WEEKAGENDA en planten in Voorschoten Lustrum-Buitelingen van Sanctus Augustinus Toonschaal '68 met bloemen iMr Turk niet vervolgd na moord op ex-hospita Ara's in Plantsoen Bonaparte Eigen Huis wordt grondig verbouwd Dodenherdenkin g in Leiden Tentoonstelling in Cultureel Centrum Leids telegram naar prinses Margriet VIERDE LUSTRUMFEEST LEIDSE BEJAARDENBOND NiftfWE LEtDSE COURANT 3 DONDERDAG 18 APRIL 1968 UN-DEUX-TROIS VOILA! KEIJZER TAPIJT EEN NYLON TAPIJT KAMERBREED POSTBUS 39 - HILVERSUM hartelijk gelukgewenst met de geboorte van uw zoon. Veel voor spoed en vreugde!" De Leidse Oranjevereniging zond het volgende telegram: „Bestuur en leden van de Leid se Oranjevereniging wensen u van harte geluk met de geboorte van uw zoon; wü hopen, dat hij tot aller vreugde moge opgroeien'. Donderdag 18 april Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Meesterse- rle, Residentie-Orkest, Annerose Schmidt plano. Schelpenkade 6. 8 uur: afd. Lelden Kon. Ned. Natuurhist. Ver., demonstratie avond. WIJkgebouw Staalwljk, 8 uur: le denvergadering Door Eendracht Verbon den. Derde Binnenvestgracht, 7.30 u.: contact-ruilavond Phllatellca. Vrijdag 19 april Gehoorzaal, 8 uur: feestavond S.L.F. Zaal Koningskerk. 7.30 u.: ruilbeurs voor verzamelaars L.H.J.-gebnuw, Levendaal lot: tienersociöteit. Museum Volkenkunde, 8 u.: mr. A. H. N. Verwer over „Sport en toneel in In dia". Loge-gebouw, Steenschuur. 8 uur: afd. Centrum Christenvrouwenbond, ds. J. Bos te Leiden over Israëlitisch Pasen (met dia's). Rest. Van der Heyden, Brcestraat 85, 8 uur: Radicalen uit Leiden e.o. Zaterdag 20 april Gehoorzaal, 8 u.: gymnastiekuitvoerlng Concordia. OEGSTGEEST - Het Witte Huis. 2 tot- 5.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur. leden-, vergadering De Natuurvriend. Schouwburg. 8 uur: Lltterls Sacrum met ,.De Fysici". Hockeykantine Roomburg, 8 uur.- Folk Beat 14 Jazz Society Leiden. Rein de Graaf piano, P H Venink bas, Dick Vennlk te norsax en M van Duynhoven drums. Films Camera: (2.30, 7 en 9.15 uur): The lady and the tramp (alle leeftijden); vrijdag en zaterdagavond 11.30 uur: Playgirl (18 Jaar). Lido: (2.30 en 8 uur): Irma la douce (18 jaar). Luxor: (2.30, 7 en 9.15 uur): Weg van elkaar (14 jaar). Rex: (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De verdere perikelen van Laurel en Hardy (alle leef tijden). Studio; (2.30. 7 en 9.15 uur): De non (18 jaar). Trianon: (2.30, 7 en 9.15 uur): Vakan- perikelen met funeste gevolgen (alle leef tijden). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48. tel. 21060. De avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallcnburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheld. De Oegstgecslse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn geopend. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke aonnerdag van 10—18 uui dij mo ten De Vaik Musea en Bortus Museum voiKeiikunde Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag zondag van t tot 5 uur. Museuro Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van I tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot u.; zon dags van 1 tot t uur Hortus Botanicus (Rapenburg)- op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 lol S uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten Badinrichtingen De gemeenictgKt: oadim••rillingen zijn op de volgende tijden geopend- Lindestraat l o maandag -loten, dins dag 9-11 IS u en 13 30—17 15 u woensdag gesloten, donderdag i:< .10—18.15 u vrttrtag 8—11 15 u en 13 30—18 45 u.. zaterdag 8— 11.15 u en 13 30 16 30 u Van der Wertstraat 19 maartdag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11J5 en 13 30-17 15 u.. donderdag 8J0-IIJ5 en 13 30-18 15 u.. vrijdag 8J0—11.15 u en 13 30- 18 45 u. zaterdag 730—11.15 en 13J9— 16.30 U. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis, voor patiënten In klasse ia, lb en 2e: dagelijks 10.30— 11.30. 14.30— 16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3: naandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15 19, dinsdag 1314 .zaterdag IS—16, zondag algemeen cnnsteiuke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag I8.4S—19 30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenlcllnlek: dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—30 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten in net oelang van de patiënten kunnen ntel meer dan twee bezoekers tegelijk bij een pauent worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden: derde klas de gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klar dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas: dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8. Elisabethziekenhuls Lelden: derde klaa dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas: da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8: eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllniek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatlënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht ALPHEN-Rynoord: alle klassen dage lijks van half tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 6 tot half 7. katwijk - Zeehospitium: longkllniek: dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen woensdag van 7 tot C, zaterdag en zondag van half drie tot half vijt. Longkllniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDW1JK Sole Mlo: klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en "s avonds van 7 tot 8: zaalpattënten: zon dags van l tot 3. dinsdags van l tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 3. Ten toonstellingen Galerie Van der Vltst, Botermarkt S: wandkleden Jeanne-Marle Bodewes, teke ningen Melndert Volkers en poppen Maja Alexander, van 30 maart tot 26 april, geopend dlnsd. tot en met zt. 9 tot 6 uur. Dc Lakenhal: tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat, 11 april tot 16 Juni, dag. 10 tot 17 u„ zond. 13 tot 17 u.. Goede Vrijdag. Pasen. Konin ginnedag. Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondags. Een beeld van het opruimings- werk bij Sikkens, na de grote brand van 8 maart. Bulldozers rui men het puin elders op het ter rein zijn senpermanente hallen verschenen, die de door de brand vernielde afdelingen vervangen. LEIDEN Bij de volière in het Plantsoen zijn twee ara's „geplaatst". Bij mooi weer worden deze vogels buiten ge zetwaar zij jeugd en ouderen vermaken met hun gepraat. Personeel van de Plantsoenen dienst houdt regelmatig een oogje in het zeil. Foto N. van der Horst Receptie in stadhuis op Koninginnedag LEIDEN Dinsdagmiddag 30 april recipieert de burgemeester ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana 's middags om 12 uur in de Burgerzaal van het stad huis. Om half 1 houdt mejuffrouw mr. J. Zeelenberg, lid van de Raad van State, een korte toespraak. Zwembad Leiderdorp zaterdag open LEIDERDORP Zaterdagmorgen gaat het zwembad De Does open. Het water is verwarmd. LEIDEN Onder auspiciën van de afdeling Leiden van de Ned. ver eniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd wordt zaterdag 4 mei een dodenherdenking gehou den. Na een korte bijeenkomst in de Marekerk volgt een stille tocht naar het monument. Ten slotte komt men nog bijeen in restaurant Central aan de Breestraat. Genoemde vereniging houdt vol gende week vrijdagavond in Nieuw- Minerva haar jaarvergadering. LEIDEN Van maandag 29 april tot en met vrijdag 3 mei zal de 1200 leden tellende Rooms-Katholieke Studentenvereniging Sanctus Augus tinus'' onder het motto „Buitenlingen" haar vijftiende lustrum vieren. Het programma van de lustrumviering (die officieel wordt geopend door prof. dr. L. Kukenheim. secretaris van de senaat van de Leidse univer siteit, en besloten met een galaslotfeest op de Schevenïngse Pier) ver meldt onder meer: Een klassiek dansconcours in De Burcht; een gedenkboekenfeest in de tijdelijke huisvesting van de vereni ging, „De Hooimijt"; een cabaretre vue; een „vreemde" avond ter versteviging van de betrekkingen met Ierland, Israël, Japan, Pakistan oj Spanje, opvoering van de musical „The Recruiting Officer" onder regie van Mieke Lelyveld in het Kur- hauspaviljoen. Het bestuur van de jubilerende vereniging recipieert op vrijdag 3 mei te 14.30 uur in het Snouck Hur- gronjehuis, Rapenburg 61, Leiden. Congres In het kader van de viering van dit vijftiende lustrum van „Sanctus Augustinus" wordt op woensdag 1 en donderdag 2 mei onder de titel „Nederland: Klein Duimpje?" een congres gehouden, dat de Neder landse buitenlandse politiek en de politieke verantwoordelijkheid van de Kerken tot onderwerpen heeft. Aan het congres wordt medegewerkt door onder anderen drs. Fenna van den Burg, wetenschappelijk mede werkster aan het Polemologisch Instituut te Groningen, dr. Bertrand de Clercq, redacteur van het „Tijdschrift voor Filosofie" en assis tent met leeropdracht aan de uni versiteit van Leuven, dr. Nico Cra mer. parlementair commentator van Het Parool, drs. H. M. Franssen, lid van de Tweede Kamer voor de Par tij van de Arbeid, en drs. J. A. M. Weterman, directeur van de Acade mie Sociale Wetenschappen, Maatschappelijk Werk te Rotterdam. Gedenkboek Ter gelegenheid van haar vijftien de lustrum publiceert „Sanctus Au gustinus" in eigen beheer een ge denkboek, getiteld „O, mijn lieve Augustijn", waarin een poging wordt gedaan op wetenschappelijke wijze het proces van verzuiling en ontzuiling van het rooms-katholieke studentenleven in Nederland en spe ciaal te Leiden na te gaan. Het boek bevat vier opstellen over de ontwikkeling van het ontstaan van de r.k. studentenverenigingen in het eind van de negentiende eeuw tot de huidige stand van zaken. In het laatste hiervan geeft jhr. mr. F. A. M. Alting von Geusau een toe komstperspectief voor de universi teit in het algemeen en de rooms-ka tholieke studentenverenigingen in het bijzonder. Dit gedenkboek, waaraan wij op 27 april uitvoeriger aandacht hopen te schenken, zal ook in de boekhan del verkrijgbaar zijn. Van de musical wordt op 10 mei een tweede opvoering gegeven. Eigen Huis Alsof zo'n lustrumviering nog niet genoeg is, geeft prof. dr. A. R. Bloembergen op 27 april het startschot voor een grondige restau ratie en verbouwing van het Eigen Huis van Sanctus Augustinus, Ra penburg 24. De kosten hiervan zijn op bijna een half miljoen gulden ge raamd. Het plan omvat onder meer een groot, ook voor niet-leden toe gankelijk studentencafé, een eetgele genheid voor ongeveer honderd personen en een grote zolder voor culturele activiteiten. Voorlopig huist Sanctus Augusti nus in De Hooimijt, Hooigracht 69. De kapel van de studentenparochie, is tijdelijk gehuisvest in de Doopsge zinde kerk aan de Pieterskerkstraat; een definitieve oplossing hiervoor moet nog worden gevonden. DEN HAAG Er zal voorlopig geen vervolging worden ingesteld tegen de 33-jarige Turk die eind augustus vorig jaar in Alphen zijn 40-jarige ex-hospita met een pistool om het leven bracht. De man is tij dens het vooronderzoek ontoereke ningsvatbaar verklaard en inmid dels in een inrichting opgenomen. Zijn zaak is behandeld in de raads kamer van de Haagse rechtbank. De Turk schoot zijn ex-hospita, met wie hij een verhouding had ge had, neer, nadat haar man hem de omgang met zijn vrouw had verbo den. Op dinsdagmiddag 29 augustus belde hij aan bij de woning van de vrouw. Na een schot te hebben af gevuurd op een kostganger, die de deur opende, loste hij vijf schoten op zijn vroegere hospita, waarvan een haar hoofd doorboorde. Na zijn dood vluchtte de Turk de polder in, waar hij na een klopjacht, waaraan ongeveer vijftig politie mannen deelnamen, gearresteerd werd. Een verstild stukje stadsschoon, de Zuidsingel te Leiden. Foto N. van der Horst 30 VOLLE GLAZEN uit één rieten mandfles CHIANTI PACCINI. Nog geen 20 ct. per glas en lekker, lékker Een heerlijke, jonge, lichte rode wijn uit Toskane. Koel drinken. Ook voortreffelijk als tafelwijn, bv. bij spaghetti, bami of nasi. Ja, van deze CHIANTI PACCINI houdt iedereen COSTER'S «slokje van de week» MANDFLES CHIANTI PACCINI (*,1 liter)5.80. r«i wijn dus voor héél weinig geld wijnen en gedistilleerd Steenstraat 8 Telefoon 21361 Herenstraat 6 Telefoon 30069 Haarlemmerstraat 204 Telet! 21611 VOORSCHOTEN In het Cul tureel Centrum opende gister avond om half acht wethouder A. F. van der Laan Toonschaal '68 (de jaarlijkse gemeentelijke ten toonstelling), die bloem en plant tot onderwerp heeft. Voorschoten heeft niet veel tra dities, aldus de wethouder, maar toch wel een paar, zoals de paar- demarkt en nu dan 10 jaar Toon schaal. Deze tentoonstelling wil de inwoners van Voorschoten wijzen op hetgeen wordt gepresteerd op het gebied van bloemen en plan ten. Het dorp is mooi door zijn openbaar groen en. door vele par ticuliere voortuinen. Bij Toonschaal '68 is het accent gelegd op de „kweekkunst". Men heeft hier speciale orchideeënkwe- kers, narcissen- en tulpenkwekers en speciale potplantenkwekers. De wethouder deed de suggestie net als in Lisse een vereniging op te rich ten, die tot doel heeft zelf te tuinie ren. Als medewerkers aan deze Toon schaal noemde hij de kwekers, gros siers, bloemisten, detaillisten en ver der de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, de Hortus Botanicus in Leiden en aardewerk- fabriek Groeneveldt voor het be schikbaar stellen van keramiek. De heer B. Hoogwerff Kroon, voorzitter van de commissie deelde mee, dat de ereburgers van Voor schoten een bloemstukje krijgen thuisbezorgd. Vervolgens maakten de genodigden een rondwandeling om alle bloemenpracht te bewon deren. De tentoonstelling is van vandaag tot zondagmiddag 5 uur geopend. Vanavond wordt een lezing met dia's over vormgeving van kleine tuinen gehouden. Vrijdagavond om kwart over acht is er een demon stratie bloemschikken. LEIDEN De vereniging „Ko ninginnedag" heeft vandaag het volgende gelukstelegram verzon den naar prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven: LEIDEN De 1642 leden tellen de afdeling van de Algemene Bond van Bejaarden vierde gisteren het vierde lustrum. Ter gelegenheid hiervan recipieerde het bestuur 's middags in De Kleine Burcht, 's Avonds verzorgde het Utrechtse Artiestenpalet een gevarieerd pro gramma in de Stadsgehoorzaal. Velen voerden het woord tijdens de receptie. Onder hen waren ver tegenwoordigers van zustervereni gingen en bondspenningmeester Blokland. Deze sprak zijn ontevre denheid uit over de in te voeren be lasting van de a.o.w. Voorzitter H. de Graaf beantwoordde alle spre kers. Het avondfeest droeg een afwis selend karakter. Onder anderen tra den kunstfluiter Joop van Diepen, Will Couré en goochelende manipu lators, de Pardo's op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3