Jongens liepen 82 km achter de kinderwagen WEEKAGENDA Gezamenlijke kerkdienst in Noord wijk aan zee Container voor de Leidse postduiven Gevestigd te Leiden Structuur kottervloot aanzienlijk veranderd Rustig weekeinde voor de Leidse politie Allemansgeest Kunstagenda Den Haag Bonaparte Daggeld met 3 procent verlaagd GOUDEN ARMBAND of COLLIER JUWELIER v.d. WATER Meeste exportvis naar Frankrijk Fons Jansen nog eens in Leiden Hero Conserven: tevreden Zolderverdieping uitgebrand Raadslid: waarom namen noemen? nieuwe leidse courant DINSDAO U APRH THEATER EN CONCERT: Dinsdag IC april: Schouwburg, 8.15 uur: Neder landse Comedie met „De vrek": DlUgentla US u. cabaret Adam en Eva met „Tussen tafel en bed": poppentheater Guido van Deth 2.30 u. „Het paasei voor de koning". Woensdag 17 april: Schouwburg 8.15 u. Ensemble met „Het paard van de koning"; Dlligentla 2 u. Arena met „De kleine en de jrote koning", 8.15 u. cabaret Adam en Eva met „Tussen tafel en bed"; poppentheater Guido van Deht 2.30 u. „De koningsdochter en het tovermannejte"; poppentheater Trank Kooman 2.30 u. „De pantoffels van toning Klekleum". Donderdag 18 april: poppentheater Guido van Deth 2.30 u. „Het jeheim van de grone hoed". Vrijdag 19 april: Schouwburg 8.15 u. Haagse Comedie met „Veertig karaat": Dlligentla 8.15 u. cabaret Adam en Eva met „Tussen tafel en bed": Kurzaal 8.15 u. Ned. Kamerorkest met Adriaan Bonset fluit, Wim Groot trompet en Werner Herber hobo; Micro-theater In dc Steeg 21 u. cabaret „Salvo" met „Psst" cn cabaret-chantant o.l.v. Inge Tielman; paradijs (in Schouwburg) 22.30 u. werkgroep Haagse Comedie met „Zoveel vragen. Brecht II" Paviljoen-theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „The Fantasticks" poppentheater Guido van Deth 2.30 u. „De verdwenen prinses". Zaterdag 20 april: Schouwburg 8.15 u. Haagse Comedie met „Rosencrantz en Guildenstern zijn dood": Dlligentla 2.15 u. Arena met „De kleine en de grote koning", 8.15 u. cabaret Adam en Eva met „Tussen tafel en bed": Kurzaal 115 u. Residentie-Orkest met Annerose Schmidt plano: Micro-theater In de Steeg 11 u. cabaret „Salvo" met „Psst" en cabaret- chantant o.l.v. Inge Tielman: Paradijs (in Schouwburg) 2.30 u. werkgroep Haagse Comedie met „Zoveel vragen.Brecht II"; paviljoentheater Guido van Deth 2.30 u. „Da kattenkinderpakker"poppentheater frank Kooman 2.30 ji. „De pantoffels van koning Koukleum", 8.15 u. „Koning Mldas beeft ezelsoren" en cabaretprogramma „Vossestreken". FILMS: Apollo „Un idiot k Pris" (14): Asta „Play Time" (a.l.); Bijou „Er bestaan tells gelukkige zigeuners" (18); Camera „Liefde als nooit tevoren" (a.l.): Cineac „De dolle perikelen van Laurel en Hardy", nieuws en tekenfilm: City „De verdruk kers" (14); Corso „Irma la Douce" (18): Du Midi „De getemde feeks" (14): Euro Cinema „The sound of music" (a.l.); Flora „De bloedige wraak van Ringo" (14); Hollywood „Rtngo de gevreesde" 04); Krlterlon „China li dichtbij" (18); Metropole „Fantasia" (a.l.); Oddeon ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld" «4); Olympia „Mary Poppins" (a.l.)Passage „Zo gezegd, zo gedaan" (a.l.); Roxy „Topgeheim" (14); Seinpost „Samen uit, samen thuis" (a.l.): Studio de Luxe „Games" (18); Studio 2000 „Fra Diavolo" (aJ.): Thalla „El Dorado" (14): De Uitkijk „Darling" (18); West-End „Je leeft maar twee keer" (14). LEIDEN Twee Rotterdamse lts-ers, Rob Brusik en Arnold Ouwerkerkzijn vanochtend om vier uur uit Rotterdam ver trokken met het doel het record kinderwagen-lopen te verbe teren, dat met 76 km op naam stond van de Rotterdamse hts. Beuterlings zaten de lts-ers vijf kilometer in de kinderwa gen, die dan door de andere scholier werd geduwd. Tegen tien uur arriveerde het duo in Leiden, waar het de burge meester een oorkonde aan bood alvorens de terugtocht naar Rotterdam te beginnen. De heenreis was bijzonder vlot verlopen; de lts-ers hadden gedacht pas omstreeks elf uur in Leiden te zijn. De totale af stand, die met de kinderwagen moest worden afgelegd, be droeg 82 kilometer. Blaren warne er nog niet bij van ochtend. Foto N. van der Horst Puzzelprominenten De prijswinnaars van de puz zel in ons zondagsblad van 6 april zijn: le prijs f 5: G. van Leeuwen, Teijlingerlaan 84, Sassenheim; 2e prijs f 2.50: A. G. de Meij, Hugo de Vriesstraat 82, Leiden; 3e prijs f 2.50: F. W. de Vries, Drieplassenweg 14, Katwijk aan Zee. Dinsdag 16 april Pardoeza, Doezastraat, 8.30 u.: politiek trefpunt. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Zaal speeltuin Oosterkwartier (einde Bor- ncostraat), 8 tot 10 uur: afscheidsavond dokter Meel. Woensdag 17 april Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. De Kleine Burcht, 2 tot 4 u.: afd. Lelden Alg. Bond Bejaarden, receptie t.g.v. vierde lustrum. Schelpenkade 6. 8 uur: ledenvergade ring afdeling Tuinbouw en Plantkunde. Donderdag 18 april Gehoorzaal. 8 uur: K. en O., Meesterse- rie, Residentie-Orkest, Annerose Schmidt piano. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver., demonstratie- avond. Wijkgebouw Staalwijk. 8 uur: le denvergadering Door Eendracht Verbon den. Derde Binnenvestgracht, 7.30 u.: contact-ruilavond Philatellca. Vrijdag 19 april Gehoorzaal. 8 uur: feestavond S.L.F. 18al Konlngskerk. 7.30 u.: ruilbeurs voor nrzamelaars. L.H.J.-gebouw. Levendaal Hl: tienersociëteit. Museum Volkenkunde, 8 u.: mr. A. H. N. Verwer over „Sport en toneel in In dia". Loge-gebouw, Steenschuur, 8 uur: afd. Centrum christenvrouwenbond, ds. J. Bos te Leiden over Israëlitisch Pasen (met dia's). Zaterdag 20 april Gehoorzaal, 8 u.: gymnastlekuitvoering Concordia. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 8.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Jacobazaal Den Burcht. 8 uur; leden vergadering De Natuurvriend. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „De Fysici". Films Camera: (2.30, 7 en 9.15 uur): The lady and the tramp (alle leeftijden): vrijdag en zaterdagavond 11.30 uur: Playgirl (18 jaar). Lido- (2.30 en 8 uur): Irma la douca (18 jaar). Luxor: (2.30, 7 en 8.15 uur): Weg van •lkaar (14 jaar). Rex: (2.30. 7.15 en 9.15 uur): De verdere perikelen van Laurel en Hardy (alle leef tijden). Studio: (2.30. 7 en 9.15 uur): De non (18 jaar). Trianon: (2.30, 7 en 9.15 uur): Vakan- perikelen met funeste gevolgen (alle leef tijden). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48. tel. 21060. De avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheld. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn geopend. Mobiel A.N.W.B.-fcantoor Elke donderdag van 10—16 uur Of] mo len De Valk Musea en Hortos Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Museuro Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.: zon dags van l tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. Badinrichtingen De gemeenieujke oaainricnungen üJD op de volgende tijden geopend-. Lindestraat 1 O maandag -esloten, dins dag 9-11 15 u en 13.30—17 15 U-. woensdag gesloten, donderdag 13 30—18.15 u., vrijdag 9-11.15 u. en 13 30-18.45 u„ zaterdag 11.15 U en 13.80-16 30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811.15 en 13.30-17 15 u.. donderdag 8.30—11.15 en 1330—18.15 u„ vrijdag 8.30-11.15 u en 13.30- 18 45 u- zaterdag 730—11.15 en 13.30- 1630 u. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis vooi pauenter In klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30- 1130 1430-16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3: naandag, woensdag, donderdag en vrijdag 1815— 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag Lm. vUJdag 18.45—1930 uur, zaterdag 15.30—18 30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30-1130. 14-1630 en 19-10 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten In net belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8: twee de lilas- dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8 Ellsabethzlekenhuls Lelden derde KJas dagelijks van tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. fcraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8: eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. Annaklinlek Lelden: dagelijks van nall twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 8 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbe- afdellng: dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen- woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mio klasse-pa- ttënten dagelijks van 3 tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon dags van 1 tot 3, dinsdags van 1 tot hall 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 3. Tentoonstellingen Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: wandkleden Jeanne-Marie Bodewes, teke ningen Meindert Volkers en poppen Maja Alexander, van 30 maart tot 26 april, geopend dtnsd. tot en met zL 9 tot 6 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat, 11 april tot 16 Juni, dag. 10 tot 17 u„ zond. 13 tot 17 u.. Goede Vrijdag. Pasen, Konin ginnedag, Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondags. Waaggebouw: overzichtstentoonstelling werken Jos Mertens (1911 tot 1964), van 20 april tot 11 mei, dag. 2 tot 5.30 en 7 tot 9 uur. zondags gesloten, opening 19 april 8 uur. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 171: gra fiek. multiepels en objekten van Gon- schier. Hilgemann, Lenk, Reindel en Som- mer, van 16 april tot 7 mei, dlnsd. tm. vrijd. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur en na afspraak (tel. 23888), opening 16 april 9 uur namiddag. WASSENAAR - kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: schilderijen en aquarellen van Julia Glesberts, maandag 8 tot en met 24 april, dag. 10 tot 17 u„ ook dinsdagavond 8 tot 10 u„ zond. en tweede paasdag gesloten. Autorijden is deur. Jawel, maar jij betaalt ook bijna 5 cent per liter te veel voer je benzine. Wat betaal jij dan? 1:51 cent Dat scheelt elke keer een paar pulden. Waar tank jij? Bij de benzinepompen voor het gebouw van de HAL ZOETERWOUDSEWEG 11 Leiden - West Chr. Grafische Bedrijfsbond in het diamant LEIDEN De afdeling Leiden van de Ned. Chr. Grafische Bedrijfs- bond bestaat zestig jaar. Ter gele genheid hiervan wordt vrijdag 10 mei een feestavond gehouden. Deze wordt geheel verzorgd door Sempre Avanti met Jong en Jolig. De avond wordt gehouden in het Antonius- clubhuis en begint om half 8. KEIJZER TAPIJT KAMERBREED POSTBUS 39 - HILVERSUM UTRECHT De structuur van de Nederlandse kottervloot is aan zienlijk veranderd. Tot voor enkele jaren waren motoren van 350 pk een uitzondering. Thans zijn kot ters met motoren van 600 a 700 pk stelregel. De besommingen waren in het algemeen redelijk, maar de groep met de sterkere motoren springt boven het gemiddelde uit. Dit zei zaterdagochtend de voor zitter van de Nederlandse vissers bond (de grootste organisatie in de Nederlandse visserij) tijdens de jaarvergadering in Utrecht. De garnalenvisserij heeft het af gelopen seizoen, behoudens het re cente voorjaar, ong. dezelfde uit komsten gegeven als het jaar er voor. Vergeleken met de voorgaande LEIDEN Voor de Leidse politie zijn de Paasdagen vrij rustig verlo pen. Wel moest traditioneel beeld tijdens feestdagen een aantal hui selijke ruzies worden „opgelost". De verkeersdrukte viel echter mee. De politie trad regelend op de Voorschoterweg en bij het Haagsche Schouw op. Op de nieuwe noorde lijke omleidingsweg was het vrij rustig. Er gebeurden weinig ongelukken. Op de Botermarkt brak zondag avond om kwart voor elf een vier jarige Franse kleuter zijn linker Hofmeesters komen in Koksscliool bijeen LEIDEN In de Doelenkazerne houden de militaire hofmeesters morgen voor het eerst een landelijke contactdag. Prof. dr. D. A. A. Mos sel verzorgt een lezing over „Hygië nische aspecten van de maaltijdbe reiding" en 's middags is er een de monstratie met veldkeukens. NOORDWIJK AAN ZEE Voor het eerst sinds de scheiding, 132 jaar geleden, hebben de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente zondagmiddag een gezamenlijke kerkdienst gehouden. Voorgangers waren ds C. Warner, die de preek hield, en ds D. Keuning, die de li turgie leidde. In een inleidend woord zei ds Keuning, dat met deze dienst een belangrijke stap was gezet op de weg naar elkaar toe. Het gaat daarbij niet om een oecumenische hobby of om 'n elkaar herkennen en elkaar grotere concentraties dwingen, maar Festiviteiten rond VOLA LEIDEN Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Vereni ging van oud-leerlingen van de Am bachtsschool (VOLA) is voor vrij dag 26 april een feestprogramma opgesteld. Om 11 uur 's morgens wordt in restaurant Central de bondsverga dering gehouden met naast de jaar verslagen de verkiezing van drie be stuursleden. 's Middags van 3 tot 5 uur is er in de Stadsgehoorzaal een receptie, terwijl in een ander ge deelte van half vier to half vijf een reünie wordt gehouden. 's Avonds begint om kwart over acht een groot feest in alle zalen van de Stadsgehoorzaal met onder anderen André van Duin, de Moun- lies, Karin Kent en Willeke en Willy Alberti. Nu1V2 procent AMSTERDAM Heden werd het tarief van daggeld (call money) ver laagd van 4% naar 1% pot. Deze wel zeer drastische verlaging is een ge volg van het feit dat de geldmarkt na de Paasdagen is overgegaan van een tamelijk krappe naar een zeer ruime situatie. Dit was in hoofdzaak te wijten aan de uitkering uit het ge meentefonds dde ca f 300 min in de markt heeft gebracht. IDM: over de f 100 miljoen AMSTERDAM De omzet in 1967 van de Industriële Disconto Maatschappij N.V. heeft, blijkens het verslag, voor het eerst de f 100 min. overschreden. Blijkens de verlies- en winstreke ning stegen de provisie, interest en diverse baten tot f.14,91 min. (v.j. f 12.33 min.). Na afschrijvingen en be lastingvoorzieningen en nadat een do natie is gedaan aan de onder crediteu ren opgenomen bedrijfsreserve en een dotatie ad f 750.000 (t 650 000) aan de algemene reserve, resteert een bedrag van f328.678 (onv.). Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van zeventien procent. om elkaar herkennen en elkaar vinden als broeders en zusters in de ene opgestane Heer. Niet wachten Ds Keuning verheelde niet. dat deze dienst niet de instemming had van alle gereformeerden en her vormden. De kerkeraden hebben echter gemeend niet langer te mo gen wachten, omdat zij ervan overtuigd zijn, dat men ondanks tal van verschillen in Christus bij elkaar hoort. Ds Warner begon zijn preek met voor 70.- en 100,- of 300,- en 800,- Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Grote keuze in alüe prijzen. Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. zijn blijdschap uit te spreken over het feit, dat deze gezamenlijke dienst nu mogelijk was geworden, nadat tussen de beide kerkeraden de af gelopen jaren een goede verstand houding was gegroeid. De dienst werd gehouden in de hervormde kerk, die nagenoeg ge heel was bezet. Op eerste pinksterdag volgt een tweede gezamenlijke dienst dan in de geref. kerk. Ingezonden Met belangstelling las ik in de krant van 4 april jl. het gesprek dat u had met de pachter van Alle mansgeest. Allereerst wil ik een compliment maken over het fraaie resultaat na de herbouw. Dat dit enig kapitaal gekost "heeft, kan ik inkomen; toch kan ik me niet voor stellen, dat de eigenaar er niet meer in mag komen, hij is en blijft toch de eigenaar. Een huurder of pach ter kan nog zoveel verfraaiingen aanbrengen, hij blijft toch „huur der", maar ik meende al enkele ma len te hebben gelezen, dat de heer H. Walenkamp zichzelf als eige naar uitgeeft (o.a. bij de brand, wat hij later heeft herroepen, omdat hij zich vergist zou hebben). Zo weet ik wel zeker dat de heer J. C. G. Verhoeven de eigenaar is en blijft en daarmee zijn rechten blijft behouden. Leiden, E. Th. W. de Lange LEIDEN Zaterdag werd een in Leiden vervaardigde container voor het vervoer van postduiven in gebruik genomen. De container is gebouwd in opdracht van de Leidsche Concourscommissie. Voor de Leidse duivenhouders betekent deze aanwinst een belangrijke verbetering. Vervoer per trein werd steeds duurder en bovendien zijn de vervoersomstandigheden dan nog niet zo ideaal als met deze container. Hierin worden temperatuur en luchtver versing namelijk constant op peil gehouden. Bovendien worden de duiven veel doelmatiger gelost, zodat zij minder kans lopen op verwondingen. Foto N. van der Horst. been toen hij, net uit de ouderlijke auto gestapt, pardoes de weg over stak; hij werd aangereden door een auto en liep ook schaafwonden aan benen en gezicht op. Maandagmiddag om kwart voor vijf moest op de Haarlemmerstraat een 24-jarige Leidenaar met zijn bromfiets plotseling uitwijken voor een overstekende bromfietser. Hij reed het trottoir op en botste tegen de etalageruit van het pand nr. 7. De man liep snijwonden aan hoofd en handen op doordat de ruit brak. LEIDEN Gevestigde personen in de week van 4 t/m 10 april: S Tan. Wagner- pleln 12: P M J van Oerle. Nieuwe Rijn 17; N M van den Brink. Opaalstraat 86; A J de Jong. Joh de Wittstraat 13; B J M Ostendorf, van 's-Gravensandestr. 141: J M Seeleman. Hugo de Vriesstr 61; H S van Dijk. Surlngar.str 30; T C Ma, Jan van Goijenkade 44; M P van Soelen. Hugo de Vriesstr 40; W van Hooven-de jong, Masd Moonsstr 1: C A van Winden. Zaanstraat 51: B Semeijn, Diamantplein 13- j W van Oudenallen. van Bemme- lenstr 13: E Gulelj-Ptket Utr Jaagpad 2c; J M Bouter. Jan van Goijenkade lo, G K Schyjka, Marijkestraat Ma: M J Bal- Jens-Craane, Bachstraat 152; J D J Tlla- nus, Schubertlaan 245: MBA Mohamed, Kraaierstr 2a; T Dorrepaal-de Jong, He- rensteeg 22: M Moolj-Lsenburg. Utr Jaag pad 20; L M Balselro Blanco, ab ws Morssingel; B Erriu, Kennedylaan Hl; A j C M Adrlaansen, Wagnerplein 24; F L A dc Faber. Spijkerboorsteeg 6; J Ber- rard-van der Laken. Tollensstraat 17; W van Bieroen. Steenstraat 18: J M van den Bogaard. Noordeinde 2a; L J R Meer- man-Kleinveld. Topaaslaan 9: A M van Eek. Rijnsburgerweg 3ie: A A Rekmans. Noordeinde 2a: W M A van Zanten. Vliet 27- B Merbis, Stuyvesanthof 2o; E E Bon- gers. Asserstraat 20; J C Boesten. Vreew- Ijkstr 11: C C J Snelder, Herengracht 74; F J H Heltz, Noordeinde 2a:S Vogt-Provl- lij, Suringarstr 7: T A Bos, Jac van Campeiüaan I: M H vlnerKoordeinde 2a: G Storteboom, Hoge Rijndijk 44. I C van Alderwegen, Korte Mare 6; R J H Tolsma, Noordeinde 2a; T Olivier, Fred van Eedenlaan 2; F P van der Scheer. Moddermanstr 81; J J Zwolle. Noordelnde 2a; M Slob-Goedhart. Joh de Wittstr 13, A M M de Wind. Merelstraat 38: C F Polnae, Nooreinde 2a: A Boogert. Corel- ltstraat 21: I Schram. Doezastraat M Missaar. Pieter Bothstr 9; W P Jansen, Julianakade 40: F A A Hart, Noordeinde 2a- A T van der Werft. Vlietweg 40; H J p Groenendaal. Koninglnnelaan 66; W Hoff. Noordelnde 2a; D C de Jongh, Noordeinde 2a; A C de Wijs. Galgewater 8- R L M Hoogenboom, Noordelnde 2a; h j' van der Stoep. Lange Mare 39a; B M Abel Rahman, Kraaierstr 2a: E van Heez- lk. Noordelnde 2a. T A M Dusoswa-Wort- man. Maurltsstraat 15a; J Mechelse-van Ommeren. Dljkhoflaan 5; A Bedet, Boshuizerkade 5; J Schelilngerhout. Boshuizerkade 5: H Bouman. Leemans- straat 31: F J G van Es, Vondellaan 4; F Rijsbergen, Zaanstraat 151. DEN HAAG Voor de meeste vissoorten en visprodukten, die in 1967 in Frankrijk werden ingevoerd, was Nederland de eerste leveran cier. Ook in 1966 waren de meeste produkten zelfs in nog grotere mate afkomstig uit ons land. Nederland heeft echter niet kun nen profiteren van de belangrijke toeneming van de invoer in Frank rijk van gezouten haring. Ierland heeft in 1967 de plaats van ons land als belangrijkste leverancier van dit produkt overgenomen. Dit blijkt uit een nota voor het bestuur van het Produktschap voor vis en vispro dukten. LEIDEN Wegens het grote suc ces van de laatste cabaretvoorstel lingen, georganiseerd onder auspi ciën van de Leidse Volksuniversiteit K. O., komt Fons Jansen nog éénmaal terug in de Schouwburg. De voorstelling wordt gehouden op donderdag 25 april. BREDA Met betrekking tot het lopende boekjaar (1968) constateert de directie van N.V. Hero Conserven Breda in het verslag over 1967 een bevredigende ontwikkeling in de con- servenomzet. De afzet van de vruch tendranken herstelt zich van de in vloed die uitging van de per 1 januari 1968 doorgevoerde verhoging van de omzetbelasting. De directie verwacht, dat de vennootschap zich bevredigend zal blijven ontwikkelen. Over 1967 wordt voorgesteld 10 pro cent dividend in contanten en 5 pro cent in aandelen uit de agio-reserve )over 1966 alleen 10 procent in con tanten). Door de uitkering uit de agio-reserve zal het geplaatste aan delenkapitaal stijgen tot f7.875.000. jaren gaat het met de mossel vis serij in de Waddenzee beter. Blij De Ned. vissersbond is verheugd over de beslissingen die de minister van landbouw en visserij met be trekking tot de vissershavens ge nomen heeft. Er kan niet genoeg worden gedaan aan verbetering van deze havens. De nieuwe haven aan de Oord. waarin onder meer de vissers van Zoutkamp terecht kunnen, zal naar verwachting in 1970 worden opgele verd. De Nederlandse vissersbond heeft de indruk dat de aandacht te veel wordt gericht op het aan trekken van kapitaalkrachtige on dernemingen, die een overheer sende invloed zouden kunnen gaan innemen. Het belang van de vis sers is daarmee niet gediend. De voorzitter pleitte tenslotte voor duidelijke ministeriële taal ten aan zien van de haven van Urk. Hij heeft de indruk, dat een soort kie keboe wordt gespeeld. De minister beweert te wachten op reacties uit Urk. Het gemeentebestuur van Urk is evenwel niet in gebreke geble ven. Het heeft al duizenden guldens geïnvesteerd. Aan zoethoudertje» heeft Urk niets. LEIDEN Meindert Zaalberg geeft morgenmiddag van 2 tot 4 uur in de Lakenhal in verband met zijn tentoonstelling PotteriJ en Potterie een demonstratie. Voor duizenden giddens schade VOORSCHOTEN Zaterdag avond werd de brandweer gealar meerd voor een binnenbrand bij de familie Veltman aan de Handellaan. Door kortsluiting in een droogtrom- mel was op de zolderverdieping een ernstige binnenbrand ontstaan. De brandweer bestreed het vuur met drie nevelstralen. De schade bleef beperkt tot de zolderverdieping. De droogtrommel brandde geheel uit. Het dak werd beschadigd, evenals een aantal meubelstukken. De scha de bedraagt enige duizenden gul dens. De bewoners zijn verzekerd. Subsidie Katholiek huwelijksbureau VOORSCHOTEN Het KVP- raadslid mr. Th. C. Esselaar heeft het college van B. en W. gevraagd of het juist is dat de gemeente Voor schoten en nog twee andere gemeen ten geen subsidie verlenen aan „Het Katholiek Huwelijksbureau" in Lei den, wanneer niet de namen van degenen die het bureau consulteren worden opgegeven. Ten gevolge hiervan kunnen de inwoners van Voorschoten geen ge bruik maken van dit bureau, tenzij zij zelf het gemeentelijk subsidie bedrag van f 50,85 kunnen en willen betalen. De heer Esselaar vraagt of het college niet met de vragensteller van mening is, dat, gelet op het delicate karakter van de activiteiten van dit bureau, de gevolgde gedrags lijn om onder geen voorwaarde aan wie dan ook namen te noemen res pect verdient. Hij merkt op dat an dere gemeenten wel subsidie verle nen zonder deze eis te stellen. Ten slotte vraagt mr. Esselaar een oplos sing voor de gesignaleerde moeilijk- lij kheid. Zilveren Jacobstaf voor E. Moolenaar VOORSCHOTEN Tijden* hel paasweekeinde werd in de Kims- hoeve de zilveren Jacobstaf uitge reikt aan de heer E. Moolenaar, groepsleider van de Prinses Beatrix- groep. De onderscheiding werd hem verleend voor zijn grote verdiensten voor de padvinderij in het algemeen en in Voorschoten in het bijzonder De uitreiking geschiedde door de districtscommissaris voor Rijnland van de NPV, de heer A. Valken- burgh. De heer Moolenaar was van 1952 tot 1961 assistent-districtscommissa ris van het district Rijnland en van 1961 tot 1962 onderdistrictscommis saris van Voorschoten. Sinds 1962 is hij groepsleider in Voorschoten, De zilveren Jacobstaf is een hogere on derscheiding dan de gouden Jacob staf. Kloosterzusters zien elkaar na 40 jaar weer ZOETERWOUDE Vandaag zul len de zusters Josepha en Anthonia elkaar na 40 jaar weerzien in het klooster van de ongeschoeide Car- melietessen in Egmond aan de Hoef. In die 40 jaar hebben zij elkaar slechts één keer per telefoon gespro ken. Verder was er nog wel wat schriftelijk contact. Aanleiding tot het weerzien is het veertigjarig professiefeest van zus ter Anthonia zaterdag in Egmond. Niet alleen zuster Josepha zal dan aanwezig zijn, maar ook broers en zusters uit Zoeterwoude, Leiden, Alphen en Hazerswoude. Zuster Anthonia werd in Alphen aan den Rijn geboren. maar een groot gedeelte van haar jeugd heeft zij rond de Zwaantjes- kerk in Hazerswoude doorgebracht. In 1928 vertrok zuster Josepha naar een klooster in Nijmegen, terwijl zuster Anthonia naar Egmond ver trok.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3