van Houten, streekbestuurder Ned. Bank te Johannesburg; mr. G. C. M. I. P. de Jonge, consul te Zürich; L. Miserus, 'Ma- naging Director' Lindeteves-Jacoberg (Malaya); W. Olyslager, dir. Curagaosche Handelmij te San Salvador; mgr. Ch. A. M. van den Ouwelant. bisschop te Suri- gao (Filippijnen); W. F Pelt, gevolm. mi nister te Bonn; P J. Polak, hoofd bureau Oost-Europa ministerie BZ; mr. F. van Raalte, consul te Berlijn; mr. W. Ch. E. A. de Vries, ambassaderaad te Tokio; A. de Wit. consul te Sydney; mr. P. C. Witte, ambassaderaad te New Delhi; Ridder in de orde van Oranje-Nassau: Ch. K. Appel, kunstschilder te Parijs; T. van den Berg, consul te Curitiba (Bra zilië); K. Brouwer, agent Holland Afrika Lijn' te Durban; F. J. J. Cremers, hoofd commies BZ; J. M. Echeverria, consul te Puerto la Cruz (Venezuela); dr. D. W. Fokkema, referendaris BZ; W Giskes, directeur Philipsfabrieken te Hasselt, A. P. van der Graaf consul te Luanda (An gola); J. E. Grasseteau. consul te Tou louse (Fr); J. M. Groenewegen, architect te Djakarta; G. M van Grootel, hoofd weeshuis te Léon (Nicaragua); J Hallie, adm. .Metahara Sugar Estate (HVA) Ethi opië, mevr. E. Ch. Heller-Weinberg, voormalig leidster jeugdclub te Brussel; J A. Johansson, vice-consul te Skelleftea (Zw); J. de Jong, dir. Kanselarij OESO te Parijs; Th. J. de Jong, ambt; A te London; J. H. Kersten, consul te Casa blanca; F. F A. Klein, kunstschilder te Parijs; mej. J. Knop. hoofd bureau litera- tuurdoc. BZ, A. C. Koreman, vertegenw. tuurdoc. BZ: A. C. Koreman, vertegenw. KLM in Canada; J. F. W. Krahé, hoteleig. te San Remo, C. P. Ladas, consul te Thessaloniki (Gr.); mr. J. H. Marselis, ref. Moesker, voorm. pred. der geref. kerk te Arapoti, Parané, Brazilië; J. Murray Wil- kie, consul te Dundee (Schotland); J. H. van Nierop hoofdcomm. A BZ; G. Ny- land, vice-consul te Abo (Finland), Me A. E. Ocker8, hoofd bureau bevel! gingszaken BZ; J. J. Peters, hoofd KLl ?e in Turkije; A. H. Popper, referendan s" BZ; M. Puigserver Mulet, consul te Pa te' ma de Mallorca; mej. J. J. van Roggar attaché te Rome; pater P Ph. C v» Ruijven, rector ziekenhuis te Keulen; F A. van Santen, hoofdcommies BZ; A. C Schwippert, adm. ambt. B te Bonn; F Spierenburg, vice-consul te Malaga; O. Vartiainen, vice-consul te Kuopio (Fir land); J. L. Werner, voorz. van het Net Centrum Varenden te Antwerpen. Binnenlandse zakei e.a. departementen Officier in de orde van Oranje-Nasssir mr. dr. T. E. E. van Schalk, te Maarsser dr. E. de Boer, hoofd vleeskeuringskrin^ en dir. slachthuis te Rotterdam; mr. drj! Hazenberg, burgemeester Veenendaal. I Ridder in de orde van Oranje-Nassau J. C. Sanders, burgemeester Buurmalssn Ridder In de orde van de Nederlandse Leeuw: mr. F. P. E. Bloemarts, pres. rechtbank te Haarlem, mr. W. A. baron van der Feltz, proc. gen. gerechtsh. te Leeuwarden; mr. L. Hollander, raadsheer Hoge Raad te 's-Gravenhage; mgr. drs. P. J. van Odijk, vlc.-gen. van de bis schop van Roermond; prof. dr. A. D. R. Polman, oud-hoogl. Theologische Ho geschool geref. kerken te Kampen; mr. A. G. H. H. Roeffen, kantonrechter te Eindhoven; dr. G. de Ru, praeses synode herv. kerk, pred. te Rotterdam; A. Het officierschap in de orde van Oran je-Nassau ook voor mevrouw dr. M, A. P. Meilink-Roelof sz van het Algemeen Rijksarchief. Schuster, opperrabbijn Hoofdsynagoge te Amsterdam; mr. W L. de Walle, officier van justitie te Almelo; mr. J. J. Woltman, voorz. reclasseringsraad te Leeuwarden. Officier in de orde van Oranje-Nassau: P W. Backx. deken te Breda. G. L J J. Bekker, officier rijkspolitie te 's-Herto- genbosch; mr. J. J. A. H. M. van Besouw, 8dv. te 's-Hertogenbosch; A. B. A. M. van den Brekel, adm. ministerie te 's-Gravenhage, dr. J. W. N. Delteijk, pastoor te Werkhoven; mr. A. N. Duin- tjer, notaris te Leeuwarden; dr. E. C. van Essen, geneesh.-dir. rijksasiel 'Kogelen- bergh' te 's-Gravenhage; K. J. Hoving, notaris te Terneuzen; W. J. H. Kaal, de ken te Eindhoven; mr. A. Th. E. Kastein, advocaat te Amsterdam; J Th. M. Kraak man. pastoor te Alkmaar. J. J Kijne. secretaris afdeling vertalingen Ned Bij belgenootschap, te Bussum, drs. P. M J. de Ruijter, overste Ned. provincie Witte Paters, Miss. van Afrika, wonende te Boxtel; ds. E G. van Teylingen, em.-pred. geref kerk, te Amsterdam; ds. H. A. Visser, pred. herv. kerk te Amster dam; dr. A H Witte, adj. dir. gerecht natuurw. lab van het ministerie te 's-Gravenhage. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: ds. F. H. Bruins, em. pred. hervormde kerk, te Leeuwarden; J. H. Eijkelboom, hoofdcomm. ministerie, te Ede; J de Geus, dir. huls van bewaring te Amster dam; mej. ds. S. Gooszen, em.-pred. doopsgez. gem. te Delft; ds. Ph J. Greeven. geest, verzorger strafgèstichten te Veenhuizen (Dr.); D. van der Heijden, insp. rijksrecherche te Arnhem; G. van der Hooning. voorz. Stichting Kinderzorg 'Drenthe' te Meppel; mr. A. H. J. E. Justitie Financiën Officier In de orde van Oranje-Nas sau: drs. J. Oudegeest, te 's Gravenhage. A. van Veen te Rotterdam; mr. B. P. van der Veen te 's-Gravenhage; drs. J. van Wijk te Voorburg. CRM en Ec. zaken Ridder in de orde van de Nederlandse leeuw: Jhr. H. A. van Karnebeek te 's-Gravenhage. Onderwijs en CRM Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. dr. K. P. Bernet Kempers, hoogl. te Amsterdam; Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. dr. G. A. Kessler, dir. De Ned. Bank te Amsterdam; H. J. Knottne- rus, oud-lid raad van bestuur Amro-bank te Amsterdam; mr. J. C. W. M. Huij8man8, secr-gen. Ministerie; mr. K. Millenaar, dir. 's Rijks bel L. P. W. van der Poel. dir. 's Rijks bel. te Utrecht; Officier in de orde van Oranje-Nassau: dr. ir. J. G. Schllngemann, voorzitter col lege ged. Nutsspaarbank te 's-Gravenha ge; J. A. Sillem, oud-dir. kantoor 's-Gra venhage Mees Hope te Rotterdam Amsterdam; mr. D. F. Went, agent De Ned Bank te Leeuwarden; C. P. Emans, Prof. dr. G. A. Lindeboom, hoogleraar aan de V rije Universiteit, ia benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Greeven, geest, verzorger strafgestichten Janssen, dir. afdelingsbureau A dam van de r.k. Reclasseringsver.; Z. van de Klashorst, commandant afd. maatsch werk Leger des Heils te Dordrecht; ds. H. van der Linde, em.-pred. herv. kerk, te Heerenveen; F. A. baron van Lynden, penn. fonds chr. belangen In de herv. gemeente te Utrecht; W. M. C. Motsha- gen. ref. ministerie te 's-Gravenhage; ds. _L. Onrjarwiic E. I. F. Nawijn. em-pred. geref. kerk. te l'ua,,,,e T VllUCrwip Hattem; H. B. A. M van Ogtrop, voorz. r.k. Jongens Weeshuis te Blaricum; J. Ridder In de orde van de Nederlandse van der Oord, dir. gevangenis te Rotter- Leeuw: dam; mej. mr. P G. Prins, wnd. dir. Nat. Fed. Kinderbescherming te 's-Gravenha- Mr. W. J. Benes, kantonrechter te Gro- ge; ningen. Economische zak®n en Binnenlandse zaken Ridder in de orde van Oranje-Nassau: J. Richter, te Rijswijk (Z.-H.). Dr. J. H. Landuehr te Rotterdam, oud-voorzitter van de vereniging voor MO en VHO op geref. grondslag, is be vorderd tot officier in de orde van Oran je-Nassau. hoofdinsp financiën Ministerie; mr. J. C. A. M. van Hal, adm. directie Binnenlands Geldwezen Ministerie; jhr. M. A. van Lennep, hoofdinsp. financiën directie Def.-Aangelegenheden Ministerie; Q. i. Ph. Enters, adm. Agentschap Ministerie; ir. Ch. C Klijnhout, rentmeester A do meinen; G. L. V. Tromp, hoofdinsp. 's Rijks bel. Rotterdam; J. Hoogenkamp, hoofdinsp. 's Rijks bel. Beverwijk; A. L. van Exel, hoofd insp. invoerrechten Rot terdam; J. C. Hofman, hoofdinsp. 's Rijks bel. Arnhem; F. J. Gulikers, hoofdinsp. 's Rijks bel. Venlo; J. Jaarsma, hoofdinsp. 's Rijks bel 's-Gravenhage; A. ter Stege, hoofdaccountant Rijksaccountantsd. Utrecht; R A. Bruins, hoofdontvanger 's Rijks bel. Groningen; R. Wels, hoofding. A kadaster, Breda; ir. C. Ch. J. Hol, hoofding. kadaster. Dordrecht; mr. D. P. A. Nakken, hoofdbewaarder hypotheken, Alkmaar; Ridder in de orde van Oranje-Nassau: mr. J. Hamerslag, dir. Spaarbank 1850 Nijmegen: P. J. Hoope. ref. Ministerie Financiën; L. Jordaan. hoofdcommies A Ministerie; C. A. M Koenen, rijkshoofd- inkoper A 's-Gravenhage; J. Hartog, techn. hoofdambt, domeinen te Breda; P. de Putter, techn. hoofdambt. 1ste klasse domeinen Nijmegen; J. Braamse, adj.-ac countant 1ste klasse Almelo; H. C. J. Gieben, ref. 's Rijks bel, Amsterdam; J. C. J. Rombouts. hoofdcontroleur A 's Rijks bel. Breda; J. H. M. van Lieshout, hoofdcontroleur A 's Rijks bel. 's-Herto genbosch; G. H. A. Vlutter8. hoofdcon troleur A van 's Rijks bel. Winterswijk; B. Kamphuis, hoofdcontroleur A van 's Rijks bel. Utrecht; J. M. Groeneveld, hoofdcontroleur 's Rijks bel. Oud-Beijer- land; H.'M. Holtkamp, hoofdcontroleur 's Rijks bel. Haarlem; W. H. van Zandwijk, Cees Verkerk, die so menigmaal op dt schaats de nationale kleuren verdedigde, is benoemd tot ridder in de orde Oranj e-Nassau hoofdcommies 's Rijks bel. Hilversum; M. Bruinink, hoofdcommies 's Rijks bel, Apeldoorn; A. Boering, hoofdcommies Rijks bel. Eindhoven; W. Boer, hoofdverl- ficateur invoerr, Rotterdam; H. Kargert hoofdverificateur invoerr. Amsterdam; f. J. Straver, hoofdverificateur invoerr. Amsterdam; J. de Vries, verificateur In voerr. Leeuwarden; P. D. Brolsma, hoofdessaieur van de waarborg van pla tina, gouden en zilveren werken, Schoonhoven; Commandeur in de orde van Oran je-Nassau: mr. J. S. Slnnlnghe Damsté. oud-hoofd BVD, '8 Gravenhage. Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: Mr. M. de Niet, lid Eerste Kamer te Wageningen; prof. dr. T. L. M. Thurlngs, lid Eerste Kamer te Wageningen; mr. J. de Wilde, lid Eerste Kamer te Amster dam; dr. L A. H. Albering. lid Tweede Kamer te Rljsbergen-, W P G Assmann, lid Tweede Kamer te Roosendaal; mr. dr. C. Berkhouwer, lid Tweede Kamer te Heiloo; mr. F. H. J. M. Daams, lid Twee de Kamer te 's-Gravenhage; C. F. Klelsterlee. lid Tweede Kamer te Rotter dam; dr. J. H. Lamberts, lid Tweede Ka mer te Rotterdam; drs D F van der Mei, lid Tweede Kamer te De Meem; C. F van der Peijl. lid Tweede Kamer te Kloetinge; dr. W. J. Schuijt, lid Tweede Kamer te 's-Gravenhage; ir. H. Vrede- ling, lid Tweede Kamer te Huis ter Hei de, prof. mr. J. T. M. de Vreeze, lid Tweede Kamer te Utrecht; W. Wlerda, lid Tweede Kamer te 's-Gravenhage; H. J. Steenge, dir. Rijksgeneeskundige Dienst Ministerie te 's-Gravenhage; M.J. van Poelje, lid GS van Zeeland te Vlis- eingen; mr. P. E. van Krevelen, lid GS van Friesland, te Leeuwarden. Officier In de orde van Oranje Nassau bij bevordering: N. F. Hartland, dir. gem. soc. dienst, te Ridder in de orde van de Nederlanthe Leeuw tverd dr. G. de Ru, te Rotterdam, praeses van de generale synode der Ne derlandse Hervormde Kerk. Arnhem; mr P. Zegwaard, griffier PS Zuid-Holland, te 's-Gravenhage Officier in de orde van Oranje-Nassau: dr. D. van Duijne, dir. Rijks Bestuursstu- die Centrum Ministerie, te 's-Gravenha ge; dr. W. Koops, plaatsv. griffier Twee de Kamer, te Voorburg; J. Jongebreur, hoofdinsp. Rekenkamer, te Rijswijk (.ZH.); mr. A. J. J. M. van Hellenberg Hubar, burgemeester Valkenswaard; Ir. J. P. J. Margry, dir. prov. plan. dienst Noord-Brabant, te 's-Hertogenbosch; J. H. Vaessen, hoofdadm., prov griffie Lim burg, te Maastricht; A. Bennis. weth. Arnhem; mr. J. I. M. Meddens, secretaris Nijmegen; jhr. mr. A. Feith, burge meester Voorburg; H. Roelfsema, burge meester Schiedam; J. W. H. Planje, comm. politie, te 's-Gravenhage; J. C. Timmermans, dir. afd. fin. gemeentesecr., te Rotterdam; mr. J. I. van Doorninck, hoofdadm. B. prov. griffie, Noord-Hol land. te Aerdenhout; ir. J. Mulder, tech nisch adj.-dir. prov. waterleidingbedrijf Noord-Holland, te Overveen; H. W. Of fers, hoofdcomm. politie, te Utrecht; E. H. Wils, hoofdadm gemeentesecretarie, te Enschede; mr. F. W. van Ketwich Verschuur, burgem Haren. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: mr. J. J. van Gelder, hoofdi-nsp. politie, wonende te Amsterdam; J. M. Vos, ref. Pensioenfonds, wonende te Voorburg; J. L. A. Stevens, burgemeester Eersel; H. J M. Hanssen. hoofd „Welstandsdistrict Oost-Brabant", te Vught (gep); J. A. Verharen, lid raad Dongen; mr. J. J. G. M. Walenkamp, hoofdadm. gemeentese cretarie, te Breda; P. H. Bongaarts, bur gemeester, Heel en Panheel; P. H. J. Spiertz, burgemeester Nederweert: J. A J Gielens, secretaris Helden; G. W. C. Lodder, ref. A, te Heerlen (gep); A. H. P. van der Put. keuringsveearts te Geleen; L. H. M. Vaessen, lid raad Bocholtz; P. J. Weijs, oud-wethouder Bergen (L); J. N. M. Daalderop, burgemeester Herwen en Aerdt; J. J. A. Kruijff, burgemeester Steenderen; mr. P. C. Loopuyt, burge meester Laren (Gld.); H. A. F. Bergmans, adm. ter prov. griffie Gelderland, te Arn hem; G. de Groot, secretaris Doetin- chem; J. N. Keyser, hoofd gem. accoun tantsdienst. te Nijmegen; mr. N. J. Ro- waan, secretaris Zutphen; D. J. Velsink, te Nunspeet; F J. Groot Enzerink, burge meester Maasland; dr. M. P. A. Meissen, burgemeester Wateringen; J. Blokland, ontvanger Gouda; K. G. J. Copraij, te 's-Gravenhage; J. P. de Jo-ng, secretaris Noordwijkerhout-, J. Sillevis, adm. A ter prov. griffie van Zuid-Holland, te Voor burg, ir. H. I. Spek, dir. gem. gas- en elek.bedrijf, te Voorburg, (gep); S. H. van der Want, te Dordrecht; W. L. Cor- reijé, burgemeester Callantsoog, W. J. Driessen, burgemeester Schermerhorn en Zuid- en Noord-Schermer, F. Omta, bur gemeester Wieringermeer; P. J. de Klerk, dir. gem. bedrijven gas en water, te Velsen; G. Moolenaar, secr. Huizen; mevr. mr. E. A. J. Scheltema-Conradi. lid raad Haarlem; P. M. Veenstra, dir. slacht huis. Hoorn. A. van der Veldt, oud-wet houder Haarlem; J. C. W Jobse, oud-bur gemeester Rilland-Bath. C F. de Groot, lid raad Utrecht en lid PS Utrecht; R. Alta, burgemeester Hennaarderadeel; J. Okkinga, burgemeester Terschelling; T G. J. van Harten, ref., te Oldenzaal; A. De kunstschilder Karei Appel („ik rot zooi maar wat anis benoemd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau. Hesp, oud-wethouder Almelo; G. J. Sei nen, wethouder Ommen; H. J. J. Simonis, dir. Interkommunale Krediet- en Spaar bank, te Enschede; J. Zonderman, secre taris Deventer; F. S. Dorenbos, ref. A ter prov. griffie van Groningen, wonende te Noordhorn; P. D. de la Saussaye Briët. burgemeester De Wijk; mr. B. Struben, burgemeester Eelde. Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: ir. J. F. Cusell, 's-Gravenhage, directeur Bouwnijverheid bij de Centrale Directie Volksh. en de bouwn. Officier in de orde van Oranje-Nassau: D. van Egmond, Voorburg (Z.-H.), secre taris van de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf: mr. H. Eringa, Voorschoten, adm. Ministerie; L. J. de Jonge, Rotter dam. architect B.N.A.; ir. R. C. Ophorst, Zwijndrecht, voorzitter Betonverenigfng-, D. Verburg, 's-Gravenhage, hoofdadm. Ministerie. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: P. J. Adam9, te 's-Gravenhage, hoofdambt. 1ste klasse; mej. W. C. Blomberg, Amsterdam, dir. Ver. Amsterdams Bouw fonds Amsterdam: J. C. A. Bunnik, Was senaar, hoofdambt; B. W Ebbinge, Enschede, dir. Annemingsbedrijf P Eb binge. Enschede; J. R. Keetelaar, 's-Gra venhage, bouwk. hoofdambt. A Rijksge bouwendienst; W. Leij8e, 's-Gravenhage, bouwk. hoofdambt A Rijksgebouwen dienst; A. Postma, Leeuwarden, districtsbouw A Rijksgebouwendienst; A. Volkshuisvesting en CRM Officier in de orde van Oranje-Nassau: K. L. Sijmons Dzn., Amsterdam, architect B.N.A. Sobel, Eefde architect B.N.AP Wit- I vliet, 's-Gravenhage, oud-voorzitter Chr. Woningbouwver. Patrimonium 's-Graven hage. De vice-admiraal jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet werd ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: mr. J. J. Hangelbroek, oud-secr. 'Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel' te 's-Gravenhage; prof. dr. E Ha- vinga. hoogl. R.U. te Leiden; prof. dr. G. P. Baerends, hoogl. R.U. te Groningen; prof. dr. Chr. Romijn, hoogl. R U. te Utrecht; prof. dr. W C. van Unnik. hoogl R.U te Utrecht; M. Schoorl. oud-curator G.U. van Amsterdam; prof. dr. G. A. Lindeboom, hoogl. VU. te Amsterdam; ds. P. N. Kruljswijk, curator VU. te Amsterdam; prof. dr. J. A. F Wils. hoogl Kath. Univ te Nijmegen; prof. dr ir C. W. Kosten, hoogl. T H te Delft; prof. dr. ir. F. Ph. A Teilegen. hoogl TH te Eindhoven; dr J. A A Verlinden, oud-raadadviseur Ministerie, te 's-Gravenhage. Officier in de orde van Oranje-Nassau. bij bevordering: dr J H. Landwehr. oud-voorz Ver Middelb. Onderwijs, Handelsonderwijs en Voorb. Hooger On derwijs op g g. te Rotterdam. Officier in de orde van Oranje-Nassau: H F Meijer, bouwk. hoofdinsp. I.O., te Amsterdam, G K. Dreljer, insp. I o. Breukelen; K. H. van Faassen, insp l.o. Amstelveen; R L J. Warnars, Insp l.o Waalwijk; M. Bruinse, dir. rijksk- De toneelspeelster Elisabeth Andersen ridder in de orde van Oranje-Nassau. weekschool Utrecht; mej. W B van Raaphorst. dir. r.-k. kweekschool Amsterdam; mej. M. C. J. Roovers, voor zitster schoolbestuur te Oudenbosch, mej. drs. H. van der Vliet, insp. gymnasi aal onderwijs, te Leiden; dr. M. Goude- ket, rector Spinozalyceum te Amsterdam; Tj. Hoogeveen. oud-rector Openb. Ly ceum te Winterswijk; mevr. ir. K. C. Lambert-Anema, rectrix Stichting Werkpl. Kindergemeenschap te Bilthoven wonen de te Rotterdam; J. La Helj. dir. Hogere Zeevaartschool te Amsterdam; A. Mid- delhoek, dir. Academie Kunst en In dustrie te Enschede; G. J. Slee, dir. Aca demie St Joost te Breda; mevr. dr. J. G. van Cittert-Eijmers. beheerder museum R.U. Utrecht; jkvr mr. dr. J. E. van Len nep, oud-wetensch. hoofdmedewerkster G.U. Amsterdam; dr. Ir. W. Kok, hoofd- ng. bijzondere diensten T.H. Delft, wo nende te Schiplulden; prof. dr. J. F. Schouten, wetensch. adv. natuurk. lab. Philips' en buitengew. hoogl. T.H. Eind hoven; ir. A. Kranendonk, oud-hoofd bouwbureau T.H. Twente, wonende te Stad-Delden; mr. Th. E. H. Arriens. hoofdadm. Ministerie wonende te Mr. J. J. Hangel broek, oud-secretaris van de Schoolraad voor de scholen met de Bijbel, werd onderscheiden met het rid derschap in da orde van de Nederlandse Leeuw. Rijswijk (Z.-H.); E van As. accountant Ministerie wonende te 's-Gravenhage; drs. A. Visser, hoofdadm. Ministerie wo nende te Leiden; mr. P. D. Walbeehm, adm. Ministerie, wonende te 's-Graven- hage. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: E. W. Bueninck, insp. lich. opv. l.o. te Gorinchem; E. J. Leertouwer, insp. lich. opv. l.o. te Bu9sum; W. H. Stroop, gem. insp. l.o. te Enschede; mej. H. M. R, Voss. insp kleutëronderw. te Nijmegen; J. J. van Bree. hoofd bijzondere school voor ulo te Rotterdam; D. Dillingh, hoofd bijzondere school l.o. te Veenendaal: J. Eikelboom, hoofd bijzondere school voor ulo te Sleeuwijk; P. J. Geelkerken, hoofd openbare school voor ulo te Wormerveer; A. van Gent, oud-hoofd openbare lagere school te Rotterdam; Th. Th. Koppen, hoofd bijzondere lagere school te Neder weert: C. J. Mol, oud-hoofd openbare lagere school te Alkmaar; J. Mulder, on- derdir chr kweekschool te 's-Gravenha ge; J. Oosterling, hoofd openbare lagere school te Vllssingen; T. Oosterveld. oud-hoofd openbare lagere school te Uf- felte; J. Ouwendijk, oud-hoofd bijzondere lagere school te 's-Gravenhage; J. A Overmar8, oud-hoofd bijzondere lagere school te Hoonhorst; A. F. Rombouts, adm. r.k. Onderwijzers Verbond te 's-Gravenhage; J. Schipper dir. d. chr. op- Ieidlng88ch. kleuterleidsters te Utrecht; mej. G. van Tholen, hoofd openbare My tylschool te Amsterdam; J. Valkenburg. De zwemster Ada Kok is ongetwijfeld een van de jongste ridders in de orde ran Oranje-Nassau. hoofd bijzondere lagere school te Hille- gom; A. W. U. Vroemen, hoofd bijzonde re lagere school te Geleen; P van der Wind, oud-hoofd Haarlemse montesso rischool; mej. J. S. Mulder, hoofdcom mies Ministerie te 's-Gravenhage; dr. P. H. Bretenstein, voorzitter Leraren in Le vende Talen, Amsterdam; drs. A. Holwer- da, onderdlr. chr. hbs te Rotterdam; A. M. Korpershoek, conrector Huygens ly ceum Voorburg; drs. C. J. J. van der Maas. onderdir. hbs Schiedam; drs. W. K. Postma, oud-secr. examencommissie Duits m.o. A te Groningen; dr. J. Schweers, conrector St. Franciscuscolle- ge te Rotterdam; dr. X. F. M. G. Wol- gers, oud-rector Eindhoven; dr. C. Zij- derveld, oud-conrector Grotiuslyceum 's-Gravenhage; dr. ir. Tj. W. A. Borgesi- us, oud-leraar hogere textielschool Til burg; L. A. de Bruljn, dir. r.-k. uts te Nijmegen; C. J. Buurman, dir. ambachts school te Goes; H. B. Cras, dir. r.-k lagere en midd. school detailhandel te Eindhoven; ir. A. Delfos, oud-leraar hts Amsterdam; P. C. Gulickx, oud-dir. r.-k. technische school te Ulft; A. I. M. Ro8dorff, dir. r.-k. technische school te Rijswijk; A. A. H. Spaan, dir. dagnijver heidsschool Rijn- en Binnenvaart te Rot terdam; L. P. I. Vrins, dir. r.-k lts te Veghel; L. F. Vederbos, ref. Ministerie te 's-Gravenhage; mej. M. L. H. Feljen, oud-insp. nijv. onderwijs te Arnhem; mej. J. P. Burema, dir. Stichting Hulsh. Voorl. ten Plattelande te 's-Gravenhage; H. Höfte, te Slttard; mej. H. A. M. J. Roo- zen, adj. dir. r.-k. huishoudschool te 's-Gravenhage; mej. C. H. Vermeulen, oud-dir. huishoudschool te Harlingen; J. Smit, adm. hoofdambt. A RU Leiden; F de Haas, adj. accountant Ministerie te Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4