Bewondering voor bloemencorso Oud-Katholieke Kerk Leiden heeft weer een pastoor ONDERSCHEIDINGEN IN LEIDEN EN OMGEVING LZC stuitte bij HPC op verzet ■NIEUWS Kantinebeheerster werd bedreigd en beroofd ([faAM&ke Damdag Charlois is goed geslaagd Ds. Straatsma toch niet naar Leiden Stoffelijk overschot Anneke van Hulst gevonden Morgenochtend winkels open Dodenherdenking in Leiden Aartsbisschop Rinkel: „Niet belangrijk als persoonwel als medewerker Aanrijding in het Rijnsburgerviaduct 111 'frjIÜUWt LEIDSl COURANT "ijl MAANDAG 29 APRIL is LISSE De meest spectaculaire praalwagen vanh et bloemen corso dat zaterdag door de bol lenstreek trok, was ongetwijfeld de met acht bloemenpaarden bespannen postkoets van de zes- tiende-eeuwse baron Ogier de Busbeck, de man die indertijd de eerste tulpenbol uit Turkije naar Nederland bracht. De bijna twintig meter langt wagen van de afdeling Bennebroek-Voge- lenzang van Bloembollencultuur) kreeg van de jury de prijs voor het meest originele idee. Ook de andere wagens, waaronder „Ho ren, zien en zwijgen", de meest humoristische volgens de jury, oogstten grote bewondering van de toeschouwers die weer rijen- dik langs de weg stonden. Op die kijkers was het „horen, zien en zwijgen" maar ten dele van toepassing: ze luisterden en ke ken volop, maar zwijgen was er niet (altijd) bij: bewonderende uitroepen en applaus bewezen dat het 21e corso, begunstigd door het mooiste weer van de wereld, het lange wachten en het ontwrichte verkeer weer waard was. Foto: N. van der Horst Erkend dealer^ 118.90 Stationsweg 22 Breestraat 126 Haarlemmerstraat 158 ROTTERDAM De damvereni ging .Charlois heeft zaterdag een geslaagde danmiddag gehouden. In de ruime kantine van Galak waren 140 dammers bijeengekomen om daar in poules van vier één ronde tspelen. Voor de zevende maal organi seerde Charlois een dergelijke damdag, maar voor het eerst had het nu een internationaal karak ter. Er waren nu ook spelers uit Antwerpen; verder uit Gelderland, Noord-Holland, Zeeland en uiter aard velen uit de Zuidhollandse districten. Eerste prijzen werden gewonnen door: hoofdklas: C Kusters (Rotter dam) en P Achterstraat (Benne- kom) beiden 6 punten; J Blom ('s-G ra venpol der), C v d Ven en L den Hartog( Dodrt), G Meijer (Per nis», C Zijlstra (Alphen a.d. Rijn), E P Bronstring (Leiden). P v d Aa (Papendrecht), A Gorreen M v Eijk (Rotterdam), allen 5 pt. Eerste klas: J P Baerveldt (Al phen a.d. Rijn). G J Winkels te (Delft) V B E Toss (Den Haag) en L Hoogenboom (Pijnacker), elk 6 p, A C v Diggelen. C Bruut. A Robbe (Alphen a.d. Rijn). W Boo gaard (R'dam). M v d Bosch (Delft), M L Dijkstra (Valkenburg). P v d Poel (Dordrecht), allen 5; A Th Maissau (R'dam), G v Winkel (Al phen ad R). R C v Woerden (Vlaar- dingen). D de Boer (Bilthoven) al len 4 p. Tweede klas: A Molena«i (Vlaar- dingen). M Griet ('burg). R J van Asperen (R'dam». elk 6 p.. W v d Heijden (Waddinxveen). Pvr Werf (Den Haag), G Blauw (Alphen a.d. Rijn), Joh Verveen (R'dam) en D Delie (R'dam) allen 5 p., K Ver- gunst (Alphen ad Rijn) 4 pt. LEIDEN Ds. W. Straatsma, herv. predikant te Dedemsvaart. heeft de centrale kerkeraad van de herv. gemeente te Leiden ge vraagd hem ontheffing te verlenen van zijn beslissing om het beroep van de Leidse Herv. gemeente aan te nemen. Ds. Straatsma meende op zijn beslissing te moeten terug komen omdat in Leiden geen voor hem aanvaardbaar huis kon worden gevonden. Verscheidene huizen zijn hem aangeboden, maar zij konden niet alle bezwaren weg nemen. Ds. Straatsma heeft reeds vorig jaar herfst het beroep van de Leidse herv. gemeente aangenomen. Hij zou hier jeugdpredikant wor den in de vacature van ds. A. J. Lamping, die als opvolger van ds. D. J. Vessers predikant van de wijk- gemeente Vrcdeskerk was gewor den. In verband met opname in een ziekenhuis kreeg hij destijds uitstel van beslissing. De nadere beslissing van ds. Straatsma heeft in Leidse herv. kringen diepe teleurstelling gewekt. Koninginnedag ingezet VOORSCHOTEN De feesten rond Koninginnedag zyn zaterdag middag officieel door wethouder W. J. les tra op het terrein van het voor malige Marine Opkomst Centrum geopend. Samen met de bejaarden van Voor- sohoten draaide de wethouder met het bestuur van de Koningin Wil- helmi na vereniging de eerste rondjes op de kermis. Na de bejaarden kwam de jeugd aan de beurt en het jonge volkje van ..Nieuw Voordorp" probeerde ook het mechanische ge deelte van de kermis en genoot daar na evenals de bejaarden van olie bollen, zoetwaren en drankjes. In het Cultureel Centrum begon vrijdag reeds de serie jeugdvoorstel lingen te draaien. Het kogtte drie ruiten in het Centrum, daar de uit en ingang voor de jeugd steeds te nauw blijkt te zijn. Vanavond is de grote beatavond voor de jeugd in het Centrum en draait de kermis voor iedereen. ROTTERDAM Vanmorgen is in de Nieuwe Maas te Rotterdam ter hoogte van de Parkhaven het stoffe lijk overschot gevonden van de 7- jarige Anneke van Hulst, die sinds vorige week zondag werd vermist, tezamen met haar vriendinnetje Maria Louise van Heuzen. Haar lijkje werd gistermorgen langs de Nieuwe Maas aangetroffen. Vanmiddag zal op de begraafplaats Crooswijk sectie plaats vinden. Voor alsnog neemt de politie aan, dat de meisjes te water zijn geraakt en verdronken. Er is geen enkele aan wijzing, dat misdrijf in het geding is. Het lijkje van Anneke van Hulst werd vanmorgen gevonden door de kapitein van de sleepboot Stern, die het voor het schip zag drijven. De rivierpolitie heeft het opgehaald en naar Crooswijk overgebracht, waar de beide ouders het hebben ge ïdentificeerd. LEIDEN Zaterdagavond even na zes uur, toen de kantine van de hockey club Roomburg op één klant na was verlaten, bedreigde deze latste klant de kantinebeheerster met een bierflesje. Als zij niet gauw weg zou gaan, zag het er niet best voor haar uit, zei de man. Zij vluchtte door de achterdeur en sloeg alarm. Toen zij terug kwam, bleek haar portemonnaie met f 100 te zijn verdwenen. De man uiteraard ook. Dankzij het door de beheerster opgegeven signalement kon de politie gisterochtend de dader arresteren, een 33-jarige Leidse spinner, die een be kentenis aflegde. LEIDEN Van de kring Leiden van de Raad voor het Grootwinkel bedrijf vernamen wy, dat de aange sloten zaken morgen open zyn tot 's middags 1 uur. De andere winkels zullen zich over het algemeen by deze regeling aansluiten. LEIDEN Op zaterdag 4 mei, 's avonds om half acht, zullen in de Marekerk de gevallenen worden herdacht. Na afloop wordt een stille tocht gehouden naar het monument tegenover molen De Valk. Daar bestaat gelegenheid bloemen te leg gen. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 26 april Geslaagd: doet. ex. Ned. recht: mej. G B Stienstra (Leiden), de heer W F B Goosen (Leiden). LEIDEN In de Oud-Katholieke kerk aan de Cronesteinkade had gisterochtend de instalatie plaats van de uit Rotterdam afkomstige pas toor H. D. Raymaekers (54), opvolger van pastoor J. Bergers, die vorige week afscheid nam. Het is de tweede parochie van pastoor Raymaekers. In 1940 werd hij kapelaan te Rotterdam om vier jaar later aldaar tot pastoor te worden benoemd. Pastoor Raymaekers, die gehuwd is en twee kinderen heeft, woont al in de pastorie aan de Cronesteinkade. De installatie geschiedde door aartsbisschop dr. A. Rinkel uit Utrecht. Deze had zijn toespraak geba seerd op 1 Cor. 15:58 (Daarom mijn geliefde broeders, weest stgndvas - tig, onwankelbaar, te allen tijde overvloedig in het werk des He ren. wetende, dat uw arbeid niet vergeefs is in de Here). Paulus sluit met deze woorden een uiteen zetting af over de betekenjs van de verrijzenis van Christus en het uit zicht op onze verrijzenis. Alles wat wij daar als mens tegen in willen brengen, is niet dan uitzichtloos heid, aldus dr. Rinkel. Vele taken De aartsbisschop waardeerde het. dat de nieuwe pastoor, die 28 jaar achtereen in Rotterdam een grote rykdom aan inzicht en ervaring heeft opgedaan, zich zo positief heeft opgesteld ten opzichte van zijn be noeming te Leiden. Dit getuigt van zelfkennis, herderlijk inzicht en dienaarsplicht. Dr. Rinkel releveerde, dat pas toor Raymakers vele kerkelijke ta ken heeft meegenomen naar Lei den en dat hem in het belang van de kerk nog meer taken zullen wor den opgedragen. Zich nader bepalend tot zijn tekst zei de aartsbisschop, dat de woor den „standvastig" en „onwankel baar" door de mensen helaas te vaak worden misbruikt als star conservatisme en eigenzinnigheid. De bemoedigende woorden van Paulus. „weet. dat uw arbeid niet zonder vrucht is in de Heer", heb ben ook nu nog hun kracht. U zult hier oogsten wat anderen vóór u hebben gezaaid, aldus dr. Rinkel tot pastoor Raymakers en anderen zullen oogsten wat u zaait. Als persoon zijn wij niet belang rijk, wel als medewerkers. Tot de Gemeente zei de aartsbis schop: het is dezelfde Herder, die u roept. U bent niet de wijngaard van de pastoor maar van God. Belhamel Hierna sprak pastoor Raymaekers LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft vanmorgen in de Burgerzaal van het stadhuis de Lei- denaars, die een koninklijkee onder scheiding hebben gekregen, geza menlijk toegesproken, waarna hij voor elk der decorandi een persoonlijk woord had alvorens de onderschei ding op te spelden. In zijn toespraak zei de burgemeester onder meerdat het dienen van de publieke zaak steeds met offers gepaard gaat. Fa milieleden van de decorandi woon den de uitreiking van de onder scheidingen bij. Foto N. van der Horst LEIDEN Ook in Leiden en omgeving is een aantal personen ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin onderscheiden. Wy laten hieronder hun naam, woonplaats en verdere gegevens volgen. Waar geen plaatsnaam staat vermeld, is dit Leiden. Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: Prof. dr. E. Havinga, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit; prof. dr. J. Goslings, reumatoloog; J. P. de Jong, gemeentesecretaris van Noordwijkerhout. Officier in dc orde van Oranjc- Nassau: Ir. S. Hekster te Oegstgeest, hoofd ingenieur bij ministerie van defensie; drs. A. Visser, hoofdadministrateur bij ministerie van onderwijs en we tenschappen; mej. drs. H. van der Vliet, inspec- trice voortgezet onderwijs; dr. S. Kooijman te Oegstgeest, on der-directeur Rijksmuseum voor Vol kenkunde; mej. dr. M. Rooseboom. directrice Rijksmuseum voor Geschiedenis en Natuurwetenschappen. Ridder in de orde van Oranjc-Nas- sau, met de zwaarden: Luitenant ter zee R. J. Claasen te Voorschoten; majoor F. Wesseling te Noordwij kerhout. Officier in de orde van Oranjc- Nassau, met de zwaarden: Kapitein ter zee J. Huijing te Voor schoten (bij bevordering): luitenant-kolonel P. Masurel te Leiderdorp; kapitein ter zee O. Cramwinckel te Oegstgeest kapitein ter zee H. Pontier te Voorschoten. Ridder in de orde van Oranjc- Nassau: J. Valkenburg, hoofd lagere school te Hillegom; J. Smit, hoofdambtenaar Rijksuni versiteit Leiden; F. de Haas, adjunct-accountant mi nisterie van onderwijs en weten schappen. Eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: Mej. H. Ketellapper, oud-hoofd leidster van het kinderhuis van de Martha-stichting te Alphen aan den Rijn; J. M. P. Barendse, adjudant van de gemeentepolitie te Noordwijk; A. A. Mesker te Noordwijk; W. van der Ploeg, oud-lid van de gemeenteraad te Voorhout; S. M. Poot te Valkenburg (Z.-H.); C. Schaap, adjudant van de ge meentepolitie te Noordwijk; mej. A. van Heusden te Oegstgeest, onderwijzeres te Leiderdorp; H. Brouwer, hoofdtechnicus Aca demisch Ziekenhuis; A. W. Lacourt. administratief amb tenaar A. 1ste kl. bij Rijksuniversi teit; J. M. A. Gregoire (bij bevordering); mej. M. J. A. Spendel, commissie A bij het ministerie van defensie, wo nend te Voorschoten; J. A. Admiraal, dirigent van zang koren, te Noordwijk; M. A. Bakker te Roelofarendsveen mevr. N. H. Brouwer-te Velde, be stuurslid stichting Schooltandverzor- ging. Eremedaille in zilver: E. Wiedijk, buitendienstambtenaar bij de dienst van sociale zaken te Hillegom; mej. H. C. J. van Berkel, commies A bij de rijksbelastingdienst; majoor-vliegtuigmaker-instrument- maker N. G. Mol te Katwijk (met de zwaarden) sergeant-vliegtuigmaker-konstabel J. A. Bertram (idem). Katwijk; sergeant-vgt.m.-houtbewerker A. J. Lieshout te Sassenheim (idem); A. Galjaard, oud-instrumentmaker Spoorwegen L. J. Goudriaan te Rijnsburg, ma chinebankwerker Spoorwegen; J. van Gent te Leiderdorp, decla rant Van Gend en Loos; A. van Pijlen te Hazerswoude, hoofdemployé PTT; mej. E. E. Meens, leidster naaika mer bij Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Noordwijk; J. Bij. oud-voorzitter Werkmans Wilskracht, wonend te Oegstgeest; N. Stokkermans, voorman Rotogra vure; C. van Dam. oud-directeur R.-K. zangkoor Ter Aar; P. van Dam, Ter Aar. Eremedaille in brons; A. F. Zwart, magazijnknecht Aca demisch Ziekenhuis; H. J. W. Kwik, ambtenaar minis terie van volkshuisvesting. zelf naar aanleidng van Johannes 10:14 („En Jezus zeide. Ik ben de goede Herder"). Dit beeld is door vele schilders en beeldhouwers vastgelegd, vooral in de roman tische tijd. Maar toch is dat beeld van de herder niet zo romantisch; er dreigen allerlei gevaren, die de herder tijdig moet onderkennen. Een goede herder kent zijn kudde maar ook de gevaren, die deze kudde bedreigen. Zojuist heeft de aartsbisschop mij geïnstalleerd als pastoor, welk woord eigenlijk „herder" betekent, aldus pastoor Raymakers. De bij belse eisen liggen zeer hoog. Petrus zegt: Christus heeft u een voor beeld nagelaten opdat u zijn voet spoor zult volgen. Herder en kudde, pastoor en ge meente, moeten elkaar kennen en zich realiseren dat zij bij elkaar horen. Wij allen hebben de taak de ander als een herder te begelei den. Ook de pastoor is een schaap van de kudde, misschien een gete kend schaap, een belhamel, maar toch een schaap van de gTote kud de, van wie wij niet te veel mogen verwachten. Wel is hij tegelijk spreekbuis en adres van de ge meente. Pastoor Raymaekers zei op een goede wederzijdse samenwerking te hopen. Voor zichzelf deed hij de toe zegging te willen samenwerken waar dit nuttig kan zijn. Verscheidene oud-gemeenteleden uit Rotterdam woonden deze hoog mis by. Burgemeester Van der Wil ligen vertegenwoordigde het ge meentebestuur van Leiden. Pastoor H. D. Raymaekers, die gisteren werd geïnstalleerd als pastoor van de Oud-Katholieke Kerk te Leiden. Foto N. van der Horst LEIDEN Zaterdagavond om half 10 botsten in de enige in ge bruik zijnde „buis" van het Rijns burgerviaduct twee auto's frontaal tegen elkaar. De twee bestuurders liepen hoofdwonden op en een in zittende vrouw uit Leiden brak haar neus. terwijl zij ook hoofdwonden kreeg. HAARLEM Na 3 opeenvolgende overwinningen is de Leidsehe Zwem- club er niet in geslaagd HPC uit Heemstede eveneens naar een neder laag te spelen, maar één punt ging er toch uit Haarlem mee naar Leiden. LZC moest te water zonder „af maker" Frank Roelofs en kon dit goed bemerken. De eerste daden kwamen van de zijde van de in dit bad volkomen thuis zijnde HPC. De Leidenaars „liepen" volkomen vast in de ondiepe kant van het bad en tweemaal maakte Boudewijn de Jong hier handig gebruik van. Zijn vluchtpogingen leverden een 20 voorsprong op na de eerste periode, en het was hoofdzakelijk aan keeper Jan Heek te danken dat de Leidse achterstand nog niet groter was. De coach van LZC, oud-internatio naal Frits Smol, zag echter geen re den de ploeg te wijzigen. Bert Soet en Erik de Vos zijn dan ook niet in het water geweest. Wel werd Nico van Sittert naar voren gestuurd en dit bleek de juiste tactiek. De lange student zorgde voor de nodige ver warring en reeds vrij spoedig kreeg hij een strafworp toegewezen door de zwak leidende arbiter. Met een flitsend schot vloog de bal van de hand van Van-Sittert in het net. ZONDER AARZELEN Na enkele minder gelukkige acties van Hans Versluis wist deze zich goed vrij te maken, en vanuit de ach terhoede kreeg hij de bal goed aan gespeeld. Zonder aarzelen schoot Versluis de bal achter de HPC-doel- verdediger: 22. HPC kwam echter al spoedig aan een voorsprong. Een eerste doelpunt van Johan Bontekoe uit een strafworp werd nog afgekeurd, maar even later deed hij het opnieuw uit een penalty beter. De derde periode bracht beide teams echter weer op gelijke hoogte. Eerst beleefde de Leidse aanhang enkele benauwde ogenblikken door dat Vriend de verkeerde kleur vlag gebruikte bij het toekennen van een vrije worp. LZC rekende op een vrije bal van Leidse zijde en sprintte naar voren. Vriend herriep echter deze beslissing, en HPC mocht de bal ne men. Al probeerde de Heemsteedse ploeg alle snelheid in de actie te leg gen. toch wist LZC dankzij hard handig ingrijpen een doelpunt te voorkomen. Het was Nico van Sit tert die opnieuw scoorde met een omhaal. De laatste speeltijd kwam HPC sterk in het offensief. Bontekoe bracht de stand op 53. door een strafworp en een doortikhal waarbij hij stond na een corner. LZC liet zich echter niet imponeren. Zilver en goud in Roel of a rends veen ROELOFARENDSVEEN Bur gemeester Smolders en zijn vrouw hebbpn vanmorgen, in gezelschap van de heer P. H. van der Bos. de gepensioneerde chef van financiën een bezoek gebracht aan de heer N. P. Bakker in diens woning aan het Noordeinde. De heer Bakker kreeg de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, opgespeld wegens zijn vele verdiensten in het maatschaopeliike en politieke leven. De heer Th. Wes- selman kreeg de eremadaille in zil ver. Hij is 50 jaar lid van de toneel vereniging St. Pancratius. waarvan 35 jaar als regisseur. Alles bleef op de aanval gericht, en Nico van Sittert bracht de stand met een boogje over zijn hoofd op 54. Door het forceren van een straf- worppunt door Koedooder kwam ook LZC aan een penalty en Van Sittert deed wat van hem werd ver wacht: hij bracht de eindstand op 5—5. Bestuur afd. Leiden Kon. T ooiikunstenaarsvereiiiging LEIDEN Na de jaarvergadering op zaterdag 27 april is het bestuur van de afd. Leiden, als volgt samen gesteld: P. Bik, voorzitter; mej. P. C. Zondag, secr.; M. Opdam, penningm.; L. Stevens, alg. adj. Markt- en vitterij berichten leeerij IJMüIDEN. 29 april Vlsserljberlchten. Besommingen In guldens. KW 21—3400 KW 33—4550, KW 52—7200, KW 67—7200, KW 88—3370, KW 93—3350, KW 127—6620, KW 172—2680, KW 180—4460, KW 187—4540, KW 197—8390. KW 20—3750. KW 213—3580 KW 173—1360. WR 7—2800, WR 32—7715 WR 33— 9250 WR 56—3700, WR 57—8380, WR 61—7880. SCHEVENINGEN. 29 april Visserijbc- rlchten. Totaal aan de markt: 660 kisten verse haring. 880 kisten makreel 840 kisten kabeljauw. 665 kisten koolvls, 100 kisten schelvis 810 kisten wijting, 760 kisten schol. 50 kisten diversen, 33.000 kg tong en tarbot. SCHEVENINGEN. 29 april Vlsserljbe- rlchten. Besommingen In guldens: SCH 9—5070. SCH 22—8420, SCH 54—9570, SCH 60—12.000. SCH 101—8420, SCH 110—12.400,. SCH 162—10.900. SCH 242—11.400, SCH 246- 14.400, SCH 249—9500, SCH 33—16.000, VL 84—8100. SCH 2560UÜ SH 106—3560, SCH 107—250, SCH 253—11.400, KW 22—4260. No tering per kg: gr tong 3.12—3.30, grm 2.10 —2-25. kim 2.60—2.75 1 3.35—3.60. II 3.45— 3.65, tarbot I 4.90—5.10, II 4.15—4.25, II 2.40— 2.70. IV 2.30—3.55, griet I 1.70—1.90. II 1.45— I.60: per 40 kg: grm schol 16—24. middel 13.50—20.. klein 12—18. grm schelvis 20—30. kim 20—28. I 19—27 m kabeljauw 25—28. I 20—30, II :5—22. III 13.60—20, m koolvls 12, I 12. schar 7—15, wijting gestript 13.60— 17: per 100 kg: gr kabeljauw 80—110, gr koolvls 30; per 50 kg; vedse haring 14—21. verse makreel 1331. Verwachte aanvoer voor morgen: uit de Noord de SCH 3 en SCH 24 en circa vijftien kustvlssers. Markten BARNEVELD. 29 april Coöp. Veluwse Eiervelling. Aanvoer 364-320 stuks, stem ming kalm Prijzen (in guldens pér 100 stuks): 54-55 gram 10.27—10.32. 58-59 gram II.08—11.30 62-63 gram 11.66—12.02, 65-66 gram 12,20—12.60. BARNEVELD, 29 april Vette kalveren- markt. Aanvoer 431 stuks, handel kalm. Prijzen: lc kwaliteit 3.75- i, 2e kwaliteit 3.55—3.70. 3e kwaliteit 3.30—3.50. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 april Groenteveiling: waspeen AI 430—1060, All -'90600, BI 530—1480, Cl 410—420. CII 240— 310. peterselie 5—7. radijs 27. prei A 29. B 13, krul peterselie 22—24. Aanvoer waspeen 180 000 kg. waarvan 90.000 kg voor export werd verkocht. RIJNSBURG 29 april Groenteveiling: peen BI 1408—1570. AI 900—930, waspeen 320. peterselie 13—22. witlof 34. bosuitjes 16—21 radijs 30. ROTTERDAM, 29 april Veemarkt. Aanvoer: totaal 1413 dieren, waarvan 1054 slachtrunderen en 359 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen extra 4.80—5.10, I 4.20 4.60. II 3.85—4.05, III 3.75-3.85. varkens I 2.05-2.08. II 2.01-2.03. III 1.95—2. stieren 4.104.60 worstkoeien 3.40—3.65, slnchtzeu- gen 1.55—1.65, zware varkens 1.80—1.85. Overzicht: Slachtrunderen: aanvoer klei ner. handel kalm. ruim prijshoudend. Varkens: aanvoer korter, handel kalm. prijshoudend, behalve slachtzeugcn en zware varkens welke iets lager waren. LEIDEN, 29 april Colin Groente- en Fruitveiling: andijvie 20—46, snijbonen 370 110, slamboncn 550—580, postelein 4073. prei 10—25. rabarber 4—10. spinazie 10—27 komkommers 30—69. tomaten A 920—1020, B 1010—1040 C 820—830. CC 760—800, Uien middelfijn 25. witlof 46—79. blocsmkool 54— ^8. sla A 12—20. raapstelen 6—12, selderij UTRECHT. 29 april Nuchtere kalve- renmarkt. Aangevoerd 43 dieren. De prij zen waren 40—70 per aluk en per kg gcal. gewicht 1.45—1.70. De handel was traag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3