VLEET Ds. Kooistra nam afscheid van Herv. Gemeente Lisse Alphens zwembad verwarmd open Inbraak om Spanje op vriendin in te zoeken Pall Matt Export Noortich in den Houthe veelzijdig belicht Wij sullen moeten kiesen Beslissing Herder Katwijkse zeeman het ziekenhuis ingeslagen Twee keer duinbrand door sigarettenpeuk Twee auto's tegen lichtmast Burgerlijke stand van Katwijk Visserijnieuws bij de hieuwe leidse courant dinsdag 16 aprh 1968 LISSE Wegens vertrek naar de Hervormde gemeente van Rotter dam (Delfshaven) nam ds. Kooistra zondagmiddag afscheid van de wijkgemeente Lisse-West. Omdat het afscheid samenviel met Pasen had hij tot af scheidstekst gekozen het woord uit Hehr. 13 8 „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en tot in eeuwigheid". Bij alle menselijke wisseling mocht hij wijzen op Hem die dezelfde blijft. Jezus leeft en Zijn werk gaat door. Ds. Kooistra heeft maar één ding gewild tn de afgelopen vijf jaar en dat is: De ene naam Jezus Christus prediken tot behoud. Het gaat om deze éne Heer. De tekst bedoelt speciaal de onverander lijkheid van het middelaarswerk van Christus als Hogepriester. Een eeuwig Hogepriester, die met het éne offer op Golgotha alles heeft volbracht, is ook dezelfde als de Goede Herder die Zijn leven heeft ingezet voor Zijn schapen. Hij is de eigenlijke Herder en Leraar der Kerk. Jezus Christus is Dezelfde tot in eeuwigheid. Dat ziet op de toekomst, maar wie durft aan de toekomst te denken? Wij weten niet wat de toe komst zal brengen. Alleen hierop vertrouwen wij dat de opgestane Christus Zelf Zijn Kerk in stand houdt. Christus Zelf is het verband tussen gisteren, heden en toekomst. In de stroom der beweging staat Je zus Christus, de vaste Rots van ons behoud. Daarom hebben wij alléén Christus te prediken. Christus is de Deur. Door deze Deur gaan wij bin nen in de Kerk, meer nog, gaan wij binnen in het Koninkrijk. Enige beweging in het kerkelijk front mag ons niet hinderen, want onveranderlijk blijft de persoon van Jezus Christus. Maar omdat Christus Dezelfde blijft verdraagt Hij in Zijn Kerk geen vreemde leer, die Zijn Persoon loochent. Een ander Evan gelie dan dat van Christus' Kruis en Opstanding mag in de Kerk niet wor den geduld. De tekst bevat ook een profetie voor de toekomst. Wij mogen de op standing uit de doden verwachten, omdat Christus is opgestaan, en ook het Vrederijk, omdat Christus onze vrede is met God én met elkaar. De grote vraag blijft daarom voor ieder: Hebt U persoonlijk vrede met God? In de ontmoeting met Jezus Christus zullen wij moeten kiezen. Dezelfde Jezus, die de Joodse schare voor een keuze plaatste, stelt ook ons voor de beslissing tussen zelfverloochening en zelfhandhaving. Weest dan niet be vreesd. Hij is Dezelfde tot in eeuwig heid. Hij heeft het eerste en het laatste woord. Na de officiële kerkdienst richtte ds. Kooistra zich nog met een per soonlijk woord tot colleges en per sonen en voorts tot de hele gemeente. De aanwezigheid van het college van B. en W. stelde hij op hoge prijs. De contacten met het gemeentebe- rtuur, met name met burgemeester De Graaf, waren steeds prettig. De leden van de classicale verga dering werd dank gebracht voor het contact en het vertrouwen dat hij van de kant van de classis mocht hebben. De collegae van de ring Lisse was hij dankbaar voor de vriendschap en amicale sfeer. Het deed hem goed, dat er vertegenwoordigers aanwezig waren van verschillende kerken in Lisse. Hij hoopte op handhaving van de contacten met elkaar en waar mo gelijk samenwerking. Voorts memoreerde hij de prettige samenwerking met de kerkeraden. Een enorme verlichting van het werk van de predikant was wel de uitste kende verzorging van het scribaat. Ook de kerkelijke functionarissen werd dank gebracht De samenwerking met ds. Oostinga wilde hij gaarne als voortreffelijk be stempelen. Hij wenste hem en zijn fa milie het allerbeste toe. De loco-burgemeester, wethouder Mesman, zei niet bljj te zjjn met dit afscheid. Hard hebt U in deze ge meente gewerkt. U hebt de kunst van herder der gemeente te zjjn uitste kend verstaan. Uw arbeid in Uw kerkelijke gemeente was ook een stuk arbeid in de burgerlijke gemeen te en daarvoor wilde hij u namens het gemeentebestuur van harte dank zeggen. Ds. Walvaart sprak namens de ring Lisse. Hij zei dat afscheid nemen van Lisse wel bijzonder moeilijk is, doch u mag ook weten dat u een gemeente achterlaat waaraan u steeds met dankbaarheid en vreugde zult den ken. Hij typeerde ds. Kooistra als iemand die de mensen steeds vrien delijk tegemoettrad, bij moeilijkhe den de juiste pastorale begeleiding wist te geven, een knap theoloog en ook iemand van wie men bij de ont moeting iets mocht ontvangen. Ds. Van der Woude sprak namens de Rooms-Katholieke, de Chr. Gere formeerde en de Gereformeerde Kerk. Naast een persoonlijk woord dat hij in eigen kerkblad had ge schreven, wilde hij ook nog toevoe gen dat een goed vriend van hem wegging. Het contact dat er was ge weest was niet voor verbetering vat baar. Er zijn samensprekingen ge weest en gesprekskringen gevormd. Hij meende dat ds. Kooistra alles ge daan heeft om ook andere kerken te betrekken in de samenwerking en betreurde het dat hij daarin niet is geslaagd. Van de gemeenschappelijke kerkbouw verwacht hij dat de con tacten Hervormd-Gereformeerd in tensiever zullen worden. Gezant De scriba van de kerkeraad zei: Als gezant van Christuswege hebt gij erop aangedrongen: „Laat U met God verzoenen". Vijf jaar lang hebt u het Evangelie met woord en daad verkondigd. Bij dit afscheid behoeven wij niets mooier te maken, want het was mooi niets goed te maken, want het was goed niets te ver bergen, want er is niets te verber gen". Hij dankte ds. Kooistra voor alles wat hij hier heeft gedaan. Ds. Oostinga sprak namens het mo- deramen van de classis Leiden. Ook sprak hij namens het ministerie van predikanten van Lisse woorden van hartelijke dank. Hij eindigde met een beroep op de gemeente om biddend tot God, samen te werken met haar predikant om het werk gedurende de vacature gaande te houden. Na de dienst was er nog gelegen heid van ds. en mevrouw Kooistra persoonlijk afscheid te nemen. NOORDWIJK Twee jongelui van 24 en 25 jaar uit Amsterdam, zijn door de Noordwijkse politie op heterdaad betrapt toen zij in de nacht van zondag op maandag in braken bij drogisterij Berkhout aan de Molenstraat. De politie greep in Ruzie om een meisje NOORDWIJK Bij ruzie om een meisje heeft een 23-jarige Noordwijkse metselaar zondagavond een Katwijkse zeeman het zieken huis ingeslagen. De onenigheid ontstond bij een café. Op een gegeven ogenblik gaf de metselaar de Katwijker, die met een broer van de metselaar aan het bakkeleien was, een zo harde klap, dat deze achterover viel en bewus teloos bleef liggen. Hij moest op doktersadvies naar het academisch ziekenhuis in Leiden worden ge bracht. Later mocht de Katwijker naar huis worden vervoerd. NOORDWIJK Twee keer is in het afgelopen weekeinde een duin brand ontstaan, vermoedelijk ver oorzaakt door weggeworpen bran dende peukjes sigaretten. In de noordduinen terzijde van het ruiterpad bij het zwembad, verbrandde een oppervlakte van 150 vierkante meter. In de zeereep van de zuidduinen nabij de grens tussen Katwijk en Noordwij k ging twintig vierkante meter van de duinbegroeiing verlo ren. Deze brand werd door de Kat wijkse politie geblust. t Auto de wei in NOORDWIJK Op de Heren weg ter hoogte van de Johanna- hoeve, raakte een personenauto bij een inhaalmanoeuvre in een slip. De wagen kantelde een paar maal en kwam vervolgens in een wei land terecht Zwaar beschadigd werd de auto later weggesleept. De bestuurster, een 19-jarige Leidse, bleef ongedeerd. Auto tegen liclitinast SASSENHEIM Een met ste nen beladen vrachtauto van een Leids expeditiebedrijf is vanmor gen om half acht na het klappen van een band het fietspad opge reden en in een tuin tot stilstand gekomen na tegen een lichtmast te zijn gebotst, die finaal afknapte. De auto werd aan de voorkant zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde op de Hoofdstraat even voor de W asbekerlaan. SASSENHEIM Onze plaatsge noot kandidaat J. G. Barnhoorn heeft een beroep ontvangen van de herv. gemeente te Haulerwijk (Fr.) ALPHENDankzij de pas aangebrachte verwarmingsinstallatie kon het zwembad De Hoorn reeds gistermiddag om 12 uur worden geopend. Hon derden zwcmlustigen stonden al te wachten toen het hek open ging. Vijf uur later, toen het bad overeenkomstig de regeling voor zon- en feestdagen weer werd gesloten, had de teller al tweeduizend bezoekers genoteerd. Chef-badmeester G. Kaltenecker met zijn mensen was bijzonder verrast door deze grote belangstelling. De installatie bleek goed te voldoen. Vorige week woensdag was de watertemperatuur nog 8 graden, maar gisteren was zij opgelopen tot 22 graden. Er zijn al vele abonnementen verkocht en er staan zeshonderd kinderen voor zwemles ingeschreven. Volgende week maandag wordt begonnen met het lesgeven en schoolzwemmen. toen zij de eerste fles after-shave in de zak staken. De inbrekers verschaften zich toegang tot de winkel door het in slaan van een ruit. Een omwo nende die het glasgerinkel hoorde, waarschuwde de politie, die in min der dan geen tijd ter plaatse was en de drogisterij omsingelde. De jongelui was het vooral om geld ibe doen. Zij waren van plan hun Spaanse vriendinnetjes te gaan opzoeken, waarvoor het nodige reis geld ontbrak. In de Wilhelminastraat werd des morgens vroeg een open bestelauto aangetroffen, waarvan de sleutel in het contact stak. Het bleek, dat deze auto zaterdagavond in Am sterdam was gestolen, door de in brekers. KATWIJK Zondagmorgen om half vijf is de korporaal E. Dok ter uit Katwijk nabij bet vliegkamp Valkenburg met zijn personenauto uit een bocht gevlogen en tegen een lichtmast en een bermpaal gebotst. De korporaal is met onbekend let sel naar de ziekenboeg van het vliegkamp gebracht. De auto was totaal vernield. Maandagavond om tien uur werd opnieuw een lichtmast omver gere den, nu op de provinciale weg bij de hoofdingang van het vliegwamp. Ook hierbij werd de auto totaal ver nield. De bestuurder, de 18-jarige P. Langeveld uit Wassenaar, kwam met de schrik vrij. Hij had de wagen net gekocht van een kennis voor f 200 en bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Zwembad in Voorhout binnenkort geopend VOORHOUT Ook dit jaar kan worden gezwommen in het Colum- biabad van de Bisschoppelijke Nij- verheidsschooL Onder het motto „Hoera, wij kunnen weer zwemmen" is de stichting tot bevordering van het zwemonderricht in Voorhout het nieuwe seizoen begonnen. Het loopt van 20 mei tot en met 7 september. Kosten van een persoonlijk abon nement: f 11, na 8 mei f 13; kosten van een gezinsabonnement: f 32.50, na 8 mei f 37.50. Voor een abonne ment is een pasfoto verplicht. Tot een gezin worden gerekend: ouders en kinderen tot 19 jaar. - Motorrijder aangereden KATWIJK Op de hoek Zee weg-Waterloopje is zaterdagavond om tien over tien de 20-jarige J. de la Rie uit Leiden op zijn motorfiets door een personenauto aangereden. Met onbekend letsel is hij naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. KATWIJK Geboren: Maria E dv P H van Os en M R G Koetsier, Treubstraat 57. Cornelia J dv C Haasnoot, zeevisser en K A Ouwehand. Duinstraat 52; Jolanda C dv K Vooijs. grondwerker en C Hoek. Roest van Limburgstraat 30; Edwin zv J H M Ras, militair en C van den Herik. Zonnebloem straat 13D: Andreas P J zv P A van der Plas. onderaannemer en E M M van Deursen, Sluisweg 24: Adrianus zv C L Pluimgraaf!. drankenhandelaar en C A Mulder. Zuidstraat 42; Nelina A dv J P Admiraal, groothandelaar in haring en K Schaap. Schokkingstraat II; Corina dv L van Duijn, chauffeur en C C Guijt. Boekhorststraat 28; Natha zv J Levy en C Look. Hoorneslaan 590. Ondertrouwd: J P Schaap. 25 Jr, Boule vard 107 en P J den Hollander. 19 jr. Baslaan 15; P C Wedemeier. 37 jr, 's- Gravenhage en J Verdoes, 31 jr, Bestevaer- weg 46; W Jamoel, 36 jr, Princestraat 10 en T M M Caspers. 27 jr, Princestraat 10. Gehuwd: Ouwehand. Jan. 14-12-42, Ligus- terstr 24 en Zandbergen, Janna 8-4-46. Valkenburg-ZH; Haasnoot. Willem 1816-49. Meidoornstraat 10 en van Velzen. Wijntje 4- 6-50. Van Speijkstraat 26; van der Boon. Jacob 29-3-45. Zeeweg 65 en van Beien. Dirkje 3-7-47. Abeelpleln 30: de Jong, Tjeerd 19-8-41, Zuidstraat 38 en van Duijn, Weintje Leuntje 26-4-39. Boulevard 138; Kühr, Con stant 6-10-44. Wassenaarseweg 75 en Bons. Sylvia 27-10-46, Utrecht; Peursum. Willem 11- 6-40. Sluisweg 23 en Hellendoorn, Joke 27-11- 40 Lelden; van Dijk, Theodorus 20-7-43. Anemoonstraat 3 en van Rooij. Anna 25-12- 45. Noordwijk; Pont. Rudolf H 28-2-43. Amsterdam en van den Hoonaard. Dirkje 24- 8-50. Annadwarsstraat 1. Overleden: de Bruijn. Johannes. 65 jr. Overrijn 7; Kolderman. Catharlna M. ev A J v Velsen. 66 jr.. Overrijn 7; Hoogervorst. Simon, 79 jr.. Overrijn 7; Plug. Ronald, 6 dgn, Schokkingstraat 17. Belangrijke export van waspeen KATWIJK AAN DEN RIJN Een aanvoer van 1335000 kg was peen was de afgelopen week de to- taaloogst aan de groentenveiling. De export was weer belangrijk (835000 kg) en richtte zich vooral op Duits land en België. Ook Frankrijk kocht goed. Engeland alleen in het begin van de week. De Nederlandse industrieën koch ten peen aangetrokken door de la ge noteringen. De Belgische conser- venfabrieken lieten het afweten. Opmerkelijk is, dat de C peen wel aardig geprijsd is. De houdbaarheid van deze grove peen is goed. A extra noteerde van f 9.90 tot f 14.70 per kist van 20 kg. A I f 6.90 tot f 14, A II f 2.60 tot f 8.40, B extra f 14.60 tot f 15.60, B I f 12.60 tot f 15.40, B II f 2 tot f 4.50, C I f 4.10 tot 6.70, C H f 1.10 tot f 5.40. Voor radijs was wel belangstel ling, maar geen exportvraag: f 15 tot f 75, witlof stond bij toenemende aanvoer goed genoteerd f 79 tot f 117, prei werd beperkt aangevoerd, f 19 tot f 65. De aanvoer van rabarber neemt toe, notering f 64 tot f 78, andijvie, weinig aanvoer, f 96 tot f 109, sla f 26 tot f 51, tomaten f 2.40 tot f 13, uien f 0.80 tot f 4.20. Iedereen Kan een lange sigaret maKen, Maar daar gaat het niet om. En de echte selectieve fofof weet dat Die aarzelt niet en vraagt meteen om King Size Pali Mail Export Want met of zonder filter. King Size Pall Mall Export is het echte waarmerk van veel meer kwaliteit! 20 Pall Mall Export f,1.50 «r Ji IJMUIDEN In de IJmuider vis- hallen was ln de afgelopen week de koolvis onbetwist in de meerderheid. De treilers uit de Noord zorgden voor een produktle van niet minder dan 13.000 kisten. De inspanningen van de vissers werden slechts matig beloond. Het allergrootste gedeelte bestond nlt zwarte exemplaren en die werden voortdurend binnen de kortst mogelijke tijd op bet minimum gedrukt. Nu de IJmuider vismeelfabriek door de explosie van enkele weken geleden voor geruime tijd, en misschien wel voor goed, is uitgeschakeld, moet alle opgehouden vis naar soortgelijke be drijven in Duitsland worden vervoerd. Tientallen vrachtwagens waren bij dat massale transport betrokken. Het beetje witte koolvis stond veel meer in de gunst. Voor de grote soort betaalde men woensdag op de eerste afslag f166. Maar dat kon de gedrukte stemming van de vissers niet goed maken. De besommingen konden hier door niet voldoende worden opgetrok ken. Want ook de haring, die men aan boord had, werd in de meeste gevallen met een scheel handelaarsoog bekeken. NOORDWIJKERHOUT Loco burgemeester N. H. Hogervorst heeft de tentoonstelling van de historische kring Noortich in den Houthe ge opend. Op de tentoonstelling zijn bijzon der fraaie stukken te zien uit het Algemeen Rijksarchief in Den Haag en het Stadsarchief in Leiden, maar ook uit particulier bez't onder meer van de familie Gevers. Wjj doen een greep uit de catalo gus: de originele stichtingsoorkon den van 1263 en 1276 van paus In- nocentius V en van de bisschop van Utrecht van de abdij Leeuwenhorst, een lijst van de opeenvolgende ab dissen tot de abdij in 1572 gedurende het beleg van Leiden werd verwoest, een bijzonder mooi olieverf schil derij van de oude abdij Leeuwen horst, de akte waarbij in 1457 de Heerlijkheid Noordwijkerhout door Philips van Bourgondië, Graaf van Holland, werd beleend aan Jan van Noortich, de monsterrol van weer bare mannen in 1653, enz. enz. Niet alleen deze oude geschiede nis wordt belicht. Ook de tijd van grootmoeder en overgrootvader wordt uitvoerig uit de doeken ge daan, onder andere in de vorm van een zeer groot aantal foto's en ande re afbeeldingen van dorps- en na tuurschoon, van groepen en enkele personen, van boerderijen en hui zen, die al dan niet verdwenen zijn, van vroegere situaties en tegenwoor dige, maar ook van een groot aantal gebruikts- en andere voorwerpen die een goed beeld geven van hoe men vroeger leefde en werkte. Een bijzondere attractie voor de bezoekers is de gelegenheid afdruk ken van de tentoongestelde foto's bij het bestuur te bestellen. Verder wordt deze tentoonstelling ook nog op woensdagavond 1 uur opgeluisterd door een dia-voor- stelling, waarvoor zeer veel belang stelling bestond. De tentoonstelling, waarvoor door de leden van Noortich in den Houthe zeer veel werk is verzet, is in de Irene-school te bezichtigen dinsdag en woensdag van 26 uur en van 7 tot 10 uur. Men bereikte een totale produktie van rond 1000 grote en 3500 kleine kisten. Zakkende koers De algemene verwachting was, dat na lange tijd van schaarste de note ringen zouden oplopen. Men kwam echter bedrogen uit. Dinsdag betaalde men op de eerste afslag niet meer dan f 22,Later kon men voor f 14,40 te recht. Woensdag liep het nog beroerder. Toen zakte de koers na een veelbe lovende inzet van dertig gulden snel naar het minimum. Donderdag en vrijdag trad een herstel in maar het jiveekgemiddelde gaf de aanvoerders alleminst aanleiding tot een verheugde stemming. Makreel De treilers tekenden ook voor een aanvoer van 3500 grote en 4300 kleine kisten makreel. Ook dat was een lang niet gekende hoeveelheid. De eerlijk heid gebiedt te zeggen dat de kleine soort de overhand had maar voor de vissers betekende de geringe belang stelling over de hele linie de zoveelste teleurstelling. Woensdag leek een verbetering in te treden. De grote exemplaren van goede kwaliteit gingen op de eerste afslag voor zestig gulden van de hand. Maar al heel snel was het weer mis. Op de laatste ronde bleef de notering op f 13 hangen. Donderdag en vrijdag zat de klad er weer helemaal in. Op beide dagen moesten heel wat partijtjes zich de minimumprijs laten welgevallen. Strop Nee, voor de treilers was het ondanks de goede vangsten, geen beste week. Over het algemeen vielen de besom mingen bitter tegen. Dat gebeurt wel meer, doch dan is een geringe produktie de oorzaak. Ditmaal had men door de rijke buit veel harder moeten werken en om dan minder in het loonzakje te vinden, is uiteraard een moeilijk te verwerken strop. Verscheidene treilers hebben de visserij inmiddels afgebroken voor de met een laagste koers van f24was manningen kunnen dan van een wel verdiende vakantie genieten. Wellicht zorgen de vrije dagen voor een wat prettiger sfeer. Schelvis De schelvisaanvoer had met 300 grote en ongeveer 50 kleine kisten niet veel te betekenen. De braadschelvis was in de meerderheid, op enkele dagen had deze soort zelfs het alleenrecht. Dit leidde tot redelijke noteringen. Zo betaalde men vrijdag steeds f 65.—. Dinsdag lag de koers nog een gulden hoger. Op die dag bereikten de pennen een mooie top van zeventig gulden, maar ook in dit geval konden de ge ringe hoeveelheden, die men in de ruimen had. de uitkomsten slechts weinig in gunstige zin beïnvloeden. Aan wijting kreeg men 2500 grote en 200 kleine kisten voorgeschoteld. Het grootste gedeelte kreeg men aan het begin van de week te verwerken. De belangstelling was toen gering. Vooral de dichte soort vertoefde in de ver keerde hoek. Kattencentrale Dinsdag was het minimum snel be reikt en dat bezorgde de kattencentrale het nodige werk. Donderdag en vrijdag toonde de handel meer interesse, maar echt warm lopen déden de kopers niet. De allerbeste kwaliteit verwisselde donderdag even voor voor veertig gulden van eigenaar. Meestal was het mogelijk zich een kist van vijftig kilo voor f17,aan te schaffen. De gul en kabeljauw waren met 3509 kisten op behoorlijke wijze vertegen woordigd. Ook ditmaal was de kleinste gulsoort in de meerderheid. Maar de kattencentrale kwam er niet aan te pas. Aanvankelijk bewoog de slot- notering zich rond de dertig gulden. Vrijdag ebde de animo wat weg, maar met een laaagste koers van f24,was er geen enkele reden voor paniek. Kabeljauw De kabeljauw hield zich over het algemeen best staande. Alle dagen begonnen zowel de grote als de middel soort dik boven de honderd gulden om zich slechts af en toe onder die lijn te laten drukken. Ongeveer 5000 stuks stijve kabeljauwen gaven de handel een ruime keus. De grote exemplaren gingen vlot van de hand. Voor de regels kleine lag dat wat moeilijker. Vrijdag zakte het peil tot f 34. maar het gemiddelde over beide soorten droeg niettemin een lonend karakter. Tong De loggers en kotters namen een aanvoer van 130.000 kilo tong voor hun rekening. De belangstelling richtte zich voornamelijk op de kleinere soorten. De slips en de tong 1 zaten op de eerste afslag steeds boven de zeven gulden met een top van f7.40 voor eerstgenoemde soort. De grootmiddel tong wist zich aanvankelijk redelijk te handhaven, maar moest zich vrijdag gewonnen geven. De notering daalde zeven cent onder de drie gulden en dat betekende de laagste prijs tot dusverre in dit jaar. Schol Deze schepen zetten ook bijna 6000 kisten schol in de markt. De koersen zakten bij de dag. Had men dinsdag op de eerste ronde voor de grote en de grootmiddel nog f 52over vrijdag wenste men niet verder te gaan dan tot f28DeD schol 2 was op die dag dikwijls voor f 15te koop. Ook de andere soorten moesten er op dezelfde wijze aan geloven. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 200 Antje met 66. de IJM 44 met 25. de KW 11 Deo Volente 2 met 24 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 194 Eben Haëzer met 22. de KW 87 Albatros met 80 kis ten en 35 stuks stijve kabeljauw, de KW 130 Marjan met 118, de WR 37 Sagltta met 71. de KW 146 Cornells van Be 'en met 133. de TJM 210 Wlron 1 met 94 kis ten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 125 Maarten Senior met 110. de KW 197 Willem Senior met 119 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 136 Urania m»i 95. de WR 7 Maryanne met 45 kisten i ve kabeljauw, de KW 228 Jacob Senior met 130 kisten en 100 stuks sttjve kabel jauw. de KW 167 Mlchlel met 110, de IJM 45 De Hoop 1 met 40 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 98 Arend- Je met 70, de KW 91 Jan met 66, de KW 155 Fiducia met 30. de KW 186 Anna Ja cob met 48 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 114 Avontuur met 65 kisten en 170 stuks stijve kabeljauw, de KW 206 Yvonne Yolanda met 91, de KW 135 Dirk Taat met 45. de KW 187 Elly met 62. de KW 214 Klaas Dubbelaar met 40. de KW 211 Geertruida met 71. de IJM 73 De Hoop 3 met 50 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 124 Sursum Cor- da met 92. de KW 103 Wtm met 63 de KW 116 Vier Gebroeders met 62 kisten en 90 stuks stijve kabeljauw, de IJM 46 De Hoop 4 met 85. de KW 190 Marga- retha Christina met 123. de KW 191 Deo Volente 1 met 125. de KW 137 Maartje Jacoba met 58 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 29 Ada met 45. de IJM 206 Wlron 7 met 175. de KW 52 Solo Gratia met 38. de KW 156 De Vrouw Bregtje met 70 kisten en 200 stuks stij ve kabeljauw, de KW 126 Agatha Arie met 30 kisten en 20 stuks stijve kabel jauw, de KW 12 André met 95. de KW 183 Aleida met 64. de KW 21 Arendje Jacoba met 43, de KW 67 Arie met 92, de KW 22 Jacob Carla met 51 kisten en 63 Margriet Jozien met 63. de KW 178 Dirkje met 78, de KW 14 Zephyr met 40. de KW 150 Gljsbert Maria met 144, de KW 92 Adriana Catharlna met 65 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de IJM 37 Delft met 1610 kisten en 400 kleine kisten diversen, de WR 57 Johan na Cornelia met 55. de KW 113 Wilma met 32, de KW 40 Alie met 35. de KW 79 Zeearend met 51, de KW 120 Flamin go met 50, de KW 102 met 23, de KW 106 Karla Ellen met 80. de KW 93 Jean- nette met 70, de KW 94 Willem met 37 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 148 Dirk van Beelen met 45. de KW 81 Hendrika Johanna met 1950 kisten en 193 kleine kisten diversen, de KW 19t Vrouw Pruna met 35. de KW 96 Nico met 64. de IJM 239 Nooitgedacht met 36, de KW 17 Cornells Judith met 35, de KW 111 Marijtje met 39. de KW 70 Arie Junior met 44. de KW 169 Dirk Jan met 40 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 119 IJsbrand met 27. de KW 166 Vertrouwen met 51. de KW 195 Pieter Jacob met 110. de WR 33 Tiny met 39 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 213 Jana met 60. de KW 34 Rose Marie met 64 kisten en 80 stuks sttjve kabeljauw, de KW 180 Solea met 60 kis ten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 127 Klazlena Marijke met 38 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 196 Aagje Adriana met 80. de KW 8 Deining mei 45 kisten en 60 stuks stijve kabel jauw. de KW 73 Maria Jacoba met 28, de KW 132 Jacoba Catharina met 45, de KW 162 De Vier Gezusters met 23, de KW 164 Helena met 37. de KW 88 Vrouw Immetje met 32. de KW 100 Kniertje met 80. de KW 35 Herman met 38, de KW 145 Johanna Lydia met 38, de KW 170 Annie Hlllina met 1000, de KW 72 Leendert Jacoba met 39 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw, de IJM 209 Meyert Menno met 59. de IJM 207 Wlron 8 met 65. de IJM 211 Wlron 2 met 35 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de IJM 221 met 52 kisten en 22 stuks stijve kabel jauw. de KW 161 Gljsbert Bastiaan met 58 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 172 Cornells Schaap met 38, de KW 59 Floris met 37, de KW 55 Johan na Lydia met 60 kisten en 100 stuks stij ve kabeljauw, de KW 210 En Avant met i25 120 6tuks stöve kabeljauw. irm m, i L eo Glor,n met 30, de KW 201 Tatjana met 25, de IJM 154 Pro- tlnus met 158. de KW 204 Peter Leonard met 23. de IJM 54 Swift met 160, de KW 221 Arte Jacob met 77, de KW 117 Mare Liberum met 30 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 222 Maarten Cornells met 42. de WR 61 Bastiaan met 44. de WR 32 Marco met 75 de KW 85 Rijnmond 4 met 477 kisten en 600 stuks stijve ka- beljauw.de KW 225 Azimuth met 65. de KW 51 Ora et Labora met 30 kisten en 15 kleine kisten diversen, de KW 32 Sa- kina Martina met 68 kisten en 70 stuka stijve kabeljauw en de KW 215 Anna Hendrika met 52 kisten. Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 10540 kisten vis waarvan 70 kisten tarbot. 1340 kisten tong, 2085 kisten schol. 125 kisten schel vis, 920 kisten kabeljauw, 1520 kisten kool vis. 1895 kisten makreel, 340 kisten ha- kistcn wytkig. 795 kisten gul en 1253 kisten diversen. Verder waren er 2260 stuks stijve kabeljauw en 1025 klei ne kisten diversen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11