Korea is slecht voorbeeld voor gesprek over Vietnam Ds King 29CENT VOOR DEZE HOFNAR BOUQUET DAN STEEKT U IETS FIJNS .Eregraf voor kampioen' KINDERZEGELACTIE BOVEN 5 MILJOEN Uit de Haagse hof geplukt NA TWEE JAAR PRATER BESTAND Strijd niet gestaakt Al meer dan miljoen bejaarden in ons land Moskou Paria verbrand Kaartverkoop gaf doorslag V oor wa ardelijke celstraf voor gewezen advocaat Spaans parlement aanvaardt wet op staatsgeheimen Half miljoen voor Colombiaans melaatsendorp 17 VRIJDAG 5 APRIL 1968 Op Cape Kennedy is gisteren de maanraket Saturnus V gelanceerd met Apollo-cabine. Ofschoon de motoren van de tweede trap het slechts even deden en toen uitvie len slaagde men er toch in de Apollo in een baan om de aarde te krijgen. De derde trap, die lan ger brandde, maakte dat mogelijk. (Van een onzer redacteuren) TYTU vredesbesprekingen over Vietnam worden voorbereid, gaan onwillekeurig de gedachten terug naar het moment, waarop soortgelijke onderhandelingen over Korea werden geopend. Dat was op 10 juli 1951 in Kaesong. Pas twee jaar later, op 23 juli 1953. werd te Panmoendjon een bestandsovereenkomst ge sloten en sindsdien bestaat in Korea aan weerszijden van een bufferzone van vier kilometer een gewapende vrede, die van tijd tot tijd van het noorden uit wordt verstoord. Het besluit van 10 juli 1951 kwam na een jaar van felle strijd, die hon derdduizenden mensenlevens eiste. De VN-strijdkrachten dreven aan vankelijk de Noordkoreaanse aanval lers tot aan de grens van China te rug. Toen in november 1950 echter de Chinezen hun „vrijwilligers" over de grens lieten zwermen, moesten de ge allieerden zich haastig terugtrekken. Op 4 januari 1951 heroverden de communisten zelfs de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel. Tot eind mei verliep de strijd met wisselende kansen. Toen trokken de geallieerden voor de derde maal Noord-Korea binnen en bezetten een gebied ten noorden van de 38ste breedtegraad. Rusland stelde toen voor, het vuren in Korea te doen staken. Intussen had president Truman zich genoodzaakt gezien, generaal MacArthur te ontslaan als opperbe velhebber van de troepen in Korea. Een ernstig verschil van mening over de wenselijkheid van aanvallen (zo nodig met kernwapens) op doelen in China, was hier aanleiding toe. Een vergelijking met de vervan- AMSTERDAM Verscheide ne facetten van de huidige stormachtige ontwikkeling op alle gebieden en de consequen ties daarvan nopen steeds dwin gender tot een internationale aanpak. Deze bepaalt in toene mende mate het nationale beleid. Dit zei gisteren staatssecretaris dr. Kruisinga (sociale zaken en volksge zondheid) op een bijeenkomst van de Vereniging voor internationale rechtsorde in Amsterdam ter gele genheid van het 20-jarige bestaan van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Dr. Kruisinga schetste de problema tiek die voortvloeit uit deze storm achtige ontwikkelingen. „Als gevolg van het groeiend medisch en tech nisch kunnen steeg de wereldbevol- O ET is opvallend, dat Rusland ook thans nog weigert 'samen met Engeland over te gaan tot bijeen roeping van de Geneefse conferentie, die zich met een regeling van Viet nam moet bezighouden. Voorheen kon deze weigering wor den uitgelegd als een teken, dat de ontwikkelingen in Vietnam er nog geen aanleiding toe gaven. Hierin is nu verandering gekomen en er moet naar een andere reden worden ge zocht. Die kan wellicht worden gevonden in het streven van Moskou, te voorko men dat China bij vredesbesprekin gen over Vietnam wordt betrokken. De invloed van Peking zou aan de conferentietafel slechts een remmen de zijn. Bovendien heeft de niet uitgespro ken weigering van Moskou, met Pe king aan één tafel te gaan zitten, alles te maken met het ideologische conflict in de communistische we reld en de strijd om de macht, die daar gaande is. Een succesvolle beëindiging van een door Rusland georganiseerde Viet namese vredesconferentie zou het prestige van Moskou tegenover Pe king vergroten en de tegenstellingen binnen het in beweging zijnde com munistische blok verkleinen. In dit licht dient men de Russische uitnodiging te zien, om de inleidende vredesbesprekingen in Moskou te houden, omdat daar ook Noord-Viet- nam en het Zuidvietnamese Bevrij dingsfront diplomatieke vertegen woordigingen hebben. Voor Amerika levert Moskou als conferentieplaats geen bezwaren op. Het hoeft zich geen zorgen te maken over prestigeverlies. Het belangrijk ste is. dat omstandigheden worden geschapen, die snel leiden tot aan vaardbare resultaten. king in de periode 1930-1960 van twee tot drie miljard. Ons land is thans het dichtst bevolkte ter wereld. In de Afrikaanse gebieden verkeert de bevolkingstoename nog slechts in een beginstadium. Ook de leeftijdsop bouw van de bevolking verandert. In ons land stijgt het aantal 65-ja- rige en ouderen jaarlijks met minstens 50.000. Nu is dat al meer dan een miljoen. Niettemin is dit la ger dan in de meeste Westeuropese landen, bijvoorbeeld 50 pet. lager dan in Oostenrijk. België en Engeland, al dus dr. Kruisinga. Het aantal 75-jarige en ouderen is sinds 1940 meer dan verdubbeld. Dat is duidelijk belangrijk voor de ge zondheidszorg: van de groep 65-75 ja rigen leeft nog 75 pet. in eigen omge ving, van de boven-75 jarigen is ruim 60 pet. op verzorging in inrichtingen aangewezen. Veroudering brengt verandering invaliditeitspatroon mee. Dit maakt goede aanpassing van medische en hvgiënische voorzieningen noodzake lijk. Meer welvaart leidt ook tot nega tieve factoren als meer sigaretten ro ken. Wij zuller. ons, aldus dr. Kruisinga, moeten bezinnen op maat regelen die het roken tegen gaan of er rekening mee moeten houden, dat sterfte en ziekie toenemen en onze arbeidsproduktiviteit in niet onbe langrijke mate wordt aangetast. NEW DELHI De Indiase pre mier, mevrouw Indira Gandhi, heeft gisteren in het parlement de ver branding van een „onaanraakbare" jongen (een paria), die er van werd beschuldigd enkele koperen potten te hebben gestolen, een daad genoemd, waarvoor de natie zich moet scha men. Het incident gebeurde in februari in de staat Andhra Pradesj. De jon gen werd door Hindoes van een hoge kaste aan een paal gebonden, gesla gen en vervolgens levend verbrand. In verband hiermee zijn zeven perso nen gearresteerd. Mevrouw Gandhi drong er op aan de schuldigen streng te straffen en daarbij geen medelijden te tonen. Zij noemde de verbranding een bar baarse en afschuwelijke daad en zei ook verbijsterd te zijn over de onge voeligheid en onmenselijkheid van hen die toekeken. De minister van binnenlandse za ken, Chavan, deelde mee dat priori teit zou worden gegeven aan een mi nistersconferentie over de zorg voor voortdurende waakzaamheid tegen dergelijke incidenten. Huis van Afgevaardigden aanvaardt reisbelasting P WASHINGTON Het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft gisteren zijn goedkeuring ge hecht aan een belasting van vijf pro cent op de prijs van internationale luchtreizen. Het voorstel gaat nu naar de Senaat. Het Huis ging even eens akkoord met vermindering van het bedrag aan goederen dat Ameri kanen na een buitenlandse reis rech tenvrij mogen invoeren van honderd tot tien dollar. Deze maatregel geldt tot 16 oktober 1969. ging van generaal Westmoreland als opperbevelhebber in Vietnam gaat niet zonder meer op. Het begin Als gevolg van het Russische voorstel begonnen in het nie mandsland van Korea bestandsbesprekingen, eerst in Kaesong en later in Panmoendjon. Zij duurden (met grete tussenpozen) twee jaar. Eind november 1951 wer den de delegaties het eens over een demarcatielijn. Enkele weken later werden lijsten met namen van krijgsgevangenen uitgewisseld. De onderhandelingen werden echter af gebroken, omdat de geallieerden geen krijgsgevangenen tegen hun wil wensten terug te zenden. In oktober 1952, kort voor de Ame rikaanse presidentsverkiezingen, be loofde generaal Eisenhower als kan didaat van de Republikeinse partij een eind aan de Koreaanse oorlog te zullen maken, als hij president zou worden. Na gekozen te zijn bracht hij in december een bezoek aan het front. Toen hij op 20 januari werd beëdigd, duurde de strijd nog voort. Pas na de dood van Stalin (op 5 maart 1953) leek een vergelijk moge lijk. Malenkof, die in Moskou aan de macht kwam, verklaarde dat alle on opgeloste problemen tussen Oost en West door onderhandelingen geregeld konden worden. Maar het duurde nog tot 23 juli van dat jaar. voordat een bestandsovereenkomst kon worden getekend. Politieke besprekingen mislukten tenslotte op de Geneefse conferentie van 1954. 1 erf Nu gaat vrijwel iedere vergelijking mank. Dat is ook met Korea en Viet nam het geval. In Korea bevonden de strijdkrachten van beide partijen zich aan weerszijden van een demar catielijn. Zuid-Korea had bovendien het voordeel, dat het geen ge meenschappelijke grens met andere landen heeft, maar omsloten wordt door de Japanse zee en de Gele zee. In Vietnam is de situatie geheel anders. Daar bevinden vriend en vij and zich binnen het gebied van Zuid-Vietnam. dat ook nog het na deel heeft, te grenzen aan Laos en Cambodja. Een bestand aan de de marcatielijn met Noord-Vietnam is zinloos, omdat de voornaamste aan- voerwegen van 'dat land naar Zuid-Vietnam via Laos en Cambodja lopen. Het bereiken van een wa penstilstand in Vietnam zal dus veel meer moeilijkheden opleveren dan in Korea het geval was. Blijft echter de vraag of de onderhandelingen zoveel tijd in beslag moeten nemen als toen. Temeer, omdat in Vietnam in te genstelling tot Korea een wa- geen zin heeft. Vergelijk De kans is dus groot, dat de ge vechten niet zullen ophouden, voor dat een politiek vergelijk is bereikt tussen de Zuidvietnamese groeperin gen die geacht mogen worden geza menlijk de bevolking te vertegen woordigen. Het zal noodzakelijk zijn, dat ook afgevaardigden van het Be vrijdingsfront (politieke organisatie van de Vietcong) al in de beginfase bij onderhandelingen worden betrok ken. Wil een politieke regeling in Zuid-Vietnam mogelijk worden, dan dienen Noordvietnamese, Ameri kaanse en andere buitenlandse troe pen geleidelijk uit het land te wor den teruggetrokken. Een afspraak I hierover hoeft echter niet te wachten i op overeenstemming tussen de Zuid- vietnamezen onderling. Zij moet er eer op vooruitlopen. Zinloos Slechts op deze wijze kan worden voorkomen, dat zoals in Korèa uitzichtloze onderhandelingen wor den gevoerd, terwijl duizenden mensen hun leven laten in een zin loos geworden oorlog. Als aan beide zijden het besef leeft dat aan de uit puttingsoorlog een eind moet komen, moeten de beslissingen snel worden genomen. Ook al is men daar in Sai gon nu nog niet aan toe. Overigens moet worden afgewaeht in hoeverre China Noord-Vietnam en de Vietcong zal toestaan, onderhan delingen te voeren, die een voor de Amerikanen aanvaardbare vredesre geling opleveren. Nu zal blijken, hoe groot de invloed van Rusland op het ogenblik in Hanoi is. (Vervolg van pag. 1) De politie zette onmiddellijk na de aanslag de gehele wijk waarin het Lorraine-hotel staat, af, omdat jonge negers branden begonnen te stichten. Arrestaties Twee niet geïdentificeerde mannen zijn enkele blokken van het hotel waar King werd doodgeschoten gear resteerd. Het is niet bekend of zij iets met de moord te maken hadden. De politieradio waarschuwde alle posten om uit te zien naar een in het wit geklede jongeman die volgens ooggetuigen wegrende van de plaa'cs waar het misdrijf was gepleegd. Onmiddellijk na de aanslag richtte de president van de Verenigde Sta ten, Johnson, zich tot het Ameri kaanse volk. Hij sprak in de deur van het Witte Huis via de televisie. In zijn toespraak zei hij: „Wij kun nen niets bereiken door wette loosheid en verdeeldheid. De presi dent hoopte dat alle Amerikanen zich diep in hun hart zouden bezinnen. Hij riep op tot gebed en begrip. In Memphis verklaarde de gouver neur van Tennessee Buford Elling ton: „Voor de tweede maal binnen enkele dagen vraag ik de bevolking van Memphis en het district Shelby met de meeste nadruk de kalmte te bewaren. Dat wil ik vanavond nog maals doen, gesteld voor het zeer be treurenswaardige incident dat heeft plaats gevonden. Al het mogelijke wordt gedaan om de dader of daders die verantwoordelijk zijn voor deze daad op te sporen." Vanuit Nashville riep hij 4.000 man van de Nationale Garde op om in de stad de rust te komen herspellen. De Nationale Garde had zich net uit de stad teruggetrokken na de relletjes van vorige week. Dr. King kwam met zijn mensen vorige week naar Memphis om een staking van de straatvegers te on dersteunen en in de straten van de stad te demonstreren. De demonstra tie liep uit de hand. Verschillende mensen werden gewond en één neger werd gedood tijdens relletjes die volgden. King en zijn mensen hadden beslo pen de demonstratie deze week te herhalen. Maandag zou hij aan het hoofd van zijn mensen door de stad marcheren. AMSTERDAM Even zag het er naar uit, dat de Kinderpostzegelactie dit jaar voor het eerst geen vooruit gang zou boeken, want de 500.000 schoolkinderen die in oktober j.l. on der goede zorgen van het onderwij zend personeel van 8500 scholen uit zwermden braehten wat minder bestellingen thuis dan anders en ook de PTT verkocht aan de loketten minder postzegels. Maar de kaartver koop en het meedoen aan de re buswedstrijd maakte alles goed en zo sehoot de totaal-opbrengst van de ac tie toch met vier ton méér dan in 1966 omhoog tot juist een ton boven de 5 mil joen gulden. Een achteraf toch nog verrassend resultaat, waarvoor het Ned. Comité bijzonder dankbaar is. Aanvankelijk had men verwacht dat de door schoolkinderen verkochte postzegels, iets duurder per velletje, meer zou den opbrengen. Wanneer de kinderen met hun bestellingen thuiskomen, zo half oktober, is de actie eigenlijk al voor driekwart ..gemaakt". Niets is echter veranderlijker dan de mens, ook in zijn manier van geven. Ditmaal bleef de totale verkoop van kinderzegels lager dan in 1966: de PTT meldde, dat er aan toeslag een ton minder was binnengekomen. Merkwaardigerwijze steeg echter plotseling de verkoop van kaarten met een flinke winst en deden er 50.000 mensen meer mee aan de prijsvraag (waarvoor in de laatste ja ren de belangstelling meer taande), DEN BOSCH De 70-jarige ex-advocaat mr. M. A. uit Maastricht is gisteren door de rechtbank van Den Bosch veroordeeld tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Hij stond op 21 maart terecht wegens het feit. dat hij in zijn functie van secre taris van de algemene commissie voor kinderverpleging en kinder bescherming te Den Bosch verduiste ringen ten nadele van deze stichting heeft gepleegd. GENÈVE Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft meer hoop dan ooit dat een gesprek tussen de Verenigde Staten en Noord-Vietnam tot stand kan ko men. Hij gelooft dat spoedig bespre kingen zullen beginnen. Oe Thant zei dit vanmorgen bij zijn aankomst in Genève, waar hij de eerste steen zal leggen voor een nieuwe vleugel van het Paleis der Naties, de Europese VN-hoofdzeteL DOOR In een niet nader te noemen Haagse straat is een defecte par- keermeter. Het is een algemeen ge koesterd geheim. Niemand praat er over, maar elke ochtend is er een wedloop, wie het eerste dit begeerde plekje bereikt Sommigen komen een half uur eerder dan eigenlijk voor hun bezigheden noodzakelijk is; om dan nog het vakje vol te vinden! Het is net zo iets als de dubbeltjes zoekerij na een drukke dag des zo mers op het strand. Eén kan het bof je slechts hebben. En al, die later komen, zullen met lede ogen hun televisietoestel bekij ken. dat hun onbereikbaar ver houdt van de Zweedse programma's Zender Stockholm zou hun im mers de kans hebben gegeven op slag ook een defecte parkeermeter te produceren, waar ze muntloos hun ijzeren paard kunnen stallen. Daar liet men zien, hoe met een bierblikjes opener van Amerikaans makeljj feilloos een parkeermeter aan de nodige feilen geholpen kon worden, om het apparaat alle trek in kwartjes te ontnemen. Blijkbaar drinken de Stockhol- mers veel blikjes Amerikaans bier en hebben ze zo de vereiste blikope- nener In huis. Ik zie ze al snellen in de donkere avond. Prik in de parkeermeter, au to erbij.... Prik Heel vroeger toen de zwijntjesja- gerij in Nederland een sport was, dat waren (voor de jongere genera tie) diefstallen van fietsen, die bij de officiële instanties rijwielen wor den genoemd, is in Haarlem eens een krantenbericht geweest, dat de politie in alle staten van woede bracht. Iedere dag kwam op het politie rapport één zinnetje voor: zoveel rij wielen ontvreemd. Een speelse verslaggever gaf dat weliswaar plichtgetrouw door, maar voegde de zin toe: De politie holt er achteraan. Een gezagsondermijning, die toen nog onaanvaardbaar brutaal was. Het gewraakte zinnetje passeerde alle redactionele controleposten en kwam in de krant. Het tumult, dat voor en achter de schermen ontstond is onbeschrijfe lijk geweest: het homerisch gelach aan de soostafels klinkt nog in mijn oren. Nu holt de Stockhomse politie, zij het dan gemotoriseerd, achter de prikkende parkeermeterknutselaars aan. Ze is overigens al zevendui- zendmaal te laat gekomen, want zo veel parkeermeters zijn daar reeds buiten gebruik gesteld. Hoe dankbaar moeten de autori teiten zijn, dat ons eigen bier zo best is. En in flesjes wordt afgele verd. Ik vrees namelijk, gezien de dagelijkse race in de ongenoemde straat, dat wij, brave borsten, toch geen kwartje beter zijn dan de Stockholmers. zodat er een half miljoen extra winst in kas kwam. Hiervan afgetrokken de minder-op- brengst a 100.000 van de postzegels maakte 400.000, zodat de actie sloot met een totaalopbrengst welke voor de eerste maal de 5 miljoen passeer de. Ook de altijd ijverige damesco mités hebben hieraan weer een ge waardeerd steentje bijgedragen: zij zorgden voor 25 pet meer kaartver koop dan vorig jaar. Voor de filatelisten nog even de cijfers: in totaal werden verkocht 2.231 201 zegels van 12 8 cent, 1.331.049 van 15+10 ct. 2.499.511 van 20 10. 1 187.463 van 25+10 en 1.209.112 zegels van 45+20 ct, plus 2.522.863 velletjes postzegels met een waarde van 156 en een toeslag van 94 cent. Het comité gaat nu dc verdeling van de vijf miljoen bestuderen en zal die in september, kort voordat de ac tie 1968 begint, bekendmaken. De kinderpostzegels blijven het hele jaar nog geldig. MADRID Het Spaanse parle ment (Cortes) heeft gisteren met gro te meerderheid van stemmen de wet aanvaard die ten doel heeft de staatsgeheimen te bewaren. Op het ontwerp voor deze wet is vooral van journalistieke zijde veel kritiek uitgeoefend omdat men meen de dat de voorlichting van de over heid hierdoor in gevaar zou komen. Men stelde dat de bestaande voorschriften voldoende garanties bieden om te beletten dat staatsge heimen uitlekken. Naar de mening van vele journa listen betekent de nieuwe wet een stap terug op de weg naar de libera lisering van het politieke leven in Spanje. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister drs. B. J. Udink van ontwikkelingshulp heeft gisteren tijdens een bijeenkomst in de Rolzaal te Den Haag een bedrag van ruim een half miljoen gulden overhandigd aan de paters Salesianen ten behoeve van het melaatsenkamp Agua de Dios in Colombia. Het was de opbrengst van een actie die het afgelopen jaar door het missiehulp corps is gehouden. Doelstelling van het missiehulp corps is de werkers in de ontwikke lingslanden zowel de missionaris sen als zendelingen te helpen. De voorzitter van het hulpcorps, prof. G. H. L. Zeegers, zei onder meer da't het werk ten behoeve van de melaatsen een „uitschieter" is geworden en daarom heeft het bestuur van de stichting Missiehulpcorps besloten dit werk in een aparte stich'cing de stichting „Wij melaatsen" onder te brengen. In Agua de Dios wonen niet min der dan 5000 melaatsen, dat is bijna een derde van de totale bevolking. Het hospitaal alleen voor de aller ergste gevallen is bouwvallig. Er is onvoldoende beddegoed en er zijn geen medicijnen. Voor desinfectering is per maand slechts een fles alcohol voor vijf man beschikbaar. Met het geld wordt een centrale apotheek op gericht, de plaatselijke school opge knapt en een recreatiezaal voor de melaatsen gebouwd. KVP-ARP-CRV (13) Verdraagzaamheid is óók een evan gelisch begrip, zegt dr. Heslinga te recht Maar... men kan toch niet vrij blijvend denken en doen om de lieve vrede wil. Als verdraagzaamheid moet betekenen zich uitputtend conforme ren aan standpunten, die men op de keper beschouwd niet kan delen, dan lijkt dat mij ten enemale onmogelijk en ongezond! Er zijn nu eenmaal wrijvingspunten, die bij elkaar tenslotte toch leiden moeten tot een zekere kloof die ono verbrugbaar wordt. Om een andere koers in te slaan is n* eenmaal een bepaalde losweking nodig. Maar ik til daar helemaal niet zo zwaar aan. Kerkscheuringen vind ik veel erger, maar daar wordt al te vaak lichtvoe tig overheen gelopen. Nogmaals: er is geen reden tot pa niek. Er zijn nog zoveel liberalen! De opiniepeiling bracht aan het licht wat voor mij altijd vaststond: de ARP leunt het dichtst tegen de liberalen aan. Wie denkt niet aan: Colijn-OudL Maar nooit mag men zich door „clubspelregels" laten inkapselen in een keurslijf waarin we zo vast als een muur zitten en als gevangenen wel de volle vrijheid hebben, maar- op de binnenplaats. De opinievorming door de christe lijke pers is ook niet onschuldig aan de „verrechtsing". Iemand wenste een i bezielende figuur in de a.r. gelederen. Nu, in rechtse richting hoeft dat niet meer. Men zou, zo gezien, de radicalen als een goede tegenhanger de volle ruimte moeten geven. Leiden I. v. d. Reijden KVP-ARP-CHV (14) De heer A. Reitsma Fzn. schreef een schamper stukje over uw „onverholen sympathie voor conservatieve stromin gen in de partijen, die christelijke po litiek willen bedrijven." Mag ik even zeggen dat ik er zeer blij om ben dat Het Kwartet niet zo ellendig „radi caal", „links-progressief" of welke mo- dekreten men ook wil hanteren, is als bijv. Trouw? Ik heb dat blad vele jaren gelezen, uit principe, maar ik wil het nu beslist niet meer zien. Gelukkig is Het Kwartet wat minder aanmatigend. Wat minder ..evangelisch-radicaal", wat minder kritiek op bondgenoten, wat minder voorstander van allerlei hippe, schreeuwerige en andere zoge naamd progressieve figuren. Laten alle radicalen naar de PvdA of naar D'66 gaan. Ik zou wel eens willen zien hoeveel dat er zijn! Redac tie. houden zo alstublieft. Tenslotte: wat belet mensen als de heer Reitsma om in hun „veront rusting" over de huidige maatschappij hun tijd en hun geld te besteden aan de verbeteringen, die zij zo node nog missen? Rotterdam J, C. de Meer KVP—ARP—C11V (15) Van verschillende zijden, o.a. door deze krant, wordt aangedrongen op een hervatten van de besprekingen van „de achttien". Het getuigt m.i. van grote voorzichtigheid van de ARP om vooralsnog een grondig onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden ter verwezenlijking, en met wie, een vooruitstrevend progressief beleid ge voerd zou kunnen worden. Papier is gewillig, realisering van de stukken is een andere kwestie. Den Haag H. Hoemstra BRUSSEL Generaal Lemnitzer, de Amerikaanse opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten in Eu ropa, heeft woensdag in Washington met goed gevolg een blindedarmope ratie ondergaan, zo is gisteren door het NAVO-hoofdkwartier in België bekendgemaakt. Lemnitzer maakt het na zijn opera tie goed en zal, als de ontwikkeling gunstig blijft, over zeven tot tien da gen uit het ziekenhuis ontslagen wor den. LONDEN Mike Meany, een 33-jarige Ier, ligt nog steeds ergens in Londen drieëneenhalve meter onder de grond in de hoop daar 61 dagen te kunnen blijven. Hij wil daarmee het ondergronds record van de Amerikaan Bill White breken. De 34-jarige White ligt op het ogenblik ook onder dc grond in de Amerikaanse stad Austin met de bedoeling zijn eigen record van 55 dagen te breken. „En wat doet u zo verder in uw kist", zo vroeg men Mike Meany. „Als ik het licht uitdraai en dus in het donker lig", zo antwoordde de Ier „dan droom ik van een reusachtig veld vol graven van mensen die het wereld record willen breken. En ik lig dan in een eregraf als kampioen".

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 17