BEWOONBAAR LAND NIEUW! Winst Unilever artikelen hoger GEVAARLIJK INDIANENSPEL Duidelijke revanche volleybalteam: 3-0 INVESTERINGEN IN HET KLEINBEDRIJF JONG ORANJE GING NA RUST OVERSTAG Fusies van dagbladen aan Persraad melden Nederland versloeg Luxemburg boeiende documentaire Verlies en winst tafeltennisteam Een sublieme sigaar voor een prettige prijs. Steek eens op. Ahhh... Een Keurkorps sigaar! Natuurgedroogd, verrassend mild en vol karakter. g *2)^ gouden lien Zeepfabriek bouwt aan image Vrachtauto rijdt meisje dood donner"verloor in bamberg en na de slip.., Jeugd verloor zweminterland Amateurelftal op valreep naar krap verlies 7 DONDERDAG 18 APRIL 1968 DEN HAAG De cineast Jan Wiegel, geen onbekende in de vaderlandse filmwereld (Maas- vaart, Een dag Zuiderzee en On voltooid Verslag) heeft woens dagmiddag in het Haagse Metro- pole Theater zijn nieuwste film aan de openbaarheid prijsgege ven. De minister van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening, mr. W. F. Schut, leidde zijn film „Een bewoonbaar land" met een kort woord in. Deze in opdracht van Volkshuisvesting gemaakte film geeft een beeld van ons land en legt in het bijzonder het ac cent op de leefbaarheid. In prachtige kleurenbeelden van cameraman Pim Heytman introdu- LYON Op de eerste dag van het tornooi om de Europese tafelten niskampioenschappen die in Lyon. worden gehouden, heeft de Neder landse herenploeg woensdag in groep 4 met 5—2 van Spanje gewonnen. Later op de avond verloren de Ne derlandse heren met 50 van Roe menië. Ook de dames moesten in Roemenië hun meerdere erkennen. Met 30 werd Nederland verslagen. Het programma wat Nederland moet afwerken is aanzienlijk geredu ceerd omdat Turkijke niet kwam op dagen. Titelhouder Zweden versloeg Fin land met 50 en Rusland was duide lijk de meerdere van Schotland: 50. Het Hongaarse damesteam verloor een partij tegen de Deense dames: 31 Voor de halve finales heren plaatsten zich: Zweden, Rusland, Zuid-Slavië, Roemenië, Tsjechoslo- wakije. Gr. Britannië, West-Duitsland en Hongarije. Dames: Hongarije, Rusland, Tsjechoslowa- kije, West-Duitsland, Gr. Britannië. Roemenië, Polen en de winnaar van Oost-Duitsland Zweden. ceert Wiegel in de eerste beelden de 15-jarige Jan van Dijk die in een Utrechtse nieuwbouwflat woont. Het is een wereld van beton, glas en staal waarin hij zijn weg zoekt. Stinkende fabrieken ontsieren het landschap van ons land dat in de toekomst aan 20 miljoen mensen onderdak zal moe ten bieden. 0 Beïnvloed Wiegel, die sterk beïnvloed is door Herman van der Horst en Bert Haanstra, laat luchtopnamen van ons land zien. Erg mooi en ontroerend, geheel naar de tradities en filmstijl van de Hollandse documentaristen. De molens in Kinderdijk ontbreken niet, in de Amsterdamse grachten weerspiegelt zich de glorie van de prachtige grachtenhuizen. Allemaal beelden die wij wel eens meer en beter hebben gezien: uit Van der Horst's „Prijs de Zee" en Haanstra's „Spiegel van Holland". Desondanks heeft Wiegel een eigen visie op de toekomst van ons land. Er schuilt toch wel iets van de „meester" in zijn filmstijl. Ter il lustratie van de problematiek waar mee de ruimtelijke ordening moet worstelen laat hij beelden zien van een geboorte (grandioos), van de ver latenheid der industriegebieden in ons land (troosteloos), van de in dustrieën in de Randstad en Zuid-Limburg. 0 Contrasten De film is doorspekt met flash-backs. Oude opnamen van Amsterdam dat vijftig jaar geleden nog geen parkeerproblemen kende, beelden van de crisisjaren, waarin de mannen werkeloos zijn, de wa tersnoodramp uit 1953 contrasteren geweldig bij beelden van recreatiege bieden (zeer noodzakelijk voor een bewoonbaar land) en van vergaderin gen met planologen die nieuwe stadswijken ontwerpen. Men er vaart de luchtopnamen van de Randstad Holland als een obsessie. Hoe is het mogelijk daar leefbaar heid te creëren? Tussen de grote steden worden nieuwe recreatiegebie den aangelegd om het de mens moge lijk te maken zijn vrije tijd goed en gezond door te brengen Michiel Brave, die de rol van Jan van Dyk overtuigend speelt in de film, kreeg uit handen van minister Schut een vulpen aangeboden. En Jan Wiegel weiij met applaus be loond. Terecht, want zijn film voor ziet stellig in de behoefte het publiek op juiste wijze te kunnen voorlichten over deze ingewikkelde materie. DAMMIS DE GEUS doos met 10 sigaren luxe houten kist met 25 sigaren7,25 LUXEMBURG Het Nederlands B-elftal heeft woensdag op verras sende wijze met 43 gewonnen van Luxemburg dat niet in de al lersterkste opstelling binnen de lij nen kon komen. Bij rust leidde Luxemburg overi gens met 20, maar drie fouten var. keeper Hoffman boden Nederland do kans de winst uit het vuur te slepen. Dat op zich was niet eens het belang rijkste. Het ging erom in het kader van de voorbereidingen op de ko- i mende voorronden om het wereld- i kampioenschap de kracht van Luxemburg te peilen. Samen met i Bulgarije, Polen en Nederland is het Groot Hertogdom in één poule onder- j gebracht. Klein passeerde keeper Thie na tien minuten (10) en duwde i Luxemburg met de rust in zicht naar 20. Na rust buitte Heyerman een fout van Hoffman uit: 21. maar no? geen drie minuten later lag de Dal na 'een Inzet van Leonard weer achter Thie: 31. Na een misser van Hoff man was een simpel tikje van Ver- donk genoeg voor 3—2 en in de der tiende minuut maakte invaller Strik gelijk. Met een afstandsschot maakte Bosveld er 34 van. Pleidooi middenstandsbond: (Van onze Haagse redaktle) DEN HAAG „Wil ons land geen grote achterstand oplopen op het ter rein van de economische ontwikke ling, dan zullen grote bedragen nodig zijn voor (particuliere) investeringen. Vaak denkt men alleen aan industriële investeringen en wordt de investe ringsbehoefte van het midden- en kleinbedrijf als van weinig betekenis beschouwd". 99 99 NIJMEGEN Als enige onafhan kelijke zeepfabriek voert de Konink lijke Dobbclman NV in Nijmegen een felle confurrentiestrijd met internati onale concerns als Unilever. Persil en Proctor and Gamble. Onder leiding van twee jeugdige directeuren pro beert dit 235 jaar oude bedrijf het vol te houden. De heren Heijke en Aeg, beiden nog geen jaar in functie, realiseren zich echter wel dat zich omstandig heden kunnen voordoen, die op den duur een verandering gewenst ma ken. Indien het beter is voor de con tinuïteit van de onderneming, zouden alle bezwaren tegen het opgaan in een groter verband vervallen, zo re deneren zij. De beide directeuren, die geen en kele binding met deze familie-ven nootschap hebben, ontkennen echter dat reeds contacten voor een moge lijk samengaan zouden zijn gelegd. Hun streven is erop gericht aan deze oude onderneming met een fa milietraditie een nieuwe moderne ..image" te geven. Dat willen zij in de eerste plaats bereiken via basis verbreding. Ze hebben al een ener gieke campagne geopend om de bin nenlandse afzet nieuw leven in te blazen en tevens de export te verho gen. Heet bedrijf heeft een omzet van ongeveer 30 miljoen per jaar. 25 procent van de uitvoer gaat naar lan den achter het IJzeren Gordijn. Er werken thans 400 mensen. Deze waarschuwing komt van de zijde van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond die gistermiddag tijdens een persconferentie een uit eenzetting gaf over het verslagjaar 1967. De KNMB, het Centraal Verbond van Zelfstandige Ondernemers in Ne derland, spreekt in het verslag haar bezorgdheid uit over de werkloos heid in het afgelopen jaar. De Bond meent dat het loslaten van een controle op de loonvorming ten behoeve van vergroting van de spaar zin geen effect sorteert. „Er wordt on voldoende rekening gehouden met de investeringsbehoeften en daarmee met het scheppen van nieuwe arbeitsplaat- sen in het midden- en kleinbedrijf. De vakbeweging zal zich moeten bezin nen op deze problematiek en daarop haar beleid aanpassen. Van deze zijde wordt veelal scherpe kritiek gele verd op de prestaties van de zelfstan dige ondernemer. Het gebrek aan kapitaal is ten dele oorzaak van deze problemen. Het is juist de consument, die service en per soonlijk contact vraagt; hij eist een dienstverlening, zo veel mogelijk afge stemd op zijn wensen". Met de Individuele bedrijfsecono mische dienstverlening meent de Bond een belangrijke bijdrage in de opvoering van de produktiviteit te j kunnen leveren. Over de economische ontwikkeling zegt de KNMB dat de situatie op de 1 arbeidsmarkt van dien aard is dat van I een vrije loonpolitiek geen bijdrage mag worden verwacht voor de oplos- I sing van het probleem van het te lage investeringsniveau. Blijft het winstniveau te laag, dan komt de ver dere economische groei in gevaar en zal geen oplossing worden gevonden voor de huidige werkloosheid. Het strand in trek De trek naar het strand komt langzamerhand op gang. Dat was in het mooie Paasweekeinde al goed te merken. En juist in stillere uren is het goed toeven langs de Noordzeekust. Dat vonden deze jongens kenne lijk ook. Het lijkt erop alsof zij met een wetenschappelijk (ondiep-zee) onderzoek bezig zijn. Waar het Zandvoortse strand al niet goed voor is! Toiletartikelen uitgezonderd Koopaiond LIMMEN Het driejarig meisje E. Vinke uit Limmen is gisteren op het Kruispunt Sportlaan - Hyacinthlaan in haar woonplaats door een vrachtauto overreden en om het leven gekomen. Zij liep ui'c de zandbak, waarin zij had zitten spelen, op het moment dat de vrachtwagen voorbij reed. Zij kwam onder de wielen terecht en overleed ter plaatse. OOSTELIJK FLEVOLAND Op de weg van Elburg naar Bremerberg in Oostelijk Flevoland is gisteravond de 22-jarige L, Hup ui'c Elburg door •en achteropkomende personenauto aangereden, toen hij met de fiets plotseling naar links uitweek. Hij overleed ter plaatse. De KNMB heeft thans 70.000 leden. Over de koopavond en de vrije zater dagmiddag voor het winkelpersoneel heeft de Bond geen uitgesproken me ning. Zij laat de beslissing aan de winkeliers zelf over. Wel liet de Bond doorschemeren dat de koopavonden niet verantwoord zijn voor hen die niet uit de kosten kunnen komen. „De koopavond in Rotterdam dwingt iets af tegen de winkeliers in. De overheid grypt in in zaken van de de tailhandel": dal was de enige vorm van kritiek aan het adres van de ge meente Rotterdam die de Bond liet horen. Over* de vrijdagavond (koopavond) aleen dit: „Het is beslist geen com pensatie voor de vrije zaterdagmid dag". aldus één der woordvoerders van de KNMB. ROTTERDAM Unilever heeft vorig jaar op alle artikelen meer winst geboekt dan in 1966, behalve op toiletartikelen. Er werd hiervan wel meer verkocht, maar de kosten, verbonden aan het uitbreiden van de markt, stegen zeer sterk. Uit het jaarverslag van Unilever blijkt vooral de toenadering van het verbruik van diepvriesartikelen: in de V.S. jaarlijks 28 kilo per hoofd van de bevolking, in Zweden bijna 10 kilo, in Engeland iets minder dan 5 kilo en in Nederland, België en Duitsland niet meer dan 4 kilo. Maar gewoonten veranderen snel. Zo steeg in tien jaar in Engeland het bedrag dat aan diepvriesartikelen werd uitgegeven van 16 tot 108 mil joen pond sterling. De groep wasmiddelen en toilet- (Van onze correspondent) VELDEN Twee jongens van twaalf en dertien jaar zijn gistermiddag in het Noordlimburgse plaatsje Velden aan de vuurdood ontsnapt. Met vijf andere jongens waren zij in een bos indiaantje aan het spelen. André van den Homberg en Arnold Reymer waren „gevangen genomen" en aan handen en voeten vastgebonden. Toen men de twee jongens wilde bevrijden kreeg men de touwen niet los. waarna de vriendjes besloten de touwen maar door te branden met behulp van stukjes in brand gestoken touw. Toen zo n stukje brandend touw op de grond viel vatte het kurkdroge gras vlam. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de knapen geen kans meer zagen hun twee vastgebonden vriendjes te bevrijden. Ze renden toen snel weg. Gelukkig kwam de 44-jarige schilder Otto Bosman langs. Deze wilt de beide knapen te verlossen uit hun benarde positie. artikelen is niet meer de belangrijk ste wat betreft de verkopen aan derden. Deze groep nam ook vorig jaar 20 procent voor haar rekening. Maar de groep „andere levensmidde len" andere dan margarine, spijs- vetten en oliën kwam op 21 pro cent (vorig jaar 19 procent). Chemisch Ondanks economische moeilijkhe den in verscheidene landen, met na me Engeland en Duitsland, zijn de resultaten in de sector chemische produkten vooruitgegaan. Unilever- Emery in Gouda, waarin Unilever voor de helft deelneemt, had een bij zonder goed jaar. Zowel de omzet als de winst was hoger Tenslotte nog enkele cijfers uil het jaarverslag, waarvan de belang rijkste al eind februari zijn gepubli ceerd. De omzet steeg met 1.4 pro cent tot het record van 24.589 mil joen en de verkopen aan derden met 2,8 procent tot 19.714 miljoen. De winst bedroeg 712 miljoen (ƒ627 miljoen). De concern-export, met inbegrip van de United-Africagroep, uit Ne- derland bedroeg ƒ484 miljoen 422 miljoen) en die uit Engeland 51.2 (49,2) pond sterling. In de eerste twee maanden van dit jaar zijn de resultaten niet onbevredigend ge weest. 0 BASEL heeft wot gespeeld met - Het Zwitser dagavond tegen. West-Duitsland. te sterk: 1-3 Bulgarije SOFIA Na de 3—1 neder laag van Jong Oranje tegen Bul garije in een uitdagingswedstrijd voor de Europese beker kan slechts een groot optimist gelo ven dat het Nederlands A-elftal in Sofia kansen maakt tegen de sterkste formatie van Bulgarije in de kwalificatieronde voor het wereldkampioenschap. De ondergang van Jong Oranje was een pijnlijke. Niet zozeer in cijfers als wel in de manier waarop zij tot stand kwam. Jong Oranje is tegen deze „derde keus" van Bulgarije in de tweede helft namelijk volledig kansloos geweest. Op het gebied van conditie, de wil en het spelinzicht is Nederland na rust door de mand ge vallen en zo hard terechtgekomen dat de teleurstelling na afloop nog lang merkbaar was. De Bulgaren waren niet alleen bescheiden overwinnaars. Zij waren ook voortreffelijke voetballers. En bovendien hadden zij ook een gena deloos killer-instinct. Drie doelrijpe kansen, een gevolg van de Neder landse onjuiste mandekking, leverden drie doelpunten op. Stuk voor stuk benut op slechts luttele meters van een volkomen verraste en op die mo menten hopeloze doelman Jan van Beveren. 1 OOR BEREIDING Aan de voorbereiding van dit Jong Oranje heeft veel ontbroken. Slechts een keer, dinsdagavond vrijwel on middellijk na een lange vliegreis, heeft de ploeg samen getraind. Het was allemaal zo goed begon nen. De ploeg incasseerde nuchter het openingsdoelpunt van de Bulga ren na 6 minuten. Tzvetkov buitte traag aanvallen van Hulshoff en Boskamp goed uit en passeerde v. Beveren: 10. Graaumans en Hulshoff gooiden daarna het centrum dicht, Drost en Vos rukten mee naar voren. Wietse Veenstra plaatste gul evenals v. d. Kuylen. Rensenbrink, Pahlplatz en vooral Geels bleken at tente aanvallers. Alleen de Feijenoor- der Boskamp speelde zwak. OVERTUIGEND Nederland kwam overtuigend te rug. Na 8 min. vond Pahlplatz een vrijstaande Rensebrink die via Jor- danov de gelijkmaker scoorde (1I). Maar Bulgarije sloeg terug. Linksbuiten Kirllov passeerde Vos tot vier maal toe en lanceerde toen Michailov die vrijstaand de tweede treffer inschoot: 21. Jong Oranje heeft vooral in de tweede helft teleurgesteld. Er was geen macht meer om de onvolkomen heden in het Bulgaarse spel uit te buiten, er werd te weinig tempo gespeeld, en onnauwkeurig geplaatst. De klap kwam dertien minuten voor het einde. Drost mocht een vrije trap nemen, die hij voor de voeten van Michailov plaatste. Deze schoot on middellijk raak (31). Dat hij bui tenspel stond, was de zwak leidende scheidsrechter Wotawa ontgaan... Leeds klopte Spurs LONDEN Leeds United heeft woensdagavond op eigen veld de competitie-wedstrijd voor de eerste divisie van de Engelse league tegen Tottenham Hotspur met 10 gewon nen. In deze wedstrijd werd de Schotse international van de Spurs Alan Gilzean van het veld gezonden na een handgemeen met Terry Coo per. Het enige doelpunt kwam in de 64e minuut tot stand, toen Peter Lo- nmer een hevig betwiste strafschop benutte. Het verschil met Manchester United aan de kop van de ranglijst is nu tot een punt gereduceerd, maar Leeds heeft nog een wedstrijd meer in petto. BAMBERG De Nederlandse schaakgrootmeester J an Hein Donner heeft woensdagavond zijn partij voor de zesde ronde van het internationale tornooi in Bamberg verloren van de Westduitser Helmut Pfleger. Donner bezet nu met 3,5 punt de gedeelde vierde plaats achter de Rus Keres (5). diens landgenoot Petrosjan (4,5) en de Zuidslaviër Ivkov (4,5). Strijd om Vesteuropese titel AUGSBURG Het Nederlands volleybalteam heeft woensdagavond in Augsburg In de eindstrijd van liet tornooi om het Westeuropese kampi oenschap revanche genomen op Tur kije. Op 6 november vorig jaar gmg de ploeg van Henk Blok tijdens net Europese kampioenschap in vijf sets tegen de Turken ten onder en die nederlaag was tekenend voor de te ruggang in de Nederlandse ploeg. Vorige week echter kondigde zich een herstel aan: van Polen werd in Tegen Zweden DEN BOSCH Nederland heeft de leugdzwemlnterland tegen Zweden In het Brabantbad te Den Bosch met 81—121 ver loren. De laatste uitslagen zijn :200 meter wisselslag persoonlijk meisjes: 1. Corrie Pijtak (N) 2.46.6. 2. Jetteke Slop (N) 2.47.0, 3. Carln Petterson <Z) 2:47.1. 4. Gunilla Jonsson (Z) 2.56.2. 4 x 108 meter wisselslag estafette meisjes: 1. Zweden (Eva Folkes- son. Eva Olsson. Ulrlka Knape en Inger Dovenstam) 5.56.3. 2. Nederland (Irene Aa- rens. Ineke Weekers. Ellen an Rhene en Liesbeth Klumper) 5.56.7. 4 x 200 meter vrije slag estafette Jongens: 1. Zweden (Paer Eriksson. Lars Englund. Fredi Hei- neveldt en Gunnar Hygren) 8.59.8, Ne derland (Roger van Hamburg. Rob van de Zande. Ger Slop en Jan Elbertsen) 9.06.2. Als startzwemmer bracht Roger van Hamburg het Nederlandse luniorenreeord op 2.0R.7. Dc llmiettljd was 2.09.0. U kent ze wel. die automobilisten. Rijden rustig met gladde banden (nou ja rustig!). Doen alsof er geen natte wegen en plotseling overstekendevoetgangers bestaan. Tot. En als ze dan toch nog goed uit de slip zijn gekomen, kopen ze einde lijk nieuwe banden. Maar liefst de goedkoopste. Alsof alle banden eender zijn Zouden ze nooit ge hoord hebben van de voordelen van Cinturato radiaalbanden van Pirelli? CINTURATO radiaalbanden (voor do man die van BANDEN waet) Drachten gewonnen en in Augsburg werd die stijgende lijn onderstreept. Turkije werd met 30 (1510 15—12 154) verslagen en Nederland had daarmee, naast de revanche voor het verlies in Ankara, weer een concur rent voor de Westeuropese titel uit geschakeld. De strijd om de Westeuropese titel zal zich waarschijnlijk afspelen tus sen Nederland en België. De Belgen wonnen woensdagavond van West-Duitsland (32) en zijn, evenals Nederland, nog zonder verliespunten. De punten op Turkije heeft Neder land gemakkelijker kunnen verove ren dan de Belgen op West-Duitsland. Wel namen de Tur ken, aangemoedigd door veel landge noten op de tribunes, in de eerste set een voorsprong (48), maar tegen de routine, de sprongkracht en vooral de smashkracht van de Nederlanders waren zij toch niet opgewassen. In de tweede en derde set kwamen de Tur ken weer voor, maar in hun netver- dediging en achterveldverdediging vielen te veel gaten. Opvallend was woensdagavond ook de prestatie van Finland. De Finnen, die over net duizend volleyballers beschikken, behaalden een verrassen de zege op Italië, naast Nederland en België een der kanshebbers. Uitslagen De uitslagen van woensdagavond: Finland Italië 30 (15—12 15—10 158), Nederland Turkije 3ft (15—10 15—12 15—4). België West-Duitsland 32 (158 5—)5 11—15 15—8 15—8). De stand in de finalegroep: 1/2 Ne derland en België 4 pnt., 3/4 Finland en West-Duitsland 3 pnt., 5/6 Italië en Turkije 2 pnt. Advies commissie van journalisten: •passki en Geiler voor de kwartfinales van het kandióatenschaaktornooi is woensdag in Soesjoeml na 42 zetten afge- AMSTERDAM Dagbladon dernemingen moeten worden verplicht iedere vorm van struc tuurwijziging (o.m. fusie, ophef fing, verkoop van dagbladen of samenvoeging van dagbladedi ties) aan de Persraad te melden, van het eerste, meestal zeer ge heime stadium van overleg af. De Persraad (adviescollege van de regering) zal de bevoegdheid moeten krijgen om aan te geven in welke onderdelen van de statuten en regle menten, die met zulk een structuur wijziging verband houden, verande ringen moeten worden aangebracht om te waarborgen dat het democra tisch recht op een zo verscheider mogelijke informatie wordt gehand haafd. Worden zulke waarborgen gescha pen, dan zal een structuurwijziging kunnen doorgaan. Wordt echter in de voor te leggen statuten en reglemen ten het algemeen belang bij een geschakeerde voorlichting geen recht gedaan, dan moet de minister de structuurwijziging kunnen verbieden. Dit is een van de conclusies van de studiecommissie van de Nederlandse vereniging van journalisten in een NEUBRANDENBURG Het Ne derlandse zondagamateurelftal heelt woensdag in Neubrandenburg met 01 verloren van een Oostduits elf tal. bestaande uit spelers onder 23 jaar. Het enige doelpunt werd in de 85e minuut gescoord door Zeidler. Nederland moest zich bijna de ge hele wedstrijd tot verdedigen beper ken. Het spel van aanvoerder Groe ner en linksachter De Vries steeg hierbij tot grote hoogte en zij waren het vooral, die de Oostduitse aanval lers de voet dwars zetten. Bovendien was er in laatste instantie Rob Schultz, doelman van Alkmaarse Boys. die soms uitstekende reddingen verrichte. In de weinige uitvallen on derscheidde zich rechtsbuiten Haan, die met verre schoten geen geluk had. Tot diep in de tweede helft hield Nederland stand. In het zicht van een gelijkspel moesten de pupillen van Plooyer vijf minuten voor tijd capi- rapport over het concentratie- i tuleren. Zeidler was de maker van verschijnsel in de dagbladwereld. Een andere conclusie van de com missie: de Persraad moet bevoegd zijn om bij structuurwijziging dag bladondernemingen de inschakeling van een vertrouwensman op te leg gen. De commissie heeft van de Vereni ging het verzoek gekregen de dooi hun gedane suggestie om de eigen dom van de produktieapparatuur van dagbladen los te maken van het re dactionele produkt, uit te werken. het doelpunt en hij zorgde er voor dat de 8.000 toeschouwers toch nog een niet meer verwachte overwin ning van Oost-Duitsland konden be jubelen. 0 brno - ÜSSHS pioen Z.JS Brno lieert woensdag in" Brno edstrljd uit de halve finales de Europese volleybal de eci_._ van het lornoo: HU,u«- jeker legen hel Roemeense Sleaua Boeka- .est met 3—1 gewonnen. De setstanden waren: 13-15 15-6 15-13 16-14. 0 MUEN'STER Het Nederlandse stu- dentenhockeyelftal heeft woensdag tijdens een vlerlantentornool :n Münster met 3—t verloren van Groot Britannië BH te ruat was de stand nog tn evenwicht 1—1.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7