CHU doet graag mee aan progressieve politiek PENSIOENEN MOETEN VEEL VERBETEREN A.r. Katwijk wil samen vergaderen met c.h. Bende hoort in hoger beroep zwaardere straf tegen zich eisen DRAKA I Tïlanus in Katwijk aan Zee TF. Buurman nu arrangeur van corso Rijnsburg WEINIG ECHTE VERWACHTING Uitbreiding exploitatie strand nader in studie Gladstrijken zeewering nu begonnen Vliegkamp verraste oud-visser Charlton Heston in ons land Interessante pocket over jood en christen CMC doet bod op NMU gestand Raad in discussie over structuurplan Voorhout Zeventien man ontslagen na verduistering NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 APRIt 1W8 KATWIJK AAN ZEE Voor de Christelijk-Historische Kiesvereni ging sprak gisteravond in zaal Haas noot de voorzitter van de CHU de heer A. D. W. Tilanus, over de CHU en de partijvernieuwing. De heer Tilanus zei, dat in het afgelo pen jaar op politiek gebied veel is gebeurd. Er kwam beweging in de politieke partijen, door de televisie, het discussiëren over de politiek thuis en op het werk en door publi- katies in de pers. Veel meer dan TILANUS vroeger wordt door veel meer men sen over de politiek gesproken. Naar voren kwam ook de roep om duidelijkheid. Waar gaat de stem van de kiezer naar toe, welke com binatie wordt gesteund? Veel mensen zijn ontevreden over de politiek van hun partij. Gevolg RIJNSBURG De delatie tussen het corsocomité Rijnsburg-Leiden en de heer Kiersch is om financiële re denen afgebroken, zo deelde voor zitter C. Leeuwenburg gisteravond mee tijdens de presentatie van de ontwerpen voor het corso-1968. Ar rangeur is nu de heer W. Buurman uit Oegstgeest, wiens grondideeën zijn uitgewerkt door de heer Visser uit Leiden. In het corso van dit jaar zal de bloem weer in het middelpunt staan en de rest wordt aanraan onderge schikt gemaakt. Reële voorstellin gen, zoals die in de afgelopen cor so's waren te zien, zullen er nu dus niet bij zijn. De subsidie voor de praalwagens is gehandhaafd op f750,Reclame wagens zullen op beperkte schaal worden toegelaten. RIJNSBURG Op de gister avond gehouden sluitingsbijeen komst van de Geref. mannen- en vrouwenverenigingen in de Petra- kerk sprak ds A. G. Baayen over „De toekomstverwachting". Met zijn wederkomst zal Christus vol eindigen wat Hij hier begonnen is. Het sterven is en persoonlijke en verborgen zaak. Als wij onze zon den echter oprecht belijden voor God, dan zullen ze ons vergeven worden. Wij hoeven niet te vrezen voor het laatste oordeel. Na de korte inleiding was er ge legenheid tot vragen stellen waar van de weinige aanwezigen druk gebruik maakten. Eén van de vragen was: Hoe komt het dat, ondanks de vele ver wachtingen die de mensen hebben, er zo weinig echte verwachting naar Christus' wederkomst is? De inleider antwoordde hierop dat dit hoofdzakelijk te wijten is aan het voorzieningheidsgeloof. Men denkt dat men de Schepper van deze wereld niet nodig heeft en dat men het zelf wel kan kla ren. Het pelgrim-zijn komt hoege naamd niet meer voor. Echter, in moeilijke tijden is het dikwijls zo, dat men weer gaat vragen om Christus' wederkomst. De avond, onder leiding van de heer D. W. Nooteboom, werd beslo ten met het zingen van psalm 65:1. Kleuterschool Valkenburg VALKENBURG Onder leiding van ds. A. Langeler hield de stich ting Chr. Kleuterschool de jaarver gadering. Secretaris P. T. Mizee her innerde in zijn jaarverslag aan de ingebruikneming van het vierde lo kaal van „Kleuterburg", waardoor een groter aantal kleuters kon wor den opgenomen. Desondanks groeit de wachtlijst. Dë aftredende bestuursleden, mevr. Vis-van Egmond en de heer P. T. Mizee, werden herkozen. Mevr. Re- vet en mevr. Winters werden in de oudercommissie benoemd. Dit jaar bestaat de school tien jaar. Mevrouw Van Beelen-Krijgsman uit Katwijk aan Zee, vulde de avond verder met declamatie. Diploma's uitgereikt HILLEGOM De algemene tuin- bouwcursus hield gisteravond on der auspiciën van de afd. Hillegom van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur in de Bur gerschool aan de Maarten Tromp straat de eindles. Wethouder Jac. van der Vinne gaf van zijn belangstelling blijk. Tradi tiegetrouw reikte de heer J. R. N. J. Bijl van Duyvenbode de diploma's uit. De geslaagden zijn: G. M. Boogerd, H. den Butter, J. Felius, J. de Greef, J. Grimbergen, J. Korsuize, J. Rij laarsdam, B. Teeuwen, A. Vogel, P. Vonk en A. van Zanten. opkomst van de Boerenpartij en de snelle groei van D '66. Door ontevredenheid over het be staande bestel ontstonden ook nieu we stromingen in de PvdA (10 over rood), KVP, ARP en CHU (chris ten-radicalen). Een aantal leden van ARP, KVP en CHU kwam te Am sterdam bijeen voor een bespreking en vorming van een groep Christen- Democraten. Volgens de heer Tilanus wordt in de CHU zelf aan de ontevredenheid veel aandcht besteed. Er is een commissie-Scholten gevormd, die goed werk heeft gedaan. Contact De voorzitters van KVP, ARP en CHU hebben contact met elkaar ge zocht. De 3 grote christelijke par tijen zijn immers niet los van el kaar te denken. Er is gezocht naar bepaalde vorm envan samenwerking en overleg. Er werden door iedere partij 6 mensen aangewezen. In to taal 18, de groep van 18. Deze groep van 18 is tot de con clusie gekomen, dat moet wor den vastgehouden aan de confes sionele partijvorming. Als chris telijke partijen wil men het evan gelie in het middelpunt zetten en vandaar uit een consequent voor uitstrevend beleid voeren. De CHU wil daar graag aan mee doen. De leiding van de avond berust te bij de heer J. van Rijn. De me ning van de leden was, dat het hoofdbestuur verder moet gaan in de aangegeven richting. KATWIJK De gemeenteraad heeft gisteravond bü het punt uitbreiding van het aantal strandvakken vooral van gedachten gewisseld over de aan besteding van de in dat vak te plaat sen consumptietent, het al dan niet plaatsen van cabines en de vraag of het een zogenaamd vrij strandgedeel- te zal moeten worden. Duidelijk kwam naar voren, dait de huidige strandexploitaiut van het eer ste strandgedeelte over de Watering geen enkel nadeel zal ondervinden van het niieuwe vak. Voorts werd1 het duidelijk, dat plannen van Rijnland ten aanzien van de pieren van de uit watering nog wel jaren op zich kun nen laten wachten. Dat hett strandge deelte van het Rotterdams Zeehospi tium wellicht vrij komt, werd goed ontvangen. B. en W. kwamen tot de sug gestie het voorstel terug te nemen ter nadere studie. Aldus werd be sloten. Burgemeester A. G, Vermeulen sprak aan het ednde van de vergade ring de heer L, Kruyt (Gem. bel.) toe in verband met zijn vertrek naar Oegstgeest. De heer Kruyit beant woordde de burgemeester. Ook de nestor van de raadi, de heer A.. Pronk, sprak afscheidswoorden. KATWIJK AAN ZEE Van avond vergadert de christelijke wijkverpleging in het wijkgebouw, Voorstraat 88. KATWIJK AAN ZEE Nu de vergunning van Rijnland voor het gladstrijken van de zeewering is afgekomen, is de gemeente snel met het karwei begonnen. Men hoopt nog vóór de paasdagen ge reed te zijn. Het gaat om het gedeelte tussen de Wilhelminastraat en de Oude Kerk waar men van de Boulevard af bijna geen uitzicht meer had op zee. Het gladstrijken gebeurt in over leg met de strandexploitanten, die aanvankelijk vreesden, dat hun tenten vele meters naar voren zou den moeten verhuizen. Dat blijkt echter niet nodig te zijn. VALKENBURG Gisteren heeft oud-schipper Pronk uit Schevenin- gen op het vliegkamp Valkenburg allerlei materiaal voor de paling- visserij ten geschenke gekregen, waaronder lieslaarzen en tien fui ken. Het personeel van het vlieg kamp had daartoe meer dan zeven honderd gulden bijeengebracht. De heer Pronk heeft jaren ge leden een vlieger van Valkenburg uit zee gered. Sinds 1957 is de oud-schipper aan wal gebonden. In dat jaar onderging hij namelijk een hartoperatie. Geld om zich aan zijn hobby het vissen te wij den, had hij niet. Vandaar dat op het vliegkamp een actie voor hem is gevoerd. Oud-schipper Pronk toonde zich erg dankbaar. De eerste vis die ik vang, is voor het vliegkamp, zo zei hij. Minister MMoolvlnkStreven naar 70 procent en wel ra arts vast (Van een onzer redacteuren) SCHEVENINGEN - In h# parti culiere bedrijfsleven moet gestreefd worden naar welvaartsvaste regelin gen, waardoor ide werknemers bij pensionering terugvallen naar 70 pro cent van het laatstgenoten inkomen, inclusief de aow-uitkering. Dit standpunt heeft minister B. Roolvink (Sociale zaken en volksge zondheid) gisteren kenbaar gemaakt in een vergadering van de Ad viescommissie voor Perso- neelsfondsen. (De minister was door het debat in de Tweede Kamer over de bouw-cao verhinderd zijn rede uit te spreken, daarom las mr. A. C. M. van de Ven, directeur-generaal voor sociale voorzieningen, hem voor). Aan het begin Met de ca. 1600 onderne mingspensioenfondsen en 80 be drijfspensioenfondsen een kleine 2 miljoen werknemers omvattend staan we nog maar aan het begin van de oplossing van het pensioen- vraagstuk in het particuliere be drijfsleven, aldus de minister. Nog altijd is er voor ongeveer 20 procent van de werknemers geen particuliere pensioenvoorziening; nog altijd zijn er veel voorzieningen met veel te lage pensioenen (de meeste variëren van 200 tot 800 per SCHIPHOL Ter promotie van zijn nieuwste film De Apenplaneet, die met Pasen zijn Nederlandse pre mière zal beleven, is gisteravond de 43-jarige Amerikaanse filmster Oharlton Heston in ons land aange komen. Hij vliegt morgen terug. Heston, onder andere bekend uit zijn rollen in de films Ben Hur, Mo- zes en de 10 geboden en El Cid, speelt in de Apenplaneet de rol van astronaut, die wordt overgeleverd aan apen van een hoge ontwikkeling. (Van een onzer verslaggeefsters) NIJKERK „Ontmoetingen tussen joden en christenen" is een pocket, die verschillende aspecten over het jodendom en het contact met de christenen bevat. Enkele van die aspecten zijn: de christelijke opvoeding KATWIJK AAN ZEE Gister avond vergaderde behalve de c.h.- kiesvereniging de a.r.-kiesvereniging. Dat bleek niet naar de zin van de voorzitter van de in Irene bijeenge komen anti-revolutionairen, de heer D. J. Brouwer. Hij sprak de wens uit voortaan samen met de CHU te vergaderen, wanneer blijkt, dat de vergaderdata samenvallen. De a.r.- vergadering was maar matig bezocht. Drs. T. Spaan, lid van de provin ciale staten van Zuid-Holland, sprak over politieke ontwikkelingen. Hij zei van mening te zijn, dat we voor een politieke revolutie staan. We krijgen met geheel nieuwe structu ren te maken, waarbij de wetenschap een belangrijke rol speelt. Wat op medisch gebied mogelijk lijkt te worden (veranderingen in de ontwikkeling van de persoonlijk heid) doet haast griezelig aan. Geiveldig De mogelijkheden zijn geweldig. Het is niet gemakkelijk uit te ma ken, hoe mem als christen hier te genover moet staan. In elk geval moet men zich ervoor hoeden het nieuwe af ite wijzen omdat het nieuw is. Wat de ontwikkelingshulp betreft, zei de heer Spaan, dat we onze Wes terse structuur niet aan de onder ontwikkelde landen moeten opdrin- Agenda raad Hillegom HILLEGOM De raad komt donderdagavond onder voorzitter schap van burgemeester Van Nie- kerk bijeen. De agenda vermeldt: voorstel van B. en W. een bedrag van 1500 te verlenen aan de chr. korfbalvereniging SDO om een toiletgebouwtje te kunnen bouwen, voorstel tot aankoop van grond aan de Weerlaan: twee percelen voor de prijs van 28 mille. Voor verwerkelijking van be stemmingsplan Centrum 1 moet perceel Hoofdstraat 50 worden ver kregen (prijs: ƒ23.000). Verder de verkoop van grond in Meer en Dorp 3 aan NV Elektriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassenheim voor 2900 voor de bouw van een trans formatorhuisje, een garantie van 390.690 aan de woningstichting Patrimonium voor de bouw van 12 bejaardenwoningen in Meer en Dorp 3, het onbewoonbaar verkla ren van de panden Kennemer- beekweg 12 t.m. 18 en een krediet van 73.500 voor het omhoogbren- gen van de trottoirs langs de Wee- resteinstraat in verband met de asfaltering van rijksweg 8. HILLEGOM Burgemeester Van Niekerk zal dinsdagmorgen om 10 uur de nieuwe film- en fotostudio Lans aan de Weeresteinstraat ope nen. gen. Wat in Rusland met scherpe planning in korte tijd is bereikt, geeft te denken. Een actie als Kom over de brug" is schitterend, maar zij is een druppel op de gloeiende plaat. De methode beetje bij beetje is niet toereikend, is uit de tijd. Een radicale aanpak is geboden. De heer Spaan ging tenslotte ook nader in op de resultaten van - de groep van achttien. Er volgde een gedegen discussie. Modeshow in Warmond WARMOND In het Trefpunt hielden de plattelandsvrouwen, de meisjes vereniging en de herv. vrou wengroep in samenwerking met de firma Warnecke uit Leiden een mo deshow. Mej. Akerboom was deze avond de lady-speaker. Delen van de verenigingen zelf showden de kleding, die bestond uit pakjes, mantels en japonnen. Van Niekerk heropende SASSENHEIM De 140 jaar oude wijnhandel Van Nekerk heeft de herdenking van het 140-jarig bestaan gecombineerd met de her opening van de totaal vernieuwde winkel met wijnkeldr. Cornelis van Niekerk, zoon van een Zwammer- damse molenaar, legde in 1828 de basis voor dit bedrijf door van Thea Specht een graanmaalderij, grutterij, kruideniersbedrijf en wijnhandel over te nemen. In 1935 werd de kruidenierswinkel opge heven. Bij de heropening gaven onder anderen wethouder Westerbeek en gemeentesecretaris Berntzen van him belangstelling blijk. Burgerlijke stand Geboren: Jacob, z.v. C.A.F. Otten en M.H. Kastermans; Corneli, d.v. J.D. van Roest en R.P. van Merkerk; Britta, d.v. D. Hamjediers en M.A. Hipier; Mariska Désirée, cLd. J.W. Botermans en G.J. van Kampenhout; Dina Philippina, d.v. P.C. Mantel en A.J.M. Geerlings. Ondertrouwd: N. van Dijl en A. de Koning. Getrouwd: H.M. Kortman en M.J. Neuteboom; N. van Kempen en A. H. Lubbers; W. J. H. Wenselaar en S. Utermark. Overleden: W.N.A. van der Spek; J. van Vreeswijk. DEN HAAG De coöperatieve melkcentrale (C.M.C.) zal haar bod op de aandelen, certificaten van aandelen en converteerbare obligaties Neder landse Melk-Unie (N.M.U.) gestand doen, zo deelt de C.M.C. mede. VOORHOUT De vergadering van de raad van Voorhout, die gister avond werd gehouden, leek veel op een begrotingsvergadering, echter zonder grote getallen. Alle fracties hielden naar aanleiding van het voorstel van B. en W. een structuurplan „Dorpsgebied" Voorhout vast te stellen, beschouwingen. Ondanks waardering voor het voorbereidende werk van B. en W. (Van der Tang prot. chr.) liet men ook enkele waar schuwingen horen, o.a. of het college wel voldoende rekening heeft gehouden met de werkgelegenheid voor de bewoners (L. R. van Vliet KVP) en of er geen kleine industrie zou kunnen komen om dit op te vangen. Raadslid Van Os (VVD) maakte bezwaar tegen de planning van enkele wegen en maande B. en W. tot voorzichtigheid bij de uit breiding. De meeste leden hadden moeite met het voorstel aan de NV. Eigen Dak in Zoetermeer 4337 m2 bouw grond a f 35 per vierkante meter te verkopen voor de bouw van 28 huur woningen. Men was bang, dat deze woningen toch weer aan mensen van buiten de gemeente zouden ko men en dat dan de gemeente kost bare en schaarse bouwgrond kwijt zou zijn aan vreemden. De heren Van der Tang, Van Vliet en Meijer drongen aan op een en quête om zo meer zekerheid te krij gen, dat Voorhouters deze wonin gen zullen betrekken. De heer War- menhoven (gem. belang) vroeg aan gaande het structuurplan of dit plan wel is afgestemd op het streekplan Bollenstreek en of het wegennet niet te knellend is geprojecteerd. Is de plaats van het nieuwe spoorweg station wel juist? 16 woningen De heer G. van der Tang vond het jammer, dat zoveel beste bollen- grond door het plan verloren zal gaan, waardoor vooral de agrariërs zullen worden gedupeerd. De voor zitter zei, dat hij zich met deze uit lating geheel kon verenigen, maar dat er geen andere oplossing is. B en W staan een snelle groei van de gemeente niet voor, maar alleen een groei door aanwas van de eigen bevolking. De werkgele genheid wilde burgemeester Stol wijk bij het streekprobleem onder brengen. Tijdens de discussie aangaande de bouw van de 28 huurwoningen vertelde de voorzitter, dat B en W in principe van plan zijn in het Boekhorstplan 16 woningen te bou wen van een goedkoper type, die ook centrale verwarming hebben. Nieuws uit Warmond WARMOND Ten huize van de heer F. H. Walraven (Herenweg 68) kunnen dinsdagavond van half 8 tot half 9 landbouw-vakantie- bonnen tot een bedrag van 180 worden verzilverd, Het huisvuil wordt komende week alleen op donderdag opge haald en de week daarna alleen op dinsdag. Dinsdag 23 april vergadert de gemeenteraad. Warmond Creatief houdt vrijdag 19 en zaterdag 20 april in Den Burcht een tentoonstelling van zelfgemaakte tienerkleding, schil derijen en foto's. jaar); nog altijd zijn die pensioenen niet waarde- en welvaartsvast. Hier ligt een belangrijk terrein voor verbetering braak. Een knelpunt is echter de financiering. Daarom is het wellicht zinvol de leeftijd waarop een werknemer in een pensioenrege ling mag deelnemen, te vervroegen en het aantal „wachtjaren" te laten vervallen. Verbetering Volgens de voorzitter van het NVV, de heer A. H. Kloos, die eveneehs het woord voerde, zou het al een enorme verbetering zijn indien de be drijfspensioenfondsen zouden worden ingedeeld volgens het patroon van de bedrijfsverenigingen. Daarmee zou waarschijnlijk tevens de weg worden geopend om tot verplichtstelling over te gaan. Ook de heer Kloos meent dat de werknemers recht moeten hebben op een waardevast pensioen van 70 pro cent. Uitbouw van het systeem op omslagbasis is z.i. mogelijk. Dat zou neerkomen op een premieverhoging van 3,5 procent, althans om 70 pro cent van het inkomen van een hand arbeider te halen. Dit systeem heeft evenwel ook nadelen, o.m. voor d» hogere inkomens. Of in de naaste toekomst aan ver laging van de pensioengerechtigd» leeftijd kan worden gedacht, is vol gens de heer Kloos van vele factoren afhankelijk. Daarmee zou een verho ging van alle pensioenpremies met een negende deel gemoeid zijn. Fleur in de bloemen In Aalsmeer hebben de mensen dan tenslotte Fleur uit de For syte Saga in levenden lijve kun nen aanschouwen. Niet zo heel lang overigens, want Fleur, die in werkelijkheid Susan Hamp shire heet, heeft het verschrikke lijk druk, zodat slechts van een bliksembezoek sprake kon zijn. Voor de fotografen wilde zij wel even haar mooie neusje in Aals- meerse bloemenpracht duwen. ten aanzien van het jodendom, de eigenheid van het joodse volk en actueel joods leven en Israël en de oecumene. De pocket, uitgegeven in de Roton- de-reeks bij Callenbach in Nijkerk is samengesteld uit een serie interes sante artikelen, die eind 1966 zijn verschenen in het blad Federatie Contact van de Christen Jonge Vrou wen Federatie. Uitverkoren Zowel joodse als christen schrij vers hebben hun medewerking ver leend. Als eerste noemen we dr. J. Melkman, hoofd van de afdeliftg cul tuur van het ministerie van kunsten en wetenschappen in Israël. Hij schrijft over het - joodse volk, dat verscheiden eh toch een Is en over het uitverkoren zijn. Andere joodse medewerkers zijn bijvoorbeeld mr. R. A. Levisson, drukker en uitgever en voorzitter van de liberaal joodse gemeente in Den Haag en de bekende publicist M. Kopuit. Verder niemen we nog: dr F. Boer winkel, directeur van Kerk en Wereld te Driebergen, drs. G. H. ter Schegget, verbonden aan Kerk en Wereld en dr. A. C. Ramselaar, voor zitter van de Katholieke Raad voor Israël. De prijs van deze goed verzorgde pocket bedraagt 5,50. Het aantal bladzijden is: 128. „Ontmoeting tussen joden en christen" is zeker geschikt als be lijdenisgeschenk. NIJMEGEN Bij het warenhuis Pfeil, dat in Nijmegen bekend stond omdat er zulke goede verhoudingen tussen personeel en directie heersten, zijn zeventien werknemers op staan de voet ontslagen. Zij blijken een jaar lang ten nadele van het bedrijf goederen te hebben- verduisterd voor een totale waarde van ruim 15.000 gulden. Daarnaast zijn nog elf buurtgenoten en familie leden van werknemers aangehouden wegens heling. Bij de één werd voor een schijntje een nieuwe vloerbedekking gelegd, bij een ander werd voor een matig prijsje, een radio of een grasmaaier afgeleverd. De politie meent dat de directie, die zich altijd zeer heeft in gespannen voor de belangen van het personeel, te goed van vertrouwen is geweest en niet voldoende strenge controle heeft uitgeoefend. Behalve een 39-jarige verkoper, die ervan wordt verdacht voor 6.000 aan tapijten te hebben verduisterd, zijn alle verdachten na te zijn ver hoord op vrije voeten gesteld. Starfighter stort neer: piloot gedood BONN Voor de 79ste keer is gisteren een Starfighter van de West- du itse luchtmacht neergestort. De pi loot kwam 'om het leven. Het aantal piloten van de Westduitse luchtmacht dat met Starfighters verongelukte is hiermee gestegen tot 39. Het ongeluk gebeurde in Sleeswijk-Holstein, waar het toestel gestationëerd was in Ja- gel. BENZO RIJWIELEN ƒ137,50 nu nog geheel compleet Fabriek; Ged. Biersloot 50, Vlaarding Tel. 342474. Middellandplein 86, Rotterdam-W. Langehorst 245, Rotterdam Zuid Gasthuislaan 261, Delft. ARNHEM Procureur-gene raal mr. G. W. C. Bijvoet van het Arnhemse gerechtshof, heeft gisteren overeenkomstig het von nis van de rechtbank van Arn hem, zes jaar gevangenisstraf geëist tegen de 39-jarige Tielse chauffeur N. van O., die samen met zijn zoon en een vriendin gedurende de eerste vijf maan den van het vorige jaar een serie overvallen pleegde, waarvan voornamelijk alleenwonende da mes het slachtoffer werden. De andere bendeleden, de 19-jarige zoon N. van O. en de 20-jarige ex-vriendin van Van O., Anneke S., hoorden resp. 4 jaar en 12 maanden, waarvan drie voorwaardelijk tegen zich eisen. In tegenstelling tot de eerste waren zij niet zelf In hoger beroep gegaan. Het rechtbankvonnis tegen de zoon luidde twee jaar en zes maanden. Bij het meisje volgde de procureur de eerder gedane uitspraak. De eis tegen de 37-jarige echtgenote van de hoofd verdachte, die hand en spandiensten verrichtte, viel evenals bij de zoon hoger uit dan de oorspronkelijke straf: zes maanden tegen vijf maan den, waarvan drie voorwaardelijk. Als agent vermomd De bende begon met de overval op een 58-jarige houthandelaar uit He- del. Als politieman vermomd hield Van O. de man, die van een weke lijkse zakenreis terugkwam op de avond van de 19e april aan. Een toe vallige voorbijganger verhinderde de opzet hem van enkele duizenden gul dens te beroven. Een 82-jarige Tielse was het „vol gende slachtoffer. Ongemerkt haal den vader en zoon er een portefeuille met 1600 weg. In het Zeeuwse Axel overvielen zij een 66-jarige weduwe, die door het meisje met nylonkousen werd gebonden, toen zij wakker werd. Met een luchtdrukpistool werd zij gedwongen haar geld aan te wij zen, bijna 5000. Bij een overval op een aannemer in Gameren op 27 mei liepen zij bij na tegen de lamp, nadat zij er onge veer ƒ20.000,- zouden hebben buitge maakt. De echtgenote van Van O., die al eerder terreinverkenning had uitgevoerd, bestuurde bij deze in braak de auto van Van O. De procureur-generaal schetste va der en zoon Van O. als lage, gemene rovers, die er niet voor terugdeinzen oude vrouwen te maltraiteren. c de matras waarop u werkelijk uitrust!

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13