Hotelhouders wensen meer invloed in YYY Katwijk Smoke Stack speelt vanavond in Katwijk Jaarlijkse uitvoering van voorbeeldig DYS Militair Tehuis Mare vernieuwd Internationaal zwemfestijn in De Vliet te Leiden Parkeerhavens en f ietsklemmen aan de Van der Werfstraat Winkel geopend in Ter Aar Bestuur wil er met aan GROFVUIb OPHAALDIENST. PLAN ENDEPOEL TE WARMOND VOLGEND JAAR VOLGEROUWD NIEUWE LEIDSE COURANT 4 ZATERDAG 6 APRIL 1* Op verzoek van het bestuur der R.K. Leonarduskerk aan de Haagweg wordt de stilstaande sloot voor de kerk, die een bron van ergernis en stank was ge worden en allerlei ongedierte (ratten) aantrok, gedempt. Het ligt in de bedoeling na het dem pen de toegang voor auto's naar de kerk te verbeteren. Foto N. van der Horst Pleeggezin is geen liefdadige instelling meer LEIDEN Gisteren hield de Con tact-commissie Kinderbescherming Leiden een contactavond. Over ont wikkelingen in de toepassing van het pleeggezin sprak drs. M. J. A. van Spanje in de Lidwinaschool. Het aannemen of onder voogdij stellen van kinderen is niet meer een zaak van puur liefdeswerk, ge daan door amateurs, maar moet te genwoordig vakkundig beroepsar beid zijn, waarvoor betaald wordt. Dat laatste is belangrijk voor de goede verhoudingen: iedereen wordt betaald en daarvoor moeten we niet stiekem doen. Het is heel normaal en niemand hoeft zich te generen ook het pleegkind zelf niet jegens zijn pleegouders, want die hebben het zo gewild en daarom heeft het pleegkind eenvoudig recht op opvoe ding en hoeft het niet met valse gevoelens van overmatige dankbaar heid te zitten. Pleegouders moeten verstandige, zakelijke, intelligente mensen zijn, in staat om voor een korte of lange re periode een kind op te voeden. De spreker vond begrippen als „warm pleeggezin" ongeschikt want te emo- tioeel en „adoptief" gericht Er zijn andere kwaliteiten nodig om het op voeden echt goed te doen, zo was de teneur van zijn betoog. Burgerlijke stand van Benthuizen BENTHUIZEN Geboren: Ja- cob Korbijn, z v P Korbijn en M A Kühlman, Dorpsstraat 236. A C Ha- rinck, z v F Harinck en C Fierloos, Dorpsstraat 27. S W Hofstede, z v G J Hofstede en G Temmink, Margriet- straat 8. P J Schellingerhout, d v C Schellingerhout en M M Koorn- neef, Kon. Julianastraat 61. J Blij— leven, z v J Blijleven en K Boele, Dorpsstraat 158. M J Kaashoek, z v A J Kaashoek en C van Eijk, Hoge- veenseweg 43. C J Hartman, d v B Hartman en J Jansen, Margriet- straat 3. K Bij de Vaate, d v G Bij de Vaate en J Bregman, Beelaerts- park 9. Ondertrouwd: A J v Heijningen, 21 jr, te Boskoop, en A Pos, 21 jr. In en uit Benthuizen BENTHUIZEN Ingekomen per sonen: J P Th van Doorn (plus echtgenote), Ochtenstraat 5; J A H Vos (plus gezin), Prins Bernhard- straat 37; P C Verhoeff (plus echtgenote), Hogeveenseweg 25; F Veersma, (plus echtgenote), Vrij heidslaan 13; F Molenkamp (plus echtgenote), Polderplein 3. Vertrokken personen: M J Pieck (plus gezin), Ochtenstraat7, naar Australië; C den Hertog, van Leeu- wenhoekweg 12, naar Vaals. RIJNSATERWOUDE De Door zetters speelde in het Nutsgebouw. Uitslagen: C. Th. C. Beuk—J. J. M. v. Veen VsA. Calandt—Th. A. v. d. Meer 0—1; L. J. H. Stiens—C. P. v. d. Meer 01; H. VergeerL. Hogenboom 01; N. Edelenbosch J. v. d. Zwan 1—0; J. v. d. Zwan J. F. Stiens 01; L. J. H. Stiens N. Edelenbosch 0—1; J. v. d. Zwan G. J. Roest 01; A. CalandtC. P. v. d. Meer 01; G. J. RoestTh. v. d. Meer 10; C. Th. C. BeukJ. v. d. Zwan 10; C. P. BeukTh. A. v. d. Meer 1—0. LEIDEN Het rk Militair Te huis aan de Mare is vernieuwd. De restauratie van „De Militaire Ver eniging'', zoals het vroeger heette, is in etappes uitgevoerd. Als laat ste gedeelte werd de ontvangstzaal een nieuw aanzien gegeven. De vernieuwing van het KMT kwam tot stand met financiële steun van de Centr. Vereniging van Mili taire Tehuizen in Nederland. Bestuursmutaties Chr. Nijverheidsonderwijs LEIDEN In de chr. lts aan de Joh. Wagenaarlaan in Zuidwest werd de jaarvergadering gehouden van de „Vereniging voor chr. nijver heidsonderwijs voor Leiden en om streken". Mevrouw drs. D. Woudstra Bergema en de heren P. S. Harmsen, J. C. Mulder en J. M. van Weelden werden herkozen als bestuurslid. In de vacature-W. G. Aldershoff werd de heer D. Groeneveld te Leider dorp gekozen en in de vacature- J. Pison mevr mr. I. Geelkerken Brusse. Binnenkort zal officieel af scheid genomen worden van de heer Aldershoff, die dertig jaar lid van het bestuur is geweest. Uit de jaarverslagen bleek, dat Boshuizen, de chr. nijverheidsschool voor meijes, per 15 okt. 1967, 531 leerlingen telde. Het aantal leerlin gen van de dagopleiding van de chr. lagere techn. school was op die da tum gestegen tot precies 600; part time-onderwijs ontvingen 200 leer lingen; de avondcursuslessen werd door 48 cursisten gevolgd. LEIDEN In het zwembad De Vliet wordt op zaterdag 22 en zondag 23 juni een aantrekkelijk zwemfestijn gehouden, een drielandenontmoeting tussen Tsjechoslowakije, Groot-Brittannië en Nederland. Dit gebeurt onder auspiciën van de Kon. Ned. Zwembond onder voorwaarde, dat de gemeente Leiden zich garant stelt voor het geraamde tekort. De Ned. Televisie-Stich ting zal de wedstrijd gedeeltelijk uitzenden en daarvoor uiteraard betalen zodat van de geraamde kosten ten bedrage» van f 25.000 na aftrek van recette, vergoeding NTS en bijdrage KNZB nog een geraamd tekort van plm. f 10.000 resteert. B. en W. hebben de raad voorgesteld voor dit bedrag een garantie te verlenen. LEIDEN In opdracht van de directeur gemeentewerken is de fa. gebr. De Bolster begonnen met de aanleg van 42 parkeerhavens en het plaatsen van 156 fietsklemmen op door afbraak van panden vrijgeko men plaatsen aan de Van der Werf straat achter de Haarlemmerstraat. Op het terrein waar onlangs de oude openbare lagere school is af gebroken (tegenover het badhuis) komen in totaal 24 parkeerplaat sen en 80 fietsklemmen. Tevens wordt hier een hoek van ca. 16 bij 10 meter betegeld voor speelruimte Ook het terrein van de voorma lige kleuterschool op de hoek van Oude Vest en Van der Werfstraat krijgt een nuttige verharding. Met de ingang aan de Van der Werf straat komen hier parkeerruimte voor 12 auto's en klemmen voor 39 fietsen. De „knik" in de Van der Werf straat hier vlakbij wordt er uitge haald, door een gedeelte van het terrein bij de rijweg te trekken. Op het hoekterreintje van Van der Werfstraat en Pelikaanstraat ko men ten slotte zes parkeerhavens en 37 fietsklemmen. Ook hier wordt de scherpe straathoek ten behoeve van het verkeer verwijderd en de nieuwe trottoirband ruim binnen het afbraakterrein gesteld. Bestuursleden van het Rode Kruis gehuldigd HOOFDDORP In Het Verscho len Nest werd de algemene jaar lijkse ledenvergadering gehouden van het Roode Kruis, afdeling Haarlemmermeer. Drie bestuursleden werden ge huldigd en ontvingen de draagspeld omdat zij tien jaar „trouwe dienst" achter de rug hebben: mevrouw P. Goudriaan-Bokhorst en de heer W. Kloosterziel, beiden afkomstig uit Nieuw-Vennep, en mevrouw M. H. Rijkeboer-Prins uit Zwanenburg. De vergadering stond onder voor zitterschap van J. Glasbeek. Aan het slot van de jaarvergade ring sprak een der leden van het Jeugd-Rode Kruis. Op 29 juni is Haarlemmermeer gastvrouwe van leden van het Jeugd-Rode Kruis uit ons eigen land, België en West- Duitsland. Op Schiphol-oost zullen dan wedstrijden worden gehouden. Benoemingen waterschap Haarlemmermeer HOOFDDORP De verkiezing van drie hoofdingelanden en een heemraad voor het waterschap de Haarlemmermeerpolder, heeft succes opgeleverd voor het actie-comité te gen het derde gemaal. Dit actie comité had kandidaat gesteld voor heemraad, de heer G. W. I. Pompen uit Nieuw-Vennep. Deze wist 332 stemmen te verzamelen en werd daardoor gekozen. Voor de drie vacatures „hoofdin gelanden", werden de kandidaten van de Vereniging Polderbelangen'* gekozen, de heren O. de Kok uit Nieuw-Vennep. jhr. mr. L. M. E. von Fisenne (burgemeester van Hengelo) en W. J. J. Koeckhoven uit Hoofd dorp. TER AAR Zonder enig cremo- nieel heeft de heer L. P. Rietveld vrijdagmiddag de deur van izijn nieuwe winkel in het winkelcentrum Aardam open gedaan. Daarmede was hij de eerste van hen die hun be drijf daar gaan vestigen. Toch wa ren burgemeester B. J. Hogenboom en de wethouders H. A. Volgering en G. van Harten, gemeentesecreta ris N. J. A. Robertz, gemeente archi tect Blok. de heer De Jong van de firma v.d. Velden en de Jong te Lei derdorp en architect Van Straaten naar de nieuwe zaak gekomen om de ondernemer en zijn echtgenote, ge luk te wensen met dit nieuwe pand. De heer Rietveld heeft in- zijn dub bele winkel een zaak voor woning textiel en meubelen ondergebracht, die hij voorheen moest drijven in een veel te klein geworden pand aan de Aardamseweg. Bouw en inrichting van deze nieuwe zaak zijn een sie raad voor Aardam. TTei/iig belangsteUing voor drumband LEIMUIDEN In de zaal van de heer C. W. v. d. Poel speelde gister avond de drumband o.l.v. de heer G. Stellaard; de muziekvereniging stond onder leiding van de heer J L Comelissen. Er waren slechts enkele be langstellenden. De drumband trad het eerst op met o.m. Roffel. Inge borg en José. De muziekvereniging speelde o.m. Mars Pan-Europa en een teenager-fantasie. Graag eigen man aan de balie (Van een onzer redacteuren). KATWIJK AAN ZEE De hotel houders die samenwerken in de Zee stercombinatie (tien grote Katwijk- se hotels) streven naar de benoe ming van een eigen kracht op het VVV-kantoor, die zich speciaal met de hotelboekingen zal belasten. Het VVV-bestuur wil daarvan evenwel niets weten. De hotelhouders hebben zich tot het gemeentebestuur re- wend, dat bij de besprekingen tus sen beide groeperingen nu een be middelende rol vervult De situatie in Katwijk doet den ken aan die in Noordwijk een aan tal jaren geleden. Ook daar ont stond een vertrouwenscrisis. De Noordwijkse hotelhouders meenden, dat zij door de VW ten opzichte van de particuliere verhuurders te kort werden gedaan. Zij hadden soms nog kamers over, terwijl op hetzelfde ogenblik dui zenden gasten bij particulieren wa ren ondergebracht. De hotelhouders vergaten, dat men de gasten niet in bepaalde richting kan dwingen. De VVV kan moeilijk de politie opbellen om gas ten die de voorkeur geven aan on derbrenging bij particulieren niette min naar een hotel te geleiden. Heta experiment in Noordwijk met een vertegenwoordiger van de hotelhouders aan de balie van het VVV-kantoor is op een mislukking Camera Natura KATWIJK AAN ZEE In ons verslag van de filmavond van Oud- Katwijk heeft helaas een naamsver wisseling plaats gehad. De film Camera Natura is ge maakt door de heer J. van der Plas jr., die twee jaar aan de samen stelling er van bezig is geweest. De film geeft een beeld van de flora en fauna in de Katwijkse duinen. Hij heeft reeds in wijde kring de aandacht getrokken. De film van de heer J. G. J. van Overvest heet „Kent u Kat wijk?". Daarin zijn vele facetten van het Katwijkse dorpsleven op. vaak frappante wijze vastgelégd Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 9.49 en 22.41 uur; laag water 4.56 en 17.53 uur. Maandag: hoog water 11.26; laag water 6.29 en 19.35 uur. KATWIJK AAN ZEE Woens dagavond 10 april om acht üur ver gadert de afdeling Hoornes van de Christenvrouwenbond in kleuter school De Klimroos. De heer R. Ko ning uit Wassenaar hoopt te spre ken over: Kunst een teken aan de wand. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor de kerktelefoon werd in de hervormde gemeente ontvangen een bedrag van f 353,81. uitgelopen. Men had twee balies ingericht: één vxan de hotelhou ders en één van de vereniging van vila- en huizenverhuurders. Door dat men elkaar gasten ging af snoepen, ontstond een ouhoud- bare situatie. Tenslotte dreigde de VVV eraan kapot te gaan. Nu heeft men in Noordwijk een andere vorm gevonden. De VW is een stichting gewor den met financierende organisaties, waarvan de Horeca en de vereniging van villa- en huizenverhuurders de belangrijkste twee belanghebbenden zijn. Zy zijn in het dagelijks bestuur vertegenwoordigd en hebben op die manier medezeggenschap. Deze medezeggenschap strekt zich evenwel niet uit tot bemoeienis met de dagelijkse gang van zaken op het kantoor. Dat is een kwestie van ver trouwen in de directie, vertrouwen dat er is of dat er niet is. De Noordwijkse VW-directeur gaat uit van het standpunt: u vraagt en wij draaien. Wie een hotelkamer vraagt, krijgt een hotelkamer, wie een particulier onderkomen wenst, wordt naar een privé-adres verwe zen. Zo gaat dat in Katwijk trou wens ook. Niet divingen Een belangrijk hulpmiddel bij het verwijzen naar hotels is een groot lichtjesbord. Elk lichtje stelt een hotel voor. Zolang in een hotel nog kamers over zijn, brandt het lampje. Volgens de Noordwijkse VW-directeur bewijst dit visuele ezelsbruggetje zowel de gasten als het VW-personeel belangrijke diensten. KATWIJK Toen de Instuif in november 1967 de beatgroep Smoke Stack liet optreden, was men over de muzikale en vocale prestaties van deze Rhythm en Blues band nog niet geheel te vreden. Nu echter, na verloop van enkele maanden, is de kwaliteit van deze band van die klasse, dat de werkcommissie van de Instuif hem graag nogmaals aan de Kat wijkse jeugd presenteert. Optredend, sinds twee jaar, van weekeinde tot weekeinde (sinds ok tober '67 in veranderde bezetting) begint Smoke Stack een begrip te KAWIJK AAN ZEE Het groene tamboer- en trompetter korps DVS gaf in een volle Kapel zijn jaarlijkse uitvoering. DVS is een voorbeeldig korps. De muzikanten staan onder vak kundige, stipte leiding. De heren M. Lens (trompetters) en H. Sas burg (tamboers), die elkaar steeds afwisselden, verstaan de kunst van binden en bezielen. Een opsomming van het noodza- Maandag, buurt 1: Herensingel (van Me- dusastr. tot Lage Rijndijk). Hamboeklaan, Kooilaan - geheel. Celebesstr.. Declmastr.. Sleboldstr., Floresstr.. Bloemstr.. FORMO- SASTR., Borneo9tr., Drtftstr.. Lombokstr., Javastr.. Medusastr.. Parkstr.. Koolpark. Atjehstr. (van Koollaan tot Sumatrastr.), Ambonstr., Madoerastr. Maandag, buurt 3: Lage Rijndijk, Voorstr.. Sumatrastr.. Atjehstr. (van Su matrastr. tot Soembastr.). Soembastr.. Ba- listr., Timorstr., Rlngkade. Bonalrestr.. Arubastr., Surlnamestr.. Antlllenstr., Cu- racaostr.. Sint Maartenstr., Sint Eustatl- usstr., Sabastr.. Bankastr.. Bllltonstr., Koolhof. Dinsdag, buurt 8: Kneppelhoutstr., Mul- tatulistr.. Fred, van Eedenlaan. Lodewljk van Dcyselstr.. Albert Verweystr.. Jacq. Perkstr.. Herman Gorterstr., Louis Cou- perusstr.. Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof. Duinhof. Meerhof. Akkerhof. Weidehof, Telderskade, Mulderstr., Gerrlt Kastelnstr.. Segaarstr., Diemelstr.. Roose- veltstr. (geheel). Dinsdag, buurt Haagweg (geheel). Rijndijk, DlJkhoOaan, Valkenburgseweg, Haagweg (tien hulzen), Klikspaanweg. Da Costastr., De Genestetstr., Nlcolaas Beetsstr., Potgieterslaan. Tollenstr.. Schimmelstr.. Oltmanstr., Hasebroekstr., Borgerstr., Van Lennepstr., Ten Katestr., Toussaintkade. Staringkade. Woensdag buurt 2: Aaltje Hoordewler- laan, Cornells Schuytlaan, Dlepenbrock- laan, Joh. Verhulststr., Rich. Holstr.. Obrechtstr.. Churchill-laan. Willem P1J- perstr., Peter van Anrooystr.. JHh. Wage naarlaan. Valerlusstr.. V. Blankenburgstr., Julius Röntgenstr., Mozartstr.. Bernard Sweesstr.. Sweelincklaan. Eudard van Bemumstr.. Brücknerstr., Debussystr., Ravelstr.. Chopinstr., Moesorgsklstr.. gcesar Franckstr., Verdlstr. Woensdag, buurt 8: Schubcrtlaan, Mah- lerstr., Handelstr.. Beethovenlaan, Vlval- dLstr.. Bachstr.. Corellistr., Toscaninilaan, Berliozpad, Roesinlstr.. Lisztpad, Men- delssohnkade. Wagnerpleln, Brahmslaan, Tsjalkowsklkade, Slbellusstr., Bartokstr., Kennedylaan, Max Regcrlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan. Smétanastr.. Pa- ganinLstr., Scarlattlstr.. Griegstr., Donlzet- tiiaan. Donderdag, buurt 7: Herensingel, (van Medusastr. tot Julianastr.), Jullanstr., Ju- lianakade, Sophiastr.. Anna Paulownastr., Alexanderstr., Prlnsenstr., Oranjestr.. Lusthoflaan, DUlenburgerstr.. Nassaustr., Mecklenburgerstr., Os- en Paardenlaan, Bemhardkade, Marijkestr., Margrietstr., Irenestr., Beatrlxstr.. Befnhardstr. Donderdag, buurt 5 Paramarlbostr., Co- antljnstr., Willem de Zwijgerlaan - ge heel, Abr. Crljnssenstr., Stuyvesanthof, Van Rlebeeckhof, Jan Pieterszoon Coen hof, Peter Bothstr., Albertlne Agnesstr., Charlotte de Bourbonhof, Juliana van Stolberghof, Anna van Burenhof. ar- nlxstr. (van Willem de Zwljgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. kelijk vrij korte programma heeft weinig zin. Ik vermeld slechts „Washington Square", de nogal be kende Geriade Mars en de leuke Horlepiep, een typisch Engelse dans, die veel van een polka weg heeft. Bijzonder interessant was een soort openbare les, waarvoor „De strandruiter" was gekozen. Instruc teur Lems vertelde, dat zijn muzi kanten het stuk nog niet kenden; hy zong de melodieën voor en de mannen speelden het alle maal, groep na groep, prompt na. Ook de tamboers kregen zo hun in structies van de heer Sasburg. Toen ze het ten slotte samen deden, man keerde er zowat niets aan. Het har telijke applaus was voluit verdiend. Het concert werd met de bekende „Marines hymn" besloten. Voorzitter Ros bedankte de twee zeer verdien stelijke instructeurs met goede woorden en een rijkbeladen mand met fruit. Hun dames kregen anjers. Na de pauze trad het Lisser mu ziekgezelschap „Kunst en Volhar ding" met een aantal solisten op. Onder leiding van de heer Van Strien gaven ze een selectie uit „Die Lustige Witwe" (Léhar). Joh. van Wolfswinkel. Lenteklokjes vraagt om nieuwe leden KATWIJK AAN ZEE Nu het concert van De Lenteklokjes achter de rug is, kunnen nieuwe leden zich weer melden. Aid. A (5 tot en met 7 jaar) van 4.15 tot 4.45; afd. B (8 tot en met 10 jaar) van 4.45 tot 5.30; afd. C (11 tot en met 13 jaar) van 5.30 tot 6.15; afd. D (14 jaar en ouder) van 7.09 tot 7.45 uur. Aangezien de afd. C. in mei een opname heeft van vrolijke bedjes en afd. D een opname van geestelijke liederen, worden de nieuwe leden verzocht zich wel direct a.s. maan dag te melden. De repetities hebben plaats in de achterzaal van de Kapel aan de Voorstraat op maandag. worden onder de jeugd van Leiden en omgeving. In de dancings en jeugdsociëteiten luisteren de tieners graag naar de rhythm and blues en de commerciële muziek van deze vijf musici. Onder leiding van manager Joop van Duyn (Parklaan 30 Katwijk aan Zee) werken deze jonge mensen hard om een carrière niet alleen in Leiden en ofgeving, maar door heel Noord- en Zuid-Holland op te bou wen. Daarom zijn zij ook lid gewor den van Twienerama, de vakbond van beatgroepen. Buitenland Graag zouden zij in het buiten land optreden. De installatie voor een dergelijk groot optreden bezit ten zij reeds. De waarde hiervan wordt, geschat op 14.000 gulden. Organist is Jacques Schouten, van beroep facturist, maar tijdens het optreden een volleerd vakmusicus. Aan de drums vindt men Dick Guyt, in het dagelijks leven typo graaf. Basgitarist is Willem Koele- wijn, die ook als zanger optreedt. Hij is werkzaam in een expeditiebedrijf. Verder zijn er nog twee scholieren, t.w. solozanger Berry van Duyn, die af en toe een aardig toontje op de mondharmonica meeblaast. en Ma rio Lugthard, sologitarist, die Berry in zijn zang ter zijde staat. Smoke Stack is te beluisteren en te zien morgenavond in het recrea tiegebouw op het campingpark Noord. Dit is de laatste beatavond die de Instuif dit seizoen organiseert, er volgt nog een slotbal, dat op het genre van het Oudej aarsbal zal zijn afgestemd. J eugdka merorkesi in Leiderdorp LEIDERDORP Onder auspi ciën van de afd. Leiderdorp van K. en O. trad gisteren in de Her-, vormde kerk het Leidse Jeugd/ca-! merorkest o.l.v. Henk Briër op mei als solisten Veronica Steinbach, fluit en Jan van der Meer, piano. Nog onlangs schreven we over dit opmerkelijke jeugdorkest naar aanleiding van een optreden in Leiden. Het programma was op een enkele uitzondering na iden-t tiek, zodat ik me beperk tot de noviteiten. Eigenlijk doet dit orkest niet on der voor de kleine beroepsorkesten, waar het de accuratesse betreft en zeker niet op het punt van de spirit Handels grosso ih F. groot, Bachi Brandenburger Concert no 4 in G. groot en de zogenaamde Feuersym- phonie van Haydn kregen ook hier weer klare vertolkingen. Zeer verdienstelijk was verder de fluitvoordracht in de beide stukken van Mozart door Veronica Steinbach. Ondanks haar begrijpelijke gespan nenheid bleef zij meester over rit mische en zangerige aspecten van het vriendelijke Andante en het Rondo. Ook haar fraaie toon trof de intieme sfeer gelukkig. Een vertolking van allure was ten slotte die van Mozarts pianoconcert in A. gr. (KV 414) door Jan van der Meer. Parelend passagewerk en een mooi cantilene in het middendeel De cadensen warén virtuoos van toucher. Wat mij echter het meest heeft getroffen was de betrouwbaar heid in de begeleiding van Henk Briërs jonge orkest, waardoor een goed sluitend samenspel tot stand kwam. HENRI WELBOOREN Leiderdorpse ruiters naar De Bloemerd? LEIDERDORP Als de ge meenteraad akkoord gaat met een voorstel van B. -en W., zal aan de ruitervereniging Liethorp een per- ceel grond aan de Dwarswetering worden toegewezen. Dit ligt in het toekomstige sportpark De Bloemerd. Aan de Munnikenweg wordt dan de manege gebouwd. Paarden en pony's kunnen dan weiden in het sport park en er worden ruiterpaden met I een lengte van 2,5 km aangelegd. Tijdens een rumoerige vergadering werd de heer Hanson geroyeerd als lid; het royement van de heer Groe nen werd na stemming ongedaan ge- j maakt. Toneelexperiment in Oegstgeest OEGSTGEEST Onder auspiciën van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale wordt dinsdagavond om acht uur in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg een opvoering gege- r ven van het toneelstuk „Nummer 44.07.32.174". Het stuk is een „toneel-collage", opgebouwd rondom een eenakter van Berthold Brecht, een speech van Cromwell en een eenakter van de jonge Amerikaanse toneelschrijver i Staffan Roos. Het behandelt de botsing tussen individu en ge- l meenschap. Het publiek wordt actief bij de handeling betrokken en zal op f beslissende momenten de gang van zaken op het toneel bepalen. Kaar- i ten zijn verkrijgbaar bij de LJA, If Boekhandel De Kier en aan de zaal. f Voor de Aktualiteitensociëteit in i het Gemeentecentrum spreekt zon- dagavond om acht uur de heer D. Engelfriet over het werk van de componist J. S. Bach aan de hand van een aantal fragmenten. Burgerlijke stand van Alkemade ALKEMADE Geboren; Eduar- dus, J, zn vn Hoogenboom, J M en van Haastrecht, P Th A; Marleen, J C, dr vn Jansen, J J M en Spruit, M A C; Jacqueline, E M. dr vn Van der Meer B A en van Berkel, H G. Ondertrouwd: J C M Heemskerk en G M Hoogervorst; J C van Ha meren en W J C van der Meer; Oudshoom H J en Koek AHC; Van den Hurk, P A en De Koning, Ch C M; Hoogenboom, C J en De Jeu, J A. Gehuwd: Van der Meer, C J en Hoogenboom, J E; Onderwater, L A B en Van der Meer, A K. Overleden: C M van Leeuwen, 74 jr; W Ch van der Geest, 67 jr. Woensdag 10 april om acht uur 's avonds vergadert de Christen vrouwenbond afdeling „Hoornes", in de kleuterschool „De Klimroos". Roelof Koning uit Wassenaar zal spreken over: „Kunst, een teken aan de wand." WARMOND B. en W. hebben in hun begeleidingsbrief by de be groting meegedeeld, dat het in de bedoeling ligt de salarisadministratie te mechaniseren om het hoofd te kunnen bieden aan de stygende perso neelsbehoefte, mede veroorzaakt door de uitvoering van de bestemmings plannen Endepoel en Zwanburg. De zestien jaar oude brandspuit moet dit jaar worden vervangen, zo delen zy verder mee. Verwacht wordt, dat dit jaar in Endepoel 39 woningwetwoningen en 45 premiewoningen gereedkomen en volgend jaar 42 woningwetwoningen (flatbouw) ep 23 premiewoningen. Voor de resterende grond, waarop nog 64 woningen kunnen worden ge bouwd, zal dit jaar 'n voorbereidend plan worden gemaakt. Tegen het be gin van 1970 kan de bouw van deze laatste serie beginnen. Er dient spoed te worden betracht met de vernieuwing van de riole ring; de kosten zijn geraamd op f 1.228.740. Het plan zal in vijf fasen worden uitgevoerd. Het is er op ga- beseerd, dat de gemeente geen eigen zuiveringsinstallatie bouwt. Verwacht wordt, dat dit jaar de interkerkelijke stichting voor maatschappelijk werk te Oegstgeest en Warmond wordt opgericht. Ten slotte komen B. en W. met het volgende lijstje van urgente werken; reconstructie Warmundastraat. Van Beveminkstraat en dr. Amanstraat; uitvoering bestemmingsplan Zwan burg; aanschaf brandweerauto en vuilnisauto; bouw garage voor ge meentewerken en brandweer; ver nieuwing riolering; uitbreiding en reconstructie sportveld Overbos; uit voering recreatieplan; verbetering straatverlichting. Statuten KWV goedgekeurd KATWIJK AAN ZEE De statu- ten van de Katwijkse Watersport vereniging zijn koninklijk goedge keurd. De voorzitter deelde dit mee bij het begin van de gisteravond ge houden jaarvergadering. Het voorstel tot contributieverhoging werd aanvaard met dertien stemmen voor en drie tegen; met terugwer kende kracht tot 1 januari 1968 wordt de contributie verhoofd van f 25 tot f 50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4