MARTIN LUTHER KING IN LEIDEN HERDACHT 140 150 WEEKAGENDA MOBYLETTE de fiets die vanzelf gaat MEUBEL »PAAS« SHOW Rembrandt als middelpunt van leermeesters en leerlingen DUIZEND DIEREN OP WOENSDAGSE MARKT Leiderdorp blij met wegrestaurant Horloger v. d. WATER GEBR. HUISMAN Burgemeester contra vuurtjestokers Zolderactie van de Lutherse jongeren SCHOONMAAK!!! nieuwe leidse courant 3 DONDERDAG 11 APRIL 196fi Indrukwekkende bijeenkomst in universiteit (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN „Hoe wij zullen leven-, bepaalt bij het herdenken de sin van zijn dood": deze regels uit een gedicht van W. H. Auden citeerde prof. dr. J W. Schulte Nordholt gisteravond aan het slot van zijn toe spraak ter nagedachtenis van ds. Martin Luther King. De Leidse hoog leraar in de geschiedenis van Noord-Amerika sprak tijdens een door studenten belegde bijeenkomst in het groot auditorium van de universi teit. De hele Leidse bevolking kon aan deze herdenking deelnemen en een flink deel daarvan heeft dat ook gedaan. In de overigens niet al te grote zaal bleef geen zitplaats onbezet. Het door prof. Schulte Nordholt geciteerde gedicht schreef Auden na de moord op John F. Kennedy, maar het was ook van toepassing op de dood van Martin Luther King. Zich afvragend wat de dood van King betekent, wat diens martelaar schap waard is, merkte prof. Schul te Nordholt op dat degene die geen neger op kamers wilde hebben, dat nu nog niet zal willen. Hij vond dat ook niet zo belangrijk. Het gaat meer, zei hij, om een houding, een gezindheid. Èn die gezindheid moet zo zijn, in overeenstemming met de opdracht van Martin Luther King, dat we eerst de mensen als mensen zien en daarna pas als negers of blanken. Het was de grootheid van King, aldus prof. Schulte Nordholt, dat hij de apartheid niet aanvaardde, maar streed voor integratie, waarbij ge lijkheid voorondersteld is. Bij zijn verwerping van de apartheid beriep King zich voortdurend op de Ame rikaanse onafhankelijkheidsverkla ring. Profeet Tn het kort schetste de hoogleraar de plaats die King heeft ingeno- 'men in Amerika, waar indianen en negers de slachtoffers werden van een in de negentiende eeuw ont staan amoreel en inhumaan machts besef. Hij karakteriseerde King als een profeet, die in een visioen de recht vaardige samenleving zag die hij in werkelijkheid nooit zou beleven. S tadsgehoor zaa l moeders ideaal LEIDEN Tot en met maan dag is de Stadsgehoorzaal weer het domein van Langezaal, die er de traditionele paasmeubelshow houdt. De hoven- en benedenverdieping staan volgestouwd met meubelen, bedden, kinderwagens, gashaarden, tv-toestellen en andere al dan niet onmisbare attributen voor een ge rieflijk home. Op de "eerste verdieping is een nieuw snufje te zien: de verwarmde matras, na de elektrische deken een nieuwe stap op dé donkere weg naar een nog comfortabeler nachtleven. Wie nog steeds twijfelt over de aan schaf van een kleuren-tv krijgt nóg een kans: in een apart zaaltje staan de kleurentoestellen opgesteld naast de zwart-wit-apparaten, zodat ver gelijken een kwestie van niet meer dan heen en weer kijken is. De show is gisteravond geopend en is ook op tweede paasdag de hele „dag toegankelijk. Zondag is de Stadsgehoorzaal gesloten. Lustrum bejaardenbond LEIDEN De afdeling Leiden van de Algemene Bejaardenbond bestaat 20 jaar. Ter gelegenheid hiervan recipieert het bestuur woensdagmiddag van 2 tot 4 uur in jtestaurant De Kleine Burcht. PROF. DR. J. W. SCHULTE NORDHOLT gezindheid Hij herinnerde ook aan het onbe grip dat King ontmoette. De krach ten die hij heeft opgeroepen, zei prof. Schulte Nordholt, hebben zich gedeeltelijk tegen hem gekeerd. Het ideaal dat hij nastreefde en de prak tijk raakten los van elkaar. Handvest Tie indrukwekkende bijeenkomst werd ingeleid door de rector magnificus van de Leidse universi teit, prof. dr. P. Muntendam. Deze herinnerde eraan dat King het le ven heeft gelaten twintig jaar na de ondertekening van het handvest van de Verenigde Naties, waarin het recht op vrijheid van iedereen, on geacht ras of huidskleur, wordt er kend. Een herdenking van King, aldus prof. Muntendam, betekent: voort leven in zijn geest, het voortzetten van de strijd en het hanteren van de wapens die niet tot bloedvergie ten maar tot vrijheid, gelijkheid en zekerheid leiden. Tot slot werd een film vertoond van de historische mars naar Was hington in augustus 1963, waarin duizenden negers vreedzaam voor vrijheid en gelijkheid demonstreer den en waarbij Martin Luther King zijn volgelingen opriep zonder ge weld te vechten voor de verwezen lijking van zijn droom: een geïnte greerd Amerika zonder rassenhaat. C. de Boer 25 jaar bij Van der Heem DEN HAAG Morgen zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer C. de Boer, wonende in de Zaanstraat 16 te Leiden, bij Van der Heem N.V. in dienst trad. Hij begon zijn loopbaan als slijper- polijster. Na vier jaar in deze func tie werkzaam te zijn geweest, werd hij mede dankzij zijn vakkennis en toewijding bevorderd tot baas van de afdeling Slijperij, welke functie hij ruim 17 jaar vervulde. Via de functie baas expediteur van de afde ling Goederenontvangst kwam hij ten slotte op 14 maart 1966 bij de Tijdschrijverij terecht als tijdschrij- ver in de Gereedschapmakerij, de functie die hij ook thans nog be kleedt. FRIESE STAART- EN STOEL- TJESKLOKKEN, ZAANSE- EN SCHIPPERTJESKLOKKEN DIV. ANTIEKE STIJLKLOKKE N MODERNE SCHOORSTEEN- EN WANDKLOKKEN In ruime keuze en de-beste merken Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig. 's maandags gesloten. op de vrijdag en zaterdag vóór Pasen van 9 tot 6 uur hasselman en pander in paasstemming is een bezoek beslist waard u bent toch aan het winkelen vrolijk pasen! centrum voor stijlvolle Interieurverzorging Botermarkt 21-22 Breestraat 146 Lelden Collectie van Daan Cevat in De Lakenhal LEIDEN De collectie-Daan Cevatbestaande uit enkele wer ken van Rembrandt, diens leer meesters, leerlingen en volge lingen, wordt momenteel in De Lakenhal onder het motto „Rond om Rembrandt" tentoongesteld. Cevat, oorspronkelijk kunst handelaar, op het ogenblik wonen de in Worthing in Engeland maar nog steeds Nederlander, ver zamelt voor zichzelf sedert een tiental jaren. Zijn eerste aankoop in 1959 was het zelfportret van 'N VERJONGINGSKUUR van drie minuten! Borstel Uw grijze haren weg met onze speciale horstele en wat CREME MARCHAL, zonder nagroei, zonder angst voor regen en abssoluut onschadelijk. Grote tube voor 6 maanden 3,75 Gratis folder bij: DROGISTERIJ A. VAN RORP Vijf Meiplein 98 Telefoon 33982 Rjjndykstraat 2 Telefoon 30260 LEIDEN Zoals nu al jaren blijkt, is een verzette markt niet groot. Er was nauwelijks de helft van het aantal dieren, dat voor een normale markt wordt aangevoerd. Dit is geen wonder, daar op woens dag de handel op Den Bosch en Gou da (varkens) is ingesteld. De aanvoer viel gisteren echter niet tegen: ongeveer duizend dieren. Op de laatste markt vóór Pasen verwacht men geen grote aanvoer van slachtvee meer. De grossiers en slagers hebben zich al van vee en vlees voorzien en een markt zo als die van gisteren geeft geen vaste grond om het juiste handels verloop vast te stellen. In het kort kwam het gisteren hier op neer, dat over het algemeen sprake was van een rustige handel. Toch was de markt spoedig geruimd. Gebruiksvee was nog wel aardig aangevoerd. Zowel bij de melk- als varekoeien werd rustig zaken ge daan. Zeker niet voor lagere prijzen. Het aangevoerde slachtvee was de moeite van het vermelden niet waard. Hetgeen er was, werd vlug verkocht tegen dezelfde prijzen als vrijdag. Wolvee: Voor een markt als deze nog een redelijke aanvoer. Handel in vette schapen vlug; vette lammeren redelijk tot duur, weideschapen rus- tig. De prijzen lagen zeker niet lager dan vorige week, eerder duurder. De aanvoer van varkens was re delijk te noemen. Er was een matige spreekuur sociale raadsvrouw. De Kleine Burcht, 2 tot 4 u.: afd. Leiden Alg. Bond Bejaarden, receptie t.g.v. vierde lustrum. Donderdag 18 april Gehoorzaal. 8 uur: K. en O., Meesterse- rie, Residentie-Orkest. Annerose Schmidt plano. Schelpenkade 6. 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhlst. Ver., demonstratie- avond. Wijkgebouw Staalwljk, 8 uur: le denvergadering Door Eendracht Verbon den. Derde Binnenvestgracht, 7.30 u.: contact-ruilavond Phllatelica. Vrijdag 19 april Gehoorzaal. 8 uur: feestavond S.L.F. Zaal Koningskerk, 7.30 u.: ruilbeurs voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: tienersociëteit. Zaterdag 20 april Gehoorzaal, 8 u.: gymnastiekuitvoering Concordia. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot S.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Films Camera: (2.30, 7 en 9.15 uur): The lady and the tramp (alle leeftijden): vrijdag en zaterdagavond 11.30 uur: Playgirl (18 jaar). Lido: (2.30 en 8 uur): Irma la douce (18 jaar). Luxor: (2.30, 7 en 9.15 uur): Weg van elkaar (14 jaar). Rex: (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De verdere perikelen van Laurel en Hardy (alle leef tijden). Studio: (2.30, 7 en 9.15 uur): De non (18 jaar). Trianon: (2.30, 7 en 9.15 uur): Vakan- perikelen met funeste gevolgen (alle leef tijden). Dienst apotheken Op donderdag 11 april zijn voor spoed eisende gevallen vanaf 17.30 u tot vrij dagmorgen 8 uur geopend: Apotheek Herdingh Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. Vrijdag 12 april is na 17.30 u. voor spoedeisende gevallen geopend: Ha ven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Op zaterdag 13 april is eveneens de Haven Apotheek voor spoedeisende gevallen ge opend. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is vanaf vrijdag 12 april 's avonds 17.3' gesstse Apotheek c ten zijn geopend. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna, tot Maan dagavond 24 uur, de dokterstelefoon bel len, 5 maal 2. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 1016 uur dij mo ten De Valk handel met prijzen op het oude ni- Musea en Bortus veau. Museum Volkenkunde Steenstraat: op Donderdag 11 april Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Leiden Zuid-West Christenvrouwenbond, mej. J. Querldo Den Haag over „Het opgroeiende meisje, baar beroeps- en partnerkeuze". Gehoorzaal, 10 tot 23 u.: huishoudshow fa. Langezaal. Vrijdag 12 april L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tienerso ciëteit. Boshuis, achter Hoflaan 74. 7 u.: ruil beurs voor verzamelaars. Gehoorzaal, 10 tot 23 uur: huishoudshow fa. Langezaa' Zaterdag 13 april L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensociëtelt. Gehoorzaal, 10 tot 23 u.; huishoudshow fa. Langezaal. OEGSTGEEST Het Witte Huls. 2 tot 5.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. MAANDAG 15 APRIL Gehoorzaal, 9.30 u.: huishoudshow Lan gezaal. Dinsdag 16 april Pardoeza, Doezastraat. 8.30 u.: politiek trefpunt. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Zaal speeltuin Oosterkwartier (einde Bor- neostraat), 8 tot 10 uur: afscheidsavond dokter Meel. Woensdag 17 april Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: BENT U MOE Voelt U zich jaren ouder MARCHAL RIMPELCORRECTOR doet Uw rimpels en lijnen onmiddel lijk verdwijnen. Dit schoonheeids- effect duurt 8 uur lang. Prijs per flesje (voldoende voor maanden) slechts 8,75 Kom de MOBYLETTE bekaken by Hogewoerd 6668 - Tel. 31292 Leiden le aanbetaling plm. f85,Restant plm. f15,— per maand te financieren in 8 - 12 - 18 - 24 maanden. werkdagen van 10 tot S d. ook zaterdag zondag van I tot 5 uur Museum Oudheden Rapenburg; op werkdagen van 10 tol 5 u. ook zaterdag zondag van I tot 5 uur. Sted Museum De Lakennai Oude Sin gel op werkdagen van 10 toi u zon dags van t tot uui Hortus Botanicus (Rapenburg) op werkdagen van 9 tot 12 en van tnt 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten Plantenboot Beestenmarkt: 9 tot en met 12 aprtl. plantenboot Kon. kwekerij Meerheim, Dedemsvaart. Badinrichtingen De gemeentelijke oadinr teritingen zljri op de volgende tijden geopend Lindestraat I b maandag stoten, dms dag 9—11 15 u en 13 30—17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13 30—18.15 u vrijdag •—1)15 u en 13 30-18 45 u. zaterdag 8- 11.15 u en 13.30- 16 30 u. Van dei Werfstraai <9 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 3--H.15 en 13.30—17 15 u.. donderdag 8 30- 11.15 er 13.3018.15 u. vrijdag 8.30- li IS u et) 13.30- 18 45 u. zaterdag 7.30-11.15 en 13.30- 16.30 u Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis vooi patieniei in klasse ia, 1b en 2e; dagelijks io 30- 11 jo 14ju16 en 19—20 uur Voor oauenten In klasse s. naandag. woensdag, donderdag en vrijdag 18 i5— 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en naUonale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vr'jdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur zondag 15.J0—17 uur. Klassepatlenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—2® uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laai niet worder toe gelaten In het oeiang van de patiënten kunnen niet meet dan twee bezoekers tegelijk dij een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag er zondag bovendien van 7 tot half 8. twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tol 12, 2 tot 3 en 1 tot 8- Ellsabethziekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonos van kwart voor 7 tot half 8, kraamaldellng dagelijks van 3 tot 4 en "a avonds van kwart voor i tot half 8: tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwan voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllmek Lelden: dagelijks van nali twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks var half twee tol half vier en elke avo"hd var zeven tot acht. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage UJks van half 5 tot half op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium; longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling dagelijks van half 3 tol half 5. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen womsdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDW1JK - Sole Mlo klasse-pa tlënten dagelijks van 3 tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpattënten zon dags van 1 tot 3, dfhsdags van 1 tot hall 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3 Tentoonstellingen Galerie Walenkamp Nieuwsteeg 11: Leids Akademlsch Kunstcenrum, grafiek en multiepels van Bonles. Dekkers, Dib- bets, Koetsier en Struycken, tot en met 12 aprlL dinsd t-e.m. vrljd 2 tot 8 uur. Galerie Van der viLst, Botermarkt J. wandkleden Jeanne-Marie Bodewes, teke ningen Melndert Volkers en poppen Maja Alexander, van 30 maart tot 26 april, geopend dinsd. tot en met zt. 9 tot 6 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat, 11 april tot 16 Juni, dag. 10 tot 17 u.. zond 13 tot 17 u., Goede Vrijdag. Pasen, Konin ginnedag, Hemelvaartsdag en Pinksteren WASSENAAR kunstzaal Hcuff, Hof- laan 7: schilderijen en aqu-.rellen van Julia Glesberts. maandag 8 tot en met 24 april, dag. 10 tot 17 u., ook dinsdagavond 8 tot 10 u., zond. en tweede gesloten. Rembrandt uit ca. 1629, dat in bruikleen werd gegeven aan het Rijksmuseum in Amsterdam. Het uitgangspunt van de verzame laar is het werk van Rembrandt en diens omgeving. De collectie beperkt zich dus tot een afgepaald gebied en geeft een antwoord op de vraag wel ke invloed Rembrandt onderging van zijn leermeesters en wat gaf hij daarvan door aan zijn leerlingen en navolgers. Het onderwerp is niet gemakkelijk uit te putten en Cevat verzamelt nog steeds door. De tentoonstelling in De Lakenhal gaat om ,4e interessante vergelijking". Niet minder maar ook niet meer, ze is uitsluitend informa tief. Naast de Cevat-collectie wordt een aantal werken, eveneens „rond om Rembrandt" geëxposeerd uit de eigen collectie van hét museum. Twijfelgeval Het is geen tentoonstelling, die vooruitloopt op het komende Rem brandt jaar en het is ook geen Rem- brandt-tentoonstelling. Rembrandt Een portret van Rembrandt uit ca. 1626, geschilderd door J. Lievens. LEIDERDORP Burgemeester mr. R. M. Gallas heeft gistermiddag in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden, de eerste paal geslagen voor het wegrestaurant Al berts Corner, dat in opdracht van de N.V. Formosa (dochteronderneming van Albert Heijn N.V.) wordt ge bouwd aan de Persant Snoepweg. De heer G. J. Heijn, lid van de raad van bestuur van de onderne ming, die het slaan van de eerste paal „het einde van een lang be gin noemde", zei, dat een wegres taurant in deze tijd van steeds druk ker wordend verkeer tot het nor male „meubilair" van een weg dient te behoren. Ter herinnering aan het slaan van de eerste paal bood hij het burgemeestersechtpaar een Zaanse klok aan, waarop het gezegde „Nu elck sijn sin" voorkomt. Want niet alleen Formosa heeft met deze nieu we Alberts Corner zyn zin gekre gen. Ook voor Leiderdorp, aldus zei burgemeester Gallas, is een lang ge koesterde wens in vervulling ge gaan, want in deze groeiende ge meente met een sterk toenemend aantal woningen en alle mogelijke voorzieningen wordt steeds sterker het gemis gevoeld aan een horeca gelegenheid. Die komt er nu, na ja renlange onderhandelingen tussen Formosa, Caltex (bij de ingang komt een benzinestation) en Rijkswater staat. In de tent op de bouwplaats voer de ook de architect, de heer E. F. Groosman uit Rotterdam het woord, die de wens uitsprak, dat het nieu we restaurant, met zijn terrassen, die zullen uitzien op de Dwarswatering, een goed ontmoetingscentrum in de Randstad zal mogen worden. ZOETER WOUDE Burgemees ter J. A. Detmers heeft zich in een rondschrijven tot de bewoners van de Rijndijk en omgeving gericht naar aanleiding van de branden, die de laatste tijd voorkomen als gevolg van spelen met vuur door kinderen. In het schrijven wordt de ouders op hun verantwoordelijkheid gewezen, terwijl ook wordt opgemerkt, dat hier niet in eerste instantie een taak voor de politie ligt maar voor de ouders zelf. i* slechts met enkele werken verte genwoordigd, zeker niet met schilde rijen, zijn naam waardig en boven dien nog met een werk waarvan nog wordt betwijfeld of het wel echt is. „De triomf van Mordechai" uit 1623 (de schilder was toen 17 jaar) is als jeugdwerk geen meesterstuk. Wel interessant door de vergelijking met de gelijknamige ets van Lucas van Leyden, eveneens op de tentoonstel ling aanwezig en door de jonge Rem brandt als voorbeeld gebruikt Het werk „De oude Tobias (ca. 1628) schiet echter al een heel eind in de Rembrandtiéke richting, maar de invloed van Pieter Lastman is nog voelbaar. Weer een stap verder is het zelf portret uit ca. 1629, waarin het licht (letterlijk en figuurlijk) al veel ho ger op de artistieke kandelaar staat. Van dit werk zijn vier kopieën in omloop, maar men neemt op goede gronden aan dat het portret uit de collectie-Cevat het origineel is. De etser J. van Vliet maakte er in 1634 een prent van, die ter vergelijking aanwezig is. De schilders, in wier werken sterke Rembrandt-invloeden zjjn aan te wijzen, zijn o.a Willem Drost( Jonge vrouw met dode haan), Constant Daniel van Renesse (De besnijdenis). Abraham van der Hecken II (Ge baarde oude man in een interieur), Gerbrand van den Eeckhout (De triomf van Mordechia) en Jacob Willemsz de Wet (Het offer van Ma- noah), het laaste vooral door de man met tulband, wel een zeer sterk ge- rembrandtiseerde figuur. Pieter Lastman Rembrandts leermeester Pieter Lastman is in de collectie-Cevat ver tegenwoordigd met 'n sterk italiani serend „Het offer van Manoah" uit 1627, Ook uit 't eigen Lakenhalbezit zijn enkele werken van hem ten toongesteld. Van Jac. v. Swancnburgh eveneens een leermeester hangt er een allegorische voorstelling. Ook is aanwezig het fraaie portret van Rembrandt, circa 1626 geschilderd door dienst med leerling en latere vriend Jan Lievens. Govaert Flinck is met een tweetal werken vertegen woordigd, waaronder een fraai „Portret van vrouw met waaier." Carel Fabritius met „Interieur met .usicerend viertal" en „Portret van een onbekende man" (1650), dat sinds enkele jaren in bruikleen in het Rijksmuseum hangt Resumerend kunnen we zeggen een interessante tentoonstelling, wanneer men ze maar wil bezien in het licht van het doel waartoe ze werd ingericht. Doet men dat niet, dan zal teleurstelling niet uitblijven. Van de expositie is een mooie en goed gedocumenteerde catalogus verkrijgbaar met uit gebreide litteratuurlijst. De ten toonstelling duurt tot 16 juni. WILLEM PRINS LEIDEN De Lutherse Jeugdver eniging: heeft f 4.000 nodig om de zol der van het kerkcomplex geschikt te maken voor onder meer bijeenkomsten voor gastarbeiders, die men twee keer per maand wil gaan houden. Op 16 en 17 april worden hiertoe gebruiksartikelen, zoals radio's, fototoestellen, muziekinstrumenten en huishoudelijke artikelen, en le vensmiddelen opgehaald. Zij, die iets te missen hebben, kunnen dit te kennen geven door een van de vol gende telefoonnummers te bellen: 22676, 41331 of 32670; ook kan een briefje worden geschreven naar het adres Diepenbrocklaan 8 ten name van de Zolderactie. Bekroonde metselaar LEIDEN H. N. Steenvoorden, leerling van de bedrijfstechnisclie school, behaalde op de nationale be- roepenmanifestatie in Utrecht in de afdeling metselen een derde prijs. Hij eindigde als achtste van de 120 kandidaten. DOE HET MODERN NIEUWE RIJN 48-32

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3