CNV over de brug met bloemen Oud-wethouder Ph. Rogaar ridder Oranje-Nassau if rff Burgemeester Leiden liever niet als voorzitter gewenst Bouwaktiviteiten in gouden Alphen Oegstgeester onderwijs kampt met ruimtenood Opening nieuwe werkplaats in Hoofddorp Bouwdag" in Gouden Alphen Stemmen in gemeenteraad Voorschoten: Wat doet een predikant in ziekenhuis psychiatrisch NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 57 APR II WfUWE ALPHEN Het laatste punt voor de gisteravond gehouden vergade ring van Alphens raad hield het af scheid in van de heer Ph. H. Rogaar als lid van de raad en als wethou der. Zoals gemeld was het op me disch advies, dat de heer Rogaar, die 71 jaar is, per 1 april jl. heen ging. Het was voor hem een volsla gen verrassing toen burgemeester Z. Bruins Slot zijn benoeming mede deelde tot ridder in de Orde van Oran.r: Nassau en het bijbehorende ereteken opspeldde. De burgemeester heeft de voor treffelijke staat van dienst van de heer Rogaar geschetst die. geboren in het Groningse Adorp, 12 februari 1920 in Alphen aan den Rijn kwam wonen. Als socialist ontplooide hij veel aktiviteit tot verheffing der arbeidersklasse en hij hee'ftTiet aan vankelijk niet gemakkelijk gehad. Jeugdig In 1946 brachten zijn aktiviteiten hem in de gemeenteraad voor de Partij van de Arbeid. Op 27 decem ber volgde hij de heer Nijman op als weihouder, waarbij de Water- en Lichtbedryven onder zijn hoede kwamen. Het was mede door zijn werk dat de gasombouw in de ge meente zo vlot verliep. En dat hij ondanks zijn leeftijd, jeugdig bleef, bewees het feit, dat hij enkele jaren geleden ook de sport, recreatie en het jeugdwerk aan zijn portefeuille zag toegevoegd. Hij diende in dit alles geen groepsbelangen, maar de gehele gemeenschap. Komende tot het uitreiken van de onderscheiding uitte de heer Bruins Slot de wens, dat het ere teken de heer Rogaar nog vele jaren zal sieren. Mevrouw Rogaar kreeg een fraai boeket aange boden. Namens het gemeentebestuur ont ving de heer Rogaar een sigaren doos met zilveren deksel en inscrip tie. Namens de raad sprak het oudste lid, de heer Joh. van der Lee, die herinnerde aan het woord van de- Schrift: alles heeft zijn bestemde tijd. Tijdens het raadslidmaatschap van de heer Rogaar kwam veel tot stand. We zullen u, aldus spreker, missen in onze kring. Voor de ver trouwelijke en vriendelijke omgang en samenwerking ondanks verschil in beginselen, bracht spr. hartelijk dank. Namens de raad werd een veld kijker aangeboden. Dank De heer Rogaar zei in zijn af- scheids- en dankwoord wel begrepen te hebben, dat er een cadeautje aan deze gebeurtenis zou zitten. Maar de Koninklijke onderscheiding had hij niet verwacht. Hij gaf de ver zekering het gemeentelijk gebeuren te zullen blijven volgen. Minister Beernink noemde deze week Alphen het hart van Zuid-Holland. Spreker hoopte dat de minister dan ook er voor zal zorgen, dat het hart niet van slag raakt. De heer Rogaar uitte de wens, dat Alphen straks een burgemeester krijgt die uit hetzelfde hout gesne den is als de heer Bruins Slot. Na de opening van de vergadering maakte de burgemeester melding van door het gemeentebestuur ver zonden telegrammen aan de ouders en grootouders van de pasgeboren Prins. Hierna werd mejuffrouw H. Donker beëdigd als lid van de raad voor de Partij van de Arbeid. Zij werd hartelijk verwelkomd. HAARLEMMERMEER Onder grote belangstelling werd gistermid dag aan de Ter Veenlaan in Hoofd dorp de nieuwe werkplaats voor na zorgkinderen in gebruik genomen. Deze werkplaats maakt deel uit van de (streck-)wcrkplaats voor mindcr- validen De Schutse. De opening werd verricht door de echtgenote van de burgemeester van Haarlemmermeer, mevrouw L. A. Dijckmeester-de Brauw, die tevens een kunstwerk mocht onthullen dat een plaats heeft gevonden nabij de ingang van het hoofdgebouw van De Schutse. Mevrouw Dijckmeester-de Brauw knipte een lint door, waardoor tien tallen ballons de lucht in gingen. Vervolgens had het onthullen van het kunstwerk, vervaardigd door beeldhouwer Karei Gomes, plaats. Het stelt voor de legendarische vogel Phoenix. In de fraaie kantine werd een re feraat gehouden door de heer F. Stumpf jr. over: Welke mogelijkhe den biedt de moderne zwakzinnigen zorg?. Damesvoetbal op Koninginnedag NIEUWKOOP Om half 11 speelt op Koninginnedag op het sportterrein van Nieuwkoop een elf tal van Stam en Visser tegen een elftal van de OPP t.w. de „oud-pa- pierploeg" van S.V. Nieuwkoop. Voor pupillen wordt een wedstrijd hardlopen over 1000 meter georga niseerd om half 12. Om 1 uur zal het „dorp" tegen het „Zuideinde" spelen. Als speciale attractie wordt om twee uur een damesvoetbalwedstrijd gespeeld, samengesteld uit dames van het „dorp" en het „Zuideinde". NIEUWKOOP Een bijzondere zangavond zal op 7 mei in de Gere formeerde Kerk worden gehouden, met Con Amore en Jubilate uit Kat wijk. NIEUWKOOP De SAKOR-col- lecte, verzorgd door de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening ten bate van de samen werkende kinderbeschermings- orga nisaties, heeft f 407,55 opgebracht. ROGAAR ridder De raadsagenda had niet zoveel om het lijf. Het verslag van de ge meente-arts over 1967 wilde het college voor kennisgeving aanne men, maar de heer Bergsma had er wel het een en ander in gezien, dat om nadere beschouwing vroeg en dat zal dan nog gebeuren. Goedkeuring was onthouden aan het raadsbesluit gelden aan te trek ken voor bouw van een chr. lagere school te Aarlanderveen. De heer Van Leeuwen informeerde hiernaar, Het bleek dat dit bes,uit van Ged. Staten reeds was achterhaald. Woensdag 1 mei wordt met de bouw begonnen. Zwemmen Het schoolzwemmen voor kleuter scholen kwam ter sprake. Gehoord de mededelingen van de wethouder van onderwijs, de heer Dekker, be sloot de raad hiertoe niet over te gaan. Daarmee moet men wachten tot er een overdekte is aldus de burgemeester, dan zijn de kinderen beter beveiligd. De heer Pannewaard wees nog op een ander praktisch bezwaar. Be-t gint men met de kleuterscholen, dan komen ook de jongste vier klassen van de lagere scholen. De heer J. H. v. d. Berg vond de voorgestelde verhoging van de pre sentiegelden voor de raad van f 25.- tot f 30.- terecht, maar de verhoging voor de commissievergaderingen van f 15.- tot f 30.- vrij fors. De burgemeester wees erop, dat de commissiebijeenkomsten vaak nog meer tijd en voorbereiding vragen. De ongelijke beloning, een historische gegroeide zaak, is uit de tijd. De raad ging met al gemene stemmen akkoord. Het voorstel tot een garantiever lening van maximaal f 8000.- voor het comité „Fondsen Alphen" werd door de heer Bergsma aangegrepen om namens de A.R.-fractie het co mité lof toe te zwaaien voor de be toonde aktiviteiten, hetgeen door de voorzitter volkomen onderschreven werd. Moeilijkheden Het was de heer M. Paats die stil stond bij de te verwachten moei lijkheden om de schooljeugd in Al phen-Noord op te vangen. Er is ver gunning voor een derde school. De bouw is hard nodig en spreker hoopt dat men hiervoor de nodige gelden kan loskrijgen. De voorzitter was hierover niet optimistisch, maar misschien wordt het er onder de druk der omstan digheden uitgeperst. Wethouder Dekker zei, dat op 8 mei een bespreking plaats zal heb ben met de schoolbesturen over een herverdeling der lokalen in Alphen- Noord. Men zal wellicht met de kleuterscholen naar nood-lokalen moeten. ALPHEN Het bouwen aan de nieuwe stad aan de Oude Rijn, motto van het Gouden Alphen, stond gisteren in letterlijke zin in het middel punt van de belangstelling. Burgemeester Bruins Slot had het er bepaald druk mee. Om twaalf uur gisterochtend was hij met zijn echtgenote, de wethouders en verschillende raadsleden met hun dames en nog vele andere genodigden aanwezig in Alphen-Noord, waar hij de eerste steen plaatste in het in aanbouw zijnde flatgebouw aan de Diamantstraat. Het flatgebouw, dat twaalf ver diepingen hoog zal worden, wordt gebouwd door de Alphense Bouw combinatie. Namens de ABC sprak de heer Joh. Westmaas een wel komstwoord. Hij noemde burge meester Bruins Slot de man door wiens vasthoudendheid en doorzet tingsvermogen het slagen van het plan-Noord nu wel vast staat. Nu de bouwstroom in Noord goed op gang komt is er geen teruggang neer mogelijk, aldus de heer Westmaas. De Alphense combinatie heeft nu nog 238 woningen in aanbouw, maar ziet al verder, temeer daar de voor bereidingen veel tijd vragen. De jongste medewerkster, Wilma Bosman, bood de burgemeester een zilveren troffel aan met inscriptie, mevrouw Bruinsslot kreeg bonbons. Na de bevestiging van de marmeren steen, die de burgemeester de mooi ste uit zijn vele eerste stenen noem de legde burgemeester Bruins Slot er de nadruk op, dat het welslagen van zovele plannen afhankelijk is van de goede samenwerking in B en W, raad en gemeentediensten. Over de raad, merkte de burge meester op, dat deze zich in de eer ste plaats moet bezighouden met de plaatselijke belangen en de poli tieke zaken op die plaats maar moe ten laten rusten. De goede samen werking in alle Alphense bestuurs organen kan er juist de oorzaak van zijn, dat er in Alphen juist iets meer kan dan elders. Grote voldoening 's Middags was de burgemeester opnieuw op een bouwplaats, nu op het terrein aan de Lijsterlaan, waar 36 flatwoningen in drie lagen zullen verrijzen. Dit werk zal worden uit gevoerd door de fa. Gesman en Zoe- temeyer uit Alphen. Hier verwelkomde het raadslid W. S. v. d. Meent de burgemeester, namens het bestuur van de Nuts- stichting tot verbetering van de volkshuisvesting. De heer v. d. Meent vond. dat er in de afgelopen jaren bij vele woningbouwcorpora ties in het land terecht twijfel is ge rezen over het nut van hun voort bestaan, omdat men zich steeds meer ging voelen als een verlengstuk van de gemeentelijke bouwactiviteiten. Van het voeren van een eigen bouwbeleid was practisch geen spra ke meer; alleen het beheer en de administratieve rompslomp bleven aan de woningbouwcorporaties toe bedeeld. Ook de nutsstichting, aldus het raadslid, is gedurende een tiental jaren tot nietsdoen gedoemd ge weest en u kunt zich dan ook voor stellen. dat er grote voldoening was toen het gemeentebestuur verzocht op het terrein aan de Lijsterlaan zelfstandig een aantal woningen te bouwen. De stichting heeft daarvoor e enopdracht verstrekt aan het ar chitectenbureau Visser, dat een ge slaagd ontwerp heeft gemaakt voor zesendertig royale middenstandswo ningen met bijbehorende garages. De woningen, die zullen worden gebouwd met premiefinanciering, zullen verhuurd kunnen worden te gen een huurprijs van f 245 per maand, exclusief de kosten van cen trale verwarming en servicekosten. Met voldoening constateerde de heer v. d. Meent, dat er nu al grote be langstelling voor deze woningen is. Met enig graafwerk met de drag line gaf burgemeester Bruins Slot hierna de start voor dit bouwplan. ALPHEN Alphense Schaakclub. Uitslagen van de deze week voor de onderlinge competitie gespeelde par tijen: groep 1: A. H. HooyerP. de jong 01; D. Kenbuk—W. Donker i/sJ/f, b. v/d WijngaardH. C. Kleiweg 1—0. Groep 2: j. Kem pen—A. Post 01; N. j. v. Gorse- lenC. H. Veerman VaVa. Groep 3: W. W. Lammers—N. Breeveld i/2d. f. j. de Bruijnj. j. v. Noort VaVa; C. H. Knook—A. L. v. Vliet 1—0. Groep 4: A. v/d KempTh. Kamperman 10 (regl.); j. W. v. Dijk—B. v. Eijk 0—1 (regl.); H. GeerlofsA. C. Mijs 01; L. j. Spork—B. j. Hofstra 1—0. ALPHEN Burgemeester Bruins Slot, staande op een vork heftruck, geeft het startsein voor de graafwerkzaamheden voor de bouw van 36 luxe flatwoningen aan de Lijsterlaan. Eerder op de dag reeds had de burgemeester de eerste steen gelegd voor de bouw van een flatgebouw in Alphen- noord, ziet foto-inzet. Tekenwedstrijd ALPHEN Iri het kader van de ma nifestatie het gouden Alphen werd ook een tekenwedstrijd voor de scholen ge houden, waarvan de resultaten te zien zijn op de expositie. De jury bestond uit de heren J. Gerling, A. J. Niessen. H. Runhaar. De prijzen zijn gewonnen door: groep 1 klas I, II en III): 1 Oranjeschool Zaalbergstraat. Maarten v d Ploeg; 2 Op lag. school Oudsh.weg, Hans van Beugen; 3 Oranje-Nas. S. Zwammerdam. Ineke Rutting; 4 Bethlehemsch. St. Jorisplein, Marianne Dekker; 5 Oranje Nassausch Pr Irenelaan. Carla Pol; 6 Thorbeckesch, Dini v Beusekoin. 7 Bonifacius sch Para dijslaan. Willy Oskam; 8 Bonifaciussch. Paradijslaan, Hans Koeleman. Groep II (klas IV, V en VI): Bonifa ciussch Paradijslaan, C^Uia Groenendijk; 2 Oranjeschool Zaalbergstraat, Ina van Leeuwen; 3 Ortinje-Nas.sch Pr Irenelaan. Arjan van Doorn; 4 Bonifaciussch Para dijslaan, Tonny Hoogerwerf; 5 Hoorncn- borgschool A v Buurenlaan, Ivonne Te- lerissa; 6 Thorbeckeschool, Helma Boen der; 7 Bonifaciussch Paradijslaan. Lisa Groenendijk: 8 Roncallisch Reigerstraat, Kees Haverkamp; 9 W de Zwijgersch, Gé Tulnenburg. Groep III: 1 Zonnebloemschool J C straat. Henk Binnendijk; 2 idem, Rinus van Roon, 3 idem. Steef Schouten. ALPHEN Op Koninginnedag zal op het terrein van de vereniging „Alphen", sportterrein Boschpark, om 15 uur aanvangen de wedstrijd: Alphen's KNVB-elftal Oud-Zwalu wen. De opstelling van de Oud-Zwa luwen luidt: Briedé (AFC); Boskamp (Ajax), Fanger (DWS), Goldman (HBS), v. Mourik (Ajax); Biesbrouck (RCH), Bosselaar (Sparta); Schouten (Feijenoord), C. v/d Gijp (Feije- noord), Koekebakker (Blauw Wit), Groeneveld (Haarlem). Reserves: J. v/d Gijp (Emma), F. Steenbergen (SVV). i^- VOORSCHOTEN De gemeente raad is voorstander van intergemeen telijke samenwerking en wil graag deelnemen aan samenwerking bin nen de agglomeratie Leiden. Met al gemene stemmen werd als afgevaar digden naar de gewestraad gekozen drs. A. F. van der Laan (KVP), wet houder van openbare werken, en dr. P. S. Pels (PvdA), nestor van de raad. Dr. Pels ging zeer uitvoerig in op de nota over de Gewestvorming en benaderde de agglomeratiesamenwer- king zeer positief. De nota noemde dr. Pels de beoordeling van het schriftelijk eindexamen van de bur gemeesters. Het was een daad van wijs beleid geweest indien de ge meenteraad tijdig was ingelicht en betrokken was bij de voorbereiding. Het langdurige voorbereidend werk zal volgens dr. Pels wel ontstaan zijn omdat alleen de burgemeesters samenkwamen. Kritiek Kritiek had de PvdA op de vorming van het dagelijks bestuur. Zij zag dit bestuur liever gevormd door 1 bur gemeester en 4 raadsleden. Het secre tariaat wordt te licht gezien: Voor zitter en secretaris behoren in eikaars nabijheid te kunnen zijn. Bezwaar had ook dr. Pels-tegen de voorzitter, die tevens burgemeester van Leiden is. Waarschijnlijk is deze taaksamen- voeging teveel voor één man. Met na druk stelde dr. Pels, dat het geen be zwaar is dat zowel voorzitter als se cretaris uit Leiden komt, maar wel is bezwaarlijk wanneer de Leidse bur gemeester het voorzitterschap van de gewestraad als een bijbaantje gaat zien. De heer Schuurman (KVP) sloot zich aan bij dr, Pels. Mr. Kloosterman (Prot. Christ.) vond het bedrag per inwoner voor het eerste jaar aan de hoge kant. Het gaat Voorschoten f 10.000 per jaar kosten. Graag beklemtoonde hij de zwakte van het huidige secreta riaat, dat in Wassenaar is geves tigd. De heer Scheps (Boeren) vreesde overheersing van de grote stad. De heer Westermann (WD) vond de in breng van de burgemeester te zwaar. VOORSCHOTEN De Christen Vrouwenbond afd. Voorschoten, hield de maandelijkse bijeenkomst. Ds. J. E. L. van der Geest die als predikant verbonden is aan de inrichting „Hulp en Heil" te Leidschendam, belichtte enkele aspecten van het predikants- werk in het psychiatrisch ziekenhuis In „Hulp en Heil" wonen in 5 pa viljoens 500 patiënten, van wie er velen werken, o.a. in het therapiege bouw. Zij zijn in te delen in verschil lende groepen; Neurotici, die met hun problemen in de knoop geraakt zijn, o.a. door op voedingsfouten; zwakzinnigen: voor deze mensen is de inrichting hun thuis, waar ze begrepen worden; ech te geesteszieken, b.v. schizofrenen met waandenkbeelden. Met de moderne medicijnen kunnen zij, in tegenstel ling tot vroeger, vaak veel verbete ren. Verder zijn er de epileptici, die door hun karakterveranderingen moeilijk thuis kunnen zijn. Ten slotte de grote groep van ze nuwzieken, die na korte tijd weer naar huis gaan. Bijv. de denressieve mens, die niets meer kan «n geen uitweg ziet; deze geneest event, met shock of medicijnen volledig. Ds. Van der Geest beantwoordde hierna de vraag: Wat doet een predi kant nu bü deze mensen? Door een voorzichtig gesprek wordt gepro beerd contact te leggen: direct met God aankomen hoeft niet. Als de pa tiënt het gevoel heeft begrepen te worden, kan dit het begin zijn van een dieper contact. Dc meeste patiën ten, evenals trouwens iedereen, zien in een predikant „iets van God"; daarom kan een begrijpend predikant God als het ware dichterbii hrineen „Ga heen en verkondig het Evange lie" moet de leidraad zijn; vooral het: ga heen. Zoek ze op en probeer het. Feest in Benthuizen BENTHUIZEN Programma Ko ninginnedag: 9.30 uur zanghulde voor gemeentehuis, 10.15 u»w speur tocht schooljeugd, gekostumeerde optocht, 2.30 uur ballon wedstrijd, schoolwedstrijden, 8 uur lampionop tocht. Burgemeester De Kool zag de ge westvorming als een met elkaar op trekken en het bundelen van eikaars belangen. Het voorzitterschap is in derdaad zeer belangrijk en het secre tariaat is waarschijnlijk te licht op dit ogenblik. „We beginnen niet met oud-zeer, maar met enthousiasme om door samenwerking de belangen van de burgerij nog beter te kunnen die nen". De koppeling van huur aan inko men zoals voorgesteld door B. en W. vergde lange tijd van beraadslaging. Baron de Vos van Steenwijk (VVD) vroeg wat nu precies het netto-inko men is en hoe de grens van f 15.000 wordt bepaald. Dr. Pels (PvdA) vond het onelegant deze belangrijke zaak, waardoor in woners boven de grens van f 15.000 zelf voor hun huisvesting moeten gaan zorgen, niet eerst in een com missie-vergadering te behandelen. Hij vroeg zich af of de pers hierover niet eerder ingelicht was dan de raadsleden. Burgemeester De Kool ontkende dit laatste. B. en W. willen proberen thans voor de minst draagkrachtigen zo veel mogelijk goedkope woningen te verkrijgen. Het onbehagen is groot doordat tal van gesubsidieer de woningen ingenomen zijn door inwoners, die inmiddels zelf wel meer kunnen uitgeven voor hun woning. Hieraan kan de overheid niets veranderen. Geen antwoord kon dc burgemeester geven op de vraag, hoeveel woningzoekenden Voorschoten heeft, die meer dan f 15.000 netto per jaar verdienen. Baron De Vos van Steenwijk (VVD) merkte op, dat wetgeving geen zaak van haast en spoed moet zijn, zoals B. en W. betracht hebben. Zowel de verordening op de motor- brandstofpompen als het kapverbod rammelden hier en daar. Het voorstel de bewoners van de flatwoningen in Noord-Hofland per maand f 1 huurverhoging te geven in verband met ingebruikneming van containers verkreeg de goedkeuring niet en werd teruggenomen. Enige raadsleden zagen in deze verordening een extra belasting op de reinigings rechten, hoewel wethouder Van der Laan (KVP) betoogde, dat de con tainers worden gerekend bij de bouwkosten van de woning en dus een huurverhoging wel op zijn plaats is. Om twaalf uur werd de vergade ring verdaagd naar volgende week vrijdagavond. OEGSTGEEST B. en W. gaan uitvoerig in op de door de prot.-chr. fractie in maart gestelde vragen betreffende het gebruik van de nood schoot aan de Kamperfoelielaan door de r.k. Jenaschool (3 lokalen) en de Hofdijckschool (1 lokaal). Zij stellen, dat de ruimtenood niet alleen bij de Hofdijckschool, maar odk bij het r.k. en openbaar onderwijs zeer groot is. Er zouden aanmerkelijk minder moeilijkheden zijn geweest, als de geldlenng voor de systeemschool (derde openbare lagere school) een half jaar eerder zou zijn verstrekt of het Rijnlands lyceum een paar maanden eerder gereed zou zijn ge weest. Voor enkele maanden (tot eind van dit jaar) moet men echter noodoplossingen aanvaarden. B. en W. stellen voor tijdelijk de Hofdijckschool een door de Jena school te ontruimen lokaal erbij te geven, één klas van de Hofdijck school in de hal van de bestaande school te plaatsen en één lokaal van de Julianaschool aan de Hofdijck school in gebruik te geven. Hierdoor zijn de drie nieuwe klassen van de prot.-chr. school met ingang van het nieuwe schooljaar voorlopig onder gebracht. De lokalen, die de r.k. school nodig heeft, kunnen worden gevonden in een te huren bouwkeet aan de Kam perfoelielaan en in de Julianaschool (zoals bekend, heeft de kerkeraad van de Hervormde Gemeente be sloten deze school geleidelijk op te heffen, zodat voor het schooljaar 1968/69 geen nieuwe eerste klas meer wordt gevormd). In een ander voorstel aan de raad delen B. en W. mede voor de beno digde lokalen voor de derde open bare lagere school tijdelijk ruimte te zoeken in het bovenlokaal van de Terweeschool en in het pand Piet Heinlaan 30. Burgerlijke stand van Alkemade ALKEMADE Geboren: Jacobus J z van P H M Semp en C J Turk; Eric b J P z van B H M Schouten en E C van der Meer; Theodoras J P z van van Rijn, P A G en Kennis C A; Andreas J M z van A J M de Jong en J C M Wijfjes; Bartholomeus W M z van W J Brugman en H M Bouwmeester; Brigitte A M d van P J M van Ruiten en G A M Lek. Ondertrouwd: C J M van der Zwet en M W J van Klink; J P Turk en W A Roessen; Th H W van Veen en G L Zandvliet; A J M van Acker en A J van der Meer. Gehuwd: C J Hoogenboom en J A de Jeu; b C J van Hameren en W J C van der Meer; P A van den Hurk en Ch C M de Koning. Overleden: A van Ruiten, 88 jr. HILLEGOM Voor Huize Weltevreden ligt ook dit jaar het traditionele bloemenmozaïek van het CNV. Onder verwijzing naar een kortgeleden gehouden actie heeft het vakverbond in bloemen een brug geslagen tussen de blanke en de zwarte wereld, ge symboliseerd door resp. wolken krabbers en eenvoudige hutten. Foto N. van der Horst Geslaagd voor het verkeersexa men RIJNSATERWOUDE De leerlin gen van de hoogste klassen van de lagere scholen in Leimuiden en Rijn- saterwoude hebben het verkeers- examen afgelegd. De geslaagden zijn: Leimuiden, School met de Bijbel: Eli- sabet Ax, Connie Baartman, Ton Brummelkamp, Gerrit Brassen, Her- mina Collijn, Els Cornelisse, Pieter van Dam, Marian van Dijk, Ella Dun- ki-Jacobs, Teunis van Iperen, Lies Kerkstra, Margreet Kooy, Anne Kooy, Marjelle Kroon, Marjanne v. d. Linden, Greetje Los, Barbera v. Muijden, Arjan Rietdijk, Arie Schoenmaker, Marieke Treur (met lof), Elly Vroonland, Cornelis Wesse- lius, Tineke Woudsma, Hermanus van Wifferen. St. Janschool: Joze v. Berkel, Pa tricia Beuk, Jeroen Brand, Rene Brand, Brenda Callandt, Trees Co- zijn, Jose v. Haasteren, Ton Hendriks, Marja Heuzen, Corrie v. d. Hoorn, Addie v. d. Hoek, Kees de Jong, An- toon Kea, Marjan Knelange, Bart Kraan, Angela Kraan (met lof), Anja Keizer, Martien Kuipers, Paul v. d. Meer, Marian Mollers, Greetje Mol- lers, Carolien Obdeijn, Ton de Prie, Cora de Rijk (met lof), Greetje v. Schagen, Alex Senne, Angelien Straathof, Gerda Strobbe, Marianne Tanke, Vera v. Tol, Marjan Touw, Anneke v. Velzen, Nia van Veen, Hans Vernooy, Peter Vink, Louis de Wagenaar, Truus de Wagenaar. Hans v. d. Wevden. Hubert Zandvliet. Chr. Nat. School, Riinsaterwoude: Yvonne v. Bekkum, Dirk v. Bekkum, Marijke v. Iperen, Anja v. Iperen, Clara v. Tperen, Willem v. Iperen, Adriana Kooy, Lia Leenmans, Hans v. Rijn. Gezellig janrf°°st Geref. ieügdclubs WOUBRUGGE Onder leiding van de heer J. van 't Wout en de da mes C. Windhout-Buitelaar en A. van der Laan-van Kamp hielden de Gereformeerde jongens- en meisjes clubs Samuel en Lentebloesem vrij dagavond hun jaarfeest in de zaal onder de kerk. De avond werd ge opend met de opvoering van het to neelstukje De slimme dokter, waar na Jenny Terhout het geestige voor- drachtje Stof-sof voordroeg. Bij de hersengymnastiek moesten vijf club leden het opnemen tegen vijf oude ren. De jeugd won royaal met 140- 115 punten. Na de pauze werd een ander toneelstukje opgevoerd: Heden aanmelden nieuwe leerlingen. Kleine PInspolder misschien open WOUBRUGGE Onder leiding van de heer G. Kroes werd vrijdag avond in Het oude Raedhuys een ingelandenvergadering gehouden van de OudendijksepolderVooraf werd de heer C. Nijlaarsdam her dacht. die indertijd het initiatief nam de polders Vrouwgeest en Ou dendijk gecombineerd te gaan be malen. De vergadering stelde de rekenin gen over 1967 ongewijzigd vast. De ze sloten af met een batig saldo van f 4500. De polderlasten zullen van f 50 op f 75 worden gebracht, mede in verband met de hoge uit- gevane voor- de noodzakelijke dijk verhoging, kosten f15.000. Men hoopt het vernieuwde ge maal aan de Plasdiik binnen twee maanden weer in gebruik te nemen. Men is nu bezig met de bekisting voor de betonnen koker voor de nieuwe vijzel. Het bestuur zal overleg plegen met Provinciale Waterstaat om de kleine Plaspolder langs de Wijde Aa in de naaste toekomst open te stellen voor recreatieve doeleinden. LEIMUIDEN De raadsverga dering die voor maandagavond was vastgesteld, gaat wegens bijzondere omstandighedeen niet door. RIJNSATERWOUDE De raads vergadering die voo,- maandagavond was vastgesteld, is wegens bijzon dere omstandigheden afgelast. KOUDEKERK In verband met de festiviteiten op 30 april zal het huisvuil op maandag 29 april wor den opgehaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4