TV-spel ontsierd door reclame PUZZËLHOËK Over t geheel goede kij kprogramma's Jacques wil je een stuk kaas* uit het vuistje TROS ging boekje te buiten Geruchtmakende kunstwerken M. Hulot praat met Hetty Brand verwoest café in Laren VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN On DINSDAG 16 APWl 19*8 (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het is niet alleen j 3 In onze tijd zo. dat er af en toe rellen I m schandalen ontstaan naar aanlei- ding van kunstwerken. Andere tijden I kennen dergelijke situaties ook en in i de vorige eeuw waren ze vrijwel aan j 1 de orde van de dag. Dit laat de stichting Openbaar Kunstbezit haar kijkers zien in vier r vu afleveringen van de lopende cursus, waarvan de eerste donderdag 18 april op het scherm komt. Het is de van de .rSbuis in diverse uitzendingen welbe kende mr. G. J. P. Cammelbeeck, die de serie presenteert en zal laten uit komen, hoe misplaatst de kritiek dik wijls was. (Later op de avond is hij weer te zien en te horen bij de VA- RA-tv als gespreksleider in een discussie over „Met of zonder kinde ren op vakantie?") Openbaar Kunstbezit zegt dat het iln deze vier uitzendingen niet in de eerste plaats gaat om kostelijke anec dotes die er ruimschoots in voorko men of om aantijgingen tegen be langrijke lieden, maar om er achter te komen, waarom een kunstwerk ge rucht kan veroorzaken: het antwoord op die vraag kan juist een sleutel Izijn om de kunst zelf te bereiken. Zekerheid omtrent „het" antwoord is er echter niet, daarvoor is het terrein te uitgebreid en te weinig ontgonnen. Daarom is het des te aantrekke lijker. deze uitzendingen op Ned. 2 eens goed te volgen. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. deel v.d. schip; 4. part, 7. muzieknoot, 8. electrisöh ge laden atomen, 10. boom, 12. Europe an, 14. houten vat, 15. bitter yoch'c, 16. voegwoord, 1& de oudste (afk.), li telwoord, 22. punthoed. 24. land in Europa, 25. verhindering. 26. niet de zelfde, 28. bijwoord, 30. lidwoord, 31. telwoord, 33. bron, 35. water in Z.H., 37. muzieknoot, 38. vogel, 40. maanstand, 41. lichaamsdeel, 42. opschik. Verticaal: 1. verkeerd. 2. muziek noot, 3. voorzeïsel, 4. boom, 5. voeg woord, 6. meisjesnaam. 7. teken, 9. bijwoord, 11. kruipend dier, 13. plaats in Limb., 15. schuifbout, 17. in de richting naar omlaag, 18. rang, 20. een zekere, 21. keurig, 22. groente, 23. plaats in Gelderl., 25. landman, 27. soort van kraai, 29. afgelegen, 32. ei kenschors, 33. flauw. 34. onderricht, 36. achting, 38. muzieknoot, 39. munt in China. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. baal, 4. kaal, 7. die naar, 10. Leeds, 12. arend, 14. tel, 15. pan, 17. Noë, 18. rem, 20. dar, 21. ieder, 22. ork, 24. aga, 26. roe, 27. art, 29. ras, 31. Ospel, 33. emelt 35. Enge len, 36. melk, 37. Esla. Verticaal: 1. belt, 2. Adèle, 3. lid, 4. kar, 5. arena, 6. lade. 8. esp, 9. aan, 11. eerloos, 13. normaal, 16. ander, 19. mik, 20. dra, 23. repel, 25. grens, 26. room, 27. alg, 28. tel, 30. stoa, 32. enk, 34. mee. Dodelijke val van trap ROTTERDAM Maandagnacht is de heer S. C. F. Langendijk, 67 jaar, in zijn woning in de Hamelstraat van de trap gevallen en overleden. Toen een bovenbuur 's ochtends thuis kwam. vond hij het stoffelijk overschot in het portaaltje liggen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De TROS heeft zondagavond, alle voorschriften met voeten tredend, een stevig stuk recla me verwerkt in de opvoering van het spel „De lankmoedige minnaar" van Graham Greene. Waarschijnlijk zijn de hoge kosten van een met acteurs van het eerste plan bezette stuk het budget van de kleine omroep te boven gegaan en heeft men die, om op Pasen „goed voor de dag te kunnen komen", ge deeld met de directie van een groot Amsterdams hotel. Maar daaraan had de TROS helemaal niet mogen begin nen. Trouwens: van de nood is geen deugd gemaakt, maar een ontsierd spel. Indien de commissie, die moet toe- j zien op het voeren van verboden re- j clame in radio- en tv-uitzendingen. i dit over haar kant zou laten gaan, I was spoedig het hek van de dam. Wij kregen in de aangepaste tekst I van Ellen Vogel niet alleen te horen j dat het bedoelde hotel „het beste" was, maar de naam ervan werd nog vijfmaal met nadruk herhaald, ter wijl het verder totaal niet in het spel te pas kwam. Dat zoiets niet belangeloos gebeurt, zal niemand betwijfelen. Dit was openlijke reclamevoering zonder meer. Het is wel te begrijpen dat de jonge TROS die natuurlijk in geld zorgen zit, naar mogelijkheden tot kostenverlichtingen zoekt, maar daarmee zijn verboden en volstrekt ontoelaatbare zaken niet goedgepraat. Het zou een koud kunstje zijn voor alle omroepen, op een dergelijke ma nier aan extra geld te komen: men kan er alle kanten mee uit. Juist om deze uitwassen te voorkomen werkt de commissie, van overheldszijde als „toeziend" ingesteld. Iets nieuws is het invlechten van reclame in voorstellingen niet. in de theaters kent men het allang, maar daar gelden andere ncrmer. Het is overbekend, dat enkele van onze gro te cabaretiers in hun conferences rustig merkartikelen e.d. noemen en demonstreren, maar dat wordt er bij een ev. radio- of tv-optreder. zorg vuldig uitgevlooid; dat mag nu een maal niet. Iedereen weet, dat er zelfs geen krantekop, geen flessemerk of herkenbaar pakje sigaretten onder de tv-requisieten mag voorkomen, al slipt daar wel eens min of meer per ongeluk Iets doorheen. Ook is het streng verboden, in de radio een merkartikel of firmanaam te noemen. Verspreekt een leek (bijv. een geïnterviewde) zich toch, dan is de commissie er als de kippen bij, de betrokken omroep op de vingers te tikken. Uitsluitend van het reclameverbod in de ether is de benaming „een lam penfabriek in het zuiden des lands" afkomstig. Dit grapje wordt ooglui kend toegelaten omdat het een we reldconcern betreft, dat van zo'n aan duiding geen direct voordeel kan ge nieten. Maar er is wel degelijk ge waarschuwd, dat ook dit niet ongeli miteerd kan worden gelanceerd. Wat de TROS nu heeft klaar gespeeld, gaat de normen te buiten. Bovendien is negatief succes bereikt: zulke opzettelijkheden irriteren de kijkers/luisteraars en halen de waar de van een toneelstuk naar beneden. Wij stappen beslist niet in de schoenen van de toeziende commissie, maar protesteren gewoon als kijker tegen de ontsiering van een to neelspel als kunstmanifestatie op de beeldbuis. De waardering voor de in houd van het stuk op zichzelf (een pleidooi voor o.i. afwijsbare „mariage a trois") staat hier buiten. Het is voor ons storend, wanneer de oorspronkelijke tekst wordt omge vormd terwllle van opvallende recla- Wat ons betreft kan de TROS het dan beter wat kalmer aan doen en minder dure dingen op de buis bren gen, dan ons een vertoning als dit voor te schotelen. Daarmee behoeft de kijker geen genoegen te nemen. Indien dit voorbeeld zou worden ge volgd, zou de commercie snel invloed krijgen op onze programma's en dat wenst Nederland immers niet. We zijn veel te blij, daarvan verschoond te zijn. Vanavond bij de NTS (9.50 uur op Ned. 2) weer eens iets heel anders. Jacques Tati, schepper van de figuur „Monsieur Hulot", is in Nederland ge komen om zijn nieuwe film Play- i time" te introduceren. In studio Belle- 'J vue ontmoet hij nu een aantal wel- bekenden van diverse takken van kunst: de actrice Caro van Eyck. de zangeres Cora Canne Meijer, de caba retiers Hetty Blok en Rinus Ferdi- nandusse, de cineast Bert Haanstra en de acteur-regisseur Kees Brusse. -« Dit „panel" gaat Tati in de gedaante van Monsieur Hulot magen stellen, die hij mimisch zal beantwoorden. Dat kan heel interessant worden, 't Gaat onder motto: je hoeft eikaars taal niet meester te zijn om met elkaar te kunnen praten. U ziet Monsieur Hulot", alias Tati, hier in gesprek met Hetty Blok, die hem letter lijk en figuurlijk op de voet volgt. Regisseur Loet Steenbergen was tevoren naar Parijs gegaan om met Tati een opzet voor het programma te maken, maar deze wees dat af: dat programma maakt zichzelf, zei hij. En terecht, zoals u hopelijk zult zien. LAREN Het Larense café De boeren hofstede, een voormalige boerderij die op de monumentenlijst staat, is in de nacht van zaterdag op zondag door brand verwoest. De schade is nog niet bekend, maar men vermoedt dat deze ongeveer andér- half twee ton is. De brand van dit met riet gedekte perceel was zo hevig, dat de brand weer van Laren, assistentie moest vragen van de brandweer van Hil versum. De eigenaar, de heer H. Duurland, kon zelfs zijn kleding niet meer uit het vuur redden. Oorzaak van de brand is nog niet bekend. Over 't geheel genomen waren er in de afgelopen dagen goede kijkpro- gramma's op de buis, al kan men in waardering voor het gebodene van smaak verschillen. Dat is zo en zal altijd zo blijven. Menigeen had mis schien wat meer ernst gewild, dege nen die op ontspanning uit waren zijn echter het best aan hun trekken gekomen. Zaterdagavond viel er oprecht te genieten van de eerste aflevering van BBC's „Oliver Twist", welke de NCRV ons liet zien. Zeer vele kijkers zijn gebaat bij de kwalitatief hoogstaande Britse opvoeringen van romantische verhalen uit een vrij re cent verleden. Het volle pond kregen de knappe beschrijvingen welke Dickens heeft gegeven van de ten hemel schreiende mistoestanden in de exploitatie van weeskinderen, die ons nu ongelooflijk voorkomen maar juist om hun- abso lute waarheid het werk van deze au teur zo'n grote waarde geven. In uitstekend contrast met deze uitzending was de bijzonder mooie uitvoering van de Lukaspassie, opge nomen tijdens het Holland Festival 1967 in de Rotterdamse Doelen door de West-Duitse televisie. Ook hier mee heeft de NCRV deze avond zeker vele kijkers een genoegen gedaan. Open graf Van zondagavond kan als hoogte- punt genoemd worden een indrin gend Paasspel van Charles E. Is rael, in 1964 in Canada onderschei den en uitgezonden onder de naam The Empty Tomb en nu gebracht onder de titel Het Open Graf. Het gold het geactualiseerde en gedra matiseerde opstandingsverhaal, dat door reporters via de televisie op sensationele wijze wordt gevolgd. Men kan natuurlijk (ernstige) be zwaren tegen een zodanige uitwer king hebben de auteur dekte zich daartegen door nadrukkelijk als kanttekening te plaatsen dat hij al leen maar „aan een man als Chris tus gedacht had" maar voor de goede verstaander kon het spel toch ook een Boodschap hebben, namelijk dat, ware Christus in onze tijd ver rezen, wü Hem waarschijnlijk ook als een valse profeet zouden hebben genegeerd. *De lankmoedige minnaar van Gra ham Greene, een eigen productie van de TROS met Ellen Vogel, Joan Remmelts, Guus Oster en an deren zou een melodramatische draak geworden zijn, als het slot er niet was geweest, dat tot nadenken stemde. De VPRO had maandagavond drie uitstekende programma's met als tegenhanger een goedkope Engelse klucht, het aankijken niet waard. Verrassend en aantrekkelijk was het royaal opgezette optreden van Jenny Arean in een nieuw reper toire, dat zij heel goed baas was en waarin de liedjes „Kinderen" en „Oorlog" vooral opvielen. Jenny toonde haar veelzijdigheid opper best en onder regie van Rob Touber ontstond een uniek samenspel met de Vermeire-marionetten. Paasprogramma Het moderne paasprogramma „Vermoeide opstandeling" bleek met de grootste zorg te zijn gekozen en samengesteld. Na een sinistere mo noloog van Kees Brusse waren di verse liedjes te horen, soms met tragische aanklachten, soms cru (de diplomatie) of navrant (de laatste bijdrage van Gerard Cox), alles zeer eigentijds, maar nergens kwet send of profanerend. Het liedje van Boudewijn de Groot op het paasei en de bijdrage „schemerzone", gespeeld door Kees Brusse, gingen de diepzinnige kant uit, maèr heel direct, treffend en beschamend was de „rondvraag op straat" gemonteerd. Tussen dit alles door vertelde Ton Lensink zeer mooi het Bijbelver haal. De VPRO had met dit pro gramma inderdaad iets eigens te zeggen: een evenwichtig resultaat na diverse mislukte pogingen, ook al kunnen we niet elk onderdeel ervan evenveel prijzen, maar dat hoeft beslist niet. De uitzending in haar geheel was moeiend en van hoge kwaliteit. Besloten werd met nog een ge deelte van het „afscheid van Jac ques Brei", de voortreffelijke Franse chansonnier, die zich op het punt van zijn korte carrière plotseling terugtrok en daarbij de beste her inneringen achterliet. De AVRO vulde haar zendtijd op Nederland 2 na het nieuws geheel met het tweede deel van het lange historische verhaal „Wallenstein" in Duitse opvoering. NEDERLAND 1 VARA 7.06 uur 2e aflevering Kenilworth. 8.20 uur Achter het nieuws: Vietnam. 9.45 uur Lucy show in kleur. 10.10 uur Koning Klant: incassobureaus. NEDERLAND 2 NTS 7.15 uur gewestelijk nieuws. 7.35 uur De 21ste eeuw. 8.20 uur Dubbelspion. 9.10 uur Denk-beeld: gesprek met prof. dr. K. Posthu mus over de betekenis van wetenschappelijk onderwijs. 9.50 uur „Monsieur Hulot in Holland". HILVERSUM 1 KRO 8.00 uur kamermuziek. 8.45 uur programma over Artaud le Momo. schepper van het theater van de wreedheid. 10.00 uur kunstrubriek. 11.00 uur Contekst, discussieprogramma. HILVERSUM II AVRO 7.35 uur hersengymnastiek. 8.30 uur cabaret met Fiet en Frans Koster. 9.00 uur Alex de Haas over kunst van toen. 10.00 uur documentaire „Uittocht onder de tropenzon". 11.55 uur (NRU/NCRV) Muziek van eigen tijd. qt voedzaam gemakkelijk lekker 67 U blijft van me af, u mag mij niet onderzoeken! Het was een nauw onderdrukte kreet. Freek klemde het dek vast of het van hem werd afgetrokken. Wegen bleef hem vast aankijken. Ik vraag het niet voor mij, maar voor je moeder; zij is ongerust over je. Freek zweeg, zijn ogen stonden strak en wanhopig; zonder geluid vormden zijn lippen weer het woord nee. Wat scheelt je nog meer behalve dat je kou hebt gevat? Heb je daar zelf enig idee van? Geen antwoord. Ben je soms ergens bang voor? Is er een meisje in het spel? Freek zweeg, schudde alleen het hoofd toen de ander aandrong. Die dacht weer aan iets dergelijks. Dus ik mag niet onderzoeken? Nee. Voor het eerst weer een antwoord, koppig en nors. Dan moet je 't zelf weten. Wegen rees overeind, zijn strenge ogen peilden. Freek ontweek de blik, deed demonstratief zijn ogen dicht. Beneden wachte Eleonoor. haar ogen hunkerden. Wegen schudde het hoofd. Niets mee te beginnen, Nora, hij is zo koppig als een ezel, ik mag niet aan hem komen. En daar ik in dit geval niets forceren wil, moet je je er maar bij neerleggen. Ik zal even bij Van der Held aanrijden, mis schien dat een vreemde meer bereiken kan. Ik geloof niet dat je nu bepaald erg bang hoeft te wezen, die kou lijkt mij niet ernstig en wat er verder achterzit, hetzij liefdesverdriet of iets anders, dat moet Van der Held dan maar zien uit te vinden. Hij klopte bemoedigend op haar schouder, gaf haar een kus, die zij lauw beantwoordde, en ging. XI De dag ging verder, traag en zwaar. Freek lag in zijn kamer, waar de gordijnen waren gesloten; het zonlicht lag goudbruin door de banen gevlied. Buiten en beneden de gewone daggeluiden; de schel rin kelde. de telefoon ging, de slagersjongen floot op de stoep een deuntje. Freek wilde slapen, maar zijn gedachten joegen koortsig, cirkelden steeds om dezelfde punten; de slaap kwam nie Zijn lichaam brandde, zijn armen en benen leken zwaar en hulpeloos. Soms, net als zijn denken begon te rusten, voer er een schok van angst door hem heen, alsof Wegen zich over hem heen boog en hem wilde onderzoeken, zijn zin wilde doorzetten zoals gewoonlijk. Dan was er ook die niet verschoten plek op het behang... Die martelende vrees om toch maar vooral geen liefde meer te voelen voor wat eens zijn vader was geweest, want dat was een afwijking, een symptoom van waanzin. Vader... Toch, ondanks alles hun kerde nu juist alles in Freek naar die steun en ook dat- was... Met een schreeuw vloog hij overeind, bang voor zichzelf, voor de reeds aansluipende schemer door de dichte gordij nen. Toen zijn moeder kwam aanlopen, lag hij zonder enige zelfbeheersing te huilen als een rampzalige. Eleonoor trachtte hem te sussen, maar hij duwde haar we toen ze de armen om hem heen sloeg, liet slechts toe dat zij zijn haar streelde en met zachte druk zijn hand vasthield. Langzaamaan begon hij tot rust te komen, van moeheid, omdat hij niet meer kon. Eleonoor keek op hem neer zoals hij daar lag, als in kramp, zijn mond vertrokken, de gezwol len ogen toe. Af en toe schokte nog zijn ganse slanke lichaam, ging er een krampachtige rilling door de gloeiende hand, die zij in de hare hield. Eleonoor beet zich op de lippen. Wat had hij, haar arme kind? Hoe moest zij hem helpen, hem troosten en opbeuren? O, als hij toch maar niet hetzelfde .als Arnold had! Die wa» wel hard ziek geweest, had wel veel koorts gehad en geijld, maar hij had niet gedaan zoals Feek nu deed, zo als iemand die diep ongelukkig is. Diep ongelukkig...? Kon het dat zijn? Kon haar jongen zich diep ongelukkig voelen terwijl zij er toch altijd alles voor over zou hebben en had overgehad om hem te verwennen en plezier te doen? Of was het werkelijk een meisje, zoals Meine dacht, een meisje, dat hem niet wilde bijvoorbeeld...? Eleonoor voelde drift in zich opsprin gen. Dat bestond niet, een meisje, dat haar zoon niet zou willen. Zo'n knappe slanken jongen, met zulk een opvallend uiterlijk als hij. Maar wat dan? Zou hij... met een vrouw...? Onmiddellijk verwierp zij deze gedachte. Doch wat na alles in haar post vatte was de vraag of de redding van dat katje niet een verkapte wanhoopsdaad kon zijn geweest om iets anders, iets heel anders dat zij niet kon achterhalen. Zij schrok bijna toen het meisje aantikte en zei dat de dokter er was. Eleonoor ontmoette hem beneden in de salon: flinke, reeds oudere man, geheel grijs van haar, met een klein wit sikje en vriendelijk lichte ogen achter schitterend brilleglas. Eleonoor kende hem wel, omdat hij een collega van haar man was. Van der Held was een eenvoudig mens, te eenvou dig, vond Eleonoor anders. Hij leidde een stil en bijna sober bestaan. Maar Eleonoor had vaak genoeg zijn kunde horen roemen. (Wordt vervolgd) Oost-Duitsland: 2e net en kleur HILVERSUM Uit Oost-Duitsland wordt gemeld, dat de j Deutsche Fernsehfunk Ostzone vol gend jaar een tweede tv-net gaat ex ploiteren. Tevens zal dan kleurente levisie worden ingevoerd. De bouw van het net is al begonnen, maar het zal waarschijnlijk najaar 1969 wor den, eer de plannen kunnen worden gerealiseerd. Oost-Duitsland zal voor de kleu rentelevisie het Russische systeem, een soort tussenfase van het Franse SECAM en het Duitse PAL, volgen. Hilversum I, 402 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.46 Actualitei ten. 19.05 Licht orkest en so listen. 19.40 Conciliepostbus. muziek. 20.45 Artaud le oo, hoorspel. 21.45 Kerkorgelcon cert (gr.) 22.00 Kunstkroniek. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 De zingende kerk. 23.00 Kontekst: magazine, waarin op de dingen wordt doorgepraat, 23.30 Liedjesprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 1816 Radiojour naal. 18.25 Liedjesprogramma. 18.50 Licht pianospel. 19.00 Discussierubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Hersengymnastiek. 22.00 A- musementsmuzlek (gr.) 20.30 Cabaretprogramma. 21.00 Ste reo liederen (opn.) 21.45 Stere- o: Licht Instrumentaal ensem ble. 22.00 Uittocht oneer de tropenzon, documentaire. 22.30 nieuws 22.40 Radiojournaal. NRU: 22.55 Signaal - muziek van eigen tild (opn.) 23.55-24.00 Nieuws. televisie vanavond me. NTS: 19.00 Journaal. 19.06 Kenilworth. TV-film (dl. STER: 19.03 Reclame. VARA: 2). STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. VARA: 20.20 Achter het nieuws: speciale uitzending over Vietnam. 21.45 In kleur: De Lucy Show. 22.10 Koning Klant: consumentenrubriek. NVSH: 22.35 Sextant: Abortus en de wetgeving. NTS: 22.45-22.50 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Pi- po de Clown. STER: 18.58 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 In kleur: Suriname en de Nederlandse Antillen, filmbe- rlcht. 19.15 Van gewest tot ge west. 19.35 In kleur: De 21e eeuw: dl. 25 - Nooit te Jong om te lerendocumentaire TV-film. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 In kleur: Dubbelspion, TV-film: Het meisje met de kostbare Madonna (II). 21.0 Madonna (II). 21.10 Denk-beeld, gesprek. 21.50 Programma met de filmacteur en regisseur Jacques Tati. 22.l5p22.20 Jour naal. BELGIë Nederlands progr. Kanalen 2 en 10. 18.55 Zandmannetje 19.00 Tienerklanken 1935 Kwart Kwart-efje. 19.52 Mededelingen en Hier spreekt men Neder lands. 20.00 Nieuws. 20.25 Bio grafie (VI) Geschiedenis en re pertoire van het orkest The Ramblers. 21.05 Een dame uil de provincie. Humoristische eenakter. 22.05 Auteurs te gast Inde studio. 22 40 Nieuws. Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klassieke grammofoonmuzlek. 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Stereo: Klassieke dansen. 8.00 Nieuws. TROS: 8.11 Lichte grammofoonmuziek en praat je. (8.30 Nieuws). 9.10 Muziek uit Midden-Amerika. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voor de kleu ters. 9.55 Semiklassieke gram mofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 A- musementsprogramma 11.50 Actualiteiten. KRO: 12.00 Geva rieerd programma (pl.m. 12 22 Wij van het land: 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Ac tualiteiten: 13.15 Onderne mend.) NCRV: 14.00 Moderne orkestmuziek (gr.) 15.00 Voor oudere luisteraars. 16,00 Nieuws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Kinderkoor. 17.15 Recht op en neer: cabaretpro- eramma. 17.30 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 17.50 O- verheidsvoorlichting. 18.00 Veel gevraagde gewijde muziek (gr.). Hilversum n. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek- 7.32 Lichte grammo foonmuziek. (7.30-7.36 Van de voorpagina: .persoverzicht)) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten 8.20 Lichte grammofoonmuziek (8.30-8.35 Voor de huisvrouw). 9.00 Stereo: Klassieke orkest muziek (gr.) 9.40 Lichte gram mofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 1102 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Piano-recital (gr.) 12.00 Stereo: Amusementsmuziek (opn.) 12.22 Voor het platteland. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.29 Stereo: Walsorkest. 13 00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Licht or gelspel. 13.45 Gesproken por tret. 14.00 Voor de kinderen. 15 00 Stereo: Omroeporkest. 15.40 Stereo: Omroepdubbel- kwartet. 16.00 Nieuws. 16.02 Voor boven de zestig. 17.02 Ou de liedjes. 17.20 Voor de jeugd Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9 00 Nieuws. 9.02 Lichte vokale mu ziekles. 10.00 Nieuws. 10.03 Nieuwe langspeelplaten. 10.30 Ramblers Radio Reprises. NRU: 11.00 Nieuws. 11.03 Ope retteklanken. U.30 Muziek uit alle windstreken. (1200 Nieuws.) 12.30 Fragmenten uit de musical: Ja ik wil. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualitei ten. 13.06 Vrolijk platenpro- gramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Muziek Boetiek. 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitaminen (gr.) 16.00 Nieuws. 16.03 Verzoekpla- tenprogramma. 17.00 Nieuws. 17.05-18.00 Platenprotramma voor automobilisten. Nederland I. NTS/NOT: s'CRV: 17.00-17.35 Voor de kin deren. België: Nederlands progr. Kan. 2 en 10. 16.00 Het Corsl- FERDNAND 964-0 T'PIO f f

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9