WANDELEN ONTSPANNEN ZAAK IS EEN Comité plaatst zich achter ds Toornvliet Een woord voor vandaag Paasappel in de Jacobikerk CJV-jongerendag met sport en spel K Radio-predikant „met verlof" Paasjubel trok 1200 mensen Ger. Jeugd in Delftse Stads Doelen bijeen Drie toogdagen van jongeren in Brabant en Zeeland Verlamde patient verbrand in sanatorium De „24 tot breed-modercimen Geen heil in nieuwe structuur van Kerk Liever cabaret dan teach-in m Toogdag in Waalwijk trok 350 jongeren DINSDAG 16 APRIL 1968 Al in de dagen van Paulus hadden mensen moeite met de op standing. Ze konden niet verder kijken dan hun grafzerk lang was. De apostel is er een beetje ontstemd over. Wat bruusk schrijft hij de gemeente van Corinthe: ,Jndien Christus niet is opgewekt dan is immers ook onze prediking zonder inhoud, en zonder inhoud is ook uw geloof." Let eens goed op die laatste woorden. Als Christus niet is op gestaan is uw geloof zinloos. Zo vaak hoor je mensen zeggen die de kerk al lang de rug toe hebben gekeerd: Maar wij ge loven ook! En we spreken over het geloof van de moslims en de hindoes. Het gaat er niet om öf wij geloven, maar wie wij geloven. Geloven is niet iets wat wij doen, maar een verbindingsscha kel tussen ons en iemand. Daarom is het niet voldoende als de mensen zeggen: ,Jk geloof." Die twee woorden mogen nooit op zichzelf staan. Ze moeten altijd door iets gevolgd worden, eigenlijk door „iemand" gevolgd worden. Want geloven schept een band tussen twee persoonlijkheden. Maar als Christus niet is opgewekt is Hij niet langer iemand, maar iets. een dood lichaam in een graf, dat niet meer spreekt, of hooguit een geest, die ik niet de hand kan drukken. Als Christus niet is opgestaan kan Hij Zijn beloften niet nako men. Daarom heeft het geen zin meer om Hem. te geloven. Maar Hij is wel opgewekt. Hij leeft. Daarom zijn Zijn belof ten nog alle van kracht. Hij staat er zelf garant voor dat ze vervuld zullen worden. We lezen vandaag: Lucas 24 36-53. (Van een onzer verslaggeefsters) UTRECHT Buiten Christus om zoeken wij naar de verklaring van de grote raadsels van deze wereld en van ons eigen leven. Waarom is er in onze wereld zoveel ellende, waarom duurt die ont stellende oorlog in Vietnam zo lang, waarom sterven de mensen in India van de honger, waarom die rassendiscriminatie, waarom wordt de strijder voor de gelijkheid van de mensen, dr. Kinggedood en waarom blijven de moordenaars leven, waarom die haat en nijd onder ons mensen, jongeren en ouderen." Dit vroeg ds. P. J. Bos uil Ameide zich gisteren af op het paasappel van de hervormd-gereformeerde jeugd verenigingen ring Gooi- en Eemland. Duizend Duizend jongens en meisjes maak ten deze middag in de Jacobikerk in Utrecht mee „ondanks de goede weersomstandigheden", zoals ds. J. Groeneboom uit Muiden in zijn ope ningswoord opmerkte. Hij was tevre den. de kerk was helemaal vol. Ds. Bos sprak over het thema: „Je zus leeft...", dat werd aangevuld door het „En wij met Hem" van ds. A. Noordegraaf uit Oldebroek. De eerste spreker zei: „Waarom moeten teleurstellingen ons treffen, leed en verdriet? Waarom laat God BLOEMENDAAL In Bloe- rnendaal is een comité gevormd dat zich achter de radiopredikant ds. G. Toornvliet heeft gesteld. Het wil zqn belangen behartigen, nu deze predikant door de parti culiere synode van de Gerefor meerde Kerken van Noord-Hol land drie maanden „met verlof' is gestuurd. Oorzaak van de schorsing is dat de deputaten niet met ds. Toornvliet menen te kunnen samenwerken. In het comité zitten een aantal-van dezelfde mensen die het een paar jaar geleden ook voor deze predikant opnamen, toen hij een conflict had met de gereformeerde kerk van Bloe- mendaal, tot op dat moment de eige naresse van het kerkelijke radiosta tion, dat alleen in een deel van Noord-Holland beluisterd kan wor den. Aan velen die naar dofce radio-uit zending luisteren is een brief gezon den ondertekend door K. Duits, voor zitter, H. Kip secretaris en mevrouw Groen, penningmeesteresse. Gevraagd wordt giften niet langer over te ma ken aan de stichting „Kerk zonder Grenzen" die nu het radio-station be heert, maar ze te storten op giro 251562 van mevrouw Groen in Amsterdam-Zuid. ringer (Vervolg van pag. 1) TVE Duitse regering heeft het In deze niet gemakkelijk. Springer en zjjn concern hebben het recht op de bescherming zoals de rechtsstaat die behoort te bieden. Wat de linkse •tudenten in deze dagen tegen hun vijand ondernemen geeft dan ook geen pas. Ze zien, beweren ze, in hem een bedreiging van de democratie, maar de middelen waarnaar ie grij pen hebben zelf niets meer met de mocratie uitstaande. Blijft daartegenover het feit dat een toenemende concentratie van macht als in handen van deze man ook weer niet ten goede komt aan de mogelijkheid tot verscheidenheid in opvattingen, zoals we die graag in een democratie aantreffen. Zélf zegt Springer intussen, dat men geneigd is zijn invloed te overschat ten, en hij wijst daarbij <>P 6e situatie in Berlijn, waar zijn bladen de absolute meerderheid hebben, maar de regering onveranderd socia listisch blijft. QONCENTRATIE laat zich nu een maal moeilijk beteugelen. In Duitsland heeft Augstein van Der Spiegel een soort anti-trustwetgeving voorgesteld, een lex-Springer. Bij ons is het wachten nog op de openbaar making van een rapport dat de Pers- raad over het verschijnsel van de persconcentraties heeft opgésteld. Wellicht kan men zeggen dat in de levensbeschouwelijke verscheiden heid. zoals de pers in ons land die vertoont, een bescherming ligt van bijzondere aard. In Duitsland echter zit men met de problemen. Met iemand als Sprin ger. Maar voorlopig nog belangrijk méér met die studenten. Misschien wordt ook hun betekenis overschat. Maar naar de vreemde gewoonte van deze tijd hebben ze de publiciteit wel volop weten tc bereiken. (Van onze kerkredactie) In de verklaring van het comité wordt gezegd dat het nieuwe conflict vooral ontstaan is door drie oorza ken: In de eerste plaats weigerde ds. Toornvliet om een „inderhaast op gesteld reglement voor de redac tie-raad van het orgaan „Kerk zon der Grenzen" te aanvaarden.... Twee personen, daartoe aangewezen door de deputaten kregen een veto-recht, inhoudende dat vooraf publicatie van artikelen verboden kon worden. Ge zien het feit dat het blad practisch geheel volgeschreven wordt door d3. G. Toornvliet, betekent dit dus censuur vooraf. Voorwaar een in ons land van persvrijheid onmogelijke si tuatie voor een redactie-voorzitter", aldus de brief van het comité. Een tweede moeilijkheid was dat ds. Toornvliet „informele besprekin gen heeft gehouden met een aantal medewerkers en medewerksters, om dat er nog geen radio-raad was. Practisch allen zouden ter zijner tijd voorgedragen worden voor benoe ming in deze pastorale raad". Van deputatenkant zou toen gezegd zijn volgens het comité: „Hij kiest zelf zijn medewerkers. Wij deputaten hebben alleen het recht deze te oe- noemen en wij erkennen deze mensen in geen enkel geval". Onverzoenlijk Maar de moeilijkheden zijn vooral door het derde punt ontstaan. Het comité schrijft: „Onze radio-predi kant wenste niets liever dan uit de verzoening te leven, maar er is tijd voor nodig om het innerlijk te ver werken. Hiervoor hebben deputaten in het begin begrip gehad. Later zijn er allerlei dingen gebeurd, waardoor ds. Toornvliet zich weer teleurgesteld kon gevoelen... Nu hebben deputaten gesproken over zijn „onverzoenlijke houding, terwijl op de synode juist de deputaten een onverzoenlijke hou ding aannamen, omdat zij op het ver zoek van de radio-predikant om weer samen te werken met hem, ant woordden dat zij er geen belang bij hadden". Het comité klaagt dat de particulie re synode in het geheel geen reke ning heeft gehouden met de radio-ge meente. Paasjubel Een weinig bekende ziekte, die luchtbellen in de longen veroorzaakt, heeft in een weeshuis in Skopje aan 18 kinderen het leven gekost, aldus berichten in de Joegoslavische pers. Er is nog geen geneesmiddel tegen. Gisternacht is voor het bureau van het Amerikaanse Legioen in Pa rijs een bom ontploft. De deur werd beschadigd. Het Amerikaanse Legi oen is een organisatie van oudstrij ders, die in maart 1919 is opgericht. SEOEL Zondagavond is een au to van de Zuidkoreaanse grensbewa king met mitrailleurs beschoten, ver moedelijk door Noordkoreanen. Twee Amerikaanse en twee Zuidkoreaanse militairen verloren het leven en twee Amerikanen werden gewond. Weer in Europa weer max. temp. neer gisteren slag Kopenhagen onbew 10 0 Londen geh. bew. 17 0 Amsterdam licht bew 17 0 Brussel half bew 20 0 Luxemburg half bew 17 0 Parijs zw. bew 20 Nice licht bew 17 0 Frankfort onbew. 10 0 München onbew. 17 0 ZUrlch half bew 18 0 Gen&ve 18 0 Locarno half bew 14 0 Wenen 17 0 Innsbruck 19 0 Rome licht bew 16 7 Madrid zw. bew 18 0 Mallorca half bew. 19 0 toe. dat... en vult u zelf maar in? Buiten Christus om zoeken wij naar de bevrijding van de geweldige machten van lijden en dood. En wij vinden geen bevrijding, geen verlos sing. dan alleen door de belofte te geloven: Jezus leeft. Alleen door de kracht van de opstanding kunnen wij leven en de vragen van ellende, verdriet en dood verwerken. Ook al krijgen wij geen antwoord op alle vragen, wel be vrijdt de kracht van de levende Christus ons van alle vijandige machten. Omdat Jezus leeft, daarom alleen kunnen wij leven, gelukkig le ven." Automatisch Ds. Noordegraaf stelde de vraag: „Het nieuwe leven, geldt dat automa tisch ook voor mij? Het wordt alleen ontvangen als je in het geloof in Christus ontvangen bent. Dat wil God je nu geven. Vraag je je af: hoe krijg ik dat nieuwe leven, denk dan eens aan je doop als teken en zegel van Gods belofte opdat je in de nood op de doopbelofte zou terugvallen. Wie vraagt: mijn leven is een mislukt leven, maar schenk mij om Christus wil een nieuw leven, die mag weten, dat God het verleden vergeten wil. Er is een nieuw leven waarin je wandelen mag. Wandelen is een ontspannen zaak, geen kramp achtig iets. Dat is Pasen. Jezus zegt: „Wil je in deze ver warde wereld van 1968 leven, be keer je dan tot Mij". In de brief aan de vrienden van radio Bloemendaal nodigde het co- ,mité dat zich achter ds. Toornvliet gesteld heeft ook allen die regelmatig naar de uitzendingen van deze predi kant luisteren uit voor een Paasjubel op Eerste Paasdag om elf uur 's mor gens in het Haarlemse Concertge bouw. De opkomst was overweldi gend. Meer dan 1200 mensen kwamen de bijeenkomst bijwonen. Hoewel het comité van de dienst geen demonatra- tie wilde maken, werd zij toch door velen wel gezien als een spontane uiting van verbondenheid met de predikant die drie maanden niet meer voor de microfoon mag verschijnen. DELFT „We shall overcome" w zong gistermiddag een volle Delftse Stads Doelen, waar de Bond van Ge reformeerde Jeugdverenigingen een afdelingsdag voor Zuid-Holland-Noord hield. Misschien vormde dit lied, dat door de dood van Martin Luther King legendarisch is geworden, en waarvan het refrein telkens weer en zeer bewogen herhaald werd, wel één van de meest indrukwekkende mo menten van deze dag. Aan het eind van deze afdelingsdag werd afscheid genomen van de heer Jan H. Snellink, voorzitter van de afd. Zuid-Holland-Noord, die ruim drieëntwintig jaar zijn beste krach ten aan het gereformeerde jeugdwerk heeft gegeven. Hij wordt opgevolgd door André van der Pijl. In de ochtendbijeenkomst werd „Het grote proces" van Ladislaus Fo- dor opgevoerd door het Oecumenisch Toneelgezelschap „Kaj Munk" uit Utrecht. Het grote toneel van de Stads Doe len werd een rechtszaal, waar een besloten zitting werd gehouden, die op het verdwijnen van het lichaam van Jezus uit het graf betrekking had. Yahuda Jacobson, overtuigend gespeeld door Joop Kroneman, wordt in deze schijnzitting, die op symbo lische wijze in elkaar gezet is. gedag vaard. beschuldigd van diefstal van het lichaam van Jezus na de kruisi ging. Zijn verdediger, boeiend ge bracht door Henk Bruins Slot, pleit als christen uit geloofsovertuiging voor de goede zaak. Voor hem staat het immers vast, dat Jezus verrezen is op de Paasmor- gen. Een openbare aanklager gespeeld door Ary Visser, die ook het spel regisseerde, echter gelooft niet in de verzinsels en tracht door aller lei getuigenverklaringen vast te stel- len, dat het lichaam is gestolen. De I aanwezigen werden zeer sterk bij het i spel betrokken en aan hen werd ook j de uiteindelijke uitspraak overgela ten. De middag was geheel ingeruimd voor het cabaret. Hessel van der Wal I en cabaret Mi-jeur schotelden de aanwezigen prettige ontspanning voor. EINDHOVEN Enkele honderden jongeren, leden van de Protestantse Jongeren Gemeenschap Limburg, het provinciaal centrum voor gereformeerd jeugdwerk In Noord-Brabant en Lim burg en het Christelijk Jongeren Ver bond in Brabant en Limburg, kwamen gisteren in „Het Wapen van Eindho ven" in de lichtstad bijeen op de jaar lijkse jongerendag. Ditmaal werd een gezamenlijke toogdag gehouden voor de protestantste jongeren uit beide zuide lijke provincies. Het programma was geheel afgestemd op de hedendaagse jeugd. Dat men in de lichtstad bijeen was bleek onder meer uit het feit dat in de paasliturgie een klank en lichtspel was opgenomen. De liturgie, waarmee deze dag werd begonnen, had als thema „Kun je in deze wereld nog iets verwachten". Na de middag was er een Kaffee Sjantant: vrij podium en kabaret. In de avonduren vermaakten de jongeren zich op een kermisette met dansen, dat werd afgewisseld met een modeshow. Er waren ook enkele demonstraties volksdansen. De leden van het christelijk jonge ren verbond in Zeeland kwamen bijeen in de hervormde kerk en verenigings gebouw te Westkapelle. De korte kerk dienst. waarmee deze dag werd begon nen, werd geleid door de voorzitter van de provinciale commissie, ds. H. J. Hem stede te Vlissingen. Na de middag werd een groot activiteitenspel gespeeld. De afdeling Serooskerke bracht tot slot van deze toogdag het toneelspel „Rapalje over de vloer". De Bond van Gereformeerde jeugd verenigingen in Zeeland belegde in de Oosterkerk te Goes een provinciale toogdag. Na afwerking van de openings liturgie sprak de bondsvoorzitter drs. G. N. Lammens uit Heemstede. Er werd ook een film vertoond. Het avondpro gramma werd gevuld door de GJV uit Schoondijke die de klucht „Zwart schaap en witte lammetjes" opvoerde. De muzikale begeleiding was in han den van het Zeeuwse Combo van het Leger des Heils. Mariaverschijning in Kairo beweerd KAIRO Meer dan tweehonderd mensen zeggen de afgelopen vier nachten een verschijning van Maria te hebben gezien in een oude kerk in Zeitoen, een buitenwijk van Kairo. Tot hen behoort de kapelaan van de kerk. Hij heeft verklaard een vrouw in het wit te hebben zien bidden bij het altaar. Dat is een leven vol strijd en toch een leven gedragen door een machtig j perspectief, want Christus is over- winnaar en zijn discipelen met l Hem!" De koren uit Kampen en omgeving onder leiding van Henk Plender zon gen enkele liederen, waarvan „Ich freue mich in Herrn" van J. S. Bach het hoogtepunt vormde. Jammer, dat in de weliswaar moeilijk te bezingen kerk. de sterk gezongen gedeelten niet altijd zuiver overkwamen. (Van onze correspondent) HELMOND De 45-jarige C. Kor nuit, die vrijdag in het sanatorium Sint Jozefsheil te Bakel ernstige brandwonden opliep, is in het Sint Lambertusziekenhuis te Helmond overleden. De officier van justitie in "s Hertogenbosch heeft een onderzoek gelast naar de omstandigheden, waar onder de heer Kornuit zijn verwon dingen opliep. Het schijnt, dat een verpleegster de lamp bij het bed van de heer Kornuit met een handdoek had afgeschermd, die daarna vlam vatte en ook de de kens in brand zette. De patiënt was bijna geheel verlamd en kon daardoor niets tegen de vlammen uitrichten. (Van onze correspondent) SCHIEDAM De jongeren- verbond in Zuid-Holland werd dag van het christelijk jongeren I gisteren gehouden in de sporthal Margriet te Schiedam. Ongeveer 650 jongeren kwamen hier bijeen, j De secretaresse van de provinciale commissie, mejuffrouw Ida Heetland, sprak een welkomstwoord. Wet houder M. Eykenaar verwelkomde de CJV-ers namens het gemeentebestuur van Schiedam. Ook ds. P. van Die uit I Barendrecht, beroepskracht van het j CJV in Zuid-Holland, voerde het woord. Daarna trokken de jongeren erop j uit. Op de terreinen van HBSS werd een voetbaltornooi voor CJV-elftallen I gehouden. In de sporthal was een volleybaltornooi. dat werd georga niseerd door de christelijke volley- balvereniging „Juliana". Hier werden ook tafeltenniswedstrijden gehouden. In de grote hal was verder gele genheid voor schilderen, tekenen en bloemschikken. De kantine was beschikbaar voor het vertonen van films, terwijl hier ook een boe kenstand was ingericht. De muzikale omlijsting van dit programma werd uitstekend verzorgd door Margie Ball, Jerry Rix (begeleid door het trio Piet Daalhuizen) en het Leedy Trio. De tafeltenniswedstrijden werden gewonnen door C. Twigt uit Dor drecht, M. M. Hage uit Strijen werd tweede en de Scheveninger A. Knoester derde. Bij het volleybal (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Op Hyde- park te Driebergen kwamen op 21 maart de 24 verontruste predi kanten in de Hervormde Kerk, die de Open Brief onderteken den, samen met het breed moderamen van de hervormde synode. Van de kant van de 24 predikanten is nu een persbe richt gepubliceerd over deze conferentie: „Het gesprek dat een volle dag in beslag nam, werd in grote openhar tigheid gevoerd. Duidelijker dan uit de persverslagen bleek hier, dat de verontrusting van de 24 ook gedeeld werd door de synode, al was er ook kritiek op de Open Brief." „Het gesprek concentreerde zich vooral op de rechte prediking en op de verhouding apostolaat en pasto raat. Van de zijde van de 24 werd nadrukkelijk gesteld, dat zij geen personen wilden aantijgen, maar op concrete punten wilden aanwijzen, waar de geestelijke gevaren liggen, die de kerk bedreigen." „Die gevaren zijn de onderschatting van de secularisatie en het (kennelijk wordt bedoeld: niet) onderkennen van een humanistisch evangelie". Knelpunten „De 24 waren dankbaar dat die ge varen ook door de synode gezien werden, maar zij betreurden het, dat daarvan naar buiten toe zo weinig bleek. De knelpunten in het gesprek waren de kerkelijke pers (Hervormd Nederland), het IKOR, het seminarie en de bijscholingscursussen van pre dikanten op het seminarie." „De vraag kwam telkens naar vo ren, of zich in de kerk geen anonie me machten ontwikkelen, waar de synode geen zeggenschap over heeft. Ook werd door de 24 gesteld, dat verontrusting, schuldbelijdenis en vernieuwingsverlangens moeten voe ren tot bekering." „Zij zien geen heil in een ombouw j van de kerk volgens de moderne apostolaatstheologie, maar zoeken j een reveil van de confessie, die door- j werkt in heel de kerk. De confessie heeft een actualiteit in het heden, die j door het apostolaat miskend wordt. Tegenover de doorwerking van een i aangepast, werelds evangelie is -een j nieuw belijden van het evangelie een zaak van de eerste orde." „Aan het breed moderamen werd gevraagd om de Nadere Verklaring der 24 predikanten met de stellingen van de synode aan de classicale ver gaderingen voor te leggen, opdat de ganse kerk in dit gesprek betrokken worde. Besloten werd om de confe rentie op korte termijn voort te zet ten." De stellingen van de 24, die een reac tie zijn op de stellingen van prof. ar. R. Bijlsma (we publiceerden een sa menvatting van beide) kunnen besteld worden bij Drukkerij Kort- huis, Marnixstraat 16, 's-Gravenha- ge. Voor zover ons bekend zijn de stellingen van prof. Bijlsma nog niet in druk verschenen. werd Luijton (Leiden) winnaar, ge volgd door Open Hof uit Ridderkerk en De Schakel uit 's-Gravendeel all I derde. Spanning Veel spanning was er op Harga, I waar het voetbaltornooi werd gehou- I den. Krica (Krimpen en Capelle) en i Timotheus 1 (Rotterdam) speelden de finale. Deze wedstrijd eindigde on- I beslist met 1^-1. Het betere doelge- middelde van Krica leverde de com binatie Krimpen-Capelle de eerste prijs op. De verliezersronde ging tus sen Johannes (Rotterdam) en De Golfslag. De Rotterdammers wonnen met 20 en kregen de derde prijs. Tot slot werd een meeting gehou den, waarna 's avonds de prijzen werden uitgereikt. Paus herdenkt King in paasboodschap ROME Paus Paulus heeft in zijn paasboodschap herinnerd aan de moord op Martin Luther King. Hij riep op om racisme, nationalisme, klassenhaat en het overheersen van zwakkere door bevoorrechte volken te vervangen door „het moedige en edelmoedige avontuur van de uni versele liefde". De menigte op het Sint-Pie tersplein hoorde de boodschap aan in stromende regen. ALMELO De belangstelling voor de teach-ins lijkt voorbij. Op de teach-in over „Staat God aan onze kant?", die gistermiddag voor de Overijsselse gereformeerde jeugd ge organiseerd was in de Pniëlkerk te Almelo, waren precies twee jongeren op komen dagen. Gespreksleider D. Houwaart besloot daarop de bijeenkomst te annuleren. Een programma van volksdans, zang en cabaret in de Exodus-kapel vlakbij j trok daarentegen driehonderd jeugdi- jge gereformeerden. NED. HERV. KERK Aangenomen naar 's-Gravenhaga (vac. dr. W. Aalders). W. R. van der Zee. jeugdpredikamt te Rotterdam. GEREF. KERKEN Beroepen te Amsterdam-Nieuwendam (2e pred.pl.), C. van Zuylen te Hooge- veen: te Nijverdal (vac. D. H. Borgers), A. G. Kornet te Vlissingen en (vac. O. Bouwman). F. J. van der Wal te Zwolle. Aangenomen naar Emmen-Angelslo (vac. G. O. N. Veenhuizen). G. Assies te IJmuiden, die bedankt voor Aalten (vac. L. J. Goede), Bedum (vac. K. Reenders) en voor Nijkerk. Bedankt voor Pernis (vac. H. C. Voor- neveld), T. B. van Houten te Aalsmeer. GEREF. KERKEN (vr(jg.) Beroepen te Assen (tweede missio naire predikant voor Brazilië), J. T. Oldenhuis te Onnen (Gr.). DELFT De nieuwe voorzitter, de heer André van der Pjjl (rechts), drukt de scheidende voorzitter van de afdeling Ziinl-Holland-noord van de Bond van Gereformeerde Jeugd verenigingen, de heer Jan H. Snel link (midden), die drieëntwintig jaar actief geweest is in het gerefor meerde jeugdwerk, de hand. (Van onze correspondent) SPRANG-CAPELLE/WAALWIJK De hervormd-gereformeerde jeugd bond hield Tweede Paasdag in het Wil lem van Oranje-college te Waalwijk een ontmoetingsbijeenkomst, die door ruim 350 jongeren uit de Langstraat, het Land van Heusden en Altena, de Al- blasserwaard, de Bommelerwaard, de Westhoek van Brabant en het eiland Tholen werd bezocht. De ontmoetingsdag, die onder leiding stond van de jeugdpredikant ds. K. J. Jansen uit Doeveren, begon met een kerkdienst in de hervormde kerk van Sprang. 's Middags werd een symbolisch spel opgevoerd. Dit beeldde op suggestieve wijze de christelijke gemeente uit in de vorm van een schip. Door middel van een soort gelijkenis kwam naar voren wat de taak en roeping van de christe- lyke gemeente in deze tijd is. Het spel was bedoeld als inleiding op een reeks vragen die de basis vormden voor de gespreksgroepen. De belangrijkste vragen die behandeld werden waren: Wat is de taak van de „bemanning"? en: Welke opdracht krijgt deze bemanning? De bijeenkomst in de aula werd af gewisseld met samenzang. Medewer king verleende de heer J. H. Overweel uit Sprang met een blokfluitgroep en een meisjeskoor. ONTVANGEN BOEKEN Afscheid van mijn ouders, door Pe ter Weiss. Tweede druk. Uitgave Da Bezige Bij, Meulenhoff. Amsterdam. (146 blz., ƒ7,50). Het agogisch moment in het pasto raal optreden, door dr. J. Firet. Uit gave. J. J. Kok, Kampen 387 blz., 22,50). Gabriel of de geschiedenis van een mager mannetje, door Henriëtte van Eyk. Twaalfde druk. Uitgave Andries Blitz, Laren. (208 blz., 8,90). Grondslagen voor besluitvorming, door Arnold Kaufmann en Wat is licht?, door A. C. S. van Heel en C. H. F. Velzel. Uitgave Wereldakade- mie (De Haan en Meulenhoff. Per deel ƒ11,50. Concordantie op den Bijbel. Oude Testament. Aflevering 6 en 7. Uitga ve J. H. Kok, Kampen. Per aflevering ƒ3,75. De Kennedy-ronde, door H. de Pagter en B. A. Schoemaker. Uitgave AE. E. Kluwer en Samsom, Alphen aan den Rijn. Prijs ƒ35.—. De aarde in actie, door Klaus Raacke. Uitgave Nautilus. Deventer. (70 blz., 5,90). De invloed van de BTW op de ad ministratie, door E. Beekman. Uitga ve AE. E. Kluwer, Deventer. (64 blz., 6,50). Het uur van Colossus, door D. F. Jones. Uitgave Bom, Assen. (220 blz., 5,90). De kreeftskeerkring, door Henry Miller. Vierde druk. Uitgave De Be zige Bij, Meulenhoff, Amsterdam. (286 blz., 12,50). De monetaire betekenis van finan ciële instellingen, dcor dr. L. F. van Muiswinkel Uitgave De Erven Bohn, Haarlem. (15 blz., 1,50). Opmars zonder scrupules en Tra nen om een misstap, door Treat; De geniale verwoesters, door Donald Ha milton en De nacht van Santa Cruz, door Charles Exbrayat. Uitgave Born, Assen. Per deel 2,25.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2