Litanie van de zelfkweller heeft demon als priester 1 Vliegramp GOMBROWICZ' „HUWELIJK" BIJ NRT „Dag voor iedereen" in Baarn Mogelijkheid van een Christelijke kunst VOLKSOPROER IN BRABANT VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Paus Paulus: Ongeduld der armen groeit MAANDAG 22 APRIL 1968 Man kruipt in leeuwekooi AMSTERDAM Een patiënt van de psychiatrische inrichting in Santpoort heeft zaterdag nog al wat ontsteltenis in de dieren tuin Artis in Amsterdam verwekt doordat hij over het hek klom, door de gracht waadde en het leeuwenterras beklom. Toeschouwers waarschuwden Ijlings oppassers die in de buurt van de kooi werkzaam waren. Deze slaagden erin door de schuiven van de nachthokken open te zetten de leeuwen van het terras te verwijderen. De man werd opgepakt en aan de politie overgeleverd. Het bleek dat hij vroeger in Artis had gewerkt en de heilige over tuiging had dat de leeuwen bang voor hem waren. Zijn avontuur heeft hem niet meer schade dan een nat pak opgeleverd. De man werd later naar de inrichting in Santpoort teruggebracht. RAARN Hét gereformeerd evan- gelisatiecentruhn belegt op zaterdag w juni een „dag voor iedereen". Deze dag is niet bedoeld voor •vangelisatiemedewerkers alleen, maar voor ieder gemeentelid. dat graag eens wil praten over getuige zijn in het gewone leven. Ds. H. H. Grosheide heeft de leiding, terwijl drs. Jac. van der Waals medewerking verleent. De deelnemersprijs van deze dag van 10.30 tot 18.00 uur, komt op 8,50. Opgave bij het bureau, postbus 71 te Baarn. ROTTERDAM Na lezing van de moeilijk doordringbare en in vele j herhalingen vaak stupide aandoende tekst, hadden wij niet veel verwach- I ting van het opvoeren van Witold Gombrowicz' duistere satire „Het Huwelijk". Echter, de zaterdagavond in de Rotterdamse Schouwburg gege ven première bleek in zoverre een verrassing, dat regisseur Rob de Vries kans had gezien, althans met het uiterlijke toneelbeeld de geïnte resseerde toeschouwer te blijven boeien. Een niet geringe prestatie van het Nieuw Rotterdams Toneel, maar spelleider en spelers hebben daarmee niet bewezen dat het werk van de nu 63-jarige Poolse schrijver ook naar de inhoud een belangwekkend of zelfs waardevol stuk zou zijn. Reeds het feit dat Gombrowicz het spel al in 1945 zou hebben geschreven en dat het pas in 1964 (in Parijs) voor de eerste keer werd opgevoerd, maakt al enigszins wantrouwend. Er zijn zo kan de redenering luiden nu zoveel waarden in de westerse beschaving van hun ankers geslagen, er is in het christelijk den ken al zoveel op drift geraakt, dat de tijd wel „rijp" is om de „Zwarte Mis" te celebreren als een middeleeuwse met duivels bevolkte nachtmerrie. Groteske facade Gombrowicz vertoont overeen komst met de heidense magiër die een macaber ritueel gebruikt om de zinnen te begoochelen, zodat hij, als Stichting Chr. Cultureel Centrum (Van onze kunstredactie) HILVERSUM De Stichting Christelijk Cultureel Centrum heeft zaterdag in een der zalen van de N.C.R.V. te Hilversum een zeer gea nimeerde conferentie gehouden die gewijd was aan de literatuur. Daar mede is weer een seizoen volgemaakt waarin deze winter weer vele cul turele aspecten zijn bestudeerd en contacten zijn gelegd tussen kunste naar en publiek. Prof. dr. H. R. Rookmaker toonde zich een voortreffelijk leider van de ze conferentie. In zijn korte opening kon hij de verheugende mededeling doen dat de stichting voor het nieu we seizoen over een eigen huis in Rijswijk zal beschikken. Aan dit huis moet nog wel het een en ander gebeuren doch de financiële zorgen zijn verlicht door een rijks- subsidie van 15.000 en een bedrag van 10.000 van het Prins Bemhard Fonds. Dit betékent dat aanstonds nieuwe plannen van de grond zullen komen en dat dit huis nieuwe perspectieven biedt voor het werk van de stichting. Een schaduw was dat de voorzitter moest mededelen dat dr. Okke Jager door plotselinge ziekte verhinderd was het onderwerp voor deze confe rentie „Hoe kan het christelijk leven literair gestalte krijgen" in te leiden. Voor die taak zag zich nu ds. S. J. Popma gesteld. Een moeilijke taak omdat de vele aspecten die de beant woording van die vraag oplevert niet zomaar in een wat kort tijdsbestek kunnen worden doorgenomen. Het werd dan ook een wat pastoraal refe raat, waarin ds. Popma uiteraard moest volstaan met bepaalde aspec ten aan te, wijzen om zich voorts tot enige hoofdzaken te beperken. Hij stelde dat literatuur is gestalte geven aan het leven en hoe zal dit nu gelden voor het christelijke leven. Een auteur schept een eigen werke lijkheid, een levensontwerp, soms voltooid, ook wel onvoltooid. Hij licht zijn figuren soms psychologisch, soms theologisch door. Maar er is altijd de verzwegen achtergrond. Het gaat er om hoe hij het leven ziet, maar altijd werkt hij uit zijn laatste overtuiging. Het gaat hem om dat eigen stuk werkelijkheid zonder adviezen en zonder oplossingen. Elke auteur is altijd menselijk bezig in zijn relaties tot de naaste en tot God. Creativiteit Creativiteit is gestalte geven, iets maken. Het' is een uiterst gevoelige barometer van de tijd, van de mens met zijn problemen, alles wat le vensecht op ons aankomt. Een in tuïtief verstaan van wat er in de mens leeft, opgenomen in een cultu reel geheel. Via de kunstenaar neemt, de lezer deel aan de wereld. Creativi teit zonder klankbodem zakt ineen. Het verwerken van creatieve activi teiten die geen rijping kennen ver lamt door beperktheid, aan tekort aan inzicht van de eigen grondge dachten. Nadat hij dieper op deze aspecten was ingegaan bepaalde spreker zich tot de religieuze grondslagen die door middel van de kunst aan de orde komen en onvermijdelijk het christe lijke leven gestalte moeten geven. Op de vraag hoe de kunstenaar christelijk gelovig bezig kan zijn stelde spreker als antwoord: in het klimaat van de kerk. Hij pleitte voor de vrijheid van de kunstenaar, voor het oproepen van een wereld waarin op artistieke wijze het christelijke le ven gestalte krijgt in zijn relatie tot God. Maar dan ook in alle eerlijk heid. Kan dat? Terwijl „het geheim" het laatste woord is. Het werk van de Heilige Geest is een ondoorgron delijk geheim, maar het werkt zioh uit in reële mensen. Christelijk ge loven is geroepen zijn tot de vrijheid en de aanvaarding daarvan moet gestalte krijgen. Dat kan niet zonder deel te hebben aan dat leven, aan het leven van vandaag. Hier komen ook vragen naar stijl, stofbehandeling, tempo, echtheid, tasten naar symbo len, eerlijkheid en openheid aan de orde. Fundamenteel het paneren van de christelijke wijze van het met el kaar omgaan etc. Studiegroepen Uit de rapporten van de groepsbesprekingen hierna, bleek nog eens duidelijk dat er nog vele vragen waren overgebleven. De omschrijving van de kunstenaar en zijn vrijheid was voor velen en hoe kan het anders? nog een probleem. Hoe ver mag die gaan? En is de kerk hier juist geen belemmerende factor? Aan het eind van de middag werd nog eens op de vragen ingegaan door een forum bestaande uit de inleider, Marianne Coüjn, Inge Lievaart, Jaap Zijlstra en drs. M. J. G. Teerink. De plenaire discussie kwam door de moeilijke materie en mede onder de druk van de tijd niet meer op gang. In de pauze na de lunch droegen Inge Lievaart en Jaap Zijlstra eigen gedichten voor en las Marianne Co- lijn een surrealistische novelle uit haar werk. H. Steggerda achter een rookgordijn, de mens in zijn geest kan aantasten en be heersen. Voor dat ritueel ontleende Gombrowiz zeer veel aan de theater literatuur van eeuwen. De essentiële thema's van de grote Griekse schrij vers zijn herkenbaar, hij imiteerde Hamlet in zijn Henrik (doorgevoerd tot in de beginletter en het aantal van zes letters), hij leende absur disme van Ionesco en zwartheid van Genet. Het verschil is, dat de grote den kers zoveel duidelijker, eerlijker en dramatisch overtuigender zijn en dat de Poolse schrijver slechts een gro teske facade heeft opgetrokken ter verberging van die typisch heden daagse geestelijke gebrokenheid van de zelfkweller met zijn innerlijke leegte die niet zonder gevaar is. Gombrowicz' hoofdfiguur is een negatieve „Hamlet". Samen met zijn vriend Wladzio keert Henrik uit een (onbestemde) oorlog naar huis. Maar wat hij daar aantreft, stemt niet meer overeen met de door hem ge dachte werkelijkheid. Zijn ouders be heren nu een verdachte kroeg en zijn geliefde Mania is een allemans-ge- dienstige. In zijn verlangen naar de „onrijp heid" (een hoofdthema van de schrij ver) roept Henrik in een droom de toverwereld van zijn kinderjaren te rug. De in lompen vergrauwde vader en moeder gaan nu in koninklijk purper, een deerne wordt weer maagd en bruid en Hendrik zelf is prins. Boosaardig Deze Hamletachtige opvoering van een spel-in-een-spel krijgt, anders dan bij Shakespeare, een duivelse wending. In het sprookje infiltreren „Zuipers" moderne symbolisten voor drieste duivels, maar even mid deleeuws in hun optreden en intrige ren. Boosaardig misleidend als Moenen in het mirakelspel „Marieken van Nieumeghen". krijgen de „Zuipers" Henrik zover dat hij zijn vader verstoot en zich ontpopt als een over heerser, die vrijwel al zijn onderda nen tot gevangenen maakt. Dan is ook aan het licht gekomen wat is genoemd Gombrowicz' „godsdienst van de toekomst". De op- per-'zuiper (moderne Lucifer) heeft Henrik tot de bekentenis gebracht dat er geen God is en zegt: Zonder God kan er ook geen koning zijn (die immers regeert bij de gratie Gods). Waarom zou je je dan laten trouwen door iets dat niet bestaat? Henrik, die dan (inconsequent toch koning) zichzelf in de echt wil ver binden, komt te laat tot de ontdek- (Vervolg van pag. 1) Opnieuw Zondagmorgen pleegde burge meester Alberts overleg met de offi cier van justitie in Breda, mr. J. LouëttFeisser en enkele politie autoriteiten. Maar directe maatrege len werden niet getroffen. Wel werd besloten de cafés zondagavond niet extra lang open te laten. Zaterdag avond was het cafébezoek namelijk extra groot. Deze maatregel bleek 's avonds verre van voldoende. Om tien uur schoolden groepjes jongeren, van wie de meesten al dronken waren, j zich samen op straat voor het poli- I tiebureau. Natuurlijk had men hier al reke ning gehouden met nieuw oproer. Tientallen mannen van de mobiele eenheid van de rijkspolitie stonden klaar met traangaspatronen en gum miknuppels. Nog voor elf uur was de Dorps straat weer geblokkeerd: lantaarns werden onklaar gemaakt en ook kwamen er straatstenen aan te pas. Ook nu bleek alleen traangas te helpen. Tientallen patronen vlogen door het centrum van St.-Willebrord. Rond middernacht was het groot ste geweld de kop ingedrukt. Een aantal raddraaiers bleef de politic nog lastig vallen tot vroeg in de morgen. Alle toegangswegen naar het politiebureau waren afgezet. Om zes uur „sliep" St. Wille- brord, zij het dat een twintigtal j inwoners en enkele jongelui van buiten de nacht in de politiecel I doorbrachten. king dat zijn Lucifer hem een smeri ge kool heeft gestoofd door met sluw ritueel Menia te koppelen aan zijn vriend. Om het sprookje en zichzelf toch te kunnen verwerkelijken, dwingt hij Wladzio tot zelfmoord. Wat een huwelijk had moeten wor den, gaat daarop over in een begrafe nisplechtigheid. En zo is symbolisch een stuk van de traditie, van de beschaving en van christelijk leven in zijn vorm aangetast. Gombrowicz stelt er echter niets voor in de plaats. Wel roert hij klem mende vragen aan waarmee velen het moeilijk hebben, maar hij oreert daarover in duistere taal; in wat hij zelf noemt „een fabricage van woor den". In deze aanduiding ligt wat ons betreft de veroordeling van Gombro wicz' bedoelingen en van zijn stuk Als hij met drogredenen zijn pu bliek waarden en zekerheden heeft pogen te ontrukken, laat Gombrowicz eventuele slachtoffers in de steek. En in de kille leegte dreunen de koude woorden na van dit „huwelijk met het niets", van deze nihilistische, tot anarchisme voerende litanie, waarin chaos priester is van een „godsdienst" die afrekent met de goddelijke essentie in het menszijn. Ter aanduiding waarvan, in plaats van drie bedrijven, slechts drie woorden kunnen volstaan: geloof, hoop en liefde. TON HYDRA (Vervolg van pag. 1) Volgens ooggetuigen had het vlieg tuig een hoogte van ongeveer 200 me ter toen een van de bakboordmotoren in brand geraakte. Het scheen te wankelen en vermoedelijk heeft de vlieger getracht een noodlanding te maken want de landingsliehten gin gen branden. De Boeing is waarschijnlijk vlak boven de grond geëxplodeerd. Wrakstukken kwamen acht kilometer verder terecht. De pi loot, kapitein E. Smith, werd dood in de cockpit gevonden, maar de twee de-vlieger. J. Holliday, overleefde de ramp. Ook de Amerikaanse diploma tieke koerier, Thomas Taylor, bracht het er levend af. - De slachtoffers van de ramp waren zo verminkt, dat identificatie erg moeilijk was. Vijf van de zes overlevenden zijn geïdentificeerd als de Zuidafrikanen Jan van der Wath en B. Arentzen, de Amerikaan Thomas Taylor en de j Britten A. Derbyshire en W. Rooke. Op de dag af een jaar geleden, 20 i april 1967, verongelukte op Cyprus j een Zwitsers Britannia- vliegtuig, j waarbij 126 personen het leven ver- loren. Zes weken geleden kwamen 63 pas- 1 sagiers en bemanningsleden om toen l een Boeing 707 van Air France bij de landing te Pointe-a-Pitre op Guade loupe tegen een vulkaan vloog. Een week later, op 14 maart, is een Viscount van de Ierse luchtvaart- j maatschappij Aer Lingus boven de Ierse Zee verloren gegaan met 57 j passagiers en 4 bemanningsleden aan I boord. Hierbij waren geen overleven- I den. Op 7 februari van dit jaar ver- j dween een in de Sowjetunie gebouw- I de Antonov AN-12 van de Indiase j luchtmacht in het Himalayagebergte. De 91 militairen, 6 bemanningsleden en een burger vonden de dood. De grootste ramp in de luchtvaart- 1 geschiedenis gebeurde op 16 decem ber 1960, toen een DC-8 van de Uni ted Airlines en een superconsiella- tion van TWA boven New York op elkaar vlogen. In totaal kwamen j daarbij 136 mensen om, verscheidene i Scène uit het bizarre spel „Het Huwelijk" van Gom browicz, door het Nieuw Rotterdams Toneel in groteske sfeer uitgebeeld. V.l.n.r. Jules Croiset als de vader/ koning Bas ten Batenburg in de rol van Henrik, een negatieve Hamlet en Elly van Stekelenburg als moeder en koningin. Ned. 1 KRO 7.06 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk. 7.32 uur De Flintstones. 8.20 uur laatste show van Ria Valk: Gonnie en Gijs. 9.00 uur tweede praat-in van Frits van der Poel. Ned. 2 TROS 7.08 uur Mr. Ed, daarna aflevering „De monsters". 8.20 uur actualiteiten. 8.45 uur Willem Parel (Wim Sonneveld) en de zijnen terug. Hilversum I NCRV 7.05 uur Geestelijke liederen. 8.15 uur Radio Filharmonisch orkest concerteert. 10.15 uur Literama. 11.30 uur poëzie, keus van de Belgische dichter Hugues O. Pemath. Hilversum II NRU 8.05 uur grote toneelspelers, toen en nu: „De drie- stuiversopera". 9.00 uur Gamma, vorderingen in de wetenschap. 10.55 uur portret van altsaxofonist Johnny Hodges. 11.25 uur Radiorama, critisch magazin. BEIROET Paus Paulus VI heeft vandaag gewaarschuwd dat „het on geduld der armen groeit" en dat de rijke landen van de wereld de armen zonder uitstel te hulp moeten komen. Hij heeft regeringen en alle „men sen van goede wille" opgeroepen de noodzaak van directe actie te zien. Deze boodschap van de paus is voorgelezen aan het begin van een conferentie over de problemen van de economische ontwikkeling, die in Beiroet wordt gehouden en is geor ganiseerd door het Vaticaan en de Wereldraad van Kerken. daarvan doorda't de DC-8 op Brook lyn terecht kwam. Een reisbureau in Londen heeft voorlopig cliënten afgeraden met Boeing 707-toestellen te vliegen. Twee weken geleden onstond een dergelijk ongeluk met een andere Boeing boven London. B(j dit ongeluk kwamen vijf mensen om het leven. Fresk trachtte iets van dank te zeggen, maar wist niet wat of hoe. Stil bleef hij liggen op zijn rug. hoestte even, keek op zijn klokje. Nu was die vriendelijke oude baas beneden. Hoe heette hij? Freek had vergeten zijn naam te vragen, nu de volgende keer dan maar. Tevredensloot hij zijn ogen. Wat was hij oneindig moe... XII Dus u vindt dat werkelijk nodig? Van der Held keek naar het fijne luxe-vrouwtje op de sofa tegenover hem. Neen. inderdaad, deze moeder kon voor haar zoon niets wezen, al hielden zij nog zoveel van elkaar. Absoluut nodig, mevrouw Wegen; uw zoon maakt een ernstige zenuwcrisis door, daar mag u niet te licht over denken. Nee, schrikken hoeft u ook niet, hij is gelukkig normaal. Heus dokter, hij is tooh niet...? Eleonoor brak af, zij kneep de handen samen. De arts glimlachte. Ach wel nee. wat een gedachte! Uw zoon heeft voor zichzelf een moeilijke tijd achter zich, hoe dat zit, kan ik u helaas niet uitleggen. Ik heb hem de weg mogen wijzen, hem weer op poten mogen zetten en nu is het beste voor hem dat hij zichzelf terugvindt zonder uw liefderijke zorgen en zonder de hardhandige hulp van uw man. Het is ook lichamelijk beter voor hem er eens geheel uit te komen. Hij is mijn enig kind... Des te sterker zal de liefde zijn, die u zal helpen dit offer te brengen, mevrouw. En bovendien, u kunt hem toch ontmoeten; wanneer u >lt kunt u hem bezoeken, er liggen geen zeeën tussen u en ïem. Het is alleen beter dat hij in de eerste tijd niet thuiskomt. Er rolde een traan langs Eleonoors wang, die een vochtige streep trok door de rose poeder. Maar moet hij dan juist bij mijn zwager? Dan komt hij weer helemaal... Tot rust, voleindigde Van der Held haar zin. juist mevrouw, dan is hij buiten èn bij mensen, die hij aardig vindt en die hem blijkbaar graag mogen. Maar die hem zullen stijven in zijn... zij zocht naar een woord irreële gedachten. Komt hij dan niet weer helemaal buiten het leven te staan? Daarmee was hij juist nu bezig, mevrouw, ik vrees dat net gewicht de schaal al te zeer bezwaard heeft. Eleonoor zweeg; tevergeefs zocht zij naar andere bezwa ren. De dokter sloeg haar glimlachend gade, toen zij weer opzag merkte zij dat. Ik vertrouw erop, dat u Freek niet zult bewerken toch te blijven, zei hij, en de glimlach verdween van zijn gezicht, als u aandringt, zal hij wellicht zwichten, te meer als u zich op zijn liefde voor u beroept. Er steeg een blosje naar haar wangen omdat zij doorzien was, maar hij glimlachte alweer. Nu wacht ik nog even op mijn collega, u zei, dat hij elk ogenblik komen kan. Meine Wegen hoorde de bedachtzame woorden van zijn collega aan met verbazing en opkomende wrevel. Dat Freek weg zou gaan liet hem natuurlijk onverschillig, spaarde hem de moeite van het opvoeden, maar de-manier-waarop irriteerde hem en ook, dat hij gaan zou naar de broer van zijn vader. Heb je je niet een beetje door Freek in de luren laten leggen, collega? Die jongen is zo sentimenteel als de pest en hij kan komediespelen als de beste. Natuurlijk is hij ziek, dat zie ik ook en ik zal het niet ontkennen, maar hij vindt het heerlijk om beklaagd te worden en zijn wil door te zetten, houd daar rekening mee. In Van der Helds brilleglazen schitterde het lamplicht toen hij opzag naar Wegen, die breeduit, de handen in de broekzakken, voor hét haardvuur stond. Hoe ook, het is beter dat de jongen hier een poos vandaan gaat. Wegen, neem dat aan van een oudere collega. Ik kwam hier betrekkelijk vreemd en zag hem eerst uitsluitend uit hoofde van mijn beroep, jij laat je ook leiden door je wrevel. Wegen fronste de wenkbrauwen, stak met een onverschil lige beweging zijn sigaar aan Kan zijn, gaf hij nonchalant toe, die jongen haalt je ook het bloed onder je nagels vandaan met zijn gezemel en dan kan hij je aankijken met ogen... Tk begrijp zo'n kerel niet. ik was anders toen ik zeventien jaar was. nou, dat wil ik weten. Van der Held knikte bedachtzaam, pufte een rookwolkje omhoog naar de zoldering. Juist, laten wij het daar nu eens op houden: jij begrijpt hem niet, omdat je zelf heel anders was en bent. Hij is geen gemakkelijke jongen, dat geef ik je gewonnen, maar als je altijd iemand systematisch een bepaalde kant opdrijft, krijg je hetzelfde resultaat als met een ezel. Weet je niet, mijn waarde, dat j-2 om een ezel vooruit te krijgen hem aan zijn staart achteruit trekken moet? Wegen lachte: een kort donker geluid. Dus... begin jij nu hem- achteuit te trekken om hem vooruit te krijgen? Proficiat! Maar ik voor mij geloof, dat hij zich rustig achteruit trekken laat. Nu lachte ook dokter Van der Held, klein lachje van Iemand met korte adem. Nee, wees daarvoor maar niet bang! Je hebt niet voor niets zo hard vooruit getrokken dat dit in het geheel geen uitwerking heeft gehad. Hij is, ondanks zijn tegenspartelen, al zo ver naar voren, dat hij best iets achteruit mag. Misschien ben je >2 niet eens bewust hoé ver je hem al had. verder misschien dan jij, bonk van ijs. ooit zult komen. (Wordt vervo lg<0 Twee portretten op. 5. 2. Con cert voor piano en orkest nr. 1. 3. Muziek voor snaarinstru menten. slagwerk en celesta Hilversum I. 402 m. NCRV: 18.30 Nws en weerpraatje. 18.46 Act. 19.00 Op de man af. praatje. 19.05 Geestelijke liede ren. 19.30 Harmonie-ork. 19.55 Stereo: Lichte gramm. 20.15 Stereo: Het grote podium: A Radiophllharmonisch orkest; B. Omroepork. In de pauze om plm. 20.55 Demokratie in het bedr. ja of nee?. 22.15 Over boeken, schrijvers en to neel. 22.30 Nws. 22.40 Avondo verdenking. 22.50 Lultmuz. uit de Renaissance, (opn.). 23.30 Voordr. en muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 1816 Journ. 18.30 O- ver en uit eigen werk. NRU: 20 05 Grote spelers uit heden en verleden. 20.40 Pianorecital (opn.) 21.00 Progr. over recente vorderingen in de wetenschap. 22.00 Lichte gramm. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo: Jazz- muz. 23.25 Radiorama: veer tiendaags mini-magazine. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOON PI.ATEN'P ROGRAMMA DRAADOM ROEP I. Zoltén Kodély 1 Psalmus Hungaricus op. 13. 2. Hary Ja nos Suite. II. Bèla Bartók. 1 TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NTS: 18.50 Plpo de Clown. STER: 18.56 Recla me. NTS: 19.00 Journ. STER: 19.03 Reclame. CVK/I- KOR/4KK: 19.06 Kenmerk: we- kelijse act.rubr. over kerk en samenleving KRO: 19.32 In kleur: De Flintstones. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 De wonderlijke lotgevallen van Ria Valk. 21.00 Frits van der Poel laat de mensen praten. 21.50 De her vorming van de Romeinse Cu rie. documentaire. NTS: 22.40-22.45 Journ. Nederland II. NTS: 18.50 Pi- po de Clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journ. TROS: 19.03 Rick de kikker: De Platograaf. 19.08 Mr. Ed, TV-feuilleton. 19.32 The Munsters: Het monster ln het park, TV-film. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. TROS: 20.20 Moment....: act. 20.45 Het wonderlijke leven van Willem Parel, film van Gerard Rutten. NTS: 22.15-22.20 Journ. België. Nederlands progr. kanalen: 2 en 10. 18.25 n.m. Passe-partout. Herh. 30e les en 31e Franse les. 18.55 Zandman netje. 19.00 Stingray, tv-feulll. v d. jeugd. (10). 19.25 Jonger dan je denkt. 19.52 Meded.en de weerman. 20.00 Nieuws. 20.25 De culturele centra ln Vlaanderen (2). 21.00 De vluch teling. 21.50 Aanzoek. Een „Kalklandje" van Herman Heijermans. 22.05 Gastprogr De socialistische gedachte en actie (5). 22.35 Nieuws. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 ra. NCRV 7.00 Nws. 7 10 Het levende woord. 7 15 Slcreo: Klass. gi muz 7.30 Nws 7.32 Act. 7.45 Canadese volksl. (opn.). 8.00 Nws. 8.11 Gr. muz. 8.14 Gew. muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.15 Stereo: Klass gr. muz. 9.35 Waterst. 9.40 Sch.radio. 10.00 Theolog. etherl.gang. 10.35 Planorecital. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zie ken. KRO: 12.00 Gev. progr. (plm. 12.22 WIJ van het land. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Act.) 14.05 Sch. radio. 14.30 Muz. middag-mag. 17.00 Overh. voorl. 17.10 Voor de kinderen 18.00 Harm. ork. 18.19 Uitz. van de Boerenpartij. Hilversum II. 29* m. AVRO 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Lichte gramm.muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Rad. Journ. 8.20 Stereo: Lichte gramm.muz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Mor- genw. NRU: 9.00 Uitgebr. re port. 9.40 Muz. uit de Middel eeuwen en Renaissance (gr.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arb. vitam. (gr). (11.00-11.02 Nws). 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Plano recital. 12.2G Meded. voor land en tuinb. 12 29 Voor de landb. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Rad. journ. NRU: Muz. uit de Nederl Antillen en Su riname. 14.30 Stereo: Prix Ita lia: mod. muz. (opni. AVRO: 15.00 De paarse chevalier, hoorsp. (dl. 5). 15.40 Inleiding tot muz. begrip, muz. lezing. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Cello en piano. 16.25 Voor de jeugd. 17.15 Dixietlme (gr). 17.30 Lich te gramm. muz. voor de tle- Hiiversum III. 240 m en FM-kanalen. VARA: 9.00 Nws. 9.02 NAR: Ned. Art. Revue op de plaat. 10.00 Nws. 10.03 Klink-Klaar: zonder nonsens. (11.00 NWS.) 12.00 Nws. 12.03 Tienerprogr. 13.00 Nws. 13.03 Gev. platenprogr. (14.00 Nws>. 15.00 Nws. 15 03 Er - Jee - Em - Drie. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Licht pi.progr. (17.00 Nws). TELEVISIE MORGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7