Postgroep zaterdag in eigen huis te L'dorp Chr. lyceum Alphen won bij junioren en senioren VLEET Kinderen uit Berlijn komen naar Alplien Visserijnieuws bij de i;: M i?C Schriftelijk examen vhmo begon vandaag Burgemeester verlicht de opening Gehandicapte padvinders Groter bankgebouw in Voorschoten Rijkspolitie naar Den Haag voor Navo-conferentie Fundamenten Romeins castellum blootgelegd verhuizen SOBERDER KONINGINNEEEEST IN VOORSCHOTEN NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG IT APRH LEIDERDORP Het jaar 1951 zette voor enige volwassenen in met een vrijwillig op zich genomen zware taak. Op 17 januari be sloot een klein groepje te trachten de langdurig en zwaar lichamelijk gehandicapte jongens uit West-Nederland meer contact te geven met de buitenwereld. Dat betekende de oprichting van de Postgroep West, de M'Hala Panzigroep voor lichamelijk gehandicapte jongens. De werkers van het eerste uur zijn er nog, zij komen uit Wassenaar, Voorschoten en Leiden. In Wassenaar woont vaandrig T. van Keppel, in het dagelijks leven eigenaar van een administratiekantoor. In Voorschoten oübaas Joh. Stuiver, de steeds lachende oorlogsinvalide, die keer op keer iets nieuws begint en het oude bewaart. Thans eige naar van een kantoorboekhandel in Voorschoten en een kunsthandel in Wassenaar. Dan is er hopman J. van Steen uit Leiden, die in het dagelijkse leven kleur brengt in menig bedrijf. Leiderdorp breidt ook sterk uit en door de uitbreiding werd een agrarisch bedrijf opgeheven. De stal van de boerderij leek een ideaal nieuw tehuis. Men ging aan het pas sen en meten. Rekende dag en nacht, de Leiderdorpse gemeenteraad ver leende medewerking en het nieuwe troephuis van de postgroep werd verplaatst naar „De Houtkamp" in in Leiderdorp. Na maanden hard werken, veel verbouwen is er van de oude stal alleen uiterlijk het oude bewaard gebleven. Daarnaast is een ruime, nieuwe gelegenheid gebouwd. Samen vormen zij het nieuwe tehuis, dat zaterdagmiddag officieel door de burgemeester van Leiderdorp wordt geopend. De kosten voor de verbouwing bedragen ruim f 80.000,-. Pen ningmeester Van Keppel raakt niet uitgepraat over de vrijge vigheid van zeer velen. De My- tyl Stichting Leiden, het Konin gin Julianafonds, de Rotarians, de Lionsclub, zeer veel particu- lieren, brachten snel een bedrag van f 72.000,- bijeen. De laatste achtduizend zal ook nog we! komen. Wie daar niet helemaal zeker van is, die kan het post- fironummer 467637 t.n.v. M'Hala Panzi postgroep Wassenaar als hulp vinden. Het nieuwe troephuis in De Hout kamp te Leiderdorp heeft twee grc- te ruimten, geschikt voor de vei- kenners en de welpen, een ruim keuken, een prachtige schouw, enigt zeer grote toiletruimten waarin di jongen met wagen en al naar bin nen kan. een badkamer, kortom alli hulpmiddelen, die een mens nodij heeft om zich op zijn gemak te voe len. Rondom het troephuis zijn eet brede gracht en een zeer ruime aan plant. Het aantal jongens bedraagt thans 35. Wanneer zij bijeenkomen, bete kent dat een opkomst van tegen de 150. Iedere gehandicapte jongen heeft een „draver", dat is een pad vindersvriend, die met hem mee draaft en zonodig helpt. Zaterdag gaat de vlag in top bo ven het troephuis van de „open groep" (alle gezindten) „M'Hala Penzi", dat met eigen kracht is ver bouwd. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: S*&- der, z v J J Tiedema en C A van Waardhuizen, W. de Zwijgerlaan 24: Ronald W A. z v J Werkman en I B Doornheim, B. G. Cortslaan 32. Overleden: H van der Luit, 69 jr, e v T C Vermeij. BiAiWrtf '--Afif'Y'- m'"ri -t t7- ALPHEN Men schrijft ons: Niet alleen in Vietnam, maar ook In andere landen van de wereld le ven kinderen in nood. We behoe ven niet eens zo ver van huis te gaan. Ruim 700 km. hier vandaan, ligt het „eiland" West-Berlijn, mid den in Oost-Duitsland. Het lijkt een eiland, omdat het omgeven is door een muur en prikkeldraadomhei ningen. In deze dichtbevolkte stad leven en werken 2.2 min mensen, van wie 250.000 kinderen. Ondanks de mate riële welstand is het voor de meeste gezinnen niet mogelijk met hun kinderen op vakantie te gaan. Het bureau voor jeugdzaken in Ber lijn heeft het initiatief genomen om deze kinderen in hun schoolvakan tie naar andere landen uit te zen den. Noorwegen, Zweden en ook West-Duitsland zelf, nemen ieder jaar een groot aantal kinderen op. Ook in Nederland zoekt men ieder jaar weer pleeggezinnen om deze kinderen voor een paar we ken een fijne vakantie te bezorgen. De reis wordt bekostigd door het Landesjugendambt. De kinderen zijn medisch gekeurd. Tevens zijn de kinderen verzekerd tegen ziekte en ongeval. Op 16 juli komen ze per trein naar Nederland. Ze ver trekken op 23 augustus. De jongens en meisjes zijn in de leeftijd van 5 •tot 12 jaar. Wat is het mooi dat we dit mo gen en kunnen doen. Demonstreren voor of tegen iets heeft misschien wel zin, maar zolang we demonstre ren. kunnen we niets anders doen en dat is zo jammer. We hebben allen een taak in het leven en misschien zijn er wel men sen die zeggen: dit is niet nodig. Maar dan kan ik u de verzekering geven, dat het wel nodig is. Dacht u dat het de Berlijnse ouders niets doet dat hun kind voor 6 weken naar een vreemd land en voor hen vreemde mensen gaat? Stel u eens voor. dat uw kind naar een ander land zou moeten worden uitgezonden, zonder dat u wist bij wie uw kind terecht kwam? Federatie padvinders ALPHEN De padvindersorgani saties van het district „Rijnland" (Alphen en omgeving) hebben be sloten tot federatief samengaan op districtsniveau- De federatie ziet als een van haar eerste taken het bevorderen van de verkrijging van een padvinderscentrum met ruimte voor buitenactivtieiten. ALPHEN De afdeling van de Ned Chr. Grafische Bedriifsbond houdt hedenavond om 8 uur in een zaal van de Opstandingskerk haar jaarvergadering. Piet van Hejjnin- gen zorgt voor een aanvullend pro gramma. o.a. door middel van het Alphens filmjournaal over 1967. We zijn er vast van overtuigd, dat velen zich of per post of per te lefoon zullen opgeven. Het woord is aan u. Kontaktpersoon: mej. T. de Vos, Hoof straat 97 Alphen aan den Rijn, telefoon 01720—2986. GROENTEVEILING TER AAR TER AAR De eerste twee we ken van april hebben de aanvoer van groenten doen toenemen en het assortiment is wat groter geworden. In de eerste week, toen de aanvoer van spinazie wat kleiner was, ging de prijs omhoog en kon deze tot aan de tachtig cent per kilo komen, maar bij vermeerdering van de aanvoer ging de prijs weer terug naar 50 tot 60 cent. Vorig jaar in diezelfde periode bleef de prijs tussen de 70 en 90 cent hangen, wat natuurlijk beter en ook nodig is. De kwaliteit van de spi nazie is over het algemeen heel goed, ze komt nog allemaal van onder het glas, dus moet ze eigenlijk wat meer opbrengen. Sla maakt een betere beurt, de aanvoer is nog niet groot, de kwali teit loopt uiteen van goed tot prima, maar de prijs is regelmatig heel goed. Goede kwaliteit wist het zelfs tot aan de dertig cent per stuk te bren gen, zoals in de Paasweek. Dit pro- dukt is duurder dan vorig jaar, toen in die week de noteringen van 17 tot 23 cent per stuk lagen. De aanvoer van andijvie is nog niet groot, de kwaliteit is heel best evenals de prijs die nog steeds bo ven de gulden per kilo weet te blij ven. En dat is bijna tweemaal zo duur dan vorig jaar. Er is postelein van matige kwali teit die een goede prijs weet te halen, namelijk rond de gulden per kilo. Witlof, dat nu voor het grootste deel uit de petten op de koude grond komt en van heel goede kwaliteit is, brengt nog steeds een beste prijs op. Voor de beste kwaliteit komt de no tering nog steeds over de gulden per kilo en dat was vorig jaar ook zo. Als prei maar van goede kwaliteit is, dan wil de handel heel goed beta len, alleen natuurlijk niet vlak vóór Pasen, want dan heeft niemand ge brek aan dit artikel, alleen voor de koelcel en dan voor een lage prijs. Rabarber schijnt nog steeds goed te smaken, want tot nog nog toe werd dit produkt heel goed gehono reerd. maar de aanvoer is niet groot. Komkommers zijn sterk wisselend in prijs. Ze zijn een paar dagen duur en dan zakt de prijs weer vrij sterk. Zelfs het weer heeft een minimale invloed, de export moet het goed maken. Radijs is gewoonweg goedkoop te noemen, in tegenstelling met vorig jaar, toen ze regelmatig goede prij zen wist te halen. De aanvoer is nog steeds flink, de kwaliteit over het algemeen heel goed, maar de export doet het veel te kalm aan. ALPHEN Eenenvijftig elftallen namen gisteren deel aan het school- voetbaltoernooi. Daarbij waren vooral de lagere scholen sterk ver tegenwoordigd. Het waren zonder twijfel ook deze jongens die de show maakten. De finale tussen de La Salleschool uit Langeraar en de Pius X school uit Alphen a.d. Rijn was een uiterst spannende aangelegenheid, waarin beide ploegen elkaar geen duim breed toegaven. Na een 11 onbe slist moesten strafschoppen de be slissing brengen. In de eerste serie kon de kleine, maar dappere, aan voerder van de La Salleschool het besjissende punt maken, maar hij faalde. De tranen om deze teleur stelling waren echter spoedig ver dwenen, toen de tweede serie zijn ploeg toch nog de overwinning bracht. Het chr. lyceum uit Alphen deelde in de grotere groepen de lakens uit. In beide afdelingen namen zij de eerste plaats voor hun rekening voor de beide ploegen van de Chr. Techn. school. Wethouder Dekker reikte na afloop de prijzen uit. De uitslagen waren: Lagere scholen: 1. De la Salie school, Langeraar; 2. Pius X school, Alphen a.d. Rijn; 3. Timotheüs school, Alphen a.d. Rijn. Junioren 12-14 jr.: 1. Chr. Lyceum; 2. Chr. Technische School 2; 3. Chr. Ulo Hazerswoude. z Senioren 15 jr en ouder: 1. Chr. Lyceum; 2. Chr. Techn. School 1; 3. Ichthusschool. De prestatiewisselbeker werd toe gekend aan de Pius X-school. De wedstrijden, waarvoor grote belang stelling was. stonden onder leiding van de heer L. v. d. Nagel. Op de grote foto: Chr. Lyceum senioren (nummer 1); op de kleine foto: Chr. Lyceum junioren (ook nr. 1). VOORSCHOTEN Aan de tra ditionele kinderoptocht op Konin ginnedag. georganiseerd door de Ko ningin Wilhelminavereniging, ne men dit jaar zes scholen deel: de Ds. Fortgensschool, de Mariaschool, de Nutsscliool, de School met de Bijbel, de Vlietschool en de Willi- brordschool. Door de snelle uitbrei ding van het aantal scholen is het onmogelijk nu alle scholen te laten meedoen. Voor de filmvoorstellin gen in het Cultureel Centrum zal een bescheiden toegangsprijs wor den geheven. De K.W.-vereniging moest hiertoe besluiten omdat de ledenaanwas sterk achterblijft bij de groei van het aantal inwoners. Van de 5500 gezinnen zijn er ongeveer duizend lid. VOORSCHOTEN Uit het jaar verslag van de coöperatieve Raif- feisenbank „Voorschoten" blijkt on der meer, dat het spaartegoed steeg tot f 12.5 miljoen. Het balanstotaal steeg tot f 15,1 miljoen. Eind dit jaar zal de administratie geheel zijn geautomatiseerd waardoor de toe genomen drukte als gevolg van girale salarisbetalingen kan worden opgevangen. Het financiële resultaat over 1967 was gunstig; na de gebruikelijke af schrijvingen en reserveringen kon aan de reserve f 35.155,85 worden toegevoegd. Verwacht wordt, dat deze maand de verbouwing zal worden voltooid. Trekking loterij Matthias WARMOND Ter versterking van de kas en bestijding van de kos ten verbonden aan de viering van het gouden jubileum, heeft de mu ziekvereniging Matthias een grote loterij georganiseerd. Notaris N. A. Schol heeft in de Burcht de trekking verricht. De drie hoofdprijzen zijn gevallen op de nummers 857.749 en 659. Verder zijn prijzen gevallen op de nummers 18. 80. 87. 101. 119. 149. 185, 214. 241. 382. 385. 390, 507, 515. 615, 687 800, 808, 809. 862. 877. 942. 954. 963. De prijzen kunnen worden afge haald bij de heer J. L. Weijers, Dorpsstraat 56. Deze weeik zullen de huis aan huis bezorgde enveloppen bestemd voor bijdrage voor het jubi leumgeschenk door de propagandis ten van Matthias worden opgehaald. DEN HAAG Op het hoofdbu reau van politie zijn vanmorgen 125 man van de Rijkspolitie aan gekomen ter versterking van het Haagse korps. De extra-bijstand is speciaal bedoeld voor de bewaking van hotels en beveiliging van de deelnemers aan de Navo-conferen tie. De bijeenkomst die in het hoofdkwartier van de Koninklijke Landmacht, de Julianakazerne aan de Thérèse Schwartzestraat. don derdag en vrijdag wordt gehouden, wordt bijgewoond door ministers van zeven Navo-landen. De manschappen van de Rijks politie komen uit verschillende de len van het land. De bijstand geldt alleen voor de dagen, dat de Navo- ministers vergaderen. Zij zullen zo wel in uniform als in burger dienst doen. De groep komt naar Den Haag op verzoek van burge meester Kolfschoten en wordt on der het commando van hoofdcom missaris Gualthérie van Weezei ge steld. Naast de inzet van de Rijks politie is ook het Haags politie korps direct betrokken bij de be veiliging van ministers en gebou wen. Zoals bekend bevinden zich ook nog 50 man van de Koninklijke Marechaussee in de residentie. Deze manschappen zijn door de minister voor onbepaalde tyd aan Den Haag uitgeleend. Afscheidsreceptie in tuinbouwschool RIJNSBURG Enkele leden van de commissie van beheer en toe zicht van de tuinbouwschool zul len als zodanig aftreden. Het zijn onder anderen voorzitter T. Kralt en de heer C. van Egmond. Hun wordt een afscheidsreceptie aan geboden in de school maandag 22 april om half vijf. Tevoren heeft de diplomauitrei king plaats, die om drie uur be gint. RIJNSBURG Vrijdagavond om acht uur hoopt ds. W. Chr. Hovius uit Katwijk aan Zee in de zaal ach ter de chr. geref kerk een spreek beurt te vervullen voor de herv. evangelisatie. Secretaris Warmond 1 mei in functie WARMOND De heer P J Baas, hoofdcommies-gemeente-ontvanger en plaatsvervangend secretaris van de gemeente Akersloot, die on langs tot secretaris van Warmond benoemd werd, zal deze functie op 1 mei aanvaarden. ZWAMMERDAM In de zuid oosthoek van het terrein waar op het ogenblik opgravingen worden verricht, zijn gisteren de fundamen ten blootgelegd van wat waarschijn lijk een Romeins catellum is ge weest. Wegens de belangrijkheid van de vondsten is het terrein van de opgravingen tot verboden gebied verklaard. In onze krant van zater dag hebben wij uitvoerig aandacht aan deze opgravingen besteed. De volksspelen zullen vervallen en de beatavond wordt verzet naar 29 april. Hierdoor blijft de avond van Koninginnedag vrij voor een Oranjebal in het Cultureel Cen trum. Ringsteken In grote lijnen is het programma als volgt: donderdag 25 april snel schaakwedstrijd in De Werf; vrij dag 26 april en zaterdag 27 april filmvoorstellingen voor de lagere scholen; maandag 29 april beat avond in het Cultureel Centrum; dinsdagochtend 30 april half 10 kin deroptocht; verder: puzzelrit voor fietsers en zwemwedstrijden in het instructiebad; 's middags: speur tocht voor auto's en kinderspelen op de speelweide aan de Prinses Mar grietlaan. 's Middags wordt verder nog een voetbalwedstrijd gespeeld, terwijl op de Voorstraat ringsteken te paard te zien zal zijn. 's Avonds is er dan het genoemde Oranjebal. Op het MOC-terrein wordt kermis gehou den. DEN HAAG Voor ongeveer 25.000 leerlingen van het voorbe reidend hoger- en middelbaar on derwijs is een spannende tijd be gonnen. Vanmorgen zaten duizen den van hen over de eerste schrifte lijke examenopgaven gebogen. Het eindexamen waarvoor de mid- bare scholieren ook tijdens de Paasvakantie geblokt hebben wordt door 5845 gymnasiasten, 18.300 hbs-ers en 800 leerlingen van de vierjarige handelsdagschool afge legd. Voor bijna 56.000 jongens en meisjes, die een ULO of MULO- diploma begeren heeft de schrifte lijke krachtmeting al plaatsgevon den. Vanmorgen kregen de leerlingen van gymnasium-A grieks, vanmid dag hebben zij zich met hun colle- ga-bêta's, die dan goniometrie en analytische meetkunde hebben ge daan, over het Frans gebogen. HBS-ers-B hebben ook vraagstuk ken bestudeerd betreffende gonio Achter deze mensen staan vele hulpkrachten. Verenigingen als de Rotary en Lions, ouders en veel lei ders en leidsters. Brieven De Postgroep startte als een pad- vindersgroep, die contacten onder hield per briefwisseling. Deze pos tale contacten zijn nog steeds zeer intensief. De leiding geeft aan de jongen een opdracht per brief. Daarnaast is er het maandblad „Vrijpostigheden", dat keer op keer de jongen, maar ook zijn ouders een schat van informaties verstrekt over de kleine wereld van de uitge breide postgroep „M'Hala Panzi". Al snel werd geprobeerd de jon gens uit hun ziekenkamer te halen en te brengen midden in de wereld. In de eerste jaren werd gastvrij on derdak gevonden in troephuizen in Den Haag, Rotterdam en Leiden, maar hoe dankbaar deze huisvesting ook werd geaccepteerd, deze troep huizen voldeden niet. Er is een vrees die de gehandi capte vrijwel nooit kan kwijt, ra ken en dat is de drempelvrees. Ieder huis heeft drempels en daar om was er groot feest toen in Voorschoten in 1960 Mr. J. Klaa- sesz, de commisaris der Koningin in Zuid-Holland, het eerste eigen troephuis opende. Een oude direc tiekeet was herschapen in een zeer behoorlijk troephuis. De jon gens konden zelf door het troep huis rijden in hun wagentjes, bleven niet met hun „hulpbenen" achter drempels haken. Iedereen was blij en tevreden in 1960. Maar vorig jaar kwam er een schaduw. De oude directiekeet werd slecht, de gemeente Voorschoten had dringend behoefte aan het stuk grond, kortom er moest iets gebeu ren. Nu heeft de leiding nooit ver wacht eenmaal op ..straat" te komen staan. Vooral de gemeente Voor schoten heeft steeds klaar gestaan voor deze jeugdgroep. en analytische meetkunde. De exa menkandidaten van de HBS-A heb- ben_ vanmorgen drukke uren door gemaakt met het boekhouden en bedrijfshuishoudkunde. Volgens in siders was gonio niet moeilijker dan vorig jaar. Ook vanmiddag hebben zij zich met de B-kandidaten aan een Fran se vertaling gezet. De leerlingen van de vierjarige handelsdagschool hebben vanmor gen handelswetenschappen gedaan en 's middags stond een Duitse ver taling op het examen-programma. Voor het eerst dit jaar zal een eindexamen HAVO worden afgeno men. Negenhonderd leerlingen van experimenterende scholen hebben „de eer" op 22 april met dit examen te starten. Op 24 april gaan 6300 leerlingen voor het MMS-diploma oude stijl van start. Het zijn ruim achtduizend scho lieren meer dan vorig jaar, die het VHMO-diploma in bezit trachten te krijgen. IJMUIDEN Op zee viel niet veel te beleven. De hele logger- en kotter- vloot lag binnen om de bemanningen in de gelegenheid te stellen van een lang Paasweekclnde te genieten. In de loop van dinsdag vertrok bjjna het hele spul weer naar zee. Slechts en kele vaartuigen lieten hun losbeurt voorbijgaan. Van de treilers lag een groot aantal eenheden eveneens aan de kant. Van deze schepen ondergaan ver scheidene vaartuigen de jaarlijkse on derhoudsbeurt. De paar treilers die in de Noord be drijvig waren, konden weer redelijke hoeveelheden over het algemeen kleine koolvis bemachtigen. Door de lage prijzen moet men echter heel wat aan boord hebben om tot een redelijke be somming te kunnen geraken. Soms be machtigde men ook een beetje haring. De treilers in de omgeving van 58 NB wisten in sommige gevallen mooie beetjes makreel te vangen. Helaas wa ren de visjes door de bank ge nomen klein van stuk. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 98 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 10.570 kisten vis. waarvan 130 kisten schelvis, 620 kisten wijting. 950 kisten gul en kabeljauw. 800 kisten kleine gul, 1520 kisten koolvis, 340 kis ten haring, 1850 kisten makreel. 2200 kisten schol. 70 kisten tarbot. 690 kis ten diversen. 2200 stuks stijve kabel jauw en 70.000 kilo tong. Verder wa ren er 393 kleine kisten haring en 300 kleine kisten makreel. Slips De kleinere tongsoorten moesten ter rein prijsgeven. De slips moesten te vreden zijn met een top van f 6.06. de tong 1 bracht het niet verder dan f 5.98. Nog altijd mooie noteringen maar zij waren toch een gulden of twee per kilo lager dan op de laatste da gen van de voorgaande week. De grotere soorten bleven op het zelfde piet zo hoge peil staan. Dit be tekende voor de grootmiddel een ge middelde van iets meer dan drie gul den. De tarbot was met een hoogste bod van negen gulden weer best aan de prijs. Bij de schelvis staken de pen nen met kop en schouders boven de andere soorten uit Braad Op de eerste afslag betaalden enkele liefhebbers maar eventjes f 88-. De braad ging met f67 goed van start, maar kon zich niet handhaven Op de laatste ronde kon men voor f42,- terecht. De kleine gul wist de kaltencentrale weer uit de buurt te houden. Met een minimum van f23.- had dit bedrijf geen schijn van kans. Voor de koolvis was voor de zoveel ste maal geen eer weggelegd. De klei ne zwarte soort vertoefde bijna voort durend op het minimum. De grote zwarte stribbelde wat langer tegea maar belandde na een inzet van f44,- toch op de laagst mogelijke notering van f37.50. Haring De haring speelde met een koers van f 17,- tot f 14.- niet veel klaar. De goede kwaliteit makreel deed het met een top van f45,- niet slecht. De niin- dere soort moest weldra met het mini mum van f 11.50,- genoegen nemen. De kabeljauw was met een gemiddelde van honderd gulden redelijk in trek. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 100 Kniertje met 100 kisten, de KW 161 Gijsbert Bastiaan met 58 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 172 Cornelis Schaap met 38 kisten, de KW 117 Mare Liberum met 30 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 51 Ora et Labora met 30 kisten en 15 kleine kisten diversen, de KW 85 Rijnmond 4 met 477 kisten en 650 stuks stijve ka beljauw. de KW 123 Holland met 1140 kisten en 1000 kleine kisten diversen, de IJM 9 Haarlem met 1145 kisten en 400 kleine kisten diversen, de SCH 135 Cornelia Maria met 910 kisten en 611 kleine kisten diversen, de KW 74 Tetman Hette met 1510 kisten en 598 kleine kisten diversen, de VL 73 Ellv met 1185 kisten en 532 kleine kisten diversen en de KW 39 Wilhelmina Jo hanna met 2005 kisten. Noorwegen De Noorse visuitvoer heeft door de burgeroorlog in Nigeria grote scha de geleden. Dit Afrikaanse land is al tijd een belangrijke afnemer van ge droogde vis uit Noorwegen geweest. Door de oorlogshandelingen zijn de voorraden zo groot geworden, dat men de eerste tijd niets nodig heeft. Als het nog langer duurt, zal men in Noorwe gen de Droduktie van gedroogde vis moeten staken. Dat zal werkloosheid voor velen tot gevolg hebben. Duitsland In Duitse visserij kringen is men steeds meer de mening toegedaan, dat vier grote visserijhavens voor de trei lers te veel van 't goede is. Men brengt voortdurend grotere eenheden in de vaart. Hierdoor kan men het aantal vaartuigen terugbrengen. Men ver wacht. dat er over enkele jaren in deze categorie een stuk of viiftig van deze schepen in bedrijf zullen ziin. Die zullen dan vermoedelijk alleen door Cuxhaven worden opgevangen. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 5 kisten schelvis. 20 kleine kisten schel vis. 110 kisten wijting. 450 kisten gul en kabeljauw. 500 kisten koolvis. 210 kleine kisten haring. 200 kisten ma kreel. 350 kleine kisten makreel, 1000 kisten schol. 150 kisten diversen, 300 stuks stijve kabeljauw en 22.000 kilo tong.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4